Nederlandse dames rehabiliteerden zicli in Wagener-stadion bevalt u Weifelende Duitse verdediging werd onder de voet gelopen Scylla -reserves winnen eerste promotiewedstrijd met 7—3 Europese tafeltennistitels gedeeld door Hongarije (5) en Roemenië (2) Umberto bleef baas over Sorento In Alkmaar klopte Theo Messidor Quicksilver S MAANDAG 11 APRIL 1960 Vijf treffers tegen Duitse hockeyploeg Een fris, vlot en snel spelend Nederlands damesteam heeft zich zondagmiddag in het Wagener-stadion op indrukwekkende wijze gere habiliteerd voor de onlangs in Wales geleden nederlaag. De Duitse damesploeg, vooral na het sterke spel dat enkele weken geleden door de hockey-Gretchens in het Wembley stadion tegen Engeland werd gedemonstreerd, een gevreesde tegenstander, werd met 5—0 verslagen. Zonder blikken of blozen werd de weifelende Duitse defensie keer op keer onder de voet gelopen en Ursel Stuemer vijfmaal gepas seerd zonder dat deze doelvrouwe enige blaam trof. Jammer was het, dat de ijzige stormwind zovele toeschouwers thuis had gehouden. Slechts 1000 kijkers hebben deze 70 minuten „real hockey" as schouwd. De dames-elftalcommissie kan zich gelukkig prijzen met de vijf wijzigin gen, die zij na de teleurstellende wed strijd in Newport heeft aangebracht. Zowel de verdediging als middenlinie, met de pittige, blonde Jet de Vleesch- houwer op de spilplaats als uitblink ster. speelde een voortreffelijke partij en aangezien de aanval er echt zin ln had en bovendien door slordig en traag spel van het Duitse verdedigingsblok nog wat werd geholpen, werd het een kamp waarin oranje-blanje-bleu vrij wel constant de boventoon voerde. Slechts Laura Dekker, de Bloemen- d aal se rechtsbinnen, viel tussen de rappe Mariet Vigeleyn. Maike Wey- tens. Ans Rouwenhorst en Trix Nille- sen door gebrek aan snelheid wat uit Engelse sport tegen rassendiscriminatie Het was David Sheppard, de Angli caanse geestelijke, die vele malen ope- ningsbatsman was van het Engelse cricketelftal, die dezer dagen openlijk stelling nam tegen de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika met te verklaren, niet te zullen uitkomen in wedstrijden tegen het Zuidafrikaanse team. dat deze zomer een tournee door Engeland maakt. Nu heeft de Marylebone Club, het leidende lichaam in het Engelse cricket, in een schrijven aan de Zuidafrikaanse cricket bond erop gewezen, dat de Zuidafrikanen bij vele van hun wedstrijden in Engeland demonstraties kunnen verwachten. Comité's tegen de apartheidspolitiek van de Zuidafrikaanse regering hebben reeds opgeroepen tot dergelijke demon straties en in Oxford, waar de Zuid- Afrikanen op 1 mei hun tournee begin nen, verwachten de comitéleden een massale opkomst. Geen wedstrijden Eerder in de week hebben de leiders van 90.000 mijnwerkers in Wales erop aangedrongen, dit jaar geen wedstrijden tegen Zuidafrikaanse cricket- of rugby- teams te spelen, welke stelling even eens verscheidene Engelse kranten heb ben ingenomen, zoals de Daily Mirror en de Daily Telegraph. De Britse amateur-atlctiekbond heeft bekend gemaakt, dat Britse atleten, zon der uitzondering, gekleurde tegenstan ders zullen blijven ontmoeten en de secretaris van de Britse golfassociatie, Charles Roe, zei twee niet-blanke Zuid afrikaanse professionals te hebben uit genodigd om deel te nemen aan Britse golftoernooien. Zoals bekend is de bokswedstrijd tus sen de twee officiële kampioenen van Zuid-Afrika in het vedergewicht, de blanke Ernie Baronet en de niet-blanke Sexton Mabena, welke wedstrijd 28 april te Birmingham zou worden gehouden, met het oog op de situatie in Zuid-Afrika afgelast. Geen voetbaltournee President Kubitschek van Brazilië heeft een voetbalploeg uit Sao Paulo ver boden een reis naar Zuid-Afrika te ma ken om daar vriendschappelijke wedstrij den te spelen. Hij nam dit besluit in ant woord op een anti-apartheidspetitie, die getekend was door 10.000 mensen. De president verklaarde dat geen enkel Bra- liuans team vriendschappelijke wed- i rijden behoort te spelen in landen, waar negers zo meedogenloos behandeld worden. Twee Nederlandse speelsters be lagen de Duitse doelvrouwe Ursula Stümer. de toon, maar Laura compenseerde dit mankement met twee prachtige doel punten. Al na 10 minufen Al na 10 minuten stond het Neder lands elftal op 20. De score was na 8 minuten op verre van bevredigende wijze geopend. De Duitse rechtsback Vera Sudeck stopte een schot uit een strafcorner van Marlet Vigeleyn op de doellijn met het been en toen zij een strafbully moest nemen hield zij Ans Rouwenhorst af: strafdoelpunt dus. Twee minuten later pikte de snel door het midden komende Trix Nillesen een pass van Mariet Vigeleyn in volle ren op en in de oirkel volgde toen een hoog, onhoudbaar schot. Aangeslagen De Duitse ploeg was duidelijk aange slagen. Er werd veel gemist in de ach terhoede en in de aanval gelukte niets, ook niet toen vijf maal achtereen een WIELRENNEN Pino Cerami wint Parijs-Roubaix De Belg Pino Cerami heeft de 58e wedstrijd ParijsRoubaix gewonnen, de eerste grote klassieke wegrace van het seizoen, vóór de Fransman Tino Sabba- dini en de Spanjaard Poblet. De uitslag was: 1. Pino Cerami (Bel gië) 262 km. in 6.01.45, 2. Sabbadini (Fr.) 6.01.59, 3. Poblet (Spanje) 6.02.40, 4. Forestier (Fr.) z.t., 5. De Wolf (Bel gië) z.t., 6. Aerenhouts (België) z.t., 7. Gilbert Desmet (België) z.t., 8. Anquetil (Fr.) z.t., 9. Simpson «Eng.) 6.02.48, 10. Impanis (België) 6.02.56, 39. Kersten (Ned.) 6.07.07, 74. Damen (Ned.) 6.20.38, 76. Steenvoorden (Ned.) 6.20.38. straf corner kon worden genomen. Zo wel mid voor Dreesman als rechtsbin nen Frauke Delker schoten hard naast. Laura Dekker maakte er in de vijfde minuut na rust 30 van met een goed geplaatste push uit een pass van Laura Muller na een lange hoekslag van Ma- riet Vigeleyn. Deze stijlvolle rechts buiten zorgde na 21 minuten in een onstuitbare solo voor 40 en daarmee leek de koek op. Het was toch al een stand, die iets boven de krachtsver houding lag. Maar de Nederlandse aan val had alle kruit nog niet verschoten en in de laatste minuut van de wed strijd schoot Laura Dekker de witte kogel als een tennisbal onzichtbaar hard in het dak van het doel: 5—0. HOCKEY Oefenwedstrijden voor A- en B-elftallen Zowel het Nederlands A-hockey-elftal als de B-ploeg 6peelt in het komende paas-weekeinde een oefenwedstrijd. Op Goede Vrijdag komt het Neder lands elftal in het Wagener-stadion in Amstelveen tegen een Batavieren-ploeg in het veld. Het is hetzelfde elftal, dat verleden week in Brussel de Belgen ver sloeg en bestaat dus uit: De Ruiter (DKS), Van Gooswilligen (SCHC) en Leemhuis (SCHC); Wege ner (BMHC).Overdijkink DelftseStuds) en Van Dijck (Kampong)Hooghiemstra (SCHC), Van Erven Dorens (Laren), De Beer (Tilburg), Zwier (SCHC) en Van Vroonhoven (Tilburg). Op tweede paasdag speelt het Neder lands B-team tijdens het BMHC-paas- toernooi in Bloemendaal tegen een toer- nooi-selectie in de volgende opstelling: De Graeff (TOGO), BOTH (SCHC) en Th. Terlingen (Be Fair)Buteux van der Kamp (TOGO), Fiolet (HDM) en Van der Valk (Laren): Berkman (BM HC), Verloop (SCHC). Coster van Voor hout (Amsterdam), Voigt (Hurley) en Jansen Schoonhoven (Amsterdam). Tafeltenniscompetitie Terwijl in het verre Zagreb op een enkele uitzondering na de beste Neder landse spelers en speelsters ons land be vredigend vertegenwoo- digden, is hier de felle strijd om de promotie naar een ho gere klasse begonnen. Voor een strijd om twee plaatsen in de ereklasse bonden in Amsterdam num mer laatst van deze klasse en Treffers (Arnhem), kampioen van hoofdklasse A, de stryd aan. De Amsterdammers stel den zeer teleur door kansloos met 73 van Treffers te verliezen, waardoor de kans om zich te handhaven al dadelijk een heel stuk geringer werd. De stand luidt hier: Treffers A 1 1 0 0 2 7—3 Povac 1 0 0 1 0 37 Elan De acht overgangsklasse-kampioenen zijn ingedeeld in twee groepen van vier, die elk een halve competitie zullen spe len. De nummers 1 promoveren naar de hoofdklasse, terwijl dan de nummers 2 en 3 van elke groep nog eens een halve competitie spelen om de resterende twee plaatsen. Groep A begon al heel slecht, want de wedstrijd DTTC 2Pavac 2 werd uit gesteld. In de andere wedstrijd zege vierde het Tilburgse Irene in Maas tricht over TCR met 64. In groep B behaalde DOS in een uiter mate spannende en boeiende wedstrijd een 64 zege op Batswingers 3. In de andere wedstrijd zegevierde Scylla met 73 over Vriendenschaar uit Gouda. Hier is de stand: Scylla 2 1 1 0 0 2 7—3 DOS 1 1 1 0 0 2 6—4 Batswingers 3 1 0 0 1 0 46 Vriendensch. 1 0 0 1 0 37 OOK WIBO 2 TE ZWAK VOOR SCYLLA (3—7) Het begint zo langzamerhand een tra ditie te worden dat Scylla de competitie besluit met een indrukwekkende reeks overwinningen. Ook dit jaar is dat na een bijzonder zwakke start, het geval ge weest. Zo kon het gebeuren dat niet al leen de gevaarlijke zone op de ranglijst tijdig verlaten, maar dat er zelfs nog een eervolle plaats in de middenmoot bereikt werd. De ouverture van de wedstrijd tegen Wibo 2 verliep echter niet zo héél erg gunstig. Verkerk moest namelijk, zij het na drie games, de winst laten aan Ne- derpelt (10). De thuisclub werd toen echter duidelijk gemaakt, dat juist vechtlust en de moed om terug te ko men de wapens zijn waarmee de opmer kelijke successen van de laatste weken behaald werden. Zij werden ook nu ge hanteerd, wat tot gevolg had dat in korte tijd de balans ver naar de Leidse zijde doorsloeg (15). Met overwinningen van Hertdrikx op Van Zoelen en Van Rensen op Verkerk, wisten de Hagenaars hierna het uitzicht op een gunstig resultaat nog even te be houden. Niet lang echter, want Van der Laken versloeg duidelijk Nederpelt (14 21, 921) en samen met Van Zoelen ook nog eens Hendrikx en Nederpelt, waar door de vijfde achtereenvolgende over winning als uitslag 7—3 kreeg. SCYLLA 2—VRIENDENSCHAAR Zoals te verwachten viel, heeft de eerste promotiewedstrijd om een plaats de hoofdklasse, tussen Scylla 2 en Vriendenschaar uit Gouda, de nodige spanning opgeleverd. De bezoekers kwa men zeer geconcentreerd achter de ta fel, en hadden daardoor onverwacht vooral tegen een nerveus spelende Ka- ramoy succes. Al in de eerste partij bleek dat zij niet zomaar voor niets ongeslagen kampioen van hun afdeling zijn geworden. Van der Voort kreeg zijn handen vol aan Blokland en wist pas in de derde game duidelijk afstand te nemen (10). De zenuwen speelden Karamoy hierna ech ter zó parten, dat Kranendonk vrij ge makkelijk gelijk kon maken. Ook Kan bier was in zijn eerste partij nog niet op slag en verloor van de sterkste Gouda-speler Luteyn (12). De stand Leidenaren tot 4—2 uit via Van der Voort en Kanbier die resp. Luteyn en Kranendonk versloegen. Tóch was de spanning nog niet verdwenen, want Ka ramoy die zijn draai nog steeds niet gevonden had, moest de winst aan Luteyn laten (34). Het kwam er daar na dus op aan of Kanbier sterk genoeg zou zijn voor Blokland en Van der Voort voor Kranendonk. Dat bleek inderdaad het geval! Toen was de wedstrijd beslist en via de zege in de dubbel werd de eindstand 73, waarmee de eerste stap op weg naar promotie was gezet 1 Beva, betere vakkleding past iedere vakman blijft in de maat door krimpvrij Sanfor GED.MERK Hongarije heeft tijdens de Europese kampioenschappen tafeltennis te Za greb niet minder dan vijf van de zeven te veroveren titels in de wacht ge sleept. De overige twee gingen naar Roemenië. Nadat Hongarije zowel bij de dames als bij de heren had gezegevierd in de teamwedstrijd zorgde de Hongaarse Eva Koczian ervoor, dat haar land in de individuele kampioenschappen de eerste titel kreeg. In de finale dames enkelspel versloeg zij haar landgenote Imrene Kerekes in drie games: 2112, 21—14, 21—8. Ook Zoltan Berczik behield zijn titel. De Hongaar was in de finale heren enkelspel te sterk voor de Roemeen Radu Negulescu en won met 2116, 21—11 en 21—12. De vijfde Hongaarse titel werd ver overd door Sido en Berczik, die in de finale herendubbel met 2114, 219 en 2111 de baas bleven over de Rus sen Saunoris en Pashkevichhus. De twee overige titels gingen naar Roemenië. Het damesdubbelspel werd gewonnen door de Roemeense combi- werd weer gelijk, doordat Karamoy pade en werd uitgeschakeld. Wiebeline Blokland versloeg en zelfs liepen de Wip J. Oosting) leek nu een zeer Koersen te Duindigt en Alkmaar (Van onze medewerker) De zeven deelnemers in de internationale draverij zaterdag te Duindigt gaven elkaar niet veel toe. Het werd een interessante spannende strijd, waarin eerst Roi d'Or (Vergay) en later Rudolf G (J. Brouwer) de toon aangaven. De snelle Sorento (v. Dooyweerd), die zich na lange afwezigheid van zijn beste zijde liet zien, en 20 meter aan de koppaarden moest geven, zette voor de bovenbocht zijn aanval in en bleef tot ruim honderd meter voor de eindstreep aan het hoofd. Toen zette Leeuwenkamp zijn Umberto tot meerdere spoed aan en deze klopte in 1.25.5 km.-tijd Sorento met 0.2 sec.; Op 0.3 sec. werd Rudolf G derde. De koppelspelers zagen het duo Umberto-Sorento met een mooie betaling van f. 50.70 gehonoreerd. In de openingsdraverij was Ylite Rose van start af foutief. De favoriet Yensy (v. Dooyeweerd) nam direct, te zamen met Yannette Parisien K (M. v. Leeuwen) een grote voorsprong op het zeer verspreide veld. Wel gaf Yan nette goed partij, doch deze kon de 1.30.1 zege van Yensy toch niet voor komen. Op afstand werd Yellowthroath S (Wagenaar jr.) derde. Dat in Yberflöte een prima paard steeks, bewees deze in de Postduifje G-prijs. Aanvankelijk leidde Xola Ha nover voor Y Kitty's Zoon, Yberflöte Yvonne Hollandia. Na een baan- ronde werd de leidster uitgeschakeld en Piet Smit nam met Yberflöte de kop en zegevierde in 1.27.6 km.-tijd. Kort voor de eindstreep werd de tweede, Y Kitty's Zoon, nog gepas seerd door Windy Hanover (A. Knij- nenburg) en William Hanover K. Na een eerste valse start, waarbij de favoriet Xantina Hollandia (Geer- sen) ,,geen benen" had. nam bij de tweede start W. H. Hollandia het com mando op zich. Xantina was nu goed weg en na een galoppade van de lei der nam zij de ereplaats in en liet zich niet meer passeren. De haar in den beginne volgende Union werd uit geschakeld en Winnifred (De Graaf) legde beslag op het tweede geld voor de zeer sterk eindigende Xessidor (Ten Hagen). Xanthi Con Dios (Vergay), die in de zeer spannende Pretty Polly-prijs het veld tot de laatste bocht de weg wees, kon in het rechte eind de slotaanval van Vliegende Hollander (Smit) niet pareren en Xanthi werd na de koers wegens te veel galopperen uitgescha keld, zodat een verrassende Vink S (Siderius) tweede werd en daar de derde aankomende, Willy's Lieveling, door het stek sprong, kwam Unaniem op Willy's plaats. De P. Louis Il-prijs, over 2500 me ter, werd een „bekeken" koers voor de snelle Winston Hanover (Leeuwen kamp). Direct na de start leidde Tea vóór Volann O, Urban Hollandia en Wil- schot. Toen Winston ernst met de zaak ging maken, gaf hij zijn tegenstanders geen schijn van kans en Wilschot (v. d. Berg) werd een eervolle tweede voor Urban Hollandia. Een verrassing bracht de slotdra- verij. De favoriet Way Jewel (Smit) verviel meerdere malen in een galop- goede kans op de zege te hebben, doch kwam op het laatst „stoom" tekort en werd gepasseerd door de in 1.25.5 km.-tijd triomferende Uranus (Eeren- berg) (winnend f. 12.60, pl. f. 7.10). Zelfs moest Wiebeline de tweede plaats nog afstaan aan Valencia (Wagenaar). In de eerste ren viel de leidende Sandy (Grouwels) na een ronde ge heel terug en werd ingehouden. Loyal (Van Dijk) hield tot in het rechte eind waar Parnassian (v. d. Kraats) uit brak en buiten de baan kwam de kop. Hier kwam echter H. Pije met Grey Cloud sterk naar voren en won op zekere wijze met l3i lengte voor Kobette (Kammerzelt), die Loyal met een kleine halve lengte op de derde plaats hield. Al vóór de start in de gemengde amateurs-amatrices-ren kon mej. Arts de vurige Zampa niet houden en toen deze, na een baanronde in omgekeerde richting te hebben afgelegd, zich weer bij zijn tegenstanders voegde, ging de hengst er bij een valse start weer van door en werd toen teruggetrokken. Het werd een zeer verrassende uitslag door de zege van de outsider Leone (Mil- ders), zij het dat het verschil met de zich kraning werende mej. Beissel von Gymnich, met de eveneens verrassende Makarit slechts een hoofd bedroeg. Op 2 lengten volgde Cold Water (Frowein jr.) als derde. De winner bracht f. 13.70 en de koppelspelers kregen een sur prise van niet minder dan f. 78.30. De uitslagen lulden: Prinses Zora-prijs: 1. Yensy (J. van Dooyeweerd) (1.30.1); 2. Yannette Pari- sienne K; 3. Yellowthroat S. Tot.: w. f 1.90; pl. f 1.30, 1.80, 1.40; koppel f 13.20; cov. I 6.50. Postduifje G-prijs: 1. Yberflöte P. M. Smit) (1.27.6); 2. Windy Hanover; 3. Wil liam Hanover K. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1.50, 2.30, 2.60; koppel f7.60; cov. f9.60. Pearl Spencer-prJJs: 1. Xantina Hollan dia (W. H. Geersen) (1.29.4); 2. Winne- fred; 3. Xessidor. Tot.: w. f 1.90; pl. f 1.30, 1.40; koppel f 3.50; cov. f 2.80. Pretty Polly-prys: 1. Vliegende Hollan der (P. M. Smlt) (1.27.3); 2. Vink S; 3. Unaniem. Tot w.: f6.10; pl. f2.20. 6.-. 4.-; koppel f 15.40; cov. f 19.-. P Louis Il-prijs: 1. Winston Hanover (W. Leeuwenkamp) (1.27); 2. Wilschot; 3. Urban Hollandia. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1.30, 1.60, 1.70; koppel f4.-; cov. f 3.50. Petronel Spencer-prijs: 1. Umberto (W. Leeuwenkamp) (1.25.5); 2. Sorento; 3. Rudolf G. Tot.: w. f2.70: pl. f2.90, 4.-; koppel f 50.70; cov. f 13.40. Prof. Heny-prijs: 1. Uranus (F. J. Eerenberg) (1.25.5); 2. Valencia; 3. Wle- Coen Moulijn (links) doet, hoe wel van een voor hem ongebruikelijke plaats, een serieuze poging een doelpunt te scoren, hetgeen hem echter door DOS-doelman Frans de Munck belet wordt. natie Angelica Roseanu en Maria Alexandru. In de eindstrijd versloeg dit duo de Hongaarse dames Eva Koc zian en Sarlota Mathe met 2115, 19 21, 21—19 en 21—8. De finale van het gemengde dubbel spel was een complete Roemeense aangelegenheid. Maria Alexandru en George Kobirzan versloegen hun land genoten Angelica Roseanu en George Negulescu na een zeer spannende strijd in vijf games: 21—16, 22—24, 21—14, 10—21, 21—13. De Nederlandse deelnemers aan dit toernooi zijn niet ver gekomen. Ursula Artz en Nellie Visscher werden reeds in de derde ronde uitgeschakeld, resp. door mej. Lida uit Polen en de Roe meense Alexandru. En de enig over gebleven Nederlandse vertegenwoordig ster Agnes Simon zorgde in de achtste finale voor een bijzonder onprettige verrassing door zij het na vijf ga mes te verliezen van de Tsjechische mej. Schwarzova: 1721, 2117, 1921, 21—13, 21—13. In deze achtste finale werd ook Frans Schoofs als laatste Nederlandse verte genwoordiger gewipt. Hij had geen kans tegen de Hongaar Berczik, die later de titel voor zich zou opeisen. In drie games was het gebeurd: 21—16, 21—18, 21—11. Ursula Artz en Paul Gimbel werden in de tweede ronde van het gemengde dubbelspel in drie games verslagen door de sterke Tsjechische combinatie mej. Grafkova en Stipek. Agnes Simon bereikte met Bern Onnes de achtste finale. Toen bleek het Hongaarse paar Lantos-Foeldy te sterk. Maar het duur de vijf games: 1321, 2422, 9—21, 21—17, 21—10. HVL verpletterde Wilton F.: 21-6 Hekkesluiter Wilton Feijenoord kwam naar Leiden met de hoop HVL twee pun ten te kunnen afsnoepen. De Schiedam mers hadden vorige week een vertrou wenwekkende partij handbal gespeeld tegen het sterke Hermes (Den Haag). De nederlaag die zij desondanks leden, 13-18 was, in ieder geval wat de cijfers betreft, flatterend voor de overwinnaars. Wilton Feyenoord is echter van een koude ker mis thuisgekomen, want de roodwitten gingen de grasmat van Roomburg op met het voornemen om nu eens eindelijk een zege te behalen. De eerste gevaar lijke aanval was voor Wilton Feijenoord. Cyril Graanoogst moest het harde schot van de Schiedamse midvoor weliswaar laten gaan, maar het werd geen doelpunt omdat de arbiter een cirkelfout van Wil ton Feyenoord had geconstateerd. Graan oogst plaatste de bal uit de doelworp naar Rob Neher. Via Rijnsburger en Duursma kreeg Lucas een schietkans. Kogelhard verdween de bal in de uiterste rechterbovenhoek van het Schiedamse doel: 10. De HVL-aanval domineerde na deze treffer. Links en recht zag de W.F.-doelman de HVL-treffers langs zich heengaan. De rust ging in met 103 voor HVL. Na de hervatting verliepen de zaken voor de bezoekers zo mogelijk nog ongun stiger dan in de eerste helft. De HVL- defensie deed bij de doelpunten-reeks ook nog een duit in het zakje. Het werd een monsterzege: 216. Topscorers bij HVL waren Lucas (7x) en Duursma <6x). Rijnsburger, Neher, Singerling en Bonte scoorden ieder 2x. WIELRENNEN Swift De uitslag van de 4e compe- tierit luidt: A- en B-kl. (60 km)1. Ad. Hillebrand 1 uur 41 min 55 sec; 2. C. Schyff; 3. A. v. d. Kaay; 4. W. v. d. Berg; 5. Ad Prangers; 6. N. Kooien; 7. W. de Jong. C-kl. (34 km)1. Freddy Leemans tijd 1 uur 02 min 50 sec; 2. H. Boelee; 3. Pe ter de Jong; 4. A. Wolswijk; 5. C. v. Dam; 6. B. Kerkvliet; 7. Sekuure; 8. A. Sikking. Zaterdagmiddag a.s. worden de sprint kampioenschappen gehouden. Start 3 uur bij de Zijl. beline Wip. Tot.: w. f 12.60; pl. f7.10, 2.80; koppel f 16.-; cov. f 2.80. De rennen: Jigg-prys: 1. Grey Claud (H. pye) 2. Kobette; 3. Loyal. Tot.: w. f2.40; pl. f 1.20, 1.40, 1.80; gek. f3.60; cov. f3.30. Partner-prijs, voor amatrlces en ama teurrijders: 1. Leone (R. Milders); 2. Ma karit; 3. Cold Water. Tot.: w. f 13.70; pl. f 4.50, 5.-; koppel f 10.90; cov. f 78.30. Totale omzet f 66.426.50. Koersen Alkmaar Narcissen-prijs: 1. X Bond (Th. Kooyman) (1.33.5); 2. X Straal W; Xenograaf. Tot.: w. f4.10; 80; gek. f 7.70; cov. f Crokussen-prijs: 1. (1.30.1 (Th. H. W; 3. i^pl. f 1.70, 1.50, X Siganl (Th. H. Wielewaal S; 3. X Ologie M. Tot.: w. f2.30; pl. fl.30, 1.40; gek. f 3.80; cov. f 3.50. Tulpen-prijs: 1. Yewel Boy (J. S. van Leeuwen) (1.41.1); 2. Ybe van Papenhoef; Yllnotte. Tot.: w. f2.30; pl. f 1.40, 1.70, J0; gek. f 3.60; cov. f 4.40. De Keukenhof-prns, voor amateurrij ders: 1. Wise Guy (P. J. Ruiter) 1.29.7); 2. Wala; 3. Thea Drabbe. Tot.: w. f 26.50; pl. f 2.90, 1.50, 2.-; gek. f 31.70; cov. f2,50. Llnnaeushof-prljs1. X Mieke Hollan dia (F. J. Eerenburg) (1.29.4); 2. William Z; 3. W Petrosla van Hlddlm. Tot.: w. f 3.10; pl. f 2.-, 2.-. 2.30; gek. f 9.30; cov. Bollenstreek-prljs: 1. Tabor Harvester (B. Dapper Jr.) (1.29.2): 2. Rol de Cinq Mille; 3. Vlte Hollandia. Tot.: w. f 17.80; pl. f 3.40. 7.-. 3.10; gek. f 38.90; cov. f 12.90. Bloemencorso-prijs: 1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.24.3); 2. Quick silver S; 3. Enterprise. Tot.: w. fl.70; f 1.40, 1.70, 1.50; gek. f 5.80; cov. pl. f) f 6.-. Keukenhof-prijs, voor amateurryders: 1. Tarzan Hanover (R. Bosma) (1.3J.3); 2. Wanlta van Barke; 3. Titus Saint. Tot.: w f 4.30; pl. f 1.20. 1.10, 1.20; gek. f 11.60; cov. f 7.-. Kleurfestljn-prijs1. Wilster S (J. Wa- genaar Jr.) 1.29.4); 2. SOS; 3. Wllle- marie GS. Tot.: w. f 1.50; pl. f 1.20, 2.10; gek. f6.30; cov. f4.10. Totallsator-omzet f 129.389,50.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12