Zwierige Gilles zet groots feest in Oegstgeest meer luister bij Laatste nieuws Meer aandacht voor Sagan dan voor dagboek van Anne Frank VRIJDAG 6 MEI 1960 Alvorens Oegstgeest het bevrijdingsfeest ging vieren, waren aan de vooravond honderden bijeengekomen bij het herdenkingsconument in het bos van Wjjcker- Slooth. Het voltallige gemeentebestuur was aanwezig. De indrukwekkende her denkingsrede werd gehouden door rector Sondaal. Door hem werd het accent gelegd op onze jeugd. Hoe komt het zo vroeg h\j zich af waarom de oudere jeugd meer belangstelling heeft voor Fran^oise Sagan's „Bonjour tristesse" dan voor het dagboek van Anne Frank; ofschoon de Franse schrijfster n'ets te bieden heeft, doch Anne Frank de waarde van het leven en de hoop op de toekomst tot uitdrukking bracht? Zijn wij ouderen daaraan schuldig, omdat wij onze saam horigheid alleen konden tonen in een gezamenlijke haat tegen de bezetter. zichte van hen die voor de vrijheid van het vaderland hun leven hebben gege ven. Op niet minder indrukwekkende wijze werd deze rede, namens de raads leden, beantwoord door de heer J. G. van Vliet, die hierbij een beroep deed op de jeugd om zich te realiseren wat het zeggen wil vrij te zijn. Namens de vele aanwezigen werd het woord ge voerd door dr. H. G. M. Walenkamp die in het kort nog eens het grote offer me moreerde, dat voor onze bevrijding werd gebracht. Met het laten optreden van het jeugd- circus ..Aleta" op het gemeentelijk sportterrein heeft de feestcommissie een zeer gelukkige greep gedaan. De hon- deiden kinderen hebben ervan genoten. En dan te bedenken dat alles werd ver zorgd door Warmonds eigen jeugd. Geen wonder dat de organisator van dit circus, de heer C. Witsenburg door de burgemeester op hartelijke wijze werd gecomplimenteerd met dit grote succes, waarbij hij ook een woord van dank bracht aan de Warmondse Fanfare voor de muzikale begeleiding. P.V. „WARMOND". De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand 142 km. De duiven werden ge lost om 8 uur met een noordwesten wind. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 10.24.44; de laatste om 10.51.50. Uitslagen: Chr. Braun 1; J. Korte- kaas 2; J. Diemei 3, 6; J de Weert 4; J. v. Seggelen 5; Th. v. Niekerk 7; J. Roest 8; dr. Venker 9, 10. WASSENAAR GEVALLENEN Wassenaar kent sinds 1946 op de vooravond van de bevrij dings-ver jaar dag de stille tocht langs de oorlogsbe graafplaats „Het Lange Duin" aan de Schouwweg en ook woensdagavond heb ben weer vele honderden aan deze in drukwekkende herdenking van de geval lenen deelgenomen. Maar deze keer was er bovendien een herdenkingsavond in de Dorpskerk, die door de massale be langstelling en door het feit, dat, be halve de burgemeester, pastoor Van Spanje, ds. Fredcrikse en de voorzitter der Oranjevereniging, de heer Dunne- HERDENKING Demonstratie tegen ons land in Djakarta Portretten van Koningin van muren gerukt De Indonesische regering heeft het gebouw van de Nederlandse vertegen- woardiging te Djakarta door een cor don militairen laten afzeten. Een woord voerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat het ministerie het incident zeer betreurt en dat er een diepgaand onderzoek zal worden ingesteld. De aanstichters wor den voor ondervraging bjj de militaire autoriteiten ontboden. Er werd op ge wezen, dat onder noodtoestand demon straties verboden zijn. De eerste demonstratie deed zich voor op 1 mei, toen arbeiders met anti-Ne derlandse opschriften voor het gebouw der Nederlandse vertegenwoordiging op en neer liepen. Zij werden door de po litie verspreid. Een woordvoerder van de Nederland se vertegenwoordiging deelde mede, dat demonstranten het gebouw binnendron gen, waar zij het meubilair verhelden en portretten van Koningin Juliana van de muren rukten. Er werd grote schade aangericht. Het ernstigste incident was dat met het neerhalen en vernielen van devlag, aldus deze woordvoerder, die zeide, dat niemand van het personeel letsel heeft opgelopen, omdat het zich had teruggetrokken. De Gilles trok ontzaglijk veel belangstelling. (Foto L.D./Holvast) naarhet ASC-terrein voor hun show. Ze ool vverden in hun landstaal toegesproken i wolt, het woord voerden, een indruk - door de heer W. Steur. Het Nederlandse wekkende plechtigheid werd, die her en Belgische volkslied werd ten gehore i inneringen opriep aan de eenheid gebracht. Hun optreden, waarbij kwistig welke het volk van Nederland in de Haat als basis van samenwerking kan nooit goed zijn, wij zullen door liefde voor in de plaats moeten stellen. Laat ons trachten de jeugd te begrijpen en ze duidelijk te maken dat ze nu in vrijheid leven dank zij hen, die in het verzet het offer van hun leven gaven. Na de krans- legging en het ten gehore brengen van de „Last Post" werd langs het monu ment gedefileerd. Braderie Nadat burgemeester H. L. du Boeuff aan de Hoge Mors een zanghulde in ont vangst had genomen had hij zich naar het Witte Huis begeven voor de opening van de braderie. De heer M. Elshof zette de betekenis van deze middenstandsactie uiteen. De burgemeester sprak zijn grote voldoening over deze actie uit, vooral omdat zelf actief meedoen de beste voor waarde is voor een goede feestviering. Hij merkte op, hoe kan het ook anders want waar het hart vol van is loopt de mond van over, dat Oegstgeest aller' minst een slapende gemeente is. Er zijn vele actieve organisatoren, die het bewijs leveren van een levende ge meenschap. Hij riep aller medewerking in om de dreiging van de grenscorrecties te weerstaan. Drie herauten te paard gingen de gemeente in om de officiële opening van de braderie aan te kondi gen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 mei. Veemarkt. Er zijn aangevoerd 25 stieren, 120 melkkoeien, 220 vette koelen, 111 vare koelen. 35 pinken, 65 vette kalveren, 254 nuchtere kalveren, 80 vette schapen, 300 fokschapen, 427 vette lammeren, 350 zuiglammeren, 453 weidelammeren, 46 varkens (zeugen), 361 schrammen, 1184 biggen, een paard, 13 geiten. Totaal 4045 stuks. Notering melkkoeien f 750-1100, vette v per kg 2.70, vette kalveren lev. gew. per kg, f 1.20 1.50, nuchtere kalveren lev. gew. per st. f 35-60, vette schapen f 65-95, fokschapen met een lam f 120-150, fokschapen met 2 lammeren f 140-190. vette lammeren f 70- 115, zuiglammeren f 60-82. weidelammeren f 40-70, drachtige zeugen f 275-325, schram men f 80-100, biggen f 42-46-52. De handel voor melkkoeien kalm, vette koeien flauw, vare koeien matig, pinken kalm, vette kalveren lui, vette lammeren (overhouders) stug, fokschapen vlugger, zuiglammeren redelijk, weidelammeren matig, zeugen, schrammen en biggen stroef. LEIDEN, 6 mei. Kaasmarkt. Aan gevoerd negen partijen Goudse kaas. No tering Goudse eerste soort f 1.85-1.95, Goudse tweede soort f 1.75-1.84. Handel kalm. AALSMEER. 4 mei. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen Clematis per stuk 50-75, Gerbera 30-61, Calla 30-57, Amaryllis kelk of knop 25-47 Fresia per bos 120-240, Lathyrus 185-300, Iris 130-260, Pyrethrum 195-330, Aspl. Plum. 100-210, Lelies per kelk 60-90, Vio lieren per stuk 25-45. PERKPLANTEN: Violen geel per bak 240-420, wit 240-300, blauw 240-380, ge mengd 300-450, Muurbloemen 250-380. Belles 200-280, Almeria 200-240, Saxifraga 200-220, Taretis (Afrikanen) per stuk 10- 20, Iberis per bak 200-380. GOUDA, 5 mei. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt te Gouda zijn negen partijen kaas aangevoerd. Bij kalme handel no teerde eerste kwaliteit f 1.81-1.88 en twee de kwaliteit f 1.74-1.80 per kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 mei. Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 22.70-31.70, waspeen A2 (per kist) 18.60- 27.40, waspeen BI (per kist) 22.10-31.60, waspeen B2 (per kist) 6.20-12.60, prei Al 55,— tot 73,—, prei BI 52.— tot 61.—, prei B2 32,radijs 2 (per 100 bos) 10, tot 17,rabarber 21,tot 26,spina zie 1 42.tot 48,postelein 77,tot 79,witlof 2 83,tot 103,komkom mers (per 100 st.) 26,tot 37,peter selie (per 100 bos) 8,selderie (per 100 bos) 10, Aanvoeren: waspeen 15.000 kg, waarvan 11.000 kg voor export werd verkocht; prei 6.000 kg, waarvan 4.500 kg voor ex port werd verkocht. RIJNSBURG, 4 mei. Bloemenveiling: Tulpen: Golden Harvest 60-65, Edlth Ed- dv 25-30, Aglba 55-60, Livingstone 60-65, Clara Butt 90-95. Due Suprème 80-85, Os- si Oswalda 125-130, Sweet Harmony 160- 170, Gloria Swanson 120, Fantasie 60-70, Kansas 60-70, Greuze 60-65, Sultan 60-65, Vlammenspel 100-105, Kleurenpracht 95- 100, Irissen: Prof Blauw 190-200, Wedge- wood 100-110, White Excelsior 110-120, Duizendschoon 110, Lathyrus wit 110, ge mengd 90-100 alles per bos. Anjers: Tangerine 36.—, Chocking Pink 30.— tot 33,Sim roze 25,— tot 28, sim wit 28,.tot 33,—, slm rod 28,— tot 31,Anemonen 630-790 alles per 100. Deze middenstandsmanifestatie be gunstigd door het fraaie weer heeft in noze gemeente een echt feestelijke sfeer gebracht, zo goed passend bij een bevrij dingsfeest De Gilles De Gilles uit Mons (België) met hun obsederende muziek, kleurige kostuums en hoge, schitterende struisveren, boden een uniek schouwspel, dat men niet zo gauw meer in Nederland zal aanschou wen. Ze hadden de wens te kennen gege ven o.m. een bezoek te brengen aan de rusthuizen. Ze demonstreerden in „Duin zicht" waar tevens de broodmaaltijd werd gebruikt én begaven zich daarna gebruik werd gemaakt vansinaasappelen, die naar het talrijke publiek werden ge worpen, trok veel aandacht. Na eerst een demonstratie te hebben gegeven voor „Hófwijck" waar een warm maal werd gebruikt, gaven zij de slotshow op het schoolplein aan de Tcrweeweg. Daar wa ren schijnwerpers opgesteld. Vele toe schouwers raakten in de ban van de merkwaardige muziek en dansten mee Het werd een kostelijk en vrolijk af scheid met rondedansen van Belgen en Nederlanders, arm in arm. Besluiten wij met nog te vermelden dat op het ASC-terrein door de jeugd 500 balolnnen werden opgelaten en dat met grote animo door de schooljeugd is ge kampt. Het voetbaltoernooi werd gewon nen door de le Openbare school. De Ju- lianaschool kreeg de 2e-prijs. De uitslag van de korfbalcompetitie was: 1. le Openbare School; 2. 2e Openbare School; 3. Julianaschool. De estafette was voor de school Terveeweg. Als tweede kwam aan de Hofdiickschool. Dank zij de actieve Oranjevereniging en onze doortastende middenstand heeft Oegstgeest de Bevrijdingsdag op zeer ge slaagde wijze gevierd. Ds. Honnef herdacht de doden Woensdagavond werden in de Ned. Herv. Kerk (uitgaande van de Herv. Gemeente) de gevallenen herdacht. Voorganger was ds. J. P. Honnef. Het Kerkkoor ,,Hart en Stem" verleende met het zingen van enige liederen me dewerking. Voor deze avond bestond grote belangstelling. Onder de aanwe zigen bevonden zich o.m. burgemeester Van Diepcningen en zijn echtgenote. Ds. Honnef zei, dat in deze uren de veelheid van gedachten zwaar en be klemmend kunnen zijn. Voorts merkte hij op, dat we deze bevrijding moeten zien als een teken van de eenmaal ko mende Grote Bevrijding. Als we de be vrijding zo kunnen zien, zijn alle ge brachte offers niet tevergeefs geweest. Waardig feest op bevrijdingsdag De nationale Bevrijdingsdag werd, na de toespraak van de burgemeester en de volkszang, begonnen met een be vrijdingssamenkomst in de Ger. Kerk. Ook hier waren weer vele notabelen aanwezig. Pastoor H. Kouwenhoven van de R.-K. Meerburg Parochie Hoge Rijn dijk - Zoeterwoude, sprak over „Bezet". Pastoor Kouwenhoven vertelde, dat wij allen hadden geleerd te vechten, vech ten tegen het water van de zee. Tegen de dijkbreuk van 10 mei 1945 had ons volk echter niet geleerd te vechten. Er waren geen dijken bestand tegen het leger van barbaren, dat toen ons kleine land aan de Noordzee overstroomde. Vervolgens sprak ds. J. P. Honnef, herv. predikant over „Bezocht". Domi nee Honnef stelde de gedachte, dat ach ter dit alles God stond, en dat de Ame rikanen, Polen enz., allen middelen in Zijn hand waren geweest om tot de be vrijding te komen. Hij wekte een ieder op om ook nu weer te doen, wat men toen deed in de eerste dagen na de bevrijding: iedereen blij maken. Dan kunnen we leven als gelukkige fees tende mensen. De laatste spreker was ds. J. Banga, geref. predikant. Hij sprak over „Be zield". Hij wekte op tot blijvende be zieling: gedenk - bekeer en doe. De bij de uitgang gehouden collecte voor de vluchtelingenhulp heeft f. 263 opgebracht. Het 5 mei-comité heeft alle zieken en thuiszittenderi een schaaltje fruit laten brengen, 's Morgens vond er een drop ping plaats op verschillende plaatsen in Leiderdorp. Op het Hubrechtplein, Pinksterbloem- en Burg. Brugplein be stond van de zijde der jeugd veel be langstelling voor de poppenkast. 's Middags waren er wedstrijden voor auto's, fietsen, rolschaatsen en zeepkistenraces. Alle trokken veel be langstelling. 's Avonds was er een feestavond in het Dorpshuis. OEGSTGEES7 RIJKSPOSTSPAARBANK Bij de Rijkspostspaarbank te Oegst geest werd in de maand april ingelegd f 107.752,45 en terugbetaald f97.010,26. VOORSCHOTEN Sober dodenherdenking Onder grotere belangstelling dan de laatste jaren het geval was werd LEIDERDORP woensdagavond bij het monument voor de gevallenen een sobere, maar bijzon der treffende plechtigheid gehouden ter herdenking van de doden uit de laatste oorlog. Met plechtige muziek werd de samenkomst ingeleid en na de betrachte stilte werd een aangrijpende „Last Post" geblazen. Na de kranslegging werd hot Wilhelmus gespeeld. Meisje ender scooter Gistermiddag omstreeks halfvijf ren de een vijfjarig meisje onverwachts achter een bal aan de Leidseweg op. Zij werd aangereden door een scooter uit Rotterdam, waarvan de berijdster lichte verwondingen opliep. De scooter werd beschadigd. Het meisje werd op advies van dokter James naar een zie kenhuis in Leiden vervoerd. Het is er vermoedelijk met een lichte hersen schudding nog bijzonder goed afge komen. WARMOND Doden qeësrd Ook in Warmond zijn woensdag de doden herdacht. Reeus in de morgen en middaguren bracht de schooljeugd in klasseverband hqjde aan de geval lenen uit de tweede wereldoorlog. Des avonds vond een herdenking plaats na afloop van de stille tocht. „Warmonds Fanfare" en de Harmonie St.-Matthias verleenden hun gewaardeerde mede werking. In de Ned. Herv. Kerk vond even later een herdenkingsdienst plaats. Verdrukking en bevrijding De herdenking van de gevallenen in de laatst« oorlog heeft ook dit jaar in Warmond weeir op waardige wijze plaats gehad. De deelname aan de .Stille Tocht' was ook nu weer bijzonder groot. Ds beide muziekkorpsen verleenden hierbij hun medewerking terwijl de ge zangen werden uitgevoerd door de leer lingen van het Land- en Tuinbouwin- stituut „het Warmonderhof". Van de gelegenheid tot het leggen van bloemen als stille hulde aan de gevallenen werd een druk gebruik gemaakt. Er waren o.m. bloemstukken van het gemeente bestuur, de raadsleden en diverse orga nisaties. De viering van de 15e verjaardag van de bevrijding is op feestelijke doch ook op waardige wijze gevierd. Door de vele vlaggen had het dorp een feestelijk aanzien Reeds vroeg in de morgen kondigden herauten te paard met kla roengeschal het programma voor de dag aan. Een van de meest mooie mo menten van deze dag was de godsdien stige samenkomst in de tot de laatste plaats bezette N. H. Kerk, waarbij werd gesproken door ds. H. L. Boonstraat en pastoor J. Gussenhoven. In gevoelvolle woorden wezen beide geestelijke leiders op het grote goed van onze vrijheid waarbij zij op overtuigende wijze de grote verantwoordelijkheid die op de thans levende generatie is gelegd bena drukten. Indrukwekkend was ook het jeugd-appel op het gazon voor huize St.-Liduina, waar de jeugd de Neder landse-, provinciale en gemeentevlag werd gehesen, gevolgd door een samen zang van vaderlandse liederen, begeleid door de Warmondse Fanfare. Voor de plechtige openbare raadsvergadering in 't Trefpunt bestond eveneens grote be langstelling. De zaal was tot in de uiter ste hoeken gevuld. In een treffende rede schetste de burgemeester de grote verantwoordelijkheid van de thans le- donkere oorlogsjaren tezamenbracht. De toespraken werden omlijst door orgelspel van dr. H. L. Oussoren en zang van de gezamenlijke Wassenaarse koren onder leiding van de heer L. van Wijngaarden. Bevrijdingsfeest werd groot succes De moeite die de Wassenaarse Oranje vereniging zich gegeven heeft om van de viering van bevrijdingsdag 1960 een gToots feest te maken waarbij zoveel mo gelijk de gehele burgerij zou worden be trokken is met een volledig succes be kroond. Voor alle onderdelen van het rijkgevarieerde programma bestond zeer veel belangrtel'ing. Het hoogtepunt werd de grote optocht die in de mor genuren door het dorp trok naar liet raadhuis om daar le defileren voor bur gemeester en wethouders en leden van de gemeenteraad. Vele scholen en vereni gingen hadden zich zeer veel moeite ge geven om op praalwagens of op andere wijze beelden uit de oorlogs- en bevrij- dingstjjd in scène te brengen. De brandweer deed mee met een heel oude spuit en een moderne mistspuit, de politie opende de stoet met 7 versierde solo-motoren en twee nieuwe politie auto's. De Muziekvereniging Excelsior, de drumband van de Chr. Gymnastiek vereniging „Irene" en de nieuwe Mid denstandsdrumband zorgden voor de muziek met de Accordeonvereniging DDVS die zich op een I&nge wagen had geïnstalleerd, compleet mei lessenaars en dirigent. De Wassenaarse bakkers herinnerden samen met de Rode Kruis- ooionne aan het Zweedse wittebrood. Een prachtig groot, brood werd de bur gemeester aangeboden. Na het voorbijtrekken van de optocht aan het raadhuis was er een aubade door de schooljeugd en door de gezamenlijke Wassenaarse zangkoren, waarna de bur gemeester in een toespraak nog eens wees op het grote goed van de vrijheid, waarvan wij niet alleen op een feestdag als deze de waarde moeten beseffen, maar alle dagen. Terwijl in een grote tenit op het ter rein aan de Berkheidstraat het Jeugd Rode Kruis-circus twee voorstellingen gaf, werd op het Blauw Zwart-terrein aan die Dr. Mansveltkade onder auspi ciën van het Wassenaars Sportcontact een grote sportmiddag gehouden. Een Wassenaars hockey-elfltal speelde tegen de Batavieren, die zich met 21 de sterks ten toonden. De judo- en jiu jitsu- afdeling van Irene gaf een demonstratie die zeer in de smaak viel. Voordat de hojfdschotel van het programma een voetbalwedstrijd tiuusen een Wassenaars elftal en het ZwaLuwenelftal een aan- van nam, had de traditionele vlaggen- ceremonie plaats. Deze ceremonie kreeg een bijzonder spectaculair karakter door de medewerking van een helikopter van de Marineluchtvaartdienst. Uit het toestel, dat op enkele meters hoogte boven het veld verscheen daalde een man neer, die een grote rood-wit- blauwe vlag overhandigde aan een groepje gymnasten. De gymnasten droe gen de vlag in triomf over het veld, ter wijl de omlaag gedaalde marineman weer in het toestel werd gehesen. De voetbalwedstrijd leverde de toe- de toeschouwers een maximum aan doelpunten op; met 54 bleven de Zwa luwen de baas over het Wassenaarse elf tal, dat bestond uit spelers van Wasse naar en Blauw Zwart. In de pauze van de voetbalwedstrijd werd een nationale 3000 meter-loop gehouden. H. Cu jé zege vierde bij de A-klassers overtuigend in de fraai etijd van 8 min. 29,8 sec., ge volgd door De Ruyter (8.43.-) en Kees- om (8.53.6). Bij de B-klassers won Droog in 9 min. 23 sec.; bij de C-klassers V. d. Willigen in 9.41. In Kerkehout en Nieuw-Wassenaar trad 's middags voor de jeugd Nick Ni- cholls op. Het avondprogramma omvatte een ge wichthef demonstra tie op het Dorpsplein een groot vuurwerk aan de Hofcampweg en apenluehtdansen op het Plein. ZOETERWOUDE Gevallenen herdacht De in de oorlogsjaren gevallenen zijn woensdagavond op stijlvolle wijze her dacht. In de Ned. Herv. Kerk hield deken P. J. A. Juffermans van Zoeter woude een korte toespraak over „De Vrijheid", waarna het R.-K. Gemengd Zangkoor „Sancta Lucia" en de Chr. Gemengde Zangvereniging „Zingt den Here" gezamenlijk zongen „Ecce quo- modo moritur". Vervolgens werd het woord gevoerd door ds. G. J. van Emb- den. Deze deed nog eens uitkomen de eenheid, die bestond toen wij de vrijheid herkregen en stelde de vraag of wij de vrijheid wel hadden gebruikt overeen- De hiervoor genoemde koren zongen daarna „Locus iste". Na het gebed van ds. Van Embden zongen alle aanwezigen 2 coupletten van het Wilhelmus Onder de aanwezigen merkten wij op het voltallige college van B. en W. en verschillende familieleden van gevalle nen, wier namen voorkomen op de ge denksteen in de gevel van het raadhuis. Alle aanwezigen gingen daarna in alle stilte naar het raadhuis, waar bij ge noemde gedenksteen 2 minuten stilte in acht werd genomen. De burgemeester legde namens het gemeentebestuur een krans. Dit voor beeld werd gevolgd door de plaatselijke Oranjevereniging. Ook een deputatie van de B.S. legde, evenals enkele fa milieleden van gevallenen bloemen bij de gedenksteen. Tenslotte speelde de St.-Jansfanfare nog koraalmuziek. Gezellig feest Het bevrijdingsfeest is in Zoeterwoude op waardige wijze gevierd. Om acht uur 's morgens luidden de klokken het feest in. Na de kinderaubade voor het raad huis trokken de kinderen in optocht naar het feestterrein. Aan deze optocht was bijzonder veel werk besteed. De meisjesschool won hier de eerste prijs. De kinderspelen hadden het volgende resultaat: Jongens: le-klasse le prijs Jan Berk; 2e-klasse le prijs Leo Mooyman; 3e- klasse -e prijs Theo v. Velzen; 4e-klasse le prijs Wlm v. d. Wiel; 5e-klasse le prijs Gerard Pieterse; 6e-klasse le prijs Piet v. Leeuwen; 7/8e-klasse le prijs Jan v. d. Ploeg. Meisjes: le-klasse le prijs Thea van Diemen; 2e klasse le prijs Mit v. d. Harq; 3e-klasse le prijs Ada Paarde- kooper; 4e-klasse le prijs Mieke Am- merlaan; 5e-klasse le prijs Agnes Over- devest; 6e-klasse le prijs Ria Schipper; 7/8e-klasse le prijs Bep de Vette. De uitslagen van de volksspelen lui den als volgt: Kruiswagenrace: le prijs Piet van der Grest en Joop van der Poel. Hindernisrace dames: le prijs Nelly van der Geest. Touwtrekken: le prijs ploeg „Jeroen- tje". Aan het buurtvoetbaltoernooi werd door 8 ploegen deelgenomen. De eerste prijs werd gewonnen door het Watertje (Een beker en 11 draagmedailles). Om zes uur werd begonnen met de wielerwedstrijden op het parcours Schen- kelweg, Zuidbuurt, Zwetkade, Dokter Kortmannstraat. De eerste wedstrijd ging over vier ronden voor jongens van 1416 jaar op gewone fietsen. J. G. van der Poel won de eerste prijs. Hierna volgde een wedstrijd van acht ronden voor jongens van 17 jaar en ouder. De eerste prijs was voor Guus van der Geest. De grote wedstrijd over 50 ronden werd gereden door een Swift- combinatie uit Leiden en door dorpsge noten, die over een racefiets beschikten. Hier werd de eerste prijs gewonnen door F. Leemans in klasse C en door B. de Zoet in de A- en B-klasse. Om 9 uur werd nog een taptoe gehou den, waaraan door velen met fakkels en lampions werd deelgenomen. vende generatie die zij heeft ten op-komstig Gods' Woord. (Deze pagina is ongecorrigeerd) STADSNIEUWS VEERTIG JAAR BIJ N.Z.H.V.M. De heer C. A. Wesselius, conducteur treingeleider bij de N.Z.H.V.M. op de stadslijn, hoopt dinsdag zijn veertig jarig jubileum te vieren. BEUR50VERZICHT Verdeelde merkt Amsterdam, 6 mei De internationale waarden vertoonden vanmiddag bij de opening een lichtelijk verdeelde stemming. De handel was, na de rustdag var gisteren en het naderen de weekeinde, zeer kalm. Wall Street sloot donderdag met een weinig lagere koersen en kon daardoor geen hausse- tendentie op het Damrak teweeg bren gen. De stemming op de overige Europe se beurzen was van dien aard dat de ar bitrage in Amsterdam aanvankelijk vrij wel niets kon uitrichten. Het publiek deed heel weinig. Gedurende het verde re beursverloop trok de markt over de gehele linie aan tengevolge van lokale vraag en geringe belangstelling voor bui tenlandse rekening Hierdoor kwamen de noteringen uiteindelijk merendeels voor de internationale waarden boven die van de vorige slotkoersen te liggen. Philips steeg van 927 tot 933 (932). Unilevers lie pen op van 830 tot 834 en konden zo doende een koerswinst van circa 5 pun ten boeken vergeleken bij de vorige slot- koers. Kon. Olies waren op f. 145.20 cir ca f. 2.50 lager. Aku's trokken aan van 467 tot 470 (46912). De Vereinigte Glanzstoff-fabrieken, waarin AKU een belang heeft van 76 procent, keert een bonus van 25 in aandelen uit ten laste van de reserves. Aandelen KLM werden circa 2 gulden lager op f. 107.50 geadviseerd. Deze maatschappij boekte in het eerste kwartaal 1960 hogere ver- voersinkomsten terwijl het verlies ver minderde van f. 8.2 min. in het eerste kwartaal 1958, tot f. 7.5 min. eerste kwartaal 1959. Hoogovens lagen aange boden en moesten op 625 bijna 12 pun ten verlies incasseren. Gedurende het verdere beursverloop werd het koersvr- lis een weinig gereduceerd. 4 3/4 procent converteerbare obligaties AKU werden op 129 3/4 (129%) geadviseerd. In de Scheepvaartsector lagen aande len KPM iets beter in de markt als ge volg van de dividendverhoging van 5 tot 6 Overigens was de stemming voor de scheepvaartwaarden eerder iets lager. De handel had heel weinig te betekenen. Dit kon ook gezegd worden in de Cultuursector waar HVA's lager en certificaten Deli iets beter in de markt lagen. Staatsfondsen zeer stil en lichte lijk verdeeld. WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 mei. Londen 10.58%—10.59%, New York 3.76%—3.77Vs. Montreal 3.893.89%, Parijs 76.89—76.94, Brussel 7.56%— 7.56%, Frankfort 90.38%—90.43%, Stock holm 72.95—73.00, Zürich 86.95—87.00, Milaan 60.72%60.77%, Kopenhagen 54.62%—54.67%, Oslo 52.85%—52.90%, Wenen 14.47%—14.48%, Lissabon 13.18% —13.20%. Beurs van Amsterdam Vrijdag 6 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99A 99% Ned. '59 4% 99A 99% Ned. '59 4% 97A 97% Ned. '53 3% 93% 93% Grootboek obi. 3% ..78 Ned. '47 3% (3) 92A 92% Ned. '51 3% 95% 95 B Ned. '53 (3%) 93% Ned. '56 3% 93% Ned. '48 3% 86% 86% Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. '55 II 3V< 90% Ned. '37 3 89 89% Dollarlng '47 3 927/s 9243 Investeringscert. 3.. 97^ 97% Ned. 62-64 3 97% 97% Indië '37 A 3 9393 Grootboek '46 3 89T3aGL Ned. WJ3 6% 109^ 109iV ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 36% 36% Nat. Handelsbank 158V4 158GB Ned Handelmii269% 269% Amst. Rubber 108%GB 108% H.V.A167% 165% Senembah 535 535 A.K.U469% 470 Berkel's Patent (v.) 287GB 288 GB Calvé Delft cert 791 792 Deli Mij en (Ver.) 173.10 173.50 Kon. Pap v Gelder 266%GB 269%GB Hoogovens eert636% 628 Müller en Co. NB 449% 445 Ned Kabelfabr 470 470GB Philips 931% 934% Philips pref 271 278 Unilever 829 833% Wilton Feyenoord 188% 188 %GB Biliton 2de r 342 343 Dordtse Olie gew 700% 691 Kon Olie (f20-).. 149.— 147 Idem (50 A f20.-) 147.50 145.30 Holl Amer lijn 136 134% Java China Paket 141 142% KL. Al 109.70 108 Kon Ned Stmv Mi) 174% 174% GL Kon Paket Mi) 132% 133 Stoomvaart Mij Ned 154% 152%GB Nlevelt Goudr eert 135% 134 v. Ommeren eert 246 251 GB Kon. Rott Lloyd 138 138 Ned Scheepv Unie 141% 140% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93% idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 98 id ld *37 I-n (3%) 9494% Z.-Holland '56 (4%) 98% Bank N. G. '58 (5%) id. NWB '52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 104 97 95 Premieleningen A'dam '53 3 100 B A'dam '51 I 2% 84% A'dam '56 I 2%80 A'dam '56 II 2% 95 Eindhoven '54 2% 79 Enschede '54 2% 79% Den Haag '52 I 2% 85 Idem II 2% 80% R'dam '52 I 2% 88 Idem II 2% 86% Idem '57 2% 99 Utrecht '52 2% 90L Z.-Holl 1957 2% 94 95tt 86% 95% 81% 85% 99% 90L 94% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinsteilingen Robeco 213.50 Amst. Bank 338% HJB.D eert. 215 Rott Bank 284% Twentsche Bank 260 Industrie Ondernemingen Albert Heyn400B Borsumi)59% K N Ed.met A-AA 98 Idem pref wd 107% Electrolasmi) 314 Kon Ned Grofsm 148L Holl Constructie 490 Ing bur v Bouwntfv 260% Internatlo 156 Int Kunststof f Ind 62% Leidse Wolsplnneri 384% Rott Droogdok Mil 582 Sikken's Lakfabr 613 Ver Touwfabrieket 305 Walvisvaart 110% Wernink's Betonm 147 Van Wijk en Heringa 113% Zaalberg 119% Spoorwegen Dell Spoorweg Mi) 6 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 25A Intern Nickel 103% Anaconda 52 Bethlehem Steel 45% Cities Service 41% General Motors 45 Kennecott 80% Republic Steel 597/8 Shell OU 64% Union Pacific 26 Un. States Steel 76% 214.50 339 214.50 285 264 411% 59 107 313 144 157% 62% 383 590 620 112 146% 111% 120 25% 104A 90*1 44% 41% 44% 79A 59 65 26 75%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11