Laatste nieuws Ontmoeting van twee superieure accordeon-orkesten Burgemeester van Voorschoten opende „Toonschaal '60" Vele ongevallen, grote stagnatie en toeristenvloed in Wassenaar DINSDAG 19 APRIL 1960 Leiden - Frankfort gelijkwaardig Wiirthner iverkte inspirerend op Boellaard Zaterdag was er in het Antonius-Clubhuis een ontmoeting tussen twee accor deonorkesten: „Akkordeana" uit Frankfort en „Neerlandia" te Leiden. Dit gold een tegenbezoek, want Neerlandia was al naar Frankfort geweest. In '58 reisde Neerlandia naar een Europees concours van 200 orkesten in Straatsburg en daar kwam het hoog aan de kop te liggen. Toen zun ook bekers, geschonken door de stadsbesturen, uitgewisseld. Uiteraard geschiedde die bekerruil op een voet van vermoedelijke artistieke en technische gelijkwaardigheid. Zo ontstond de connectie FrankfortLeiden. Vast staat inmiddels, dat de herhaalde ontmoeting met de Frankfurters een uitermate gelukkige is gebleken. Akkordeana en Neerlandia hadden ieder op hun concertprogramma twee maal drie nummers. Akkordeana houdt er echter vijf orkesten op na en het was vertegenwoordigd met z'n suerieure af deling en met het kwalitatief daaron der staande orkest. We beantwoorden maar meteen de vraag, waar het hoogtepunt heeft gele gen. Dat dit door Neerlandia is gegeven, daar bleken ook onze Frankfurter gas ten niet aan te twijfelen. Daartegenover zijn ook de Leidenaars overtuigd van evenwaardigheid van de Frankfurters. Lauw Boellaard kon natuurlijk niet aan een toegift ontsnappen en had daarvoor het „Prinzohen" gekozen van Bemhard Fliesz. Persoonlijk worden we minstens een dozijn maal per jaar door Prinsjes en Postkoetsjes vervolgd. Maar dit Prinsje, onderhanden genomen door de ras-muzikant Rudolf Würhuer, was nu toch een ..bijzonder" Prinsje. Door diens bewerking is het een effect-vrij. pretentieloos symfonisch stuk gewor den. Neerlandia heeft het zangstuk ge zongen met een brede beheerste canta- biliteit, met een magnifieke orgelende. warm-nuancerende toonbeheersing in halftinten, met een innig brandende kleuring en met een fraserende voor- draoht. die met vakwerk gelijk staat. Dat uitspinnende stilstaan op de toon als ware men één solo strijkende solist, dat was als beroepsbeheersing van de balgteohniek! We noemden Wiirthner. In de loop van het winterseizoen was Mi met zijn wereldorkest in onze stedelijke concertzaal. Daar bracht hij fameus spel, dat zowel sensatie als openba ring werd. Die grandioze vertolkings kunst heeft duidelijk merkbaar inspi rerend op Boellaard en Neerlandia in gewerkt. Dat leerde ons, behalve dat Prinzchen, vooral Weber's Aufforde- rung zum Tanz, oorspronkelijk piano muziek. Dit werk klonk verrassend goed op de accordeons. Het Neerlan- dia-Iid Freek Geertsma maakte er een keurige bewerking van voor Boel- laard's orkest. Het werd een grote, virtuose worp. De weergave ls buiten gewoon geslaagd, zonder ditmaal reeds de idealieit te bereiken. Met name niet in het als samenspel heksen- moeilijke netwerk van pianistisch te denken) passage-lopen. Niettemin alle hulde! Van Neerlandia noemen we nog een Rossini-ouverture, Unterhaltungs- stüoke plus Deutsche Volksweisen van Würthner, Rauch's Foxtrott-Vision (met zeer gave soli van Inde Dreef) en Fischer's Tarantella. De Akkordeana-orkesten staan ondei Rudolf Kiroher. Het jongste der twee speelde een wals van Doller en in ar rangement van de dirigent een onder houdende seleotie uit muziek van Mil- ONGEVAL SPOORWEGOVERGANG HAAGWEG Een ongeluk, dat gelukkig nog goed afliep, deed zich gistermiddag voor bij de spoorwegovergang Haagweg. De 17-jari- ge bromfietser, J. Ouwerkerk, wonende aan de Pelikaanstraat, werd nl. aangere den door een uit de richting Utrecht ko mende trein. De vier afsluitbomen waren door de spoorwegwachter neergelaten. Door nog onbekende oorzaak is de rechterboom aan de zijde van het seinhuis omhoog gegaan tot een stand van ongeveer 45 graden. De jongeman, kennelijk denkend dat er geen trein in aantocht was, reed, hoewel het rode knipperlicht func tioneerde, de spoorwegovergang op en botste tegen het voorste gedeelte van de trein op. De bromfiets werd meegesleurd. De trein kwam na ongeveer twintig meter tot stilstand. De jongen liep geen noemenswaardige verwondingen op. De bromfiets werd beschadigd. De trein on dervond zes minuten vertraging. Een on derzoek wordt ingesteld. GECOMPLICEERDE BOTSING Gisteravond werden op de Zoeter- woudseweg drie auto's beschadigd. De bestuurder van een auto, welke aan de rechterkant van de weg geparkeerd stond, kwam bij het wegrijden in botsing I met een auto, welke in de richting He- renstraat reed. Deze laatste kwam op het links van de weg gelegen voetpad terecht en reed tegen een lantaarnpaal aan, die afknapte en boven op een in de nabijheid van deze paal geparkeerde auto terecht kwam. De drie auto's liepen ernstige schade op. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is de 13-jarige Wim van Kampen wo nende aan de Hoge Morsweg op de Haagweg gevallen. Hij brak zijn rechter been. De EHD bracht de jongen naar het Academisch Ziekenhuis. locker, waarbij het Sandmannohen en Sari Marais! Het derde nummer riep echter de meeste geestdrift op, want het was een potpourri van Nederlandse volksliederen, die Kircher speciaal voor deze gelegenheid had samengesteld: liedjes die de moeders bij ons hun kin deren nog steeds voorzingen, inclusiet het „Wien Neerlands Bloed". Dit kwam allemaal pakkend uit de doeken. Kir- cher's directie is sterk suggestief en hij heeft zijn accordeonisten getraind op alle effecten. In het oudere orkest zat heel wat meer ervaring vergaard en de Rapsodie van Rixner en de ouverture „Artisten- leben" van Hans Löhr „stonden", als schuimend gespeelde en vrijwel onaan tastbare vertolkingen. Maar in vuur en vlam raakte de zaal voor de potpourri van „Hollandse Wereldsuccessen", even eens een arrangement van Kircher voor deze gelegenheid. Hierin herleefde het Song-Festival 1959. Dit is Kirchers pronkstuk geworden, werkelijk meester lijk door zijn zeer slagvaardig ensem ble (met een wereldkampioen slagwer ker) overgebracht. Dit eindigde uiter aard eveneens met toegift. Maar cr kwam nog een andersoor tige toegift. Kircher riep Boellaard op het podium om hem een fraai boek werk plus het stadswapen van Frank fort te overhandigen als dank voor al de „schone Stunden"! Die „Stun- den" vermeerderden zich, want tot in de nacht bleef men broederlijk bij een V. Nasleep van Haags ,wild' voetbaltoernooi Tientallen Haagse voetballers, onder wie bjjna het gehele eerste elftal van de tweedeklasse amateurclub VCS en vier spelers van VUC's keurploeg, zien zich met schorsing bedreigd, aangezien zü hebben deelgenomen aan een zoge naamd „biertoernooi", georganiseerd door enkele Haagse caféhouders. Dit „wilde" toernooi, waarvoor wel toestem ming was gevraagd maar niet verkregen, is eerste paasdag op een van de gemeen te Den Haag gehuurd veldencomplex in het Zuiderpark gehouden. Enkele spelers zijn door hun clubs, hangende het onderzoek. reeds geschorst. Anderen (o.a. SHS) hebben verklaard zich niet met hun gedrag te kunnen verenigen en VUC heeft de verwachting uitgesproken, dat de KNVB streng zal optreden. De Bond heeft aangekondigd een onderzoek in te zullen stellen. Geldkistje van Kantonrechter gestolen (Speciale berichtgeving) Een dezer dagen werd een inbraak gepleegd in de woning te Haren (Gr.) van mr. H. S. Siebers, kantonrechter te Groningen. De dader heeft uit een reldkistje een bedrag van ongeveer 500- gestolen. In dezelfde nacht werd op nog twee andere plaatsen in Haren ingebroken. De dief vond echter maar zeer kleine, bedragen. Aanbesteding Vanmorgen werd in Den Haag het verrichten van grondwerken en het zui gen en persen van zand ten behoeve van de aanleg van het wegvak omleg ging Noordwijk aanbesteed. Hoogste in schrijver was de firma C. de Wit uit Uitgeest voor f. 289.000; laagste was de firma G. A. Koning en Zoon te Voor schoten voor f. 197.000. Er waren 26 inschijvers. De gunning is aangehouden. Muziek in middelpunt van belangstelling HM VOORSCHOTEN Bevestiging J. C. Greive Kandidaat J. C. Greive uit Bergen op Zoom, die door de generale synode »an de Ned. Hervormde Kerk is be roepen als predikant voor buitengewone werkzaamheden en wel speciaal als geestelijk verzorger van de strijdkrach ten, zal zondagmorgen 15 mei a.s. om tien uur in de Dorpskerk te Voorscho ten door ds. E. Saraber jr. uit Voor schoten worden bevestigd als legerpre- dikant. Kandidaat Greive werd op 23 maart 1930 te Harderwijk geboren. Hij bezocht eerst de christelijke h.b.s. te Leiden, deed daarna via het Hervormd Oplei- dings Centrum, toen nog te Doetin- chem, staatsexamen gymnasium A ei B en studeerde vervolgens nog aan de Rijks Universiteit te Leiden, waar hij in februari 1956 zijn kandidaats- en in juni 1958 zijn kerkelijk examen deed. Nadat de heer Greive van oktober 1958 tot februari van het vorige jaar als losarbeider in de ploegendienst bij de K.N.H.S. te IJmuiden (Breebond. Oxy Staalfabriek en S.M.F.) vier maanden leervicaris te Velsen noord was geweest, werd hy in juli van het vorige jaar na een gehouden colloquium toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederland se Hervormde Kerk. Sinds 24 augustus van het vorige jaar is kandidaat Greive reeds werkzaam als geestelijk verzorger van de strijdkrachten. Als legerpredi- kant zal zyn .militaire" standplaats het garnizoen Bergen op Zoom zijn. Op tweede paasdag Rotonde verwerkte 140.000 voertuigen De rotonde Oudenrijn bij Utrecht heeft tweede paasdag een recordpresta tie geleverd met het verwerken van 140.000 voertuigen. De laatste twee ja ren lagen de aantallen ver beneden dit getal. Paasmaandag 1957 was het laatste jaar, dat men hoge cijfers noteerde. Maar gisteren is dit record gebroken Tot deze conclusie kwam Rijkswaterstaat vanmiddag, toen de berekeningen kon den worden afgesloten van de 24 uurs telling, die van maandagochtend tot dinsdagochtend gehouden werd. De opstoppingen ontstonden vooral door kettingbotsingen, hetgeen tot ge volg had dat soms uit de richting Arn hem een half uur lang geen auto nader de. Later kwamen ze dan in een grote prop weer aankruipen. Opstoppingen zijn dus niet veroorzaakt, doordat de ro tonde Oudenrijn moeilijk zou hebben ge functioneerd. Dit jaar was daarvan, al dus Rijkswaterstaat, geen sprake. De on onlangs aangebrachte verkeerslichten hebben hier zeer goed voldaan. Daarom bestond er ook nauwelijks of geen be hoefte aan omleggingen. UNIEKE OPERATIE BIJ KONINGSTIJGERIN (Speciale berichtgeving) Voor de tweede maal is de prachtige Bengaalse koningstijgerin Mimi in Bur gers Dierenpark te Arnhem verslost moe ten worden door middel van de zoge naamde keizersnede. De chirurgische in greep die geschiedde door dokter Dubois van de Veeartsenijkundige Dienst te Utrecht cn die daarbij bijgestaan werd door drie assistenten, is wederom goed dc VVV Wassenaar heeft in haar gelukt. Na gedurende de paasdagen nog informatiekantoor bij de heer Hoogeveen min of meer in verdoofde toestand te m <je Kerkstraat vele aanvragen om hebben verkeerd, liep Mimi vandaag logies te verwerken gehad. Toch was de weer door haar kooi. voorraad particuliere bedden, die nor- Ongeveer drie jaar geleden werd de j maal al 700 bedraagt en tegen de tijgerin Mimi voor het eerst verlost j dagen nog groter was geworden door door een chirurgische ingreep. Twee doodgeboren jongen waren er toen. De operatie nam zaterdagmiddag ongeveer twee uur in beslag. De toegebrachte snede is veel kleiner dan de eerste keer. Het dode jong dat tevoorschijn werd gebracht, was ook volgroeid. De operatie is een unicum in ons land. Er hebben zich gedurende de paasdagen in Wassenaar talrijke verkeersongevallen voorgedaan, die echter over het algemeen weinig ernstige gevolgen hadden. Het ernstigste ongeluk overkwam de 37-jarige hoofdagent Th. J. Joling, die op de hoek van de Rijksstraatweg en de Rust cn Vreugdlaan het verkeer regelde en zondagmiddag aangereden werd door een bromfietser. Hij liep een iware hersen schudding op en moest in de St.-Ursulakliniek worden opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. Kort tevoren had een andere hoofdagent, H. G. B. Geurts, met de motor een aanrijding op de Lange Kerkdam. Hij kwam er met enkele hoofd wonden goed af en kon maandag gewoon dienst doen. De verkeersregeling heeft de Wasse- enkele mogelijkheden achter de hand: naarse politie voor het eerst versterkt met 6 man reserve-politie veel hoofd brekens gekost. De halve rijweg op de Rijksstraatweg bij het Dierenpark, waar een tunnel wordt aangelegd, maakte omlegging van het verkeer binnendoor noodzakelijk. Ook op de hoek van de Storm van 's-Gravesandeweg en de Van Zuylen van Nijeveltstraat werd af en toe het verkeer omgelegd, daar anders de route Van Zuylen van Nijeveltstraat- Lange Kerkdam te vol dreigde te wor den en het kruispunt Den Deyl de grote stromen verkeer niet tijdig kon verwer ken. Het is vooral het fietsers- en brom- fietsersverkcer. dat op dit kruispunt problemen schept. Een afdoende ver keersregeling is slechts mogelijk met verkeerslichten. Het fietsers- en brom- mersverkeer reageert n.l. nauwelijks op de aanwijzingen van de verkeersagenten die zich met hun stopborden midden op de twee rijbanen bevinden. Op de druk ste uren werd hier gisteren geassisteerd door twee reserve-agenten. Vele aanvragen extra aanbod bij lange na niet uitgeput. De VVV Wassenaar had ook gemak kelijk voor de groep Franse jongelui, die in de tunnel bij het Kerkehout hebben overnacht een beter onderdak kunnen vinden in een school of verenigingsge bouw. Ook de politie had trouwens nog de schietloods en de politieschool. Maar de Franse jongelui voelden er niets voor hun kamp op te breken en omdat de bedden in de tunnel niemand in de weg stonden en de begeleidende abbé de verzekering gaf. dat de groep 6 uur 's morgens zou vertrekken, heeft men de jongelui maar laten slapen. Schipper kreeg pak slaag van de waterpolitie De schipper van het Westduitse sleep- schip „Grcta", die Nederland niet bin nen mag omdat hjj een hakenkruisvlag „voert", heeft in de loop van vanmorgen een pak slaag gehad van de waterpolitie de „Wasserschutz". Het schip ligt thans aan de Duitse oever te Lobith. Vanmorgen kwam de Wasserschutz aan boord. Schipper Hoovle weigerde deze echter de toegang tot zijn schip, omdat naar hij zei zijn schip reeds door de Duitse douane is uitgeklaard. De Duitse rivierpolitie zag echter kans toch aan boord te komen. Bij zijn verzet daartegen liep de schipper het pak slaag op. De haken kruisvlag werd door de politiemannen doormidden gescheurd. De schipper, die overigens de gastvrijheid zelve is tegen over ieder ander die aan boord van zijn schip wil, deelde aan de televisie-ver slaggevers uit Nederland en Engeland mee, dat hij lid is van de „Stahlhelm". Hij leidde hen rond en toonde hun o.m. de oude Duitse marinevlag op standaard en een exemplaar van „Mein Kampf". Driemaal zijn vandaag vertegenwoor digers van de „Gelsenkirchener Reede- rei" voor wie de schipper vaart (het I schip is zjjn eigendom) aan boord ge weest met verzoeken en orders om de „Greta" naar Ruhrort te doen slepen. Schipper Hoovle negeert deze orders echter. Op het ogenblik heeft niemand er een idee van wat er met het schip gaat gebeuren. Eerlijke taxichauffeur Nadat een Amerikaanse onderwijzeres op Paaszaterdag bij haar hotel in de Van Breestraat, te Amsterdam, waar heen zij zich met een taxi had laten vervoeren, was gearriveerd, bemerkte zij tot haar grote schrik, dat zij haar tas in de taxi had laten liggen. In de tas be vonden zich haar paspoort, traveller- cheques en een bedrag van ongeveer f. 2500. Zij stelde onmiddellijk de politie hiervan in kennis. De volgende dag. eerste paasdag, kon zij deze de heuglijke mededeling doen. dat de taxichauffeur de tas met de complete inhoud aan het hotel had terugbezorgd. De eerlijke vinder had zich daar echter niet bekend gemaakt. BEURSOVERZICHT Philips en Unilever willig Amsterdam, 19 april De zeer vaste stemming voor de Phi lips en Unileverwaarden van voor de paasdagen werd vandaag verder voort gezet. Beide fondsen lagen „willig" in de markt als gevolg van buitenlandse aan kopen. Dc handel was kalm. Aan de vraag kon alleen tegen veel hogere koer sen, vergeleken met de voorgaande slot- prijzen. worden voldaan omdat de ver- kooplimites steeds meer beginnen op te drogen. Voor Philips heeft de beurs het magische getal 1000 in gedachten en het ziet er naar uit, dat het niet uitgeslo ten is, dat dit zoveelste naoorlogse hoog terecord binnen niet al te lange tijd be reikt zal worden, tenzij het buitenland, de aankopen staakt. Ook Unilevers zijn flink op weg naar de 1000 maar het verschil met de Philips bedraagt thans circa 100 punten. De grote stimulans voor beide papieren ging uit van Wall Street waar de fondsen vrijdag jl. zeer vast lagen. Het Damrak nam vanmiddag deze gunstige tendentie over. De Beur zen in West-Duitsland gaven een gun stige stemming te zien en dit werkte in spirerend op Amsterdam. Philips schom melde rond de 946 en steeg op deze prijs niet minder dan 45 punten, vergeleken met de slotkoers van donderdag voor Pa sen. Ook de preferente aandelen Philips werden hoger geadviseerd. Unilevers no teerden op 845 circa 30 punten boven de voorgaande slotkoers. In dit verband kreeg ook Calvé een hogere adviesprijs. AKÜ's konden moeizaam meekomen en waren 484 circa 2 punten hoger, ter wijl de claims op f. 126 prijshoudend wa ren zonder meer. Hoogovens oud en nieuw een fractie hoger op resp. 677 en 658. In deze hoek begint de handel Leids student vestigt zweefvlieg-record DOELVLCCHT VAN 509 KM Willem Toutenhoofd, student te Lelden heeft op de tweede paasdag per zweef vliegtuig een doelvlucht gemaakt van 509 km en zal dus waarschijnlijk de nieuwe Nederlandse recordhouder doel vlucht worden. Het oude record, daterend uil 1957, stond met 498 km (van Teriet bn Arn hem naar Le Havre In Frankrijk) op naam van A. Dekkers met een „Skylark II". Toutenhoofd maakte gisteren op Teriet een Herstart in een KA-6 toestel en slaagde er met gunstige wind in het van te voren gestelde doel, een vliegveld bij Chartres (75 km ten zuidwesten van Parijs» te bereiken. Op Teriet was nog niet bekend hoe lang deze zweefvlucht geduurd heeft. Het was een oefenvlucht voor de wereldkampioenschappen, die van 3 tot 19 juni op het vliegveld Bertzweiier bi) Keulen zullen worden gehouden. Ons land zal in Keulen vertegenwoor digd zijn door de Nederlandse kampioen 1959 Frits Seyffert, student te Delft, die met een „Skylark III" open klasse zal deelnemen en door oud-kampioen (1957) Toutenhoofd en ir. Sypko W. Andreae, die beiden met 'n KA-6 zullen uitkomen in de standaardklasse. Als algemeen reserve-vlieger is aange wezen tweede luitenant-vlieger Eddy F. van Bree van de vliegbasis Woensdrecht der Koninklijke Luchtmacht. Chef d équipe is de heer M. J. Mantlng, leider van het zweefvliegcentrum der KNV v. L. te Teriet. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 april. Veemarkt. Aanvoer in totaal 5219. vette koelen en ossen 875, gebrulksvee 1367. vette kalve ren 375. graskalveren 327. nuchtere kalve ren 1573. varkens 481. biggen 7. paarden 57. schapen of lammeren 66. welde/zulg- lammeren 39. bokken of gelten 42. Prijs ln cents per kg: vette koelen le kw. 300-325. 2e kw. 280-95. 3e kw. 260-75. vette kalveren 285-310. 250-285. 230-250. varkens (lev. gew.) 150 148 146. slacht- paarden 250 200 190. Prijs ln guldens per stuk: gras kalveren le kw. 430. 2e kw. 370, 3e kw. 270. nuchtere kalveren 60 49 40, export- varkens 80 70 60. biggen 50 40 36, scha- Een 110 95 65. lammeren 120 95 70. kalf- oelen 1280 1100 900. melkkoeien 1280 1100 900, vare koelen 900 780 680, vaarzen 925 760 600. pinken 570 600 40. steeds meer af te nemen. Aandelen Kon. Olie moesten vandaag, tegen de gehele marktverhouding in, een gevoelig koers verlies incasseren. Bij een prijs van f. 150.50 noteerden de aandelen ca. f. 3 beneden de vorige slotpriJs. De arbitrage was hier aan de markt. Het koersver loop van de olie-aandelen is, aldus de beurs, de laatste weken zeer teleurstel lend. Scheepvaartwaarden lichtelijk ver deeld. Van de cultures bewogen certifica ten Dell zich boven de vorige slotkoers. Staatsfondsen zeer stil en praktisch on veranderd. De obllgatiemarkt was overi gens eerder aan de vaste kant. Tweede paasdag heeft burgemeester L. de Kool van Voorschoten de tentoon stelling „Toonschaal '60" geopend. In te genwoordigheid van talrijke genodigden, onder wie de beide wethouders en en kele leden van de gemeenteraad, hield de burgemeester een korte toespraak. Deze tentoonstelling is gebaseerd op een bepaald welomschreven onderdeel van de muziek, nl. de huismuziek. Er wordt dikwijls gezegd, dat de oude gezinssfeer verloren is gegaan. Het leek de burgemeester beter te zeggen, dat het gezin met de tijd is meegegroeid en dat het karakter meerdere malen vernieuwd is. Dit blijkt ook uit het tentoongestelde materiaal en speciaal uit de schilderijen. Wij moeten ons leven toetsen aan het geen geweest is. We moeten daarbij trachten objectief en eerlijk te zijn en de moed hebben onszelf een onvoldoen de toe te kennen als we die nodig heb ben. We worden geconfronteerd met het verleden en nu moeten we goede geeste lijke associaties wekken en conclusies trekken, die vruchtbaar zijn voor de tijd waarin wij leven. Uit het verleden moeten we trachten over het heden naar de toekomst te gaan, naar de toekomst, die voor onze kinderen is en waarvan we toch altijd hopen, dat die beter zal zijn dan het he den. Experiment De tentoonstelling ln 1959 was een ex periment, vooral ook voor de heer Bu- rema, als medewerker voor culturele za ken de organisator, maar ook deze ten toonstelling zal in zekere zin een experi ment zijn. We moeten afwachten hoe groot de belangstelling zal zijn. Niet alleen de heer Burema werd door burgemeester De Kool met waardering genoemd, ook de heer J. N. van Wessem, directeur van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" in Leiden en de heer A. W. Ligtvoet, wetenschappelijk hoofdassis tent aan de muziekafdeling van het Ge meentemuseum te Den Haag, die als ad viseurs opgetreden zijn. Een foto van een hoekje van de tentoonstelling, waar nieuwe in strumenten, vervaardigd naar oude modellen staan opgesteld. Op de foto staan een spinet naar Itali aans model (links), een klavecim bel (rechts), 2 handharpjes, een platte luit, een theorbe en een gitaar. We hebben behoefte aan „leven" ln ons leven, merkte burgemeester De Kool op. Spreker zag ook de vier avondcon certen als een aanvulling van die be hoefte. Die concerten zijn een muzikale omlijsting en een aanvulling van deze tentoonstelling, die een manifestatie ls, waarin het sprankelende van de muziek duidelijk naar voren komt. De beste verwachtingen Het gemeentebestuur heeft de beste verwachtingen van deze tentoonstelling, die in breder kring dan alleen van de plaatselijke bevolking belangstelling kan wekken, en hoopt daarin niet te worden beschaamd. Mocht dit evenement niet geheel voldoen, dan zal toch een volgend jaar met weer nieuwe verwachtingen be gonnen worden, want het gemeentebe stuur zal zijn culturele taak verstaan. Met het uitspreken van de hoop op een volledig welslagen van deze tentoon stelling verklaarde burgemeester De Kool deze tentoonstelling voor geopend. De tentoonstelling is geopend van 18 tot en met 23 april. Op dinsdag 19, don derdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 april wordt er 's avonds een kort con cert gegeven, verzorgd door Henk Hal, blokfluit, Jan Goudswaard, gitaar. Hen- ny Ravesteyn, viool. Wim van der Rey- den, orgelpositief, Louki Koppe, viola da gamba, Lucius Voorhorst, fluit, Wim v. d. Reyden, klavecimbel en leden van de Vereniging voor Huismuziek afdeling Den Haag o.l.v. mej. Elizabeth Ten- haeff. In ieder concert zullen slechts enkelen van de genoemde musici optreden. LEIDERDORP SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester zal morgenavond van 6 tot 7 uur spreekuur houden in plaats van 7 tot 8 uur. WARMOND Aanbesteding Vanmorgen hebben B. en W. van Warmond in hotel „De Zon" het maken van grond-, rtolerings- en bestratings- werken in het uitbreidingsplan „Oost aanbesteed. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver, de firma J. Stam te Voorschoten voor f86 490. Hoopte inschrijver was de firma C. T. Bos huis uit Zeist voor i 150.000. De begro ting was f 107.000. ZOETERWOUDE Zilveren jubilaris Nieuw Werklust Het was zaterdagmorgen feest in de kantine van de C.V. Nieuw Werklust te Hazerswoude Rijndijk, waar het gehele personeel aanwezig was toen de heer A. P. Bruines, groot aardewerk-draaier met zijn vrouw werd binnengeleid. De ad- junctdireoteur, de heer Van de Bom, verheugde zich op deze dag. waarop het 25 jaar geleden was, dat de heer Brui nes in dienst kwam bij de C.V. Nieuw Werklust. Namens de directie felici teerde hij hem met dit Jubileum. Hij schetste het bijna onmisbare werk van de jubilaris, wat door de mechanisatie wel verdrongen gaat worden, maar toch nog van groot belang is dank zij de goede kwaliteit ervan. Hij roemde de ervaring en de goede samenwerking, waarna de Jubilaris een geschenk onder couvert kreeg. Mevrouw Bruines kreeg een bloemstuk. Namens de vereniging van handela ren in bouwmaterialen (HIBIN) over handigde de heer v. d. Bom aan de jubilaris het diploma met bronzen leg penning voor 25-jarige trouwe dienst. De bedrijfsleider, de heer Van der Vlist. noemde de jubilaris een van de beste groot-draaiers in Nederland. Beurs van Amsterdam Dinsdag 19 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1009. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 414 10014 100% Ned '59 414 lOO'.jGL 100% Ned. '59 414 98,% 97% Ned. '53 3% 94'. 94% Grootboek obl. 314 7744 Ned. '47 314 (3) 92% 9211 Ned '51 314 95B 95 Ned. '53 l3%> 93|| 9311 Ned '56 314 9311 9311 Ned. 48 314 86% 86'j Ned. '54 3% 86'. 86% Ned. '55 I 3'4 89'. 89', Ned. '55 II 3Y, 90% 90% Ned. 17 3 89A 88% Doilarlng '47 3 92 92% Investerlngscert. 3 97,% 971 Ned. 62-64 3 97% 97% Indiè '37 A 3 93% 93A Grootboek 46 3 89 '4 Ned. WB 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B. 38 37% Nat. Handelsbank 163% 1630B Ned. Handeiml)265 263% Amst. Rubber 112HGB 111% H.VJ4166* 166 Senembah 545 545 Ak.U481* 485GB Berkel's Patent (v.) 304 GB Calvé Delft cert. 766 799 Deli Mi).en (Ver.) 180.60 i81 90 Kon. Pap v. Gelder 270GB 273 Hoogovens eert674 681'-j Müller en Co. NB. 460 GB 464* Ned. Kabelfabr489 490 GB Philips 900' 950 GB Philips pref280GB 287 Unilever 813* 846* 1 Wilton Feyenoord 208 205 GL Biliton 2de r35414 350 GB Dordtse Olie gew. 721 >4 704 Kon. Olie (f20.—) 15520 152 Idem <50 A f20.—) 153.60 150 40 Holl. Amer. UJn 138* 137 Java China Paket 147 145 KL Al 113 11380 Kon Ned Stmv Mi) 177 179 Kon Paket Mi) 132 190'i Stoomvaart Mij Ned 161 160'4 Nlevelt Goudr eert 137 136*2 v Ommeren eert 247 247 Kon Rott Lloyd 146 145'» Ned 8cheepv Unie 146 145*» NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam 47 (34 3 93* 93'i idem 48 (393'93'i R'dam 52-1 »4'*i 97'» ld ld -37 I-Il (3*» 93'* 93'. Z-Holland '56 (4**» 98'. 971.1 Bankwezen Bank N. G. "58 (5*) 104 104 id. N.WJ3. *52 (4*) 96 96A Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94 94 Premieleningen 99* 99 B A'dam '51 I 2* 85 84 A'dam '56 I 2* 79 *i 79* A'dam '56 II 2* 94* 94* Eindhoven '54 2* 81». 80 Enschede '54 2* 81* 81* Den Haag '52 I 2* 84* 84* Idem II 2* 88 R'dam '52 I 2* 86* 86»; 85». 99 99 Utrecht '52 2* 89 *i 88* Z.-Holl. 1957 2* 98* 94 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelllngen Robeco 215 21650 Amst Bank 339 339 HB.U eert221 *i 220'i Rott. Bank 276 278* Twentsche Bank 265 265 Industrie Ondernemingen Albert Heyn382 Borsumi)I K. N. Ed-met. A-AA Idem pref wd. Electrolasmi) Kon Ned Orofsm. Holl Constructie Ing bur v. BouwniJv. Internatlo Int. Kunststoff. Ind. Leldse Wolspinnerij Rott. Droogdok Ml). Sikken's Laklabr. Ver. Touwfabrleken Walvisvaart Wernlnk's Betonm. Van Wijk en Heringa Spoorwegen Dell 8poorweg MU 6 Amerik fondsen Canadian Pacilic R 26,14 Intern Nickel 105* 382 383 60* 62* 95 95 107 334 325 160 175* 500 282 276* 162 164* 67 67 385* 394 624 611 620 630 300 306 114* 115* 162* 162* 109 110 115 116 Anaconda Betnienero Steel Cities Service General Motors Kennecott Repuoiic Stee) Shell OH Union Pacific Un States Steel MA 45* 43 45, 78* 61'» 70 26A 81 26* 106 5«\ 45* 43 46*. 77*4 62 70* 80*.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11