Laatste nieuws R. Caspari kreeg koninklijke onderscheiding bij jubileum WOENSDAG Gisteren werd 'het feit herdacht, dat mej. Caspari 40 jaar verbonden was aan de School met den Bijbel. Des middags werd een feesbvergadering gehouden door het bestuur en de feestcommissie. Na een openingswoord van ds. Boonstra, voorzitter van het schoolbestuur, over handigde spreker een gouden ring na mens het bestuur. Hierna werd het woord gevoerd door de burgemeester die voor 40-jarige trouwe dienst de gouden medaille verbonden aan de Órde van Oranje Nassau opspeldde. Met een toe passelijk woord overhandigde het hoofd van da school, de heer Schoonbeeg. na mens het onderwijzend personeel een reisnecessaire. De heer Moret, oud hoofd van de school, bood een boek aan. Na deze plechtige bijeenkomst werd er een receptie gehouden waar onder andere het gemeentebestuur, pastoor Gussenho- ven en vele oud-leerlingen en bekenden gelukwensen kwamen aanbieden. Tij dens heit diner bracht Warmonds Fan fare ,.de juf" een serenade. Hiferna kwam men in het Trefpunt byeen om een feestavond verzorgd door oud-leerlingen door mejuffrouw G. Oudshoorn die vele ouden herinneringen naar voren bracht. Vooral het interview „Kent u die nog,, waarbij vele oud-leerlingen van buiten de gemeente voor het voetlicht kwamen, was een grote verrassing. Ook een ver rassing voor de juf was de overkomst van Nel Breedijk uit Californië. Zij bood een boeket seringen aan. Tot slot over handigde de jongste leerling van de oud leerlingen van de oud-leden haar een gouden armband. Voor de pauze werd de pantomime „De Pantoffel' opgevoerd. In de pauze werden vele oude herinnerin gen opgehaald. Na de pauze werd het toneelstuk „Mijn vriend Leonard" en een lintenspel opgevoerd. Tot slot kreeg mej. Caspari de gelegenheid haar dank uit te spreken voor hetgeen zij in deze dagen van feestvreugde heeft mogen be leven. Groot was de dankbaarheid van de juf. voor hetgeen zij in deze 40 jaar in Warmond heeft mogen ondervinden. Mlaar bovenal was zij God dankbaar, want Hij was het, die haar toestond dit alles te mogen beleven. Hlet slotwoord' van deze avond werd bij te wonen. De avond werd geopend gevoerd door ds. Boonstra STADSNIEUWS Gouden bruidspaar Op bevrijdingsdag gaan de bruidsdagen in van het echtpaar C. de MeyVer mond, dat 18 mei vijftig jaar getrouwd zal zyn. De heer C. de Mey heeft ruim 54 jaar het schildersvak beoefend. Dit vak is van vader op zoon gegaan en thans is ook de kleinzoon van de 75- jarige heer De Mey werkzaam in het schildersbedrijf. De hobbies van deze huisschilder waren kunstschilderen en vissen. Dit laatste heeft hij in verband met zyn gezondheidstoestand moeten op geven. Thans knutselt hij graag. Even als haar man is mevrouw H. C. de Mey— Vermond (72) een rasechte Leidenaar. Het echtpaar De MeyVermond heeft tien kinderen, zes dochters en vier zoons en een vijfentwintig-tal kleinkinderen. Van verhuizen moeten de heer en mevrouw De Mey niet veel hebben. Ruim 21 jaar hebben zij op de Uiterstegracht gewoond en thans wonen zij in de Wiel- makersteeg 13, waar zaterdag a.s. het gouden bruiloftsfeest in huiselijke kring gevierd zal worden. S. Smit nam afscheid van belastingdienst In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam de heer S. Smit, hoofdassistent bij de Invoer rechten en Accijnzen afscheid van de Rij ksbelastingdienst. Het afscheid vond plaats in het be lastinggebouw aan de Langebrug in tegenwoordigheid van vrijwel het voltal lig personeel. De heer J. M. van Diggelen, verifica teur, sprak als directe chef en namens het personeel van de post Leiden, waar derende woorden. Voorts voerden het woord de heer L. H. Bodde Bouman, hoofd van de Inspec tie en de heer Ramondt, dienstgeleider. De heer Valentgoed sprak namens het ontvangkantoor. Mevrouw Smit werden bloemen over handigd en de voorzitter van de jubileumcommissie, hoofdcontroleur H. Meijer,bood als laatste spreker namens allen een cadeau aan. De heer Smit sprak een uitvoerig dankwoord, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. GEM. BEDRI.JFSTECHNISCHE SCHOOL Onderstaande leerlingen van de Ge meentelijke Bedrijfstechnische School zijn geslaagd voor het zwemdiploma A: René Alt, Freddy Bok, Piet Devilee, Jan Eshuis, Nico Jeltema, Peter Jur- gens, John Konst, Rob van Kooten, Dirk van Lammeren, Adri van der Maat, Bart Mechelse, Henka Montagne, Ton Niesing, Joop Nievaart, Jan Plas- meyer, Piet van Remundt, Gerard Ro bijn, Jan Schrier, Koos Tuinhof de Moed, Kees Verheul, Wim de Vree, Fred Wassenburg en Ton Weber. JUBILEUM MEJ. C. H. LENS Gisteren herdacht mej. C. H. Lens haar veertigjarig dienstverband als spinster en twijnster bij de N.V. P. Clos en Leembruggen. In verband met afwezigheid van de directie werd de jubilaresse ontvangen door de bedrijfs leider, de heer J. Spa. Deze schetste mej. Lens als een trouw en ijverig medewerkster. Haar houding tegenover superieuren en collega's was altijd heel prettig geweest. Namens de directie overhandigde hij een geschenk onder couvert. Vervolgens bood mevrouw LagasVan der Blom namens de col lega's een enveloppe met inhoud aan. Als vertegenwoordiger van het jubi leumfonds sprak de heer I. Hartevelt enkele hartelijke woorden. Tot slot dankte de jubilaresse voor alle vrien delijke woorden tot haar gesproken. VOORSCHOTEN „DE ZWALUW" De Postduivenvereniging ,,De Zwa luw" hield haar tweede wedvlucht vanaf Vilvoorde (België), afstand onge veer 134 km. In concours 255 duiven. Gelost 7.50 uur met westenwind. De eerste duif werd gezien om 10.12.11 u., snelheid 940.67 meter per minuut. De laatste priisduif 10.24.24 uur, snelheid 786.89 meter per minuut. Uitslagen: P. N. van Wissen 1; J. Schrijvers 2; P. J. d'Haens 3: E. J. v. d. Loo-4, 5; A. G. Kleiweg 6. 9 A. de Graaf 7; H. Schoo 8; J. J. Heyne 10. LEIDERDORP TENNIS. De Munnik heeft zich hersteld. Na het slechte begin van vorige week, heeft de Leiderdorpse tennisclub het deze zaterdag heel wat beter gedaan. Vier van de vijf teams behaalden een overwinning. De Munnik I dat vorige week niet speelde, is in de topklasse A gestart met de uitwedstrijd tegen de Bataafsche I uit Den Haag. Mevr. Boot speelde een voortreffelijke partij tegen mej. Duy- vestijn. Na een nerveus begin slaagde zij erin de wedstrijd met 61, 6—1 in haar voordeel te beslissen. Herman van Zwieten trachtte het goede voorbeeld te volgen. Dat is hem niet gelukt, want na 1% uur zwoegen moest hij met 3—6, 64. 4—6 de zege aan D. v. Amstel laten. Inmiddels had den de dames Boot/Bouhuys het dub belspel met 6—1, 6—1 gewonnen van de dames Hooftman/Duyvestijn. Na deze stand, 21 voor De Munnik, volgde het meer spannende dan fraaie herendub- bel. De Munnikleden van Zwieten/Hol- lebrandse wonnen tenslotte met 75, 97 van de heren van Amstel/van Twigt. Als laatste partij volgde het gemengd dubbelspel tussen mej. Bouhuys/hr. Hol- lebrandse en mevr. Hooftman/hr. van Twigt. De Munnik was hier overtuigend sterker en won met 6—0, 6—0. De eind uitslag werd hiermede 4—1 voor de Munnik. De overige uitslagen zijn: Topklasse B: De Munnik n—w.W. I 1—4. Eerste klasse: Leidse Hout—De Mun nik III 2—3 Topklasse B heren: De Munnik—Te Werve III 4—1. Jeugd team: De Munnik II—Katwijk II 3—2. Raad krijgt 6 mei lange agenda af te werken De agenda voor de openbare vergade ring op vrijdagavond 6 mei a.s. om kwart vóór acht is als volgt: Voorstel tot het verlenen van een uit kering-ineens aan het gemeentepersoneel over het eerste kwartaal 1960; tot wijzi ging van de spaarregeling voor het gemeentepersoneel; tot wijziging der verordening rioolrecht 1960; tot wijziging der kindertoelageverordening; tot het verlenen van een huurcompensatie aan het gemeentepersoneel vanaf 1 april I960; tot het verlenen van jaarlijkse subsidies ten behoeve van mijitaire tehuizen; tot het verlenen van mede werking aan de .Vereniging voor Chris telijk Uitgebreid Onderwijs" op grond van de Lager Onderwijswet 1920, voor de aanschaffing van leer- en hulpmid delen; tot wijziging der verordening reinigingsrechten; inzake verhoging der wethouderssalarissen; tot vaststelling van de rekening der zwemvereniging over 1959; tot aankoop van aandelen in de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, in verband met de uitbreiding van het maatschappelijk kapitaal; tot verhuur van sportterreinen en gebouwen voor 1960; tot benoeming van een rekenings commissie; tot verplaatsing van het be drijf van de heer D. Brussee; tot aan koop van tuingronden van de Gebr. A. en M. du Prie; tot verhuur van de 15 woningwetwoningen voor grote gezinnen tot benoeming van een lid der commis sie tot wering van schoolverzuim; tot verhoging der huren van de bedrijfs panden Kerklaan 2 en 3; tot verhoging der huren van de gemeentewoningen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Brigitte P. M., dr van A. A. M. van Nunen en C. A. T. M. de Koster, Elisabeth M., dr van J. Vlnkestijn, en J, M. Schoon, Joël R. R., zn van J. P, van der Linden en H. de Wit. Getrouwd: A. Kwik, 27 Jr en M. van Teijlingen, 24 Jr. Vrijzinnig hervormden bestaan 20 jaar Zondag zal het precies 20 jaar geleden zijn, dat op 8 mei 1940 de Leiderdorpse Verenijng van Vrijzinnige Hervormden werd opgericht. Vier dagen later werd in de oorlogsmeidagen - op eerste pink sterdag de eerste kerkdienst gehouden in het gebouw aan de Lindenlaan 12a, dat door de vereniging was aangekocht en voor de nieuwe bestemming was in gericht. De stoot tot de oprichting van de ver eniging had ds. A. G. Roeders gegeven, thans .Ted. herv. predikant te Hooge- veen en destijds kandidaat te Leiden. OflB&menHJk met de heren A. de Jong en J. Boon werd het plan verwerkelijkt. Be halve deze heren bestond het oprich tingsbestuur uit de heren G. Schoppen, H. de Koning en dr. L. D. J. Reeser. De lieer De Jong ls na bijna twintig Jaar het voorzitterschap te hebben bekleed door de dood aan de vereniging ontval len. Zondagmorgen om half elf zal er ln het gebouw Lindenlaan 12a een herden kingsdienst zijn met solozang van me vrouw Grims-Strootman. Het bestuur vond ds. Roeders gaarne bereid deze dienst te lelden. Na afloop van de kerkdienst ls er een enigszins feestelijke bijeenkomst voor genodigden en belangstellenden ln het gebouw van de Neutrale Kleuterschool aan de Willem Vronkenlaan. Het doel van de vereniging was, dat weer vrijzinnige prediking in deze ge meente zou kunnen worden gehoord, want de kerkeraad van de Hervormde gemeente liet reeds sedert lang geen vrijzinnige sprekers meer optreden. Jaarvergadering AR.-Kiesver. De AR. Kiesvereniging „Vrijheid en Recht" hield gisteravond in het Dorps huis haar Jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de kiesvereniging op 1 mei 153 leden telde en dat over het algemeen de vergaderingen slecht bezocht worden. De kas van de penningmeester gaf ook een teruggang tezien, waarvan de oorzaak wel moet worden gezocht ln de twee kort op elkaar volgende verkiezingen van 1959. De heer P. Huisman bracht ver slag uit namens de kascommissie. De af tredende bestuursleden, de heren Boot en De Haag, werden met algemene stemmen herkozen. Tot nieuw bestuurs lid, in de plaats van de heer C. Los, werd de heer J. Verduin gekozen. OEGSTGEEST Programma 5 mei Verwacht wordt dat de viering van de bevrijdingsdag in Oegstgeest grote be langstelling zal trekken, zowel door de braderie, waaraan 35 middenstanders deelnemen als door de aanwezigheid van de Gilles uit België. Deze groep, die al vroeg arriveert geeft een show op het ASC-terrein en zal tevens op verschil lende plaatsen in de gemeente optreden. Vaststaat dat een bezoek wordt gebracht aan .Duinzicht" en aan „Hofwijck". Des avonds om 8 uur wordt een demonstratie gegeven op het schoolplein aan de Ter- weeweg. De braderie wordt des morgens om 10 uur door de burgemeester geopend in het Witte Huis waarmee 3 herauten te paard de opening van de braderie aankondigen. De harmonie „Concordia" zal voor muzikale opluistering zorgen. In het braderiecentrum treden boven dien enkele bands op. Voor de jeugd is er een ballonnen wedstrijd om 11 uur op het ASC-terrein, terwijl de schooljeugd voetbal- en korf balwedstrijden houdt op het sportterrein van de Zendingsschool. VOORSCHOTEN Commandowisseling M.O.C. Er heeft op het Marine Opkomst Centrum te Voorschoten een comman dowisseling plaats gehad. De vroegere commandant, de kapitein ter zee A. v. Altena is naar Biak op Nieuw-Guinea vertrokken. De nieuwe commandant is kapitein-luitenant ter zee W. A. de Looze. Vrijdag 6 mei zal ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fondsen een collecte worden gehouden. De inzame ling wordt verzorgd door dienstplichti gen van de Kon. Marine. De opbrengst is bestemd voor de nagelaten betrekkin gen van de gesneuvelde militairen, oor logsinvaliden, gedemobiliseerden van alle gezindten en oud-leden van de B.S. WASSENAAR Ir. H. F. A. Roodenburg Kon. onderscheiden Bij Kon. besluit is benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje-Nassau ir. H. F. A. Roodenburg, directeur van de N.V. Elektriciteitsbedrijf Zuid-Hol land, wonende te Wassenaar. BASEBALL PARK WASSENAAR Het fraaie honkbalterrein van de Sportvereniging in het Kerkehout, dat de naam „Baseball Park Wassenaar" gekregen heeft, zal op zondag 15 mei a.s. des namiddags halfdrie officieel worden geopend met de landenwed- strijd Nederland BBelgië B. De interlandwedstrijd zal overigens niet de eerste wedstrijd op het prach tig geleden terrein zijn. Want zaterdag en zondag a.s. worden er al diverse competitiewedstrijden gespeeld. Zater dagmiddag 2 uur zal het welpenteam van Wassenaar de strijd aanbinden met een team van de American Base ball Association „The Hawks", een vereniging van in Nederland werk zame Amerikanen. Om halfvier die zelfde zaterdagmiddag is er ook een wedstrijd tussen de juniorenteams van Wassenaar en The Hawks. Zondagmiddag 8 mei om 12 uur speelt het eerste seniorenteam van Wassenaar een competitiewedstrijd te gen SVV 3 uit Schiedam en daarna is er om halfdrie een wedstrijd Tjika- long 1OVGO 2. De Haagse vereniging Tjikalong heeft nl. besloten voor de competitiewedstrijden gebruik te gaan maken van het nieuwe Wassenaarse terrein. VOETBAL Het Zwaluwenelftal, dat morgen om half vier op het terrein van Blauw Zwart te Wassenaar tegen een versterkt Was senaars elftal speelt, is als volgt samen gesteld Doel: Van der Lee (HFC), achter: Sluyk (Velox) en Vlietman (Ajax); midden: Dekker <VFC), Mul (NAC) en Libregts (Excelsior); voor: B. Hainje Heer en veenVerschoof Feij enoord Bouwman (HFC), Vesters (Ajax) en V. Buren (DHC). ZOETERWOllDE Bevrijdingsfeest In het.uitgebreide programma, dat de Oranjevereniging ter gelegenheid van het derde lustrum der bevrijding heeft samengesteld neemt ook de sport een belangrijke plaats in. Om halftwaalf begint een voetbaltoernooi voor buurt- ploegen. Ook de traditionele wieler ronde zal wederom plaats vinden. Om 6 uur begint de wedstrijd voor junio ren uit Zoeterwoude op toerfietsen. Daarna komen de senioren uit Zoeter woude aan de beurt voor hun wedstrijd op toerfietsen. Vervolgens vangt het eigenlijke wielrennen aan met een wedstrijd van de jongeren van de Swift-Combinatie. Hoogtepunt zal onge twijfeld de pelotonwedstrijd over 60 ronden voor amateurs en nieuwelingen zijn. DODENHERDENKING OP EREBEGRAAFPLAATS Een deputatie van het personeel van het Marine-hospitaal in Overveen heeft vanmorgen kort over tien op de Erebe graafplaats in Bloemendaal de doden herdacht. Aan de voet van de vlagge- mast heeft de commandant van het hos pitaal, kapitelt ter zee-arts T. A. de Haan, een krans van witte aronskelken met rood-wit-blauwe lint gelegd. Daar na werd een minuut stilte in acht geno men en de halfstok hangende Neder landse driekleur in top gehesen. De plechtigheid stond onder leiding van de eerste officier C. A. E. van Rhee. Vanmorgen brachten ook reeds vele schoolkinderen een bezoek aan de be graafplaats. ENKELE ARTIESTEN VOOR SCHOUDER AAN SCHOUDER Van de zijde van de NTS wordt thans meegedeeld, dat aan het Nationaal Programma, dat morgenavond over radio en televisie zal worden uitgezon den, zullen meewerken Lucienne Boyer, Jan de Cler, Jules de Corte, Anneke van der Graaf en Willem Andriessen. De produktie van het programma is in han den van Tonny Schifferstein. HANDIGER BRIEVENBUSSEN VOOR DE POSTBESTELLER (Van onze Haagse redactie) De brievenbussen aan de huisdeuren en deurposten zullen binnenkort voorge schreven afmetingen en plaatsingen krijgen. Dit zal vooral de postbesteller het werk vergemakkelijken. Hij zal, bij toepassing van het dezer dagen uitgebrachte normalisatie-ont werp, niet meer op zijn tenen behoeven te gaan staan, want de hoogste brieven bus mag zich niet meer dan 1.65 meter boven de grond bevinden. Hij behoeft ook niet meer door de knieën te gaan, want men streeft ernaar de bussen niet lager te maken dan 65 cm. van de grond. De ideale hoogte is 1.10 meter boven de onderrand van de deur. Voorts wil men de bussen in de toekomst een breedte geven van minstens 25.5 cm. en een hoogte van 3.2 cm., terwijl de kastjes er achter een bepaalde diepte moeten hebben. Tenslotte wordt gestreefd naar een liggende gleuf, die handiger blijkt te zyn dan de staande. Succes voor Ben van Eysselstein De opvoering van Ben van Eyssel- steyns nieuwe stuk „Between the tides" in het Pitlochry Festival Theatre (Schotland) is een groot succes voor onze landgenoot geworden. Aan het einde van de voorstelling was de zaal in haar bijvalsbetuigingen zo enthou siast dat de schrijver voor het voetlicht moest komen om de hulde in ontvangst te nemen. Vele vooraanstaande figuren woonden deze wereldpremière bij, nder wie de schrijfster Nesca Robb, o.m. bekend door haar werk over Koning Willem de derde. Na de voorstelling werd ter ere van de auteur een receptie gehouden. „Between the tides", dat de Neder landse titel draagt van „Tussen eb en vloed" is een romantisch drama, spe lende tijdens de Franse revolutie. EERVOL ONTSLAG HOOGLERAREN GEM. UNIVERSITEIT AMSTERDAM B. en W. van Amsterdam hebben aan de gemeenteraad een voorstel doen toe komen eervol ontslag wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd te verlenen aan de volgende gewoon hoogleraren aan de universiteit van Amsterdam: prof. mr. G. van den Bergh (Ned. Staatsrecht), prof. dr. G. C. Herin ga (histologie), prof. dr. D. Loenen (oude geschiedenis en de Griekse en Romeinse antiquiteiten), prof. dr. A. Mey (bedrijfshuishoudkunde) en prof. dr. A'. M. J. F. Michels (experimentele en technische natuurkunde), alles onder dankzegging voor de door hen aan de gemeente bewezen diensten. Suriname financieel los van Nederland? In Paramaribo is een officieel commu niqué uitgegeven van de volgende in houd: „Het onderhoud dat leden van een Surinaamse regeringsdelegatie in Washington hebben gevoerd met juridi sche afdelingen van het Internationale monetaire fonds en van de Wereldbank, heeft duidelijk aan het licht gebracht, dat de status van Suriname zal moeten worden gewyzigd, teneinde Suriname ge legenheid te geven zelfstandig lid te worden van deze internationale organi saties. Suriname zal een waardige plaats moeten kunnen innemen tussen de lan den die hun eigen aangelegenheden zelf standig regelen. De financiële, mpnetaire en economische positie van Suriname is tenslotte een eigen aangelegenheid van het land en z(j kan naar de ervaring heeft geleerd, het best door Suriname worden verbeterd", aldus de bekendma king. De minister-president van Suriname, mr. D. Emanuels, wil de positie zo stel len, dat het Koninkrijksstatuut thans nog niet de mogelijkheid biedt, dat Su riname onder de huidige status, zelf standig lid wordt van de wereldbank en het IMF. Het zou echter kunnen zijn, dat door bepaalde wijzigingen in het statuut, deze mogelijkheid er wel zal ko men, Hieruit, aldus minister Emanuels - mag worden geconcludeerd, dat een wijziging van enige bepalingen in het stuut onder de ogen dient te worden ge zien. DIRECTE UITZENDING UIT SOESTDIJK Het comité „Wereldvluchtelingenjaar" verzoekt ons eraan te herinneren, dat morgen 5 mei om 15.30 uur H.M. de Koningin in een directe uitzending uit paleis Soestdyk zich via radio en televi sie zal richten tot het Nederlandse volk. In de loop van deze uitzending zal de voorzitter van het comité „Wereldvluch- telingenjaar", jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, bekend maken wat het voor lopig resultaat is van de vluchtelingen- kaartenactie. Hevige brand te Rotterdam Een felle brand heeft rond het mid daguur in Rotterdam-zuid een nachtclub en vier woningen verwoest. De oorzaak is vermoedelijk, dat een 3-jarig meisje met vuur heeft gespeeld Een aantal aangrenzende huizen liepen waterschade op. BEURSOVERZICHT Internationals „willig" Amsterdam, 4 mei In een zeer rustige markt, in verband met het feit dat de beurs morgen, we gens bevrijdingsdag, gesloten blijft, was de stemming voor de internationale waarden vanmiddag aan de „willige" kant. De koerswinsten beliepen 15 tot 25 punten. Hierdoor werden niet alleen de koersverliezen van de beide voor gaande beursdagen ingehaald, doch de koersen kwamen merendeels boven de slotkoersen van vorige week vrijdag uit. De hoofdoorzak voor de gunstige ten dentie op het Damrak dient gezocht te Aanslag op Algerijnse afgevaardigde in Parijs Op de Algerijnse afgevaardigde Ro bert Abdessalam is vanochtend in Parijs een aanslag gepleegd. Hy werd licht ge wond in het gezicht. Een politieman vond de dood. Een der aanslagplegers werd gearresteerd. De aanslagplegers waren Noordafri kanen. De veertigjarige Abdessalam verte genwoordigt Algiers in de Franse Na tionale Vergadering. Hij is adcocaat en voormalig Frans tenniskampioen en Da- vis Cup-speler. Hij is voorstander van integratie van Algerije met Frankrijk in het kader van De Gaulle's zelfbeschik kingsplan en deed onlangs in een con servatief blad een beroep op de Fran sen in Frankrijk „ons te helpen Frank rijk te kiezen". Hij was lid van het „Comité voor openbaar welzijn", dat werd opgericht na de opstand der Euro pese kolonisten in Algerije in mei 1958 welke tot het aan de macht komen van De Gaulle leidde. Het Koninklijk Paar heeft heden ochtend bij het Nationaal Monu ment te Amsterdam een krans gelegd ter nagedachtenis aan de gevallenen worden ln New York. Na een dagenlange lusteloze stemming sloot Wall Street gisteren, tegen de verwachting in, vast. Hiervan profiteerden de Nederlandse hoofdfondsen die aldaar gevraagd wa ren. Vanzelfsprekend reageerde Amster dam hierop met veel hogere koersen gedurende de niet-officiële ochtendhan- del van vandaag. Op dit verhoogde peil zette de beurs vanmiddag de handel voor de internationale waarden ln. Ge durende het verdere beursverloop kwam in de openingskoersen weinig verande ring meer. Zoals gezegd was de handel kalm. De arbitrage kon weinig uitrich ten, de orders van het publiek lagen dun gezaaid en de beroepshandel nam liever een afwachtende houding aan. Aandelen Aku noteerden op 471 ruim 20 punten boven de vorige slotkoers. Vandaag kwamen voor het eerst de 4 3/4% converteerbare obligaties Aku in de notering. Deze stukken werden niet in de „open hoek" verhandeld en geadviseerd op circa 129%, overeenko mende met een prys voor de claims van f116. Gisteren noteerden de claims voor de laatste verhandeldag aan het slot f 105, overeenkomende met koers van 126% voor de 4 3/4% obligaties. Philips was op 930 circa 25 punten hoger. Uni levers avanceerden b{j een koers van 830 ruim 20 punten. Kon. Olies op f 147,70 bijna f 2.- boven de vorige slotprijs, doch lager dan 's morgens, toen als hoogste prijs f 149 voor de stukken werd betaald. Hoogovens plus 16 punten op 636. Scheepvaarten aan de vaste kant bil minimale omzetten. Cultures vast voor certificaten Deli en aandelen HVA. Staatsfondsen praktisch onveranderd tot iets gemakkelijker. Beurs van Amsterdam Woensdag 4 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99H 99A Ned. '59 4Mi 99 U 99A Ned. '59 4 97T'g 97 A Ned. '53 3% 93A 93% Grootboek obl. 3% 78 Ned. '47 3% (3) 9212GB 92A Ned. '51 3% 95% Ned '53 (3%) 93% 93% Ned. '56 3% 93% Ned. '48 3% 86 %B 86% Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. *55 II 3% 90 90% Ned. '37 3 89% 89 Dollarlng '47 3 93 92% Investeringscert. 3.. 97AGB 97^ Ned. 62-64 3 97ft 97% Indië 11 A 3 93% 93A Grootboek '46 3 89V* 89^GL Ned. W3. 6% 109% 109^ ACTIEVE AANDELEN Clt. Han dl. en Ind. B. 35% 36% Nat. Handelsbank 197GB 158% Ned. HandelmU264 269% Amst. Rubber 110% 108',4GB H.VA163 167% Senembah 530 535 AK.U450 469% Berkel's Patent (v.) 280GB 2S7GB Calvé Delft cert 778 791 Dell My.en (Ver.) 171 173.10 Kon. Pap. v. Gelder 266 266%GB Hoogovens eert615% 636% Müller en Co. NB 442 449% Ned. Kabelfabr465GB 470 Philips 905 931% Philips pref270% 271 Unilever 809 829 Wilton Feyenoord 188% 188% Bill ton 2de r J43 342 Dordtse Olie gew. 691% 700% Kon. Olie (f20.— 148.50 149.— Idem (50 A f20.— 145.70 147.50 Holl. Amer. lijn 134%GB 136 Java China Paket 141 141 KL-M109 109.70 Kon. Ned. Stmv MU 171 %GB 174% Kon. Paket Mij 131GB 132% Stoomvaart Mij Ned 153 154% Nlevelt Goudr eert 133 135% v. Ommeren eert ..250 246 Kon. Rott. LJoyd 136 138 Ned. Scheepv Unie 139% 141% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3 93% 93% Idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 97% 98 ld ld. *37 I-n (3%) 93% 94% Z.-Holland '56 (4%) 98% Bank N. G. *58 (5%) 103% 104 ld. N.WB. *52 (4%) 96% 97 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 95 Premieleningen A'dam "53 3 100 B A'dam '51 I 2% 83% 84% A'dam "56 I 2%79% 80 A'dam '56 H 2% 94% 95 Eindhoven '54 2% 79 Enschede '54 2% 80% 79% Den Haag '52 I 2% 85 Idem n 2% 88% R'dam *52 I 2% 88 Idem n 2% 86% Idem '57 2% 99 99 Utrecht '52 2% 90L 90L Z.-Holl 1957 2% 9311 94 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 212 213.50 Amst. Bank 338% 338% HB.Ü. eert214% 215 Rott. Bank 284 284% Twentsche Bank 256 260 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 396 400B Borsumy59 59% K. N Edmet A-AA 98 Idem pref wd 107% 107% Eiectrolasmy 315 314 Kon Ned Grofsm 149 exd 148L Holl Constructie 490 Ing. bur v Bouwnyv 260% Internatte 161 156 Int. Kunststof f Ind 62% 62% Leidse Wolspinnerij 383 B 384% Rott. Droogdok Mii 580 582 Sikken's Laktaor 620 613 Ver. Touwtabneker 311 305 Walvisvaart 110% 110% Wernlnk's Betonm 147 147 Van WUk en Heringa 113% Zaalberg 119 119% Spoorwegen Dell Spoorweg My 6 Amerlk. fondsen Canadian Pacific R 25% 25A Intern NlckeJ 102% 103% Anaconda 50 ft 52 Bethlehem Steel43% 45% Clues Service 41 41% General Motors 44 45 Kennecott78% 80% Republic Steel 57% 59% Shell Oil 62 64% Union Pacific 25% 26y4 Un. States Steel 73% 76%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7