Twaalfmijlssone zou funest zijn voor vele Nederlandse vissers Peeks Cloppenburg PYAMA'S sfyocujhiHeteu?. Bezorgdheid over het onbeperkt aantal aanvoervergunningen kantoormachines Talrijke doden en gewonden bij verkeersongelukken CLOCHARDS IN WASSENAAR elke woensdag jongensmarkt Gezin te Harlingen ontsnapte aan verbraiidingsdood in bovenwoning OCTERNO kantoormachines Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 19 april 1960 Vierde blad no. 30028 De heer Brans sprak zUn bezorgdheid uit over het onbeperkt uitgeven van Uitvoervergunningen voor vis en garna len. Hij meent, dat vooral de garnalen- risserij hierdoor in haar bestaansmoge lijkheden wordt bedreigd. Een belangrijke tak van visserij bleek industrievisserij te zijn. Er werden rote hoeveelheden zandspiering, hors- sakreel, bliek en sardien gevangen. Het aarverslag vermeldt, dat door de Coöpe- stie Zeevis circa 10.000 ton vis werd rerhandeld tegen een gemiddelde prijs Tjn 100 gulden per ton. Het bestuur van de Nederlandse Visserijbond ziet deze ;ebiedsuitbreiding van de kotter als E— belangrijk. In het jaarverslag wordt bezorgdheid gesproken over het aanstaande in- Instrievisserijseizoen. De overweldigende unvoer in Peru en de grote export van rismeel van Peru naar Nederland heb- volgens het verslag, rampzalige [tvolgen gehad op de binnenlandse vis- neelmarkt. De prijzen van het vismeel lijn ten opzichte van het vorig jaar met njeveer 40 procent gedaald, zodat de innenlandse vismeelindustrie nu slechts Op het land is teveel bekommernis over de mannen van de kotters ju over de garnalenvissers, aldus de voorzitter van de Nederlandse Vissersbond, de heer R. Brands, bij de opening van de jaarvergadering Van de bond, die in Utrecht werd gehouden. De heer Brands zei, dat de vissers voldoende aandacht hebben voor onderwijs, sociale ver keringen en veiligheidsmaatregelen voor schip en bemanning, maar dat zij zich deze zaken niet dwingend willen laten opleggen. De sociale locstanden onder de vissers noemde de heer Brands over het algemeen bevredigend, alhoewel zij, naar zijn oordeel, nog voor verbetering vatbaar zijn. Ook dit dient echter, volgens hem, op basis van vrijwil ligheid te geschieden. Sociale zijn toestanden bevredigend Advertentie RUYS Reisindrukken van minister Korthals Er wordt koortsachtig op de Antillen gewerkt Vice-premier H. A. Korthals ,die een eioek van drie weken aan Suriname m de Ned. Antillen brengt, heeft giste- L~~ voordat hy na een verblyf op Cu- i?ao en Aruba naar de Bovenwindse Handen vertrok, op de Albert Plesman- Khthaven op Curasao de Antilliaanse ers ontvangen voor een gesprek over le indrukken, die hy opdeed tijdens het «rcte deel van zyn bezoek aan de Ned. Intillen. De heer Korthals had de indruk ge- btgen dat er koortsachtig wordt ge- RKt aan een verbreding van de be- iaansbronnen in de Ned. Antillen. Het lestuur in het algemeen en het amb- dijk apparaat zijn doordrongen van een Md begrip voor de bestaande pro- Hemen. Bijzonder aantrekkelijk voor Curasao lijn de twee natuurlijke havens daar. Dit werd onderstreept door ir. A. G. Maris, de directeur-generaal van de Ne derlandse Rijkswaterstaat, die de minis- op zyn reis vergezelt. De minister nes voorts op de grote economische en wiale betekenis van de twee grote olie- •ndernemingen, de Shell Curacao en de ugo op Aruba, die hij heeft bezocht. Op het gebied van de woningbouw is ia de Ned. Antillen de laatste jaren veel itdaan, doch er blijft in dit opzicht nog veel te doen. De heer Korthals wees voorts op de betekenis van de op Aruba en Curasao ifbouwde inrichtingen voor de drink- Wtervoorziening en op andere belang- jjjke openbare werken. Hij acht op Aru ba en Bonaire grote mogelijkheden aan- »aig op toeristisch gebied. Zijns inziens W .op lange termijn bezien, het Ne- «nandse particuliere initiatief welde- «ilk op de Antillen industriële moge- aikneden tot ontwikkeling kunnen bren- fen. Bij de conferentie waren tevens aan- •?zig de Antilliaanse premier, de heer Jonckheer en de ministers J. E. «rausquin van Financiën en Welvaarts- Jürg en mr. I. C. Debrot van Cultuur, Opvoeding en Volksgezondheid benevens ""ge andere autoriteiten. Na zjjn bezoek aan de Bovenwinden «ert minister Korthals vrijdag op Cu- "??ao terug. Zaterdag zal hy naar Ne erland vertrekken. Jongen bij „speerwerpen" door vriendje gedood De achtjarige A. van der Heijden Sr1 de Roemer Vissoherstraat in Den is gedood bij een gevaarlijk spel dje met betonijzer. De jongen was met •j® twaalfjarig vriendje uit dezelfde waat in de gemeenschappelijke tuin hun woningen aan het „speer werpen" met stukken ijzer. Een stuk, •Jt door het vriendje werd gegooid, hem tegen het hoofd. Hij is in de •orsulaklinip-k" te Wassenaar opgeno- en vannacht aan ernstig schedel- *^1 overleden. Amerikanen verbeteren havens in Indonesië In Indonesië is een yroep Amerikaan- "technici aangekomen, die in 14 Indo- £®sche havens verbeteringen zal aan- 2®Wn ten behoeve van het inter-insu- en het internationale vervoer. De 'ondsen hiervoor worden verkregen uit ."n lening van zes miljoen dollar, die de hL. verleden Jaar aan Indonesië anrJ? verstrekt uit het Amerikaanse "wikkelingsfonds. Deze technici zullen Mmoedelyk drie maanden in Indonesië 55 gulden kan betalen voor een ton zandspiering. Het bestuur van de Visserijbond is van oordeel, dat de visserij voor deze prijs niet kan worden uitgeoefend. Momenteel zyn besprekingen gaande met het minis terie van Landbouw en Visserij teneinde een uitweg voor de moeilijkheden te vinden. Gedacht wordt aan een bepaal de toeslag op de huidige vismeelprijs. In het jaarverslag wordt voorts de vraag gesteld, hoe lang de uitbreiding van de kotter- en garnalenvloot nog ongestraft kan doorgaan. De besommin gen stijgen weliswaar tengevolge van ho gere prijzen, maar het aantal aange voerde kilogrammen blijft vry stabiel. „Het standpunt van het bestuur is: wel uitbreiding maar alleen door het bedrijf zelf", aldus het jaarverslag, „het moet worden voorkomen, dat een accountant, timmerman of kruidenier een vergun ning voor het aanvoeren van vis kan verkrijgen". Geen kans van slagen Een andere dreigende moeilijkheid voor de zeevisserij die in het jaarverslag wordt gesignaleerd, is de kwestie van de territoriale wateren, die momenteel wordt besproken op de zeerechtconfe rentie te Genève. Bij de diverse discus sies is het, volgens het bestuur, wel dui delijk geworden, dat de driemijlszone geen kans van slagen heeft. Bij realise ring van de twaalfmijlszone zou de ha ringvisserij in Het Kanaal en de tong- visserij in de Duitse Bocht voor de kotter worden afgesneden. Evenzeer zou de garnalenvisserij, die zich meer naar bui ten de eilanden en oostelyk verplaatst, worden gedupeerd. Een twaalfmijlszone zou, zo meent het bestuur van de Visserybond, een ernstige terugslag op de rentabiliteit van de schepen tot gevolg hebben. Met voldoening wordt in het jaarver slag geconstateerd, dat de overheid de grote bezwaren van de bond en die van de andere visserij-organisaties deelt. Advertentie 14 DAAGSE AANBIEDING WASCO KLEURKRIJT, doosje van 6 stiften fl.15 1 fl. DEKZWARTf0.70 1 SCHETSBLOK 80 vel papier, 28 x 22 cm10.95 TEZAMEN f 2.80 TOT 26 APRIL f2.35 HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN Uit den boze Over de arbeidsvraagstukken ln de visserij zegt het Jaarverslag, dat de werknemersorganisaties, ondanks de prachtige moderne garnalen- en kotter- vloot die mede dank zy de maatschaps verhouding is opgebouwd, van mening biyven, dat de maatschapsverhouding uit den boze is. De werknemersorganisa ties hebben als heilige roeping, dat de opvarenden onder de verplichte sociale voorzieningen gebracht moeten worden, aldus het verslag, en dit streven is des te onbaatzuchtiger, als men bedenkt, dat de opvarenden in geen enkele relatie staan tot de diverse werknemersorgani saties. Volgens het bestuur van de Visserybond vragen de opvarenden der vissersschepen niet om verplichte „on- derlingen", die de opvarenden verzeke ren tegen ziekte, ongeval en invaliditeit en die ook uitkeringen doen by werk loosheid en aan weduwen en wezen, wel blijkt dat de vissers niet tegen sociale voorzieningen zyn. Indonesische boycot „tweesnijdend zwaard" „Een tweesnUdend zwaard" noemt het Belgische blad „De Gazet van Antwer pen" bet besluit van de Indonesische regering om Nederlandse schepen de toegang tot Indonesische havens te ont- ■eggen. „De Nederlandse rederyen zullen ze ker de weerslag van de maatregel voe len. Nog ongeveer de helft van het vrachtvervoer tussen Indonesië en de V.S. geschiedde byv. nog met Neder landse schepen. De maatregel was echter al lang verwacht en de grote rederyen hebben de kans gehad hun bedryvigheld naar andere landen te verplaatsen. Bo naar andere landen te verplaatsen. Bovendien zou het de Indone- .esiërs wel eens moeliyk kunnen val len de zeeschepen, die in Japam en Po len op stapel staan, met deskundig per soneel te bemannen. In geen geval ech ter zal Nederland Nieuw-Guinea laten varen omwille van de actie der Indone sische regering. Het blad besluit: „Zelden bereikt een boycot zUn doel. Doorgaans treft men zich er ook zelf mee. Het is in feite een gevaariyk wapen, dat niet te licht mag worden gehanteerd. Het snydt immers aan twee zUnden". Echtpaar bij botsing te Lochem gedood Zaterdagmiddag is op de RUksweg Enschede-Zutphen onder de gemeente Lochem, een Engels echtpaar by een botsing om het leven gekomen. De heer en mevrouw BiesheuvelSchmidt, beiden 60 jaar, waren in hun Jaguar-sportwagen op weg van Enschede naar Den Haag. Enkele kilometers buiten Lochem moest de heer Biesheuvel krachtig remmen vöor een jongetje, dat de weg over wilde steken. De wagen draaide een halve slag om en botste met een klap tegen een boom. De heer en mevrouw Biesheuvel waren op slag dood. Het jongetje werd nog door een auto geraakt en moest met enkele hoofdwonden naar het ziekenhuis te Lochem worden overgebracht. De heer Biesheuvel was afkomstig uit Den Haag, zyn echtgenote was van geboorte Oostenrykse. Later zyn zy Britse onderdanen geworden. Zy woonden in Leicester. Zaterdagmiddag is de zesjarige René ten te springen. De Jongeman verloor de Thoen op het Hoflandplein te Den Haag onder een tram van lyn elf geraakt en ter plaatse overleden. De tram reed juist van de halte weg, toen de jongen ervoor langs de weg -wilde oversteken. Zaterdagavond is een 31-jarige Am sterdamse schilder met zyn auto tegen een pyler van het spoorwegviaduct over de Wibautstraat in Amsterdam-Oost ge reden. De man, die volgens getuigen met grote snelheid en slingerend over de weg reed, moest met twee gebroken benen in het Onze Lieve Vrouwe Ziekenhuis wor den opgenomen. De totaal vernielde auto werd met een kraanwagen naar het hoofdbureau van politie gesleept- Zondagmiddag is op de kruising Roo- sevel-tlaanMaasstraat in Amsterdam- Zuid een Duitse toerist, Alfred Langers- dorf uit Mülheim, met zyn wagen in botsing gekomen met een auto van een Amsterdammer aan wie hij geen voor rang verleende. De Duitser, die in de veronderstelling verkeerde, dat hy op de Rooseveltlaan, waar een tram loopt, op een voorrangsweg reed, werd met een hersenschudding in het Weesperplein- ziekenhuis opgenomen. Zyn wagen werd zwaar beschadigd. De twee andere in zittenden konden na onderzoek op eigen gelegenheid naar huis terugkeren. De Bredase militair Couvreur is in de nacht van zaterdag op zondag op slag gedood toen hy op het kruispunt Boven- ■houtselaan—Allerheiligenweg te Breda met zyn motor in botsing kwam met een personenauto uit Breda. De bestuurder van deze auto passeerde links een vluchtheuvel op het moment dat Cou vreur uit tegenovergestelde richting na derde. Auto en motor werden ernstig be schadigd. Het 12-jarige Hengelose meisje M. C. J. Funke is eerste paasdag des middags om het leven gekomen, toen de auto, waarin zij reed tegen een boom vloog. De 27-jarige broer van het meisje, was met zyn broers en zusters uit rijden in een nieuwe auto, tydens de rit, even buiten de kom van Hengelo, probeerde de hond, die de plezierrit meemaakte, over de schouder van de 27-jarige D. R. Funke, die aan het stuur zat, naar bui- Achtentwintig Franse jongens van 16 tot 18 jaar hebben in de nacht van zondag op maandag overnacht in de voetgangerstunnel „Kerkehout" in Wassenaar. De jongens, die onder leiding van een Franse kapelaan een bustocht naar Nederland naar de bollen hebben gemaakt, hadden veldbedden opgeslagen in de tunnel. Zy wikkelden zich in dekens en legden zich te slapen. Een bewoner in de buurt, die dit zag, waarschuwde de politie, die poolshoogte kwam nemen. Een voorbyganger kreeg het verzoek te helpen met de taalmoeilykheden en zo kwam men er achter, dat de abbé 's avonds laat geen onderdak meer had kunnen vinden voor de jongens. Men had alle jeugdherbergen geprobeerd en had teneinde raad zelfs getracht een garage te vinden om de bus, waarmee de groep reisde, te stallen en er dan zelf ook in te overnachten. Het liep allemaal op niets uit en daarom besloot de abbé de jongens maar onder te brengen in de voetgan gerstunnel. De Wassenaarse politie, die later nog versterking kreeg van de vreemdelingenpolitie slaagde er niet in de Fransen uit de tunnel te praten. De kapelaan stelde zichzelf „ter beschikking van de politie", „maar", zo zei hy, „als U de jongens er uit wilt hebben, zult U ze er uit moeten dragen". De dienaren der wet besloten dat niet to doen. De jongens konden blijven slapen, nadat de kapelaan had beloofd tegen 6 uur 's morgens met zyn groep te zullen vertrekken. De bus stond geparkeerd in een zystraatje. De wachtcommandant van de Was senaarse politie kon niet vinden, dat de leider van de jongelui de zaken goed georganiseerd had. „Waren zy twee uur eerder by ons geweest, dan hadden we vast wel een gymnastieklokaal voor ze gevonden" was zyn opvatting. „Dat zou heel wat beter geweest zyn dan die tochtige tunnel". macht over het stuur en de auto reed te gen een boom. Het meisje overleed ter plaatse. Een arts bracht het 10-jarig zusje van het slachtoffer in zorgwekken de toestand naar het katholiek zieken huis te Hengelo. De 23-jarige broer van de chauffeur werd eveneens naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurder zelf, alsmede een 20-jarige vriend liepen slechts lichte verwondingen op. De auto werd totaal vernield. Een 4-jarig zoontje van de familie C. Rood uit Grootibroek. dat zondag spe lend met zyn step voor de ouderlijke wo ning onder een passerende autobus ge raakte, is gisteren in het ziekenhuis te Enkhuizen overleden. Gistermiddag is de 48-jarige mevrouw A. TendykKessels uit Venlo op de Prinsenbaan in Koning^bos tengevolge van een auto-ongeval om het leven ge komen. zy zat vooraan in de wagen naast haar man, toen de personenauto slipte en tegen een boom botste. Haar man werd slechts licht gewond. De 25-jarige M. Koudys uit Austerlitz is maandag op de Zeisterweg te Wou denberg om het leven gekomen, toen hy met zijn auto tegen een boom botste. De auto werd totaal vernield. De man laat vrouw en drie kinderen achter. prima poplin kleurecht royaal model geruite kraag en manchetten Spec *\.'V j.M. aal v.rlaajde prijs. 3 jaar 4. 45 kleine stijging per moot) Men dankte aan zoon Jan bet leven.... (Speciale berichtgeving) Slechts enkele minuten tijd had de familie Schoot zondagmorgen in alle vroegte om zich het vege lyf te redden uit de brullende vlammenzee in de bovenwoning aan de Noorderhaven in Harliagen. De 42-jarige mevrouw wed. A. SchootOuthuyse, haar 19-jarige zoon Jan, de 15-jarige- Johan, het 16-jarig Groninger logeetje Greet je Goudema en de 67-jarige oom Nico Outhuyse ontsnap ten, dankzy het kordate optreden van de 19-jarige Jan aan de verbrandingsdood. Jan liep een zwaar gekneusd been op. Tegen kwart voor drie zondagmorgen werd mevrouw Schoot wakker door een verstikkende rook. Toen de familie zich vluchtend van de eerste etage via de trap naar buiten wilde begeven, stond deze trap in lichterlaaie en sloegen de vlammen hen tegemoet. Zoon Jan griste het 2V2 meter lange laddertje mee, dat dienst doet om naar het zolderkamertje Een nieuwe Köpenick De politie te Nymegen heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 24-jarige jongeman, die zich ln een gestolen luite nants-uniform had gestoken en soldaten van de kazerne aan de Groesbeekseweg intimideerde. Soldaten, die er slordig of onverschillig by liepen, hield hy staan de- Hy noteerde hun namen met de op merking. „Daar zit wat voor Je op Kritiek op Stalin De nieuwe blografie van Lenin, die binnenkort in Moskou zal verschijnen, zal kritiek op Stalin bevatten volgens de lijnen, aangegeven door de grote Sovjet-encyclopedie en de jongste ge schiedenis van de Russische communis tische partij Dit blykt uit een uittrek sel van de biografie, zondag gepubli ceerd door het blad „Sovjetskaja Ros- sije" Hierin wordt opgemerkt dat Lenin met nadruk heeft gewezen op de nega tieve kanten van Stalins karakter, nl. zijn ruwheid, grilligheid en onverdraag zaamheid. Het blad geeft byzonderhe- den uit de beroemde' brief van Lenin aan het partijcongres van 1924, waarin hy uiting geeft aan zijn bezorgdheid over de machtsconcentratie in Stalins handen na diens benoeming tot alge meen secretaris van de Russische com munistische party en voorstelt Stalin te vervangen. In het uittreksel wordt voorts gezegd, dat Stalin in het begin van zijn car rière een belangrijke rol speelde in de stryd tegen de vijanden van het Leni nisme. doch later „de door Lenin aan gegeven normen schond, de persoons verheerlijking bevorderde en het socia listische recht verkraohtte". Tenslotte wordt in het artikel met grote nadruk gesproken van de ,huldige terugkeer tot de principes van Lenin*. Maatregel tegen Turkse oppositie-partij De Turkse Nationale Vergadering heeft gisteren een parlementaire com missie ingesteld die een onderzoek moet instellen naar „de ondermijnende en illegale activiteit" van de Republikeinse Volksparty. de voornaamste oppositie beweging onder leiding van oud-presi dent Inönü. Het onderzoek zal zich ook uitstrekken tot dat deel van de pers dat deze activiteit steunt. De commissie heeft gedurende haar onderzoek dat drie maanden zal duren, „alle soorten politieke activiteit" verboden. Het voorstel tot instelling van de commissie was uitgegaan van de frac tie van de democratische party, die aan de macht is. Volgens haar streeft de oppositie naar anarchie, terwijl zy zou willen bewijzen dat het huidige bewind onwettig is. Ook zou zy het leger in de politiek willen betrekken en de vriend schap tussen Turkije en de VS versto ren. Ismet Inönü verzette zioh krachtig tegen het voorstel, dat hy in stryd met de grondwet noemde. Hij zei de compe tentie van de commissie niet te zullen erkennen. Vóór de stemming over het voorstel verliet hy met zyn aanhangers de zaal. Spakenburger vloot weer uitgevaren Op maandag, tweede paasdag, is de 40 botters tellende Spakenburger vloot weer uitgevaren voor de palingvangst. Na een rustperiode van oktober af, hebben de vissers hun scheepjes weer klaar ge maakt om een half jaar lang het steeds kleiner wordende IJsselmeer te bevissen. De meeste vissers - geen 100 meer in getal - hebben hun werkzaamheden op de wal vaarwel gezegd. Vooral voor de wat oudere onder hen was het een vreugdevolle dag. Vrolyk gepavoiseerd trokken de scheepjes de haven weer uit. Over enkele nachten zullen zy terugke ren. De vissers zyn optimistisch gestemd want de laatste jaren zyn de vangsten uitstekend geweest. te komen. Hy stootte een ruit door en wierp de ladder na^r bulten in de nog geen halve meter brede steeg. Daarna sprong hy de steeg in, 7 meter naar beneden, waarby hy zyn been zwaar kneusde. Ondanks de pyn zette hy ae ladder overeind en op deze wyze konden de huisgenoten worden gered. Het moel- lükste kwam toen de 67-jarige oom nog als enige boven was. De vlammen lekten reeds aan zyn nachtkleding, het ledi kant brandde als een fakkel. De heer Outhuyse werkte zich het raam uit en hing even later aan het raamkozyn. De oude heer liet los en onder een regen van vallende dakpannen kwamen Jan en hy veilig in de steeg. De familie Schoot heeft niets kunnen redden dan haar nachtkleding en deze was dan nog ge scheurd en verfomfaaid. Aan Jan is het dus te danken dat de familie en de logee het leven hebben behouden. Het pand brandde totaal uit. Tegen 6 uur was men het vuur meester. De naastgelegen panden liepen veel water schade op. Mevrouw A. Schoot-Outhuyse liep een zware shock op. Enige maanden geleden verloor zy haar broer en neefje, die door benzine in brand waren geraakt en daar na overleden zyn in het Academisch Ziekenhuis te Groningen. De schade wordt door verzekering ge dekt. zy wordt op ongeveer een halve ton geschat. Advertentie Nu is er.». „OP HET LICHAAM GEWEVEN" corsetten bustehouders gaines step-ins LEIDEN: BREESTRAAT 35 TEL 30768 Vrijwilligerskorps van Papoea's in Ned. Guinea in Ned. Nieuw Guinea is men thans doende, voorbereidingen te treffen voor de instelling van een Papoea-vrijwilli gerskorps. Naar verwachting zullen de eerste vrUwilligers eind van dit jaar of begin 1961 in de kazerne komen. Naast een militaire voorbereiding krij gen deze soldaten ook een maatschappe- ïyke vorming, zoals onderricht over ver houdingen in en instellingen van de moderne maatschappy (kennis van dorps- en streekraden en het werk van de in te stellen Nieuw-Guinea raad). Tot hun opleiding behoort voorts onderwijs in betere landbouwmethoden en eenvou- dige ambachten. j Het vrywilligerskorps zal het karakter 1 I krygen van een vrywillige militie. De 1 soldaten zullen een drie- of vierjarig I verband aangaan. Alleen een kleine groep kader en specialisten zal het dienstverband kunnen verlengen. De po sitieregeling van deze militairen wordt zoveel mogeiyk geiyk gemaakt aan die 1 voor de algemene politie in Ned. Nieuw- Guinea. hèt middel tegen afwashanden Uitsluitend verkrijgbar bij H.H. Apotheken, Drogisten, Kippers en de Speclulbruxho Tanger niet langer smokkelaarsnest Tanger heeft met ingang van van daag belastingen en douanerechten ge kregen. De stad, die sinds lang de naam had van het Mekka voor belastingont duikers, geldwisselaars, smokkelaars en spionnen, wordt dan geiyk aan de an dere steden van Marokko. Nadat Marokko onafhankeiyk was ge worden, ontwierp de regering voor Tanger eens Brits gebied en later een internationale zone een hand vest dat in feite alles by het oude liet. echter met de bepaling dat de positie van het gebied met een opzegtermijn van een half jaar zou kunnen worden veranderd. Toen vorig jaar de Marok kaanse frank devalueerde, zag de Ma rokkaanse regering zich genoodzaakt, van deze bepaling gebruik te maken. Byna de helft van de 60 banken in Tanger is al gesloten. Advertentie RUYS

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7