wkMFmmw ENHOF Conclusie deskundigen„Briefjes zijn door deskundigen geschreven" i/'Mf oude en jonge jenever Sffi B— Van meeleven, via medewerking tot vertrek naar Zuid-Afrika LISSE SCHERMUTSELINGEN IN DE POOLSE STAD NOWA HUTA Maar stijl lijkt van verdachte kantoormachines kantoormachines Upgericht 1 maart 1860 Vrijdag 29 april 1960 Zesde blad no. Proces Berkelse arts Arts maakt enigszins verslagen indruk (Speciale berichtgeving) De tweede dag van het zich moeizaam voortslepende proces tegen de Berkelse arts voor de Leeuwarder rechtbank is vrijwel geheel gelijk geweest aan het verhoor van de deskundigen. Pas tegen het einde van de ochtendzitting, toen het voorlezen van de dossierstukken beëindigd is, kwam er weer tekening in het proces tegen de Berkelse arts. Ondermeer tijdens een opgewonden debat met dr. Zeldenrust, over de vraag o£ de beweerde verhouding van de vrouw van de arts met Lodder gevolgen heeft gehad en over de omstandigheden die geleid hebben tot haar dood. Ook de middagzit ting bood tal van interessante aspecten. De grafologen lichtten hun belangrijke conclusies toe over de afscheidsbrief van de vermoorde Lodder. Discussie over cyaankali De 44-jarige D. B. Boer, apotheker toxicoloog te Den Haag, heeft een aantal cyaankali-monsters van diverse fabrika ten (in totaal 18) fysisch-chemisoh on derzocht. Het onderzoek dat op verschil lende manieren plaats vond, heeft tot resultaat gehad dat er een opvallende gelijkenis is geconstateerd tussen de in houd van de twee in de cellen van Lod der en de arts gevonden flesjes en de hoeveelheid cyaankali dde bij de Gentse fotograaf is aangetroffen. De heer Boer heeft verder een aanvullend onderzoek ingesteld naar de omtgiftende werking van suikers tot cyaankali. De heer Boer wendde zich tot de Ber kelse arts en zei: „Ik vind het zinloos dat u zich nog steeds vastklampt aan die proeven met cyaankali. Er is in het lijk van uw vrouw zoveel cyaankali gevon den, dat zij altijd hoe dan ook suikers of geen suikers eraan gestorven zou zijn. Prof. Froentjes, directeur van het gerechtelijk laboratorium te Den Haag, merkte dan op dat het speeksel van 80% van alle mensen correspondeert met hun bloedgroep. Deze 80% noemt men „uit- scheiders". De afscheidsbrief van Lod der, waarin deze bekent aansprakelijk te zijn voor de dood van de vrouw van de arts, is dichtgeplakt door iemand met de bloedgroep AB, zo heeft het onderzoek van prof. Froentjes met zekerheid vast gesteld. Het slachtoffer Lodder behoorde tot de bloedgroep A. Verdachte weigerde een bloedmonster te geven. Maar men wist de hand te leggen op enige door hem geschreven brieven. Zo kon prof. Froentjes vaststellen, dat de arts tot de AB-groep behoort en dat hij een zoge naamde .yuitscheider" is. Slechts 2,5% Advertentie RUYS Rotterdam aanvaardt rapport commissie Klaasesz ALS UITGANGSPUNT VOOR „RIJNMOND" Na een discussie van uien heeft de ge meenteraad van Rotterdam zich gister avond, met de stemmen van de twee communistische raadsleden tegen, ge schaard achter de nota, die de raads commissie ad hoc had uitgebracht over de voorstellen van de commissie Nieuwe Waterweg (Commissie Klaasesz) en het daarbij behorende wetsontwerp „Rijn mond". De conclusie van de nota is, dat Rotterdam in beginsel dit rapport en het wetsontwerp aanvaardt als uitgangspunt voor de voor het gebied van de Nieuwe Waterweg te treffen publiekrechtelijke regelingen. Terzake van details houdt Rotterdam zich alle rechten voor. CONSUMPTIEPEIL STEEG MET 14% Op grond van een globale berekening blijkt, dat sinds 1952 het consumptie prijspeil met ca. 11 zou zijn gestegen, indien de kostenontwikkeling nauwkeu rig in de prijzen zou zijn weergegeven en de winsten procentueel gelijk zouden zijn gebleven. De werkelijke prijsstijging van de consumptie is evenwel rond 14 weest. i ge- Dit wordt opgemerkt in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de middenstandsnota. In tijden van economische spanningen, zo zegt het stuk, is er een tendens tot winstvergro ting aanwezig, o.a. door het niet doorge ven van kostenbesparingen. Ontevredenheid te Nieuwland over leerkracht De ouders van de 16 leerlingen van de openbare lagere school in Nieuwland hebben besloten hun kinderen niet meer naar school te zenden. Zij zijn name lijk bijzonder ontevreden over de wijze, waarop de enige leerkracht van deze school zijn taak vervuld. Protesten tegen de gang van zaken op deze school bij de inspecteur van het lager onderwijs in Gorinchem hebben niet geholpen. Wel werd, als gevolg van reeds in 1958 geuite klachten, een pe dagoog voor de school aangesteld, die per maand een dag naar Nieuwland moet komen. Maar ook over deze peda goog zijn er klachten: hij is te vaak ver hinderd. Nieuwland telt twee scholen: een bij zondere (prot. chr.), die 50 leerlingen telt, en de openbare school met 16 leer lingen. Aanvankelijk telde de openbare school 24 leerlingen, maar acht kinderen zijn al door hun ouders naar een andere school gezonden. De ouders van de 16 overige kinderen (die uit zeven gezin nen komen) wensen uitdrukkelijk open baar onderwijs voor him kinderen. De oudercommissie van de school (vijf le den, m.a.w. vijf vertegenwoordigers van de zeven protesterende gezinnen) heeft nu besloten, dat de kinderen beter thuis kunnen blijven. De dichtstbijzijnde open bare lagere school buiten de gemeente ligt op een kilometer of tien afstand. van de bevolking heeft AB-speeksel. Overigens heeft verdachte inmiddels al toegegeven, de afscheidsbrief van Lod der en diens brief aan de directeur van de gevangenis te hebben diichtgelikt. Be langrijk was de verklaring van de Leidse hoogleraar in de fysische scheikunde en grafologie, prof. C. J. F. Böttcher. Hij heeft in opdracht van de Justitie een diepgaand onderzoek ingesteld naar de brieven van Lodder zowel wat betreft het handschrift als de stijl. Deze des kundige verklaart, dat het absoluut on omstotelijk vaststaat, dat het slachtof fer Lodder zowel de afscheidsbrief als de brief aan de directeur en het kleine briefje onder het medicijnflesje in zijn cel, zelf geschreven heeft. De deskundige sprak van „een zeer frappante combina tie van kenmerken" en van „een opval lende karakteristiek handschrft zoals we maar zelden tegenkomen." De kans dat nog iemand een dergelijk hand schrift zou kunnen produceren acht prof. Böttcher een op 'honderd biljoen. De be wuste stukken zijn zonder een spoor van twijfel geschreven door Lodder zelf. Ver valsing is dus uitgesloten, maar de stijl van de afscheidsbrief is wel opvallend identiek met die van de verdachte, aldus getuige. Prof. Böttohcer legt dan uitvoerig uit ho© hij het gebruik van bepaalde woor den en zinswendingen in de afscheids brief percentsgewijzze heeft vergeleken met gewone brieven van Lodder en de arts. Met harde cijfers toont de getuige- deskundige dan aan, dat tientallen woor den, dlie karakteristiek zijn voor de stijl van verdachte, in de afscheidsbrief even vaak voorkomen als in de brieven van de arts, terwijl evenveel termen, welke typerend zijn voor Lodder juist niet in de afscheidsbrief voorkomen. Prof. Böttcher kwam tot de stellige conclusie, dat Lodder de afscheidsbrief heeft overgeschreven van een door ver dachte geschreven voorbeeld. Er staat ook nog een komma in de brief, die ken nelijk met een lichter soort inkt ge schreven is dan de brief zelf. De presi dent vraagt prof. Böttchcer of hij nog chemisch onderzocht heeft, of deze kom ma met een andere inkt is geschreven. „Neen, zover ging mijn opdracht niet'' antwoordt de deskundige. Hierop informeert de president bij prof. Froentjes of het gerechtelijk labo ratorium dez vraag vóór maandag a.s. kan beantwoorden. „Want maandag zal toch pas het requisitoir gehouden kun nen worden", voorspelt de president prof. Froentjes neemt deze taak op zich. Bandrecorder in actie Tijdens het verhoor van verdachte over de afscheidsbrief bewijst het band opname-apparaat waarmee al het tij dens dit proces gesprokene wordt vast gelegd, goede diensten. Sprekend over een kopie van de afscheidsbrief wilde verdachte zeggen „Deze brief werd mij gedicteerd". De president en alle ande re aanwezigen verstonden: „heb ik ge dicteerd". Even ontstond er een discus sie tussen de rechtbank en de arts over wat hij nu precies gezegd had. De arts legde er nogmaals de nadruk op dat Lodder hem de kopie van het origineel had gedicteerd. Tot de president de knoop doorhakte en besloot dat de ge luidsband zou worden teruggedraaid. De arts bleek te hebben gezegd: „deze brief is mij gedicteerd". Uitvoerig legde de arts vervolgens uit hoe het mogelijk is dat de afscheidsbrief van Lodder zoveel uitdrukkingen van de arts vertoont. Dit punt is uiteraard van groot belang, want de mogelijkheid wordt niet geheel uitge sloten geacht dat de arts de afscheids brief door Lodder onder hynose heeft laten schrijven. Alle artsen kennen im mers de principes waarop hypnose be rust. En prof. Böttcher staat zoals gezegd op het standpunt dat Lodder de brief heeft overgeschreven. De arts verklaarde dat Lodder hem op 26 januari de uitvoe rige bekentenis deed. Hij vroeg toen Lodder deze bekentenis op schrift te stellen. „Hoe moet ik dat dan doen?" had Lodder gevraagd. Waarop de arts hem vertelde wat wel en wat niet in de schriftelijke bekentenis moest worden opgenomen en hem tevens hielp met het vinden van de juiste bewoordingen. „Daarom is de brief dus enigszins in mijn stijl geschreven", besloot de arts Zeer vergezocht begon zijn verklaring te klinken toen hij trachtte uit te leggen waarom Lodder in de brief herhaaldelijk op een woord als „na" een klemtoonac cent schreef. Dat heeft Lodder namelijk nog nooit eerder in zijn eigen brieven gedaan. Buitendien gebruikte Lodder - als hij ooit een accent schreef - een ac cent aigu, terwijl op de woordjes „na" in de afscheidsbrief telkens een accent grave staat. Op dit feit grondt prof. Böttcher zijn conclusie dat de brief is overgeschreven van een voorbeeld. De arts zei hierover: „Ik spreek wel vaker in schrijftaal. Dan zeg ik „na, accent grave". Genot van pijpje „En nu ga ik eindigen. Straks ga ik onder het genot van een pijpje gezellig naar Paul Vlaanderen luisteren", zo ein digt de brief die Lodder op zondag 26 januari aan zijn moeder schreef. Volgens de arts heeft Lodder hem dezelfde dag zijn bekentenis gedaan, tijdens een uiterst emotioneel gesprek. De presi dent vraagt in dit verband aan prof. Böttcher: „Kan deze gezellige brief van Lodder aan zijn moeder zijn geschreven door iemand die net een dergelijk ver schrikkelijk gesprek gevoerd heeft of zou gaan voeren?" „Dat zal toch wel aan het handschrift te zien zijn". Getuige kan dit niet zo gauw zeggen. „Nou", zegt de president, „gaat U dan even rustig in de raadkamer van de rechtbank zitten om deze brief te bestuderen". Prof. Bött cher neemt de brief aan en verlaat de zaal. Inmiddels begint de rechtbank aan het horen van de heer J. M. Waltman (66), schriftkundige van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag. De heer Waltman onderschrijft prof. Böttchers mening dat de omstreden brieven en briefjes alle door de vermoorde Lodder zijn geschreven. Dan komt prof. Böttcher weer terug in de zaal. Hij heeft het handschrift van de brief, die Lodder op 26 januari aan zijn moeder schreef, in korte tijd zo uit voerig mogelijk geanalyseerd. „Neen, ik zie er niet aan dat Lodder erg gespan nen of nerveus was toen hij dit schreef. Het handschrift ziet er integendeel heel opgewekt uit". Om zeven uur schorste de president de zitting tot dezelfde avond 8 uur. Opgewekt In de avondzitting zijn alle gehoorde personen unaniem van oordeel dat Lod der nooit zou durven zelfmoord te ple gen. Zijn zwager heeft zelfs gezegd: „daar is hij veel te laf voor". Alle heb ben Lodder ook beschreven als een opge wekte figuur. De rechercheurs Nauta en Ursum, die het onderzoek hebben geleid van het be gin af dat Lodder dood in zijn cel was aangetroffen, worden tenslotte door de verdediger ondervraagd. Het verloop van de avondzitting, die tot ruim tien uur duurt, is niet prettig voor de verdachte. Bij niemand van de gehoorde personen heeft hij enige steun kunnen vinden voor zijn theorie dat er een Piet Berger is geweest die een ver houding met zijn vrouw zou hebben ge had. Dit laatste, te weten dat de over leden vrouw omgang met een ander zou hebben gehad, is overigens door allen die haar intiem hebben gekend, met klem ontkend. De arts maakt op deze avond een enigszins verslagen indruk. Dat blijkt ook uit zijn reacties die minder beheerst zijn dan tijdens de ochtend en de mid dag. Verdachte tijdens het proces Voor mij een„olifantje" IM Verklaring van mr. Huygens Naar aanleiding van wat ter sprake is gekomen over een brief, die mr. M. H. Huygens, de verdediger van de arts in diens eerste zaak, ontvangen zou hebben van de vader van de overleden Lodder, deelt mr. Huygens het volgende mee: „Indertijd heeft een rijksrechercheur mij gevraagd of ik over deze brief in lichtingen zou willen verstrekken. Ik heb mij in verband met dit verzoek gewend tot de deken der Orde van Advocaten, jhr. mr. J. H. de Brauw, die mij verbood enige inlichting over de eventueel ont vangen brief aan de politie te doen, om dat volgens de mening van de deken, deze brief onder mijn ambtsgeheim viel. Op mijn verzoek heeft de deken zijn standpunt, schriftelijk gemotiveerd, aan de officier van Justitie te Leeuwarden, mr. Gelinck, doen weten. Ik kan dus thans slechts mededelen, dat ik niet eens bevestigen mag of ik wel ooit zulk een brief ontvangen heb, laat staan enige mededeling mag doen over de inhoud van die bewuste brief. Ik voel mij verplicht deze mededeling te doen, teneinde alle mogelijke gissin gen over de inhoud van die brief hier mee volkomen de kop in te drukken", al dus mr. Huygens. Boskoops echtpaar naar gewonde zoon Enige jaren geleden emigreerde de thans 32-jarige zoon Marinus van het echtpaar T. Soholten - Sleeuwenhoek naar Zuid-Afrika. Dezer dagen ontvin gen de ouders, die te Boskoop woon achtig zijn, het bericht, dat hun zoon een ernstig auto-ongeluk was overko men. waardoor hij in het ziekenhuis te Pretoria moest worden opgenomen. In één avond werd de financiële regeling getroffen en in de daaropvolgende voor middag werden alle wettelijke formali teiten vervuld, waardoor het echtpaar 's middags om 1 uur per vliegtuig ver trok naar Pretoria. Het eerste bericht van het ongeval bereikte de ouders in de loop van maan dag. Aanvankelijk werd de toestand niet al te somber geschilderd, doch in de loop van dinsdag werd uit telefoonge sprekken duidelijk, dat de patiënt in Verwijdering van een kruis was aanleiding latente ontevredenheid ivas de oorzaak Tenminste vijftien politiemannen en een onbekend aantal demonstranten zjjn woensdag gewond tijdens een felle botsing in de straten van de Poolse stad Nowa Huta. Het stadhuis werd in brondgestoken. De botsing ontstond toen een groep werklieden een kruis begonnen uit te graven, dat was geplaatst op een terrein, dat gereserveerd was voor de bouw van een kerk. Het kruis werd weggehaald omdat de autoriteiten besloten hadden, dat het terrein, gelegen op het kruispunt van straten, die naar Marx en Lenin genoemd waren, niet geschikt was voor een kerk. Vijftig arrestaties Het kruis was drie jaar geleden opge richt, nadat de staat akkoord was ge gaan mét de bouw van de kerk. Het was geschonken door de aartsbisschop van Krakau, Eugeniusz Baziak, die op de staalarbeiders van Nowa Huta een be roep had gedaan een kerk te vestigen, die de beroemde kathedraal van Krakau waardig is. De rooms-katholieken had den een project voor de bouw voorbereid en hadden gehoopt, dat het werk spoedig zou beginnen. Demonstranten begonnen barricades op te werpen in de straat die leidde naar 'het stadhuis en staken het stadhuis in brand. De politie wierp traangadbommen om de tweeduizend mensen te verspreiden. Enkele demonstranten werden gewond toen zij poogden de bommen terug te gooien. De strijd duurde enige tijd voort. Later zijn ongeveer vijftig demonstran ten gearresteerd. Met het project voor de bouw van de kerk was begonnen nadat de autoritei ten jarenlang geweigerd hadden 'n kerk te bouwen voor de bevolking van Nowa Huta, een geheel nieuwe stad', die na de oorlog voor de arbeiders van de Lenin - staalfabriek werd gebouwd. De meeste inwoners kerken nu in het nabijgelegen Krakau. Ofschoon de aanleiding tot de felle strijd een maatregel was, die de religieu ze gevoelens van velen hadden gekwetst, kan gezegd worden, dat het wegnemen van het kruis de gelegenheid bood la tente ontevredenheid te demonstreren. De arbeiders verborgen hun ontevreden heid niet na de verhoging van de ar- beidsnormen, die kort geleden van kracht werden. Uitzonderlijke veiligheidsmaatregelen zijn .thans genomen in Nowa Huta, waar militaire versterkingen zijn aangekomen. Mensen d'ie donderdagavond in War schau aankwamen, hebben verklaard, dat zij op weg van het vliegveld van Krakau gefouilleerd werden. Donderdagochtend verbraken de auto riteiten alle telegraaf- en telefoonver bindingen van de journalisten in de hand hebben. het ziekenhuis in een zorgwekkende toestand was komen te verkeren. Over komst was dringend gewenst. Dinsdagavond werd door de kerkelijke gemeenschap, waartoe men behoorde (de Gereformeerde Kerk van Boskoop) het geld bijeen gebracht voor twee re tours Zuid-Afrika. Dit alles was geregeld voor het mid dernachtelijk uur van dinsdag op woensdag. De grote moeilijkheid van 'n zeer spoedig vertrek was thans nog ge legen in de vervulling van de wettelijke vereiste formaliteiten. Woensdagmorgen vroeg werden pasfoto's gemaakt, on middellijk bleek de burgemeester bereid om in een ijltempo de pas-aanvragen gereed te maken, waarna men op de Provinciale Griffie van Zuid-Holland in Den Haag op staande voet de passen verstrekte. De laatste moeilijkheid was het verkrijgen van de visa, waartoe men zioh wendde tot de autoriteiten van de Unie van Zuid-Afrika. welke in Den Haag gevestigd zijn. Ook daar bleek de volle medewerking, zodat het echtpaar Scholten-Sleeuwenhoek nog ruimschoots op tijd arriveerde op het vliegveld Schiphol, vanwaar diezelfde dag het vliegtuig naar Zuid-Afrika vertrok. De laatste berichten omtrent de toe stand van de zoon waren van dien aard, dat deze grote reis alle zin had. De trofs van de Nederlandse Zeesleepvaart »Een winter op de Atlantische Oce aan". Dit was het onderwerp voor een causerie met lichtbeelden, welke de heer Jack Verhagen gistermiddag in restaurant „In den Vergulden Turk" hield voor de afd. Leiden van de Ne derlandse Vereniging van huisvrou wen. Na een kort inleidend woord van de presidente, mevrouw C. Hageman-Ver- hagen, nam de heer Verhagen, die twaalf jaar aan boord van een zeesleper heeft doorgebracht, de dames mee op een sleepreis van 's werelds grootste zeesleper „Zwarte Zee" (600 ton). Zoals de gewezen chef-marconist opmerkte is deze trots van de Nederlandse zee sleepvaart een notedopje in vergelijking met zeekastelen als de .Johan van Ol- denbarnevelt' (15.000 ton) en de .Nieuw Amsterdam" (32.000 ton). Allereerst gaf spreker een indruk van het leven van de 15 bemanningsleden aan boord van dit met een 4200 p.k.-motor uitge rust schip. Van het eerste telefoontje in Maassluis, de thuishaven van de zeesleepvloot van de firma Smit, tot het vastmaken van de 12.000 ton metende Engelse tanker „Varant" in een vlie gende storm, behandelde de heer Ver hagen het „zeeslepersverhaal" zoals hij dat zelf had meegemaakt op de Atlan tische Oceaan. Hoe moeilijk het was de manilla-tros met een omtrek van 58 cm over te brengen op het zwaargehavende schip, dat roer en schroef miste; het logge machteloze gevaarte in beweging te brengen tegen een noordwester storm windkracht 9—10 in. Hoe tenslotte met behulp van de ijlings toegesnelde Seine' het tankschip veilig en wel werd binnen gebracht in de havenstad Queenstwon. Wat hier in enkele woor den is neergeschreven heeft echter enorm veel inspanning van deze stoere zeesleepbootbemanning geëist. Maar dankzij taaie volharding en vechtlust wordt de reputatie van de Nederlandse zeesleepvaart hoog gehouden. Enige tijd geleden schonken wij in ons bij voegsel uitvoerig aandacht aan de ont wikkeling van de zeesleepvaart en het werk aan boord van een sleepboot. Advertentie Ook in de fles. Lost geheel op. Studiecommissie zuivelproblemen De voorbereidende besprekingen voor de instelling van de door de minister van Landbouw en Visserij aangekon digde studiecommissie voor actuele zui velproblemen, zijn thans beëindigd. Binnenkort zal de minister de com missie installeren. Minister Marijnen verwacht van de commissie in het bijzonder advies over de vraag of er, gezien de recente en in de naaste toekomst te verwachten ont wikkeling van de situatie in produktie en afzet in de zuivelsector, aanleiding is tot het treffen van bijzondere maat regelen, hetzij ter directe of indirecte beïnvloeding van de omvang van de melkproduktie, hetzij ter bevordering van de afzet en of de hoogst bereikbare opbrengst. Oud-minister dr. A. Vondeling heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap van de commissie op zich te nemen. Verder hebben in de commissie zitting de economen prof. dr .Th. L. M. Thur- lings en prof. dr. L. M. Koyck, zeven door het Produktschap voor Zuivel en door het Landbouwschap voorgedragen leden,, o.w. de voorzitter van het Pro duktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam, alsmede twee deskundige ambtelijke ad viserende leden. Proviandering „Veronica" nog een onopgelost probleem (Van onze Haagse correspondent) Het provianderen van de drijvende radiozender „Veronica", die zeven mijl uit de kustlijn ter hoogte van Noordwijk ligt verankerd, blijkt meer problemen op te leveren dan de thans in Lichtenstein gevestigde directie aanvankelijk had ge dacht. Nog altijd is men er niet in ge slaagd om een schipper te vinden, die dat karwei op zich wil nemen. Men heeft getracht om met een van Wijsmuller te IJmuiden gecharterde sleepboot proviand voor de bemanning en technisch materiaal aan boord van de „Veronica" te brengen. Door slechte weersomstandigheden slaagde deze dezer dagen ondernomen poging echter niet. Men heeft Wijsmuller overigens geen contract aangeboden voor de verzorging van het schip. In IJmuiden denkt men, dat de heer Oswald, die de zender nu in Nederland als „General-Anst alt" verte genwoordigt, de proviandering en aflos sing van de bemanning van de „Vero nica" wil oplossen door regelmatig een sleepboot te huren. Hij zou van het plan, een schipper met een vissersvaartuig voor onbepaalde tijd te contracteren voor dit werk, zijn afgesta.pt. In Schevingen heeft hij verscheidene eigenaars van kleine scheepjes voor dit werk gepolst. Geen eigenaar was echter bereid om op zijn voorstellen in te gaan. Weer aardschokken in gebied van Lar De Zuidperzische stad Lar, die maan dag door een zware aardbeving werd getroffen, heeft gisteren weer een krach tige aardschok te verduren gehad. De gehele dag werden lichtere schokken waargenomen. Er deden zich echter geen persoonlijke ongelukken voor. Wel stort ten enkele muren in. Inmiddels is de hoop om onder de puinhopen nog overlevenden van de aardbeving van maandag te vinden, op gegeven. Tot dusver zijn 500 lichamen geborgen. De commandant van de troe pen die de puinhopen onderzoeken, was van oordeel dat er nog vele honderden onder het puin liggen. Advertentie RUYS

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 19