TM P aasmenu' s Café-Rest. „ZOMERZORG" President Bourguiba waarschuwt tegen Franse aanval op Tunesië Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 18 APRIL 196» NAARMATE de Parijse topconferen tie van 16 mei a.s. steeds naderbij begint te komen, maken de lei dende politici van de Sovjet-Unie steeds minder een geheim van het doel van hun propaganda. Dit geldt vanzelfspre kend in de eerste plaats voor premier Kroesjtsjef, die in de afgelopen maan den geen gelegenheid heeft laten voor bijgaan om, in de eerste plaats, de na druk te leggen op de „hartstochtelijke vredeswil" van zijn land of welke an dere uitdrukking uit het reclame-arse naal daarvoor gebruikt moge worden, en, in de tweede plaats, op het „Duitse revanchisme", waaronder hij de wraak lust vanwege twee verloren oorlogen pleegt te verstaan, welke hij aan de re gering in Bonn toeschrijft. In zijn ogen is het daarbij allerminst vreemd, dat die rancuneuze geest zich beperkt tot West-Duitsland. ofschoon voorheen juist het Oostduitse gebied, met name Prui sen. een bolwerk van militaristische ge zindheid placht te zijn. Voor wie het ge loven wil: dat is natuurlijk mèt de ze genrijke komst van het communisme als op slag veranderd IN bovengenoemd schema herkent men gemakkelijk de toch wel erg primi tieve mentaliteit van de rode psycho logie, die soms uiterst geraffineerd kan zijn, maar. zoals in dit geval, bepaald in fantiel. Het is namelijk een wit-zwart tekening: wit voor de Russen, zwart voor het Westen, waarbij dan de Duit sers als gemakkelijk mikpunt werden gekozen. En het doel van deze door zichtige tegenstelling tussen de roof zuchtige Duitse adelaar en het onschul dige Russische honingbeertje is velerlei: door de schildering van de Sovjet-Unie als land des vredes kan de herinne ring aan het brute, bloeddorstige op treden van de Russen in Hongarije mis schien nog wat meer op de achtergrond geraken evenals het droeve lot van de tientallen miljoenen onderworpenen in Oost-Europa. Tegelijkertijd ondermijnt die vredespropaganda de militaire wils kracht van het Westen, hetgeen dus twee vliegen in één klap betekent. WAT nu de agitatie tegen de Westduitse Bondsrepubliek en in het bijzonder tegen de fi guur van dr. Adenauer aangaat: ook hier zijn tenminste twee oogmerken aanwijsbaar. Hameren op dit aambeeld wakkert de onderlinge tegenstellingen in het Westen aan èn opent de mogelijk heid, zij het vooralsnog vaag, West- Duitsland onder communistisch regime te brengen. Het is verheugend, dat een man als president De Gaulle al stond hij in de voorste gelederen van het ver zet der geallieerden tegen het Hitler- regime zich door de Sovjetrussische Eremier niet van de wijs heeft laten rengen en zelfs kortgeleden, bij zijn bezoek aan de Britse hoofdstad, in het parlement een goed woord voor de West duitsers heeft gesproken, wat in Enge land niet helemaal overbodig mocht he ten: Britten hebben vele goede kwali teiten, maar beschikken tegelijkertijd over een ruime mate van verwaten schijnheiligheid. Op het punt van on dermijning van het gemeenschappelijk Westers bastion is Kroesjtsjef derhalve bepaald niet gelukkig geweest. PARIJS en Berlijn vormen dus, merkwaardig genoeg, de twee strui kelblokken bij de Russische pogin gen tot ondermijning van de Westerse eensgezindheid: Parijs als zetel van pre sident De Gaulle, die in het Westerse front dichter btf Adenauer staat dan bij de Britten of Amerikanen, en Berlijn als egelstelling-der-vrijheid in het rode land. Men kent het standpunt, of juis ter: het dreigement, van premier Kroesjtsjef ter zake van de voormalige Duitse hoofdstad. Hij wenst afzonder lijke verdragen van alle vier voormalige geallieerden met de twee Duitslanden of zal een eenzijdig verdrag met het com munistische Oostduitse regime sluiten als aan die wens niet wordt voldaan. In dat laatste geval doemen er ernstige moeilijkheden op, omdat de Russen dan de controle over de toegangswegen naar West-Berlijn aan de Oostduitsers over dragen hetgeen tot een gevaarlijke si tuatie kan leiden. Het Westen staat daarentegen op een regeling voor Ber lijn bÜ een algemeen akkoord over de Duitse eenheid en tot zolang wenst het zijn rechten in Berlijn onverkort te handhaven. WANNEER men, met de topconfe rentie in het vooruitzicht, na gaat hoe soliede het Westerse bolwerk is, behoeft men ten aanzien van West-Duitsland uiteraard geen en kele vrees te koesteren. Dr. Adenauer, beducht voor permanente verdeling van Duitsland in oost en west, ja zelfs voor het afstaan van Berlijn aan de commu nisten, zal uiteraard al het mogelijke doen het front van de vrije wereld zo hecht mogelijk te maken, waarbij hij zich, zoals gezegd, mag verheugen in de krachtige bijstand van de Franse presi dent-generaal, die zich ten aanzien van Moskou niet al te veel illusies maakt. Vermoedelijk willen de Britten in hun tegemoetkomendheid jegens het Krem lin nog het verst gaan, eventueel zelfs tot erkenning van Oost-Duitsland zij het dan toch met handhaving van de Westerse rechten in Berlijn. Tegen een zodanige erkenning van het rode regi me van Pankow verzet Amerika zich echter, al toont Washington zich wat soepeler ten aanzien van Berlijn dan van Adenauer en De Gaulle verwacht kan worden. DIE betrekkelijk kleine verschillen in het Westelijke kamp hebben, behalve de onvermijdelijke na delen, ook zekere voordelen .zy bevor deren de beweeglijkheid der onderhan delingen: onder de Westelijken bestaat immers enige variatie in de meningen, met de mogelijkheid van meer kansen op een vindingrijk compromis. En wanneer de vier grote mogendhe den straks in Parijs zullen vergaderen om de wereldproblemen te bespreken, zal er zowel gegeven als genomen moe ten worden. Het is, schematisch gezegd, niet ondenkbaar, dat er ten aanzien van Berlijn enige concessies worden ge daan (van praktische, niet van princi piële aard) in ruil voor een aanvaard bare vorm van controle op de atoom- bomproeven. Wat die ontwapening be treft: totnutoe is er nog niet veel uit de bus gekomen en bovendien zal het over leg van de Tien in Genève (vijf Wes telijke en vijf communistische landen) aan het einde van deze maand, name lijk van 29 april af, tot 7 Juni onder broken worden. Laatstgenoemde datum is drie weken na het begin van de Parijse topconfe rentie, zodat men dus weet hoelang het overleg-op-het-hoogste-niveau zal du ren. KENNELIJK Zijn de besprekingen in Genève thans op een punt geko men, dat de hoogste leiders een beslissend woord dienen te spreken. Vandaar de onderbreking. Hieruit volgt, dat de ontwapening inderdaad volgens de verwachtingen een buiten gewoon voornaam punt van onderhan delen zal uitmaken. Maar als het nu eens niet wil vlotten? Daarover maakt de Westduitse Bondskanselier zich zor gen. Voor de pers verklaarde dr. Ade nauer dezer dagen: „Men zou in Parijs wel eens de neiging kunnen hebben om Parijs ontkentrecht van achtervolging Vierduizend Syrische vrijwilligers gereed President Bourgulba van Tunesië heeft gisteren verklaard, dat het ge hele Tunesische volk zal strijden als de Fransen een aanval op Tuneslsch ge bied doen. De president, die zich met zyn weke lijks radiopraatje tot het volk richtte, zei dat de dreiging van een Franse aanval was gebleken uit recente Franse nota's, waarin werd verklaard, dat de Fransen gebruik zullen maken van het „recht van achtervolging" als zy door Algerijnse opstandelingen vanaf Tune slsch gebied zouden worden aange vallen. In Parijs hebben functionarissen van het ministerie van Buitenlandse Zaken echter categorisch ontkend, dat er In nota's aan Tunesië van een „recht van achtervolging" was gerept. Het Algerijnse bevrijdingsleger heeft naar raming een groot aantal man schappen in Tunesië, die door een inge wikkeld verdedigingssysteem van Al gerijns gebied zijn gescheiden. Volgens waarnemers in Parijs zouden de rebel lenleiders ernstige grensincidenten wil len uitlokken om het conflict op inter nationaal vlak te brengen. President Bourguiba zei gisteren, dat Frankrijk, als het de oorlog tot Tunesië uitbreidt, zijn positie in ge heel Noord-Afrika onherroepelijk zal verliezen. „De verantwoordelijkheid voor de oorlog, waarvan niemand de consequenties kan voorspellen, zou ge heel aan Franse zijde liggen", ver klaarde hij. Vierduizend Syriërs, allen met mili taire ervaring, hebben zich bereid ver klaard als vrijwilligers deel te nemen aan het „Algerijnse Bevrijdingsleger" van de opstandelingen, aldus het ge woonlijk welingelichte blad te Damas cus „Al Wahda". Het blad voegde hieraan toe dat de strijdgroep van Arabische veteranen, die „dikwijls tegen het Franse impe rialisme had gestreden", de vorming van een commandoregiment overweegt die ln Algerije zal vechten. Volgens het blad had de vertegenwoordiger van „de Algerijnse voorlopige regering" in Da mascus, Mohammed al Ghasirl, ver klaard. dat zijn bureau honderden aan meldingen van Syriërs had ontvangen, die zich als vrijwilligers bij het opstan- delingenleger willen voegen. Baszanger Siemen Jongsma overleden Woensdagavond is te Kitsingèn bij Mainz in Duitsland plotseling op 50- jarige leeftijd de baszanger Siemen Jongsma overleden. De heer Jongsma was sedert een jaar of acht docent aan het Maastrichts conservatorium waar hy les gaf in de operaklas en tevens in het hoofdvak solozang. De .heer Jongsma heeft zowel voor de radio als in verschei dene Nederlandse opera's vele zangrollen vervuld. Hij was tevens docent aan het Gronings stedelijk muzieklyceum. De heer Jongsma was op reis met zijn echtgenote en jongste dochter naar München waar hij de Duitse zangpeda goog Hans Hotter een bezoek zou bren gen. Advertentie TELEFOON 21444 f4.50 Aspergesoep Gebraden kip - Forestiere Geb. aardappelen - Appelmoes Chipolata pudding VOOR KINDEREN: hebben wy een speciaal menu a f3. MUZIEK: vrijdag - zaterdag - zondag - maandag. f 5.50 Zalmsalade Heldere, kippesoep Gebraden kalfszwezerik Roomsaus - Asperges - Puree IJs met vruchten en slagroom VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 14.00 Accordeonmuz. 14.20 Kunst- kron. 14.60 Gram. 16.15 Franse les. 1530 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 1630 Lichte muz. 1630 Sport periscoop, lesing. 17.00 V. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 1835 Lichte muz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 2030 Lichtbaken, lezing. 20.30 Promenade-ork. en sol. 21.20 Kamermuz. 2130 Gram. 22.25 Boekbespr. 22 30 Nws. 22.40 Kamer- ork. 23.00 Gram. 23.15-130 Paaswake en Plechtige Nachtmis. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Jongens koor. 15.00 Streekuitz. 1535 Gram. 15.35 Pari. overz. 15.50 Noordholands Phllharm. Ork. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Radloweekjourn. 1800 Nws. en comm. 18.20 Operafragm. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Binnen en bulten de grenzen, lezing. 19.40 Christus, zijn leer- gen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 21.15 Twintig vragen. 21.40 Gevar. muz. 22.10 Successen uit vervlo- een dagen. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Gram. 23 35-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 2030 TV-portret. 20.50 Televislekron. 2130- 22.20 Gevar. progr. VOOR ZONDAG 17 APRIL Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Paaszangdlenst. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 835 Inleiding hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en wa- terst. 9 45 Paasllederen. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 11.30 Gram. 11.45 Gewijde muz. KRO: 12.15 Gram. 12.25 Urbi et Orbl. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 Gram 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Kamermuz. 15.00 Brabants ork. en soliste. 16.00 Ba riton en plano. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Herv. kerkdienst. 17.45 Mensen, lezing 18.00 Waar blijft het wilde Gan zen-geld?. lezing. 18.05 Het geladen schip, lezing. 18.30 De kerk aan net werk. ge sprek. 18.40 De dag des Heren, klankb. NCRV19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Koorzang en orgel. 19.30 De gelijkenissen van Jezus, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Meditatie. 20.20 Cabaret. 20.45 Omr.ork. en sol. 21.30 Petrus op Pasen, hoorsp. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avona- Hllversum II, 298 m. IKOR: 00.00 Paaswake, nachtdienst. IKOR: 7.00 Paasvroegdienst. VARA: 8.00 Paasklokken. 8.01 Nws. en postdulvenber. 8.18 Lichte muz. 8.45 Gevar. progr. 9.45 Orgel en trompet. 10.15 Voordr. 10.35 Weg van de grote weg, rep. 10.45 Promenade- ork.. meisjeskoor en sol. 11.25 Cabaret. AVRO: 12.00 Gevar. muz. 12.55 Sportsple- gel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toe stand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Carillonspel. 13.30 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.20 Operafragm. 15.45 Toneelbeschouwing 16.00 Lichte muz. 16 30 Sportrevue. 17.00 VARA: Weg van de grote weg, rep. 17.10 Gram. 17.30 V. d. Jeugd. 17.00 Nws. en Weg van de grote weg .rep. VPRO: 18.30 Koorzang. IKOR: BINNENLAND Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Waterland" (18/4). ts „Uruguay" (21/4); Australië: ss ..Glad stone Star" (19/4), ts „Leverkusen" (20/4); Brazilië: ms ..Waterland" (18/4), ms „Ruhrsteln" (21/4), ss Aragon" (21/4): Canada: ss .Arkadla" (19/4). ms ..Noordam" (21/4); Chili: via New York (21/4); Indonesië: ss .Xaomedon" (19/4), m „Neder Waal" (21/4); Ned. Antillen: ms. „Medon" (19/4); Suriname: ms „Wil lemstad" (20/4); Unie van Z.-Afrika en Z. W.-Afrika: ms ..Rempang" (19/4). In lichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Nederlandse emigranten in Canada hebben een cheque van 3330 gulden naar Amsterdam gezonden ten behoeve van de slachtoffers van de overstromingsramp ln Tulndorp-OostzaanDeze paas verras sing hebben de Tulndorpers te danken aan het Initiatief van de hoofdredacties van de „Nederlandse Courant voor Ca nada", een weekblad dat door in dat land wonende Nederlanders veel wordt gelezen. ZIJ brachten spontaan de gelden byeen. Het geld zal worden overgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. Op donderdag 21 en vrydag 22 april a.s. houdt de groep nijverheidsonderwijs van de Nederlandse Onderwijzersvereni ging ln Dordrecht een landelijke Jaarver gadering. Een 25-Jarige man Uit Austerlitz ls gisteravond omstreeks zeven uur bil de Piramide van Austerlitz met een perso nenauto uit de bocht gevlogen en op slag gedood. Hij was gehuwd en had drie kinderen. De man bezat geen ri)bewljs. Men acht het waarschljniyk dat hl) on der Invloed van alcohol verkeerde. De commissaris der Koningin ln Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, zal op woensdagmorgen 27 april de officiële opening verrichten van het viaduct ln RUswij k (Z.-H.) over de spoorlijn Den HaagDelft .Dit viaduct ligt in de Ge neraal Spoorlaan. welke verkeersweg de voornaamste verbinding zal vormen tus sen het „oude" Rijswijk ten oosten van de spoorlijn en het nieuwe stadsgedeelte „Steenvoorde", ten westen van de spoor baan gelegen. Ook zal vrijwel al het ver keer naar en van het Westland zijn weg over de Generaal Spoorlaan kunnen vin den. De 84-Jarige toneelspeler. Jan Musch, heeft vanmorgen hersteld het Marlapa- viljoen te Amsterdam verlaten, waarin hh op 25 maart J.l. was opgenomen voor het ondergaan van een operatie. De Europese Vereniging van Opinie- en Marktonderzoekers zal van 11 tot 16 september ln Den Haag en Scheve- BUITENLAND - Een twaalfjarige Jongen In Auck land (Nleuw-Zeeland) ls er van beschul digd zijn zeven- en zyn tweeëneenhalf- larlg zusje te hebben gedood. De stoffe lijke overschotten van de meisjes zijn maandag gevonden. Dinsdag was een zestienjarige broer van de Jongen reeds beschuldigd van dezelfde misdaad. Twee volledig bewapende Hongaarse soldaten hebben zich gisteren gemeld by de Oostenrijkse grenspolitie van Deutsch- Schtltzen ln het zuiden van Burgenland. ZIJ hebben asiel ln Oostenrijk gevraagd. - Drie meisjes van neeentien Jaar zyn donderdag In Buffalo (New York) be schuldigd van moord op en 72-Jarige man met wie zij tevoren ln een bar hadden gezeten. De man was dood geschopt en geslagen en van vUf dollar beroofd. ln elk geval enig resultaat te boeken. En in dat geval zou BerlUn in het nauw komen". Tegen deze achtergrond had de Bondskanselier het plan gelan ceerd om een volksstemming in West- Berlijn te houden, zodat er in ParUs geen twjjfel over zou kunnen bestaan hoe de BerUJners rver de communisten denken. Daarmee zou elke mogelijkheid van „een slecht voorstel" by voorbaat zijn afgesneden. Men weet, dat dit plan van Adenauer op verzet gestuit is van zowel burgemeester Brandt als van de Westelijke geallieerden. Het komt ons intussen voor, dat Adenauer zjch met een pleibezorger als De Gaiifie niet overmatig ongerust behoeft te maken 1 In het gebied van Mizo in het zui den van Assam zijn vijftien mensen van honger gestorven, zo meldt de „Times of India", in Assam zou geen gebrek aan rijst zijn. De verbindingen met het ge bied van Mizo zijn echter bijzonder slecht. De regering overweegt de bevol king vanuit de lucht te bevoorraden. Dr. Cheddi Jagan, de minister van Handel en Industrie van Brits Guyana en leider van de Progressieve Volkspartij, heeft besloten ontslag te nemen als mi nister. zo meldt de „Gulana Graphic". De voornaamste reden hiervoor ls volgens het blad. dat Jagan zich door het Britse ministerie van Koloniën „verraden" voelt. Dr. Jagan heeft de vorige maand ln Lon den de conferentie over de toekomst van van Guyana bijgewoond. In de afgelopen weken hebben verscheidene leiders ln de Britse kolonie verkl&ard dat zy ontevre den zyn over de resultaten ervan. Een 78-]arige uit Duitsland afkom stige pruikenmaker, Max Roeder. die vo rige maand aan de gevolgen van een val ln een liftkoker te Chicago overleed, blijkt 365 000 dollar te hebben nagelaten. Hij leefde op een kleine kamer waarvoor hij vier dollar per week betaalde en men had altijd gedacht dat hij vrijwel niets bezat. - De Newyorkse havenarbeiders heb ben op bevel van hun vakbonden gewei gerd de lading van het Egyptlschè schip „Cleopatra" te lossen. De actie ls een protest tegen de Egyptische boycot van Amerikaanse schepen die op Israël varen. De „Cleopatra" heeft een gemengde la ding van 3.000 ton aan boord. De vak bonden hebben maatregelen genomen om te verzekeren dat het Egyptische schip ook ln andere havens aan de Amerikaan se oostkust niet gelost zal worden. De hoofdinspecteur van de crimi nele afdeling der politie ln Bonn. dr. Hans Maly, is geschorst hangende een onder zoek. Volgens de Bond van Westduitse Ambtenaren wordt dr. Maly ervan ver dacht. dat hij ln de tweede wereldoorlog als lid van de natlonaal-soclallstlsche veiligheidspolitie „de wet verkeerd heeft toegepast". Corslcaanse politici hebben zich uit gesproken tegen de Franse plannen om op Corsica een basis voor ondergrondse kern proeven te vestigen. De Franse minister voor atoomkwesties. Gulllaumat. heeft woensdag Corsica bezocht om de moge lijkheid van de vestiging te bestuderen. Het gebied van Calvl in net noordwesten van het eiland zou het meest ln aanmer king komen. De burgemeester van Calvl, Oraoona, verklaarde dat „de gemeente raad en hij zich fel verzetten tegen dit plan. dat ln één slag het toerisme ln ons gebied zou vernietigen". Er zal geen speciale zitting van de Algemene Vergadering der V.N. over de Franse kernproeven ln de Sahara worden Êehouden, zoals een grote groep Afrl- aans-Aziatische landen, die de proeven veroordelen, had gewenst. Volgens een officiële mededeling spraken 36 landen zich voor een dergelijke zitting uit, maar er ls een eenvoudige meerderheid van 42 der 82 landen nodig om deze te doen doorgaan. Zeven landen antwoordden dat zb geen voorstander waren van een speciale byeenkomst en drie verklaarden zich van een oordeel te onthouden. De rest negeerde het verzoek van de secre taris-generaal der V.N. om hun mening te geven of stuurden alleen een kennisge ving van ontvangst van zyn telegram. Uit New York zyn vier transatlan tische lynschepen onderweg met het grootste aantal passagiers, dat tot dus verre ln 1960 op één dag ls vervoerd. De Queen Elizabeth heeft 1972 passagiers aan boord, de Hanseatls 1205. de Statendam 911 en de Britannic 841 passagiers, zodat het totaal 4929 bedraagt. In Roeanda-Oeroendl ls het ln de afgelopen dagen weer tot gevechten ge komen tussen Bahoetoe en watoetsi. Vier mensen werden gewond. Een 300 hutten zijn platgebrand. De Belgen hebben ln allerijl polltleversterklngen van Oesoem- boera naar Astrld ln Roeanda gestuurd om de vechtenden te schelden. Zoals be kend zyn er ln november van het vorig Jaar gevechten tussen de Bahoetoe en hun meesters, de Watoetsi. uitgebroken. De Bahoetoe willen de Watoetsi niet langer meer als leenpllchtlgen dienen. Postbode Bernard Connolly en zyn vrouw zyn uit New York vertrokken voor een „postrels" door Europa. Connolly, die In Oakland (Callfornlë) woont, wil 15.000 brieven ln 12 Europese landen bezorgen. Hy zal „gewoon met andere postboden de wyk doen", zyn reis moet volgens hem gezien worden als een bydrage tot Eisen howers „volk-tot-volk-program". Conlllv zal ook ln Nederland zijn briefen rond brengen. Koning Hoessein van Jordanië is donderdag voor een staatsbezoek aan Turkije in Ankara aangekomen. Hy kwam uit Teheran, waar hy tien dagen heeft doorgebracht. In een communiqué dat in de Perzische hoofdstad is uitge geven. wordt gezegd dat Koning Hoes sein en de Sjah ln een sfeer van „vriend schap en begrip" van gedachten hebben gewisseld over kwesties van wederzijds be lang. Zij veroordeelden een politiek van dreigementen. President Gronchl van Italië heeft prof. Amlntore Fanfanl, oud-premier en leider van een linkse groep ln de Chris ten-democratische partij, verzocht te trachten een regering te vormen. De 52- jarige Fanfani verklaarde dat hy zich over het verzoek zal beraden. Zij poging om nu een kabinet te vormen is de derde poging om de regeringscrisis op te lossen die op 24 februari ontstond door het af treden van het geheel uit christen-demo craten bestaande kabinet van prof. Segnl. De Britse luchtmacht heeft een ma nier bedacht om ln ruim een kwartier een stuk landingsbaan van duizend by dertig meter met e enlaag schuim te be dekken. Ingeval er een toestel wordt ver wacht waarvan het landingsgestel defect is. Tot dusver had men hiervoor onge veer twee uur nodig. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Hooglandse Kerk: Paasnachtdienst. Voorganger dr. P. L. Schoonhelm. decla matie Willem Berkhemer. 10 uur nam. St.-Antonlusclubhuis. Nederlands-Duits accordeonconcert. 8 uur nam. Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. 10 uur voorm.8 uur nam. ZONDAG Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. 18 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn" speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 uur nam. DINSDAG. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Jaarvergadering Zilvermeeuwen. 8 uur nam. MAANDAG. Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. 10 uur voorm.8 uur nam. StadsgehoorzaalCampingshow Sport- huls v .d. Staay. 10 uur voorm.10 uur nam. WOENSDAG In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Dhr. F. J. Langezaal vertoont een bevrydlngs- fllm. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-Revue „Een avond In Saint Germain des Prés" m.m.v. „Dorus Manders". 8 uur nam. Waalse Kerk (Breestraat)Pauze-con cert .orgel Theo ten Hooven, zang mevr. J. G .Schoenmaker-Van Helden. 1 uur nam. VRIJDAG. Schouwburg: Feestavond aid. Lelden Bond van Hoger Onderwijspersoneel. 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuls: Receptie 40 Jarig bestaan afd. Lelden Bond van Hoger Onderwijspersoneel. 420 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Nederland schildert". Werkd.: 10-4 uur; zondag: 1-4 uur nam. (tot 25 april). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon „Operation Petticoat". 14 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon en feestdagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „The card" (Linke Jongen). AJ. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.16 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Lldo „Du bist wunderbar". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „The Geisha boy". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen; 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De Open Deur, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.55 De dame op de achterste rij, hoorsp. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Radlo- lourn. 22.15 Instr. kwint, en soliste. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.45 Chopln concours 1960. 23.15 Sportultsl. 23.20 New York calling. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal Zondag 17 april: 9.30 uur ds. G .Toornvliet van Bloemen daal; 11 uur ds. G. van Duinen van Was senaar - uitzending van dienst voor be langstellenden op 10-3-1960 om 7.30 uur nm.; 2.45 uur: Kinderdlenst; 3.30 uur ds. G. Toornvliet. Radio Bloemendaal Tweede paasdag 18 april: 9.30 uur v.m. ds. G. van Duinen van Wassenaar. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 10.00-10.30 Eurovisie: Rep. van de Florlade. 11.00-12.40 Hoogmis vanuit Si cilië en de Zegen Urbi et Orbl vanuit Rome. (Eurovisie). NCRV: 20.00 The Mes siah. oratorium (dl. 3). 20.35 De wach ters by het graf, spel. 21.45 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 11.20 Verz.progr. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.40 Gram. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Terugreis naar Jeruzalem. 15.00 Ork.- conc. 16.15 The Brains Trust. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18 00 Nws. en Journ. 18.45 Lichte muz. 19.30 Brief uit Ame rika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Llefdadig- h.oproep. 20.30 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 22.15 Ork.conc. 22 50 Epiloog. 2300 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Ka mermuziek. Engeland, BBC Light Programme. 1500 11.00 Twintig vragen. 11.30 Kerkdienst. 11.55 Progr .overz. 12.00 Verz.progr. 13.15 Gevar. progr. 13.45 Gevar. progr. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Fllmprogr. 15.30 Ge var. muz. 16.30 Hoorsp. 17.00 Interviews en gram. 17.58 Intermezzo. 18.00 Samen zang. 18.30 Hersengym. 19.00 Hoorsp. 19.30 Nws. 19.35 Verz.progr. 20.30 Samen zang. 21.00 Musical. 22.00 Popul. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.30 Ge var. muz. v. vroeger .23.50 Avondgebeden. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.15 Gram 13.00 Nws. 13.25 Operette- muz 14 30 Gevar. muz. 16.00 Lichte muz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork.conc. 18.40 Pia norecital. 19.00 Nws. en weerber. 19 20 Turandot, opera. 20.50 Hoorsp. 22.05 Nws. en weerber. 22.15 Am us .muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.35 Hoorsp. 17.30 Gram. 18.00 Ork.conc. 19.40 Lichte muz. 20.15 Kamermuz. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.20 Weerber. 12 25 Pauselijke boodschap en Zegen Urbi et OrbL 12.50 Gram. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 V d. sold 14.00 Opera- en belcantoconc 15.45 Sport. 17.00 Sport en nws. 17.05 Gram. 17.45 Sportultsl. 17.50 Gram 18.00 Pla norecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Paasprogr 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gevar. muz. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.10 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Ge var. muz. 17.45 Ork.conc. 1850 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.30 Grand Prlx 1960. 21.45 Gram. 22 55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 18 APRIL. Hilversum I (402 m.) NCRV.: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Mor genwijding. 9.15 Gram. KRO.: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Gram. 11.50 Kamermuz. NCRV.: Vocaal ensemble en koper-ensemble. (Om 12.15). 12.30 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.C5 Marlnierskapel. 13.46 Gram. 14.00 Gewijde muz. 14.50 De clamatie. 15.15 Promenade-ork. 16.00 Paasprogr. uit Nleuw-Guinea; 16.30 Gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsultz Bouwers en bouwstenen van Suriname, d. de. J. A. van der Meiden. 18 00 Orgelspel. 18.30 Sportact. en gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de main af. praatje. 19.15 Klave cimbel-recital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Conc.orch. 20.15 Jubileumconcert. (I. d. Jauze pliri 21.15 Parlem. comim. en om 1 30 Gram.). 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenklmg. 23.00 Kamermuz. 23.40 Paastaoodschap voor de Hongaren. 23.55 24.00 Nws. Hilversum II (298 m.). VARA.: 8.00 Nws. 8.18 Kamermuz. 8 45 Weg van de grote weg. rep. 9 45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO.: 10.00 Kerken ln Friesland, lezing. 10.15 Kerkd. 11.30 Gram. VARA.: 12.00 Koperork. 12.30 Land- en tunib.medied. 12.33 Weg van de grote weg, rep. 12.45 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz 13.45 Weg van de grote weg, rep. 13.55 Radio Filharm ork. en solist. (pl.m. 14.25—14.35 Voordr.). 15.15 Als zachte regen, spel. 15.55 Aanus.ork. en so liste. 16.20 Weg van de grote weg, rep. 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Llohte muz. 17.30 Sportjourn. 18.00 Nws. 18.15 Weg van de §-ote weg, rep. 18.20 Lichte muz. 18.50 penibaar kunstbezit. 19.00 Strijkkwart. IQ .30 De wilde vaart, cabaret. 20.00 Nws. 20 05 Metropole ork. 20.40 Weg van de grot» weg, rep. 20.45 Marimba. 21.20 Hij en zij. cabaret. 21 50 Pianorecital. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.25 Weg van de grote weg. rep. 23.30 Gram. 23.5524.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) Ouverture "Die Geschöpfe des Prome theus" (Beethoven) Für Ellse (Beetho ven), Phllharmonisch Orkest van Mün chen olv. Fritz Rieger, Andor Foldes, pla no; Serenata notturna KV 239 (Mozart), Phllharmonisch Orkest van Berlijn olv. Karl Böhm; Rondo In a gr. t. KV 386 Das Veilchen KV 476 (Mozart), Elisabeth Schwarzkopf. Walter Gieseklng; Zwlschen- aktmusik Rosamunde (Schubert), Ballet- muslk Rosamunde (Schubert). Phllhar monisch Orkest van Berlijn oJ.v. Fritz Lehmann; Impromptu op. 90 nr. 4 ln as gr. t. (Schubert), Adrian Aeschbacher, piano; Er, der Herrlichste van Allen (Schumann), Klrsten Flagstad, Edwin Mc Arthur; Ouverture „Axur, Re d'Ormus" (Sablerl) Orchestra Allessanlro Scarlatti oJ.v. Thomas Schippers; Menuet (Boc- cherlnl) Solisten van Zagreb o-l.v. Antonio Janlgro- Cantabile In d.gr.t. op. 17 Leonid Kogan. Andrei Mitnlk; Fontane dl Roma (Resulghl) N.B.C. Symphonle Or kest oJ.v. Arturo Toscanlni; Tento (Coel- ho) Nlcanor Zabaleta. harp; El rosslnyol, Victoria de los Angeles. Renata Tarrago; Andaluza (Oranados) Londens Sympho- nlenle Orkest oi.v. Atauflo Argenta; Clair de lune (Debussy) Eileen Joyce, piano; Introduction et Allegro (Ravel) Nlcanor Zabaleta. harp, Symphonle Orkest van Radio Beriyn o.l.v. Ferenc Fricsay; On hearing the glrst cuckoo ln spring (De- llus) Royal Philharmonic Orchestra o.l.v Sir Thomas Beecham. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS.: 20.0022.15 Eurovisie: Don Gio vanni, opera. 22.15—22.45 AVRO., KRO., VARA, en VPRO.: sportact. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S. Casino „De vlerkante rekruut". AJ. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon en feestdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „The lone ranger". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 15 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Astra (Wassenaar) Vrijdag 8 uur, za terdag en zondag 7 en 9.15 uur „Ferry to Hongkong". 14 Jaar. Maandag 7 en 9.15 uur; dinsdag en woensdag 8 uur „Een huls vol herrie", 18 Jaar. Donder dag 2.30 en 8 uur „Tiger Bay". 14 Jr. Zondag, maandag, dinsdag en woens dag 2.30 uur „Ik ben er kapot van". A.l. DIENST DER APOTHEKEN Geopend zaterdagmiddag en eerste paasdag tot maandagochtend (tweede paasdag) 8 uur: Apotheek Centraal. Bree straat 74. tel. 20552. Bovendien hedenmiddag geopend tot 6 uur: Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; Haven-Apotheek. Haven 18. tel. 20085. Vanaf maandag (tweede paasdag) des ochtends 8 uur ls geopend Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. tel. DIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van hedenmid dag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur be reid waar te nemen de doktoren: De Jong. Mastenbroek, Veldhuyzen, Van Wingerden en 's Gravesande. Idem van maar gen PHI Jansen, Langezaal en Verhoef. Te Oegstgeest op eerste paasdag: dokter H. A. Reterink (tel. 20394) en op tweede E aasdag de doktoren F. W. M. Hugen- oltz (tel. 20390) en J. B. Hugenholtz (tel. 32277). B(j geen gehoor t>U Uw huisarts ol specialist (of dlen9 waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Engeland, BBC Home 6ervlce (330 m.). 11.00 Latyns-Amerik. muz. 11.40 De levensgeschiedenis van Miss Smith (3). 12.00 Ork.oonc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13 10 Gram. 13 40 Oude liedjes. 14.10 Gram. 15.00 Hoorsp. 16.20 Plano-recital. 16.46 Progr. v. oudere luisteraars. 17.00 V. d. kind. 17 55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. progr. 20.00 Gevar. progr. 21.00 NWa. 21.15 hoor spel. 22.4-5 Graan. 23.00 Nws. en weerber. 23.062336 Plano-rectal. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 nt.). 11.30 Nws. en Fa.br lefcsfanf are. 13.00 Gevar. muz 12.30 Nws. en gevar. muziek. 13.00 Sportperade. 1326 Gram. 13.46 V. d. kind. 14.00 Sportprogr. met o.a. motor races In Goodwood. I. d. pauzes: gram. 17.00 Sportreportages. 17.58 Intermezzo 18 00 Gram 18.20 Weerber en nws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.34 Voetbalrep. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en Waar verhaal. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. en popul. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 nws 23 55—24.00 Nws. Nordwes t - De u tscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Am us muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.10 Lichte muz. 1430 Operafragm. 16.00 Gevar. muz. 18.00 Ork.conc. 19.00 Nws. en weerber. 1930 Oude liedjes. 20.15 Muz. kent geen grenzen. 21.45 Nws. en weerber. 22.25 Dansmuz. 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Ork.oonc. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FrankrUk 3 (280 en 235 ra.). 1200 Nws. 12 05 Ork.oonc. 13 30 Gram. 13.55 Ork.oonc. 16.25 La Perlchole. opera. 1840 Gram 19.16 Gram. 20.06 Ork.oonc. 2135 Kamermuz. 22.25 en 2335 Gram. 25.53—24.00 Nws. Brussel (324 en 484 ra.). 324 ra.: 12.00 Gram. 12.03 Weerber. 1234 V. d. landb. 12.42 Gram. 18.00 Nws. en weerber. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantooonc. 16.00 V. d. «leken. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Gram. 18.00 Pro test. ultz. 18.15 Orgelrecital. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Koorzang. 20.25 Plano duo. 2035 Koorzang (verv.) 21.00 Kunst- kaleldoscoop. 2130 Am us muz. 22.00 Nws. 22.15 Vioolrecital. 22.56 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Kinderkoor en Kamer- ork. 15.00 Gram. 16 00 Gram. 1630 Gram. 17.00 Nws. 1735 Belg. muz. 18.00 Gram. 18.40 Gram. 19.00 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Carmen, opera. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR DINSDAG 19 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. Jeugd 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, praat Ie 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Me- tropole-ork. en solist. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 vyftien Jaar geleden, praatje. 13.20 Nwe. gram. 13.30 Dansmuz. en zang. 13.55 Alt en plano. 14.35 Wil vrouwen van het land. 14.45 Dameskoor. 15.05 Promenade-ork. en tenor. 15 40 Lichte muz. 16.00 V .d. zieken. 16 30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Regeringsultz.I> taak van de dorpsverzorgster in Nederl. Nleuw-Gulena door dr. L. M. Veeger. KRO: 18.00 Sopr. en plano. 18.30 RVU: de strijd tegen de betovering van ons verstand, door prof. dr. C. A. van Peur- sen. Derde lezing: Ludwlg Wittgenstein, de neo-positlvlst. 19.00 Nws. 19.10 Act. 1935 Memojandum. 19.30 Gram. 20.20 omr.ork., koor en sol. (I. d. pauze: In het begin schiep God Hemel en aarde, le zing). 22.00 In het begin schiep God Hemel en aarde, lezing. 2230 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en Hu welijk, lezing. 22.50 Brabants ork. en sol. 23.30 Kamermuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 730 Gram. 7.50 VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00Nws. 8.15 Gevar. muz. 9.10 Groen(te)tyd. 9.15 Gevar. muz. 9.40 Lichte muz. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Gevar. progr. 11.30 Nederl. Studenten-ork. 12.00 Gooi- land-sectet. 12.20 Regeringsultz.: uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Cabaret. 13.00 Nws. 13.15 Minjon- ritmen. 13.20 Jeugdig over de drempel. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.15 Stem men uit Europa. 14.35 Gevar. progr. 15.20 In het dal van Olympla, klankb. 15.50 Gram. 16.00 Koor en instr. begeleiding. 16.30 Wat verdienen ze?, klankb. 16.45 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Dagrapport. 18.40 De sprookjesleeuw, operette. 19.15 Gram. 19.45 Progr. v. gelulasjagers. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.45 Convert- gebouwork. m.m.v. sol. 22.30 Nws. en beuraber. v. New York. 22.45 Helden schommel. spel. 23.25 Solistische curiosi teiten. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Film (-22.30). BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 11.00 Gevar. muz. 11.30 Klankb. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Klankb. 1435 Ballet- muz. 15.00 Hoorsp. 15.30 Gevar. muz. 16.00 The friendly Islands, relsbeschr. met gram. 16.30 Pianorecital. 16.45 The silver Lining, praatje. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19 00 Ork.conc. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Or.conc. 22.45 Praatje. 23.00 Nws. en weer ber. 23.06-23.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.00 Voordr. 11.15 Mrs. Dale's dagboek. 11.30 Nws. en orgelspel. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v .d. arb. 13.00 Ge var. muz. (Om 13.30 Nws.) 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Races. 15.20 Lichte muz. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.10 Races. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. races en orgelspel m. zang (verz. progr.) 17.30 Nws. en gévar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport;. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en hoor spel. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. (Om 23.30 nws.) 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork.conc. 14.15 Symf.muz. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Planorecital. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Ork.conc. 20.15 Amus. muz. 21.15 Gram. m. comm. 21.45 Nws. en weerber. 23.25 Ork.conc. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.10 Kamer muz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.20 Knapenkoor. 20.05 Ork.conc. 21.50 Gram. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.16 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Pianospel. 12.52 Koersen. 13.00 Nwrs. en weerber. 13.15 Kamermuz. 14.00 Ork.conc. 15.35 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Kamer muz. (verv.) 16.35 Gram. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Kamermuz. (verv.) 17.40 Boekbespr. 17.50 Jeugdkoren. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 V ,d. vrouw. 21.00 Gram. 22.00 Nws. en weerber. 22.15 Pianorecital. 22.40 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 12.15 Piano spel 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.03 Gram. 14.45 Omr.ork. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.65 Nws.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2