Coen Rijshouwer bezorgde aanval van UVS eindelijk produktiviteit Zaterdagelftal kwam op 1—1 tegen Fortuna beva bevalt u beter I O Lï 11 1 Winst voor de Leidse Hout I, Roomburg en de Leidse Studs Opnieuw hechte Leidse defensie Ria van Velsen eerste zwemster op rugslag berieden 1 min. 10 sec. MAANDAG 25 APRIL I960 ROYALE 0-4 ZEGE OP RHEDEN Hockey-uifslagen HTTC-beker Cheren): Halve finales: LarenDelftee Studenten 12; SCHC Amersfoort 30. J. D. Treslingbefcer: Halve fin.: HD6 HTCC 2 10; 's-HertogenboechHur ley 2 03. Amsterdam-beker (dames): Halve fi nale: Strawberries—Amsterdam 2 3—0. Tennis-uitslagen Hoofdklasse A. DDV I Thor RW I 4—7; Leimonias I Hilversumse LTC I 34. Hoofdklasse B. Afdeling 1 Enschedese LTC I Joy I 5 5; IWOO I ELTV I 5—6. Afdeling 2. Dash I DDV II 6—5: Quick I (Nij megen)Toeg. Hillegersberg I 38. Beva, betere vakkleding voor alle beroepen blijft in de maat door krimpvrij Sanfor GED.MERK De tenniscompetitie (Van een onzer verslaggevers) „Ik geleuf, dat 'k op skot bin", verkondigde de lange, blonde Rheden-linksbinnen Bosveld luid ruchtig, toen hij bij het inschieten enkele malen achtereen het net trof. Maar deze gevaarlijkste man uit het roodwitte aanvalsquintet reken de daarbij buiten de waard, in casu een verbeten UVS-defensie, welke onder de bezielende leiding van de kleine taaie Theo van Kampen er opnieuw in slaagde ongeschonden uit het strijdperk te komen. Bosveld kreeg eenvoudig geen kans om zijn schotvaardigheid te tonen. En zijn makkers nagenoeg ook niet. En dan voor ditmaal ook een blauw witte voorhoede, welke wat een weelde! zowaar vier doelpunten wist te produceren. Vier treffers van dit eeuwige zor genkindje! De oorzaak van deze plot selinge produktiviteit heet Coen Rijs houwer. De lange gebrilde midvoor vierde lijn terugkeer met twee beheerste doel punten. Hij had een beslissend aan deel in de derde treffer, wélke van de voet van de roeer intelligent spelende Leo van der Toorn kwam. Han Ver- hoeks maakte met een hard onver wacht schot het kwartet vol. Maar als wij ons niet vergissen kioam de bal voor zijn voeten uit een voorzet van Coen Rijshouwer De tweede zege dus van UVS in die sloopcompetitie, welke moet gaan be slissen over het zijn of niet zijn van de enige semi-profploeg in de Sleutel stad. Een competitie, waarin de pun ten het voornaamste zijn. Derhalve is het eigenlijk niet zo belangrijk, dat ÜVS daar in dat kleine Gelderse stadje wat minder voor de dag kwam dan een weekje tevoren thuis tegen Xerxes. De Leidenaars behoefden zich niet zo he rig in te spannen tegen euen Rheden, dat ook defensief, maar vooral offen sief ver beneden de maat bleef, welke men toch voor betaald voetbal mag aanleggen. Want het feit, dat de Leidse verdediging na de rust tegen de harde wind in dat hevige offensief van de gastheren zonder kleerscheuren door kwam was niet louter en alleen de ver dienste van solide werk van die de fensie. Het was eveneens een gevolg van de grenzeloze machteloosheid van die loodwitte aanval. SNEL SUCCES Gelukkig behoeven we dit nu eens niet te schrijven van de Leidse aanval. Reeds onmiddellijk na het eerste geluid ran de martiale internationale scheids rechter J. H. Martens toonde Leo van der Toom, dat men die eeuwige ver wijten van machteloosheid en gebrek tón schotvaardigheid bijzonder beu is. Hij begon meteen maar met een hard strak schot van flinke afstand, dat doel man Th. van Essen dwong al zijn ta lenten direct te mobiliseren. Met moeite elukte het hem de bal over de lat te Verken. Linksbuiten Ben Goosens die overigens bepaald zijn dag niet had nam de hoekschop snel. Zijn scherpe toorzet schampte als het ware af op het hoofd van Coen Rijshouwer, maai de onthutste doelman had geen kijk op dit rare kopballetje. Enkele ogenblikken ater hingen verschillende dolgelukkige ÜVS-ers voor de eerste maal om de nek van hun aanvalsleider. Even leek het erop, dat dit vroege succesje een averechtse uitwerking zou laan krijgen, want Rheden nam meteen iet initiatief over. Het was goed, dat Freek Filippo op een bepaald moment djn lange lichaam in de baan van de oal kon werpen, anders had Bosveld 'och zijn faam als schutter waar kun nen maken. Nu bleef de weg open voor sen vergroting var. die benauwde 01 'oorsprong. In de 22ste minuut miste de Rhedens' spil op een lange pass. Coen Rijshouwer kreeg daardoor plotseling de kans voor een vrije wandeling naar let doel. Enkele grote stappen en toen •epelde hij heel beheerst juist op tijd de bal over de doelman heen, die het leder nog wel kon raken, maar niet meer kon stuiten in zijn opmars naar het net (0—2). doelman deed het en het gevaar was zij het met moeite bezworen. Maar goed. We begonnen met een gerust hart aan de tweede helft. Aan vankelijk leek deze gerustheid echter een beetje voorbarig. Telkens stonden de roodwitte aanvallers weer voor het heiligdom van Van Duyl, dat enkele hoogst hachelijke momenten moest doorleven. Maar met het verstrijken van de tijd werd steeds duidelijker, dat van dit Rheden toch eigenlijk bar weinig te vrezen was .Het duurde allemaal te lang en het schot bleef zoek. HARD EN ZUIVER En aan alle nog bestaande twijfel kwaum na ruim een kwartier definitief een einde, toen Coen Rijshouwer han dig door de verdediding van de gast heren glipte en de bal keurig klaarlegde voor de uitstekend meegekomen v. d. Toom, die hard en zuiver in de hoek knalde (03;. Rheden bleef wat sterker, maar ge vaarlijk waren de roodwitten nauwe- De strijd tussen Rheden en UVS was nauwelijks begonnen of Coen Rijshouwer op de foto niet zicht baar had met het hoofd de eer ste treffer al achter de doelman van de thuisclub geknikt. lijks. Daar kregen ze ook haast geen kans voor. UVS bepaalde zich tot inci dentele tegenacties. In de 36ste minuut leek een van deze weer op niets uit te lopen, maar plotseling lag de bal toch voor de voeten van de op de rand van het strafschopgebied vrijstaande Han Verhoeks. Het schot van de rechtsbuiten was zo onverwacht, dat de doelman er geen hand naar uitstak, en zo zuiver, dat de 04 overwinning voor Leiden een feit was. Want in de UVS-gelederen geloof de men het vanzelfsprekend wel. Rus tig werd het moment afgewacht, dat de heer Martens inrukken zou blazen en de felicitaties van vriend en vijand in ontvangst kon gaat nemen. Inmiddels, de Leidse burger krijgt na dit alles toch wel weer moed De eerste teams van de Leidse Hout (overg.kl. B), Roomburg en de Leidse Stud. 1 (beiden 2e-klas- se) zijn in de tenniscompetitie best van start gegaan. Tegen respectie velijk Huis ter Duin 1, Leidse Stud. 2 en Park Marlot 4 konden zij de volle winst boeken. De LLTC 1 bereikte tegen Oranje TC 4 een puntenverdeling. De zege van de Leidse Hout 1 heeft overigens aan een dun draadje gehangen. Huis ter Duin kwam met een herencontingent voor de dag, dat er zijn mag, t.w. Teschmacher (oud-Davis-Cup-speler) en R. Urlus. De heren enkelspelen gingen dan ook naar Huis ter Duin. Teschmacher plaatste te scherp voor Bonte, 61, 62 en R. Urlus deed wat van hem werd verwacht tegen H. Oerlemans, zij het, dat hij de Huis ter Duin-supporters flink in angst liet zitten toen hij tegen een taai vast houdend spelende Oerlemans 35 ach ter kwam m de derde set en 3030. De volly redde hem! De dames, mevr. Lie en mevr. v. Berge-Henegouwen nivelleerden de stand. Eveneens conform de verwach ting. Ook hier spanning in het tweede enkelspel. Mevr. v. Berge-Henegouwen stond in de derde set 14, leek verloren, doch vocht moedig verder naar een uit eindelijke 64 winst op mej. E. Reidt. Winst in het herendubbelspel Bonte- OerlemansUrlus-Kruyt, 62, 63, het damesdubbelspel mevr. Lie-mevr. v. Berge-Henegouwenmej. Teschmacher- mej. Reidt, 6—3, 6—0 en het tweede ge mengd dubbel mevr. Lie-Oerlemans mej. Kettner-Kruyt, 64, 3—6, 61 gaf de 5—3 zege. Floor van Duyn beste man van het veld OP DE SCHOEN Voor de statistieken is heit wel aardig k weten, dat scheidsrechter Martens ivoren al een doelpunt van Verhoeks krecht wegens buitenspel had afge- 'furd. Voor hei overig- bleef UVS in de fcrste helft we sterker. Hetgeen niet Jil zeggen, dat er achterin niets ce wen was. Frits van Duyl kon b.v. na *n half uurtj* alleen een doelpunt 'oorkomen door zich op de schoen van ^dvoor Aalders te werpen. De Leidse (Van een onzer verslaggevers) Men kan niet zeggen, dat de puzzels, die nog ten aanzien van de definitieve samenstelling van het zaterdagelftal bestaan, volledig zijn opgelost. Want daarvoor bood de wedstrijd tegen de Vlaardingse le divisieclub Fortuna te weinig perspectieven. Zijn we goed inge licht dan heeft de K.C. nog drie problemen, t.w. de rechtsachter, de rechtsbuiten- en de midvoorplaats. En geen van deze drie problemen zijn zaterdag een steek nader tot de oplossing gekomen. Het experiment van de Quick Boys rechtsbuiten Van Duyvenbode vond geen doorgang, omdat de Katwyker gebles seerd was en derhalve vervangen werd door Poelakker, op wie men nu zo lang zamerhand wel uitgekeken zal zijn, om dat er ook nu weer niets produktiefs van zijn voeten kwam. Fopma deed wel Ijverig zijn best, maar had tegen de Vlaardingse stopper niets in te brengen en werd geen moment gevaarlijk. Rechtsachter Visser weifelde herhaalde lijk tegen de snelle Fortuna-linksbuiten en dat bleek vaak funeöt te zijn. Als Woudsma niet zo'n briljante wedstrijd had gekeept, zou via deze kant meer dan de ene nog toevallige treffer zijn geko men. Voor rust was het spel al zeer matig en veel valt er niet over te vertellen. De VI aar dingers met de stormachtige wind in de rug. waren wel wat sterker, maar veel zoden zette dat overwicht toch niet aan de dijk, want in de afwerking faal den de geel-roden hopeloos. Enkele ma len redde Woudsma in moeilijke situa ties, maar verder kwam het toch niet, ook al omdat de defensie van het zater dagelftal steeds weer raad wist met het ver doorgevoerde aanvalsspel. In de voorhoede van het bondselftal moest het teveel van Nieuwstraten komen, waar door ook deze aanvalslinie vrijwel geen moment gevaarlijk kon worden. Levendiger In de tweede helft is het spel wat le vendiger geworden, omdat meer varia tie in de aanvallen werd gebracht. Kroes- bergen had bij het bondselftal inmiddels zijn geblesseerde clubgenoot Van Hal op de linksbuitenplaats vervangen en hij deed het niet onaardig. Van zijn kant dreigde het meeste gevaar, want Poel akker bleef op vaak ontstellende wijze falen, ook al kreeg hij de mooiste passes toegespeeld van Nieuwstraten. Bij po gingen middendoor bleef Popma te vast op zijn plaats, zodat hij opnieuw geen enkele kans kreeg. Dat het zaterdagelftal toch nog tot een voorsprong kwam, dankte het aan een knappe aanval, die zijn basis vond in een snelle rush van Van Duijn, de beste speler van de ploeg. De bal kwam by Kroesbergen, die goed doorzette en een fraaie voorzet voor het Fortunadoel plaatste, ongrijpbaar voor de Vlaarding se goalie, maar net goed getimed voor Visser, die met een ferme kopstoot een fraai doelpunt scoorde. Dat was Fortuna te erg en met groot élan trokken de Vlaardingers ten aan val. Dat ze tooh tot de gelijkmaker kwa men was overigens minder eigen ver dienste. Want toen de linksbuiten weer eens langs Visser rush te, vond zijn vrij ongevaarlijke voorzet een defensie, die het ingrijpen overliet aan de ander, waardoor de Vlaardingse rechtsbinnen de bal ongehinderd kon inschieten. Dat was 11 en daarbij bleef het, want, ver dere pogingen bleven onbeloond, zowel van de Vlaardingers als van de bonds- ploeg. Toegegeven moet wel worden dat Woudsma meer reden had om zich daar voor op de borst te slaan dan de Vlaar dingse doelman, die het minder moeilijk had. Zoals gezegd blijven de problemen be staan. want hoewel het hele bondselftal eigenlijk wat onder de maat bleef, be hoeft men zich toch geen zorgen te ma ken. De grote uitblinkers waren Woud sma en vooral Van Duijn, terwijl ook Nieuwstraten zeer nuttig sipeelden. Een ruim voldoende haalden ook Scherpen- huizen, Aandewiel en Viool, die zichtbaar hinder had van een blessure. Maar de Een aanval van Rheden op het UVS-doel. welke door Van Leeu wen onschadelijk wordt gemaakt. (Foto Leidsch Dagblad) rest-nee, die zal het op 7 mei toch veel beter moeten doen, wil men het re sultaat van Deurne van gisteren vermij den! Zaterdagelftal voor Leidse Hout Zaterdag a.s. wordt in de Leidse Hout een wedstrijd gespeeld tussen het voor lopige zaterdagdagelftal en EDO. Het zaterdagelftal speelt in de vol gende opstelling: Doel: Woudsma (DES) achter: Nyland (Excelsior '31) en Van der Kraats (DOVO)midden: Scher- penhuizen (Zwart-Wit '28), Visser (Heersjansdam) en Verburg (CSCA); voor: Van Duyvenbode (Quick Boys), Nieuwstraten (Zwart-Wit '28), Fopma (CSCA), Van Dalfsen (Spel. Genemui- den), Kroesbergen (DOVO). Reserves: Burgers (Apeldoorn, Visser (Huizen) Bergs tra (Heeg), Poelakker (DES). Zaterdagvoetbal Bekerwedstrijden (3e ronde) RCLKoudekerk 14 Promotie (Res. 3e-klasse) RVVH 2Noord wijk 2 2—0 (RVVH promoveert) Koudekerk wipte RCL met 1-4 Het naar de Afdeling Leiden gedegra deerde Koudekerk is er tegen alle ver wachtingen in geslaagd om RCL uit de bekerstrijd van de zaterdagvoetballers te wippen. De derde ronde welke in Lei derdorp werd gespeeld, leverde nl. een dubbel en dwars verdiende 14 zege voor de Koudekerkers op. RCL moest het zonder haar midvoor v. Luik en doelman Van Well stellen en vooral de laatste werd gemist. Zijn plaatsvervanger - Versteegen - had nl. zijn dag niet en had schuld aan twee goals. Koudekerk, dat met de harde wind in de rug begon, had al na 6 mi nuten speler succes. Dank zij doelman Versteegen, die Sweris de bal op een presenteerblaadje aanbood: 01. Twee minuten later wipte midvoor Paling, na een goede aanval door het midden, 0—2 in de Leiderdorpse touwen. Een grote blunder van de RCL-doelman r es uiteer- GEMAKKELIJKE ZEGE Roomburg 1 had een „makkie" tegen de reserves van de Leidse Studenten. Ed Lim en Jean Monod de Froideville lieten zich niet verrassen door resp. A. de Haas en Haslinghuis, 20. Anja Pino vaagde mej. IJssel de Schepper in recordtempo van de baan met uitsteken de ground strokes en een scherpe service 30. Mevr. Ubbink had het wat moei lijker tegen mej. Sark, maar werd in feite toch ook niet bedreigd, 7—5, 63 en 40! De dubbelspelen gaven voor Roomburg evenmin onoverkomelijke hinderpalen als de enkelspelen. Anja Pino en Jean Monod de Frondeville maakten de zaak wat langer dan nodig tegen mej. IJssel de Schepper—Haslinghuis, maar wonnen in drie sets 64, 46, 64. De eind uitslag 80 voor Roomburg behoeft ver der weinig commentaar. GEDECIDEERD De Leidse Studenten 1 hield Park Marlot 4 er met 6—2 gedecideerd onder. De twee verliespunten kwamen uit het eerste damesenkelspel, mej. C. Rijken- me j. H. Sark, 68, 46 en het tweede herenenkelspel, M. Esseveld-H. Visser, 26, 46. Han van Dongen paste zich in zijn enkelspel tegen J. Hendrikse beter aan de windvlagen aan en wist mede daardoor de derde set na 63, 2—6, met 61 duidelijk in zijn voordeel te beslissen. Een prima partij met goed lopen en plaatsen leverde mej. R. Tep- pema tegen mej. E. Niënhuys-Mulder, 6—2, 6—2. De dubbelspelen gingen vlot naar de Leidse Studenten. De LLTC miste mej. v. Regteren- Altena, die voorlopig wegens een bles sure is uitgeschakeld. Mej. E. Goedkoop, die voor haar inviel deed het helemaal niet slecht en verloor eerst na harde strijd van mej. M. v. 't Groenewout met de alleszeggende cijfers, 63, 46, 68. Mej. Verploegh-Chassée leverde een keurige prestatie met de 3 sets-winst op mej. E. Laane, 36, 75, 63! A. Moens klopte F. C. Nassy, 6—3, 64. De winst uit de enkelspelen, 3—1, ging echter in de dubbelspelen verloren. Alleen het herendubbelspel kwam nog aan de LLTC. De Oranje TC won beide gemengddubbels en de damesdubbel, zij het op het randje af. Einduitslag 44. RUIME WINST NSV 1, met Karsten sr. en tweemaal Karsten jr. in het herencontingent boek te een ruime 6—2 zege op de Park Mar lot-reserves. Karsten sr. en R. Karsten Jr. wonnen hun enkelspelen van resp. v. Doom, 6—4, 63 en v. d. Lee, 63, 64 en de dames mevr. Moolenbroek en mej. Moolenbroek wilden voor hun manne lijke collega's niet onderdoen. Mej. Moo lenbroek won in 3 sets van mevrouw Koster—de Reus, keurige prestatie en mevr. Moolenbroek klopte mevr. v. d. Lee, 10—8, 6—1. Het herendubbel Kar sten sr.—R. Karsten Jr. versloegen Boomstrav. Doorn, 64, 64 en mej. Moolenbroek—R. Karsten jr. speelden een slimme mixed tegen mevr. Boom stra—Boomstra, die in de tweede set van het kastje naar de muur werden ge stuurd, 7—5, 6—2. Het verlies kwam uit 't tweede gemengddubbel. Mej. v. Ark— M. Karsten jr. versloegen mevr. v. d. Lee—v. d. Lee, 5—7, 2—6 en het dames dubbelspel, onnodig verlies!, van mevr. en mej. Moolenbroek versloeg mevr. v. d. Lee en mevr. Boomstra, 36, 36. KVP: geen beperking van totoprij zen De K.V.P. heeft in Hotel Groot Berg en Dal bij Nijmegen een gespreksdag gehouden over de sport, waarbij voor namelijk aandacht werd besteed aan de regeringssportnota. De voorzitter, mr. H. W. van Doorn betoogde in zijn openingstoespraak, dat de sport en de lichamelijke oefening tot nu toe veel te weinig aandacht hebben gekregen van de politieke partijen, ook Op Mets-banen Zuid Afrika won alle partijen (Van een onzer verslaggevers) Nadat reeds op de tweede dag van dr wedstrijd Nederland-Zuid-Afrika de be zoekers door een zege van hun dubbe! Gartner-Vermaak op Van Dalsum-Van Eysden een beslissende 3O-voorspron^ hadden genomen, hebben zij gisteren ook hun laatste twee partijen in winst om gezet. De weinige toeschouwers, die de koude dwars over de baan staande wind trot seerden, hebben vcoral in de vierde par ty, Van EysdenVermaak, van vaak goed tennis kunnen genieten. In het begin zag het daar niet naar uit, omdat Van Eysden door zyn tegen stander onder de voet dreigd* te worden gelopen. In een minimum van tijd was het 03. Toen pas raakte Van Eysden er beter in en kwam naast zijn tegen stander. Het bleef gelijk tot 55, waar na de steeds goed oplopende en passe rende Vermaak de eerste set won: 5—7 In de volgende twee sets werden door beide spelers minder onnodige fouten gemaakt en vond de Nederlander het goede tegenspel. Hij sloeg zijn tegen stander het sterkste wapen, het netspel, uit handen, door hem keer op keer van uit het achterveld prachtig te passeren. Hierdoor moest de Zuidafrikaan terug. Dat wilde niet zeggen dat het een walk over werd, want tot 44 in de tweede set kwam er geen licht tussen beiden. Toen brak Van Eysden door Vermaaks service en won vervolgens de zijne: 6-4. In de derde set ging onze landgenoot nóg beter spelen. En toen hij ook nu weer zegevierde, 64, had het er alle schijn van dat hU de party zou winnen. Maar helaas, hij kon de druk niet constant volhouden, waarvan gebrek aan conditie de oorzaak was en kwam zelfs met 35 achter. Vechtlust had hij echter vol doende en met drie set-points tégen ge raakte hij bij 4—5 toch nog gelijk! Daar na ontwikkelde zich een nerveus en langdurig, maar toch prachtig gevecht, dat pas in de twintigste game zijn beslis sing kreeg (911). In de laatste set nam geen van beide spelers overbodige risico's. Tot 22 bleef alles mogelijk. Toen liep Vermaak tot 25 uit. Weinig overtuigend vocht Van Eysden nog terug en liep tot 45 in, maar moest toen voor de sterke service van Vermaak definitief capituleren (4-6). De slotparti) vormde hiermee wel een schril oontrast. Gartner, de derde Zuid- afrikaan, liep in de eerste set prachtig op, volleerde feilloos en deed dat in zó'n hoog tempo, dat hij elke aanvalspoging van een duidelyk nog niet in vorm zijn de Van Dalsum, resoluut af kon breken. In een minimum van tjjd won Gartner met 06. In de volgends set kwam Van Dalsum op 20. Gartner kwam terug en wist alle doorgaans te hoog geplaatste backhand-slagen van zfjn tegenstander af te straffen met zijn keiharde smashes. In no-time werd het 26. Toen bleek, dat het hoge aanvangs- tempo te veel van de Zuidafrikaan had gevergd, wat Van Dalsum de gelegen heid bood via 42 de set te winnen met 6—3. De nog steeds weinig imponerende Van Dalsum kon in de vierde set echter toch niet het juiste tegenspel vinden. Regel matig vergrootte Gartner zijn voor sprong en besliste set en party met 46 in zijn voordeel. van de K.V.P. Nu de sport In de sa menleving echter een steeds belangrijker rol gaat spelen dient zij meer aandacht te krijgen. Met betrekking tot de toto zeide mr. Van Doorn, dat de K.V.P. zich niet voor het instellen van maximumprij zen verklaart. Als politieke party staat ze in dit opzicht misschien wel alleen, zo zei hij, doch de K.V.P. is van me ning, dat door het instellen van ma ximumprijzen de zaak waarom het gaat, zou kunnen mislukken. Twee Nederlandse records verbeterd Tijdens nationale zwemwedstrij den in het Velserbad te IJmuiden zijn gisteren twee Nederlandse zwemrecords verbeterd. De 17 jarige Haagse zwemster Ria van Velsen van ZIAN verbeterde haar eigen record op de 100 meter rug- slag, dat sinds 27 maart j.l. op 1.10.4 stond, met niet minder dan 0.7 sec. Ria van Velsen zwom dus een tijd van 1 min. 9.7 sec. en was daarmee de eerste zwemster ter wereld, die beneden de 1 min. 10 sec. kwam. de na een half uur spelen ln 0—3. Rechtsbuiten Van Ginhoven was de ma ker. Ook na de thee was Koudekerk - on danks de tegenwind - véél gevaariyker en toen Arie Zweris een algemene aan val uitstekend besloot (04> was de zeer teleurstellend spelende RCL-ploeg defi nitief geslagen. Wél kwamen de Racings toen nog fel opzetten, maar verder dan één treffer - kopbal van Telgen - kwa men de Leiderdorpers niet. Zo won Kou dekerk dus met 14 en plaatste zich voor de 4e ronde. Uiteraard kan haar tyd alleen als Ne derlands record erkend worden, omdat de baan in het Velserbad slechts 25 m. lang is. Het wereldrecord op de 100 m. rugslag dames staat op naam van de Amerikaanse Carin Cone met 1.11.4. Voorts verbeterde Jiskoot van Mer- wede het record op de 100 meter vlin derslag, dat sinds 27 september 1958 op naam van Bert Sitters stond met 1.04.2. Ook dit record werd een stuk scherper gesteld nameiyk op 1 min. 3.1 sec. Uitslagen 100 meter vrije slag dames: 1. Cockie Gastelaars (SZC) 1 03 5; 2. Sita Post humus (KLZO) 1.04.5. 100 meter rugslag heren: 1. Jaap de Jong (LZO) 1.06.3; 2. Lindemans (PSV) 1.08.0. 200 meter schoolslag dames: 1. Ada den Haan (PSV) 2.53.9; 2. Betty Heu- kels (PSV) 2.55.0. 100 meter vlinderslag heren: 1. Jiskoot (Merwede) 1.03.1; 2. Sitters (Y) 1.05.5. 200 meter vrye slag heren: 1. Ritton (DJK) 2.10.5; 2. K. de Jong (KNZB 2.11.0. 100 meter vlinderslag dames: 1. Tineke Lagerberg (Naarden) 1.11.5; 2. Marian Heemskerk (Naaiden) 1.11.8. 200 meter schoolslag heren: 1. Men- sonides (Zian) 239.7; 2. Kalkman (Shell) 2.47.8. 100 meter rugslag dames: 1. Ria van Velsen (Zian) 1.09.7; 2. Rini Dobber (HDZ) 1.12.0,

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 15