DELFIA CALVÉ Voor het eerst een internationaal hloemendansfestijn in Hillegom 100% zuiver 100% plantaardig Juwelendief probeerde de buit tegen beloning terug te geven Bij de verzekeringsagent gearresteerd Leidse Schaakbond Zweefvliegen in Woensdrecht La ng niet iedereen tevreden over dansfeest VVV Hillegom Oni de Zilveren LD-koning Tal is ziek SPOKTSPLINTKRS DINSDAG 19 APMfc 1909 Kindje In onto bijna gestikt... D« Haags* politie heeft condagmid- da& na door een voorbijganger gewaar schuwd te zijn, moeten ingrijpen om een 15 maanden oude baby van ver stikking in een auto te redden. Het kind was door zijn ouders, de Deense familie A. F. Sorensen in de geheel af gesloten kleine auto achtergelaten, ter wijl de ouders het miniatnwrstadje Ma- dnrodam bezichtigden. Toen de politie een portierraampje had geforceerd en het portier had ge opend ontfermde de attente voorbij ganger zich over het kind, dat rood aangelopen in de snikhete benauwde auto lag te hullen... De ouders meldden zich eerst geruime tijd na herhaalde oproep via het omroepsysteem van Ma- durodam, vermoedelijk ook omdat zij de in het Nederlands gestelde oproep niet hadden kunnen verstaan. Er was toen ongeveer vijf kwartier verstreken tussen dè ontdekking van de voorbijganger en de komst van de ouders. HET BAK. EN BRAADVET Soekamo in Wenen President Soekarno is zondag voor een particulier bezoek van vijf dagen in We nen aangekomen. Hij vloog, vergezeld van zijn ministers van Buitenlandse Za ken en Industrie, van Boedapest naar de Oostenrijkse hoofdstad. (Van een onzer verslaggevers) Krachtige schijnwerpers, snorrende camera's en veel blitzlicht in de grote zaal van Treslong. Wolken van tule, donkere kostuums en geroezemoes van stemmen. Slotvfox. tango en Weense wals. Danswedstrijd voor amateurs om de bloemtrofee in het noordelijkste bloembollendorp'. Ondanks de verschil lende bezwaren, welke er o.m. van kerkelijke zijde zijn geuit, is het inter nationale bloemenbal op paaszaterdag dus doorgegaan. De Amateur Dans- sport Bond Nederland had het n.l. in samenwerking met de Stichting V.V.V. Hillegom georganiseerd. De voorzitter van deze V.V.V.de heer L. Burggraaf, die met enkele an dere minnaars van Terpsichore in het ere-wedstrjjdcomité was opgenomen, zei in zijn welkomstwoord, dat het in de bedoeling ligt om dit dansfestijn tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Hij kon jammer genoeg slechts een vrij gering aantal belangstellenden begroeten. Wat de prestaties van de aan de wedstrijd deelnemende paren uit Duitsland, Frankrijk en Nederland betreft, doze waren het aanschouwen zeker waard. Onstuimig danste men de tango, zwierig de Weense wals, sier lijk de Engelse en gemakkelijk de fox trot. Do uit drie man bestaande jury had een moeilijke taak. want de ene figuur was nog ingewikkelder dan de Advertentie ander. De twaalf dansparen streden een gracieuze strijd op de gladde vloer, welke aan de op een avond als deze te stellen eisen uitstekend voldoet. Zij deden dat in aanwezigheid van de even voor de aanvang van de danswedstrijd gearriveerde bollendrieling. Saskia, Lisa en Hilda moesten op dit feest alle aanwezigen van bloemen voorzien en aan de leider van de winnende dans- ploeg een zilveren trofee overhandigen. Nederland en Duitsland eindigden beide met 139 punten op de eerste plaats, maar aangezien aan de Duitsers tot tweemaal toe een halve punt meer was Hilda reikt de trofee uit aan de leider van de Duitse dansploeg. (Foto L.D./Holvast) toegekend, werden zij tot winnaars uit geroepen. Nadat de prijzen waren uitgereikt en de fotografen hun plaatjes hadden ge schoten, gaven de dansparen tot ieders genoegen nog een demonstratie van hun kunnen. ,,The Bouncers", een or kest in grote bezetting onder leiding van J. v. d. Heeft, zorgden op dit eer ste internationale bloemenbal voor de muziek. HOUDT DAF IN 'T OOG Eenvoudiger - Goedkoper, Off. Dealer GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 (Van onze Haagse redactie) De 31-jarige los werkman, die, zoals gemeld, donderdagavond j.l. werd ge arresteerd, omdat men hem ervan verdacht voor f. 32.000.aan sieraden b(j een juwelier in het Benoordenhout, te Den Haag, gestolen te hebben, heeft bekend deze inbraak gepleegd te hebben. In een koffer, die de man op het tijdstip van zijn aanhouding bij zich had. vond de recherche het grootste deel van de buit terug. Enige gouden halskettingen werden vermist, maar tijdens zijn verhoor heeft de man verteld, dat deze sieraden zich in het bagagedepot van het Hol landse Spoorstation bevonden. Inderdaad heeft de recherche daar de ontbrekende sieraden in kunnen lossen. De totale buit van deze brutale diefstal is dus nu terecht. Twee sporen hebben tot de aanhou ding van deze inbreker, die overigens geen onbekende van de politie was. ge leid. Het eerste spoor was een zeer brutale poging van de loswerkman om de juwe len terug te geven, om op deze manier aan het uitgeloofde beloningsbedrag te komen. De politie neemt aan, dat de man geen kans heeft gezien zijn buit te gelde te maken en dat hij in geldnood verkeerde. Gebleken is dat de inbreker de gedu peerde juwelier heeft opgebeld, zich daarbij voordoende als een „bemidde laar". De uitgeloofde som bedroeg echter f. 5000,Op dit aanbod ging de juwe lier echter niet in. „Ik ben verzekerd", zo was het ant woord van de juwelier en de gehele kwestie ligt dus op het terrein van de verzekeringsmaatschappij Toen dit dus niet gelukte, zocht de „bemiddelaar" contact met de verzeke ringsmaatschappij. Hij vroeg of hij in litie een tip kreeg, die de aandacht ves tigde op iemand, die voor een dergelijke inbraak in aanmerking kwam en die de laatste tijd veel geld had uitgegeven. Deze man werd geschaduwd. Nadat de recherche zowel de persoon, waarop de aandacht door de tip gevestigd was en de geheimzinnige „bemiddelaar" had ge combineerd, ging de recherche naar de Maastrichtsestraat te Den Haag, waar de agent van de verzekeringsmaatschap pij woont, die de juwelier had verzekerd. Enige malen was deze bewoner van de Maastrichtsestraat al door de „bemidde laar" opgebeld en ook had men de man van de tip in de Maastrichtsestraat ge signaleerd. Toen nu de „bemiddelaar" in de wo ning van de verzekeringsagent was, ging de politie naar binnen, waar de loswerk man, met het koffertje juwelen geknipt kon worden. Ook de politiespeurhonden Rex en Trix hebben bij deze aanhouding nog verbinding kon treden met de advocaat i een rol gespeeld. Tijdens een z.g. „sor- I van deze maatschappij, maar dit weigerde teerproef" wezen beide honden de aan- de advocaaat. Het tweede spoor, dat naar gehoudene aan als degene die in het de los werkman voerde, was dat de po-1 pand van de juwelier is geweest. Premier van Nieuw-Zeeland was even op Schiphol De oudste minister-president van het Britse Gemenebest, de 78-jarige premier van Nieuw Zeeland Walter Nash, te vens op Adenauer na de oudste premier ter wereld, is op de middag van de tweede paasdag een uur in ons land ge weest. Hij kwam met een zestal hoge func tionarissen van de Nieuwzeelandse re gering met het lijntoestel van de BEA uit Londen op Schiphol en stapte daar aan boord van een Tupolev-straalvlieg- tuig van de Russisohe luchtvaartmaat schappij Aeroflot om een bezoek van 'n week te brengen aan premier Kroes- jtsjef, die hem daartoe heeft uitgeno digd. Het onderwerp der besprekingen tus sen de beide staatslieden zal op het politieke vlak liggen: ontwapening en vreedzame coëxistentie. Nieuwe poging om Chessman van de gaskamer te redden Een advocaat van Caryl Chessman heeft gisteren bij het Amerikaanse Hooggerechtshof een verzoek ingediend tot uitstel van Chessmans executie en een nieuwe behandeling van deze zaak. De terechtstelling van Chessman is vastgesteld op 2 mei. In het verzoek zegt de advocaat o-m., dat Chessman in februari aan de gaskamer is ontkomen om betogingen tegen president Eisen hower te voorkomen bij zijn tournee door Zuid-Amerika. De advocaat zegt, dat het niet met het geweten en de menselijke waardigheid te rijmen is als Chessman nu ter dood gebracht wordt. Polaris krijgt geen groter reikwijdte De Amerikaanse vice-admiraal J. T. Hayward heeft aan een Congrescom missie verklaard dat hem 84 miljoen dollars geweigerd waren die gebruikt zouden worden om de reikwijdte van de ..Polarisraket" te verhogen van 1200 tot 3000 kilometer. De „Polaris'" wordt beschouwd als een van de minst kwetsbare wapens van Amerika. Philidor IV heeft op het nippertje nog het kampioenschap in de derdeklasse B van de Leidse Schaakbond veroverd. Het protest tegen de arbitrage van de partij Van Veen (Boskoop II)De Rooy (Phi lidor IV), die in eerste instantie een overwinning voor De Boskoper oplever de, is namelijk toegewezen. Philidor kreeg de geclaimde volle winst, waar door de 4454 nederlaag een 5%44 zege werd. Het kan verkeren! De eindstanden in de diverse groepen luiden: Eersteklasse: LSG II Boskoop I Noordwijk I LSG III Een Nederlands tango. (Van een onzer redacteuren) De Vereniging van Vreemdelingenverkeer in onze vooral door de Oos terburen zo veelgeprezen bollenstreek zijn onuit puttelijk in het bedenken van nieuwe attracties. Nadat de bollendrieling van tweeling weer drie ling was geworden, kwa men de VW-bestuurde ren van Hillegom op de originele gedachte een internationale danswed strijd in Treslong te or ganiseren. Die danswed strijd heeft diezelfde be- stuurderen echter nogal wat grijze haren bezorgd. Niet alleen omdat de op komst nu niet bepaald daverend was en omdat de zo begeerde sfeer van gezellig samenzijn pas op een zo ver gevorderd uur de kop opstak, maar ook omdat zowel de gerefor meerden als de katholie ken hier helemaal niet over te spreken waren. Het festijn werd name lijk gehouden op paas zaterdag. In de gerefor meerde kerk werd zelfs een kanselboodschap voor gelezen, waarin de gelo vigen dit festijn sterk werd afgeraden. Ook in de katholieke kerken liet men zich niet onbetuigd. De WV-voorzitter van Hillegom zat er op paas zaterdag dan ook wat stil letjes bij. Ondanks de sprookjesachtige tule en de wat zenuwachtige charme van de lieftal lige vrouwelijke danse ressen. Er waren trou wens nog meer kleine onvolkomenheden op dit stijlvolle, maar soms ook wel eens wat saaie dans feest. De man van het scorebord beschikte op een gegeven ogenblik over te weinig enen om de gelijkopgaande strijd tussen Nederland en Duitsland op de voet te kunnen volgen. En tot overmaat van ramp viel tijdens de prijsuitreiking het deksel van de overi gens fraaie beker af. De liefhebbers van het stijldansen hebben hier echter niet lang over ge treurd. Voor hen viel er nog heel wat te genieten. Zij hebben vooral volop genoten van de felle strijd tussen de Duitse en Nederlandse danspa ren. De Duitse degelijk heid won het van de Hol landse nuchterheid en van de Franse zwierig heid. De drie teams ga ven elkaar echter maar weinig toe. Al met al kre gen de Duitsers maar twee hele kleine halve puntjes meer dan onze landgenoten. Spanning genoeg dus. Hetgeen dan ook wel mocht, want de toegangsprijzen waren vrij gepeperd. Men moet echter niet vergeten, dat ook de bollendrieling aan wezig was en dat alle aanwezigen van deze lieve meisjes een bloe metje kregen. Die bloemetjes werden op dezelfde charmante wijze uitgereikt als de roemruchte Haarlemse bloemenmeisjes plegen te doen. De drieling heeft intussen heel wat van haar zenuwachtigheid verloren. De meisjes tre den nu al als echte door gewinterde gastvrouwen op. Zelfs de in groten ge tale naar Treslong ge trokken cameramensen van een bekend Neder lands filmjournaal kon den de meisjes niet bij zonder imponeren. Hilda II, Lisa en Saskia waren op hun paasbest. Dat moet gezegd. Wellicht kunnen zij volgend jaar de VVV-bestuurderen zijn vast van plan het experiment in 1961 te her halen, maar dan niet op paaszaterdag verster king krijgen van Noortje van Noordwijk. van Voor- tje uit Voorhout, van Bernardine van Benne- broek en van Houtje van Noordwijkerhout. Dan zou de op zo gemakke lijke wijze geboren drie ling kunnen worden her schapen in een lang niet onverdienstelijke zeven- ling. Dan zouden zij pas met recht de Haarlemse bloemenmeisjes concur rentie kunnen aandoen. De VVV-bestuurderen waren op een wat voor zichtige wijze tevreden over het uiteindelijke welslagen van de avond. Of de avond ondanks de vrij hoge prijzen ook een financieel succes is ge worden moet echter wor den betwijfeld. Alle be gin is echter moeilijk. Dat geldt ook voor bloembollendansfestijnen paar danst de (Foto L.D./Holvast) Alphen I Tweedeklasse A: Philidor III Alphen II Bodegraven II Nieuwkoop I Roelofarendsveen Tweedeklasse B: Philidor Leithen I Katwijk I NZH VTL I LSG IV Door in de 5e ronde van J. Piket te winnen heeft Roelof Westra de leiding genomen met V/2 punt voorsprong op zijn naaste concurrenten! De overige uitslagen in deze ronde waren: Van den Oord Sniet 4—4; Wei landDe Graaf f 10: Drs. Selier Van Steenis 01; Demmendal Van Dijk 0—1; Ketting Th. Piket 4—4: Koet Schuss 01; Geyer Etmans V24: Mr. ir. Westra mr. Mulder afgebroken; Hooyer Bizot afgebroken. De stand is thans: R. Westra 5 p.: Weiland. Smit, Van den Oord en Van Steenis 34 p.: J. Piket 3 p.: mr. Mulder en mr. Westra 2V2 afgebr.; Van Dijk. De Graaff en Schuss 24 p.; Drs. Selier, Ketting en Warmond Th. Piket 2 p.: Demmendal, Koet, Katwijk_IH Geyer en Etmans 14P-: Bizot 1 -f af gebr. en Hooyer 4 afgebr. Derdeklasse A: Hazerswoude Leiderdorp II Alphen III Bodegraven III Aarlanderveen Nieuwkoop II Boskoop III Derdeklasse B: Philidor IV Boskoop II Voorschoten II SPW Noordwijk II Leithen II Voorschoten III Derdeklasse C: Philidor V Katwyk II Zwarte Pion I VTL II Sassenheim II Zwarte Pion II gesp. m.pt. b.pt. 6 8 364 6 8 32 6 7 27 6 5 27 6 4 29 V2 6 4 28 5 10 30 5 6 33'* 5 6 25 5 5 26 5 2 19 '2 5 1 16 6 12 36 Vt 6 9 32 6 6 324 6 5 284 6 5 28 6 3 264 6 2 26 6 11 45 6 11 37 6 6 274 6 4 30 6 3 28 6 2 23 6 1 194 6 12 39 6 10 38 6 8 334 6 6 36 6 4 264 6 2 23 6 0 14 7 14 47 7 10 414 7 9 414 7 7 334 7 6 384 7 6 354 7 4 28 7 0 144 NEDERLAAGWEDSTRIJDEN S C. KATWIJK In de z.g. nederlaagwedstrijden, wel ke door de Schaakclub Katwijk zijn ge organiseerd heeft een L.S.G.-team, be staande uit spelers van het 2e, 3e en 4e tiental met 174 tegen 2V2 van „Kat wijk" gewonnen. De veertiende partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap schaken, die zaterdag te Moskou zou worden gespeeld, is uitgesteld wegens ziekte van uitdager Michael Tal. Kandidatentoernooi In het kandidatentoernooi voor deel neming aan het kampioenschap van Nederland luidt de stand na de vijfde ronde: 1. Bouwman, Langeweg en Van de Pol .allen 4 pnt.; 4 Tan en Van Wezel, beiden 3 pnt.; 6. Boon, Crabben- dam en Jonkman allen 24 pnt.; 9. Van Donk 2 pnt.; 10. Apking 14 pnt.; 11. Visser 1 pnt.; 12. Aalders 0 pnt. PROMOTIEWEDSTRIJDEN L.S.G. II L-S.G. II. dat in de afgelopen com- I en Stokkel petitie kampioen is geworden van de L.S.B., zal trachten te promoveren naar j de 2e-klasse KNSB. Het zal daartoe de 1 strijd aanbinden met de kampioen van de Haagse Schaakbond. Het Centrum I I en die van de Rotterdamse Schaakbond, de NRSV I. De eerste wedstrijd is vast gesteld op 24 april. Dan speelt LSG II te Den Haag tegen „Het Centrum". Twee van deze drie tientallen promo veren. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Westbrabantse Aeroclub zijn gisteren zweefvliegwedstrijden ge houden. Als eerste kwam aan de heer Andrea, die van Teriet via Ypenburg naar Woensdrecht was gevlogen. De heer J. van Eek uit Den Haag vloog van Woensdrecht naar Gilze-Rijen en was de tweede die landde. Van Woensdrecht naar Gilze-Rijen was eveneens de neer Czabo gestart, die echter door te weinig hoogte gedwongen werd in Rijsbergen te landen. Vierde werd de heer Dury, die van Antwerpen naar Roosendaal is gevlogen. De heren Ishoven uit Ant werpen en Frishert uit Woensdrecht startten beiden in Woensdrecht voor een prestatievlucht via Roosendaal en terug naar Woensdrecht. In de afdeling motorvliegtuigen kwam als eerste binnen de heer Menten uit Warmond. Tweede was de heer Huges uit Rijswijk, derde D. Pfann uit Am sterdam, vierde Luijks uit Diemen en vijfde Lokkerbol uit Schiedam KRACHTSPORT „DE SPARTAAN" De LAC „De Spartaan" heeft gisteren onder leiding van de heer Th. Brandt deelgenomen aan de body-buildingkam pioenschappen van West-Nederland te Amsterdam. Na een spannende wedstrijd kwam „De Spartaan" met de meeste prijswinnaars uit de strijd. Alle vijf deelnemers behoorden tot de prijswin naars. Deze deelnemers waren: H. P. Brittijn extra vedergewicht tweede prijs met 387,5 kg; C. Ligtvoet vedergewicht kampioen met 442,5 kg.; J. Overdijk vedergewicht derde prijs met 417,5 kg.; F. Pieters lichtgewicht derde prijs met 455 kg.; J. Minke middengewicht derde prijs met 547.5 kg. De heer Mieremet fungeerde als kamp rechter. Vier Spartaanleden zijn door de KNKSB uitgenodigd voor de centrale training in Den Haag: H. P. Brittijn, J. de Vink A. J. Koppe en M. Anneeze. LKV De krachtsportvereniging LKV heeft de competitiewedstrijd tegen Hercules (Dordrecht) met groot verschil gewon nen. Th. Langeveld, extra vedergewicht, boekte een nieuw recrod van 217,5 kg op 220 kg; K. Devilee, vedergewicht, 225 kg; H. v. d. Berg, middengewicht, 247,5 kg; J. J. de Romijn, half zwaar gewicht, 275 kg; P. v. Buuren 202,5 kg. Voor de centrale training ter voorbe reiding van buitenlandse wedstrijden en de komende Olympische Spelen zijn twee LKV-leden uitgenodigd. K. Devilee CRICKET Ajax (L.) en LCC in de competitie Ajax (L) is het a.s. seizoen ingedeeld in de tweede-klasse C, tezamen met CCG. Krekels, 41 Garrison Hook. HBS II, Sparta II. HDVS III en HCC IV. LCC komt uit in de tweede klasse E te zamen met BMHC, Concordia, CVHW, Haarlem II en RW IV. Ajax (L) II is ingedeeld in de derde-klasse C met Olympic II, Roggewoning II. Haarlem III, VCC III en RFW V. De Belg Frans Aerenhouts heeft de wielerwegwedstrij d GentW ageningen gewonnen. De best geplaatste Nederlan der was Jo de Roo. die als vijfde werd geklasseerd. De uitslag luidt: 1. Aeren houts (Belg) 253 km. in 6 uur 35 min., 2. Demulder (Belg) op een lengte, 3. Planckaert (Belg) op drie lengten, 4. De Cabooter (Belg) op 20 sec., 5. Jo de Roo (Ned.). De Brit Ian Black verbeterde tij dens wedstrijden in het 55-yardsbad van Hove het Europees record op de 400 m. vrije slag met een tijd van 4 min. 22 sec. Een week geleden verbeterde Black het Europees record op de 200 meter vlinderslag. Het oude record op de 400 m. vrije slag stond sedert 19 augustus 1958 met 4 min. 28.4 sec. op zijn naam. Het Poolse voetbalelftal heeft zich tweede paasdag geplaatst \ocr het eind- toernooi van de Olympische Spelen door een overwinning met 31 op Duitsland. - De Australiër Jack Brabham (Coo per) heeft zondagmiddag de 20e Grote Prijs van Pau gewonnen voor formule 2 wagens. De Fransman Maurice Trin- tignant, eveneens in een Cooper, werd tweede. Frans Kunen van Sprint uit Breda won tweede paasdag in Paderborn een wedstrijd over 30 km. in de bijzonder goede tijd van 1 uur 35 min. 15 sec. Op de tweede plaats eindigde de Duitser Kretschmer uit Neurenberg in 1 uur 38 min. 18 sec. Tijdens internationale wielerwed strijden in Coventry is onze landgenoot Piet van der Lans vierde geworden in een achtervolging voor amateurs over 4000 m. De uitslag was: 1. Cambrill (G.B.) 5.15.9. 2. Woodburn <G.B.) 5.24.7, 3. Holmes (G.B.) 5.26.0, 4. Van der Lans (Ned.) 5.29.3. De Ronde van Geldrop, een koers voor professionals over 140 km. (60 ron den), is maandag gewonnen door Bas Maliepaard. De uitslag was: 1. Bas Ma liepaard (Willemstad) 3 uur 44 min. 5 sec., 2. Steen voorden (Heemstede) z.t., 3. Van der Steen (Etten) z.t», 4. W. van Est (Breda) z.t., 5. M. Moks (Zundert) op 15 sec. Het voorlopig Nederlands dames handbalelftal versloeg tweede paasdag in Deventer een team uit Westfalen met 112. Bij de rust was de stand reeds 71 voor Nederland. De Zuidafrikaanse atleet Gert Pot gieter verbeterde tijdens de nationale kampioenschappen van zijn land in Bloemfontein het wereldrecord op de 440 yards horden met een tijd van 49.3 sec. Het oude record stond sedert 22 juli 1958 met 49.7 sec. op zijn naam. Klaas de Ruyter uit Apeldoorn heeft zaterdagmiddag de traditionele plassenloop te Reeuwijk gewonnen. Hij legde de 4500 meter af in 14.45.4, tweede werd de winnaar van het vorige jaar, Henk Christ (Oss Volo) op ruim 23 sec. De Thailander Pone Kingpetch versloeg zaterdag in Bangkok de wereld kampioen in het vlieggewicht de Argen tijn Pascual Perez op punten. Het ge vecht was vastgesteld over 15 ronden. Door een 50 zege in de thuis wedstrijd tegen Saragossa is FC Barce lona voetbalkampioen van Spanje ge worden. De nek-aan-nekrace met con current Real Madrid duurde tot de laatste dag, want de Madrilenen zege vierden uit tegen Las Palmas eveneens: 1—0. Het doelgemiddelde moest de be slissing brengen, daar beide clubs 46 punten uit 30 ontmoetingen behaald hadden. De doelcijfers van FC Barce lona <86 voor en 28 tegen) waren iets gunstiger dan die van Real (92 voor en 36 tegen). In de eindstand van het interna tionale schaaktoernooi te Mar del Plata (Argentinië) wordt de eerste plaats ge deeld door de Rus Boris Spassky en de jonge Amerikaan Bobby Fisher. Beiden behaalden 134 punt. De Amsterdammer Jan Keesom was gistermiddag veruit de sterkste in de door de Meteoor in Amsterdam C houden paasveldlopen. Keesom (AV '23) legde de 5600 meter af in 16 min. 59.8 sec. en werd pas 1 min 48.2 sec. later gevolgd door de B-klasser Wit (Medem- blik). De interland basketballwedstrijden tussen de dames- en herenploegen van Nederland en West-Duitsland, die eerste paasdag te Osnabruck werden gespeeld, zijn beide geëindigd in een Nederlandse zege. De Nederlandse heren wonnen met 6458 (rust 3134) en de dames met 47—42 punten (rust 17—17).

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 10