Strijd tegen verzilting Luchtbellen gordijn stuwt zout naar de oppervlakte Andere naam voor de OEES Studenten formuleren wensen ten aanzien van liun huisvesting half zwaar Met een enkel woord Advertenties voor ons nummer van zaterdag 16 dezer. Agenda WOENSDAG 13 APRIL 1960 Rijkswaterstaat heeft een nieuw wapen gekregen in zUn strijd tegen de verzilting van het water. Het is een simpele plastic buis waardoor lucht wordt geperst. De buis ligt op de bodem van rivier of kanaal, het gordijn van luchtbellen dat uit de buis opstijgt, neemt het zoute water, dat over de bodem opdringt, mee omhoog waar het zich vermengt met het zoete water en door de ebstroom naar zee wordt af gevoerd. Het is een eenvoudig systeem, waarvoor geen kostbare installaties no dig zijn. De eerste grote proeven heeft Rijks waterstaat in het voorjaar van 1959 ge nomen in het Voomse Kanaal, aldus Het Parool. De resultaten waren ver bluffend. Kon bij normaal spuien te Hellevoetsluis 682.300 kg zout op het Haringvliet worden afgevoerd, met be hulp van het luchtbellengordijn steeg deze hoeveelheid tot 1.305.000 kg. Sindsdien zijn nog vele proeven geno men om het systeem te verbeteren. Zout water is zwaarder dan zoet water, daardoor ontstaat in de riviermonden en achter de schutsluizen een zoute onderstroom over de bodem, die steeds verder het land indringt. Deze zout- stroom is nl. steTker dan de ebstroom. Dertig Jaar geleden kon bij Maassluis, dat 13 km van Hoek van Holland ligt, nog zoet water uit de Nieuwe Water weg het Westland worden binnengela ten. Nu is dat al niet meer mogelijk bij de Parkhavensluizen te Rotterdam, die 28 km van zee liggen. De luchtbellen die uit de plastic buis worden geperst, stuwen de opdringende zouttong naar de oppervlakte, waar zij door de ebstroom wordt gepakt. De luchtbellen blijken nl. de bestaande stromingen tegen te gaan en een nieuwe opwaartse te scheppen. Ook andere vormen van waterver vuiling kunnen met het luchtbellen- gordijn worden bestreden. Zo denkt men erover de Rotterdamse petroleum havens met een be Hengordijn af te sluiten van de rivier. De afvalolie kan dan niet meer naar open water ont snappen. blijft in de haven en kan wor den weggepompt. Ook het hoogheem raadschap Delfland denkt erover zijn water te gaan reinigen met luchtbel len; er zou meer zuurstof in het water worden gebracht waardoor de kwali teit aanzienlijk verbetert. Bij Dover is een bellenscherm voor de haven ge plaatst om deze voor de golfslag van de zee te beschermen. De bescherming tegen de verzilting is echter het belangrijkste. Wanneer te IJinuiden de sluizen open gaan, dringt 3150 ton zout (de inhoud van een goe derentrein van 150 wagons) het Noord zeekanaal binnen, vanwaar het zich door de binnenwateren verspreidt. Op de bodem van de Nieuwe Waterweg ligt een zouttong, dia zich bij vloed uit strekt tot voorbij de monding van de Hollandsche IJssel. Niettegenstaande dagelijks via de Waterweg zeventig miljoen kubieke meter water naar zee wordt afgevoerd, blijft het zout opdrin gen. Er is geen voldoende zoet water om de grote lekken bij IJmuiden en Hoek (Van onze Parijse correspondent) De „vier wijze mannen" de Ameri kaan Burgess, de Brit Sir Paul Gore Booth, de Fransman Clappier en de Griek Zolotas die half januari van de leden der economische conferentie, die toen onder leiding van minister Luns in Parijs vergaderde, de opdracht ontvingen een herziening van de Orga nisatie voor Europese Economische sa menwerking voor te bereiden, hebben de redactie van hun rapport van 50 pagi na's nu voltooid. Vandaag is dit docu ment ter kennis van de 20 belang hebbende regeringen gebracht en op 5 of 6 mei a.s. zal het door hoge ambte naren of experts nader worden bekeken. BU dit beraad zal ook een afgevaar digde van de Euromarkt aanwezig zyn. De technische op- en aanmerkingen zul len daarna door de 20 ministers zelf worden bestudeerd op een byeenkomst, waarvan de datum echter nog niet is vastgesteld. Het voornaamste doelwit, dat de wyze mannen voor ogen was gesteld, betrof de inschakeling van Amerika en Cana da als volwaardige leden van de Econo mische Organisatie. In het rapport wordt daarop voorgesteld de O.EJE.S. tot or ganisatie voor Economische Samenwer king en Ontwikkeling (O.E.S.O. dus) te herdopen. Het nieuwe lichaam zal dan mede tot taak krygen de hulp aan on derontwikkelde landen, waartoe als le den ook Turkye en Griekenland gere kend worden, te coördineren en te sti muleren. De werkwyze van de nieuwe organisatie zal overigens vrywel onver anderd kunnen biyven. Wel echter stel len de „vier wyze mannen" voor het voorzitterschap by toerbeurt door de twintig landen te doen bekleden om al dus een einde te maken aan een stil zwijgende monopolie, dat Engeland tot dusver op deze post deed gelden. Een ander nieuw geluid, dat het rapport doet horen, betreft de wenseiykheid, die hier wordt uitgesproken het secretariaat- generaal in navolging van de NAVO toe te vertrouwen aan een politiek figuur van internationaal gezag, die met Paul Henri Spaak van de Atlantische orga nisatie te vergeiyken zou zyn. Namen voor eventuele kandidaten voor deze post zyn in dit verband, zo schynt het, echter nog niet genoemd. Eerst bidden, dan de kogel Een neger in Minneapolis had al vier jaa4 lang zyn gasrekeningen niet be taald. Dit werd de gasfabriek ter plaat se te bar en zy stuurde drie employés naar het huis van de neger om de gas meter te laten weghalen. Toen de mannen goed en wel binnen waren, greep de neger een karabyn en dwong hen zich naast elkaar tegen een muur op te stellen. Hy verzocht hun vervolgens vriendeiyk maar beslist een laatste gebed te doen. Na enkele secon den klonken er schoten. Een van de mannen was onmiddeliyk dood, de twee de was zwaar gewond en de derde, die blijkbaar niet getroffen werd, kon zich uit de voeten maken. van Holland te stoppen. Voor land bouw, drinkwater, industrie en (te be perkte) zoutbestryding is in Nederland iedere seconde 1500 kubieke meter goed zoet water nodig. Iedere methode om het opdringende zoute water tegen te gaan is dus welkom. De installatie kost in, gebruik niet meer dan f. 1.50 per uur en de com plete aanschaffingskosten liggen bij de twintigduizend gulden. Het systeem is afkomstig uit Zweden, waar het 's winters wordt toegepast om het water ysvry te houden voor de pontverbindingen (de luchtbellen stu wen het water van de bodem, waar het een temperatuur heeft van 4 graden C naar de oppervlakte). Ook in Canada en Labrador ls men begonnen op deze wijze de wateren ysvry te houden. Belgische vlieger postuum geëerd De burgemeester van Eindhoven, mr. H. B. J. Witte, heeft gistermorgen op de vliegbasis Kleine Brogel by Overpelt in België de gouden ere-penning voor menslievendhuljfbetoon uitgereikt aan de moeder van onder-luitenant Louis Buelens, die op 28 januari met zyn Thundc/rstreak onder de gemeente Son naby Eindhoven verongelukte. De Belgische vlieger was op die dag door het uitvallen van zijn motor boven Eindhoven in moeilijkheden ge raakt. Hij nam contact op met de toren van de vliegbasis Eindhoven, waarbij hem geadviseerd werd met zijn machine eerst een zwenking naar rechts te maken, alvorens van de schietstoel ge bruik te maken, teneinde aldus het gevaar te vermijden dat het toestel er gens in de stad zou neerkomen. De vlieger deed zuliks doch verloor daarbij zoveel hoogte, dat hy zijn sprong uit de Thunderstreak met de dood moest bekopen. Als postume hulde werd nu door korpscommandant kolonel Peeters het Belgische militaire e re-teken eerste klasse voor een daad van moed en zelfopoffering aan de moeder van Louis Buelens uitgereikt. Complex niet op universitair terrein (Speciale berichtgeving) Het nationaal congres van de Neder landse Studentenraad is gisteren zijn tweede dag ingegaan met uitgebreide besprekingen over de studenten-huis vesting. De vertegenwoordigers van 35.000 Nederlandse studenten stelden een gedetailleerde lijst van wensen hier over op. Men bleek de traditionele ka merbewoning in de binnenstad met de hospita's, studentikoos „de ploertery" genaamd, nog steeds als de ideale situa tie te beschouwen. Vaak is echter door het sterk toegenomen aantal studenten het aantal kamers niet Voldoende. Dan dient allereerst gestreefd te worden naar het kopen van oude panden in de binnenstad of nieuwbouw aldaar. Het contact met het stadsleven wordt op zeer hoge prijs gesteld. Wordt men gedwon gen buiten de directe invloedssfeer van de stadskern te bouwen, dan verdient het aanbeveling een vrij groot complex van studentenhuizen of -flats neer te zetten. Hierby zouden dan ook gemeen schappelijke voorzieningen, zoals een mensa, enkele winkels en een studenten café gecreëerd moeten worden. Er werd aan vast gehouden, dat situering van zo n complex op het terrein van de uni versiteit verwerpelijk is. Dit is met op zet zo gesteld, omdat men wil voorko men, dat de universiteit actief ingrijpt in de manier waarop de studenten in de nieuwe behuizingen zullen leven. Studiebegeleiding, naar Angelsaksisch systeem, door een inwonend of toezicht houdend lid van de staf. wordt dus ver worpen. Het studentenhuis kan een vormende werking hebben, maar men wenst dit niet georganiseerd te zien door de universiteit. Deze dient haar wil tot vorming van de jonge academicus uit sluitend binnen het kader van het on derwijssysteem tot uiting te brengen. Het zal dan ook wel duidelyk zyn, dat men het beheer, dat wil zeggen, de da- gelykse leiding, geheel in handen wenst te zien van de studenten zelf. Wat de kamers zelf betreft, vond het congres een huurprys van f 55,(in clusief voorzieningen) voorlopig maxi maal. Verder is het. gezien het feit dat de huren die door de officiële stichtings studenten huisvesting worden bedongen, wellicht prysbepalend zullen worden, voor de hospita-kamers, van groot be lang hier rekening mee te houden en deze huren zo laag mogelijk te stellen. Met betrekking tot de kamers werden verder nog aanbevolen zo veel mogelyk te zorgen voor variatie in kamergrootte en inrichtingsmogelykheden. Hoewel de wens tot het hebben van een eigen was gelegenheid in de kamer by zeer velen leeft, verkiest men toch, indien de fi nancien dit althans toelaten, een cen trale sanitaire voorziening, omdat door de zo uitgespaarde ruimte de kamer im mers groter wordt. Om deze reden dient ook de tot nu toe bij nieuwbouw gebrui- kelyke centrale conversatiekamer te vervallen. Een beknopte eetkeuken wordt voldoende geacht. Voor de meisjesstu denten is als speciale wens bygevoegd, op iedere kamer wel een eigen wastafel en een ruime keuken. die lekkere shag in de handige doos BINNENLAND De Nederlandse Aannemingsmaat schappij Van Hattem en Blankevoort heeft van de regering van Gulnee een opdracht gekregen voor baggerwerkzaam- heden. Deze zullen vijf Jaar ln beslag nemen. Het gaat hier om het uitbag geren van de haven van Conakry. Het eerste materiaal zal waarschijnlijk begin volgende week worden verzonden. Donderdag 28 april zal dr. F. A. de Graaff, particulier secretaris van Prins Bernhard, eregast zijn aan een lunch- bijeenkomst van het departement Lim burg van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Dr. F. A. de Graaff zal een rede houden over de Internationale con tacten, die door de Prins der Nederlanden werden en worden tot stand gebracht. BUITENLAND Drie personeelsleden van de Cu baanse Luchtvaartmaatschappij hebben hun vliegtuig, dat een Ujnvlucht maakte, In Miami aan de grond gezet en politiek asiel gevraagd. Een Cubaan onder de 15 passagiers deed hetzelfde. Op de vlucht hebben zich geen incidenten voor gedaan. De drie personeelsleden zijn een eerste piloot, een tweede piloot en een Surser. Zy hebben verklaard genoeg te ebben van het reglme-Castro. Zij vrees den bij de militaire luchtvaart te worden te werk gesteld. Gistermiddag ls bij een boerdery te Vordlngborg (Denemarken) een in Zwit serland geregistreerd particulier vliegtuig neergestort en ln vlammen opgegaan. De Inzittenden, twee mannen en een vrouw ziln omgekomen. Het toestel was van het vliegveld Kastrup (Kopenhagen) opge stegen en op weg naar Mannheim. Een van de pioniers op het gebied van de plastische chirurgie, de Nieuwzee- lander Sir Archibald Mclndoe. ls ln Lon den ln zyn slaap overleden. H11 ls zestig Jaar geworden. HIJ ls door vele landen, waaronder Nederland, onderscheiden. President Eisenhower zal na zyn bezoek aan de Sovjet-Unie van 19 tot 23 Juni een bezoek aan Japan brengen. Op 22 Juni zal hij zich van Tokio uit naar Seoel begeven voor een kort onder houd met president Syngman Rhee van Zuld-Korea. Vanaf heden ls ln het wassenbeel denmuseum van Madame Tussaud te Londen Antony Armstrong-Jones verte genwoordigd, temidden van de konlnkiyke familie. Vice-president Richard Nlxon heeft in een toespraak, die hy hield voor de Universiteit van Stanford, verklaard: „In de strijd tegen de Russen ls Afrika het kritiekste gebied ter wereld. De Sovjet- Unie onderkende reeds een kwart eeuw geleden het belang van China en sinds de afgelopen vijftien Jaar ls zij zich be wust van de belangrijkheid van Afrika. Wij Amerikanen begaan de fout, dat onze blik op de geschiedenis te beperkt ls. Wij zien. bij de behandeling van de vraagstukken, waarvoor wy worden ge steld, niet verder dan de komende vijf Jaar" .aldus Nlxon. China's Jongste nota aan India, die maandag bh het Indiase parlement ls Ingediend, bevestigt China's aanspraken op grote delen van Ladak en het noord- oosteiyke grensgebied. Volgens overeenkomsten met Ma dagascar en de Mali-federatie, die gis teren te Parijs zyn gepubliceerd, zal Frankrijk strategische bases en militaire installaties in deze gebieden bezitten wanneer zij later ln het Jaar onafhan kelijke staten van de Franse gemeenschap worden. Frankrijk zal deelnemen aan de vorming van de natlopale strijdkrachten der staten. De ondertekenaars zijn ver plicht elkaar hulp te verlenen. Dé Franse president wordt erkend als president van de gemeenschap en de leiders der nieuwe onafhankelijke staten zullen deelnemen aan de periodieke conferenties van staats- en regeringshoofden. De V.N,-leden, die tezamen de z.g. Afrikaans-Aziatische groep vormen, heb ben de hoop opgegeven om genoeg mede standers te verwerven om een speciale zitting van de Algemene Vergadering, ln verband met de door Frankryk ln de Sahara genomen proeven met kernwa pens, mogelyk te maken. Er hadden tot op gisteren, dat ls minder dan twee da gen voor het verstrijken van de termijn, waarop de antwoorden der overige V.N.- leden op het voorstel der Afrikaans- Aziatische groep ontvangen moeten zyn, betrekkeiyk weinig landen rereageerd. Volgens Radio-Moskou is uit Wla- dlwostok een schip vertrokken met zan gers, muzikanten en dansers aan boord om de vissers op zee wat afleiding te be zorgen. Uit oppositiekringen in Madrid ls vernomen, dat ongeveer 50 politieke ge vangenen te Madrid, onder wie meer dan 30 communisten, ln hongerstaking zyn gegaan. o.m. omdat zij moeliykheden ondervinden by het contact met hun advocaten. Stereofonische uitzending van de Mattheus Passion Morgenavond wordt door de N.CR.V. en de A.V.R.O. over de belde zenders van Hilversum een stereofonische ra dio-uitzending verzorgd van de Mat- theus-Passion van Johan Sebastian Bach. De solisten aan deze uitvoering, die plaats heeft ln de Grote Kerk te Naarden door de Nederlandsche Bachver- eeniging zyn Erna Spoorenberg, Aafje Heynis, Tom Brand. Arjan Blanken, Laurens Bogtman, Davld Hollestelle en Horst Günther. Het geheel staat onder leiding van dr. Anthon van der Horst. Voor het beluisteren van de stereofo nische uitzending dient men de be schikking te hebben over twee ontvan gers, die op enkele meters afstand van elkaar opgesteld moeten worden. Het linkertoestel moet men afstemmen op Hilversum I (402 meter) en het rech- tertoestel op Hilversum II <298 meter). De beste positie voor de luisteraar ls dan op ongeveer drie meter afstand tus sen de twee toestellen in. Het eerste deel van de uitzending duurt van 18.30 tot 20.10, het tweede ge deelte van 20.20 tot 22.15. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Het Spectrum. 18.30 Leger des Hellskwart. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Planorecital. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 20.00 Passiestonde. 20.40 Phllharm. ork. en sol. 21.35 Koor, sopr. en orgel. 22.05 Gram. 22.15 Gram. Avondoverdenking. 23.00 Militaire kapel. 23.30 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d kind. 19.10 De christen ln de veranderde samen leving .toespr. 19.25 Vara-Varia. VPRO: 19.30 V .d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Toespraak. 20.10 Gram. 20.45 Tussen twee dagen, hoorsp. 21.50 Sport. 22.00 Jazzmuz. 22.20 Keuren en kiezen, comm. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Wetensch. lezing. 23.15 Discussie. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Intern. JeugdJourn. VPRO: 17.10-17.35 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Artiesten v. d. Daar ons blad op 15 april. Goede Vrijdag, NIET VERSCHIJNT zien wij ons genoodzaakt de uiterste tijd, waarop wij nog advertenties voor ons blad van ZATERDAG a.s. kunnen aannemen, te stellen op DONDERDAGMIDDAG te 4 uur. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD. Premier Debré nam poolshoogte (Van onze Parijse correspondent) Vandaag is de Franse minister president Michel Debré weer in Parijs teruggekeerd van een nieuw bezoek aan Algerije, waar hij drie dagen heeft vertoefd. Ofschoon de premier ook een nieuw organisme, de „Hoge raad voor sociale ont wikkeling", heeft geïnstalleerd, enige redevoeringen uitsprak en met de leidende bevelvoerders con fereerde. was het hoofddoel van de reis toch wel eens politieke poolshoogte te nemen in verband met de kantonale verkiezingen, die volgende maand in Algerije gehou den zullen worden. Generaal De Gaulle hecht aan die verkiezingen bijzonder hoge waarde omdat hij ze beschouwt als een eerste etappe van zijn plan, waarvan het zelfbe schikkingsrecht voor de Algerijnen de basis vormt. De Algerijnse en ook wel Franse leden van die kantonale reden, die nu dus door het volk gekozen zullen moeten worden, zijn, in de ogen van de generaal, voorbestemd als Frankryks gespreks partners op te treden bij de uitvoering van het beginsel van het zelfbeschik kingsrecht. Nu ook De Gaulle zelf geen spoedig bestand met de Algerynse natio nalisten schijnt te verwachten, hoopt hy, ondanks de oorlog, langs deze weg de politieke emancipatie van het Alge rynse volk toch nog te kunnen bevorde ren. Ook Debré heeft nu opnieuw van zyn pessimisme blyk gegeven inzake een spoedig einde van de oorlog. Tegenover de leidende militairen heeft hij ver klaard dat het leger nog geruime tyd in Algerije zal blyven om ze tevens een garantie te vormen voor de vryheid waarin de verkiezingen zich zouden vol trekken. Tot zover onze Paryse correspondent. Het Cairose blad „Al Ahram" meldde gisteren uit Tunesië, dat Chinese en Tsjechische vrywilligers klaar staan om schouder aan schouder met Arabische vrywilligers deel te nemen aan de stryd in Algerije. Volgens het blad heeft het dit van Algerijnse zyde vernomen. In Cairo is vernomen dat een afvaardi ging van de Algerijnse opstandelingen regering onder leiding van de vice- premier en minister van Buitenlandse Zaken, Belkacem, naar Saoedi-Arabië en andere landen zal gaan. Waarnemers zeiden dat de afvaardiging de Jongste besluiten van de opstandelingen zal toe lichten, waaronder de oproep op vrywil ligers uit andere landen. MADURODAM HEEFT NIEUWE GEMEENTERAAD (Van onze Haagse redactie) De Haagse wethouder van Economi sche Zaken, mr. R. M. van Reenen, heeft vanmiddag te Den Haag de nieuwe ge meenteraad van Madurodam geïnstal leerd. In totaal 30 jongens en meisjes in de leeftyd van 1218 jaar zyn uitverko ren om gedurende een jaar de belangen van het miniatuurstadje te behartigen. Ook kreeg Madurodam een nieuwe lo co-burgemeester: de 16-jarige Willem Jacob de Brauw, leerling 3e klasse van een Haags gymnasium. Hy is de plaats vervanger van Prinses Beatrix die al sinds de oprichting burgemeester van het stadje is. Na afloop van de plechtige installatie, welke plaatsvond in het oude stadhuis in Den Haag, reed de nieuwe Maduro- damse gemeenteraad op versierde bier brouwers-sleperswagens naar de minia tuurstad. Geen speedboten in Loosdrecht (Speciale berichtgeving) Van de zyde van het Plassenschap Loosdrecht en omstreken wordt er de aandacht op gevestigd, dat het met in gang van 1 mei in het gehele gebied van de Loosdrechtse Plassen, voorzover gelegen binnen de provincie Utrecht, verboden is te varen met motorboten (zoals race-, gly- of speedboten) die sneller kunnen varen dan 16 km per uur. Het dageiyks bestuur van het Plas senschap kan van dit verbod ontheffing verlenen. „Sloep naar de wal" vanuit Marinevliegkamp Valkenburg Een amusementsprogramma, dat de VARA verzorgt bij de Marine luchtvaart dienst in het Marinevliegkamp Valken burg, zal te zien en te horen zijn in de televisie-uitzending van woensdagavond 20 april. De medewerkenden aan dit pro gramma onder regie van Ben de Jong zyn o.a.« Thom Kelling die het pro gramma ook samenstelde en met de pro- duktie belast is - de Ramblers onder lei ding van Theo Uden Masman met zang van Jany Bron en Marcel Thielemans, de Kuban Cossack Dancers, met hurk en andere dansen, enz. „Sloep naar de wal" is de titel van dit programma. Vooraf gaan „Mensen, dingen, nu...!" en de „Spiegel der Kunsten"; erop vel gen „Dorus op toer nee", filmflitsen van het optreden van Dorus en andere ar tiesten op de toernee en „Welbe schouwd", waarin een forum vragen van kijkers bespreekt. Minister Luns naar Bonn Minister Luns brengt vandaag een bezoek van één dag aan Bonn. Hij zal met Bondskanselier Adenauer en de minister van Economische Zaken, Erhard besprekingen voeren over de komende onderhandelingen tussen de EEG en de Vryhandelszone. VOETBAL Tsjechische invitatie voor KNVB Het bestuur van de KNVB heeft van de Tsjechische voetbalbond een uitno diging ontvangen om woensdag 28 sep tember met het Nederlandse A-team te Praag een wedstryd tegen Tsjecho- Slowakije te spelen. Het bondsbestuur, dat zich nader over d^;e invitatie zal beraden., zal waar- scnynlyk de uitnodiging niet aanvaar den. Het ligt namelijk in de bedoeling een of meer wedstrijden tegen Oost- Duitsland en Hongarye voor de voor ronde van het toernooi om het wereld kampioenschap 1962 nog dit jaar te spe len en voorts is op 2 oktober al de ont moeting BelgiëNederland vastgesteld. Het staat inmiddels vast dat de wed stryd NederlandBelgië van het seizoen 1960/1961 woensdag 22 maart wordt ge speeld. WOENSDAG Gerecht 10: Paaswijding Splrltisch Ge nootschap. 8 uur nam. Wassenaar: Deylerhuls. Eierzoek- wedstryd. 2.30 uur nam. Wassenaar: Kievietkerk. Spelgroep „Martinus" voert „De dag des Heren" op. 8 uur nam. DONDERDAG Rehoboth. Veron. Spreker de heer H. Grimbergen. 8 uur nam. gere Landbouwschool. 10 uur voorm. Volkshuls: Paaslunch Ned. Ver. van Huisvrouwen. 1 uur nam. VRIJDAG LogegebouwRozekruisers Genootschap Spr. dhr. R. Vonk over: „De doolhof der relegies". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen - gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. B. Slond van Den Haag. Hooglandse KerkPaasnachtdienst. Voorganger dr. P. L. Schoonheim, decla matie Willem Berkhem. 10 uur nam. Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. 10 uur voorm.8 uur nam. ZONDAG Schuttersveld;: Kampeershow Wout Ber gers. 18 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn" speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 uur nam. MAANDAG, d; Kampeersl oorm.8 uur TENTOONSTELLINGEN Schuttersveld: Kampeershow Wout Ber gers. 10 uur voorm.8 uur nam. LakenhalTentoonstelling „Nederland schildert". Werkd.: 10-4 uur; zondag: 1-4 uur nam. (tot 25 april). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Studio: „De hel ln de stad". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. gram.plaat. 20 50 Film. 21.35 Kunstrubr. 22.00 Avondwijding. VOOR DONDERDAG 14 APRIL Hilversum I, 402 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Godsd. uitz. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. leugd NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewyde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 vyftien Jaar geleden, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.40 Amus. muz. hoorsp. 15.05 Gram. 15.35 Orgelspel. 16.00 Verkenningen ln de bijbel. 16.20 Klave- clmbel-recltal. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Nws. 18.15 Pollt. praatje. 18.25 Gram. 18.30 Mattheus-Passlon. (I. d. pauze: Meditatie). 22.30 Nws. 22.40 Ra diokrant. 23.00 Periodieken-parade. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor gen wy- ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Kamerork. 12.00 Orgel en trompet. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Zang en pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, praatje. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 De Zaaiers. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 V. d. vrouw. 14.45 Gram. 15.00 Zoals hij het zei, doe. progr. 15.30 Gram. 15.45 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Gram. 1715 V. d. Jeugd. 17.45 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.30 Stereofonische uitz.: Matthaus Passion. (I. d. pauze: 20.10-20.20 In het Evange lie heeft het leed verlossende kracht, me ditatie) .22.15 Gram. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Metropole-ork. en sol. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 De wereld van vandaag, lezing. 20.30 Rep. training van onze nationale top- athleten. 21.00 Vuile handen, TV-spel. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 11.00 Pianorecital. 11.25 Kerkd. 12.20 Gram. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Round Britain Quiz. 13.40 Voordracht. 14.00 Gram. 14.15 Debatten. 15.00 Lichte muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Gevar. muz. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork. conc. 20.00 Good Friday, zangspel. 21.00 Nws. 21.15 Act. lezing. 21.45 Cabaretliedjes. 22.15 Voordr. 22.30 Meditatie. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.00 Voordr. 11.15 mrs. Dale's dagboek. 11.30 Nws. en lichte muz. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Lichte muz. (Om 13.30 nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.) 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 nws.). 15.45 Gevar. muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 16.45 Gevar. muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.20 Weerber., nws., act. en pianospel. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.24 Sport. 19.30 Nws. en hersengym. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en brleven- beantw. 21.00 Forum. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws en gevar. muz. 23.50 Medidtatle. 23.55- 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork. conc. 14.00 Ork. conc. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.35 Ork. conc. v. d. kind. 19.00 Nws. en weerber. 21.45 Nws en weerber. 22.30 Oratorium. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Klass. muz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Gram. 14.05 Kamer muz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 20.00 Ork. conc. 21.45 Nwe gram. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Pianorecital. 12.30 Weer ber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws en weerber. 13.15 V. d .sold. 14.00 Johan nes Passion. 16.10 Koersen. 16.16 Franse les. 16.30 Gram. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 V. d. kind. 18.15 Spirituals. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Vrije Pol. tribune .20.00 Hoorspel. 21.15 Gram. 21.42 Houtblazerstrio. 22.00 Nws. en weerber. 22.15 Houtblazerstrio (verv.). 22.25 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Mi litaire groeten. 23.10 Sluiting. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 12.45 Gram 17.00 Nws. 17.10 Belg. muz. 17.15 Kamer muz. 18.55 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 21.00 Die siebe Worte am Kreuze, gewyde muz. 22.55 Nws. Lido: „Te Jong voor liefde" (Schmutzl- ger Engel). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lu\or: „De tien geboden". Al. Dageiyks 2.30 en 7.30 uur nam. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: "I want to live!" 18 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het teken van Don Marcos". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.16 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Bastogne". WASSENAAR Astra-theater) van maandag tot en met woensdag 20 uur (zaterdag en zondag 19.en 21.15 uur)The Five Pennies met Danny Kaye. (A.I.). Donderdag: 14.30 en 20,uur Orfeu Negro met Marpessa Dawn. (14 jaar). Zondag en woensdag: 14.30 uur Dans meesters met Laurel en Hardy. (Al.). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend de Zuider-Apo- theek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Bij geen gehoor bij üw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mlinchen Zürlch Genève Locarno Belgrado Athene Rome Alaccio Madrid Malorca Lissabon motregen geh. bew. regen geh. bew. motregen motregen geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. regen regen half bew. motregen regen regen regen ;eh. bew. licht bew onbewolkt geh. bew. zwaar bew. licht bew. mist licht bew. onbewolkt zwaar bew. regen licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. S zzw 10 ZW 14 wzw 12 zw 10 zzw 10 zzw 6 zzw 9 zw 9 zzw 10 zzw 5 a a tc E d S H 3' S m E oc$ 1 7 3 8 1 zzw 6 wzw 8 zzw 10 zw 5 zzw 5 zw 2 w.stll n 6 zzw 5 zw 6 z 1 w^tll z 1 O 1 O 3 n 3 no 6 ono 2 w.stll no 8 zw 5 5 6 2 0.2 10 4 1 9 5 1 9 8 0.1 119 13 10 0.1 11 4 0.1 14 9 0.1 14 9 0 12 1 0 18 11 0 13 6 0.1 15 1 0 10 1 0 11 -O 0.1 13 -1 0 16 5 2 23 12 0 26 15 18 12 0.1 19 8 0 17 6 0 18 10 0 21 11 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2