is alleen als er op staat Twee premières, drie prolongaties en één reprise in Leidse bioscopen Koninklijke onderscheidingen te Leiden en omgeving Abstracte gouaches van Johan van den Berg in Universiteit „Het verdeelde hart": een sobere film over na-oorlogs adoptieleed Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 29 april 1960 Tweede blad no. 3003 Ter gelegenheid van de verjaardag van HM Koningin Juliana zijn de navol gende personen in Leiden en omgeving begiftigd met Koninklijke onderscheidin gen: Benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. dr. E. Teken broek, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden, wonende te Wassenaar; mr. Th. M. J. de Graaf, lid van de Twee de Kamer der Staten - Generaal, wonen de te Lisse; prof. dir. J. W. Duijff, hoog leraar aan de Leidse Universiteit, wo nende te Amsterdam; prof. dir. H. B. G. Casimir, bijzonder hoogleraar aan de Leidse Universiteit, wonende te Heeze (N.-Br.); ir. G. C. Lange te Wassenaar, ad1 j.-directeur van de Prov. Planologi sche Dienst in Zuid-Holland; ir. J. C. N. Ringeling te Wassenaar, hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat; mr. I. Möller te Noordwyk-aan-Zee directeur Verenigd Cargadoorskantoor te Amster dam. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. G. J. ten Veld'huijs, rector van het Nederiandsch Lyceum te 's-Gravenhage en wonende te Wasse naar; dr. L. D. Brongersma, directeur van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden; mr. F. P. Th. Ro- limgh, hoofdadministrateur bij het mi nisterie van O., K. en W., wonende te Wassenaar; dr. mr. H. de Boer, sociaal- geneeskundige te Wassenaar. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: N. P. Kaptein te Ha- zerswoudeA. Vogelaar, wethouder der gemeente Sassenheim; A. Veenhuysen, secretaris der gemeente Alphen aan den Rijn; W. Trapman, secretaris der ge meente Boskoop; H. H. Kamerlingh On nes, kunstschilder te Voorschoten; F. v. Alewijk, hoofdoontroleur van 's Rijksbe lastingen ter inspectie Leiden, 2de afd.; F. Wellink te Wassenaar, bestuurslid van organisaties op het gebied van de groot' handel in vlees. Begiftigd met de ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau: In goud: H. Korswagen, technisch hoofdambtenaar 1ste klas bij de Dienst van Gemeentewerken te Leiden; J. van Eek, voorzitter van de Sportoommissie van de Kon. Ned. Wielrenunie, wonende te Wassenaar; A. P. de Rooij te Oegst- geest (bij bevordering)voorzitter van de afd. Ledden en Omstreken van de Ned, Kath. Aannemers- en Patroonsbond; J, van der Poel te Oegstgeest, verkoopin- specteur bij Van Wijk en Heringa NV te Leiden; A. van der Ben te Waddinxveen; M. Schouten te Waddinxveen. In zilver: H. M. Swaak, sterrenkundig ambtenaar A bij de Leidse Universiteit; J. van der Wal te Waddinxveen, opzich ter by het bouwkundig ingenieursbureau Stuurman en Zn. aldaar; J. Brouwer, werkzaam bij NV Hempikes Meubelfa brieken te Waddinxveen; A. G. Hoek te Noordiwijk, chef-hybridiseur bij de NV Bloembollenikiwekery en -handel Konij nenburg en Miaric; C. Luwijk te Sassen heim, afdelingschef op het bloembollen- 'bedryf van de NV Baartman en Koning; P. J. van der Zalm te Noordwijk, afde lingschef bij de NV Bloembollenkwekerij en -handel Konijnenburg en Mark; W. Bnaadhorst te-Waddinxveen; A. Boot te Oegstgeest, voorheen eerste verpleger te vens wnd. hoofdverpleger bij de Psychia trische Inrichting „Endegeest"; P. M. A. de Vetten te Warmond, kleermaker bij de firma Sohinikerboom, kleermakerij voor priesterkleding aldaar; H. van Eg- dom, machinaal houtbewerker bij Kemp- kes Meubelfabrieken NV te Waddinx veen; P. J. G. Polhuijs te Leiderdorp, fa brieksbaas bij de NV Ver. Touwfabrie- ken; J. M. van Weelden te Leiderdorp, magazijnchef zij de NV Ver. Touwfabrie- ken; D. van de Wijngaard te Leiden, commandant van de bedrijfsbrandweer der NV Ver. Touwfabrieken. In brons: D. M. Kuivenhoven, maga zijn-vakman bij het bureau van de ma- terieelbeheerder van de inspectie van het korps Rijkspolitie in het ressort 's-Gravenhage, wonende te Leiden; J. C. de Kwaasteniet, fitter bij het Gemeen telijk Gasbedrijf te Hillegom; B. C. de Mik, amanuensis A bij de Leidse Univer siteit; J. W. van der Zon, hoofdportier bij het Academisch Ziekenhuis te Lei den; G. Th. de Jong te Alphen aan den Rijn, wegwerker 1ste klas by de Ned, Spoorwegen; Th. van der Veer te Lei den, chauffeur-I bij Van Gend en Loos; J. van Teijlingen te Leiden, hoofdbestel ler I bij Van Gend en Loos; A. H. Kop- peschaar te Leiden, remisechef bij de NZHVM; Jac. Vink Jzn te Noordwijk a. Zee, opstapper van de strandredding- boot te Noordwijk; A. Bregman te Bent huizen, oud-besteller 1ste klasse der PTT; G. de Jong te Leiden, besteller lste klasse der PTT; R. H. Vermeer te Oegstgeest, archiefambtenaar bij het ministerie van Economische Zaken; P. A. Verhoeks te Leiden, melkknecht op het landbouwbedrijf van A. Uittenbo- gaard; A. P. Verhoef, meubelmaker bij NV Kempkes' Meubelfabrieken NV te Waddinxveen; G. van Dijk en A. H. Bo- termans, fabrieksarbeiders bij de NV Sohelpfcalkfabriek Valkenburg te Val kenburg (Z.-H.); mej. J. A. van Eeden, huishoudster bij de familie Van Moor- sel te Wassenaar; J. H. Hergelink, chauffeur bij de familie Wurfbain te Wassenaar; G. H. Kelderman, eerste bankwerker-monteur bij de NV Van Herwaardens Kalkzandsteenfabrieken te HiQlegom; A. J. van Meijgaarden, voor heen loopknecht bij de firma L. F. Ser- vaas en Zn. kantoorboekhandel te Lei den; M. Dekker te Leiderdorp, frezer bij de NV Ver. Touwfabrieken; C. Ton te Leiderdorp, eerste monteur-bankwerker bij de NV Ver. Touwfabrieken; J. La- grand te Leiden, ouderhoudsmonteur bij de *TV v°r Touwfabrieken. KON. NEDERLANDSE VERENIGING VOOR E.H.B.O. Eindexamen cursus 1959/'60 De cursus tot opleiding voor het een heidsdiploma EHBO. welke werd gege ven onder auspiciën van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Vereniging voor EHBO en onder leiding stond van dokte* E. H. Kusen is voor het seizoen 1959/'60 wederom geëindigd. Voor het examen, dat werd afgenomen door dok ter J. G. Bazuin slaagden de navolgen de dames: A. v. d. Niet. J. M. J. v. Paridon, M. B. Reeuwijk, J. T. H. Scholtes, A. Schaaf, T. W. C. Verhoeff. E. M. A. Verver, A. J. M. v. d. Weijden, M. M. A. Werba, J. v. d. Woerd, S. M. Bevers, M. Bruins Slot, C. H. J. v. Paridon, H. J. Broug, M. D. C. Dubois, G. A. Gij- zenberg, S. Huisman. E. Hoogstraten, B. Leugering, H. v. d. Berg, J. H. Bingman, J. H. Hofman, G. S. de Jong, W. G. de Jonge, A. J. Kwestro, H. T. B. Logger- Straatman, C. Nell, A. C. A. H. v. Pa ridon, J. Slegtenhorst, A. J. Tieleman, E. W D Nersberg, J. P. C. Verhoeven- Schrijver, J. W. Wols en C. M. G. Kor- tekaas en de heren: J. J. Blaak, A. J. Bokern. D. Deen, J. Devilee, O. Geb- hard, H. J. Grotenhuis, A. J. C. Hil- gersom, A. P. Hoogerbrugge, J. Kiezel, A. E. Naafs, J. Noorduin, J. H. de Nijs, R. de Nijs. F. Passchier, H. J. J. Witte, F. Zondag. Zeven kandidaten moesten worden afgewezen. De burgemeester van Leiden, jhr mr. F. H. van Kinschot tooit dr. L. D. Brongersma, directeur van het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te dezer stede en weten schappelijk leider van de Nieuw- Guinea-expeditie, met de versier selen behorende bij diens benoe ming tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. (Foto L.D./Holvast) Afreageren van innerlijke spanningen? In het gebouw der Leidse Universiteit aan het Rapenburg presenteert de jeugdige, in 1939 te Den Haag geboren schilder Johan van den Berg 22 gouacheseen keuze uit zijn in 1960 reeds vervaardigde scheppingen, hetgeen stellig getuigt van snel en/of onvermoeid werken. Onder de auspiciën van het Leids Akademisch Kunstcenrtum is deze expositie gearrangeerd. Naar bekend heeft deze instelling door haar vorige tentoonstellingen reeds meermalen bewezen, grote belangstelling voor de moderne schilderkunst te bezitten. Johan van den Berg behoort tot de ultra-modernen. Zijn kunst is hyper- abstract en vertoont sterke verwant schap met de sinds 1956 in Amerika veel opzien barende extreme stroming van het z.g. „action painting", welke vooral onder de jongere generatie talrijke aan hangers telt. In deze sterk vitalistische wijze van schilderen lijkt het hyper nerveuze, zo men wil het neurotische karakter van deze gejaagde tyd zijn felle neerslag te vinden. Zij geeft een daadkrachtige expressie aan innerlijke gevoelens, door middel van non-figuratieve „composities", in veel kleurige vlekken met grote directheid op het doek „neergespat". Deze „composities" verraden het af reageren van psychische spanningen, waarbij het accent niet allereerst op het esthetische wordt gelegd (esthetiek wordt in deze kringen veelal als een „zonde" beschouwd), doch waarbij be grip voor een beheerste kleur- en vlak verdeling en voor dikwijls moeilijk te realiseren effecten wel evident ge noemd kan worden. Johan van den Berg, die ondanks zijn jeugdige leeftijd, reeds door enige ten toonstellingen (o.a. Haagse Salon in Pulchri Studio en Galerie Padmoskelder Den Haag), de aandacht trok, geeft be wijzen van een persoonlijke visie. Het komt ons daarbij voor, dat hij gedragen wordt door een oprechte innerlijke drang. Zij, die voor deze alleszins merkwaar dige richting open staan, zullen er de suggestie, zowel als de vaartvolle bewo genheid van ondergaan. Voor hen ech ter, die het hart verpand hebben aan de z.g. traditionele stromingen, zullen deze uitingen voorlopig? vermoe delijk een totaal gesloten boek blijven. De orginaliteit ervan zal in ieder geval door niemand betwist kunnen worden. In hoeverre en óf zij blijvende waarde bezitten, zal de tijd moeten leren. Het is intussen voor iedere geïnteres seerde ongetwijfeld zaak er kennis van te nemen. Voorts zijn in een vijftal virtrines 15 voorbeelden tentoongesteld van boekver luchtingen door schilders, behorende tot de „Ecole de Paris", schilders, die buiten Parys geboren zijn, doch daar later woonden en werkzaam waren. Een, in verband met de beperktheid dezer kunst zinnige uitgaven, waardevol aantal zeld zame exemplaren. Zij zijn o.a. van de hand van Picasso, Braque en Leger en getuigen van een opmerkelijke artis- Viering Koninginnedag 7 uur voorm.: Reveille. 8.15—8.50 uur voorm.: Aubade schooljeugd op Stadhuisplein. 9 uur voorm.: Kinderfeest in Stadsgehoorzaal. 9.30 uur voorm.: Spelen en wed strijden Sportterrein Zoeterw. Singel. 9.30 uur voorm.: Militaire défilé voor stadhuis. 10.30 uur voorm.: Herdenking ver jaardag H.M. Koningin Juliana in Pieterskerk door ds. P. Kloek. 9.3011.45 uur: Poppenkast in ,,Den Burcht". 10 uur voorm.: Standwerkerscon cours op zaterdagse markt. 1 uur nam.: Start wandeltocht vanaf ,,Den Burcht". 1.30 uur nam.: Sportmiddag op Leidse Hout-terrein. 3 uur nam.: Kindervoorstelling in Stadsgehoorzaal 4.30 uur nam.: Muzikale rondgang ..Werkmans Wilskracht". 7.30 uur nam.: Idem Harmonie- kapel T. en D. 8 uur nam.: Concert „Nieuw Le ven in Van der Werfpark. 8 uur nam.: Muziek en dans op Stadhuisplein. 8 uur nam.: Ere voorstelling Circus De Jongh Schuttersveld. 8 uur nam.: Feestprogramma Leidse Chr. Oranjever. in ,,Den Burcht". tieke verbondenheid met de auteurs. Een zorgvuldige keuze, die grote aan dacht verdient! H. Films in de komende week BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Paula, dr. van J. Rlngelberg en W. Gie- sen; Margreeth, dr. van W. K. Goodijk en G. M. Schilder; Jacob Adriaan, zn. van J. van Duyn en H. van Rijn; Wil- helmina Theodora, dr. van M. W. de Mooij en T. M. Bakker; Huig Johannes, zn. van G. v. Rhee en N. J. A. Klok; Aart, zn. van M. E. Bouwmeester en M. J. Goede; Josephus Cornells Maria, zn. van W. J. van Harteveld en A. J. H. M. van Zandwijk; Cornelia Sophie Helene, dr. van C. J. Haasnoot en H. M. de Heij; Jacoba Carillne, dr. van W. C. Mark en G. Passchier; Irene, dr. van R. de Vries en J. van Boles: Margaretha Allda, dr. van A. van der Zwan en M. A. van den Berg. GETROUWD K. B. Brandt en C. Ie Febre; K. J. de Vogel en L. L. de Vos; J. de Jonge en L. Janssen; A. N. Frankhuizen en S. W. Koelewiin; P. Dubbelaar en P. Piket; W. Hartevelt en G. M. Montanus; W. Kan bier en C. J. Groeneweg H. Lens en J. Brandt; A. Beekman en B. J. Bronsgeest: G. M. Driessen en A. G. Bugel; W. J. Boom en C. Boezaard. OVERLEDEN M. P. P. P. de Vos, 9 maanden, zoonj A. van Roon, 61 Jr., echtgenote van L. Immerzeel. Als Film van de maandvoor K. en O. Wie heeft méér recht op een kind: de eigen moeder of de pleeg moeder? Dit lijkt een volstrekt overbodige vraag, omdat het antwoord vanzelfsprekend is. Maar zó eenvoudig is het niet, het kan zelfs een ontroerend probleem zijn, zoals in de film „Het verdeelde hart", welke gisteravond in Casino als film van de maand voor K. en O. draaide. Op zakelijk-eenvoudige, maar toch aandoenlijke wijze heeft regisseur Charles Crichton laten zien, dat het tenslotte zelfs voor de rechters van het Amerikaanse hof een opgave is hoe zij tot een bevredigende be slissing zullen geraken. En al wordt de jonge Toni (of eigenlijk Ivan) aan zijn Joegoslavische „bloedmoeder" teogewezen, toch leeft de toeschouwer mee met de wanhoopwaarin dit besluit de dappere pleeg moeder stort, al heeft zij dan nog een echtgenoot om haar door die pijnlijke beproeving heen te helpen. Tragische spanning in een Engels werk Diep tragisch is het lot van de jonge Paula Pirecnik, de vrouw van een Slo veense bankbeamte, als zij, na de be zetting van het Joegoslavische land, haar man door de Duitsers naar de fusilladeplaats ziet wegvoeren en, thuis gekomen, haar beide dochtertjes niet meer terugvindt. Dezen zijn meegenomen en zij hoort nooit meer iets van hen. Alleen de kleine Ivan rest haar nog, maar later wordt ook die haar ontno men: de Duitsers hebben hem naar een weeshuis gebracht, waar hij tot steun pilaar van het „eeuwige" Derde Rijk zal opgroeien. Later wordt de kleine jongen geadopteerd door een kinderloos Duits echtpaar. Als de Duitsers evenwel Bo- hemen moeten ontruimen, moet pleeg moeder Hartl vluchten en zij slaagt erin het kind, ondanks de grootste moeilijk heden, in leven te houden. Pas vele ja ren na de oorlog keert haar echtgenoot uit krijgsgevangenschap uit Sovjet-Rus- land terug en in al die tijd is zij zich sterk aan de jongen gaan hechten, die trouwens zonder haar waarschijnlijk niet meer in leven zou zijn geweest. Twee jaar leven de pleegouders Hartl in geluk met hun Toni, die in hun ogen hun eigen kind is geworden. Maar dan doet Paula Pirecnik, die door haar wils kracht Auschwitz heeft mogen over leven, haar rechten gelden. Zij heeft het spoor gevonden van haar enige bezit op deze wereld en eist teruggave van haar kind. Op sobere, treffende wijze wordt de stille strijd tussen Toni's „twee moe ders" in beeld gebracht. Tenslotte neemt de rechtbank het enig juiste besluit: Toni-Ivan reist met zijn werkelijke moeder naar de plaats waar hij geboren is. De tragische spanning is in dit En gelse filmwerk op gelukkig on-sentimen- tele wijze tot uiting gebracht, vooral dank zij het voortreffelijke spel van de jongen, dat „echt" is en het daardoor de toeschouwer gemakkelijk maakte in dit na-oorlogse drama-in-de-persoonlijke- sfeer te geloven. AFSCHEID MEJ. E. G. BOS Maandagavond zal mej. E G. Bos, die van de oprichting af hoofd van de christelijke kleuterschool aan de Mid- delstegraoht was, als zodanig afscheid nemen. In deze bijeenkomst zal tevens haar opvolgster, mej. M. Steinhar^ al* hoofd worden geïnstalleerd. Voor drie films in Leiden bestond er in de voorbije zeven dagen zoveel belang stellingdat het verantwoord werd geacht de vertoningsduur nog met een week te verlengen. Drie films van totaal verschillend karakter. Een artistiek meesterwerk vól symboliek in Studio, een strak verteld oorlogsverhaal met een sterk documentaire inslag in Luxor en ten slotte een gezellige, luchthartige ge schiedenis vól kostelijke humor in Trio- non. In Rex draait een reprise, dus alleen Casino en Lido komen met nieuwe films: respectievelijk Aparte Tafelsen „Striptease en gangsters" STUDIO Om te beginnen „Het zevende zegel"', waarmede de Zweedse regisseur Ingmar Bergman opnieuw heeft bewezen, dat film wel degelijk kunst kan zijn, mits men de ingrediënten, die ter beschik king staan, en de middelen, welke men bij de bereiding van het filmisch menu nodig heeft, maar op een artistiek ver antwoorde wijze mengt en hanteert. Te recht werd deze weergaloos knappe rol prent destijds in Cannes tot de artis- tiekste film uitgeroepen. Op zeer kunst zinnige wijze vertelt Bergman een ver haal vol symboliek uit de veertiende eeuw, toen de pest als een vernietigend spook door Europa waarde. „Een van diep menselijke en zinvolle betekenis vervulde, rijk gevariëerde en expressievolle film", schreven wij vorige week over dit fascinerende, maar ook schrijnende werk van Ingmar Bergman, welke men ook in de komende zeven da gen nog in Studio kan bewonderen. LUXOR Men zou bijna gaan denken, dat het in Luxor niet zo best wil vlotten met het tot zinken brengen van de „Bismarck". Want men heeft nog een week vastge plakt aan de tenuitvoerlegging van het legendarische bevel van de grote Britse leider in de oorlogsjaren, Winston Churchill: „Breng dat schip tot zinken, koste wat het kost". Zonder sentimenta liteit, zonder chauvinisme en gelukkig ook zonder overdaad aan bloedige rea listische scènes wordt op boeiende wijze de daarop ontketende jacht op het „machtigste slagschip ter wereld" ver teld in nuchtere filmterminologie. TRIANON De derde prolongatie is in Trianon aan de Breestraat, waar „Operatie Pet ticoat" de derde week ingaat. Wij heb ben er reeds tweemaal op gewezen, dat in deze allergenoeglijkste film op uiterst gemoedelyke wijze de spot wordt gedre ven met de oorlog in het algemeen en de Amerikaanse Marine in het bijzonder. Men kan in deze humoristische rolprent op een erg vrolijke manier ervaren, dat een onderzeeboot beslist niet gebouwd is voor een gemengd gezelschap. REX Behalve deze drie prolongaties is er in de Sleutelstad ook nog een reprise. In Rex aan de Haarlemmerstraat is Sabu weer jong geworden. In de nieuwe uit gave van „Song of India" verschijnt hij opnieuw als Ramdar, de Prins van de jungle, op het witte doek, die verbeten vecht tegen de vandalen, die zijn rijk en zijn dieren schade willen berokkenen. Overigens, Sabu en zijn dieren zullen het geen volle week in Rex uithouden. Maandag zijn ze er voor het laatst, want dinsdag moeten zy plaats maken voor Fred MacMurray. „Als moordenaar gebrandmerkt" da vert deze revolverheld dan over het ge kleurde doek. Aanvankelijk gaat het hem helemaal niet zo best. Als een vogelvrij verklaarde wordt hij opgejaagd tot hy onder invloed komt van een onkreuk bare sheriff die zijn identiteit niet kent en diens lieftallige zuster. Zij worden de lichtende voorbeelden voor de voortvluchtige bandiet, die tenslotte na tuurlijk op het enig juiste rechte pad terecht komt. CASINO Met dat al, slechts twee nieuwe films in Leiden. De belangwekkendste is ongetwijfeld .Aparte Tafels", welke in Casino van- laag voor het eerst draait. Deze door Albert Mann geregisseerde verfilming van Terence Rattigans succesvolle to neelstuk „Separate tables" verwierf vo rig jaar in Hollywood twee Oscars. David Niven, voorheen eigenlijk voornamelijk bekend door zijn Britse comedies, ver overde met zijn briljante vertolking van de tragische bluffer in „Aparte Tafels" de Oscar voor de beste acteur, terwijl Wendy Hiller het zozeer begeerde beeldje kreeg voor de beste vrouwelijke bijrol. De menselijke eenzaamheid doolt als hoofdmotief door Rattigans stuk en dus ook door Manns film en hy situeert die eenzaamheid in een familiehotel aan de Engelse kust in de winter. Aan de aparte tafels in de eetzaal hoopt het verlangen naar verlossing zich op onder het keurig gebruik van mes en vork en de onverbiddelijke orde van de pension houdster. In de beperkte ruimte van dit „Beauregard Hotel" ademen de mensen en vullen elkanders bestaan met de aan blik van hulpeloosheid. Om die sfeer te creëren in alle nuances leefden de acteurs o.a. David Niven, Burt Lan caster en de actrices, zoals Rita Hay- worth, Deborah Kerr en Wandy Hiller in het in de studio gebouwde hotel. Zo schiep Albert Mann voor zijn medewer kers de echte entourage en de juiste sfeer, welke hij in zyn bekroonde film werk zo sterk heeft weergegeven. LIDO De tweede Leidse première gaat deze week in Lido, waar een film draait, die door de importeur de (duidelijk com merciële) titel „Striptease en gangsters" is meegegeven. Onder dit schokkende etiket gaat een spannende thriller schuil, waarin het verhaal zich afspeelt in Parijs en de gangsters een vrouw hebben ontvoerd. De vader van die vrouw was in de oorlog bij een vlieg tuigongeval om het leven gekomen. Twee van zijn kameraden hadden hem beloofd op zijn dochter te letten en zij gaan er nu op uit om die belofte in daden om te zetten. Het ligt voor de hand, dat zij tenslotte in deze zware taak slagen, maar voor iedereen geluk kig is, zijn er heel wat vuisten gebald en revolvers leeggeschoten. De hoofdrol len in dit realistische verhaal worden vertolkt door de charmante Dominique Wilms en Raymond Souplex. De regie was in handen van Robert Bibal. Deborah Kerr als Sybil en Da vid Neven als majoor Pollock, twee van de aangrijpendste rollen in „Aparte tafels" (Casino)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3