Laatste nieuws 3 Vervuiling van water noodzaakt stichting van nieuw zwembad Raad Wassenaar gaat adres over vuilnisstortplaats behandelen Drie jonge musici verzorgden Passie-concert te Leiderdorp DINSDAG 12 .APRIL 1%0 ^pfNSDAi TECHNISCHE jimjaarsbeurs BOUW EN TRANSPORT UITRUSTINGEN VOOR INDUSTRIE EN OPENBARE DIENSTEN Poelmeervergaderde in Oegstgeest Grote moeilijkheid is het verkrijgen van de zo benodigde gronden Gisteren had onder voorzitterschap van dokter P. W. N. HugenhoTtz in het Witte Huis de ledenvergadering plaats van de zwemvereniging .Poelmeer". Dat een lange en mooie zomer een goed seizoen betekent voor een open zwembad bleek om. uit de inkomsten, die in 1959 hoger stegen dan ooit te voren. En toch is de vooruitgang in Poelmeer in vergelijking met andere zwembaden achter gebleven. Oorzaken hiervan aan te wijzen is niet zo moei lijk. Inrichting, accommodatie en kwali teit van het water spelen hierbij een voorname rol. waarbij de kwaliteit van het water doorslaggevend is. Het is maar al te waar, aldus de secretaris in zijn jaarverslag, dat wij een buitenwaterbad hebben, dus geen voortdurend gezuiverd, helder water, doch donker en weinig doorzichtig veenwater, waar vooral in warme zo mers het veen opwerkt. Grote probleem Dit Is het grote probleem waarmee niet alleen Poelmeer dooh alle buiten baden te kampen hebben. Vervuiling en onvoldoende doorstroming. Er zal dan ook een nieuwe inrichting moeten ko men en zolang deze er niet is zo goed mogelijk in stand houden wat er is enhard werken aan plannen en uitvoering van een nieuwe Inrichting. STADSNIEUWS De Natuurvriend CONTRIBUTIEVERHOGING, DOCH GRATIS CONSUMPTIE Gisteravond werd in het Logegebouw een bijeenkomst van de Aquarium- en Terrariumvereniging De Natuurvriend gehouden. Nadat de voorzitter, de heer C. Borg- hart, de vergadering geopend had, wer den achtereenvolgens de gebruikelijke agendapunten aan de orde gesteld. De voorzitter vestigde de aandacht op het verenigingsmaandblad en wekte de le den op mee te werken aan de totstand koming van een waardevolle inhoud door af en toe een bijdrage te leveren over eigen ervaringen. Vervolgens werd het bestuursvoorstel om de con tributie met 15 cent per maand te ver hogen teneinde de leden hiervoor een gratis consumptie te kunnen aanbieden, zonder bezwaren aangenomen. De heer J. J. van Raam hield deze avond een film- en dia-demonstratie. Allereerst maakten de leden kennis met de diverse biotopen zoals deze voorkomen in Belgisch Kongo. Een goede indruk werd verkregen onder welke omstandigheden de vissen in feite leven en men kon zich afvragen op welke wijze dit milieu in een aqua rium eventueel te benaderen zou zijn. Interessant was de massale planten- rijkdom, ofschoon van b.v. vele prach tige waterplanten een voorbehoud ge maakt moest worden vanwege de te grote omvang met betrekking tot het aquarium. Behalve vissen en planten, gingen ook vele soorten reptielen uit diverse werelddelen aan het oog voor bij. Waren deze laatste meesters in het zich verbergen door hun schut kleur, de vlinders blonken uit door hun prachtige kleurenrijkdom. Na de pauze liet het witte doek o.a. diverse zoogdieren in Afrika zien. Dui delijk was, hoe dierentuinen en wild reservaten kunnen bijdragen tot de in standhouding van de diverse soorten, die door het terugdringen van hun areaal in hun bestaan bedreigd werden. De voorzitter sloot, nadat de heer Van Raam hartelijk dank gezegd en de verloting gehouden was, de verga dering. AANBESTEDING GEREF. WIJKCENTRUM Hedenmorgen vond in de Zuiderkerk de aanbesteding plaats van het Gere formeerde Wijkcentrum Noord". De kosten waren begroot op f. 173.000. Er waren zes inschrijvingen. Deze luidden als volgt: Aannemersbedrijf D. Ver sloot, Nieuwerbrug a. d. Rijn, f. 215.000, B. Voogt en Zn., Delft, f. 212.000, Gebr. Den Ouden, Alphen a.d. Rijn, f. 212.000, Kortewegs Bouw Mij., Breda, f. 209.300, fa. J. v. Rijn en Zn., Katwijk, f. 187.500, D. Nell, Wassenaar, f. 173.700. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOKEN. Stephanus Petrus Ignatius Maria. zn. van P. I. M. Bakker en J. Slebert; Johan na Maria cir. van B. M. de Haas en C. J. M. van den Berg; Adrlana Geertrulda. dr. van A. van Loenen en. G. W. Heli; Wen- delina Josephine Raymunda Maria, dr. van A J. M T. Pleters en A. A. M. van de Staak; Altda Agatha Maria. dT. van C. P. Wijnands en A. J. M. Vink; Matthhs, zn. van M. Sloos en G. van Leeuwen: Slmone Jeannebte, dr. van W. Molenaar en J. C. van Puf l eien Johannes Gijsbertus, zn. van B. Smits en S. M. Kooiman; Eduard Jacob, zn. van S. Stouten en J. Schaf te- naar; Petrus Hendrik, zn. van F. Otto en S. singerllng: Margriet Alice Nelleke, dr. van J. C. J. Lodder en N. A. M. de Vries; Johanna Cornelia Maria, dr. van H. M. de Koning en S. C. C. van Dorp; Antoinette Diana Maria, dr. van H. J. Rlekert en, J. E. de Groot. GEHUWD. F. Regeer en W. den Ambtman; H. J. van Nlmwegen en M. Sttlger. OVERLEDEN. H M B. van Dilk, 7 mnd., dochter; M. J van Beijeren Bergen en Henegouwen. 73 Jr.. man; J. M. van der Valk, 41 Jr., echt genote van H. van Lint; T. S. de Jong, 12 dg., dochter; G. Hoogervorst. 91 Jr., wedu we van W. Rnoppert; P. Visser, 25 Jr., man; J. F. Repko, 70 jr., man. Gedurende 1959 werd een Intensief con tact onderhouden met het gemeentebe stuur. dat dn zijn geheel overtuigd is van de noodzaak van een nieuwbouw „Poelmeer". Het grote probleem vormt voorshands nog de plaats waar de in richting gevestigd dient te worden. Ver schillende plannen werden dienaan gaande besproken; echter komen er tel kens bezwaren, voornamelijk over het beschikbaar zijn van gronden. Goede hoop Het bestuur heeft echter goede hoop dat er spoedig een einde zal komen aan deze onzekere toestand. Het overleg met het College van B. en W. ten aanzien van deze zaken verloopt steeds in pret tige sfeer waarvoor het bestuur zeer erkentelijk is Uit de vergadering werd aangedron gen het gemeentebestuur te bewegen gronden aan be wijzen die wèl in aan merking kunnen komen om op korte termijn tot een nieuw zwembad te ko men. De stijging van het ledental houdit aan. Dit bedroeg in 1959 811. Wanneer Oegstgeest een nieuwe In richting r^jk zal zijn, zal er een grote stijging van het ledental te verwach ten zijn. Het aantal baden bedroeg in 1959 vol gens sohatting ongeveer 90.000. Een aan tal tot dusver ongekend in de geschie denis van .Poelmeer". Ook het school zwemmen nam toe Er konden 272 di ploma's worden uitgereikt. Het bestuur wil gaarne hulde brengen aan badmeester Leget en zijn assisten ten en prijst de goede zorgen van de dienst van Gemeentewerken. Een voortdurende controle van het water zal worden uitgeoefend, hetgeen een waarborg zal bieden voor de veiligheid van het zwemmen. De aftredende bestuursleden mevrouw Varekamp en de heer F. W. N. Hugen hoTtz werden herkozen. LEIDERDORP Voor verfraaiing terrein Geref. Kerk 10 mille nodig In .Irene" was gisteravond door de Gereformeerde Kerk een gemeente vergadering belegd, waarbij ds. J. Banga de leiding had. Namens de Commissie van Beheer gaf de heer C. Swens een overzicht over het afgelo pen jaar. Allereerst herdacht hij de overleden voorzitter der commissie, de heer Chr. Verra, die bij velen een lege plaats heeft achtergelaten. De verbreding van de Hoofdstraat bü de kerk is nu klaar gekomen. Naast de kerk ls een mooi parkeerterrein aangelegd. Tussen de pastorie en de kerk zal een stenen muurtje gebouwd worden als afscheiding, terwijl vóór de kerk een sierbestrating zal komen. Ook beplanting zal nog volgen. Voor al deze uitgaven is echter nog f. 10.000 nodig. Na de pauze sprak de heer L. J. Rasser over de liturgie in de Gerefor meerde Kerk. Na de gebruikelijke orde van dienst te hebben behandeld, cteel- de hU mee, dat de kerkeraad besloten had om met ingang van eerste paas dag enige wijzigingen aan te brengen. De gemeente zal n.l. voortaan gaan staan als de predikant binnenkomt en blijven staan tot na het uitspreken van de zegengroet. Amateurfotografen bijeen De Amateurfotografenclub „Da- guerre jr." hield gisteravond in het Dorpshuis haar wekelijkse clubavond, waar de juryrapporten, die op de band vastgelegd waren, werden afgedraaid. De jury bestond uit de heren Rooden- burg (Leiderdorp), De Jong (Zoeter- woude) en N. v. d. Horst (Leiden). De uitslag luidt als volgt: P. Kruyer 33 p.; J. Limburger en J. Jongkind 32 p.; D. Goldberg 30 p.; F. Viertelhausen 28 p.; J. Bloemen- daal en P. v. d. Sterre 25 p.; F. Beurze 24 p.; W. Zuidervaart 22 p.; mevr. Van Zanten 18 p. OEGSTGEEST De zendeling heeft omvangrijke taak Vrijt. Hervormden bijeen „De taak van de christelijke kerk ln het Afrika van heden" was het onder werp, dat gisteren in de Willem de Zwjjgerkerk aan de orde was tijdens de gemeente-avond van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden, waar ds. W. J. H. Hubeek als spreker ds. F. N. Ouwehand inleidde, die voor de Zwitserse kerk werkzaam is op een zendingspost ln Transvaal. Ds. Ouwelhand vertelde uitvoerig hoe er op zo'n zendingspost wordt gewerkt aan de uitbouw van talrijke kleine ge meenten en over de omvangrijke taak die de zendeling heeft te vervullen. Het leven van de kleurlingen is minder ge lukkig dan ogenschijnlijk lijkt door de angst waarin velen leven door de sterke ban met de voorouders, die steeds weer hun invloed uitoefenen en die zij mild willen stemmen door het brengen van offers. Zelfs zij die tot het christen dom zijn bekeerd zijn daarvan moeilijk los te maken De heksen en geesten blijven hun demonische rol vervullen. Daar het offer en de middelaar ver trouwde begrippen zijn is het niet zo In de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad, die woensdagavond 13 april a.s. gehouden zal worden, komt een agenda van 28 punten aan de orde. Onder meer zal behandeld worden het adres van de bewoners van de Ter Weer- laan en omgeving over de hinder die zü ondervinden van de vuilnisstortplaats, die daar door de gemeente wordt gebruikt. Het betreft een tijdelijke stortplaats die echter recht tegenover de woningen aan de Ter Weerlaan gelegen is. Het lid van de raad, de heer F. M. van der Stap (Gemeentebelang) heeft over deze kwestie vragen gesteld en dringt er daarin bij het college op aan, de stortplaats onverwijld te verplaatsen naar de omgeving van de Hoogeboomsebrug, waar t.z.t. een nieuwe stortplaats zal worden gemaakt. Zelfs als dit extra kosten met zich meebrengt, zullen die kosten onverwijld gemaakt moeten worden, aldus de heer Van der Stap. Program stelde lijdensgedaehte centraal Drie muzikale jonge mensen zonder veel bekendheid besloten, in twee ge meenten waar zij overwegend naam noch faam bezitten, een concert te geven met een programma dat de lijdensgedaehte centraal wilde stellen. Die twee ge meenten zijn Leiderdorp en De Lier. In beide is Addie de Jong, een der drie, organist. Zeker was dit optreden in de Ned. Herv. Kerk van genoemde organist, samen met de celliste Nanny v. d. Vegt en de tenor Karei Maclean, ons sym pathiek. bewerkte Lijdensliederen, met Inscha keling ook van de cello, wist Maclean zuivere, galmvrije en afgeronde zang- lijnen te spinnen en daarmee afdoende te bevredigen. Dit temeer omdat de bewerkingen door Addie de Jong vanwege hun na tuurlijkheid en eenvoud genegenheid wekten. Vooral dat lied ,,Leer mU Heer Uw lijden recht betrachten": een paar welgekleurde, welgeplaatste en welge- ritmeerde orgelnoten bleken al vol doende om zo'n lied sfeer en karakter te verlenen. Addie de Jong, die zijn solostukken begon met Buxtehude's Passacaglia in d, trof in de dispositie en in de toe stand van het orgel der Hervormde Kerk geen gewillige bondgenoot. Het instrument neigt ernaar, lui, log en lijzig aan te spreken. De organist zelf leek ook aan een traag tempo ver knocht te zijn. De twee Bach-koralen konden gerust meer levendigheid ver dragen en de vier fragmenten uit Zwart's ..Passie en Pasen", zoals het bU Zwart nu eenmaal is, meer kleur- zinnigheid en uiterlijke glans. In een der delen werd daaraan door de con certgever trouwens ook toegegeven. Grotere afwisseling in de tempi en in de compositiekeuze zou geen kwaad hebben gesticht. Organisten kost het wel eens moeite, zich het effect bene den in de kerk te realiseren. Maar er stonden op het eind nog Variaties van Jacob Bijster over het oud-Hollands lied ,,Ik wil mij gaan vertroosten", variaties die ten dele een lichter en virtuoser gerichte registratie als van zelfsprekendheid meebrachten. Toen leek er geen orgelluiheid meer te be staan en wist iedereen, dat Addie de Jong als een veelbelovend organist dient te worden beschouwd, wel dege lijk in staat met vaste greep over de toetsen te heersen. Addie de Jong heeft reeds veel ge leerd, de toekomst zal hem in de con certerende uitoefening van zijn moei lijke vak nog veel meer te leren bieden, 't Geluk zU met hem! V. Van dit drietal is de celliste degene, voor wier artistieke toekomst we het meest durven instaan. Eigenlijk hadden we 't al eerder vermoed, want de laat ste maanden speelde zij in het West nederlands Symfonie Orkest. Daar wa ren haar toonkwaliteiten ons al opge vallen. Haar solo-aandeel (met orgel begeleiding) lag in een boeiend Adagio van Grazioli, een onbekende uit de 18e eeuw, en in een uit erg uitgesponnen Gebed van Saint-Saëns. Nanny v. d. Vegt maakte van de vertolking ervan Iets heel innemends en gaafs en van warme menselijkheid doortrokken. Geen noot van ijdelheid sloop ln dit innig doorzongen spel. Karei Maclean is iemand, die zich de gelukkige bezitter mag achten van een welluidend en gezond tenoraal tim bre, waarmee hU echter in een aria met recitatief uit Bachs Kantate 104 nog geen wonderen vermocht te doen. Een te breed vibrato stond het trekken van een instrumentale zanglijn, zoals die voor Bach wenselijk is. teveel in de weg. Ook was een ingetogener zangpatroon meer aangewezen. Of de stemflakkering aan nervositeit of niet- aanpassing aan de kerkruimte te wij ten was, weten wij niet, maar in drie Nieuwe garage Een ander voorstel heeft betrekking op het bouwen van een nieuwe garage op het terrein van de gemeente bij de gas houders. Totnutoe wordt al het rijdend materiaal van de dienst gemeentewer ken gestald in d>e gebouwen aan de Pie- ter Twent/laan. B. en W. achten dit niet langer verantwoord, vooral met het oog op het brandgevaar voor dit kostbare wagenpark, dat een waarde van onge veer f300.000 vertegenwoordigt. Door het bouwen van een viertal garageboxen zou ruimte gemaakt kunnen worden voor de acht kostbaarste voertuigen; de kleinere voertuigen zouden in de stallen ondergebracht kunnen blijven. Tegelij kertijd willen B. en W. een schaftlokaal een waslokaal en toiletgelegenheid en enkele silo's voor het opslaan van zand en grind laten aanbrengen. De totale kosten worden geraamd op f. 95.000. Verbetering verlichting Als de raad het gevraagde krediet van f. 33.700 waarvan al f. 15.000 op de begro ting voor 1960 was opgenomen toe staat, zullen binnenkort op verschillende plaatsen verbeteringen worden aange bracht in de straatverlichting. Onder meer staat een betere verlichting van de Katwijkseweg en de buurtschap Ker- kehout en het Burchtplein op het pro gramma. Op de Van Oldenbarnevelt- weg en de van Zuylen van Nijeveltstraat zullen sterkere HPL-lampen worden aan gebracht, op de Deylei-weg en de Storm van 's-Gravensandeweg zal de gloei lampverlichting door HPL-verliohting worden vervangen. Ook zal verbetering worden gebracht in de verlichting van een gedeelte van de Papeweg. Een deel van de kosten die gemaakt zullen wor den voor Papeweg en Katwijkseweg ho pen B. en W. terug te ontvangen van het provinciaal bestuur, omdat dit provin ciale wegen zijn. Ruimere strandpost De Wassenaarse Reddingsbrigade heeft dringend behoefte aan een ruimere strandpost aan het Wassenaarse Slag, met kleedgelegenheid voor de brigade leden, ruimte voor het opbergen van de materialen en een vertrek voor het ver lenen van eerste hulp. Een nieuwe strandpost zal f. 12.000 kosten. De helft van dit bedrag zal bijeengebracht wor den uit particuliere bronnen; op verzoek van het gemeentebestuur hebben de Sa menwerkende Vrouwenverenigingen zich met een inzameling voor dit doel willen belasten. Aan de raad wordt voorgesteld de andere helft, dus f. 6000 uit de ge meentekas bij te dragen gezien het grote belang, dat met het werk van de WRB gediend wordt. In verband met de 'bouw van het So- phietehuis op het terrein tussen de Berk- neistraat en de Storm van 's-Gravesan- deweg zal het kermisterrein waarop Jaarlijks het Wassenaarse feest gevierd wordt moeten worden verplaatst. B. en W. hebben als nieuw feestterrein aan gewezen de strook langs de dr. Mansvelt- kade. Naar dit nieuwe terrein willen B. en W. ook de speelplaats overgebracht zien, die zioh nu bevindt in de St.-Willi- brordusstraat in het Oostdorp. Voor het verplaatsen van de speelwerk tuigen, het bouwen van een huisje voor de toezicht houder, verharden van het terrein en het maken van een nieuwe ingang en van afrasteringen is een bedrag van f. 18.200 nodig. Geen parkeerterrein Burgemeester en wethouders hebben hun standpunt bepaald ten aanzien van de consumptietent van L. Groenestein aan de Katwijkseweg waarover in twee vorige raadsvergadering uitvoerig is ge sproken. Aan het verzoek van de exploi tant om een parkeerterrein met inrit te mogen aanleggen kan niet worden vol daan uit verkeerstechnische overwegin gen, aldus B. en W. Tegen uitbreiding van de consumptietent hebben B. en W. nu geen bezwaren meer. En omdat er geen parkeerplaats kan komen, zijn B. en W. bereid de huurprijs te verlagen tot f. 1 per m2 per jaar, met ingang van 1959. B. en W. delen verder mee, dat aan een stopverbod op dit gedeelte van de Katwijkseweg niet te ontkomen is. Wil Japan Nederlandse Walvisvaartvloot kopen De Japanse walvisvaart ls, naar ver luidt. doende de produktie uit te brei den door vergroting van de activiteiten in het noordelijk deel van de Stille Oceaan. Naar verluidt wil een nieuwe groep een vloot bestaande uit een fa- brieksschip en zeven jagers van Ne derland kopen. De Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart N.V. deelt mede, dat haar omtrent het bovenstaande niets bekend is. Wel is het de maatschappij bekend dat van Japanse zijde belangstelling schijnt te bestaan voor de Bloemen- dael, de vroegere Willem Barendsz, die thans als bevoorradingstanker voor de expeditie fungeert. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 april Vette varkens- markt; Aanvoer: 150 vette varkens. No tering per kg. levend gewicht: zware var kens f 1.371.41. lichte varkens f 1.38 I.43 .slagersvarkens f 1.441.46, zeugen II.161.20. Handel tamelijk. ROTTERDAM. 12 april. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 5903. Weektotaal 8256. Vette koelen en ossen 600, gebrulksvee 2022, vette kalveren 728. graskalveren 250, nuchtere kalveren 1776. varkens 17. big gen 24. paarden 101. veulens 3. schapen of lammeren 220, welde/zulglammeren 104 bokken of gelten 47. Prlja per kg.: vette '.oelene le kw. 295 330. 2e kW. 275—290. 3e kw 255—270. vette kalveren 275—300. 240—275. 220— 240. slachtpaarden 240 190 180 Prijs per stuk: graskalveren 430. 370. 270. nuch tere kalveren 63 49. 40. exportvarkens 80. 70. 60. biggen 50. 40. 36. schapen 110. 95. 65. lammeren 120. 95. 70. kalfkoelen 1280. 1100, 900, vare koelen 920. 780. 680. vaar zen 925. 760, 600, pinken 570. 500, 400. moeilijk om over Christus te spreken Wat voor ons. in het Westen soms moeilijk te aanvaarden is. is voor de kleurling gemakkelijk, echter te gemak kelijk. Men gaat er vaak te vlot op in. Dat God de demonen kan overwinnen is meestal de enige prediking die bij deze kleurlingen aanslaat. Door het opdringen van de Westerse beschaving raakt de samenleving al daar aan het wankelen en dus heeft de kerk een grote taaik. De apartheid staat in het midden der belangstelling. De huidige regering wil de hoogvlakte voor de blanken reserveren en de ran den daarvan voor de zwarten en hoopt op den duur op een federatie. Dit voor nemen stuit in de praktijk op grote be zwaren. Voor de industrie, land- en mijnbouw is de zwarte namelijk onmis baar. Spieker ging uitvoerig in op de economische, de politieke en de sociale apartheid. Hij vroeg begrip voor de positie van de blanke Deze is bijzon der moeilijk. Degene die de zijde van de zwarten zou kiezen maakt zich on mogelijk en isoleert zichzelf. Iedere op lossing is moeilijk want men vreest de zelfmoord van het blanke ras. Ds. Ouwehand vertoonde na de pauze projecties op het beeldscherm en ging in op vragen die hem werden voorgelegd. WARMOND Verbouwing „De Zon" Reeds tal van Jaren bestaat in deze gemeente een groot gebrek aan verga derruimte, waarin voor wat betreft gro te bijeenkomsten voor een gedeelte kan worden voorzien in de bouw van ,,'t Tref punt". Dit gebouw wordt in hoofdzaak gebruikt voor het geven van uitvoerin gen en is voor meer intieme bijeenkom sten te groot. Dit vraagstuk heeft nu voor een groot deel zijn oplossing ge vonden in de algehele vernieuwing en verbouwing van de voormalige toneel zaal van hotel „De Zon". Behalve in het gemis aan vergaderruimte voorziet deze verbouwing ook in het bestaande tekort aan goede restauratieruimte, zodat hier het nuttige en het aangename hand in hand gaan. Door een doelmatige afslui tingsmogelijkheid kan men de zaal thans zowel voor grotere als voor meer intie me bijeenkomsten gebruiken. Bovendien is er een smaakvolle bestuurskamer bij gekomen, iets waaraan in deze gemeen te allang een grote behoefte bestond. Het interieur van de zaal is smaak- en stijlvol ingericht en voldoet aan alle eisen, die hieraan in deze tijd gesteld worden. Ook de sanitaire verzorging laat niets te wensen over. Het betreft hier een grote aanwinst voor het dorp dat vooral ln het zomerseizoen door zo vele binnen- en buitenlandse gasten wordt bezocht. Geen wonder dat voor de opening van het gebouw grote belangstelling bestond en de aanwezigheid van verschillende wereldlijke en geestelijke autoriteiten ac centueerde duidelijk het grote belang voor Warmond met deze recreatieve aanwinst. De heer Papót, die als eigenaar van hotel „De Zon" opdracht tot deze ver bouwing heeft gegeven kan met trots terug zien op hetgeen hier tot stand is gebracht en de vele verenigingen zullen hem dankbaar zijn, dat hU heeft voor zien in een ruimte waaraan reeds Jaren lang behoefte bestond. Ook de water sportmensen hebben thans alle gemak ken en comfort. BURGERLIJKE STAND Geboren: Christlanus J.. zn. van W. J. van der Voort en H. M. van den Berg; Ivonne, dr. G. J. van der Beek en Jac. Oudshoorn; Wilhelmus J. P.. zn. van W. C. Welsink en J. C. Touw. Ondertrouwd: M. J. Zwaan. 22 Jr. en O. TT. Kamphorat, 19 Jr.; P. A. Kerkvlelt, 26 Jr. en E. Th. Mulder. 24 Jr. WASSENAAR Inzamelingsactie voor kinderbescherming De jaarlijkse huis aan huls collecte voor de SIK (Samenwerkende Instellin gen Kinderbescherming) wordt ln onze gemeente gehouden van 11 t/m 16 april; de straatcollecte alleen op zaterdag 16 april. De SIK is het overkoepelende or gaan van de instellingen die zich belas ten met de zorg voor, en de opvoeding van ruim 2000 kinderen uit Den Haag, Rijswijk, Voorburg en Wassenaar, die door omstandigheden de zorg en de lei ding van ouders moeten missen. Er heeft zich voor deze collecte in onze gemeente een comité gevormd uit alle gezindten dat alsvolgt is samengesteld: Dr. A. L. A. van Unen, voorzitter; mevr. I. Beker-Vixeboxe, zr. Th. J. de Bode; mevr. M. Engels-v. d. Meer; mevr. I. Eernstman-Steghgers; mevr. M. R. Elion-Nieuwkerk; mevr. H. Franses- Schröder; mevr W. van Gunsteren- Woltjes; de heer P. F. J. Gunning; mevr. W. Kooy-Bloem; de heer L. O. Oosterling; mej. C. Snoek; zr. C. Slote- maker de Bruine; mevr. L Timmer man-Sistermans; mevr. W. H. Vonk- Hylkema, Nassaulaan 1. Wassenaar. Ds. Vos aanvaardt beroep Ds. A. Vos t« Londen heeft het beroep naar Wassenaar aangenomen. Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe predikant zijn intrede zal doen. BEURSOVERZICHT Ongeanimeerde markt Amsterdam, 12 april. Het was vandaag een dooie boel op het Damrak. Van Wall Street, dat gis teren ongeanimeerd sloot, ging geen enkele stimulans uit. Aangezien ook de stemming op de Westduitse beurzen en die van Londen niet veel te bete kenen had. was Amsterdam vandaag min of meer op zichzelf aangewezen. De handel was door gebrek aan bui tenlandse kooporders minimaal. De stemming voor de internationale waar den was prijshoudend tot Iets lager. Oude en nieuwe aandelen Hoogoven» waren in reactie. Speciaal ln deze hoek trad het gebrek aan kooporders van het buitenland duidelijk naar voren. Aku's moesten een gedeelte van de maandag behaalde koerswinst afstaan en waren op 497 circa 4 punten lager. Philips nauwelijks prijshoudend op 859. Unielever 3 punten lager op 788 maar Kon. Olie een paar dubbeltjes hoger op f. 155.30. Hoogovens (oude) waren 20 punten lager op 659. In het verdere beursverloop trok de koers weer e$n paar punten aan. In de Scheepvaarthoek bleven de ver liezen beperkt. Ook Culture» waren lager bij geringe omzetten. Staats fondsen zeer stil en praktisch onver anderd. Aandelen Twentsche Kabel 20 punten hoger bieden op 520 als na werking op het verhoogde dividend en de a&ndelenbonus. WISSELKOERSEN Amsterdam, 12 april. Londen 10.58%—10.59%. New York 3.77—3.77!4, Montreal 3.90%—3.90%, ParUs 76.86%—76.91%. Brussel 7.56%— 7.56%, Frankfort 90.41%—90.464. Stock holm 72.96%—73.01%. Zlirieh 86 92%— 86.97%, Milaan 60.75%—60.80%. Kopen hagen 54.71—54.76. Oslo 52.89—52.94. Wenen 14.49y4—14.50%, Lissabon 13.19% —13,21. Beurs van Amsterdam Dinsdag 12 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 100% Ned. '59 4% 100% 100% Ned. '59 4% 98ft 98ftGB Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obi. 3% 97% 77% Ned. '47 3% (3) 93 9211 Ned. '51 3% 95 B 95 B Ned. '53 (3%) 93% 93% B Ned. '56 3% 93% 93% Ned. '48 3% 86% 86% Ned. '54 3% 87% 87% Ned. '55 I 3% 89% 89% Ned. '55 n 3y* 90% 90% Ned. '37 3 89Vs 89% Dollarlng '47 3 91% 91 Investerihgscert. 3.. 97ft 97% Ned. 62-64 3 97 97% Indlë *37 A 3 93 ft 93% Grootboek '46 3 89% Ned. WJB. 6% 109ft 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand! en Ind. B. 38 38% Nat. Handelsbank 163% 162% Ned. HandelmU265 GL 264% Amst. Rubber 112 111 GB H.V.A166% 165 Senembah 640 540 AK.U501% 496% Berkel's Patent (v.) 303 GB 303 GB Calvé Delft cert. 753 746 Deli MUen (Ver.) 177 178.25 Kon. Pap. v. Gelder 264% 265 GB Hoogovens eert679 662% Müller en Co. NB. 454% 450 Ned. Kabelfabr460 GB 467 GB Philips 860% 860% Philips pref265 270 Unilever 791% 786% Wilton Feyenoord 208 207% Biliton 2de r355 GB 355 Dordtse OUe gew. 728% 730% Kon. Olie (f20.—156.70 156.50 idem (50 éi f20.—) 155 155.45 Hall. Amer. Hjn 140% 139% Java China Paket 148% 146 GL KLA1114 GL 114 40 Kon. Ned. Stmv MU- 179 176% Kon. Paket Mi) 131 Stoomvaart MIJ Ned. 165 162 Nievelt Goudr eert. 136% 136% v. Ommeren eert 251 246 Kon Rott Lloyd 148 147 Ned. Scheepv Unie 147%GL 145 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3 93% 97%B idem '48 (3%) 93% R'dam '52-1 (4%) 97 ld. ld. *37 I-n (3%) 93% Z.-Holland '56 (4%) 98% 93% Bank N. O. '58 (5%) id. N.WB. *52 (4%) 103 ft 96% Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94% Premieleningen A'dam "53 3 99 A'dam *51 I 2% 84 84 A'dam '56 I 2%79% 79% A'dam *56 n 2% 92% 93% Eindhoven *54 2% 80 81 Enschede-54 2% 81% 81% Den Haag *52 I 2% 83% 84 Idem n 2% 86% 87B R'dam -52 I 2% 85 86% Idem H 2% 86% 87L Idem "57 2%98% 98% Utrecht '52 2% 87 87B Z.-Holl. 1957 2% 831» 92% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Robeco 214 213.50 Amst. Bank 340 339 HB.U. eert219% 220 Rott. Bank 279% 276 Twentsche Bank 264 264 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 380 333 BorsumU60% 60 K N Edrnet A-AA 95 95 Idem pref wd 107% 107 ElectrolasmU 320 330 Kon. Ned Grofsm 150L 151 Holl. Constructie 485B 500 Ing. bur v Bouwnljv 285 282 Interna do 160% 160 Int Kunststof! Ind. 67% 78% Leldse Wolspinnerij 387 388 Rott. Droogdok Mi) 634 630 Sikken* Lakfaor 601 610 Ver. Touwfabrieken 288 290 Walvisvaart 112% 116 Wernink's Betonra 161% 158 Van Wijk en Heringa 106% 105 Zaalberg 118 117L Spoorwegen Dell Spoorweg Mij 6% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 25 26ft Intern NlckeJ 105 104». Anaconda 54 53' Bethlehem 8teeJ 47 46 Cities 8ervice 43% 41' General Motors 46% 46 Kennecott 80 79' Republic Steel 62% 63 Shell OU 69% Union Pacific 2674 26' Un. States Steel 81% 80'.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9