Voortreffelijk zeilen van Slees wijk in Finnjollenklasse Mulka winnaar in FD-klasse beva bevalt u beter QUICK BOYS-JEUGD WON EIGEN JUBILEUMTOERNOOI Weinig opvallende prestaties op Haagse opening van baanseizoen Recordafstand gestoten met te lichte kogel Jousko Williams (groot favoriet) werd uitgeschakeld DINSDAG 19 APRIL 1960 Paaswedstrijden op Loosdrecht (Van onze zeilmedewerker) Het initiatief van de Koninklijke Watersportvereniging Loosdrecht om met Pasen wedstrijden te organiseren in de Flying Dutchman- klasse en de Finnjollen is een groot succes geworden. Dat bleek wel uit de enorme inschrijving van buitenlandse deelnemers, vooral in de Finnjollen. Trouwens met 54 Finnjollen was het het grootste veld, dat ooit in Nederland van start ging. Europese topfiguren waren aanwezig en dit drukte zijn stempel op deze serie van vier races. Vrouwe Fortuna Zoals gezegd had Mulka over Vrouwe Fortuna niet te klagen. Vooral kwam dat tot uiting ln de eerste Flying Dutch man wedstrijd. Tot driemaal toe profi teerde Mulka in deze race van verzeilen op het merkteken door Mike Peacock en de Fries Ulrik Jager. Bij het laatste merkteken was het zelfs zo, dat Jager de race praktisch ln handen had, maar op de ton afkoerste ln plaats van de vlag. Mulka won du6 voor Jager, Ullrich Her mann (Did), D. R. de Kat, W. L. Dawes (Eng) en Jan Jongkind. In de tweede race behaalde het Duitse team Mulka-von Bredow een gemakke lijke zege in een korte baan zonder mo gelijkheden, vóór Hermann (Did), Jager, Heike Blok, Frits Kamerling en Mike Peacock. Achteraf echter verloor Jager door een ongelukkig protest, waarin hij bewijslast moest leveren, zijn derde plaats, hetgeen hem zeer wel mogelijk de hoofdprijs kostte. In de belde volgende races was het gedaan met de supprematle van Mulka. Jager voor een race die hem tot een van onze beste F.D.-zeilers bestempelde. Van meet af aan lag hij aan kop en hij finishte voor de bejaarde Engelseman W. L. Dawes, die Jan Jongkind, Her mann en Rolf Mulka achter zijn spiegel had. Dat een leeftijd van 57 jaar geen be zwaar is in een harde sport als Flying Dutchman zeilen, bewees deze zelfde „Slottv" Dawes in de laatste wedstrijd door een prachtige zege voor Hermann, Jan Jongkind (die voer met het schip van Jacques Kraan), Coen Giilcher en Rolf Mulka. Ulrik Jager werd zesde en Frank-Robert Kalff zevende. Het totaal klassement luidde: 1. en hoofdprijswinnaar 'Het Loosdrecht Ei) Rolf Mulka (Did) 139 p 2. Ullrich Her mann (Did) 132 p.: 3. W. L. Dawes 129 p.: 4. Ulrik Jaeer 129 p.: 5. cock (E> 107 p.; 6. Achim Kadelbach (Did.) 94 p. 7. D. R. de Kat Jr. 90 p. Beva, betere vakkleding past bij ieder beroep Krimpvrij door Sanfor Pech voor Feyenoord-junioren (Van een onzer verslaggevers) Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum organiseerde Quick Boys gis teren een junioren-toernooi, dat een internationaal karakter kreeg door de deelneming van de A. en B. junioren van de Wuppertal Sport Verein uit Duitsland. Verder namen aan dit toer nooi deel de A. en B. junioren van Feijenoord, Stormvogels. ITVS en Quick Boys. Er werd telkens 2 maal een kwartier gespeeld en elk elftal speelde vier wed strijden. De resultaten van A. en B. werden bij elkaar opgeteld. Quick Boys werd met 13 punten winnaar van dit zeer geslaagde toernooi en tevens wis ten de A-junioren het beste resultaat van de dag te behalen docT met 30 te winnen van de junioren van Storm vogels. Bij de B-junioren was het Feije- unwcs ma noord dat met 4—0 won eveneens van Mike Pea- Stormvogels. De wedstrijden begonnen 's morgens om 9 uur en de organisatie was zó straf dat er 's-middags om drie Hans Sleeswijk in de Finnjollen heeft getoond blijk te geven uitstekend te verstaan hoe men in een internationaal veld, niet een Olympische puntentelling, dient te varen. Regelmatig, geen fouten maken en steeds in de kop. Dat dit vruchten afwerpt, bleek wel uit zijn hoofdprijs vóór Koos de Jong en André Nelis (B). Rolf Mulka de ex-wereld kampioen Flying Dutchman had echt over geluk niet te klagen. In de eerste race profiteerde hij n.l. driemaal van het feit, dat zijn tegenstanders zich in de plaats van de merktekens vergisten, terwijl hij zich definitief van zijn voor naamste tegenstander, de Fries Ulrik Jager, kon ontdoen, doordat deze uitge sloten werd in de 2e race. Met de Olym pische puntentelling immers is het ver lies van één wedstrijd al fataal. De eerste race van de Finnjollen was van meet af een overwinning voor de Engelsman Creagh Osborne, die met zijn landgenoten hier op Loosdrecht selectie voor de Olympische Spelen voer. In de kop lag tevens Koos de Jong met Jack Knights (Eng.) en André Nelis (B). Op het ruime rak voegde zich bij dit ge zelschap nog Richard Murray 'Eng.) Later in de race kwam voornamelijk in de kruisrakken Ha<ns Sleeswijk naar voren, daarbij een belangrijk betere stijl demonstrerend dan in vorige jaren. Daaraan zullen de lessen van de Deen Paul Elvström, die hem speciaal ge traind heeft in varen met zeilen van dacron, stellig niet vreemd zijn. Hij kwam op de tweede plaats tussen Creagh Osbom en Murray. De volgorde bij aankomst was: 1. Creagh Osborne: 2. Hans Sleeswijk; 3. Bill Dötsch; 4. Koos de Jong: 5. Leo Oerhards: 6. Richard Murray. In de wedstrijd van zondagmorgen, de tweede race dus, was André Nelis ln vorm. Het was een wedstrijd op een korte baan over de eerste en de tweede plas. Nadat Jack Huurman enige tijd het veld had aangevoerd, maakte Nells zich ln de iets aanwakkerende wind van de kop meester. In de tweede ronde lag Nelis voor Hans Willems, Huurman, Sleeswijk en Koos de Jong. De Jong zakte echter in de laatste rakken weg en na Nelis finishten Wil lems. Sleeswijk, B. Ellis en Hans Kam- merer (Dld>. Ook deze laatste zeiler was steeds voorin en voer, zoals wij dat van hem b.v. in de Kieler Woche zagen, steeds op plaats in het klassement. De middagrace van zondag gaf een Koos de Jong in grote vorm te zien. Na enig vechten met de Engelsen Creagh Os- bom en Knights veroverde hij de leiding om die niet meer af te staan. Maar Sleeswijk speelde het weer klaar uit een heus niet zo beste positie los te komen en tenslotte als vierde achter De Jong, Leo Gerhards en Kammerer te eindigen. Beslissende race In de beslissende, laatste race ging het in het laatste krulsrak tussen Hans Willems, Sleeswijk en Knights. Aanvankelijk moest Sleeswijk zich vooral met Knigths bezig houden, die echter op een gegeven moment losliet, waardoor Sleeswijk een betere positie kreeg. Maar Willems had op dat mo ment al winst gekregen doordat hij on gehinderd hoogte kon varen, hetgeen hem tijdelijk een eerste positie ver schafte. Bij het laatste merkteken loefde Sleeswijk Willems voor de boei op, om daarna zeer dicht bij Willems over- Finnjollen op de Loosdrechtse Plas. stag te gaan. Dit gaf een protest, dat evenwel voor beide partijen onbeslist bleef. Sleeswijk bleef dus eerste, gevolgd door Willems, Knights, B. Ellis, Koos de Jong en Richard Murray. Het eindklassement luidde: 1. Hans Sleeswijk 211 punten; 2. Koos de Jong 198 punten; 3. André Nelis <B» 187 punten; 4. Hans Kammerer (Did); 5. R. P. Creagh-Osborne (Eng); 6. Leo Ger hards; 7. Richard Murray (Eng). Sportschool Geesink uit Utrecht en „Felix Janssens" uit Roosendaal hebben bij de teamwedstrijden, die zaterdag avond in een matig bezet Tivoli in Utrecht werden gehouden, beslag gelegd op de nationale judo kampioenschappen in respectievelijk A- en B-klasse. De Nederlander Jan Clynck won zondag een internationale terreinwed- stryd, die in de omgeving van Albl werd gehouden. 1. Jan Clynck (Ned., 2. Van- derbecken (Belg.), 3. Harris (G.B.), 4. Tiblln (Zweden), 5. Curtis (G.B.). Honderden atleten in actie (Van onze atletiekmedewerker) Het baanseizoen 1960 is begonnen! Meer dan 400 atletes en atleten trok ken gisteren naar de Zuidlarenstraat in Den Haag om daar voor het eerst in het nieuwe seizoen de wedstrijdspikes aan te Trekken. Er stond een nogal strakke wind, vooral later op de middag, zodat de tijden nu helemaal aan de lage kant bleven. De Delftse reus Piet van der Kruk (AV *40) was de verrassing van de dag. Vorig jaar stootte deze junior de 6 kg kogel al 15.23 m. van zich af. Het Nederlands jeugdrecord van Cees Koch Sensationele verrassing te Duindigt Patacliou eerste in Trial Stakes (Van onze medewerker) Een grote sensatie bracht de Internationale draverij door de uitschakeling van de grote favoriet Jousko Williams (Heskes). Van start af maakte hij een galoppade later bleek, dat Jousko een ijzer had afgetrapt en Curlew (De Vries) nam het commando op zich voor Seigneur Bascom (Nottelman), Jousko Williams en Sorento. Aan de overzijde ging de Seigneur naar de ereplaats en Jousko ging de leiders bedreigen. Deze was echter niet te best in balans en toen weer een galoppade volgde, werd hij uitgeschakeld. Typhoon, uitstekend in vorm, plaatste nu zijn van ouds bekende eindsprint en won in 1.23.2 km.- tijd. De winnaar bracht f. 25.— en gekoppeld met de tweede aankomende, Seigneur Bascom, niet minder dan f. 92.20 voor een gulden. Sorento (Van Dooyeweerd) werd derde. In de openingsdraverlj nam Jan van Dooyeweerd met Ynno spoedig de kop en werd steeds bedreigd door Y Saint Parisien (Geersen), welk duo geza menlijk van van het verspreide veld wegliep. Yemen (Leeuwenkamp), die na enige fouten een prima koers liep. kwam nog zo sterk terug, dat hij de tweede plaats aan Y Saint Parisien ont futselde. Xandro S (Heynen) won van start tot finish de Gratie Hanoverprijs in 1.27.3 km.-tijd. De favoriet X Lady Hol- landia G (Geersen) kreeg een terrein- kostende fout en werd kansloos. Xita Hanover (De Vries), die 40 meter had moeten geven, waagde nog een aan val, doch bleef tweede voor Wilna van Oranje (Heskes). In de Grote Paasprljs startte Kooy- man met Xiphon L zeer snel en had direct een nuttige voorsprong op zijn elf achtervolgens. Na een baanronde nam Victor van Oranje de tweede posi tie in voor de best gaande Way Jewel (Smit) en Vainqueur. Hoewel Way Je wel nog een goede eindsprint plaatste, bleef Xiphon onbereikbaar. Victor van Oranje werd derde. Het grote vertrouwen dat Wybo K (Zeeman) ln de amateurskoers genoot, werd niet beschaamd. Even voerde Thea Drahbe het veld aan. doch weldra had Wybo de kop en hij bleef tot de finish op de ereplaats. Op de eindstreep stak Trekduif S (Olsthoorn) haar neus juist iets eerder door het stek dan Truely Hollandla. die derde werd. De zeven paarden in de slotdraverU leverden een aantrekkelijke strijd. Upie Scott P (Heskes) ging met de beste voornemens van start, doch ach ter hem woedde een hevige strijd om de leider te onttronen. De met 20 meter handicap vertrokken Vanadis (Nottel man) werkte zich snel naar voren, doch Uranus (Eerenberg) was nog een tikje sneller en won in 1.24.4 km.-tUd. De strijd om de derde plaats werd op foto beslist in het voordeel van Upie Scott P voor Urma Norton. Swashbuckler (Delbrasslnne) toonde in de eerste ren weer zijn goede vorm en won na eerst in derde positie een afwachtende houding te hebben aan genomen nog gemakkelijk met 1^ lengte van East Wyn (v. Noort), die vele lengten voor Pinguin (Rance) bleef. Parnassian (v. d. Kraats) had in de Trial Stakes een zeer snelle start en nam meerdere lengten voorsprong op zijn zeven tegenstanders. Tot de laat ste bocht lag hij op de ereplaats, doch toen zaten zijn achtervolgers hem ge ducht op de huid en een buitengewoon spannende finish volgde, waarbij de foto de beslissing moest brengen, die Patachou (Kammerzelt) als winnaar aanwees met een neusje voordeel op Mystic Boy (Malatlnszky)op 1 leng te volgde Fra Diavolo (v. Deuren) als derde, een hals voordeel op Moflower (v. d. Harst). Kammerzelt won ook de ren om de Blaze-prijs, nu met de favoriet Ark- low Rock, 3 lengten vóór Golden Arrow (Delbrasslnne), die op foto vóór Mael strom (H. Plje) bleef. De uitslagen lulden: Guy Hanoverprijs: 1. Ynno (J. v. Dooye weerd) (1.29.2); 2. Yemen: 3. Y. Saint rlslen. Tot.: wl. f 1.80. pl. f 1.10, f 1.30, f 1.30, gek. f6.70, cov. f 5.60. Gratie Hanoverprijs: 1. Xandro S (P. Heynen) (1.27.9); 2. Xlta Hanover; 3. Wilna van Oranje. Tot.: wl. f6.90, pl. f2,- f2.—, f8.80. gek. f15 10, cov. f3.90. Grote Paasprljs: 1. Xiphon L. (Th. H. Kooymanj (1.25.8); 2. Way Jewel; 3. Vic tor "van Oranje. Tot.: wl. f 6,pl. f2.10, f 3.20. f 6.30, gek. f 25.60, cov. f8 80. Gretha Bascomprljs voor amateurrhders: 1. Wyvo K. (J. Zeeman) (1.26.7); 2. Trek duif S; 3. Truely Hollandla. Tot.: wl, f 1.60, pl. f 1.50, f 2.70, gek. f7.30, cov f 5.— Gonny D-prhs: 1. Typhoon (P. A. Stroo- per) (1.23.2); 2. Seleneur Bascom; 3. So rento. Tot.: wl. f 25.pl. f 5.f 2.60, gek f 90.20. cov. f3.10. Gretta Trothanprljs: 1. Uranus (F. J. 4); 2. Vanadis; 3. Upie 1. f 5.40, pl. f 2,—f 1.50. gek. f5.30. cov. f 5.30. De rennen: Flying Chlldersprljs: 1. Swasbuckler (F. Delbrasslnne); 2. East Wyn; 3. Pinguïn. Tot.: wl. f 1.70, pl. f 1.40, f 2.70. gek. f9 80. cov. f 5.90. Trial Stakes: 1. Patachou (A. Kammer zelt); 2. Mystic Boy; 3. Fra Diavolo. Tot. wl. f 4.60, pl. f 1.70, f 2.50. f 1.50, gek. f6.10. cov. f8.50. Blazeprys: 1. Arklow Rock (A. Kam merzelt); 2. Golden Arrow; 3. Maelstrom, Tot wl f 1.80. pl. f 1 30. f 1.40, gek. f 2.70 cov. f 2.80. Totallsator omzet f 153.632.50. Eerenberg) (1.2< Scott P. Tot.: v (Pro Patria) 15.72,5 m., dat al dateert van 1955, leek tóen nog veilig. Nu denkt men daar beslist anders over. Van der Kruk kwam in Den Haag tot 15 88 m.! Maar dat is toch al een nieuw Neder lands jeugdrecord? Neen, helaas niet. Onmiddellijk nadat de luidsprekers de prestatie over de goed gevulde tribunes had uitgeschreeuwd rende Piet met zijn kogel naar de weegschaal. En wat bleek toen? De kogel was 3 ons te licht! Het gezicht van Van der Kruk betrok, heel even maar, toen zei hij: „Volgende keer beter!" Zoiets mag nooit en nooit meer ge beuren! Waarom niet voor de aanvang van de wedstrijden al het materiaal even gewogen, dan hadden Piet van der Kruk en wij dit diep tragisch moment niet kunnen meemaken. Weinig uitschieters Uitschieters konden we verder niet noteren. Blankenstein liep de 800 m heren A in 2.00 4. Niet onaardig. Flip Koudys deed het in verhouding nog beter, vyf-tiende seconde na de Trek vogels-atleet ging hij over de finish Flip zal de afgelopen winter wel heel wat zweetdruppeltjes van zyn voorhoofd hebben weggeveegd, kregen we zo de indruk. Gerda Kraan (Bataven) kwam ook goed voor de dag. Achter Nannie Haasse (LDA) werd zjj op de 200 m. dames A tweede in 26.- sec. Een egalisatie van haar eigen Leidse record. Nannie noteerde 24.- sec. Maar dat was onmo gelijk! We stonden er met onze neus boven op. maar het verschil tussen deze twee topatleten was géén twee volle seconden. Hoogstens enkele tienden. Ja, de Haagse Jury deed soms rare din gen. Toch niet leuk. Hoogspringer Piet van de Haak (Hol land) ondervond ook al zo iets vreemds I.65 m. had hij ruim gehaald. De plastic-lat lag op 1.70 m. Van de Haak had nog één sprong. Aanloop afzet een keurige rolsprong volgde. Een frac tie van een seconde later belandde Piet in het rulle zand. Gchèéild, de 1.70 m.! Neen, oordeelde de Jury nogmaals Waarom dan niet? Een windvlaag had het Juist op de lichte plastlclat gemunt, waar de Leidenaar net zo prachtig over heen gedoken was en drukte die van zijn plaats af. Dit was voor de Jury aan leiding om de sprong van Piet van de Haak met „gemist" te betitelen. Niette min was de Holland-junior toch eerste. Iets tekort De 100 m. heren A leverde een dub bele Pro Patria triomf op. Schatbom en Fred Moerman noteerden beiden 11.7.-, maar ook Kees Smit (AV Holland) kwam tot deze tijd, nadat hij tot op tien meter voor de finish nog de leiding had gehad. De Hollandman kwam op de laatste meters echter wat lucht tekort. Het Wassenaarse sterretje Truus Crulming (WIK) sprong 5.16 m. ver, een persoonlijk record. De 80 m. meisjes B werd echter onverwacht een diepe teleur stelling voor haar. De onbekende L. Boele (DCV) 10.3 èn Hakkoer (Meeu wen) 10.4 stoven beiden langs het WIK- meisje, dat in de serie toch al 10.2 op de stopwatches had gebracht I Wieneke Witteman (Bataven) werd hier vierde: II.-. Vier meisjes A van de Bataven liepen een 4 x 100 m. estafette-clubrecord bij elkaar: 57.-. Piet de Haas werd eerste in de B- klasse op de 1500 m. Zijn 4 08.3 was een persoonlijk record. Evers (Celebes) had 4.05.- nodig ln de A-klasse. Nog enkele uitslagen: Speer dames D: 2de Wil den Tonke- laar (Nieuw-Brunhllde) 22.79 m. 100 m. dames C: 2de Ton Homan (Bat.) 14.1. 200 m. heren C: 2de Lex Wolf (Holl.) 24.4. Ver heren A: 1. Westerkamp (V. en L.) 6.80 m.; 2. J. Kant (V. en L.) 6.67 m. Ver Jun. A: Glelen (LDA) 6.57 meter Speer heren A: Doorenbos (Haarlem) 57.28 m. uur slechts 10 minuten verschil bleek te zijn met de officiële sluitingstijd. Naarmate de dag vorderde ging de vermoeidheid natuurlijk een hartig woordje meespreken. In de ochtend uren echter werden er goede en tech nisch soms op hoog peil staande wed strijden gespeeld. Het was voor Feije noord jammer dat door een ongelukkig moment haar de eerste prijs ontging. In de wedstrijd Feijenoord B Quick Boys B waren de Rotterdammers op permachtig en kwamen met 20 voor. Quick Boys kon nog tot 21 komen, maar meer zat er toch voor de Kat- wijkers niet in. Totdat de Rotterdamse keeper naast het doel en achter de lijn de bal stopte. De scheidsrechter liet echter doorspelen, maar de linksback van Feijenoord raapte de bal op om deze naar de comervlag te frappen en dat kostte Feijenoord een strafschop en uiteindelijk de eerste prijs! Na afloop van dit zeer geslaagde toer nooi reikte voorzitter Plulmgraaff de prijzen aan de aanvoerders van de A-junioren met een toepasselijk woord uit. Een woord van lof komt ook toe aan de vier scheidsrechters die een be langrijk deel hadden in het welslagen van dit toernooi Er werd op drie ter reinen gespeeld. De uitslag luidt: 1. Quick Boys 13 p.: 2. Feijenoord 12 p.: 3. UVS 7 p.: 4. Wuppertal 6 p.; 5. Stormvogels 2 p. Uitslagen A-junioren. Feijenoord Wuppertal 00 U.VS. Quick Boys 0—0 Wuppertal Stormvogels 10 U.V.S-Feijenoord 01 Stormvogels Quick Boys 03 Feijenoord Stormvogels 1—0 Wuppertal Quick Boys 00 U.V.S Stormvogels 10 Feijenoord Quick Boys 01 Wuppertal U.V.S. 20 B-junioren. Quick Boys Wuppertal 1—0 Stormvogels U.V.S. 0—2 Feij enoord Stormvogels 4—0 Quick Boys Stormvogels 10 Feijenoord U.V.S. 10 Stormvogels W uppertal 10 Quick Boys Feijenoord 2—2 U.V.S- Wuppertal 3—1 Quick Boys U.V.S. 10 Fe ij enoord Wuppertal 4—0 Quick Boys won geflatteerd van F eyenoord-'amateurs (Van een onzer verslaggevers) Als sluitstuk van de jubileumviering speelde Quick Boys gistermiddag een ere-wedstrijd tegen het eerste amateur elftal van Feijenoord. Hoewel Quick Boys in technisch opzicht zeer beslist de mindere was van de Rotterdammers, wonnen de Katwijkers de wedstrijd ge flatteerd met 3—0. omdat Feijenoord het soms verbluffende samenspel te ver doorvoerde en het schieten, althans in deze wedstrijd, meer dan erbarmelijk was. Voor het overige was het een bui tengewoon goede wedstryd. Al na vier minuten nam Quick Boys de leiding doordat bij een schermutseling een ach terspeler van Feyenoord in eigen doel schoot: 10. Quick Boys bleef, mede door et windvoordeel, sterker, hetgeen nogal wat corners opleverde. Uit één van die hoekschoppen ontstond het tweede Quick Boys-doelpunt. Arie v. d. Oever bracht met een inswinger de bal voor de onbeschermde hoek van het doel en v. d. Plas behoefde er zijn hoofd maar onder te zetten: 20. Na 40 minuten bracht v. d. Oever met een hoge trap de bal in de doelmond en het neerkomende leer werd met een „hakje" door v. d. Plas in het net ge plaatst: 30. De Rotterdammers hadden in deze periode aanvallend al wel heel goede en mooie dingen laten zien, maar erg veel gevaar zat er voor Quick Boys toch niet in. Dit werd na de rust wel even anders. Prachtig samenspelend ging de Rotter damse aanval als koek door de Katwijk- se verdediging, maar helaas de aanvallen stierven in schoonheid omdat het schot ontbrak. De mooiste kansen werden „de nek omgedraaid", terwijl bovendien pech Feijenoord achtervolgde doordat her haalde malen het houtwerk keeper De Hollander steun verleende. Het enige ge vaarlijke moment, dat na de rust het Feijenoorddoel bedreigde presenteerde zich toen invaller Jeroen de Hollander, die in deze wedstrijd de aandacht op zich vestigde door zijn gave partij voet bal een magnifiek schot loste, dat echter door de staander gekeerd werd. Daar het bij Feijenoord bleef mankeren aan schotvaardigheid en bovendien de Quick Boys-achterhoede wat meer vat kreeg op het geraffineerde spel, slaagden de Rot terdammers er niet in de eer te redden. Er was voor deze wedstrijd een zeer gro te publieke belangstelling. SCHERMEN Nederlandse successen De Nederlandse schermers Boudewijn Heydenrijk en Kasper Kardolus zorgden gisteren in Leamington (Engeland) voor een Nederlands succes door hun eerste en tweede plaats in de finale van een internationaal sabeltoernool. Reeds eer der hadden Heydenryk en Kardolus met Van der Boogaard de teamwedstrijd sabel gewonnen. Boudewijn Heydenrijk eindigde in de finale floret op de tweede plaats. HU verloor in de finale zijn partij tegen Bill Hoskyns (GB). Kasper Kardolus eindigde op de derde plaats achter de wereldkampioen 1958 Bill Hoskyns in het degentoernooi. Tweede werd de En gelsman Dave Giles. HOCKEY Hockey-uitsiagen Kampioenschap van Nederland heren: Tilburg—DKS 2—0; LHC—Laren 0—1; LarenTilburg 21; DKSLHC 31. Dames: KievitenGroningen 61; EMHCUnion 0—3; Groningen—EMHC 21; UnionKieviten 10. De stand bij de heren luidt thans; Laren 3 3 0 0 6 52 Tilburg 3 2 0 1 4 8—2 DKS 3 1 0 2 2 4—5 LHC 3 0 0 3 0 1—9 Nederlands hockey-team ongewijzigd tegen Wales Het Nederlands hockey-elf tal, dat zaterdag a.s. in het Wagener-stadion in Amstelveen tegen Wales speelt, is na de overwinning op de Belgen ongewij zigd gebleven. De ploeg speelt dus in de volgende opstelling: Doel: De Ruiter (DKS); achter: Van Gooswilligen (SCHC) en Leemhuis (SCHC); midden: Wagener (BMHC), Overdijkink (Delfste Studs) en Van Dijck (Kampong); voor: Hooghiemstra (SCHC), Van Erven Dorens (Laren), De Beer (Tilburg), Zwier (SCHC) en Vroonhoven (Tilburg Damesreserves in Edinburgh Het Nederlands B-hockey-elftal dames heeft in het paasweekeinde deelgenomen aan een paastoernooi van de Schotse dames Hockey-Bond. De Nederlandse dames versloegen eerst Spartans met 81 (rust 41) en Edinburgh Gym nasts met 72 (50). Later werd gewonnen van Marr Col lege met 20 (ruststand 10) en van Edinburgh Western Wanderers met 4—0 (3—0). Nederlands b-hockeyteam versloeg een toernooiploeg Het Nederlands heren B-hockey-team heeft op tweede paasdag een zogenaamd ..toernooielftal", samengesteld uit spe lers van de ploegen, die deelnamen aan een paastoernooi van BMHC, met 60 verslagen. Bij de rust was de stand 30. De doelpunten werden gescoord door: Voigt (Hurley) drie maal, Coster van Voorhout (Amsterdam) twee maal en Fiolet (HDM) één maal. Zoals de uitslag wel duidelijk maakt, is het krachtsverschil groot geweest. De spelers van het internationale toernooi elftal lieten dikwijls individueel fraaie staaltjes hockey zien, maar als team bleken zij niet snel genoeg op elkaar ingespeeld. Bij de Nederlanders speelden Fiolet van HDM en rechtsbuiten Berk man van BMHC een prima wedstrijd. Vooral uit voorzetten van laatstgenoem de kregen de goalgetters Voigt van Hurley en Coster van Voorhout (Am sterdam) de meeste kansen. Het elftal, dat gisteren in Bloemen- daal speelde, zal zaterdag 30 april on gewijzigd te Ramsgate in het veld ko men tegen het Britse reserve-team, in de volgende samensteling dus: doel: De Graeff (TOGO); achter: Both (SCHC) en Th. Terlingen (Be Fair); midden: Buteux van der Kamp (TOGO), Fiolet (HDM) en Van der Valk (Laren); voor: Berkman (BMHC), Verloop (SC HC), Coster van Voorhout (Amsterdam), Voigt Hurley en Jansen Schoonhoven (Amsterdam). Reserves: Brederode (HHIJC), Meyer (SCHC) en 't Hooft (Hilversum). Pernix verloor in finale door strafworpen De jubileumwedstrijden van VEO zijn een succes geworden. De organisatie was goed, de terreinen in Voorburg uitste kend en men was al lang blij, dat de weersomstandigheden redelijk waren. Het was vooral voor de finalisten echter een zwaar programma, omdat in de afdelingen 5 wedstrijden moesten worden gespeeld. In afd. A deed Pernix dat goed. De Leidse combinatie won van KVS met 03, van Kinderdijk met 10 en van het Rotterdamse TOP zelfs met 50. Van VES 2 werd der traditie ge trouw met 01 verloren, maar de Haagse reserves moesten toch de vlag strijken voor DES en Kinderdijk. DES Pernix moest de beslissing brengen, waarbij Pernix alleen door winst met betere doelcijfers finalist kon worden. Het werd de beste wedstrijd van de dag. DES nam de leiding, maar via 11 won Pernix met 12 verdiend. In afd. B kwam Ons Eiland met 6 pnt. goed voor de dag, maar het organise rende VEO deed het nog beter met 7 p. en kwam dus tegen Pernix in de finale. Dat werd een matig partijtje. De ver moeidheid ging een flink woordje mee spreken. De Voorburgers benutten twee afstandschoten en na de halve speeltijd keek Pernix tegen een 20 achterstand aan. Ton Tieleman bracht daarna de stand van ver op 21 en toen werd het nog een aardige partij. Zeer verdiend kwam Pernix door een doorbraak van dezelfde speler op gelijke voet en daar bleef het ook na verlenging bij. VEO won ten slotte nog door strafworpen, waarvoor twee series nodig waren. In de 2e-klassen waren de prijswin naars: afd. A: Pernix 2; afd. B: THOR (Rotterdam) en in afd. C: Velocitas (Leiderdorp). Korfbal-uitslagen Voor het kampioenschap van Neder land werd de wedstrijd ZKC—Wester kwartier gespeeld. Westerkwartier won op het nippertje: 910. WIELRENNEN Ronde van Tunesië Tegen de voortreffelijke eindsprint van Constant Goossens hebben de ande re coureurs in de Ronde Van Tunesië nog geen verweer gevonden. Maandag althans behaalde de Belg ln de vijfde etappe zijn vierde ritoverwinning. Des ondanks staat Goossens niet onder de eerste tien geklasseerd, want in de der de etappe, welke gewonnen werd door onze landgenoot Mik Snijder, verspeelde hij ongeveer twaalf minuten. Het algemeen klassement ziet er na de vijfde etappe als volgt uit: 1. Scheibner (Oost-Dld.) 19 uur 39 min. 22 sec., 2. Swanefeld (Nederland) 19.41.38, 3. Johansson (Zweden) 19.41.49, 4 Henning (Oost-Dld.) 19.42.19, 11. Snij der (Nederland) 19.49.38. Er zijn nog 60 renners in de strijd. Onze landgenoot Arie Jongejan ver scheen wegens ziekte niet aan de start voor de vijfde etappe. SWIFT-COMBINATIE Over een afstand van 500 meter heeft de Swift-combinatie zaterdag sprint kampioenschappen gehouden. De uit slagen waren: A-klasse: 1. Bertus Zoet (kamp.); 2. G. Karstens; 3. B. Rykelykhuizen. B-klasse: 1. C. Schijff (kamp.); 2. Frans v .d. Broek; 3. W. v. d. Berg. C-klasse: 1. Freddy Leemans (kamp.) 2. Peter de Jong; 3. J. Boelee.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 6