Algemene start goed in promotiecompetitie Vierdaagse in Israël: soms meer nachtfeest dan een wandelmars De Hunze (Achten) en Nautilus (Dubbelvieren) grepen de winst HVL Idopte Voorburg met 3-1 Argos-dames wonnen van PVC ZATERDAGSE BEKERSTRIJD MAANDAG 11 APRIL 1960 Chalom- het lied voor Nijmegen (Van onze Rotterdamse correspondent) Het lied voor de komende 44ste Vier daagse in Nijmegen zal ongetwijfeld het Israëlische Chalom zijn. De groep van elf dames en zestien heren uit ons land, die aan de Vierdaagse in Israël heeft deelgenomen, heeft het gistermiddag op de luchthaven Rotterdam geïmporteerd. Nauwelijks was het chartertoestel van Continental Airways geland, en hadden de wandelaars het vliegtuig verlaten of het sterk ritmische Chalom, dat „vrede" betekent, weerklonk reeds over het veld. Zingend en dansend zijn de Israëlvaar- ders langs marechaussee en douane ge gaan, en behoefden niet eens invoer rechten te betalen op al die Hebreeuwse klanken. In de passagehal zat een bandje ge reed, dat werd gevormd door leden van de Overschiese Wandelsportvereniging „Door Samenwerking Omhoog". De pen ningmeester van de Koninklijke Neder landse Bond voor Lichamelijke Opvoe ding, de heer D. P. van Wageningen, sprak de zojuist teruggekeerden toe. Hij zwaaide vooral majoor Breunese, die als leider van de groep is opgetreden lof toe. En toen was het weer dansen en zingen geblazen. Chalom, vrijheid. De afhalers hadden het ritme al gauw te pakken, en weldra was de hal vol klappende en zin gende mensen. Maar je kon precies de wandelaars er uit halen, die over Israë lische wegen hadden gelopen, hun ge zichten waren bruin verbrand en hun ogen straalden. Enige tientallen Nederlanders hebben deelgenomen aan de Vier daagse in Israël. Van links naar rechts de heren F. Roelof sen (Put ten). Van Henkelim (Schiedam) en Koppenol (Naaldwijk). taire tint aan zit. Zo moeten militaire deelnemers ook hun kunnen van het schieten en het hindernis nemen tonen. Zij, die bij dit alles de beste beoordeling krijgen, komen in aanmerking voor de uitzending naar de Nijmeegse Vier daagse". „Onze ploeg", zo vertelde de heer Breunese verder, „bestond uit indivi duele loopsters en lopers. Officieel is er dus niet in intiem verband gewandeld, maar op de laatste dag hebben we ge zamenlijk, in hagelwitte uniformen en met fraaie vlaggen voorop onze intocht in Jeruzalem gemaakt. Het is een grote zegetocht geworden. Bij het afhalen was ook de Israëlische ambassadeur in Ne derland, de heer Cidor, present. Zijn echtgenote had de tocht met de Neder landers meegemaakt". Prachttijd Nederlandse ploegen Reserves Het Nederlands B-elftal, dat woens dagavond as. te Geleen een oefenwed strijd speelt tegen de S.V. Ftirth, is als volgt samengesteld: Doel: Jongbloed (DWS/A), achter: Van der Lee (Sparta) en Veldhoen (Feijenoord)midden: Villerius (Spar ta), Walhout (Feijenoord) en De Ko ning (Sparta), voor: Swart (Ajax), Schouten (Feijenoord). Cees Groot (Ajax), Cor van der Gijp (Feijenoord) en Bosselaar (Sparta). Reserves: Van Drecht (Ajax), Piet de Groot (Hermes DVS), Franssen (GVAV) en Bouwmeester (NAC). Amateurs Het Nederlands amateur elf tal, dat eveneens op woensdag op het terrein van Tottenham Hotspur te Londen in de voorronden van het Olympisch voetbal- tournooi tegen Groot-Brittannië, (dat zich reeds voor het eindtournooi heeft geplaatst) in het veld komt, ziet er als volgt uit: doel: Lagarde (Emma), achter: Van Campen lüW) en Van Ierland (Willem II), midden: Mul (NAC), Meijers (Spar ta) en Libregts (Excelsior), voor: Bart Hainje (Heerenveen), Verschoof (Feij enoord), Bouwman (HFC), Slijkhuis (Vitesse) en De Kleermaeker (Vitesse) Reserves: Van der Lee (HFC), Kruit- bosch (Gouda). Bolhuis (Oosterparkers) en Burgers (DWV). Jeugd (16-18 jaar) Een dag later donderdag dus vertrekt de Nederlandse jeugdploeg (IS IS jaar) van Schiphol naar Wenen om in Oostenrijk deel te nemen aan het in ternationale jeugdtoernooi van de Euro pese Voetbalunie. De volgende 16 spe lers zullen in het vliegtuig stappen: Doel: Van Leeuwen (Sparta) en Van der Merwe (NAC). achter: Hekman (SVV), Potter (PSV) en Sluyk (Velox), midden: bunnig (Leeuwarden), Van der Laak (NOAD), Schrijvers (NAC), B. de Vries (Sparta) en W. de Vries (Ensche- dese Boys), voor: Adelaar (Velox), En- gelsma (Ajax), Henk Hainje (Heeren veen), Pelk (Volendam), Van Straalen (Elinkwijk) en Woest (GVAV). Ons land is ingedeeld in poule a met Griekenland, Portugal en Italië en speelt in de voorronden de volgende wedstrij den: zaterdag 16 april te Linz tegen Griekenland, maandag 18 april te Wie ner Neustadt tegen Portugal en woens dag 20 april te St. Pölten tegen Italië. De winnaars van de vier poules gaan over naar de halve finales. Als officials maken de reis mee de he ren ir. H. F. Hopster, B. Th. M. Beren schot en L. Brunt, terwijl de heren E. Schwartz en Fr. Donenfeld als oefen- meesters de ploeg vergezellen. Bridgeclub VOG De uitslag van de 5e ronde van de parencompetitie luidt: Zwart: 1. Hr en mevr. Raar 166 (6) punten; 2. v. Dieren—Slegtenhorst 162 (13); 3. Hr en mevr. Brakel 158 (4-5); 4. Dames Sigterv. d. Emde 151 (12); 5. NievaartJansen 151 (10): 6. Epskamp —Gans 150 (1); 7. Mevr. Tielkemeyer— Oudshoorn 149 (7); 8. Cancrinus—Huys 147 (8); 9. TjalkensWakka 140 (4-5); 10. Cramav. d. Mark 139 (2)11. Eling Mekel 134 (14); 12. Vogelenzang— Oudshoorn 126 (15); 13. Schouten— Goedraad 125 (7): 14. Schalks—Beyer 61 (11); 15. Mevr. Aukes—v. d. Staay 57 (9). Rood: 1. VersteegVersteeg 165 (3) punten; 2. Hr en mevr. Smit 156 (2); 3. Dames Bruneev. d. Mey 154 (6)4. SchilthuizenBeidt 153 (1); 5. Hr en mevr. Boogaard 147 (7); 6. Hr. en mevr. Horree 146 (13); 7. NieuwlandVeer man 145 (8); 8. PlanjePlanje 144 (9); 9. GottmerVer hoe kx 142 (11); 10. Dof- ferhofMiggels 141 (12); 11. Kettenis Swaak 137 (5); 12. Hr. en mevr. Raar 132 (4)13. Hr. en mevr. Caro 131 (14) 14. Den DaasGramkow 123 (10). Groen: 1. Dames Bosscha-Tuk 175 (9) punten; 2. Hr. en mevr. Adama 172 (10- 11); 3. Dames GottmerGeene 157 (7); 4 RaarPoldervaart 156 (1); 5. Lages v. Dijk 154 (3); 6. De RuiterKoole 148 (12); 7. Hr. en mevr. Rodrigues 145 (2); 8. Hr. en mevr. Kooiker 141 (4)9. Hr. en mevr. van Gelderen 131 (13); 10. Mevr. CramaKruizinga 131 (6); 11. Hr en mevr. Boom 127 (10-11)12. v. Oyen v. Gelder 114 (14); 13. WendtWage- mans 106 (15)14. Dames BikBroek huis 86 (8); 15. Hr. en mevr. Jasper 73 (5). Tussen haakjes de totaalstand. 1166(1 IN HANDIGE PLASTIC TABAKSZAK Head of the River voor dames „We hebben een prachtige tijd gehad", vertelde ons de majoor Breunese. Te elfder ure heeft hjj zijn oom, de majoor b.d., de leider van de Vierdaagse af standmarsen in Nederland, vervangen, die veertien dagen geleden in Den Haag een ongeluk heeft gehad. Waarvan deze overigens al weer zo is opgeknapt, dat hij vandaag het ziekenhuis heeft verla ten. „Het was schitterend, prachtig", riep de majoor uit, nadat hij vrouw en dochtertje had omhelsd en een omvang rijke bloemenhulde in ontvangst had ge nomen. Ook verleden jaar hebben enkele Nederlanders aan de Israëlische Vier daagse deelgenomen, die deden dat op eigen gelegenheid. Ditmaal echter heeft de KNBVLO een officiële uitnodiging ontvangen, en is de uitzending onder haar auspiciën gegaan. Op 26 maart is men met het chartertoestel vertrokken. De ontvangst was overweldigend. Er stond een autobus gereed, waarmee de groep een trip van zes dagen door Israël heeft gemaakt. Als bestuurder en reis leider fungeerde een Israëlische officier, die tijdelijk met verlof was. Nijmegen voorbeeld „Wij werden," aldus de heer Breunese, „door alle burgemeesters ontvangen. In de plaats Sfad, hebben we zelfs de gou den medaille van de stad gekregen. Vo rige week maandag werd met de Vier daagse begonnen, die dit Jaar voor het eerst geheel naar Nijmeegse voorbeeld werd gehouden. Er waren meer dan tienduizend deelnemers, maar voor zover ik heb kunnen nagaan, was alleen Ne derland met een grote buitenlandse deelneming present. We werden onder gebracht in een tentenkamp veertig kilometer buiten Jeruzalem. De start was meestal om twee uur 's nachts het geen betekende dat we om een uur of half een op moesten, we moesten im mers ook nog ontbijten. Nu zult u mis schien denken, dat al die mensen geeuwend aan de start verschenen. Niets daarvan, er werd gezongen en gedanst, dat het meer een groot nachtfeest leek, dan een wandelmars. De meeste deel nemers waren, hoewel er toch ook vrij veel burgergroepen meeliepen, in mili taire dienst. Als zo 's morgens de zon opging, u kunt zich niet voorstellen hoe mooi dat was. Tussen half elf en elf uur 's morgens waren we in het kamp terug, douchen, eten en slapen, dat laatste praktisch de hele middag. We hebben daar streng de hand aan gehouden, er is dan ook niet een Nederlander uitge vallen, trouwens er waren toch niet veel uitvallers, ongeveer honderd in totaal heb ik gehoord." Zwaarder „Welke afstand moest worden gelopen? De heren veertig en de dames dertig kilometer. Nu lijkt dat misschien niet veel, maar het parcours is veel en veel zwaarder dan in ons land. De Vier daagse is in Israël nu de zesde keer ge houden, en elke keer was de opzet min of meer anders. Thans schijnt men met Nijmegen als voorbeeld de juiste vorm te hebben gevonden. Het is een groot voordeel gebleken elke dag op het uit gangspunt terug te keren, zoals dat ook bij ons gebeurt. Het verschil met onze Vierdaagse is, dat er een sterkere mili- Rondom de korf KNS degradeert naar de derde klasse De Algemene heeft de promotiecompe titie uitstekend ingezet, al zag het daar aanvankelijk niet naar uit. In de eerste helft van de ontmoeting tegen Rozen burg verzuimden onze stadgenoten n.l. voldoende te profiteren van het wind- voordeel. dat zij in deze periode hadden. Het ging er dan ook niet best voor hen uitzien toen Nederhof in de 12e minuut Rozenburg de leiding gaf en Jebbink na 26 minuten er zelfs 02 van maakte. In de tweede opstelling vlotte het be- Wereldkampioen Jack Brabham heeft zondag de Grote Prijs van Brussel gewonnen, een formule 2-race die telde voor de competitie om de „Coupe des Constructeurs" en die werd gehouden op de toegangswegen van de Expo '58. De wedstrijd ging over twee manches van 159,32 km (35 ronden). Stirling Moss won met een Porsche de eerste rit. Jack Brabham tweede in de eer ste manche zegevierde in de tweede. Daarin werd Moss derde. Ook de dames hebben zondag het roeiseizoen geopend met de lange afstandrace op de Amstel. Voor deze wedstrijd over 4 km. waren acht inschrijvingen binnen gekomen voor de Achten en zes voor de Dubbelvieren. De Hunze bleek in de eerste divisie van de Achten bijzonder sterk. De Gro ningse dames hadden voor de eerste scherpe bocht na zo'n 1200 meter dus reeds kans gezien De Vliet II te pas seren. Ten opzichte van De Vliet I had de ploeg uit Groningen echter nog geen winst geboekt. Daarna bleek De Hunze echter sneller dan De Vliet I. De tijden waren, in weerwil van de gunstige wind, zeker niet best. Bij de Dubbelvieren ontstond een spannende strijd tussen De Hoop I en Competitie CKB In tegenstelling tot verleden week za terdag. toen 'het verrassende resultaten regende, verliep het programma jl. za terdag geheel volgens verwachting. In de hoofdklasse West blijft leider R'dam- Zuid winnen. Dat ging ook tegen Mer- wede zonder moeite met 93. Voor de Sliedrechtenaren blijft er dus enig ge vaar. Vriendenschaar was er tegen VES helemaal uit. De Hagenaars behoefden zich niet eens in te spannen om met 1—8 te winnen. Pernix kwam eindelijk weer eens goed voor de dag. Op eigen veld werd het een onverwachte zege op Excelsior met maar liefst 94. Vooral Dick Ottevan- ger was bijzonder schotvaardig met 4 doelpunten rust en één er na. Ton Tiele- man en Mary Stoep zorgden ook voor rust voor Leidse treffers en Excelsior scoorde toen 2x (6—2) Hoewel Excelsior na rust het initiatief overnam, werd de marge niet kleiner. Via 63 zorgden Ton Tieleman en Chris Siemons voor 8—3 en na 84 scoorde Dick Ottevanger zijn vijfde doelpunt <94) PKC had de grootste moeite met VEO. Voor de Voor burgers jammer dat ze tooh juist aan het kortste eind trokken met 10. Ove rigens een weinig aantrekkelijke wed strijd. R'dam Zuid 12-24 Vr'sdhaar 14-13 VES 12-20 Merwede 12-11 Excelsior 14-16 Ons Eiland 15-10 PKC 14-15 VEO 13- 8 Pernix 14-14 HKV 14- 3 DES heeft In IA het recht verworven om promotiewedstrijden te sipelen. Ijs vogels streed fel voor zijn laatste kans, maar DES won met 54. TonegoFiks leverde een gelijkspel op. Na een 10- ruststand was men daarna heel wat pro- duktiever (55). De eerste degradant werd aangewezen. Ons Eiland 2 bleek toch duidelijk, sterker en DES 2 verhuist door een 41-nederlaag naar de tweede klasse. De Leidse roodbroeken zijn prak tisch veilig, want VEO 2 heeft een zeer grote achterstand. Excelsior 2Pernix 2 werd uitgesteld. VES 2 18-22 Pernix 2 15-16 DES 18-28 Excelsior 2 15-13 Ijsvogels 16-20 Ons Eiland 2 15- Fiks 17-18 DES 2 17- 6 Tonego 16-17 VEO 2 .13-1 De grote strijd in 2A tussen Fluks en Warmond ging wegens vele zieken bij de Warmonders niet door. Fiks 2 deed het uitstekend tegen Velocitas met een 33 resultaat. Pernix 3 begon goed tegen TOP (rust 32 en daarna zelfs 42). De S assenhei me rs wonnen met 46. Tem po verloor ook de laatste wedstrijd. Fluks 2 won met 15. Warmond 12-20 Fiks 2 11-11 Fluks 10-16 Pernix 3 12-10 Velocitas 13-16 Fluks 2 12- 9 TOP 12-14 Tempo 14- 0 ter en nadat mevrouw v. Puffelen eerst een strafworp gemist had, kon Van Duijl de score een wat prettiger aanzien geven (12). Gerust op de goede afloop voor onze stadgenoten waren we aan het einde van de eerste helft allerminst doch na de rust kwam de ommekeer Tegen de straffe wind in vlotte het di rect veel beter en reeds 4 minuten na de hervatting schoot mevrouw v. Puffelen de gelijkmaker in. (22). Van dit mo ment af beheerste De Algemene de strijd volkomen en Rozenburg werd in de hoek gedrongen. Mej. A. Filippo be zorgde de thuisclub een 3—2 voorsprong en 5 minuten later werd het door Lam- booij 42. De Rotterdammers kwamen er niet meer aan te pas. Van Iterson, nu veel beter dan voor de rust. bracht op fraaie wijze de stand op 52 en had 2 minuten later met een strafworp op nieuw succes (62). Enige minuten voor het einde werd het door een doelpunt van Boekhout nog 63. De derde kandidaat voor deze compe titie, waaruit 2 van de 3 teams naar de hoofdklasse promoveren, is nu ook be kend. Spangen kwam in een zeer forse wedstrijd tegen Vicus Oriëntis niet ver der dan een draw en is dus de club. die het trio completeert. Evenals destijds in Rotterdam was deze wedstrijd tussen Vicus Oriëntis en Spangen veelal te hard. Het spel van deze Rotterdamse club ligt onze stadgenoten nimmer en dit keer, nu de Maasstedelingen voor hun laatste kans om de zevende plaats te ontlopen, streden minder dan ooit. Van Eek. beslist de uitblinker bij Span gen, gaf zijn club binnen 10 minuten reeds een 20 voorsprong. In de tweede opstelling scoorde Sjardin tegen (12) doch door dameshanden kwam Spangen nog voor rust op 13. Ook na de hervat ting bleef het een felle strijd. Wel had K. Sommeling al spoedig succes (2—3), doch Boogaard scoorde vervolgens weer voor Spangen. Opnieuw kwam Vicus te rug, thans door J. Hensen (34)Span gen bleef volhouden en Alkhoven bracht de stand op 3—5. Nadat de gasten nog een strafworp hadden gemist, kwam V.O. in de meerderheid. Acht minuten voor het einde werd het door W. Meijer 45 en even voor het einde ook nog gelijk door dezelfde speler (5—5). De Fluksreserves namen tegen Rozen burg 2 geen halve maatregelen. Van be gin af aan namen ze het heft in handen en lieten zó tevens zien hoe doelpunten geschoord worden. Met de rust was de zaak dan ook reeds bekeken en leidden zij reeds met 60. Daarna deed men het kalmer aan, zodat de eindscore 7—1 werd. Was het dus gisteren een goede dag voor De Algemene en Fluks een zwarte dag werd het voor KNS. Olympiaan wist nl. van Actief met 53 te winnen en dat betekende, dat de Hagenaars zich ten koste van KNS in veiligheid stelden. De oranjewitten degraderen nu naar de 3e-klasse en zullen zeker alles in het werk stellen om het verloren terrein zo spoedig mogelijk terug te winnen. Sterkte, KNS! In de eindstand van de hoofdgroep van het 12e internationale schaaktoer nooi te Veenendaal bezetten de Neder landse kampioen J. H. Donner en de In donesiër H. L. Tan een gedeelde eerste plaats. Beide spelers vergaarden uit drie partijen twee punten. Ter voorbereiding op de interland- ontmoeting tegen België (op 28 april a.s. in Rijswijk), heeft het voorlopig Nederlandse militair hockey-elftal za terdag op „Klein Zwitserland" in Den Haag een oefenwedstrijd gespeeld tegen een Nederlands bondsteam, de „Boeka niers". De militairen wonnen met 10. Het doelpunt werd 6 minuten voor tijd gescoord door Van de Roovaard van HDM de uitstekend roeiende ploeg van Nau tilus. Nautilus startte als nummer één en op de eerste kilometer ging de strijd geheel gelijk op. Ter hoogte van Het Kalfje, dus ongeveer op de helft van de baan, was het verschil echter 14 secon den. Aangemoedigd door de supporters langs de kant zetten de dames van De Hoop een enorme spurt in. Zij slaagden er echter niet in het verschil tot minder dan 10 seconden terug te brengen. De uitslagen: Achten: 1. De Hunze 14.54.6, 2. De Hoop 15.05.0, 3. Nautilus 15.26.8, 4. Wil lem 3 15.27.9, 5. De Amstel 15.30.2, 6. De Vliet II 15.32.6, 7. De Vliet I 15.35.9, 8. ZZV 16.04.7. Dubbel vier: 1. Nautilus 15.23.2, 2. De Hoop I 15.33.0, 3. De Hoop II 15.45.1, 4. De Vliet I 15.58.7, 5. Willem 3 16.24.6, 6. De Vliet II J6.28.0. Sportlezers schrijven Waar was UVS-bestuur? UVS is momenteel gedoemd tot het spelen van degradatiewedstrijden en al len zien wij dat. met lede ogen aan. La ten wij hopen, dat niet (het ergste ge beurd en Leiden de aansluiting met de top gaat verliezen. Het is naar aanleiding hiervan dat ik in de pen ben geklommen. Want giste ren op het UVS-terrein bij de wedstrijd UVS 2Baronie 2 zag ik daar zowaar een zo goed als voltallig UVS-bestuur, terwijl ik in de veronderstelling leefde dat de heren daar zouden zijn waar een morele steun zo belangrijk is, nl. in Zwolle. Dat is bij andere verenigingen anders. Dit is niet het besturen naar de ware zin van het woord! Een goed kapi tein verlaat geen zinkend schip, maar zal vechten om het te behouden. Hoe kan men van de voetballers nog enthousiasme verwachten als zij zo in ae steek worden gelaten. Laten wij er het beste van hopen. U dankend voor de plaatsing. M. KNUL. Haarlemmerweg 55, Leiden Volleybal - competitie Advertentie Zwemwedstrijden om J. P. Hauser-beker In het Sportfondsenbad-oost in Am sterdam werden zaterdagavond de jaar lijkse wedstrijden om de J. P. Hauser- beker gehouden. De trofee werd ditmaal gewonnen door 't IJ uit Amsterdam, dat met 20 punten de eerste plaats bezette voor ZIAN (Den Haag) met 16 punten en LZO (Leeuwarden) met 14 punten. Bijzondere prestaties werden niet gele verd. De belangrijkste resultaten waren: 200 meter vrije slag heren: 1. Leo Ver- burgt (PSV) 2.08.3, 2. Bert Sitters (IJ) 2.09.8. 100 meter vlinderslag dames: 1. Tineke Lagerberg (Naarden) 1.11.4, 2. Marianne Heemskerk (Naarden) 1.11.7. 100 meter schoolslag heren: 1. W. Mensonides (ZIAN) 1.12.9, 2. Kroonen- burg (IJ) 1.15.1. 100 meter vrije slag dames: 1. Sita Posthumus (LZC '29» 1.05.4, 2. Adrie Lasterie (Naarden) 1.05.4. 100 meter rugslag heren: 1. Jiskoot (Merwede) 1.05.4, 2. J. de Jong (LZO), 1.07.2. Na afloop van de wedstrijden speelde het officieuze Nederlandse waterpolo- zevental een oefenduel tegen de ploeg van de Westduitse Olympische kandida ten. Het Nederlandse team won door be ter combineren en schieten met 52 (rust 31). De Duitsers kwamen slechts een enkele keer tot goed samenspel, maar dan was hun schieten meestal erg slecht. Voor Nederland scoorden achter eenvolgens: Van der Zwan (11 en 21), Ran (31), Van der Zwan (41) en Ran (52). Een volledig HVL 1, met Kwestroo en Van Biemen - jammer voor de rood- baadjes is dat dit in deze competitie niet regelmatig het geval is geweest - heeft Voorburg verdiend met 31 ge klopt. Wel slaagden de Voorburgers erin om praktisch elke set een 3, 4 punten voorsprong te nemen, mede omdat hun uiterst riskant aanvalsspel voor 100 slaagde, maar HVL speelde onbewogen verder. Het werk van Co Zilverentand en zijn mannen was ronduit een klasse beter, dan dat wat zij afgelopen vrijdagavond in het Gymnasium tegen VVS vertoon den. Zuiver kwam telkens de pass uit het achterveld. De set-up en de smash bleven nu de maat houden, het goede blokkeren van Voorburg, dat de nodige punten gaf, ten spijt. Onder de niet af latende druk bezweek tenslotte Voor burg. Dat gebeurde echter eerst na he vige tegenstand. Bij HVL weerde Dick Bonnet zich als vanouds. In het achter veld redde hij de ene na de andere bal. Zijn set-ups vroegen eenvoudig om een afmakende klap. André de Weijert en Pieter Bas v. Duyvenbode kwamen op smash als wellicht nog niet eerder in deze competitie. Gaandeweg vonden ook Jan v. Heek en Hans Kwestroo aan het net de juiste richting. Kortom, het was Korfbaluitslagen Kamp. v. Nederland: Wordt Kwiek- HKV 7—8. Zuid-Holland I: Deetos—Ons Eiber nest 5—3Vicus Oriëntis—Spangen 5—5. Promotie Hoofdklasse B: De Algemene —Rozenburg 63. Zuid-Holland IIA: Actief—Olympiaan 3—5 (KNS degradeert). Promotie 3e-klasseDKVKIOD 12. Reserve le-kl.: 't Zuiden 2Vic. Oriëntis 2 3—3. Promotie reserve le-kl.: Fluks 2Ro zenburg 2 71. Reserve 2e-kl.: Deetos 3Regenboog 2 45; Die Haghe 3Quick 2 71, L.K.B:. Senioren: 2e-kl.: Danaiden 3KNS 4 42: Fluks 5Vic. Oriëntis 6 46. Junioren IFluks AReady A 67 (Ready kampioen». Junioren II: Vic. Oriëntis BCres cendo A 22. Adspiranten: 2 A: Beslissingswed strijd Fluks bVic Oriëntis b 31; (Fluks b kampioen). 3 A: KNS dDe Algemene c 08. 3 B: De Danaiden dKNS e 20; Fluks fZuiderkwartier b 03. Bekerwedstrijden: MorskwartierDe Danaïden 13—1; De Algemene—Vic. Oriëntis 1—11; KNS—Vitesse 8—2. Noordwijk heeft voor een stevige ver rassing gezorgd door Ter Leede voor de verdere deelneming aan de bekerstrijd uit te schakelen. De Sassemers kregen zaterdag in de badplaats 'n alleszins ver diende 32-nederlaag te slikken. Geen ogenblik hebben de Noordwükers zich de minder van de tweede-klassers getoond. Integendeel. het initiatief ging meestal van de roodwitten uit, die niet alleen hard werkten, maar ook goed voetbal toonden. Maar goed, dat de Sas- semse doelman De Vries en spil Van Breda sterk in hun schoenen stonden, anders had het er voor de roodgele gas ten beslist nog beroerder uitgezien. De enthousiaste gastheren hadden in dit spannende duel spoedig succes. Na tien minuten bracht Haasnoot de stand op 10, maar een misverstand in de roodwitte defensie bracht mid voor Zoet in uitstekende scoringspositde (11). En doelman Van Nierop was weer niet vrij te pleiten, toen Kees Molema met een ver schot Sassenheim weer aan de lei ding bracht. Heemskerk zorgde er, tot grote vreugde van het Noordwijkse pu bliek voor, dat met de balans in even wicht gerust kon worden (22). Na de pauze is Noordwijk het meest in de aan val geweest, hetgeen bekroond werd met het winnende doelpunt van Heemskerk (32). De pogingen van de bezoekers in deze stand verandering te brengen strandden veelal op eigen onkunde, een falende linksbuiten en een schotloos binnentrio. Bekerdood Een slecht spelend Rijnsburgse Boys is bij Hoogvliet wel het meest in de aan val geweest, maar de voorhoede ver zuimde van de geboden kansen gebruik te maken en zo stierven de nieuwbakken tweede-klassers een weinig roemvolle be kerdood. De rust werd met dubbelblank bereikt. Twintig minuten daarna werd doelman Heemskerk verrast door een hoog en ver schot. Even later een slechte dekking en het stond 20. Dankzij een een spectaculaire ontmoeting. Na een 20 set-voorsprong te hebben genomen, 1315, 1315, kreeg HVL in de derde set een kleine inzinking. Meteen sloeg Voorburg toe, 1512. Hevig omstreden was de slotfase in de vierde set. De HVL-aanval drukte de zege dóór, 1513. ARGOS HIELD PVC ERONDER Een goed verdedigend en bjj perioden verrassend aanvallend Argos heeft PVC geen kans gegeven op een revanche. De Haagse ploeg had een sterk punt in de service en normaliter geeft die b\j da mesontmoetingen de doorslag. Argos ving de service echter goed op en dat kwam - de pass is de basis van het vol leybal - het spel en de rust in de Leidse gelederen ten goede. Het begin was overigens voor PVC. Argos speelde toen te statisch, waardoor diverse in feite gemakkelijke ballen PVC winstpunten opleverden. Alice Rijsber- gen en Rien Zandvliet, de beide vecht jassen, hadden evenwel niet te veel tijd nodig om hun ploeg in gevechtspositie te krygen. Toen dat eenmaal zover was, zat er voor PVC, dat moedige pogingen in het werk bleef stellen om aan de drei gende nederlaag te ontkomen, al spoe dig weinig perspectief meer in de strijd. Bovendien ging bij Argos de serve luk ken en bij PVC was het onderdeel pass bepaald niet best verzorgd. Dat PVC nog een lange set wist te forceren moet voornamelijk worden geweten aan het wat te voorzichtig opereren van Argos aan het net. misgreep van de Boys-doelman werd hot eerst nog 30 voor Kralt de cijfers wat draaglijker kon maken (31). Quick Boys had het moeilijk tegen Loosduinen. De vierde-klasser was niet opgewassen tegen een rustig spelende Katwijkse ploeg. Met alle beschikbare talenten en geestdrift konden de West landers de stand voor de rust nog op 10 houden (door V. d. Plas), maar daarna trok de thuisclub iets harder van leer en was er geen houden meer aan. Van der Plas zorgde voor nummer twee en Arie van den Oever deed er nog twee bij (40). Toen vond; Quick Boys het welletjes. Hard duel Koudekerk en SV *35 hebben in de Rijnstreek een vinnig en hard duel uit gevochten. dat Koudekerk met 20 in zijn voordeel besliste. Voor de rust was de thuisclub al sterker, maar toen lukte het niet. Negen minuten na rust ging het beter. Arie Zweris loeide een pass van broer Albert keihard in het net. Koudekerk bleef ook daarna sterker en het tweede doelpunt, van Albert Zwe ris, was daarvan het logische gevolg. De 20-stand bleef ongewijzigd. De Leiderdorpse Racings doen het goed in de bekercompetitie en overleefden ook de tweede ronde met fikse cijfers. Met 04 namen de roodwitten, op bezoek bij Kennemerland, de volle winst mee naar huis. Reeds bij de rust zat RCL op flu weel want door V. Luik (2x) en Oxs- voort gingen de Leiderdorpers met 0—3 theedrinken. Ook na de rust bleken de Racings sterker dan hun tegenstanders en nogmaals Van Luik zorgde ervoor, dat de eindstand op 04 werd bepaald. Zo gaan de roodwitten dus over naar de volgende ronde.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14