Laatste nieuws Begin van een moderne viswinkel is een bijna onmogelijke opgave Er verdwijnen er steeds meer.... Bij f 100.000 omzet inkomen van 8 a f 9000.-? Wassenaarse chauffeur volgens officier van justitie laveloos Diepvries ivordt belangrijker" WOENSDAG 6 APRIL I960 (Speciale berichtgeving) Het is op het ogenblik niet wel mogelijk met een moderne viswinkel te begin nen en deze rendabel te exploiteren. Dat was de sombere conclusie van een inte ressante gedachtenuitwisseling tussen de heer J. L. Uitzinger en de aanwezigen op de drukbezochte dag voor de vishandel, die op de Zandhoeve te Bergen is gehouden. Er kwamen verscheidene belangrijke factoren naar voren. Zo bleek men eenstemmig van oordeel, dat de benodigde omzet van een ton door 80 van de kleinhandel niet wordt gehaald. Men achtte bovendien een winstmarge van 30 onevenredig klein ten opzichte van de zware arbeid, die er in de vis handel meestal door man en vrouw samen moet worden verricht. lang dat men met de neus is gedrukt op de verhouding tussen totale omzet en kosten. „Er wordt nogal gemakkelijk gezegd dat aan de distributie tal van fouten kleven," zei hij, „maar zo gemak kelijk is het niet. Een belangrijk punt 60.000 kapitaal De heer Uitzinger belichtte de me thode, die men moet volgen als men tot het stichten van een viszaak wil over gaan. Men moet de omgeving uitzoeken, een middelgrote winkel nemen en dan een taxatie van de te verwachten omzet maken. Hij wees op het grote belang van goede service en de waarde van een doelmatige verlichting. Uit de vergadering kwam hierbij de moeilijkheid naar voren, dat tal van ge meentebesturen en vele huiseigenaars iets tegen viswinkels hebben. Bij de bouw van winkelcentra wil men veelal geen viswinkel in het plan betrekken. Men heeft bezwaren tegen de geuren. De heer Uitzinger maakte een globale schatting van het benodigde kapitaal voor de jonge detailhandelaar. Hy kwam op ongeveer f 60.000.voor een middelgrote winkel, het ideale formaat. Spreker was van mening, dat men tot een jaarlijkse omzet kan komen van f 100.000.zodat men by een bruto marge van 30 een inkomen per jaar heeft van f 8000.a f 9000. ,Dit is een aanvechtbaar bedrag", zei de heer Uitzinger en dat bleek ook wel, want men bleek allerminst optimistisch over de omzet van een ton. Nog geen 3 De heer Kabboord kwam meteen met de mededeling, dat jaarlijks honderd gediplomeerde visdetaillisten worden af geleverd, maar er nog geen 3 van in het vak terecht komt. Spreker signaleerde de grote zuig kracht van de industrie en de grote moeilijkheden om ergens met een vis winkel te mogen beginnen. „Er blijft maar weinig nettoloon over. Ik zou het niet graag wagen", zei hij:' De heer P. G. Scharrelman zag niet hoe men met twee jeugdige knechts een ton omzet zou kunnen maken. Dan moeten er twee volwassen knechts zijn en die kosten meer loon. Bovendien kan de vrouw niet de gehele dag meehelpen, tenzij men rekening houdt met de kos ten van een dienstbode. De heer Scharrelman wees er verder op, dat de inrichtingskosten beslist meer dan f 15.000.zijn. Men moet ook een coelcel hebben. De heer Uitzinger meen de, dat men over de noodzaak van een toelcel verschillend kan denken. De heer Kabboord zei een koelcel noodza kelijk te achten in verband met de on regelmatige aanvoer. De heer Verbaan wees erop, dat velen de koelcel als een sanatorium beschouwen. „Stop een vis maar in de koelcel en hy komt er goed uit," zegt men, terwijl het toch bekend is, dat goede vis door middel van de koelcel slechter kan worden gemaakt. Al deze opmerkingen sloegen een flink gat in de vóór de discussie opgestelde cijfers van de heer Uitzinger. De heer Roos vertelde hoe in Den Haag de beste zaken weggaan, hetgeen een bevestiging van het al vele jaren bekende feit, dat elk jaar weer vele viswinkels ver dwijnen. Het vakblad „De Visserij- wereld" vermeldt elke week winkels die te koop worden aangeboden. Winst niet te groot Over de winstmarge had men ook het een en ander te zeggen. „Men denkt bü het grote publiek altyd, dat men in de risdetailhandel schandalig veel verdient en de haring wordt daarbü als voor beeld gebruikt. Maar beseft men wel, dat een haring, die vyf cent heeft ge kost, al een dubbeltje waard is als zij is schoongemaakt? Een goede knecht kan maar hoogstens 100 haringen in een uur schoonmaken. Dan komen er nog de nltjes en het papier by en tenslotte moet de handelaar ook nog verdienen. Is 18 cent dan veel?" Uit opmerkingen bleek, dat men in de vishandel tegenwoordig weer te maken heeft met een topvraag op vrijdag. Op die dag wordt het grootste contingent verkocht. Met maar één zeer drukke dag valt het niet mee de ton per jaar te halen. In het kader van deze discussie noemde de heer Kabboord ook de diep- vriesvis. Hy zag in de toekomst toch wel een flinke markt voor dit produkt en betreurde het dat de visdetailhandel hierbij de boot heeft gemist. Ook de voorverpakte vis zal het zeker gaan doen. Het is alleen jammer, dat 95 van de diepvriesvis nu nog uit het bui tenland komt. „Ik hoop, dat in de toe komst de Nederlandse reders eens aan de verre visserij gaan doen", zei hy. „Al ligt er het probleem of men dan met het buitenland zal kunnen concurreren". De heer Kabboord kon niet bepaald juichen over het feit dat men nu schepen 17 da len weg laat biyven, hetgeen de kwali teit nooit ten goede kan komen. Hy zag hierin een argument voor het vriezen op zee. Deze spreker wees verder op een ander voordeel van diepvrieskasten ,Men kan er straks ook andere diep- vriesprodukten uit verkopen". Dit is wel belangrijk, want uit de discussie bleek, dat het niet mee zal vallen een zuivere viswinkel lonend te exploiteren. De heer Kabboord maakte ook nog propaganda voor het verkopen van de rijsttafelpro- dukten, terwyl hy eveneens tot de con- ilusie is gekomen, dat er wel wat zit in aet verkopen van slaatjes. De heer Uitzinger meende, dat de diepvriezer steeds belangrijker zal wor den. Want de tijdstippen, dat er geen verse vis tegen een normale prys te koop is, komen steeds meer voor. Als slotconclusie moest hy echter wel trekken: „de kosten liggen hoger dan ik bad getaxeerd en de omzet van een ton is niet gemakkelyk te halen. Dan kan ik niemand adviseren te beginnen met een moderne viswinkel. Probeer dan van ren bestaande zaak zoveel mogelyk te «aken met gebruikmaking van alle moderne middelen". Koolvis ef zeezalm De heer Van Dyk, voorzitter van het Produktschap, achtte het van veel be- zal zyn dat we ons afvragen hoe we de jonge detailhandelaar kunnen helpen". Tevoren had de heer De Beurs amb tenaar by de Keuringsdienst voor Wa ren te Alkmaar, een inleiding gehouden over de warenwet in zijn algemeenheid, waarna zich een levendige discussie ont spon over de benaming „zeezalm", die voor koolvis niet is toegestaan. Men acht dit een ongeoorloofde associatie met „zalm". De handelaren bleken het niet zo te zien. „We hebben het ook wel over „aard a p p e 1", zeiden ze. In de adviescommissie is de handel dan ook sterk voor de benaming zee zalm geweest, want koolvis wekt bij de huisvrouw associaties met kool op, het geen men ook in Engeland heeft onder vonden. Men zal nog eens krachtig aan dringen op goedkeuring van de naam „zeezalm" en inmiddels zal men zich ook beraden op de suggestie van de heer J. G. Kolkman van bet Voorlichtings bureau voor de Voeding om een geheel nieuwe naam te bedenken. ,Ik eet nog geen rumboon...." (Van onze Haagse redactie) „Als u zich van de hele rit en van de aanrijding niets meer kunt herinneren, moet u wel helemaal laveloos zijn ge weest", zei de officier van Justitie by de Haagse politierechter vanmorgen tegen een 55-jarige taxichauffeur uit Wasse naar: De man stond terecht omdat hu in de nacht van 20 op 21 januari van Pionier V tlians 5.587.000 km. weg De Pionier V, de Amerikaanse zonne- satelliet die op 11 maart werd gelan ceerd, was vanmorgen om 6 uur. 5.587.000 km van de aarde verwijderd. De vyf-watt zendier zendt nog steeds geregeld berichten naar de luisterposten op de aarde. Haar signalen verzwakten verleden week een weinig als gevolg Van de explosies op de zon, maar konden la ter weer goed opgevangen worden. De 150-watt zender, die van een afstand van 80 miljoen km of meer de verbin ding met de aarde kan onderhouden, zal eerst dan per radio in werking worden gesteld, wanneer de Mieine zender niet langer haar taak kan verrichten. Dit moment wordt tussen 15 april en 1*5 mei verwacht. MINISTER LUNS OPENDE MADURODAM (Van onze Haagse redactie) Een groot aantal genodigden is er vanmiddag getuige van geweest hoe minister Luns de minatuurstad „Ma- durodam" heropende. Hen deed dit door met een klein gouden sleuteltje het raadhuis van Madurodam, dat in het midden van het stadje staat, te openen. Het sleuteltje werd hem op een kus sen aangeboden door de 4-jarige Feike Glastra van Loon, het zoontje van de nieuwe voorzitster, mevrouw mr. J. E. Glastra van LoonBoon. Vantevoren waren de gasten in het restaurant van het stadje ontvangen, waar zij door de voorzitster werden toegesproken. Nadat minister Luns deze telkenjare terugkerende plechtigheid had verricht, bliezen de herauten te paard, die vanochtend Den Haag waren rondgetrokken, op hun trompetten, waarop alles in Madurodam na een lange winterslaap weer tot leven kwam. Alle vlaggen, die het minatuurstad je heeft, gingen in top. Op de dyk rond Madurodam stonden 600 kleuters opgesteld. Zy juichten, toen zij de trompetters hun vrolijk signaal hadden horen geven. „Klein maar dapper", dat eveneens present was, speelde hierop het bekende Ma- durodam-lied, dat door velen werd mee gezongen. Onder leiding van mevrouw Glastra van Loon maakten de genodigden daar op een rondgang door het stadje, waar- by de nieuwe objeoten in ogenschouw werden genomen. Nieuw lid Eerste Kamer In de plaats van prof. dr. H. J. Helle- ma (A.R.), die bedankt heeft als lid der Eerste Kamer, heeft de voorzitter van het Cenitraal Stembureau benoemd ver klaard tot lid der Kamer de heer J. C. Haspels, burgemeester van Bussum. INCIDENT MET VENEZUELA IS THANS GESLOTEN Volgens een mededeling van het Ne derlandse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben de Nederlandse en de Venezolaanse regeringen, na een ge- dachtenwisseling langs diplomatieke weg verklaard, het incident, verband houdende met de landing van een vliegtuig met twee Cubanen, die anti- Venezolaanse pamfletten hadden uitge worpen, thans als gesloten te beschou wen. In bevoegde kringen sprak men hierover zün voldoening uit. Uitkeringen R.H.O. verhoogd De minister van Maatschappelyk Werk. mej. dr. M. A. M. Klompé heeft in een schrijven van 4 april aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat de uitkeringen op grond van de regeling hulpverlening oorlogsslachtoffers 1940— '45 (RHO) welke regeling mede van toe passing is voor hulpverlening aan gere- patrieerden uit Indonesië, met ingang van 28 maart 1960 wordt aangepast aan de o.m. voor een aantal bedrijfstakken toegestane loonsverhogingen. Tevens is rekening gehouden met compensatie voor de huurverhoging. Deze maatregel houdt o.m. in, dat de maximale normale inkomens basis voor de berekening van een uitkering met 5% zijn ver hoogd, alsmede met f.4 per week voor huurcompensatie. het vorige jaar op de Herengracht te Den Haag in dronken toestand een ver- keerszuil had aangereden. Zonder te stoppen was hy verder gegaan, zó ge vaarlijk rijdend, dat een andere auto mobilist de stoep moest opryden om een botsing te voorkomen. Een derde auto mobilist, die getuige was geweest van de botsing met het verkeerszuiltje, vertel de de politierechter dat een spatbord van verdachtes auto tegen een van de wielen was gedrukt, waardoor de be schadigde wagen tijdens het rüden een enorm lawaai produceerde. Op de Fluwelen Burgwal had ver dachte zyn auto langs de kant gezet en was hij te voet verder gegaan. De ge tuige waarschuwde de politie en toen verdachte een uur later zyn woning te Wassenaar betrad na langdurig met zijn sleutel naar het sleutelgat te heb ben gezocht werd hy opgewacht door zyn ongeruste vrouwen een politie agent. „Ik weet van niets", was zijn reactie. Vanmorgen, voor de politierechter, ging verdachte nog een stapje verder. „Ik kan die nacht niet gereden hebben, want ik kruip nu eenmaal nooit achter het stuur wanneer ik gedronken heb. Als ik moet rijden eet ik zelfs nog geen rumboon", zei verdachte. De politierechter bladerde eens in het dossier en las toen voor dat de chauffeur in 1947 en in 1950 al is veroordeeld we gens autoryden onder drankinvloed. Het tenlastegelegde achtte de politierechter bewezen. Niet alleen is er een getuige, die cje verdachte als de dronken chauf feur van die avond herkend heeft, maar buitendien trof de agent die nacht de contactsleuteltjes van verdachtes auto in diens zak aan. Nadat de officier van Justitie drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rybevoegd- heid had geëist, maakte de politierechter er viertien dagen gevangenisstraf en een jaar ontzegging van. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven- Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 EEN BLIJDE GEBEURTENIS IN ARTIS In het Artls-aquarium is een haai geboren! Deze in gevangenschap zeker niet alledaagse gebeurtenis vond kort geleden in een van de quarantainebassins plaats. Daarin had men een tak met een aantal zich ontwikkelende hondshaaieëieren gede poneerd. En uit een van die eieren is thans een hondshaai te voorschyn gekomen. De hondshaaien, die Artis momen teel bezit, zyn byzonder produktief. Regelmatig zetten de' dieren hun rechthoekige, vaal geel-grauwe eie ren, die voorzien zyn van een soort vanghaken, aan takken of aan een oude, met zeeanemonen bezette mand in hun bassins af. De eieren, die een ontwikkelingsperiode van tien tot twaalf maanden hebben, stierven in het grote bassin echter steeds af. Daarom heeft men een aantal weg gehaald en in een quarantaine-bassin geplaatst, waarin de omstandigheden waarschyniyk gunstiger waren. De ontwikkeling zette zich daar gestadig voort en bU een ervan was het en kele dagen geleden zover, dat er een haai ,,uit het ei kroop". Het onge veer tien centimeter lange diertje is zandkleurig, waardoor het, in dit sta dium veelvuldig op de bodem levend, in het geheel niet opvalt. Voorlopig zal het hondshaaitje in een quaran- tainebak biyven. PRINSES IRENE IN DRENTHE Onder bijzonder grote belangstelling brengt Prinses Irene, vandaag 'n oriën- tatiebezoek aan de provincie Drente. Ze werd vanmorgen op de grens van de provincies Overijssel en Drente by de Reestbrug ontvangen door de commis saris der Koningin in Drente mr. J. Cramer, waarna naar Assen werd gere den waar het Wilhelminaziekenhuis met een bezoek werd vereerd. Vervolgens werd naar Anloo gereden. Voor de hervormde kerk werd de Prin ses ontvangen door de burgemeester, mr. K. H. Lambers, en door ds. A. J. Hollan der waarna de koster iets vertelde over deze kerk uit het jaar 1018. Voor de kerk hadden honderden leerlingen van de la gere scholen uit Anderen, Schipborg en Anloo gezorgd voor een spontaan wel koms tgejuich. Aan het eind van het bezoek aan deze oude kerk plaatste de Prinses haar handtekening in het gastenboek. In Annen werd een bezoek gebracht aan de o.l. school annex dorpshuis. Hierna vertrok het gezelschap naar Zuidlaren, waar in „Het Laarwoude" (het gemeentehuis) de lunch werd ge nuttigd. OEGSTGEEST Bloembollenkwekers bezorgd over recreatieplannen De kwekers, georganiseerd in de afde ling „Oegstgeest en Omstreken" van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur, hielden hun voorjaars vergadering in de „Harmonie". De be- schryvingsbrief voor de vergadering te Haarlem op 11 april a.s. vormde wel een der voornaamste punten op de agenda, maar werd praktisch zonder discussie aanvaard. Geheel anders werd het .toen een be paalde actie van het bestuur inzake de uitbreidingsplannen uiteen werd gezet. Men bleek ernstig bezorgd over het ge leidelijk verdwijnen van de oude en goe de tuinen. Men vond het verontrustend, dater naast streek- en recreatieplannen geen agrarisch plan bestaat om de ver dreven kwekers en tuinders op te van gen. VOukSCHOTEN Nieuwe verdeling taken B. en W. B. en W. hebben de taken opnieuw onderling verdeeld. Er is niet veel ver andering ingekomen nu een nieuwe bur gemeester is opgetreden. Burgemeester De Kool beheert in het byzonder Finan ciën, algemene zaken en het huisves tingsbeleid; wethouder G. Schrama be heert onderwys, culturele- en sociale za ken en personeelsbeleid; wethouder J. J. Dekker openbare werken, de verschillen de nutsbedrijven, beplantingsdienst en reinigingsdienst. Wethouder Schrama zal als loco-burgemeester blyven optre den. In de spreekuren is wel verande ring gekomen.' Burgemeester De Kool: donderdagochtend van 10 tot 12 uur; wethouder Schrama eveneens donder dagochtend van 10 tot 12 uur: wethouder Dekker dinsdagmiddag van half drie tot 4 uur. Lezing over verzekering voor Chr. Besturenbond Gisteravond vergaderde de Christe lijke Besturenbond Voorschoten in de grote zaal bij de Geref. Kerk. Onder flinke belangstelling hield de heer Th. Zeylmaker uit Driebergen een lezing. Het verzekeringswezen in de vakorgani satie, was het. hoofdthema van de le zing. Die combinatie is geen uitvinding van vandaag of gisteren. Voor de op richting van het CK.V. in 1909, was er op dit terrein al activiteit in de Chr. Nationale Werkmansbond en in Patri monium. Onder de naam UBO werd een begrafenisfonds gesticht. Dit fonds is blijven bestaan, evenals de doelstelling: het bewijzen van diensten aan elkaar, alleen is de praktische toepassing ge moderniseerd. De binding met de Chr. sociale organisatie werd in 1956 gecon solideerd. Toen kwamen alle aandelen van de UBO in handen van het C.N.V. De samenwerking heeft goede resultaten afgeworpen. Met door de leden betaalde premies zyn leningen verstrekt aan ver schillende chr. schoolbesturen en chr. sociale instellingen. Mede door dit werk bevordert het CNV één van haar idealen, namelijk de bezitsvorming. Spr. gaf een korte uit eenzetting van de verschillende vormen van verzekering. Vóór de lezing werd een film ge draaid van de viering van het 50-jarig bestaan van het CNV. Na de pauze kwam een film van de bollenvelden en het bloemencorso op het doek. In een kernachtig slotwoord door de districtsbestuurder, de heer Van Leeu wen, wees deze op de basis van jde chr. organisatie: namelyk het dankbaar zijn voor het christen-zyn en deze dank baarheid ook te betrekken op het ge- Net Kon. Paleis op de Dam zal inwendig verder worden gerestau- teerd. Naar schatting zal hiermee een bedrag van anderhalf miljoen gulden gemoeid zijn. Een kijkje in de kelders met de voormalige cel len, welke nu als bergplaatsen in gebruik zullen worden genomen. meenschappeiyk leven. Alleen door het dienen van de naaste kan God gediend worden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerrlt, zn van A. Noort en H. Besuyen, Anna J., dr van W. van Drunen en W. Snlppe, Sebastianus L. M., zn van J. W. L. Pieterse en Th. M. Th. Wllligers, Walterus A. M., zn van P. G. A, M. Dletz en E. C. Vlngerhoeds, André A. M. C. zn van A. J. den Hollander en J. W. Huisen. Getrouwd: F. van der Horst, 22 Jaar en T. P. Bos. 20 Jaar. Overleden: J. J. Drewes, 83 Jaar, wed. van H. A. J. Schomaker. WARMOND Op het dólettantenexamen gehou den te Leiden en uitgeschreven door de R.-K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland slaagden de volgende leden van de R.-K. Harmonie St.-MatthaasJ. J. M. de Vetten, klarinet 6ib en N. M. M. de Vetten trombone, beiden voor het examen A. A. F. van Dyk, klarinet mib. voor examen C; G. L. J. Sikking klari net sib. voor het examen D. BURGERLIJKE STAND Geboren: Chrlstianus J., zn van W. J. van der Voort en H. M. van den Berg. Ondertrouwd: P. G. van Sehie, 29 Jaar en A. Th. A. van Leeuwen, 25 Jaar. WASSENAAR KOK WILDE EXTRA STEUN Om meer geld te kunnen ontvangen van sociale voorzieningen had een 62-jarige Wassenaarse kok valsheid in geschrifte gepleegd. De officier van Justitie bij de Haagse politierechter, voor wie verdachte zich vanwege zyn daad te verantwoorden had, eiste een boete van f. 80.of 16 dagen, waar van f. 60.of 12 dagen voorwaarde- lük met een proeftyd van drie jaar. Wat verdachte teveel had ontvangen, had hy inmiddels weer terugbetaald. De veroordeling luidde conform de eis. (Deze pagina is ongecorrigeerd) BEURSOVERZICHT Philips en Hoogovens zeer vast Amsterdam, 6 apri'. Met flinke omzetten waren vanmiddar Philips en Hoogovens wederom zeer va5 hoofdzakehjk als gevolg van aanhouden de buitenlandse en lokale aankopen. Te genover deze vraag begint het aanbod hoe langer hoe meer op te drogen, zoda alleen tegen veel hogere pryzen aan de ze vraag kon worden voldaan. Er sohyn: aan d© hausse voor genoemde fondsen geen einde te willen komen. Philips en Hoogovens zitten, aldus de beurs, in „vaste" handen en het is zeer moeilyk ze daar uit te krygen. Het geringe aan bod in deze aandelen is dan ook uitslui tend van het publiek, dat tot winstne mingen overgaat. Philips was op 875 cir- oa 16 punten boven de vorige slotprys. In de stock-dividenden werd ca. f.435 gedaan tegen gister f. 429 als slotprys. Hoogovens avanceerden op 656 ca. 17 punten vergeleken met de vorige slot koers. De nieuwe aandelen lagen circa 20 punten (het dividend) onder de oude aandelen. Unilevers een paar punten ho ger op 794. Aku's zetten in op 492, daal den daarna tot 486 en verlieten de markt op circa 480. tegen 4874 als voorgaande slotkoers. Kon. Olies stelden opnieuw te leur en bleven een paar dubbeltjes bene den de slotkoers van dinsdag. In deze hoek was het zeer stil. KLM wend een paar gulden hoger ge adviseerd. Deze aandelen liggen de laat ste dagen vast in de markt. De scheepvaarten hadden meer te doen dan de laatste weken het geval is ge weest. In dit „achtergebleven gebied" konden koerswinsten worden geboekt van 2 tot 4 punten. Voor de cultures ga ven de koersen weinig veranderingen te zien. Staatsfondsen kalm en eerder iets beter. WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 april. - Londen 10.59%— 10.59%; New York 3.77—3.774; Mon treal 3.934— 3.93%Parys 76.85—76.90; Brussel 7.57—7.574; Frankfort 90 41%— 90.46%; Stockholm 72.91%—72.96% Zürich 86544 86.994 Milaan 60.744— 60.79%; Kopenhagen 54.71454.76%; Oslo 5252—5257; Wenen 14.50%— 14.51%! Lissabon 1350—13.21%. Beurs van Amsterdam Woensdag 6 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100AGL 100A Ned. '59 4% 100% 100A Ned. '59 4% 97UGB 98 ,V Ned. '53 3% 94% 944 Grootboek obi. 3% 94 Ned. '47 34 (3) 92 RGB 93 Ned. '51 34 947sGB 944GB Ned. '53 (3%) 934 934GB Ned. '56 3% 93% 934GB Ned. '48 3% 86%B 86% Ned. '54 3% 87% 87% Ned. '55 I 3% 88i0* 88% Ned. '55 II 3% 904 904 Ned. '37 3 88% 88% Dollarlng '47 3 92 92 Investeringscert. 3.. 97%GB 98% Ned. 62-64 3 97 4 974 Indië "37 A 3 93% 93 4 Grootboek '46 3 89% Ned. WD. 6% 108H 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 39% 38% Nat. Handelsbank 165GB 168 GB Ned. Handelmy260GL 261% Amst. Rubber 1124 114 H.VA1624 162% Senembah 545 536 A-K.U487 488% Berkel's Patent (v.) 295GB 298GB Calvé Delft cert. 743 747 Deli My.en (Ver.) 181GB isi 25 Kon. Pap. v. Gelder 250% 254GL Hoogovens cert638 6524 Mtiller en Co. N.B. 428GB 436GB Ned. Kabelfabr440GB 447GB Philips 858 871% Philips pref285 283 Unilever 789 7954 Wilton Feyenoord 210 210 Biliton 2de r348% 350GB Dordtse Olie gew. 727% 730 Kon. Olie (f 20.-) 156.80 157 40 Idem (50 A f20.—) 155.80 155.95 Holl. Amer. iyn 142% 144 Java China Paket 151 151 KL.M110.50 114.50 Kon. Ned. Stmv My. 175 177% Kon. Paket My136% 136' Stoomvaart My. Ned. 167% 168GB Nievelt Goudr. cert. 138% 139 v. Ommeren cert. 257GB 256% Kon. Rott. Lloyd 148% 149 Ned. Scheepv Unle 1464 148% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 91% idem '48 (3%) 93% 91% R'dam '52-1 (4%) 97% 97 Id. Id. *37 I-II (3%) 94 93% Z.-Holland *56 (44) 97*1 Bankwezen Bank N. O. *58 (54) id. N.W3. '52 (44) 103% 95% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 944 95 Premieleningen A'dam "53 3 99 99 - A'dam *51 I 2% 83 84 A'dam '56 I 2%79% 79% A'dam '56 II 2% 91% 92 Eindhoven '54 2% 80 79% Enschede *54 2% 79}| 79% Den Haag '52 I 2% 83% 83% Idem II 2% 86% 86% R'dam "52 I 2% 85% 85% Idem II 2% 86% Idem '57 2% 98% 98tT« Utrecht '52 2% 86 Z.-Holl. 1957 2% 934 93% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 211 212.50 Amst. Bank 320 329% H-B.U. cert2184 219 Rott. Bank 272 275 Twentscbe Bank 262 363 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 365 370 B Borsumij 62% 63% K. N, Edmet A-A A 95 Idem pref wd 106' 106% Electrolasmy 310 Kon. Ned Grofsm 175 175 Holl. Constructie 470 Ing. bur. v. Bouwnyv 280 286 Internatio 157 158 Int. Kunststoff Ind 64 654 Leidse Wolspinnerij 380 381 Rott. Droogdok My 628 631 Sikken'8 Lakfabr 605 620 Ver. Touwfabneken 288 286 Walvisvaart 1134 112% Wernlnk's Betonm 159 158 Van Wyk en Heringa 100% 1004 Zaalberg 119% 1191, Spoorwegen Dell Spoorweg My 6% Amerlk. fondsen Canadian Pacific R 24% 25% Intern Nickel 104 104 Anaconda 524 52% Bethlebem Steel46% 47 Cities Service 444 42% General Motors 46% 4611 Kennecott78% 79% Republic Steel 62 62% Shell OU 68% 69% Union Pacific 27 27% Un. States Steel 804 82%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7