VELP0N (AMPINGSHOW Grootvader van ontvoerde Eric Peugeot diende een aanklacht in Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 21 APRIL 1960 Nooit helemaal goed (Van onze t.v.-medewerker) De VARA besteedde aandacht aan de herdenking van de 100ste terugkeer van de verjaardag van de socialistische voorman Troelstra. Daar was niet veel meer dan 10 minuten voor uitgetrokken en daartegen zullen veel geestverwan ten wel bezwaar hebben gehad. Aan de andere kant heeft men in Bussum be grepen, dat niet iedereen onder het kijkerspubliek er behoefte aan had om uitvoerig een controversiële figuur te zien belichten. Zo'n opzet bevredigt dan feitelijk weinigen. Het is nooit helemaal goed, maar misschien juist een teken van wijsheid om niet te veel en niet te weinig te geven. In de „Spiegel der kunsten" was het ook niet helemaal en allemaal goed, maar laten we het prettig houden en de uitnemende aankondiging over het juist verschenen boek „Toen1940- 1945" lovend releveren. Dat was nu eens een boekaankondiging, die hout sneed. Dr. Felix Kersten overleden De lijfarts van de Gestapo-chef en het hoofd van de S.S. Himmler, de massage-arts dr. Felix Kersten, is op 61-jarige leeftijd te Hamm in West-Duitsland overleden. Dr. Kersten heeft gezegd door zijn medische behandeling van de Duitse nazi-leider zoveel invloed op deze te hebben gekregen, dat hij in de tweede wereldoorlog dui zenden mensen, onder wie vele Nederlanders, heeft kunnen red den. Verder zou hij het bezettings regime in Nederland hebben doen verzachten en plannen tot depor tatie van de gehele Nederlandse bevolking naar Polen hebben kun nen verijdelen. Een functionaris van het stedelijk ziekenhuis van Hamm heeft gisteren meegedeeld, dat Kersten, die in Duits land is geboren en de Finse nationali teit had, zaterdag is overleden nadat hij ziek van een reis naar Stockholm was teruggekeerd. Dr. Kersten heeft jaren lang in Nederland zijn praktijk uitge oefend, nadat hij zich hier gevestigd had op verzoek van wijlen Prins Hen drik. Volgens Kerstens autobiografie was hij in staat Himmler te beïnvloeden wan neer deze last had van zijn periodieke maagaanvallen. Himmler raadpleegde Kersten in 1939 voor het eerst. Nederlander betrekken bij spionage in de V.A.R. Het ministerie van Voorlichting van de Verenigde Arabische Republiek (Egypte-S.vrië) heeft in Cairo bekend gemaakt dat zes Israëlische spionage- komplotten zijn ontdekt en dat tien spionnen zijn gearresteerd, vijf Europe anen en vijf Egyptenaren. De Europe anen zijn een Nederlander, een zékere Meewis Goudswaard, twee Itali anen en twee Grieken, aldus de offi ciële bekendmaking. De spionagebenden opereerden in de afgelopen drie jaar in de VAR en in Rome. Genève, München, Zürich en Amsterdam. De geheime dienst van de VAR die de arrestaties verrichtte, heeft beslag gelegd op enige radiozen ders. Bij ongeluk met vliegtuig in Columbia: 31 doden Een uit Miami (VS) vertrokken „C-46 Superstar" van de Columbiaanse lucht vaartmaatschappij „Lloyd Aero Colum- biano" is gisteren, een halve minuut voor de voorgenomen landing op het vliegveld van de Columbiaanse hoofd stad Bogota, in een dichtbij de lan dingsbaan gelegen meer gestort. Hierbij zijn 31 personen, onder wie de piloot, om het leven gekomen en negentien gewond. De slachtoffers zijn allen Co- lumbianen. Goede voordracht en sprekende beelden waren op evenwichtige wijze dooreen- gemengd. Verder was voor de liefheb bers stellig interessant de flits van ex perimenteel toneel, waarvoor Brussel als een laboratorium dienst doet. Rudi van Vlaenderen kwam er iets by ver tellen. Over naar Valkenburg, waar de Ma rineluchtvaart hoogtij vierde. Er werd eerste hulp verleend (op- film, zeer in teressant) en de jongens zullen verder zeker een reuzenavond hebben gehad. Er zat gang in, er was wat te beluiste ren en er was vooral veel te zien, wat ze daar niet elke dag voorgezet krijgen. We doelen op de charmante editie bra niekragen, die best van wanten wisten. Maar de mensen, die voor iets quiz achtigs waren gaan zitten, kwamen niet aan hun trekken. Kennelijk vond men het succes van Kelling niet van dien aard, dat men daarmee wilde doorgaan. „Dorus op tournee" beloofde veel, maar gaf weinig. Dat was helemaal niet goed, gewoon een reclamefilmpje van slechte kwaliteit. Gespitst op het forum, werden we bijna bij de B.B. ingelijfd. We hopen, dat veel officials dit nummer hebben bekeken en er hun lering uit getrokken hebben, want dat zou bepaald de moeite lonen. De kwestie van de vrijheidsbe perking werd snel afgedaan, wat het formele deel betreft tenminste. Maar de volksvoorlichting over nut en nood zaak kreeg geen goed woord. Verschil lende forumleden waren het er over eens, dat hier het knelpunt zat. De uit gebalanceerde wijze, waarop de deel neemster formuleerde, zal zeker alge meen zijn gewaardeerd (al behoeft men het niet met haar eens te zijn). Een griezelige anti-climax vormde het woord van de vragensteller. Die wilde alleen maar geld voor de oefenuren. De keuze van de tweede vraag kunnen we niet bewonderen. Na de felle pero ratie van ds. Buskes van de vorige keer had men niet wederom over Zuid-Afri- ka moeten praten, hoezeer de gebeurte nissen daar de geesten ook verwart. Een forum, dat voor de vuist weg spreekt, laat de mensen wel mee- en doorden ken, maar zal toch veelal niet directe verheldering geven. De vraag of we onze zuster of dochter met een neger zouden willen laten trouwen, is naar onze bescheiden mening ook niet pri mair. Er staan andere, algemener zaken op het spel. Er is een hogere inzet aan verbonden dan het levensgeluk of -on geluk van een enkel mensenpaar. Het gaat om een volk, het gaat om de rastegenstelling in veel breder vlak. De ruime visie kwam ditmaal vooral van Van Randwijk, die stelde, dat vermen ging van culturen uiteindelijk een ver rijking zou kunnen brengen. Dit gold dan zowel voor de Chinezen als voor de Indiërs, de Arabieren en de Negers. Het werd wel toekomstmuziek, van zó ver, dat ze bijkans onhoorbaar leek. Het is ook nooit helemaal goedl Op bevrijdingsdag radio en t.v. „schouder aan schouder" Op donderdag 5 mei a.s. zullen radio en televisie 's avonds van 8.0010.15 uur „schouder aan schouder" staan in een groot amusementsprogramma, dat wordt uitgezonden udt de grote zaal van Ondersoek van politie zou meer resultaat hebben opgeleverd dan thans bekend is Andere industrieel eveneens bedreigd (Van onze Parijse correspondent) Roland Peugeot, de vader van Eric, het vierjarig knaapje, dat vorige week werd ontvoerd, heeft gisteren in een gesprek met een verslaggever van het officiële Franse persbureau A.F.P. ein delijk zijn persoonlijke lezing gegeven over deze kinderroof, die de gemoede ren nog altijd hevig in beroering houdt. De heer Peugeot had tot nu toe het zwijgen bewaard, zo vertelde hy, om dat hij zich gebonden achtte door een afspraak niet alleen met de gangsters, doch ook met de politie. Nu de andere partijen zich blijkbaar echter niet aan die afspraak hebben gehouden en er een menigte hele en halve waarheden, alsmede complete leugens in het pu bliek worden verspreid, meende de heer Peugeot zich gerechtigd en zelfs verplicht te gevoelen enkele punten op de i's te plaatsen. De heer Peugeot ver zekerde geen enkele reden te hebben iemand uit zijn omgeving te verdenken. De vierjarige Eric heeft hoegenaamd niets losgelaten, zo verzekerde zijn vader verder, waaraan de politie hou vast zou kunnen hebben. Met name weet het knaapje zich niets te herin neren van een vrouw die, volgens de politie, deel uit zou moeten maken van de bende. Tenslotte bevestigde de heer Peugeot, dat de politie hem en zijn fa milie sinds een week onder haar be scherming had genomen, ofschoon hij zei zich niet bedreigd te voelen. Eric's grootvader, Jean-Pierre Peu geot, verklaarde tegenover de A.F.P.- journalist nog, dat hy een klacht by de politie heeft ingediend omdat hy zyn zoon de 50 miljoen franken had ver strekt, die het bedrag vormden van het losgeld voor zyn kleinzoontje Eric. Intussen ziet het er nauwelijks naar uit dat deze nadere ophelderingen en toelichtingen uit de betrouwbaarste bron de pers tot zwijgen zullen ver mogen te brengen. Er blijven inder daad nog wel enkele vraagtekens en duistere punten en bovendien doen zich dan nog dagelijks nieuwe elementen in deze beklemmende misdaad voor. Zo zou een voorbijganger gisteren een lid maatschapskaart van de golfclub van St.-Cloud op welk terrein, zoals men weet, Eric geroofd werd, hebben ge vonden vlak voor het café waar het knaapje in de nacht van donderdag op vrijdag j.l. door een kantoorbediende werd aangetroffen. Die vondst zou er dan op kunnen wijzen, dat een lid van de golfclub bij de ontvoering betrok ken is geweest. Anderzijds heeft het de aandacht getrokken dat de politie niemand heeft verhoord onder de vrij talrijke personeelsleden van de golf club, die sinds ongeveer een jaar ont slagen zijn. En ook op het adres waar Erics vader de 50 miljoen franken heeft gebracht schijnt de politie nog altijd geen enkele huiszoeking verricht te hebben. Dit ongebruikelijke gemis aan poli tiële nieuwsgierigheid geeft voedsel aan de veronderstelling, dat de naspeu ringen al veel meer resultaten hebben opgeleverd dan officieel erkend wordt. Niettemin mag worden gehoopt, dat de definitieve ontknoping niet al te lang meer op zich zal laten wachten, aan gezien dit tot dusver geslaagde voor beeld van lucratieve kinderroof al na volging heeft gevonden. Ook een an dere industrieel uit Parys heeft name lijk gisteren aangifte by de politie ge daan dat hy al enige malen is opge beld door onbekenden, die hem bedreig den zyn zoontje te zullen ontvoeren of zelfs vermoorden Indien hy niet onmid- dellyk 20 miljoen franken ter beschik king van zyn adspirant-belagers zou stellen Minister Luns heeft 'n zwaar programma (Van onze Paryse correspondent) Sinds gisteren vertoeft de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, weer in Parys om verschillende besprekingen te voeren in verband met zijn bemoeiingen inzake de economische tegenstellingen tussen de „zes" (Euro- markt-) en de „zeven" (E.V.A.-) landen. Zoals men weet, ziet de Nederlandse bewindsman by de oplossing dezer moei lijkheden een persoonlijke taak, omdat hij in januari te Parijs de ministercon ferentie voorzat, waarbij aan een comité van vier wijzen de opdracht werd toevertrouwd nadere voorstellen in dit verband te formuleren. De heer Luns zal tot zaterdag a.s. in de Franse hoofd stad blijven om gedurende die drie dagen liefst met twaalf ambgenoten en andere belangrijke persoonlijkheden te spreken. Behalve zijn collega's van Denemarken, Zwitserland, Ierland, Tur kije, Oostenrijk, Zweden, Portugal en Noorwegen, zal de heer Luns ook nog de Franse minister van Onderwijs, Joxe, de Engelse economische deskundige Maud- ling, het Belgische lid van de commissie voor de Euromarkt, oud-minister Rey, en de Canadese ambassadeur bij de NAVO, Leger, ontmoeten. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken hoopt vrijdagavond ter gelegenheid van een persconferentie verslag uit te kunnen brengen van de resultaten en eventueel de vorderingen van zijn missie. In diplomatieke kringen te Parijs wordt intussen al de mogelijk heid geopperd, dat een vooraanstaand Nederlands staatsman zal worden belast met de post secretaris-generaal van de toekomstige en gereorganiseerde Euro pese Organisatie voor Economische Samenwerking, die uit de besprekingen die thans worden gevoerd voort zal moeten komen. het Kurhaus te Scheveningen. Bij de opzet van het programma hebben de samenstellers teruggedacht aan de 5de mei 1945 toen wij vermagerd, maar on gebroken na zoveel bange jaren onze vrijheid terugkregen en weer konden leven in de ware zin des woords. Daar om wordt het een overwegend Neder lands programma, waarin aan een keur van Nederlandse artiesten door Netty Rosenfeld en Willem O'Duys, die als gastvrouw en gastheer zullen optreden, de vraag zal worden voorgelegd wat hun eerste artistieke succes na de bevrijding in 1945 was. Er waren natuurlijk verscheidene Ne derlandse coryfeeën, die door verbin tenissen elders, helaas niet aan dit lustrumbevrijdingsprogramma konden deelnemen, maar tooh zullen op 5 mei a.s. tal van prominenten, zowel van de grote als van de kleine k acte de pré- sence geven. Op dit moment staat het wel vast, dat de volgende Nederlandse artiesten aan het programma zullen meewerken: Hetty Blok. Corry Brokken, Pia Beck met haar trio, Cora Canne Meyer, Conny Stuart, Ko van Dijk, Hans Kaart, Herman Krebbers. John ny Kraaykamp. Kees Otten, Rijk de Gooyer, Thom de Klerk, Cees de Lange en Wim lbo. Twee Engelse gasten com pleteren de lijst van medewerkers, t.w. de zangeres Vera Lynn, die in de oor logsjaren de „Sweetheart of the forces" werd genoemd en de mondharmonica virtuoos Max Geldray, die in de jaren 1940-1945 als Max van Gelder in de Nederlandse strijdkrachten in het buitenland diende. Voor de muzikale begeleiding zorgen het versterkte orkest „De Zaaiers" o.l.v. Jos Cleber en de pianisten Marinus Flipse en Peter Kellenbach. In dit samenspel van radio en televisie, dat over de volle breedte van het Kurhaus-toneel wordt gespeeld, heeft Karei Prior de alge mene leiding. Will Hartingsveildt ver zorgt voor de televisie de cameraregie. Het geheel zal worden gepresenteerd in een decor, naar een ontwerp van Fokke Due te. Bij huwelijk in Lenden via t.v. 200 miljoen kijkers (Van onze Londense correspondent) De televisie-uitzending van het huwe lijk van Prinses Margaret en Antony Armstrong-Jones op vrijdag 6 mei, die door ongeveer 200 miljoen mensen zal worden gezien, zal op niet-commer- ciële basis worden uitgezonden. De Amerikanen hebben, nadat er bij de uitzending van de kroning nogal ru moer was geweest omdat het Ameri kaanse t.v.-station top t.v.-ster, chim pansee J. Fred Muggs, onmiddellijk na de kroning op het beeld bracht, de BBC nu beloofd, dat zij het huwelijk op rus tige en waardige wijze zullen brengen. De uitzending van het huwelijk zal in geen geval door advertenties worden onderbroken, ook al worden de telerecor- VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Muzikale lezing. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Zang en clavichord. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. praatje. 20.00 Gevar. progr. 22.15 Periodieken-parade 22.25 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsport- uitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Or- gelconc. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken orief. 19.00 V. cl. kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Ra dio Kamerork. m.m.v. sol. 21.00 Mono loog Brief aan een vriendin. 21.45 Cho pin - concours 1960. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.45 Radlojourn. 23.00 Sportact. 23.10 Nieuwe |ram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Film. 21.00 Niks voor ons, t.v.-spel. Advertentie Lijm en plak alles met van Ceta-Bever dings in Amerika gebracht door twee grote firma's van kosmetika en ijskasten. Voor Amerika betekent dit, dat er waarschijnlijk voor het begin en aan het einde advertenties op het scherm zullen komen, maar in Engeland hebben de commerciële t.v.-maatschappijen beslo ten zelfs ook dat niet eens te zullen doen. De kosten van de t.v.-uitzending zul len gedragen worden door alle stations, die hetzij direct uitzenden zoals de Eurovisie-landen waaronder dus ook Nederland, hetzij telerecordings krijgen. De BBC die de gehele uitzending ver zorgt zal 25 camera's gebruiken, waar van 7 in de Westminster Abbey zullen zijn opgesteld. BelgiëNederland in radio Leo Pagano zal in het KRO-radiopro- gramma van zondagmiddag verslag geven van de interland-voetbalwedstrijd België-Nederland. Naar goede traditie zullen de reportages muzikaal omlijst worden door het KRO-dansorkest o.l.v. Klaas van Beeck met zang van Henk Dorel. Ook Jan de Cler zal met zijn mu zikale nabeschouwing van de partij zijn. Hij wordt aan de vleugel begeleid dooir Jacques Schutte. 22 APRIL van 12—21 uur 23 APRIL van 1021 uur op het IJSBAANTERREIN Alphen a. d. Rijn. sporthuis v.ci. <Staav) DONDERDAG 't Boshuis (Hoflaan)Ned. Chr. Vrou wenbond. afd. Leiden zuidwest. Spr. A. C. Monster over „Sexuele opvoeding van de jeugd". 8 uur nam. Café Aniba: Leldse Tuiniers- en Bloe mistenver. „Door Eendracht Verbonden". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-abon- nementsconcert Het Concertgebouworkest o.l.v. Laszlo Somogyl. 8 uur nam Gerecht 10: K. en O.-tentoonstelling „Eigen werk van cursisten". 810 uur nam. Hotel CentralAandeelhoudersvergade ring N.V. Leidsche Bouwvereeniging. 4.30 uur nam. In den Vergulden Turk: Ver. voor Pe dagogiek. Lezing dr. J. v. d. Grient over „Ondergang en herstel van de alcoholist". 8 uur nam. Salonboot Ursula. (bij 5 Meibrug) Onderzoek t.b.c. 24.30 en 8.309.30 uur nam. Schouwburg: Feestavond afd. Lelden Bond van Hoger Onderwijspersoneel. 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuls: Receptie 40 larig bestaan afd. Lelden Bond van Hoger Onderwijspersoneel. 4.30 uur nam. Steenschuur 6: Rozekruisers Genoot schap. Spr. R. Vonk over de weg van transfiguratie. 8 uur nam. BINNENLAND Het zes-Jarig jongetje J. H. Medde- ler, wonende te Rekken, gemeente Eiber gen, is op vrij korte afstand -van het ouderlijk huls in het riviertje De Berkel verdronken. Het jongetje was 's middags van huls gegaan om zijn vader op te zoe ken, die op het land werkt. Toen zijn va der later thuiskwam en het kind niet had gezien, ging men terstond op onder zoek uit. Omstreeks half zes vond de moeder het jongetje in de Berkel. De le vensgeesten waren toen reeds geweken. De Nederlandse toeriste mevrouw H. M. E. Overwater, wier plotselinge verdwij nen in Sevllla gisteren werd gemeld, is weer terecht. Er blijkt geen sprake ge weest te zijn van ontvoering of geheugen verlies. zy had een „Flamengo -feest in de zlgeunerwyk van Sevilla bygewoond en is teruggekomen toen dit feest afge lopen was. Met haar man heeft zy giste ren de reis door Andalusle voortgezet. Twee mannen die geregeld oud-me taal uit de Amsterdamse grachten vissen hebben uit de Prinsengracht meer dan 350 zilveren ringen, ruim 70 horlogeban den. 6 armbanden. 3 colliers, een aktentas en twee kasboeken boven water gebracht. De politie vermoedt dat deze vondst een deel is van de 6leraden die begin Januari J.l. uit een auto aan de Jacob van Len- nepkade zijn gestolen. Voor deze diefstal zyn kort daarop 6 personen gearresteerd. BIJ een in aanbouw zynde T.N.O.- laboratorium aan de Rotterdamseweg te pelle aan de IJssel het slachtoffer is. De man viel met een betonelement van ruim 10 meter hoogte en raakte in zijn val met het hoofd een uitstekend stuk van een vloer. HIJ was vrywel op slag dood. De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappeiyk Onderzoek heeft dr. D. A. de Graaf te Goes een subsidie ver leend voor de uitgave van zyn studie „Ar thur Rimbaud, sa vie, son oeuvre". Gistermiddag is op de onbeveiligde overweg te Colmschate (gemeente Die penveen) in de spoorlijn Deventer-Holten, de 73-Jarlge heer Th. van der Veen onder een passerende trein geraakt. De man overleed ter plaatse. HIJ werd verpleegd in het rusthuis „Salland" dat in de na- byheld van de overweg gelegen is. De trein had ongeveer tien minuten vertra ging. BUITENLAND De rivier de Secchia is gisteren ten noorden van Modena in Italië buiten haar oevers getreden waardoor de plaats Vacez- zo (7.400 Inwoners) is ondergelopen. In het dorp Sant Antonio is het stoffeiyk overschot van een man in het overstro mingswater aangetroffen. Honderden hui zen zijn ontruimd. Op enkele plaatsen zou het water in Cavezzo twee meter hoog staan. Brandweerlieden uit Modena. Ferrara, Padua en Reggio Emilia zijn te hulp geroepen. De premier van Zuid-Kameroen, Foncha, heeft verklaard, dat de meeste Britse onderdanen uit het land zullen worden gezet omdat zy proberen de ont wikkeling in de richting van onafhanke lijkheid te belemmeren. In de toekomst zullen alleen Britse deskundigen en spe cialisten in Zuid-Kameroen mogen komen als zy bereid zijn hun kennis over te dragen, zei hy. In Moskou zal dit Jaar begonnen worden met de bouw van huwelijkspalel- zen, met vertrekken voor bruid en brui degom, aldus meldt Tass. De bedoeling hiervan is. het huwelijk meer luister by te zetten en de huwelijksdag tot een ge denkwaardige gebeurtenis in het gezins leven te maken. Het huwelijkspaleis in Leningrad is zeer ln trek, aldus Tass. Accra en het noorden van Ghana hebben gisteren met een grote meerder heid uitgesproken voor uitroeping van de republiek in Ghana met de huidige mi nister-president, Nkroemah, als president met ruime bevoegdheden, aldus bleek gis teravond uit de onofficiële uitslagen van de verkiezingen die ln enkele delen van het land zyn gehouden. By de stemming over de presidentskeuze kreeg Nkroemah, voor zover bekend, 56.339 stemmen en Dankwah 19.696. Irak zal de Algerijnse verzetsbewe ging twintig miljoen gulden geven en meer wapens en militairen naar Algerije zenden, zo is te Bagdad bekendgemaakt na afloop van een bezoek van drie dagen, dat een Algerynse afvaardiging onder lei- Hng van vice-premier Belkacem van de lorlopige Algerynse regering aan Irak seft gebracht. Ir"'" J heeft gebracht. Irak heeft toegezegd, dat het zijn politieke en economische boycot van Frankrijk zal voortzetten. De Poolse communistische leider Gomoelka is „voor enkele dagen rust" naar de Sovjet-Unie gegaan .aldus meldt het communistische partyblad Trybuna Ludu. In West-Duitsland zyn tijdens de paasdagen bij verkeersongelukken 120 mensen om het leven gekomen en meer dan 1000 gewond. Groothertoglng Xenla van Rusland, zuster van wyien Tsaar Nicolaas, is gis teren op 85-Jarlge leeftijd in Londen over leden. zij is genuwd geweest met groot hertog Alexander Michallowltsj en heeft zes zoons en een dochter gehad. Koning George V van Engeland, neef van Tsaar Nicolaas. redde haar destijds het leven. Hy zond ln 1919 een oorlogsschip naar Jalta om de leden van de familie van de Tsaar, die de revolutie hadden overleefd, op te halen. Tsaar Nicolaas is de laatste tsaar van Rusland geweest. St.-Antoniusclubhuis: Alg. verg. Ned. Bond van Filatelistenverenigingen. 2.30 u. nam. Stadszaal (grote zaal): Herdenking 60- Jarig bestaan NVV-bestuurdersbond (in de pauze plm. 9 uur receptie). 7.30 uur nam. Zomerzorg: Kynologenvereniging „Ryn- land". Demonstratie verzorgen van de hond. 8 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huls. Jaarvergadering afd. OegstgeestSassen- heim. Dierenbescherming. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evang. Christengemeen schap „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk: Bybel- studie. 10-11 uur voorm., prediking ds. K. C. van Oossanen. 11-12 uur voorm. Gerecht 10: K. en O.-tentoonstelling „Eigenwerk van cursisten". 3-5 en 8-10 u. nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sacrum. Opv. van „Ik herinner me mamma". 8 u. nam. St.-AntoniusclubhuisFllatelistendag. 9.30 uur voorm. 4.30 uur nam. ZONDAG Volkshuis: Poppentheater Harlekijn. Opv. van de toverfonteln. 3 uur nam. Oegstgeest: Café de Rode Leeuw. Start bekerjacht Ver. voor Experi menteel Radio-onderzoek. 1 uur nam. MAANDAG De Doelen: Prijsuitreiking Leldse Ama- teurfotografenver. 8 uur nam. De Kleine Burcht: Contactavond Leldse Accordeonver. D.V.V. 8 uur nam. Gulden Vlies: Llssone Lindeman-film met modeshow voor Ned. Ver. van Huis vrouwen. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Filmavond Lissone-Lindeman en modeshow fa. Lan- fers. 8 uur nam. Amsterdamsche Bank: Jaarvergadering Ver. tot Bevordering van de bouw van Werkmanswoningen. 5 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. De Harmonie: Jaarvergadering afd. Lei den Expogé. 8 uur nam. De Lakenhal: Ver. Oud-Leiden. Spr. dhr G. Roosegaarde Bisschop over „Antieke klokken". 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Lunchbijeen- komst Ned. Mij voor Nijverheid en Han del. Spr. Jhr. W. van Andringa de Kem- penaer over „Reclame zonder reclame". 12.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Nederland schildert". Werkd 10-4 uur; zondag: 1-4 uur nam. (tot 25 april). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon „Operation Petticoat". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon en feestdagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „The card" (Linke Jongen). A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Du bist wunderbar". A.l. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „The Geisha boy". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „De vlerkante rekruut". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon en feestdagen: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Doctor at sea". A.l. Rex „The lone ranger'. 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra (Wassenaar) Vrydag 8 uur. za terdag en zondag 7 en 9 15 uur „Ferry to Hongkong". 14 Jaar. Maandag 7 en 9.15 uur; dinsdag en woensdag 8 uur „Een huis vol herrie", 18 Jaar. Donder dag 2.30 en 8 uur „Tiger Bay". 14 Jr. Zondag, maandag, dinsdag en woens dag 2.30 uur „Ik oen er kapot van". A.l. DIENST DER APOTHEKEN Geopend apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48, tel. 21080. Bij geen gehoor by üw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR VRIJDAG 22 APRIL Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 V. d. vrouw. 10.16 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Pro gramma v. d. oudere luisteraars. 12.00 Pianospel. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Vijftien Jaar geleden, praatje. 13.20 Blaasorkest. 13.50 Gram. 14.35 Ork. muz. en comm. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Praatje v. d. tulnb. 16.15 Kamermuz. 16.40 Gram. 17.00 Voor dracht. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Koorzang. 18.20 Gevar. progr. 18.50 Regeringsuitz.: De Stichting Bevordering Bescherming Bevolking vraagt de aandacht van de Nederl. Noodwacht. Tom Lodewijk. hoofd afd. publiciteit spreekt over het onderwerp: Het grote misverstand. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Kamerkoor. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Avondrust, hoorsp. 20.30 Frlederike, ope rette. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Muzikale lezing. 23.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Mu zikale lezing. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdeiyk uitgeschakeld, lezing. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d .kleuters. 11.15 Hoorn kwart. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Ultz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen .14.00 Pianospel. 14.25 Voordr. 14.45 Dameskoor. 15.15 Muzikale biografieën. VARA: 16.00 Muzikale lezing. 16.30 V. d, zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.50 VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 V. d. Jeugd. 19.10 Jazz- muz. VPRO: 19.30 De stad nu. gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boek- bespr. 20.10 Dichterbespreking .20.20 Dich ters van deze tijd. 20.35 Moderne theolo- kercompetltle .21.50 Geen tyd voor hel den, klankb. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. 22.40 VPRO: Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Espe ranto. 23.10 Muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) I. Richard Wagner. 1. uit „Siegfried" Heil dlr Sonne Heil dir Licht (Slotscène Brunnhilde, Siegfried). Astrld Varnay, sopraan. Wolfgang Windgass, tenor Symphonle Orkest van de Beierse Om roep oJ.v. Hermann Weigert. 2. uit „Die Meistersinger von Nürnberg". Overture. Philharmonlsch Orkest van Beriyn o.l.v. Herbert von Karajan. II. Richard Strauss. „Der Rosenkavaller" (le bedryf). Opera in 3 bedryven op tekst van Hugo von Hoffmansthal. Uit voerenden: Elisabeth Schwartzkopf, Anny Felbermayer, Teresa Stich Randall, LJuba Welltsch, sopraan. Chrlsta Ludwig, mez zo-sopraan, Kerstin Meyer, alt. Gerhard Unger, Erich Majkut, Paul Kuen, Nlcolal Geada, Karl Friedrich, tenor, Eberhard Wachter, Harald Pröglhöf, bariton. Otto Edelmann, Franz Blerbach, bas. Phllhar- monla Koor en Orkest, dirigent Herbert von Karajan. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld, lezing. 20.40 Film. 20.50 Documentaire. 21.25 Gevar. progr. (-22.20). BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 830 m. 11.00 Kamermuz. 11.30 Portret van een onbekend dorp. 12.00 Lichte muz. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de programma's v. d. afgelopen week. 14.00 Lezing. 14.30 Gram. 15.00 Brievenbeantw. 15.30 Geluidskron. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Gesprek. 20.00 Ork. conc. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Recital. 22.55 Wetensch. nws. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.00 Voordr. 11.15 Mrs. Dale's dagboek. 11.30 Nws. en lichte muz. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.). 15.00 Fabrieksfanfare. (Om 15.30 nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Da le's dagboek. 16.45 Gevar. muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.24 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Samenzang. 20.30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. (Om 21.30 nws.). 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.30 Nws. en gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianowerken. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Lichte muz. 14.00 Ork. conc. 16.05 Planorecital. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Quatre mains. 19.50 Don Pasquale, opera. 21.45 Nws. en weerber. 23.15 Kamermuz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 18.30 Nwe gram. 19.16 Kamermuz. 19.30 Pianorecital. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landb. 12.45 Gram. 12.52 Koer sen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Piano spel. 14.00 Gram. 15.00 Gevar. muz. 16.45 Gram. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Liederen 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Voordr. 20.00 Intern, pianowedstr. (Om 21.00 Kunstka- leidoscoop). 22.00 Nws. en weerber. 22.15 Kamermuz. 22.55 Nws. 23.00 Groeten voor militairen uit Belgisch Kongo. 484 m. 12.02 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 15.00 Lichte muz. 16.07 Eugene Oneguine. opera 17.00 Nws. 17.10 Opera (verv.) 18.38 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.30 Kamermuz. 21.15 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a a a. p. to aa a*3 s£ *-50 «5 S s3 as Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twen the Eindhoven Z -Limburg. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mllnchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Aiaccio Malorca Lissabon onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. licht bew onbewolkt licht bew. licht bew onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbewolkt regen zwaar bew. zwaar bew. licht bew. onbev onbewoll: mist zwaar bew half bew. zwaar bew. licht bew. half bew. mist mist onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. on.>ewolkt nno nmo 10 nno 5 nno 8 nno 6 nno 6 nw 3 z 2 zzw 2 nnw 3 nw 8 w 2 n 4 n 4 nno 4 ono 3 7 19 7 0 13 7 0 21 8 22 6 22 7 21 6 13 -3 15 2 14 5 w.stll no 14 8 19 11 21 9 21 8 2 w.stil w.stil nno 2 19 9 wnw 2 f w^til 18 3 0 no w 4 wstil o 2 w^tii nno 4 9 20 2 1 18 10 0 22 16 6 2 70 21 4 0 21 10 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2