Lukas Passion' klonk in Noordwijks Grote Kerk Gerestaureerde Eben Haëzerkerk in Rijnsburg weer in gebruik l ETTE w Kerkelijk Leven Admiraal handhaafde reputatie Hoofdpijn AKKERTJES Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 13 april 1960 Vierde blad no. 300^ Tsjoe En-lai naar Birma, Nepal, India De communistisch-Chinese premier Tsjoe En-lai is vandaag, vergezeld door de minister van Buitenlandse Zaken, maarschalk Tsjen Ji, en een dertigtal andere functionarissen, pier vliegtuig uit Peking naar Birma vertrokken. Het communistisch-Chinese gezelschap, dat op het vliegveld van Peking door leiders der Chinese communistische par tij uitgeleide werd gedaan, zal in een reis van twee en een halve week Birma, Nepal en India bezoeken. Tsjoe En-lai c.s. zullen een week in Nieuw Delhi doorbrengen, waar zij be sprekingen zullen voeren met de Indiase premier Nehroe over het „onderzoeken van de wijze, waarop een vreedzame re geling kan worden verkregen van het Indisch-Chinese grensgeschil". Onrust in Zuid-Korea De Zuidkoreaanse politie heeft giste ren in de havenstad Masan elf mensen aangehouden, nadat zich nieuwe tegen de regering gerichte demonstraties had den voorgedaan waaraan ruim tiendui zend scholieren en burgers deelnamen. By dergelijke onlusten waren de dag te voren twee mensen in Masan om het le ven gekomen. De middelbare scholen in deze stad zijn voor drie dagen gesloten. In Taegoe, 80 km. ten noorden van Masan. omsingelde de politie negentig leden van de Democratische (oppositie) partij, die uiting gaven aan hun over tuiging, dat de vorige maand gehouden presidentsverkiezingen van nul en gener waarde waren. Dertig van de betogers werden voor ondervraging aangehouden. De politie in Seoel heeft meegedeeld, dat er een komplot is ontdekt om de re gering met geweld omver te werpen. De geheel gerestaureerde Eben Haëzerkerk aan de Oegstgeesterweg In Rijnsburg werd gisteravond heropend en in gebruik genomen. De vloer is geheel vernieuwd, de muren gestukadoord en de ramen van nieuw glas voorzien. Een grote aanwinst is ongetwijfeld de fraaie nieuwe preekstoel, die op een gemetselde voet van geglazuurde hand vormsteentjes is geplaatst. De opbouw is vervaardigd van speciale hout soorten, zoals weyge en paranapine. De luifel is van blauw geschilderd opaanplaat met een paranapine lijst. De kerkgangers zullen voorts wel in hun nopjes zijn met de nieuwe banken, die van grijs geschilderd vurenhout zijn. Voorts werd een nieuwe en doelmatige verlichting aan gebracht en werd de gasverwarming vervangen door een oliestook- installatie. Klok als dank Het plafond is thans voorzien van vLasvijzelplaten en in geel-groen uitge voerd met donkerblauwe spanten. De deuren in het voorfront zijn donkerrood met witte omlijsting. Het orgel heeft een dubbel klavier gekregen en wordt elektrisch bediend. Vele genodigden en belangstellenden waren gisteravond naar de „zo goed als nieuwe' kerk getogen om de restauratie in ogenschouw te nemen. Onder de aan wezigen bevonden zich o.m. burgemees ter B. H. Koomans en enige wethouders. Ds. Kampman opende de bijeenkomst. De predikant dankte allen, die aan de restauratie hebben meegewerkt. Vooral de jeugd van de gemeente werd hierbij niet vergeten, want zij was het, die geld bijeengebracht voor het doopvont. Advertentie AD LEI? elektrisch 7 kg. Ook in Meerpoel's naaimachines BREESTRAAT 171 TEL. 21815 NED. IIERV. KERK Bedankt voor Goutum-Swichem (toez.) K. M. Witteveen te Noordbroek; voor Veen G. van Estrik te Nieuwland. GEREF. KERKEN Beroepen te Drachten (4de pred.pl.) C. van der Giessen te Tzum. Aangeno men naar Munnekeburen J. van Loo, kand. te Sneek, die bedankte voor Pae- sens en Moddergat. Aangenomen naar Wassenaar A. Vos te Londen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Werkendam C. Smit te Slledrecht. Beroepen te Rotterdam-zuid dr. W. H. Velema te Eindhoven. GEREF. GEMEENTEN OUD-GEREF. GEM. IN NEDERLAND Benoemd tot lerend ouderling te Rijs- sen H. A. Vosman aldaar. VRIJWILLIGE ONTHOUDING Een groep lidmaten van de hervorm de gemeente te Almelo ontzegt zich ge durende de lijdensweken uit dankbaar heid aan God iets van de alledaagse luxe, die men in Nederland gewoon is gaan vinden. Elke week brengen de le den van deze groep het bedrag van de luxe, die zij zioh ontzegd hebben, als ga ve naar de kerk. Zij willen deze gave bestemmen voor de paascollecte 1960 van de Ned. Herv. Kerk. Herv. kerkbouwactie OVER EEN JAAR REEDS 49 VAN DE 168 KERKEN GEREED? De Hervormde Kerkbouwactie heeft, zoals elders gemeld, nu reeds een bedrag van ruim f. 10 miljoen opgebracht. In tussen heeft de generale financiële raad der Ned. Herv. Kerk reeds een aanvang gemaakt met de subsidiëring van nieuwe kerken uit de opbrengst van deze actie. Aan een aantal gemeenten werd in de afgelopen maand een gezamenlijk be drag aan subsidie toegekend van f 1.154.500 voor de bouw van nieuwe kerken. Van de kerken, die begin 1959 op de lijst van 168 kerken voorkwamen, waar voor de Hervormde Kerkbouwactie werd ingezet, zijn thans reeds 15 kerken ge reed gekomen, terwijl 16 andere kerken reeds werden aanbesteed. Van nog 18 andere kerken verkeren de plannen in een zo vergevorderd stadium, dat aanbe steding nog dit jaar zal volgen, als het vereiste bouwvolume verkregen wordt. Indien dit laatste geschiedt, zullen over ongeveer een jaar reeds 49 van de 168 kerken gereed en in gebruik genomen zijn. De voorzitter van de Commissie van Beheer, de heer K. Zandbergen, gaf een kort overzicht van de werkzaamheden. Dank bracht hij aan de kerkeraad van de gereformeerde gemeente voor het tij delijke afstaan van de Petrakerk aan de Voorhouterweg. Namens de kerkeraad bood hij ds. V. d. Linden een elektrische klok aan voor de consistorie van de Pe trakerk. „Hoewel er dingen zijn die ons scheiden, hebben wij een ding gemeen: de broederlijke gemeenschap in de lief de van Christus", besloot spr. Voorts voerden ds. V. d. Weele namens de clas sis. burgemeester Koomans namens de gemeenteraad en de heer Vrijhoff het woord. Ds. Kampman besloot de avond met een korte spreekdienst. Hij sprak over de ontwijding van de tempel Gods (1 Kor. 8), waarin hij wees op het gebed van Salomo en op 'het antwoord van de Here. Na de dienst kwamen de genodigden in een van de zalen achter de kerk bij een. De assepoes onder de traditionele Passionen, „de Lukas", weerklonk voor de 17de maal in de Grote Herv. Kerk van Noordwijk-Binnen, gezongen door de samengesmolten koren „Cantate Domino" en „Halleluja", het laatste uit Katwijk. Daar Halleluja onlangs het 60-jarig bestaan herdacht, werd deze Lukas-Passie verleden week extra al in KatwUks Nieuwe Kerk gegeven. Het eigen karakter van deze standhoudende reeks uitvoeringen zou men onder het woord „leken-Passion" kunnen samenvatten, want de muziek als broodwinning speelt hier nauwelijks een rol. Het zou al prijzenswaardig zijn als onder deze omstandigheden een presentabel geheel tot stand kwam. Het klinkend resultaat gaat dit echter ver te boven! NOORDWIJK F. Kippen verlaat raad Noordwijk Vergaderingen zouden te lang duren Naar wij vernemen heeft de heer F. Rippen, nestor van de Noordwijkse ge meenteraad, gisteren ontslag gevraagd als lid van de raad. De heer Rippen heeft sinds september 1949 zitting en is fractievoorzitter van de P.v.d.A. Omtrent de redenen, die tot dit on verwachte besluit hebben geleid is niets met zekerheid bekend. Daar juist de niet minder dan 33 punten tellende agenda voor de op donderdag 22 april te hou den raadsvergadering was bekend ge maakt, is het heel goed mogelijk, dat dit besluit van de heer Rippen genomen is omdat hij tevens bezwaar had tegen de vaak tot ver in de nacht voortdurende vergaderingen van de Noordwijkse raad. De heer Rippen is namelijk al 76 jaar. Met de heer Rippen gaat een markan te figuur de raad verlaten, die rondbor stig en soms fel zijn standpunt kon ver dedigen en wiens slagvaardigheid en puntige humor de discussies in de raad kruidden. Steeds stond hij op de bres als het de zorg voor de bejaarden gold. En zijn devies: „Van Sartorius naar het post kantoor" daarmee doelend op de door hem gewenste overgang van een aan vullende armenzorg door sociale zaken naar het algemeen staatspensioen, is spreekwoordelijk geworden. Naast het raadslidmaatschap bekleedt de heer Rippen de functie van voorzitter van de Algemene Bond van Ouden van Dagen. kandidaat voor de ontstane vacature is de heer P. den Otter, voorzitter van de afdeling Noordwijk van de P.v.d.A. Advertentie moet snél weg neem vlug Akkertjes flitsen de pijn weg sinaasappel citroen vruchtenlimonade Een toehoorder, die met „de Johan nes* of ,de Matthaus' vergroeid is, zal de rijkdommen dezer beide uiteraard missen. De Lukas is als een voorsta dium en een grondplan voor de Jo hannes te zien. We weten nog steeds niet of ze een jeugdwerk van Bach is, wel dat hij haar enkele malen uitvoer de. Kenmerkend is zij door de vele koralen, liefst 32. In de gecoupeerde versie van Johan Admiraal blijven er nog 23 over. Vooral aangaande passie-koralen is er een strijd der opvattingen. Een stro ming. die haar argumenten weten schappelijk fundeert, beoogt stilering, zo niet standaardisering van de emoties waarvan de koraalteksten vervuld zijn. Anderen beschouwen daarentegen de koralen als voertuigen van een uiterst persoonlijke geloofsreactie en spontane opwelling ten overstaan van het aan gehoorde evangelische lijdensverhaal. Admiraal is een markante representant van de laatste zienswijze. Persoonlijk verwerpen we de z.g. „objectieve" vertolking. Allereerst om dat het een illusie blijft, de denk- en gevoelsuiting van de mens van destijds ook maar bij benadering te kunnen nabootsen. Ten tweede omdat we .kunst en leven niet scheiden willen, omdat een Passion die zich distantieert van de mens van nu en van het milieu, te midden waarvan zij wordt voortge bracht, haar doelstellende taak voorbij gaat: deel t€ hebben aan de lijdensge beurtenis, mystieke ooggetuige te zijn, het spel als toeschouwer in zichzelf mee te spelen: kunst is immers een ge speelde realiteit. DA&rom treffen die leken-medewerkers elkaar jaarlijks op nieuw in het traditionele Noordwijk, op geen andere grond dan de persoon lijke gegrepenheid en het verlangen het spel wederom te spelen... Admiraals tweelingkoor handhaafde onverkort de gevestigde reputatie, waar over we al zo menigmaal konden rap porteren. Weer waren nuancering, klankafwegins zuiverheid, ritmische precisie en vol toni g zins-en der hoogste noten van hoge orde. De Noordwijkse uitvoering werd geen kopie van de Katwijkse epn week tevoren en men moet dan ook het soepele volgen, het reactievermoser. bewonderen. Admiraal kan zich permitteren om volgens inge ving te dirigeren. Het orkest een kortstondig samen spel van leden van diverse amateur orkesten en Admiraal speciaal ten 'ienste voor zijn Passion beschikt over de vereiste slagvaardigheid en over klankgehalte (dat, als in de laatste aria zelfs boeiend worden kan). De hobo's beheersen een goed deel van de parti tuur en zij werden fraai geblazen. De continuo splitst Admiraal in orgel bij de Christus-rol, terwijl hij de cembaal- klank bestemt voor ondersteuning van de overige recitatieven. De organist Zweers voldoet aan iedere eis, die men terzake stellen kan en moet met ere worden genoemd! Admiraal plaatst de Christus-vertol ker op de orgelpartij. De stem kwam daardoor als uit de sferen, als van over al Bram van Luyen, uitmuntend ge schoolde bariton, legt met een brede, statige, krachtige en sonore zeggings kracht het accent meer op de uitzon derlijkheid, op de goddelijkheid van de Christus-figuur, dus niet zozeer op de medespeler in het drama. De tenor Peter Dogger als evangelist gaf zijn partij geruime tijd in rustige bezongenheid en dramatiseerde als de realistische hoogteipunten naderden, waardoor deze suggestief als climaxen naar voren traden Zijn prachtige stemkleur. vol-mannelijk, komt het boetseringsvermogen ten goede. Hij verving o.a. in de Petrus-rol Cor de Heiden, die door een sterfgeval plotse ling verhinderd was, er volkomen in slagend om zich als een totaal andere persoonlijkheid voor te doen. De drie tenor-aria's kwamen voor het eerst in andere handen, als een kans voor Dick Ruiters. Alweer een mooie stemkleur en, zoals hier gewenst, in strumentaal van timbre. De zuivere belijning heeft stellig geboeid, de draagkracht kwam niet zo veel tekort. Nu dit eerste openbaar concerterende optreden achter de rug is, zal denkelijk wel een onbe van gener expressiviteit vrijkomen. Han Campfens (o.m. Pilatus) be schikt als bas over een timbre, dat juist in de lagere regionen geheel volwaardig blijft, en betoonde daarmee een nog ongekende stem- en rolvastheid bij een mooie en hier ook juiste kleuring. De sopraan Nellv Schulze in haar beide aria's en Belia Keyzer in haar enige alt-aria mogen zich beroemen op haar stilistisch bijzonder verantwoorde ver tolkingen. De sopraan met haar vooral in de hoge ligging gemakkelijk zich bewegend, raak en egaal de lijnen teke nend zangorgaan, de alt met haar bloedwarme, diepdonkere kleur (Du gibst mir Blut!), beide met sonoriteit en goed draagvermogen. Defensiecommissie naar Marine-etablissement De defensiecommissie uit de Tweede Kamer zal morgen een bezoek brengen aan het marine-etablissement te Am sterdam. Na ontvangen te zyn door Commandant Maritieme Middelen te Amsterdam, kapitein ter zee H. C. van der Stadt, zal de bevelhebber der zee- strijdkrachten, vice-admiraal L. Brou wer. een uiteenzetting geven over het Marine-etablissement. Daarna zal een rondgang worden gemaakt, waarbij de technische opleidingsschool van de Kon. Marine, de radio-radarschool en de ver- bindingsschool zullen worden bezocht. Na de lunch, welke in het woonhuis van de Commandant Maritieme Midde len op het Marine-etablissement zal worden gebruikt, zal het gezelschap weer vertrekken. GENEESKUNDIGE HULP BIJ VERBLIJF IN BUITENLAND De Ziekenfondsraad heeft besloten, dat met ingang van 1 juni 1960 de zie- kenfondsvergoeding voor geneeskundige hulp in het buitenland komt te vervallen voor verplicht-verzekerden, die niet voor beroepswerkzaamheden aldaar verblijven (vakantiegangers e.d.). De mogelijkheid om geneeskundige hulp te ontvangen krachtens een verdragsregeling tussen Nederland en het land, waar men ver toeft. blijft echter in het algemeen voor bovenbedoelde verzekerden bestaan. Men doet goed zich hieromtrent tijdig met zijn algemeen ziekenfonds te verstaan. Het besluit vari de Ziekenfondsraad geldt tevens voor indirect-verzekerde kinderen van verplicht-verzekerden, tot en met de leeftijd van 26 jaar. die in verband met studie of opleiding in het buitenland zijn. Deze kinderen zijn na melijk ten aanzien van de vergoeding voor geneeskundige hulp in het buiten land gelijk gesteld met verplicht-verze kerden. die anders dan voor beroeps werkzaamheden in het buitenland ver blijven. Met betrekking tot verplicht-verzeker den die wel voor beroepswerkzaamheden buitenlands zijn en niet ^an enige ver dragsregeling gebruik kunnen maken heeft de ziekenfondsraad besloten de vergoedingen voor hulp van huisarts en voor ziekenhuisverpleging meer aan te passen aan de werkelijk gemaakte kos ten. Het wordt aan de fondsen overgelaten, of zij vorenvermelde regelingen ook wil len toepassen op hun vrijwillig-verze- kerden. Invrijheidsstelling ven reclamevlieger gevraagd De verdediger van de reclamevlie ger en directeur van een luchtre- clamebedrijf te Maastricht, heeft aan de Maastrichtse rochtbank verzocht zijn cliënt onmiddellijk in vrijheid te stellen. Deze bevindt zich naar gemeld in voorarrest op grond van verdenking het vliegtuig PH-SIK op 22 januari van dit jaar te hebben doen verongelukken boven de Noordzee, waarbij de 23-jarige vlieger B. Klein om het leven kwam. De verhoren, die enkele dagen geleden op Schiphol werden afgenomen en waarbij matrozen van de Noorse tan ker „Sagona" over waarnemingen van de laatste manoeuvre van het neerge storte vliegtuig werden ondervraagd, zouden zoveel twijfelpunten hebben op geleverd. dat de raadsman, mr. L. Sasse van Ysselt, hierin aanleiding vond de rechtbank te verzoeken de gevangen houding van verdachte op to heffen. De rechtbank zal zaterdag over dit ver zoek in raadkamer beslissen SCHOTEN IN DE NACHT Een Haagse hoofdagent van politie heeft vannacht te vijf minuten over half vier in de Frederikstraat drie schoten gedost op een man die hjj op heterdaad bij diefstal betrapte. Een collega-agent, die op dit moment in de Denneweg surveilleerde, hoorde de schoten. Even later zag hij een hem bekende 42-jarige muzikant per fiets de Maliestraat inrijden. Hij hield de man staande en maakte een praatje met hem. Hij vertelde boen dat hij de schoten ook had gehoord, doch ook niet wist wat er aan de hand was. Aan de man was niets bijzonders te merken, zodat hij zijn weg kon vervolgen. Te ongeveer kwart voor vijf vervoegde zich de muzikant aan het Gemeentelijk Ziekenhuis aan de Zuidwal, hij bleèk een schotwond in het lichaam te heb ben. Er is geen levensgevaar. Verkeersonderwijs bij het voortgezet onderwijs Op 12 april is voor de eerste maal 29 plaatsen van ons land een verzwaard verkeersexamen afgenomen cp scholen voor voortgezet onderwijs. In totaal na men er 6350 leerlingen aan deel. De (schriftelijke) opgaven waren sa mengesteld door het Verbond voor Vei lig Verkeer. Voor de geslaagden is het nieuwe diploma van het Verbond be schikbaar. Een commissie voor verdere uitbouw van het verkeersonderwijs op scholen voor voortgezet onderwijs, onder voor- i zitterschap van <jr. D. N. van de Neut. I inspecteur VHMO, zal binnenkort een I rapport over deze materie uitbrengen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 april Leldse Coop Groente- en Fruitveiling: per 100 kg an dijvie 71-80. prei 38-49. rabarber 14-39. spinazie 25-57, stoofsla 31-40. komkom mers 36-70. witlof 24-61. Per 100 stuks sla A 5-28 Per 100 bos: peterselie 6-11. raapstelen 7-14, radijs 7-15. selderU 7-9. uien 12-39 LEIDEN. 13 april Veemrakt Er zijn aangevoerd 2 stieren. 85 melkkoeien, 153 vare koeien. 10 pinken. 2 vette kalveren. 118 nuchtere kalveren. 10 vette schapen. 8 fokschapen. 17 vette lammeren. 15 zuig en weldelammeren. 23 zeugen. 168 schram men. 594 biggen. 9 gelten. totaal 1214 Notering: melkkoeien 800-1125. vare koelen 550-975. nuchtere kalveren levend gew. per kg. 1.20-1.50. drachtige zeugen 250-325. schrammen 65-85 en biggen 38- 42-46. Handel melkkoeien, vare koelen en nuchtere kalveren rustig, zeugen, schrammen en biggen redeliik. In verband met geringe aanvoer va nandere rubrieken geen notering. AALSMEER. 12 april CC Centrale Aalsmeerse Velling G A Snijbloemen Seringen Stepman 66-100. Legray 44-60. blauw 64-130 pe rtak Forsythia 25-57. Sneeuwballen 35-69. Prunus Triloba 15- 29. Prunus Serrulata 110-275 per tak. Calla 95. Amaryllis 36. Gerbera 25-54. per stuk. Fresia 140. cyclamen 175. Iris 280, Asp. Plumoe us 195, Lathyrus 200-520. Pyrethrum 80-150 per bos. Clematis 50- 7o per stuk Anjers rood 20-36. roze 25- 38. wit 20-36. Orchid Beauty 25-33 per stuk. Rozen: Better Times 25-34. Rosa- landia 30-45. Parel van Aalsmeer 25-37. Geh. Dulsberg 35-56. Pechtold 30-46. Verschuren 25-42. Towny Gold 20-36 Mad. Ofman 40-63. Baccarat 55-85. Mon tezuma 35-61. Stokman 20-30 per stuk. POTPLANTENgrote pot, kleine pot Adianthum 70-80. Anthurlum 450-12. 150-190, Aphelandra 200-260. 100-130. Aralia 120-150. 25-50: Asplenlum 40- 50. Azalea 400-800. 150-220, Begonia semp 80-90, 60-70. Bladbegonia 100-125, 40-50. Cactuseen en vetplanten 100-200. 12-40, Clnnerarla 125-175. 70-105, Cyclamen 200- 400, Calceolaria 75-100. 50-80. Euphor bia Splendens 180-240. 40-70. Ficus 250- 350. gemengde planten 80-105. Hedera bont 200-250. 80-175. Idem Pltta- burg 150-250. 40-60, Kalanchoé 80-115. Marantha 40-52. Nephrolepls 450-650. 40-53, Primula Obconlca 100-150. 60-90. Phllodendron 300-600. Idem Scandens 60-90, Platvcerlum 250-500, 90-130. Sansevlerla 200-450, 125-185. Sclndapsus groen 80-95. Idem bont 125-150. Tradescantla 70-100. 15-25. Varens ge mengd 38-58. Primula acanbls 30- 50. Geranium Odler 100-130, St.-Pau- lia 80-110. Hortensia wit 350-720. idem wit 300-550. BODEGRAVEN. 12 april Kaasmarkt - Aanvoer 23 partijen. Notering le soort 2.05—2.20. 2e scoort 1 92—2.04. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN. 12 april Groenteveiling waspeen Al (per kist» 17.70-20 40. Idem A2 4 60-15.60. Idem BI 1720-20.30. Idem B2 3.80-9.30. Idem Cl 11-11.30. rabarber I 27-35, Idem II 28-30. prei Al 40-51. Idem BI 35-42. raapstelen (per 100 bos) 12. radijs I (per 100 bos) 19. Idem II 1920. breekpeen (per kist) 3.30, peterselie (per 100 bos) 11. seldery (per 100 bos) 11 Aanvoer waspeen 66 000 kg., waarvan 45.000 kg. voor export werd verkocht. LISSE. 12 april Bloembollenvelllng: Op de bloembollenvelllng worden nu al leen nog restanten van leverbare gladio len aangevoerd. Vele soorten blijven on verkocht of brengen zeer lage prijzen op. Hier volgen de prijzen van het bijgoed: Phlox wit 150 per mand f 10.40, Trltoma Alcazar 100 per mand f 10.30. Scablosa 200 per mand f6 -. Idem blauw 200 per mand f5.40. Lllluxn Regale 24-op f25 -. Idem 22/24 f 20.-. Oxalls Deppel 5/6 0.22. Idem 4/5 0.10, Idem 3 4 002. Oxalls La- slandra 10/op 0.65. 9/10 0.49. Crlnum Powelll 30/op f70-. Idem 25/30 f50-, Montbretla In soorten 7 op 0.50, Idem 6/op 0.25. Dahlia Pionier f 15.-. Dhlia Br. Justinus f 15.-. Dahlia Bishop of Landhoff f 15.10. Dahlia Queen of Heart f 12.50. Tigrldla top 140, Idem I 1.05. Arum Cornutum 18/20 8.20, Ornlthoga- lum 5/6 2 70. Idem 4/5 1 80. RIJNSBURG. 12 april Bloemenvei ling Flora Tulpen. Edit Eddy 90-100. Pic cadilly 95-105. Cansas 95-100. Copland 85- 95, Golden Harvest 105-115. Elizabeth 100-105, Queen Elizabeth 100-110, Paris 110-115. Nansen 90-95. Rla Pitt 100-105. v. d. Eerden 00-95, Prlmu de Zigne 80- 85. Greuze 90-95. Manart 85-90. Red Matador 100-110. Bleu Pasrot 105-110. Narcissen Actla 160-190. Verges 150-190. Ingles Combe 200-230. Semper Avantl 280-340. Flower Record 190-220. Diverse Trompetnarcissen 400-430 per honderd. Anemonen I 3.80-4.20. WOERDEN. 13 april Kaasmarkt Aangevoerd 6 partijen. Notering: 1D0- 1.96. Handel kalm. Gisteren werd de 50.000ste be zoeker van de tentoonstelling ..Goed Kamp'' feestelijk ontvangen. Het was de heer M. van Midde uit Den Haag. Op deze foto zien we de heer Van Midde terwijl hem ge schenken worden aangeboden.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11