I |WF| 835 Café-Rest. „Zomerzorg' Eeuwfeest bloembollencultuur met historische optocht Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 6 MEI 1960 Herdenking en gramschap (Van onze t.v.-medewerker) De herinnering aan de uitzending van woensdag laat ons niet los. Het was de avond der dodenherdenking en de nacht der gramschap. Een paar eenvoudige kanttekeningen mogen de weerslag vormen van deze aangrijpende manifestaties. We waren op de Waalsdorpervlakte, waar stilte heerste in de menigte, die beheerste hulde wilde brengen aan de nagedachtenis van alle gevallenen. G. Sluyzer (vroeger bij de Wereldomroep) gaf een sobere en tegelijk beeldende toelichting, de beelden, welke de ca mera's in de vaderlandse huizen brach ten, waren rustig en van een even wichtige eerbied. Bewegingloze schild wachten, flakkerende flambouwen, kin deren, die na lange reis en na lang wachten gejaagd een tuiltje bloemen neerlegden. Maar ook de vrouw, die in diep gebed verzonken eerst, haar bloe- mengroet bracht na het slaan van het kruisteken. Han Bentz van den Berg zei geladen Jan Campert's „Achttien doden" van de eerste rijmprent. Het was een waardig kwartier, ge steund door de 2 minuten stilte in het ganse land, herrezen uit pijn en puin. Na drie kwartier zwart, waarin ieder met zijn eigen gedachten alleen kon zijn, ging het tot t.v.-spel omgewerkte toneelstuk van Salacrou in de goede vertaling van Rekers. „Les nuits de la colère" is een geste van kameraderie en van deernis met de doden èn met de le venden uit het verzet. Het is een werk van ernst, krachtig en soms wrang. Het ging hier en nu onder de titel „Nacht van gramschap", een betere naam dan „Het verraad", waaronder het Rotter dams Toneel het in 1955 bracht. Want die karakteristiek zou doen vermoeden, dat het een zwart-wit tekening behelsde, maar niet is minder waar. Alle begrij pelijke twijfels van de zwakmoedigen worden breed uitgespeeld en brengen er juist een beklemmende spanning in. Ook de man, die het gelijk aan zijn kant heeft, omdat zijn doodsverachting zijn levensverlangen overschaduwt, wordt het leven ontnomen. Hij voelde zich als een misdadiger, maar hij zou het geweest zijn, als hij niet handelde zoals hij deed. Dit alles speelde zich af meer dan 15 jaar geleden. De tijd heelt alle wonden. Maar, zo wagen we er met aarzeling en niet zonder schroom aan toe te voegen: zij. die geleden hebben, lijden telkens opnieuw. Kan er voor hen een feestdag der bevrijding bestaan? Men kan stellen, dat met deze opmer king de grens der televisie-kritiek wordt overschreden, maar daartegenover wil len wij dan constateren, dat het iets anders is of men zich (gewild en dus gewapend) opzettelijk naar de schouw burg begeeft om oude pijn te onder gaan. dan als kijker thuis in de stroom van een zo aangrijpende herinnering te worden meegenomen. Gewijde belangstelling (Van onze t.v.-medewerker) Op de middag van de bevrijdingsher denkingsdag wisten de kijkers zich verbonden met Paleis Soestdijk, van waaruit werd meegedeeld, dat thans al- lerwege de bevrijdingskaarten verkrijg baar zijn verder, dat gewone postzegels kunnen worden gebruikt ter franke ring in plaats van (op veel plaatsen uitverkochte) vluch telingenzege ls. De in uitzicht gestelde afkondiging van het voorlopige financiële resultaat der Na tionale Bevrijdingsmanifestatie 1960 vond geen doorgang. Slechts werd het aantal ontvangen kaarten van 550.000 genoemd. Dit alles bij monde van de voorzitter van het comité. Het daarop volgend koninklijk woord was het enige, dat in deze uitzending indruk en wel 'n diepe indruk maakte. Het was een woord van deernis en medeleven, zo ka rakteristiek voor onze koningin, die het geheel improviserend uitsprak. Het leek of de omroepster niet de moeite had genomen om te kijken, want die viel terug op het oude en niet verwezen lijkte plan, dat Hare Majesteit het re sultaat van de actie zou bekend maken. Dit is natuurlijk niet de fout van mevr. Dixon, want zij krijgt voorgeschreven, wat ze zeggen moet, maar het is een erbarmelijk staaltje van gebrek aan coördinatie. Na een tijdsverloop van ruim een uur, trad het koninklijk gezin de grote zaal van het Concertgebouw binnen, vanwaar de t.v. een reportage verzorgde van „Dit wonder bijzonder gedenken". We hebben open oog voor het wonder, maar de bijzonderheid van het ge denken hield bepaald niet over. Het is louter en alleen te danken aan de recente voortschrijding van de techniek, dat driekwart van dit pro gramma niet op 11 november 1923. het eerste lustrum dus van de wapenstil stand, kon worden uitgezonden. Het was zo traditioneel als maar kon, behoudens een enkele uitzondering, waaraan wij dan ook graag enige bijzondere aan dacht wijden „Gelukkig is het land" was door Flothuis modern getoonzet en zeker door Aafjes dichterlijk uitgebeeld, maar er was welhaast geen woord van te ver staan. Hetzelfde geldt voor het daarop volgende nummer „Dichters van later tijd" door dezelfde handen met dezelfde pennen vervaardigd. Het bewegingsspel was naar onze smaak het hoogtepunt zowel choreogra fisch (door mevrouw Gaskell?), muzi kaal (Jurriaan Andriessen), poëtisch (J. W. Schulte Noordholt) al waren er naast deze schone woorden en beelden soms duistere passages (op het eerste gehoor wel te verstaan). Door de normale zaalverlichting ging er veel verloren, maar het was een lust om de fijne voordracht van Emmy Lo pes Dias uitgebeeld te zien, in tegen stelling met de gezwollenheid, die FYed Sterneberg zich helaas had aangemeten. Professor Asselbergs sprak in zijn dich terlijke kwaliteit van Anton van Duin kerken de toespraak, die uitmuntte door ingewikkelde zinsconstructies, rijk doorweven met cliché's en slechts een enkele maai doorlicht met een diohter- lijk beeld. Hij was een verbale illustra tie van zijn stelling, dat er na de oorlog feitelijk zo weinig veranderd was. Dat sloeg dan ook op veel van de Test van het programma, waarin majoor Van IJperen en zijn gedisciplineerde man nen zich dapper weerden, zulks in te genstelling tot de leden van het ballet, die van tijd tot tijd een beetje op eigen initiatief tewerk schenen te gaan. Het onderwerp van de spreker was een ana lyse van dwang contra vrijheid, onbe doeld dus door verschillende groepen van medewerkers duidelijk in beeld ge bracht. We hadden een beetje meelij met alle autoriteiten, die verre reizen hadden moeten maken om present te zijn en verder ook met de jongens, die nog steeds knapen worden geheten en door een harnasachtige kraag in hun ongedwongenheid werden belemmerd. Schouder aan schouder (Van onze t.v.-medewerker) Het avondprogramma op Bevrijdings dag was een triptiek met een sterk overheersend middenstuk. De filmmontage, waarmee het opende, behoorde tot het beste, dat we ooit op dit punt hebben gezien. Slechts 20 mi nuten duurde het. maar het was zo gaaf, dat het leek of het 15 jaar gele den als één geheel voor het doel om later te getuigen van hoe het geweest was, was opgenomen. Een compliment voor de samenstellers Van der Steen en Hasebos, maar ook voor het instituut voor Oorlogsdocumentatie, waar de za ken blijkbaar goed geregistreerd en ge- Twee ontslagen in hoogste regionen van de Sovjet-Unie Alexei Kiritsjenko, een van de secre tarissen van het centrale comité van de Sovjetrussische communistische party en lid van het partijpresidium, is van zyn functies ontheven, zo heeft Radio- Moskou meegedeeld. Ook Nikolai Belja- jef, lid van het presidium, is ontslagen. De ontslagen vielen by verkiezingen, die woensdag op een voltallige zitting van het centrale comité werden gehouden. Er werd geen reden voor deze ontslagen opgegeven. Kiritsjenko is in januari naar Rostof aan de Don gestuurd om daar de leiding van het partijcomité op zich te nemen. Beljajef werd toen tot eerste secretaris van het centrale comité van de partij - afdeling in Stawropol gekozen, nadat hij uit zijn functie van partijleider in Ka zakstan was gestoten, omdat hij verant woordelijk werd gesteld voor het mis lukken van de oogst in dit gebied. De 53-jarige Kiritsjenko, die nauw met Kroesjtsjef heeft samengewerkt, heeft een lange en indrukwekkende staat van dienst. Westelijke waarnemers hebben in hem de opvolger van Kroesjtsjef gezien als hoogste man in de partij. Tot vice-voorzitter van de minister raad van de Sovjet-Unie is Nikolai Ig- natof benoemd. Ignatof is lid van het partij presidium. Mevr. Foertsewa, het enige vrouwelijke lid van het presidium, is minister van Cultuur geworden. Zij werd ontheven van haar functie van secretaris van het centrale comité. Frol Kozlof is benoemd tot secretaris van het centrale comité en ontheven van zijn functie van eerste vice-premier; Kozlof was al lid van het presidium. De 52-jarige Kozlof wordt algemeen beschouwd als Kroesjtsjefs voornaamste adviseur op economisch en industrieel gebied. Hij was voor de tweede wereld oorlog ingenieur en pas na de dood van Stalin trad hij op de voorgrond. Hij werd in 1953 benoemd op de vloedrijke post van partijleider in Leningrad. Vier jaren later werd hij volledig lid van het pre sidium en in maart 1958 eerste vice- premier. klassificeerd zijn, want anders zou een zo goede afronding ondenkbaar zijn. En toen..., en toen... kwam er een meneer van de NTS en die ging in een korte en volkomen nietszeggende ver klaring welhaast tastbaar bewijzen, dat ze daar van publiciteit geen kaas heb ben gegeten. Het spreekt vanzelf, dat onze beoor deling van het amusementsprogramma waarvan de geboorte zo pijnlijk is ge weest, slechts is gébaseerd op eigen me rites en we op de achtergrond niet de gedachte laten spelen van hoe het ge weest had kunnen zijn. En dan moeten we met de hand op het hart eerlijk be kennen, dat het programma naar een idee van Karei Prior onder een titel van Karei Prior en met meer dan de helft van door Prior gecontracteerde medewerkers mede dankzij verschillen de uitstekende remplacanten voor de uitgevallen nummers, een goede en evenwichtige indruk maakte. En dat is een hele prestatie voor een programma dat meer dan twee uur duurde. De eer ste slag is een daalder waard. Dat wel werd bevestigd door de paukenist uit Londen, die speelde niet het V-teken. Een voortreffelijk entrée! Een spclaal compliment verdienen Willem O. Duys en Netty Rosenfeld voor hun presentatie en Jos Cleber met zijn troepje voor de souplesse, waarmee ze ook de nieuwe nummers wisten te bege leiden. Opmerkelijk was het succes (als we één naam mogen noemen) van Hans Kaart. Een ovationeel applaus. Het derde onderdeel van de uitzending was verzorgd door de journaaldienst. Hotel „De Wereld" in Wageningen stond er centraal in en tot slot kwam er een bevrijdingsjournaal, dat getuigde van activiteit en snel werken van de tech nische dienst, want het was alles heet van de naald. Een paar vage interviews ontsierden het. maar dat afgesproken ..spontane" werk is eigenlijk niets voor ons Neder landers en... het overrompelend ge sprekje behoort ook niet tot de sterkste punten van de mensen, die de vrije dag aan het werk offerden. Televisie in dienst van volkstelling De 50.000 tellers en telsters, die om streeks 31 mei zullen zijn ingeschakeld bij de 13de volkstelling, worden tevoren zorgvuldig op hun taak voorbereid. Voor het eerst in de geschiedenis van de volkstellingen zal de televisie bij de instructie van de tellers worden ge bruikt. Zelfs in de landen, waar de tele visie eerder tot ontwikkeling is gekomen dan in Nederland heeft men dit medium nog nooit voor dit doel gehanteerd. Met medewerking van de NTS zal op 24 mei tussen 7 en 8 uur 's avonds in een regeringsuitzending een instructief programma van het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat met de leiding van de volkstelling is belast, worden uit gezonden. In dit programma hoopt men de tellers op de meest doelmatige wijze op hun verantwoordelijke taak voor te bereiden. De regie is in handen van Erik de Vries. De uitzending zal op 25 en 27 mei worden herhaald, ook dan weer tus sen 7 en 8 uur 's avonds. Advertentie TELEFOON 21444 WEEKEIND MENU'S f3.50 - f4.50 - f5.50 MENU f5.50 Zalmsalade Koninginnesoep Gebraden ossehaas Verschillende groenten Geb. aardappelen IJs met vruchten en slagroom. Voor kinderen hebben wy een speciaal menu f3.— Muziek Zaterdags van 18—24 uur. Zondag 1624. Vervolg van pag. 1 T opconf erentie bedreigd De mening in Engeland De Londense „Times" verklaarde hedenochtend, dat de vlucht van het Amerikaanse vliegtuig boven Russisch- gebied, als het opzettelijk is gebeurd, een roekeloze dwaasheid is geweest, die Kroesjtsjef regelrecht in zijn kaart speelde. Mogelijk wil de Sovjetrussische leider president Eisenhower zo aan het schrikken maken, dat dergelijke vluchten verboden worden en op zichzelf is dat geen kwaad ding, aldus de „Times", doch de manier waarop het gebeurde, heeft de atmosfeer aan de vooravond van de topconferentie niet beter gemaakt. De „Guardian" gelooft, dat men Kroesjtsjefs „onverzoenlijke" houding had kunnen verwachten. Het blad voegt hieraan toe, dat hij in zijn rede echter aan de ontwapening meer voorrang dan aan de kwesties-Duitsland en Berlijn had gegeven en dit is juist het punt waar naar men hoopt, de topconferentie zich zal concentreren. Want de ontwape ningskwestie biedt een kans die op het andere gebied nog niet bestaat, aldus de „Guardian". De Lockheed-fabrieken hebben de naam bekendgemaakt van de piloot van de U-2. Het is de 30-jarige Francis G. Powers, die sinds mei 1956 als testpiloot by de maatschappij in dienst is en „uit besteed" was aan het Bureau voor Lucht- en Ruitevaart. President Eisenhower heeft, blijkens een mededeling van het Witte Huis, een volledig onderzoek naar de verdwijning van het Amerikaanse vliegtuig gelast. Soekarno in Portugal President Soekarno is gisteren zijn vierdaags staatsiebezoek aan Portugal begonnen met zijn opwachting te maken by president Americo Thomaz, in het Belem-paleis. Van Soekarno's bezoek wordt een ver sterking van de samenwerking tussen Portugal en Indonesië verwacht. De viering van het 100-jarig bestaan van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, is gisteren ingezet met een deelname aan de historische optocht, welke ter gelegenheid van het bevrydingsfeest in Haarlem werd gehou den. De jubilerende vereniging nam in Heemstede en Haarlem deel met vier wagens, die ook in het corso in de bloembollenstreek hadden meegereden. De wagens stelden vier episodes uit vier eeuwen bloembollencultuur voor. De leden van het hoofdbestuur van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur zijn na afloop door het gemeentebestuur van Haarlem in het raadhuis officieel ontvangen. De burgemeester, de heer O. P. F. M. Cremers, zei in een toespraak, dat Haarlem in de loop der jaren het centrum van de bloem bollencultuur is gebleven en dat. de cultuur heeft by gedragen tot de welvaart van de stad. Hij hoopte, dat de bloei zal blijven voortduren. Tenslotte bood hy als geschenk namens de gemeente Haarlem een schildery, voorstellende een pan met witte tulpen, geschilderd door mevrouw Estendorp Osieck, aan, met het verzoek, dat te plaatsen in het gebouw der vereniging. De voorzitter van Bloembollencultuur, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, sprak worden van dank. BINNENLAND Koningin Juliana heeft vanmiddag te Soestdijk vertegenwoordigers ontvan gen van de vluchtelingenorganisaties, die hebben bijgedragen aan de vluchtelingen- tentoonstelling „Ontheemd, maar onge broken" in het voormalige palels Noord- einde te 's-Gravenhage. Aan de velling „Westerlee" in De Lier heeft de kweker de heer L. P. van Uffelen aldaar de eerste perziken aange voerd. De vruchten brachten 47 tot 72 cent per stuk op. Zaterdag 14 mei wordt prof. ir. L. H. M. Huydts, hoogleraar in de elektronica aan de Technische Hogeschool te Delft, zeventig Jaar. Hij zal. in verband met het bereiken van de leeftijdsgrens, zijn werk voor de hogeschool beëindigen Gistermiddag is de 78-jarige wedu we M. Ahlers-Kreuger in de Jan van der Heijdenstraat van 3 hoog te Amsterdam van het balkon van haar woning omlaag gevallen. Zij was op slag dood. Vermoede lijk is zij toen. zij over de leuning van het balkonnetje hing, uitgegleden. Op de Thorbeckelaan in Barneveld is woensdagavond een ongeluk gebeurd, waarbij het bijna drie-Jarige zoontje Flo- ris Jeroen van de familie Rombach om het leven is gekomen. Het knaapje dat de rijweg wilde oversteken, en wachtte voor een van links komende personenauto. Toen deze was gepasseerd had het jonge tje er geen erg in, dat van de andere zij de een vrachtwagen met aanhanger aan kwam. Deze greep het ventje, dat op slag werd gedood. Een zakje met 13 ruwe diamanten is gestolen uit een diamantslijperij in de Tolstraat te Amsterdam. Een diamant snijdster. die al ruim 30 Jaar bij het be drijf werkt, had verzuimd by de beëin diging van haar dagtaak het zakje in de kluis te deponeren. De volgende ochtend was het verdwenen. De inhoud van het zakje is ongeveer f 4.000,waard. Van de dader heeft de politie nog geen spoor ge vonden. Tijdens de derde internationale schoenenbeurs Nederland, die van 2 tot en met 4 mei in Utrecht is gehouden, zijn goede zaken gedaan. De Nederlandse schoendetaillisten hebben meer gekocht dan de exposanten te voren verwachtten. Ook de belangstelling van buitenlandse zijde was groot. Er werden bezoekers uit totaal 24 landen geregistreerd. Voor de tiende achtereenvolgende maal zullen Nederlandse bedryven in de door het C.I.H.A.N. georganiseerde geza menlijke Nederlandse deelneming hun pro- dukten uitstallen in de hal „Grande NEP van de Poire de Paris", welke van 14 tot 29 mei a.s. zal worden gehouden. Dit Jaar zullen 25 Nederlandse bedrij ven in gezameniyk verband deelnemen en een ketxr van Nederlandse agrarische en industriële produkten zal worden ge toond. waarbij de sectie voedings- en ge notmiddelen een belangryk onderdeel zal vormen. BUITENLAND De Amerikaanse vice-president, Richard Nixon, heeft woensdag indirect en nlet-officleel gouverneur Rockefeller van New York gepolst voor het Republi keinse kandidaatschap voor vice-president bij de verkiezingen in november, doch de gouverneur heeft verklaard er niets voor te voelen. De politie heeft dieven die een ys- kast van de farmaceutische faculteit in Straatsburg hebben gestolen, gewaar schuwd dat zij riskeren te sterven als zy voedsel uit deze ijskast gebruiken. De ijs kast werd nameiyk gebruikt voor het op bergen van radioactief materiaal. Voedsel in deze yskast zou zeker aan straling on derhevig zyn. De burgemeester van West-Beriyn, Brandt, zou vandaag in Londen lunchen met de Indiase premier. Nehroe. Volgens welingelichte kringen nodigde de premier burgemeester Brandt uit na diens verzoek om een ontmoeting. Twee schilderijen van Hitier zyn woensdag op een velling te Londen ver kocht voor 3.350 en voor 2.950 gulden. De schilderyen behoorden aan de Oostenrijkse mevr. Monica Fischer. Een Londense kunsthandelaar. O'Hana, protesteerde op de veiling tegen het veilen van deze schil deryen. volgens hem hebben ze geen kunstwaarde. Hy zei ze voor 500 gulden te willen kopen om ze te verscheuren. President Eisenhower heeft een over eenkomst ondertekend volgens welke de Ver. Staten in de komende vier Jaar 1500 scheepsladingen tarwe en rijst naar In dia zullen zenden om te voorzien in oogsttekorten en voor de vorming van een reserve. Drie militairen van het Vreemdelin genlegioen twee Duitsers en een Ita liaan zijn in december 1.1. door Alge rijnse opstandelingen die niet wilden ge loven dat zij deserteurs waren, terecht gesteld. De politie te Algiers, die dit be kendmaakte. zei dat dit; bleek uit een buitgemaakt document. De deserteurs, die ongewapend waren, wilden zich by de op standelingen aansluiten, aldus de mede deling. President Frondlzl van Argentinië zal van 4 tot 8 juli een officieel bezoek aan Engeland brengen, aldus heeft het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken bekend gemaakt. De Nederlandse kolonie te Oslo heeft woensdag de bevrijding van Nederland herdacht. Ambassadeur D. M. de Smit legde een krans aan de voet van het ge denkteken. dat werd opgericht bij de gra ven van Nederlanders, die in de tweede oorlog in Noorwegen om het leven kwa men. Het ambassadepersoneel en Neder landers uit Oslo legden bloemen op de graven. In Israël wordt geëxperimenteerd met een oorspronkeiyk in Zuld-Afrika door dr. O. S. Heyns ontwikkelde metho de voor pijnloze bevalling, waarbij gebruik wordt gemaakt van een soort plastieken slaapzak, v/aarin de luchtdruk wordt ver minderd, zodat de spieren meer gelegen heid tot uitzetten hebben. Bil de bouw van een luxueuze nacht club in Jaffa is men op overbiyfselen van een Joods fort van meer dan 28 eeuwen oud gestoten, dat boven op een heuvel gestaan zou hebben Een stenen helling, om bestorming moeiiyker te maken, is blootgelegd. Mogeiyk is het een van de forten, die de Joden langs de Jarkon aan legden. toen zy door Ezra, in de vyfde eeuw voor Christus, uit Babylonische ge vangenschap werden teruggeleid. Een Israëlische rechter heeft een man, die zyn vrouw, die een baby ver wacht, had geslagen, veroordeeld tot het kopen van een geschenk van haar keuze. Een andere rechter beval in de keukens van twee buurvrouwen, die ruzie hadden gemaakt, een bordje op te hangen met de waarschuwing: „Wanneer ik ruzie maak, Drieenveertig Blrmaanse soldaten, die de kern gaan vormen van landbouw nederzettingen aan de grens van hun land, zyn in Israël aangekomen, om daar een Jaar lang ondervinding op te doen van het boerderybedryf en de coöpera tieve onderneming. De voorlopige Algerynse regering heeft de V.S. er woensdag van beschul digd dat zy Frankryk militaire hulp ver lenen voor de strijd in Algerije, in een verklaring ln Tunis uitgegeven, zegt de voorlopige regering, dat deze hulp o.m. bestaat uit wapen- en munltleleverantles en gelden. De hulp wordt verstrekt via de NAVO of rechtstreeks, zo zegt de voor lopige regering. De V.S. hebben Frankryk vliegtuigen geleverd, die al ln Algerye zijn Ingezet en in Algerye bevinden zich Ame rikaanse technici voor het onderhoud van deze toestellen, aldus de verklaring. Engeland is bereid het Britse pro tectoraat Somallland tegen 1 Juli onaf hankelijkheid te verlenen, aldus heeft de Britse minister van Koloniën Macleod be kendgemaakt. Brits Somallland wil zich verenigen met het aangrenzende Ita liaanse beheerschapsgebled Somalia, dat op dezelfde dag onafhankeiyk wordt. Antonis Pharmacldes, de 70-Jarlg< hoofdredacteur van het Grieks-Cyprlscht blad Ethnlkl, dat tegen de politiek van aartsbisschop Makarlos ageert, is terecht. Hy werd op 25 april ontvoerd by een overval op zijn krant. De overvallers zel den toen dat zy wilden verhinderen dat een artikel van generaal Grlvas, de vroe gere leider van de ondergrondse Cypri sche verzetsbeweging Eoka, ln het blad zou worden opgenomen. Het blad is kort naarna nadat nog enige dreigementen waren ontvangen, niet meer verschenen. Het parket van Oost-Duitsland heeft het parket van Karlsruhe (West-Dults- land) om uitlevering van (thans oud)- mlnister Oberlander verzocht, aldus meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. Het Oostduitse hooggerechtshof heeft vorige week de Westdultse minister tot levens lange dwangarbeid veroordeeld wegens oorlogsmisdaden. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Fanfarekorps. 18.20 Ge- var. progr. 18.50 Regeringsuitz.: Sociale actualiteiten door J. C. Visser, hoofd Afd. Voorlichting v. h. ministerie v. Sociale Zaken en Volksgezondheid. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Langs wegen v. kunst en schoonheid, muzik. lezing. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Gram. 19.15 Regeringsuitz.: Land ln zicht I Waarop is de koers gericht? De Zilvervloot vervolgt zyn reis om de we- Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Fllmrubr. 20.20 Volksliederen. 20.35 De mens en zijn werk, lezing. 20.50 Regeringsuitz.: De Verenigde Naties in de afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann, Neder lands permanent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties. VARA: 21.00 VARAs bekercompetitie. 21.50 Geen tyd voor hel den. klankb. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, TELEVISIEPROGRAMMA NTS: EUROVISIE: rep. van het hu welijk van Prinses Margaret en de heer Anthony Armstrong Jones. NTS: 20.00- 20.30 Herh. hoogtepunten van het hu welijk van Prinses Margaret en de heer Anthony Armstrong Jones. 20.30-21.45 De bezetting (I), documentaire. VARA: 21.45 Act. 21.55 Quizprogr. VOOR ZATERDAG 7 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Advertentie per hele liter De geheide gebeide van Wynand Fockink ZEER OUDE GENEVER Wynand Fockink - Anno 1679 Floriade-postkoets gisteren in Arnhem De „Floriade'-postkoets is op de laat ste etappe naar Rotterdam gistermorgen om kwart over negen Arnhem gepas seerd. De koets trok in de feestende Gelderse hoofdstad veel belangstelling. De koets werd tot de gemeentegrens be geleid door enkele leden van de plaat selijke ryvereniging. VRIJDAG Salonboot Ursula (Utrechtse Veer). On derzoek T.B.C. 24.30 en 79.30 uur nam. ZATERDAG le Binnenvestgracht 21: Opening restau ratie Chr. Jeugdver. Nomateg. 7 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Feestavond 10-Jarig bestaan „Ons Toneel". 7.45 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk 10-11 uur voorm., hybelstudle, 11 uur voorm., ds. K. C. van Oossanen. Pieterskerk: Harrowband Leger des Hells Spr. comm. Palstra. 8 uur nam. Prediker: Concours C.J.V. en Jongens werk. 7.30 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. prof. dr. ir. J. P. Mazure. 10.30 uur voorm. Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn" speelt „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Restaurant v. d. Heyden (Breestraat 83) Sociale Raad. Spr. dhr. S. Krist over de Gem. Sociale Werkvoorzieningsregeling in de praktyk. 8 uur nam. Schouwburg: Ballet- en operette-avond Speeltulnver. Oosterkwartier. 8 uur nam. Clubgebouw Maria GiJzenBteeg: Kapde- monstratle Ned. Kath. Kapperspatroons bond. 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Fllmmiddag firma Van Houten. 2.30 uur nam. DONDERDAG St.-Antoniusclubhuis: Feestavond „De Jeugdhaven te Lelden". 8 uur nam. Stationshal N.S.: K. en O.-excursie naar Amsterdam. 9 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling „Tekenin gen en gouaches van Joh. van den Berg en schilders van de Ecole de Paris (tot 28 mei). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Socitetelt „Horus" (Rapenburg 127): Diestentoonstelling „Catena", Rick van Bent um.26 uur nam. (tot 15 mei). Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Vyftien Jaar geleden, praatje. 13.20 Nieuwe gram. 13.30 Lichte muz. 13.50 V .d. Jeugd. KRO: 14.00 Amateursprogr. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Gregoriaanse zang. 15.15 Franse les. 15.30 V .d. Jeugd. 16.00 Rep. 17.15 V - Cup Final. 16.45 Gram. i V. d. Jeugd. 18.00 Kamerkoor en orgelspel. 18.15 Jour nalistiek weekoverz. 18.25 Instrum. octet. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Phllharm. ork., omroepkoor en sol. 20.20 Mensen ln nood, vlak naast U. klankb. 21.10 De Knipper- bol, pollt. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong - oud -eeuwig. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en uw gezin, lezing. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwydlng. 10.30 Fragm. uit progr.'s v. d. vorige of deze week. 11.35 Viool en plano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tulnbmeded. 12.33 Popul. gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Sport- rubrlek. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Orgelspel 15.00 Van de wieg tot het graf, lezing. 15.15 Radio Amateur Harmonle-ork. 15.40 Vryheld en sociale zekerheid, lezing (IV) 15.55 Radlokamerorak. en solist. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Radlo- weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Kunst- act. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de men sen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VA RA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Wie is het? 21.40 Gevar. muz. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gevar. progr. 20.50 Gevar. progr. 21.50 Film. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automoblllstenkron. 12.30 Muz. en zang. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interviews. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Pol. praatje. 21.30 Hoorsp. 22.45 Avondgebe den. 23.00 Nws. en weerber, 23.06-23.36 Pianorecital. Engeland. BBC Light Programma, 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.15 Voetbalcomm. 13.20 Cricket. 13.45 Gram. 14.25 Golf. 14.30 Cup Finale: voetballen. 17.00 Gram. 17.20 Cricket. 17.30 Sportnws. 17.40 Gram. 18.05 Golf. 18.10 Cricket. 18.25 Jazzmuz. 18.55 Cricket ultsl. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Gram. (Om 20.30 nws.). 21.00 Ge var. muz. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Popul. gram. (Om 23.30 nws.), 23.55- 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lich te muz. 14.30 Populaire liedjes. 16.30 Ge var. muz. 17.30 Popul. muz. 18 55 Klok gelui en koorzang. 19.00 Nws. 19.30 Koor- mus. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.00 Weerber. Daarna: Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.00 Ge var. muz. 14.30 Gram. 14.40 Kamermuz. 15.45 Operamuz. 17.30 Ork. conc. 19.00 Gram. 20.00 Gevar. muz. 23.05 Deense muz. 23.62-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Lich te muz. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaletdos- koop. 14.30 Radlojourn. 15.00 Accordeon- muz. 15.15 Lichte muz. 15.45 Accordeon- muz. 16.00 Gram. 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17^0 Litur gische gezangen. 17.30 Russische volkslie deren. 17.45 Engelse les. 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws 23.05 Dansmuz. 23.35-24.00 Zigeunermuz. 484 m. 12.17 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto .14.23 Gram. 16.45 Gevar. muz. 17.00 Nws. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar., muz. 23.55 Nws. Trianon: „Hunde, wollt lhr ewlg leben? 14 Jaar. Werkd.: 2.30. 7 en 9.16 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Dodende liefde". (18 Jaar). Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur, zondag: 230. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Luxor: „Fanfan la Tulipe". (18 Jr). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Carmen Jones". (18 Jr.). Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Agl Murad, de witte duivel". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: 'The Ladykiller". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater (Wassenaar): Vrijdag-, za terdag- zondag: 7.30 uur „Big Country" 14 Jaar. Maandag-, dinsdag- woensdag: ..Een vrouw wist te veel" .1 81aar. Donderdag 8 uur „Schuld en boete". 18 Jaar; (ook 2.30 uur); zondag en woens dag 2.30 uur „Op zoek naar goud". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. BU geen gehoor bU Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222, WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam onbewolkt ono 2 20 8 0 Den Helder zwaar bew. o 2 15 9 0 Ypenburg Vllsslngen onbewolkt w.stll 18 7 0 onbewolkt no 2 18 8 0 Eelde licht bew. nno 1 20 4 0 De Bilt licht bew. nno 1 20 6 0 Twenthe licht bew. w.stil 21 5 0 Eindhoven licht bew. w.stll 21 5 0 Z.-Llmburg onbewolkt w.stll 20 6 0 Helsinki zwaar bew. n 2 6 2 5 Stockholm zwaar bew. zzo 2 14 5 0 Oslo geh. bew. w.stll 13 7 4 Kopenhagen regen wzw 4 16 8 0 Aberdeen zwaar bew. WAtll 18 10 0 Londen half bew. w.stll 20 7 0 Brussel zwaar bew. no 1 20 7 0 Luxemburg onbewolkt no 4 20 8 0 Parijs onbewolkt w.stll 21 8 0 Bordeaux onbewolkt n 1 22 9 0 Grenoble zwaar bew. w.stll 22 4 0 Nice zwaar bew. nnw 5 19 12 0 Beriyn onbewolkt zo 1 21 9 0 Frankfort onbewolkt o 2 22 4 0 München geh. bew. ono 2 16 Zürich licht bevr. w.stil 18 6 0 Genève onbewolkt w^tll 20 5 0 Locarno zwaar bew. z 1 19 7 0 Wenen geh. bew. zw 2 16 9 0 Innsbruck zwaar bew. w.stil 16 4 0 Belgrado regen o 5 14 7 7 Athene zwaar bew. w 1 15 0 Rome geh. bew. ono 4 16 10 3 Ajaccio zwaar bew. ono 2 17 9 3 Madrid onbewolkt w.stll 24 9 0 Mallorca 23 Lissabon onbewolkt nnw 8 20 13 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2