Sjef Lahaye zegeviert in verwarde eindsprint De Algemene verloor van Spangen: 4—2 Door falen van Jousko Williams won Hairos II zonder moeite Nederlandse schemisters ivinnen vierlandenwedstrijd in Beurs MAANDAG 25 APRIL 1960 Eerste rit wegkampioenschap profs De eerste van de drie ritten om het Nederlands kampioenschap op de weg voor profs en onafhankelijken, welke gistermiddag op het Adsteegcircuit te Beek werd gereden, is een overwinning geworden voor de Limburger Sjef Lahaye. H(j won de sprint uit een kopgroep van zeven renners, en legde de 183 km af in 4 uur 43 min. 0.3 sec. Het was weliswaar Ab Geldersmans, die na een uitstekende rit als eerste over de eindstreep ging, maar Lahaye, die een fractie van een seconde later finishte, diende onmiddellijk een protest in omdat Geldermans hem aan zgn truitje had getrokken tydens de beslissende sprint. Het publiek sprong het parkoers op, waardoor de andere renners hun race moesten besluiten in een nauwe door gang, die door de rijkspolitie slechts met veel moeite werd vrijgemaakt. De wedstrijdleiding riep Sjef Lahaye tot winnaar uit. waarna Ab Geldermans in de algemene verwarring op zijn beurt protesteerde. Dit protest werd later niet ontvankelijk verklaard. De strijd op het zware Adsteegcircuit ontbrandde al spoedig nadat de 74 profs om een uur precies in een stro mende regen waren weggeschoten. De Brabanders De Rooy en Van der Steen sprongen reeds na twee van de dertig ronden weg. Na tien kilometer voegden zich Roks, Lonkhuizen, Pos en Rol bij hen, terwijl Van Wetten en Van der Borst de achtervolging inzetten en dertig seconden op de grote groep uitliepen. Zij konden het hoge tempo niet volgen en zij vielen terug. Intussen waren Lahaye en Moolenijzer uit het peloton ontsnapt en zij slaagden er in aansluiting met de kopgroep te krijgen, die even later tot zeven renners was gereduceerd, toen Pos door een lekke band uitviel. Na 42 km moesten ook Lonkhuizen en De Rooy lossen. De vluchtelingen verwierven een voor sprong van ruim twee minuten op het peloton. Van der Borgh vocht intussen een eenzame moeilijke strijd, doch met de koplopers in zicht kreeg hij een in zinking en staakte de strijd. Na ruim 100 km kregen Sythoff, Malipaard, Gramser en Kooi aansluiting, terwijl Moolenijzer en Rol moesten afhaken. Het peloton viel in twee groepen uit een. Twaalf km voor de finish besloot Ab Geldermans een geslaagde achter volging met succes en voegde zich bij de kopgroep van aoht renners^ die de strijd in een zeer verwarde sprint moesten beslechten. Uitslag 1. Sjef Lahaye (Borgharen) 4 uur. 43 min. 03 sec. over 183 km; 2. Ab Gelder mans (Beverwijk) z.t.: 3. Bas Mali- paard (Willemstad) 4.43.8; 4. Arie van der Steen (Etten) z.t.; 5. Jo de Haan (Klaaswaal) 4.43.40; 6. Jo de Roo (Schoore) z.t.; 7. Arie Roks (Sprundel) 4.43.44; 8. Theo Sythoff (Usselmonde) z.t.; 9. Piet Rentmeester (Ierseke) 4.43.50; 10. Willy Gramser (Siebenge- wald) z.t.; 11. A. Kool (Lokeren N.B.) 4 44.36; 12. Joop Captein (Amsterdam) 4.45.01; 13. Arie van Wetten (Noord- wijkerhout) z.t.; 14. Piet Damen (Lies hout) z.t.; 15. Dirk Enthoven (Half weg) 4.46.12; 16. Coen Niesten (Bever wijk) 4.46.34; 17. Cornelis van der Borst (Etten) 446.45; 18. Daan de Groot (Amsterdam) 4.47.18; 19. Ab van Eg- mond (Den Haag) 4.47.22; 20. Joop Huissoon (Heinekenszand) z.t. Kleine nederlaag van Scylla-reserves De tweede promotiewedstrijd van Seylla 2 om een plaats in de hoofd klasse bracht onze stadgenoten zater dag tegenover Batswingers 3. Zoals te verwachten viel, hebben de Hagenaars in eigen huis méér tegenstand geboden dan waartoe Vriendenschaar twee we ken geleden in staat was. Het heeft er tenslotte toe geleid dat de Leidenaren deze wedstrijd met klein verschil ver loren, wat hun kansen op directe pro motie heeft doen verminderen. Aanvankelijk namen zij een voor sprong door een twee games-overwin ning van Karamoy op een wat tegen vallende Klein. 01. Kanbier verloor hierna kansloos van de vinnig spelende Meyer, maar Van der Voort bracht de voorsprong weer terug. Hij versloeg in een prachtig gespeelde partij de in de competitie ongeslagen gebleven Leurs in twee games. 1421, 1921. Na een uitermate spannende strijd verloor Karamoy van Meyer, voornamelijk door het uit balans raken aan het begin van de beslissende game, wat hem juist te veel achterstand opleverde. (2022, 22—20. 21—16). Opnieuw was de stand dus gelijk, maar de voorsprong kwam weldra terug toen Van der Voort ook Klein versloeg. Bij zijn tweede optreden., nu tegen Leurs, kon Kanbier het weer niet bol werken, maar aangezien ook Meyer te zwak bleek voor Van der Voort, werd iet tóch 34. Vóór het dubbelspel be- on slaagden de Hagenaars er echter in en bres in de Leidse verdediging te tan via Leurs op Karamoy en Klein o Kanbier Het gelukte de Scyllanen jen niet meer gelijk te komen, hoewel e eerste game in de fdubbel ruim ge- vonnen werd. In de twee volgende lukte niets meer, zodat met een minimale nederlaag genoegen moest worden) ge- omen, waardoor Seylla thans de twee- e plaats op de ranglijst bezet. Ab Geldermans gaat als eerste door de finsh, maar winnaar werd hij niet. Dat werd Jef Lahaye, op de foto in tweede positiedie door Geldermans aan de trui was terug getrokken Goossens winnaar Ronde van Tunesië De tweede Ronde van Tunesië is een grote triomf geworden voor de jonge Belg Constant Goossens, een „leerling" van Rik van Steenbergen. Goossens heeft, ondanks onvoldoende steun van zpn ploeggenoten, de strijd vrijwel voortdurend beheerst, behalve in de derde etappe; en won zelfs zes van de tien etappes. Hij werd dan ook volko men verdiend winnaar van de ronde. Alleen In de derde etappe dus faalde de Belg. Hij maakte toen een grove taktische fout, belandde op de veer tiende plaats in de algemene rang schikking, maar herstelde zich in de volgende etappen met een bewonderens waardige wilskracht. Na de achtste etappe tenslotte droeg hij weer de witte leiderstrui, mede dank zij pech (lekke banden.) van de Zweed Johansson, die uiteindelijk tweede werd in de eind rangschikking. Johansson veroverde die plaats zondagmorgen, in de tijdrit naar Menzel Bourguiba, op de Nederlander Werner Swaneveld. die overigens evenals Mik Snijder en Verstraete een voortreffelijke course heeft gere den. Zij zorgden gezamenlijk voor een eerste plaats in het algemeen ploegen- klassement. Het algemeen eindklassement werd: 1. Goossens (België) totaaltijd 38 50.30 2. Johansson (Zweden) 38 54.12; 3. Swaneveld (Ned.) 38.54.53; 4. Rui- ner (Oostenrijk) 38.56.59; 5. Snijder (Ned) 39.07.09 6. Adamsson (Zweden) 39-16.18: 7. Troche (West-Did) 39.20.31; 8. Scheibner (Oost-Dld) 39.20.52: 9. Verstraete (Ned.) 39.21.20' 10. Kappei (Oost-Dld) 39.22.22. Algemeen ploegenklassement: 1. Nederland, totaaltijd 117.00 42; 2. Zweden, 117.10.48' 3. Oost-Duitsland 117.19.18. DAMMEN Kampioenschap van Leidse Dambond In de le ronde van het toernooi om het persoonlijk kampioenschap van de L.D.D.B., waarvan de 2 hoogstgeplaat- sten het recht krijgen deel te nemen aan het kampioenschap van Zuid-Holland, belandden Th. Zwetsloot en A. Turk via een onregelmatige opening in een flank partij. In het middenspel kreeg wit ont wikkelingsmoeilijkheden. In dit stadium voerde Turk een prachtige damcombina- tie uit, die hem de volle winst bracht. Tussen W. T. v. d. Starre en A. de Jong werd het een gelijkopgaande, klas- Rondom de korf In haar tweede ontmoeting in de promotiecompetitie om 2 plaatsen in de hoofdklasse is De Algemene er niet in geslaagd opnieuw de zege te behalen. Tegen Spangen leden de witblauwen een overigens eervolle 42 nederlaag. Cadeau gekregen hebben de Rotterdammers het allerminst en pas in de laatste fase van de strijd capituleerden onze stadgenoten. Toch was de Rotterdamse zege wel verdiend te noemen. Over het geheel genomen beschikken z(j over wat meer routine en grotere schotvaardigheid. Sprintershandicap voor Sir Carston Geersen zegevierde in vier koersen (Van onze medewerker) Het duel tussen de twee Franse imports Hairos II en Jousko Williams, waarop drafminnend Nederland zich reeds enige weken had gespitst, in verband met het feit, dat Jousko onlangs in Sterrebeek Hairos II klopte, is op een teleurstelling uitgelopen. Direct na de start nam Hetman, gereden door Jan Kruithof, tezamen met Jousko Williams, de kop, gevolgd door Umberto en Querie Hanover. Geer sen, die met Hairos II, 60 meter aan zyn vier concurrenten moest geven, liep in den beginne, niet veel van de achterstand in. Na een baanronde was hy echter de koplopers reeds dicht genaderd. De draf van Hetman en Jousko was echter zodanig, dat rij werden uitgeschakeld en toen was het pleit beslecht. Hairos, wiens draf op het laatst iets minder zuiver was, won in 1.21.2 km/tyd ver voor Umberto en Querie Hanover. De middag begon met een verrassing. Xanover profiteerde niet lang van zijn 20 meter voorgift en Winnie H (A. Knjj- nenburg) nam het commando op zich, in wiens gezelschap zich spoedig Woud snip S (Leeman), Westlands Glorie en Xaverius II bevonden. Na een baan ronde kreeg de leider een fout en de Woudsnip nam de kop om verras send in 1.28.6 km.tjjd te zegevieren. De favoriet William Hanover K, die meerdere malen fouteerde, en daar door telkens terrein verloor, kwam in het rechte eind weer sterk terug en werd op 0.2 sec. tweede vóór West lands Glorie en Xaverius II. Geersen, die deze middag vier keer als overwinnaar van de sulky stapte, won bij de driejarigen van start tot finish met Y Saint Parisien. Van de vijf deelnemers werden er twee uit geschakeld. Yannette Parisien K (M. van Leeuwen) werd tweede, ver voor Ypsilon, die het derde geld niet kon incasseren, daar hij meer dan 15 sec. na de winnaar binnenkwam. In de Hendrika D-prijs (met auto start) was Wirna O (Olsthoorn) het eerst weg, op de voet gevolgd door Xanthi Con Dios (Geersen), Xita Ha nover en Wilma Dear. Even voor de laatste bocht nam Xanthi Con Dios de kop over en finishte als eerste in 1.26.5 sec. Wirna scheen een zekere tweede te worden, doch Valmiki (Bak ker), die kort na de start een terrein- kostende fout had gemaakt, had zijn achterstand regelmatig ingelopen en klopte Wirna O op de streep met een neusje. In de Hans Gregor-prijs hield Geer sen zich met de uiterst lastige Ville France zeer tactisch achteraan buiten het gewoel van de strijdende paarden. Unaniem wees het veld na de start de weg, gevolgd door Winny Cliff, Vlie gende Hollander en Tea. Na een ronde probeerde Tea aan de kop te komen, doch dit lukte niet. Bij het ingaan van de rechte lijn viel Unaniem terug. Wil ly's Lieveling spurtte naar de ere plaats, doch aan de buitenzijde sprintte Ville France en deze boekte een 1.27.6 zege. De derde aankomende. Vliegende Hollander, sprong door het stek, zodat Winny Clif diens plaats innam. Victrix V (Leeuwenkamp), die in Ha nover Peter-prijs 40 meter aan de kop- paarden moest geven, liep deze achter stand met grote regelmaat in en won in 1.24.4 km.-ti.jd. De snelle maar wat onwisse Very Nice (De Vries) kon niet verder komen dan de tweede plaats voor Vico BS (Haarselhorst). De drie rennen hadden een uiterst spannend verloop. De Sampson-prijs werd van de kop af gewonnen door Marialva II (Delbrassinne). De leider werd steeds bedreigd door Bold Cava lier (v. d. Kraats) en Sambo. In de zeer fraaie finish klopte de pittige Sambo met lengte Bold Cavalier voor de tweede plaats. Met een hoofd verschil werd Cold Water vierde. Al voor de start in de tweede ren kwam Grouwels met Mary Lou ten val en werd teruggetrokken. Het werd een zeer fraaie strijd tussen de 7 deelne mers, die Mister Benbow (Van Ype- ren) scheen te rullen winnen. De zeer sterk rijdende en succesvolle jockey Kammerzelt perste er met Kilo Moto II echter zulk een magnifieke eindspurt uit, dat hy op de streep de Mister met een hoofd klopte. Op 2 lengten werd Zampa derde. De Grote Sprintershandicap werd een dubbel succes voor Stad De Bloe- mers. Dit was overigens geen verras sing, wel echter het feit, dat niet Home Run (v. d. Kraats) dit nummer won, maar zijn stalgenoot Sir Carston (Van Deuren), die Home Run met een halve lengte klopte. Op 1% lengte volgde Gol den Arrow (Rance), die een neus voor Alofi (Delbrassinne) bleef. Voor rust gaven beide ploegen elkaar weinig toe. Van Iterson opende na 10 minuten de score, waarna Van Eek uit een strafworp gelijkmaakte (11). Door Van Alkhoven kwam de thuisclub op 21, doch na een goede combinatie bracht Van Duijl de ruststand op 22. Na de hervatting kwam de Leidse verdediging onder zware druk te staan. Men hield eohter goed stand doch in de laatste 5 minuten moest men tenslotte voor het overwicht van de thuisclub zwichten. Eerst benutte mej. de Jong een strafworp (32) en in de laatste minuut bracht Eike de stand op 42. In de strijd om het landskampioen schap boekte HKV 'n grote zege (84) op de Noordhollandse rivale, Wester kwartier. Een fraaie prestatie van de Hagenaars, die nu een prachtige kans op de titel hebben gekregen. Voor de promotie-competitie naar de reserve le-klasse speelden Rozenburg 2 en Hou Stand 2 tegen elkaar gelijk, waardoor Fluks 2 reeds 3 punten voor sprong op beide concurrenten heeft en promotie haar moeilijk meer kan ont gaan. De uitslagen zijn: Kampioenschap van Nederland: HKV Westerkwartier 84; Promotie hoofd klasse B: SpangenDe Algemene 42; Promotie reserve le-klasse: Rozenburg 2 Hou Stand 2 33; Promotie 3e-kl: KiodAhoy 41: Reserve le-kl: Zwer vers 2—Vic. Orientis 42; Reserve sieke partij. De partij werd afgebroken in een moeilijk te beoordelen stelling. W. Heemskerk koos tegen N. Imming via het bezetten van de randvlakken, een omsingelingstactiek. Na het verbre ken der stelling kreeg zwart in de her groepering met moeilijkheden te kam pen. Op bekwame wijze forceerde Im ming, na het offeren van 2 schijven, de remise. In de le klasse luidden de uitslagen: J. VermeulenJ. v. Voren 2-0, J. Pe- schierJ. v. d. Vlist afgebr., W. J. Kleijn sr.C. J. Kerkvliet 1-1. 2e klasse: C. de WinterP. Spek 2-0, C. J. Duivenbode—C. Verweij uitgesteld. Dinsdag a.s. wordt in Café v. Meizen, Nwe Beestenmarkt 15, de 2e ronde ge speeld. De uitslagen lulden: De rennen: Sampson-prijs: 1. Marialva II (F. Del brassinne): 2. Sambo; 3. Bold Cavalier. Tot.: w. f5.70; pl. f2.90, 3.20; gek. f 15.80 cov. f 5.-. Sampson-prijs, tweede deel: 1. Kilo Moto II (A. Kammerzelt); 2. Mister Benbow; 3. Zampa. Tot.: w .f2.20; pl. f 1.50, 4.40; gek. f 17.80; cov. 15.90. Grote Sprinters-prijs: 1. Sir Carston (F. Vandeuren); 2. Home Run; 3. Alofi. Tot.: w. f2.10 (stal); pl. f5.-. 1.70; gek. f8.30; cov. 4.60. De draverijen: Holly Scott-prijs: 1. Woudsnip S (E. Leeman) (1.28.6); 2. William Hanover K; 3. Westlands Glorie. Tot.: w. f 18.30; pl. f4.-. 1.80; gek. f 11.20; cov. f4.80. Harold-prijs: 1. Y Saint Parasien (W. H. Geersen) (1.31.2); 2. Yannette Parl- Sienne K; 3. Ypsilon. Tot.: w. f2.10; pl. f 1.20, 1.50; gek. f3.10; cov. f3.-. Hendrika D-prijs: 1. Xanthi Con Dios (W. H. Geersen) (1.26.5); 2. Valmiki; 3. Wirna 0. Tot.: w. f4.30; pl. f2.40, 2.40, I.60; gek. f 13.20; cov. f 9.60. Hans Gregor-prijs: 1. Ville France (W. H. Geersen) (1.27.6); 2. Willy's Lieveling; 3. Winny Cliff. Tot.: w. f4.60; pl. f 1.80, I.80, 1.80; gek. f 12.70; cov. f6.10. Hanover Peter-prijs: 1. Victrix V (W. Leeuwenkamp) (1.24.2); 2. Very Nice; 3. Vico BS. Tot.: w. f2.80: pl. f 1.30, 1.40, 1.50; gek. f9.10; cov. f6.40. Hea Scott-prijs: 1. Hairos II (W. H. Geersen) (1.21.2); 2. Umberto: 3. Query Hanover. Tot.: w. fl.80; pl. f 1.30, 1.80; gek. f 8.40; cov. f 3.70. Totale omzet totalisator f 113.717.-. Grote prijs van Amsterdam naar Brussel In het Beursgebouw te Amster dam heeft de Nederlandse dames schermequipe zaterdagavond de zege behaald in een vierlanden wedstrijd voor voorlopige Olym pische ploegen. De dames Nina Kleiweg, Dany van Rossem, Elly Botbijl, Riet Noels en Marion Crawford versloegen eerst België met 124 en vervolgens Engeland met 106. Dankzij de Engelse dames, die een vrij onverwachte 115 zege behaalden op de Franse equipe, konden onze land genoten vol zelfvertrouwen aan de laat ste ontmoeting tegen Frankrijk begin nen. Ze namen een 86 voorsprong, doch tenslotte werd het 88, waarbij de Francaises echter toch nog een tweede nederlaag leden, wegens een verschil van 46 tegen 47 treffers. Ne derland 'werd dus met 3 overwinningen eerste, Engeland met 2 overwinningen tweede, Frankrijk met 1 zege derde en België, dat alle drie wedstrijden verloor, eindigde als laatste. Behalve op de twee lopers, waarop de dames de floret tegen elkaar trokken, werd er op nog 11 andere lopers in het Beursgebouw geschermd door heren en wel op floret, degen en sabel om de Grand Prix d'Amsterdam, waarvoor niet minder dan 22 equipes hadden in geschreven, waaronder 9 Nederlandse zaal-equipes en 13 uit Duitsland, Bel gië, Frankrijk en Engeland. De Gendarmerieschool uit Brussel werd na zeer spannende strijd winnaar op de voet gevolgd door Parijs, dat pre cies evenveel punten behaalde. De drie schermers van beide ploegen (een op floret, een op degen en een op sabel) boekten alle zes vier overwinningen en 1 nederlaag, zodat beide équipes ein digden met 12 gewonnen partijen. Het aantal in de finale ontvangen treffers moest toen de doorslag geven en aan gezien dat voor de Belgen 38 tegen Parijs 41 bedroeg, eindigde de Gendar merie als eerste. Op de derde plaats eindigde Londen met 8 overwinningen, zaal Abrahams werd vierue met 7 en zaal Van de Berg vijfde met 5 overwinningen. Invividuele wedstrijden De kleine Makk van zaal Adam Bela uit Utrecht zorgde zondag voor de mooiste Nederlandse overwinning in de individuele schermwedstrijden in het Beursgebouw te Amsterdam. Hij ein digde in de finalepoule van de floret wedstrijd met 6 overwinningen precies gelijk als eerste met de wereldkampioen degen van 1958, de Engelsman Hoskyns. Makk nad in deze finale één partij ver loren en wel van de Duitser Stock, maar hij liep zijn achterstand opeigen kracht in door op zijn beurt de nog ongesla gen Hoskyns een nederlaag toe te brengen. Onder grot espanning volgde gister avond na 11 uur de barragepartij om de eerste plaats, die Makk tenslotte met 53 won. Voor dit zeer grote internationale toernooi hadden bijna 130 buitenlandse schermers en schermsters ingeschreven. Van Nederlanlse zijde waren er een 50- tal deelnemers. Bij de dames toonde de Britse Olym pische floret-kampioene 1956, mej. G. Sheen, zich met 7 overwinningen de sterkste. Zij verloor alleen van Elly Botbijl uit Den Haag, die met 6 over winningen op de tweede plaats eindigde. De 16-jarige Nederlandse degenkam- pioen Dwinger van zaal v/d. Berg uit Amsterdam weerde zich uitstekend tegen de beste degenschermers van West-Europa. De Brit Pelling legde op de eerste plaats beslag met 6 overwin ningen, maar werd door Dwinger ge slagen. De laatste boekte evenals Dorde (Frankrijk) en v/d. Driessche (België) 5 overwinningen, doch kreeg de vierde plaats toegewezen, omdat Dorde 29, v. d. Driessche 30 en hij zelf 31 treffers had ontvangen. Op sabel bezetten Nederlanders de beide eerste plaatsen. Heidenrijk uit Amsterdam ,onze nationale kampioen, verloor in de finalepoule van 9 scher mers geen enkele partij en werd dus met 8 overwinningen onbedreigd eerste. Kardolus eindigde met 6 overwinningen als tweede. 2e-kl: Regenlboog 2 Ons Eibernest 3 1—2; Sperwers 2 De Algemene 2 3-5. BEKERWEDSTRIJDEN L.K.B. De Danaiden A Vitesse 10—3; Zijl kwartierVic. Oriëntis 222, Fluks De Danaiden B 41 FLUKS ZUIDERKWARTIER De aangekondigde vriendschappelijke wedstrijd tussen bovengenoemde teams is in een gelijk spel (44) geëindigd. OEFENWEDSTRIJD VOOR LEIDS 3e KL-TWAALFTAL Om tot samenstelling te komen van het Leidse 3e kl 12-tal, dat op 7 mei a.s. in de stedenontmoeting tussen Delft, Amersfoort en Leiden zal uitkomen, te geraken zal morgen, dinsdagavond om 7 uur op het terrein aan de Montgome- rystraat een oefenwedstrijd gespeeld worden tussen een Leids 3e kl. KNKB- team en een dito ploeg van de Christe lijke Korfbalbond. Jeugdhonk De Korf Het was zaterdagmiddag voor de LKV Vicus Oriëntis een belangrijk mo ment, toen de ere-voorzitter van deze club door een bord met de naam van de vereniging op de deur van het pand Anna v. Burenhof 1 te spijkeren, dit pand symbolisch als clubhuis van deze vereniging in gebruik word genomen. Daarmede is een lang gekoesterde wens van het V.O.-bestuur in vervul ling gegaan. Terecht sprak de voorzit ter van V.O., de heer J. Beyer, zijn vol doening uit over hetgeen hier met me dewerking van zeer velen tot stand ge komen is en bracht hij hulde en dank aan een groot aantal mensen, die de club op allerlei wijze hierbij geholpen hebben. Inderdaad is het knusse en gezellig ingerichte gebouwtje, dat de naam draagt „Jeugdhonk De Korf", een prachtig bezit voor V.O. Het zal in hoofdzaak benut worden voor het jeugd werk, dat bij korfbalclubs een steeds groter omvang krijgt, doch daarnaast ook gebruikt worden voor verschillende andere doeleinden zoals vergaderingen, kaartavonden, etc. Verschillende perso nen voerden hierna het woord, die allen hun bewondering uitspraken over het geen hier tot stand is gekomen. Me vrouw De Graaf, erelid van V.O., bood als eerste spreekster een enveloppe met inhoud aan. Namens de Leidse Jeugd Actie sprak de heer De Jong; de heren J. Cats en D. Vijlbrief voerden als ere leden het woord en verder boden ver tegenwoordigers van de woningbouwver eniging ,Ons Belang', de Sportstichting Leiden en de LKB hun gelukwensen aan. Namens de Oudercommissie, die wel een zeer groot aandeel in de tot standkoming van dit tehuis heeft ge had, bood de heer Koster 'n elektrische klok aan en van de heer B. v. d. Waals ontving het bestuur enkele gezelschap- spelen voor de jeugd. Competitie CKB Het is in dehoofdklasse West geble ven zoals het was. Dat wil zeggen dat Ons Eiland in groot degradatiegevaar bluft. De Leidse roodbroeken deden het tegen het sterke Haagse VES lang niet onverdienstelijk, maar een nederlaag was toch niet te voorkomen. De ruststand wees al in die richting: 02 voor VES. Tenslotte werd het een eervolle Leidse nederlaag met 25. Pernix verstond ten opzichte van haar stadgenoten haar sportieve plicht. Het Voorburgse VEO kreeg geen schyn van kans. Na een 01 achterstand scoorde Pernix regelmatig tot 61. Via 6-2 werd met 82 de rust bereikt. Daarna scoorde eerst VEO (83), maar toen was het op nieuw alles Pernix wat de klok sloeg. Met 125 kwam het einde. Vr.schaar 1413 R'dam Zuid 1224 VES 13—22 Excelsior 1416 Pernix 1516 PKC 14—15 Merwede 1211 Ons Eiland 1610 VEO 14— 8 GKV 14— 3 Omdat in IA de strijd praktisch al be slist is, waren de uitslagen niet van groot belang meer. Ons Eiland 2 was in Den Haag kansloos tegen Ijsvogels en verloor met 101. Hekkesluiter VEO 2 deed het redelijk met een 25 nederlaag tegen Fiks. Excelsior 2 was op eigen veld te sterk voor Pernix 2 met 51 en To nego had veel moeite met degradant DES 2. Het werd slechts 32. Pernix 2 1616 Excelsior 2 1615 Ons Eil. 2 16— 9 DES 2 18— 6 VEO 2 14— 1 VES 2 18—32 DES 18—28 Ijsvogels 1722 Fiks 18—20 Tonego 17—19 In 2A was de enige stryd die tussen Fluks 2 en Fluks 1. Deze Noordwijkse aangelegenheid was natuurlijk voor het eerste twaalftal met 14. De grote strijd FluksWarmond wordt zaterdag a.s. ge speeld. De eerste junioren-kampioen kwam uit de bus. Pernix A won zaterdag met 01 van Velocitas en werd daarmee kam pioen van afdeling A. Het Scheveningse KVS veroverde de titel in 2 B en keert het volgende seizoen terug in de le-klasse A. In de hoofdklasse Centrum slaagde DKOD (Heelsum) erin kampioen te wor den. In de nacht van zaterdag op zon dag is door de RAC Oost de pijlenrit ge organiseerd. Winnaars in de A-klasse werden R. Dee (Wassenaar) en J. Quant (Vlaardingen) 110 strafpunten. De Olympische voorbereidings- en selectiewedstrijden die zondag op het IJsselmeer gehouden zouden worden, in de Flying Dutchman, Draken en Finn- jollenklasse, werden alle afgelast. Een harde wind en het koude weer maakten het zeilen, vooral voor de kleine Finn- jollen, te gevaarlijk. Zuid-Slavië heeft zicht - dankzij 'n beter doelgemiddelde dan Israël - ge plaatst voor de eindronden van het Olympisch voetbaltoernooi. De Zuidsla- ven wonnen zondag in Athene met 50 van de ploeg van Griekenland. Volleybalcompetitie VVS boekt zege wat ht [I latie-kan niet af la J Tl VPSV: 3-1 VVS heeft gevochten voor waard was tegen mede-degradatie didaat VPSV. En het is die niet tende vechtlust geweest die de zege ten slotte na een hevig omstreden derde et vierde set by Favier c.s. bracht. VVS miste Nico v. Duyn en Keq Vroege. Aanvallend waren de roodbroe ken dan ook beduidend minder man< zij het dat Henk Kleingeld en Ron Ba ronner zich als leeuwen weerden. Verde. digend klopten de zaken echter uitste. kend bij VVS. De velddekking was best verzorgd. De velddekking en de serve' Bram Favier, als altijd hard werkend^ smaakte het genoegen in de derde en vierde set met de serve zoveel moeilijk, heden by VPSV te veroorzaken, dat dt dienaren van de H. Hermandad niet tot een behoorlijke aanval konden konier. VVS wel! Met 16—14 en 17—15! haalden Favier c.s. de kostbare punten binnen. Setstanden 159, 1416, 1614 i 17—15. HVL TE ROYAAL HVL startte zo veel belovend tegen de DES-reserves dat een 30 zege alge meen werd verwacht. Met liefst 15—1! namen Co Zilverentant en zijn manner. een 10 set-voorsprong. De tweede set ging wat moeilijker, 1512, maar be dreigd werd HVL niet. De gemakkelijke winst van de eerste en de tweede set kostte HVL in feite de zege. Men ging royaal doen. Op set-ups waarop een smash redelijkerwijze niet mogelijk was werd tóch geslagen. Soms leverde dat spectaculaire treffers op, maar meestalk betekende een en ander voor DES 2 een goedkoop punt. Met 157 voor DES werd het i.p.v. 30, 21. HVL stond in de laatste set regelmatig een, twee punten voor, maar de Hage naars die een puntenverdeling roken zetten zich schrap, verrichtten verdedi gend enkele keurige reddingen en kregen hun beloning toen zij in de eindfase HVL voorbij konden streven, 1513. Bij de roodbaadjes werd de gebles seerde Pieter Bas v. Duyvenbode wel gemist SCHAKEN LSG II wint eerste promotiewedstrijd In de gisteren te Den Haag gespeeldi wedstrijd voor de promotie-competitie van de KNSB heeft LSG 2 een royale overwinning op „Het Centrum 1", kam pioen van de Haagse Schaakbond, haald. Door deze overwinning is de kans dat de Leidenaars naar de 2e-klassi KNSB zullen promoveren zeer groot geworden, temeer daar ook het verloop der partijen op een duidelijk krachtsver schil wees. Er ging slechts een party voor de LSG'ers verloren, doordat een to riskant stukoffer werd gebracht. De partijen aan het le en 5e bord werden vooruit gespeeld, zodat gisteren met 1 punt voorsprong kon worden begonnen De gedetailleerde uitslag luidt: L. v. Breukelen (Centrum)J. Ver- duvn (LSG) Vz—Vs\ ir. H. W. Loof—R. Sattler 0—1; M. Stam—ir. M. Ellerbroek 10; W. L. v. d. Lans—dr. J. H. Meilink VzF. Hooghiemstra—P. v. d. Laan 01; J. Regeerdr. J. B. Wilterdink 0—1; G. de Liefde—C. Elzinga Vz—Va G. Lehman—dr. S. A. Nieuwzwaag u,_%; J. Swarte—I. Vogelenzang 0—1; P. Vervloed—W. D. Wiebes 0—1. Totaal: Centrum 3 pnt; LSG II 7 pnt. Op 8 mei speelt de N. Rott. S.V. tegen Het Centrum. Indien de NRSV deze wedstrijd wint of by gelijk spel is LSG reeds gepromoveerd. Noordwijksche Golfclub Voor de heren scratoh competitie speelde de Noordwijkse Golfclub gis teren een wedstrijd tegen Rosendael De Noordwijkers wonnen de wedstrijd met Vh—IV2. Voorts namen leden deel aan landelijke wedstrijden om de Del Court Beker en de Zilveren Tjitak. De resultaten hiervan zijn nog niet bekend. SPORTSPLINTERS De Europese kampioen Armin Hary (Did.) heeft niets van zijn snelheid in geboet. Integendeel, in de eerste wed strijd van het seizoen liep hij te Hanau de 100 meter in 10.4 sec. Te Norfolk (VS) liep ook Dave Sime de 100 meter in 10.4. Gisteren zUn te Amsterdam na tionale atletiekwedstrijden gehouden. D« beste prestatie kwam op naam van de AAC-er Albert Hofstede. Hy won het hinkstapspringen met 15 meter precies. De 46ste wegwedstrijd Parijs-Brus sel is zondag gewonnen door de Frans man Pierre Everaert. Hij had een voor sprong van 1 minuut en 23 seconden op wereldkampioen André Darrigade, die tweede werd. Michel Stolker (Ned.) ein digde op de 19e plaats. De Italiaanse vlinderslagzwemmer Frederico Dennerlein heeft niet lang ge wacht met zijn antwoord op Ian Blacks Europese recordverbetering van 9 april j.l. De Italiaan zwom zondag in Rome de 200 meter vlinderslag in 2 min. 18 sec. en heroverde daarmee het Europese record, dat hij sinds 14 juli 1959 op zyn naam had staan met 2 min. 19.5 sec. De Schot Ian Black had hem op 9 april j.l. dit record ontfutseld door een tijd te maken van 2 min. 18.7 sec. Sp.cl. Enschede heeft zaterdag avond te Enschede met 21 verloren van de Zuidamerikaanse ploeg Monte- viedo. Het eerste grote achtervolgingsduel tussen de wereldkampioenen Roger Ri viere en Rudi Altig is een deceptie ge worden voor de jonge Duitser. Hij ver loor namelijk in het Pare des Princes in Parijs voor 10.000 toeschouwers met een verschil van 125 meter, nadat hij 40 me ter voorsprong op de Fransman (als achtervolger nog ongeslagen) had ge had Zaterdag is de vijfde en laatste race gezeild van het internationale Franse kampioenschap Star-klasse. De Neder landse combinatie Bob Maas-Jo Scheffer werd met Hi-Fi negende en bezet daar door de zesde plaats in het eindklasse ment. De verrassing was, dat niet de veelvuldige wereldkampioen Agostino Straulino winnaar werd, doch de Duit ser Fischer en Wunderlich. De Amsterdammer De Rooy is za terdagmiddag in Apeldoorn Nederlands jeugdkampioen dammen geworden. Lute uit Castrlcum is zaterdag win naar geworden van de Ronde van Fries land voor amateurs. Hij won de sprint van een kopgroep van tien renners, die zich na ongeveer 100 van de ruim 200 km. had gevormd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 16