m 28 hooftjprijs -winnaars naar ROME „Sprookjesmelodie" in Schouwburg Vlieg met Lexi haan Rome en de Olympische Spelen fctllUIUIfl Staalwijkgaf een geslaagde uitvoering van kinderoperette HOUDT DAF IN 'TOOG WETENSCHAPS-CONTACTEN IN DE TOREN VAN BABEL Vele factoren droegen bij tot de vergroting van de Uni lever-winst Kerkelijk Leven Opgericht 1 maart 1860 Maandag 4 april 1960 Derde blad no. 3001'. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Nicolaas. zn van N. Nagtegaal en M. Azler. Michael Peter Jozef, zn van J. W. J. Wlertz en W. A. M. C. Snels, Irene Margaretha Jacoba. dr van D. Beekma en G. van den Bos, Willem Cornells .zn van W. C. Ruls en H. C. Hanno, Jean Anna, dr van E. Commander en J. M. de Beuke laar, Jansje, dr van T. M. van Seggelen en J. Groen, Annet, dr van R. Klaver en M. de Vries, Maria Huberta Cornelia, dr van B. G. J, Beugelsdijk en F. A. T. van den Burg. OVERLEDEN A. H. ter Borg, 77 Jr. wed. van G. P. de Gunst. from America's best Tobaccos I 8 Bil A3 Wij zenden u gaarne op aanvraag per briefkaart het prijsvraag-reglement. Schrijft u aan: LEXINGTON - Postbus 170 - Den Haag. Op lf februari 191/9 werd opgericht de Chr. Zangspelclub Staalwijk en Omgeving"Deze club, waarvan het ledental groeiende is, heeft zich in de afgelopen elf jaar een grote populariteit verworven. Dat bleek zaterdagavond weer in de Schouwburg, waar de jaarlijkse operette-uitvoering plaatsvond. De keuze was ditmaal gevallen op „Spookjesmelodie" Het bestuur heeft nl. gaarne willen voldoen aan de wens van vele ouders, die deze operette reeds eerder zagen. Gezegd moet worden, dat de wederuit- voering van „Sprookjesmelodie" inder daad veel kans van slagen had. Immers, er valt bij het aanschouwen van al die sprookjesachtige taferelen heel wat te genieten. Niet alleen de kleurrijke kos tuums en decors zijn een lust voor het oog, maar ook het onbevangen spel van de jongens en meisjes. Bovendien ko men er in deze kinderoperette enkele aardige en gemakkelijk in het gehoor „TAPTEMEUJE" Geslaagde opvoering van D.O.B. Dat oefening tot betere resultaten leidt hebben de leden van de amateur toneelvereniging „Door Oefening Beter" zaterdagavond in „Den Burcht" met de opvoering van het blijspel „Taptemeuje" wel bewezen. Op goede wijze werd dit spel van Martin van Spaandonck onder regie van de heer D. Vijlbrief voor het voetlicht gebracht. Uitstekend kwam de samenleving in een boerendorpje, waar iedereen iedereen kent, tot zijn recht. Zoals de regisseur al in zijn toelichting opmerkte zullen zij, die hadden ver wacht, dat dit blijspel alleen maar ge legenheid zou geven tot een avond om met lachen door te brengen, wel min of meer bedrogen zijn uitgekomen. In dit blijspel wordt met nadruk gewezen op de wanklank van het menselijk be staan. „Taptemeuje", gekke Mie, ver tegenwoordigt een groep van de mense lijke samenleving, die soms veel te lij den heeft van de onwetendheid bij hun medemensen. Veelal worden deze men sen achteloos voorbijgelopen, zonder dat men begrijpt met geesteszieken te doen te hebben. De naam „Taptemeuje" is ontleend aan het feit, dat Mie eens water bij de melk had gedaan en zo doende in plaats van „volle" melk „tapte" melk had afgeleverd. In het verdere verloop van het spel komt men tot de conclusie, dat „gekke Mie" soms rake dingen zegt, die menig een niet van zo'n iemand zou verwach ten. De moraal van dit blijspel ligt be sloten in de uitspraak van één der spe lers op de vraag van zijn meisje, waar om hij haar niet eerder omtrent „gekke Mie" had ingelicht: Omdat dat niet nodig had moeten zijnZeer terecht merkt de regisseur op, dat mensen zo als wij, iemand als deze Mie zonder een enkele reden moeten kunnen dulden, niet uit eigen belang, doch uit mense lijkheid om een stumper een prettig le ven te geven. Over de spelers niets dan lof. Allen gaven uitstekend de persoon, die men moest uitbeelden, gestalte. De moeilijke rol van dorpsgek werd op bijzondere wijze vertolkt door Cor Coster. Onge twijfeld zullen de aanwezigen genoten hebben van dit spel, waarom soms hartelijk kon worden gelachen, doch dat ook talloze ernstige momenten kende. Na afloop van deze gezellige avond was er gelegenheid tot dansen op de tonen van een orkest, dat onder leiding stond van Lou Boellaard. HALVEDAG-SLUITING. In de week. waarin Pasen valt en de week daarvoor is de normale halvedag- sl ui ting voor de daarvoor in aanmerking komende winkels van kracht. liggende melodietjes in voor. Op het ge vaar af de liefhebbers van zoete roman tiek in het harnas te jagen vragen wij ons echter bescheiden af of het geen aanbeveling verdient in de naaste toe komst eens met een wat moderner mu zikaal blijspel voor de dag te komen. De grote moeilijkheid is, dat er op het ge bied van de kinderoperettes niet zo bar veel te koop is. De heer C. J. van der Zeeuw geeft trouwens in het voorwoord, dat hij in het keurig verzorgde pro grammaboekje heeft geschreven, toe, dat het niet gemakkelijk is 'n geschikte operette te vinden. Het zoeken In een andere richting zal zeker wel eens met succes bekroond kunnen worden. Op de uitvoering van zaterdagavond, het zij nogmaals ver meld, valt weinig aan te merken. Er werd alleraardigst gespeeld en gezon gen, terwijl de pianobegeleiding van de heer W. F. Barendse niet anders dan uitstekend genoemd kan worden. Daar het noemen van kindernamen bij een uitvoering als deze weinig zin heeft vol staan wij met op te merken, dat vooral het optreden van de grootvorstin en van de troubadour veel waardering verdient. Lof komt vanzelfsprekend ook de diri gent en de regisseur, resp. de heren P. J. Eikerhout en W. J. Oudshoorn toe. Mevrouw D. Th. Stuifzand-Lamboo had de dansjes ingestudeerd. Dank zij de medewerking van al diegenen, die de zangspelclub een goed hart toedragen, staan de uitvoeringen van „Staalwijk" over het algemeen óp een hoog peil. Dit laatste was eergisteren zeker het geval. Drie uur achtereen leefde men weer in Een aardige scène uit de kin deroperette „Sprookjesmelodie" waarmee de Chr. Zangspelclub Staalwijk en Omgeving" zoveel succes oogstte. die merkwaardige wereld van prinsen en prinsesjes, bloemen en elfjes. Een wereld waarin het goede triomfeert en het kwade uit den boze is. De ere-voorzitter, ds. P. Kloek, kon op dit jaarlijks terugkerend familie- festijn o.m. welkom heten de heer C. Verruijt jr, die de muziek voor deze ope rette heeft gemaakt, mevrouw W. J. Bos-Zwart, die de tekst schreef, het be stuur van de Ned. Prot. Bond te Alphen en de vertegenwoordiging van de speel tuinvereniging „Ons Eiland". Zij tot slot nog vermeld, dat het Leids Kamer orkest van de heer J. Trouwee tussen de bedrijven door voor vrolijke muziek zorgde. Eerste steenlegging Bevrijdingskerk Met de bouw van de Bevrijdings kerk op het bouwterrein achter de Montgomerystraat is officieel al thans zaterdagmiddag een begin gemaakt. De 18-jarige Jac. de Roode uit de Tesseischadestraat legde tijdens een korte plechtigheid de eerste steen van deze gereformeerde kerk in Lei- den-Zuidwest. Wijkpredikant ds. Heule was ver heugd. dat velen aan de oproep tot bij woning van deze eerste steenlegging ge hoor hadden gegeven. Onder de aanwe zigen was ook wethouder Stolp, echter in zijn hoedanigheid van voorzitter van de commissie van beheer. Ds. Heule zei o.m. dat het een voorrecht is, dat men een kerk mag en kan bouwen ter ere van God. Spreker wekte de aanwezigen op hun medewerking te verlenen tot uitbreiding van deze kerk Dankbaar ge stemd. was de wijkpredikant ook jegens de architect, die dit werk toch eigenlijk als een bijzonder voorrecht moet zien. Hij legde verder in zijn toespraak voor al de nadruk op de vrijheid, waarin wij ons thans mogen verheugen. Wij den ken vooral nu bij het horen van de naam bevrijdingskerk, aan wat zich tijdens de oorlog heeft afgespeeld. Daar om stellen wij het zeer op prijs, dat een jongen, wiens vader in de oorlog is omgekomen, de eerste hoeksteen, wélke het symbool is voor Jezus Christus onze grote bevrijder, in wil metselen. Wij hopen, dat U zult weten door deze daad ingebouwd te zijn in de kerk van God", zo richtte ds. Heule zich tot de heer De Roode. Vervolgens metselde de heer De Roode de steen met het Christus monogram in en kregen de aanwezige predikanten en andere belangstellenden op hun beurt gelegenheid dit na te volgen. Met een kort woord voor de be toonde belangstelling werd deze plech- tdgherd besloten. PARTIJ LOOD GESTOLEN. Vannacht is op een bouwwerk aan de Vijf Meilaam een partij lood van 500 a 600 kg. ter waarde van ongeveer f4100 gestolen. De daders, twee Hagenaars van 26 en 24 jaar, zijn gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. De partij werd gestolen uit een zogenaamde wijkkeet, welke was opengebroken. PROPAGANDA-AVOND MU.TO.CA'S. Zaterdag hield het Leids Muziek To neel en Cabaretgezelschap de Mu.To- Ca.'s in de goed bezette zaal van de Maria Gijzensteeg een propaganda- avond. Na een inleidend woord van de voor zitter van de Contactcommissie, de heer D. Sloos jr., werd een gevarieerd pro gramma voor declamatie, schetsjes, zang, dans en muziek over het voetlicht gebracht. Stuk voor stuk hebben de Mu.To.Ca's bewezen tot goede presta ties in staat te zijn. De vele aanwezigen hebben zich dan ook kostelijk geamu seerd. Advertentie Eenvoudiger - Goedkoper. Off. Dealer GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 Centrale vertaaldienst kan veel nut hebben De zaterdagochtend geopende bijeen komst van het V—bond van Weten schappelijke Onderzoek >rs werd in de middaguren in het Kamerlingh Onnes Laboratorium voortgezet met een voor dracht van mr. H. G. Quick, directeur van de Netherlands University Founda tion for International Corperation (Nuffic) in Den Haag, die het vertalen van wetenschappelijke publikaties be handelde. Hij vroeg zich af of het niet wenselijk zou zijn ren centrale dienst in het leven te roepen ter bevordering van het publiceren van Nederlandse wetenschappelijk werk in verschillende wereldtalen Het organiseren van een dergelijke dienst zal pas dan volledig effect kunnen sorteren, wanneer ook op ruime schaal fondsen beschikbaar ko men voor de vertaling van belangrijk Nederlands wetenschappelijk werk, het publiceren van belangrijk wetenschap pelijk werk direct in Engels, Frans of Duits en het onnemen van Engelse. Franse en Duitse samenvattingen in zoveel mogelijk wetenschappelijke pu blicaties. Tenslotte znl het gehele vraag stuk ook op lange termijn moeten wor den bezien, niet slechts in de zin van de opvoering van het aantal compe tente vertalers dooh ook en vooral in de zin van inrichting van ons taalonder wijs op zodanige wijze, dat de behoefte aan vertaalhulp verminderd wordt. Nadat prof. dr. I. Kirsch, hoogleraar in de wijsbegeerte des rechts en rechts vergelijking iin Amsterdam had gespro ken over het equivalent in de juridische terminologie voerde mevr. M. van Emde Boas, tolk-vertaalster in Amsterdam, het woord over de verhouding tussen tolk en spreker. Zij stelde dat het simultaan vertalen op wetenschappelijke congressen nog ruimschoots voor verbe tering vatbaar is.. De organisatoren van een congres kunnen hiertoe bijdra gen door alleen gebruik te maken van bevoegde tolken en werkelijk goede installaties, door tijdig op het te be handelen terrein kundige tolken aan te trekken, tevoren met de tolken de hoofdzaken door te nemen en geen ge noegen nemen met onvolwaardige pres taties van de tolken. De sprekers kun nen bijdragen door werkelijk te spreken en niet te lezen, niet te snel maar ook niet te langzaam te spreken, bij onver mijdelijk voorlezen de tekst ruim tevo ren in te sturen liefst in een door hen zelf geautoriseerde vertaling, en bij tijdsgebrek liever samenvatten of weg laten dan afraffelen. Op een dergel^ke manier worden spreker en tolk geen tegenstanders maar bondgenoten in het belang van het wetenschappelijk con tact in de toren van Babel. Na de voordrachten vonden discussies plaats. De gezamenlijke lunch werd ge bruikt in het Frytaneum. Jaarverslag verschenen Aan het jaarverslag over 1959 van het Concern Unilever wordt in aansluiting op eerder gegeven voorlopige cijfers en voorgesteld" dividenden, ontleend: De bedrijfswinst van f 976.303.000 in 1958 is toegenomen tot f 1.207.196.000 in 1959. Een aantal belangrijke factoren hebben tot die stijging van de bedrijfs winst bijgedragen. De betere winstmarges voor marga rine en spijsvetten, die in de tweede helft van het jaar 1958 konden worden geconstateerd, zijn over het algemeen in 1959 blijven bestaan. Het geringe aanbod van boter in Europa bevorderde vooral de verkoop van de eerste kwa liteit margarine. De omzet van zeep en andere was middelen is in vele landen gestegen. Deze stijging deed zich grotendeels voor bij de prodükten van hogere kwaliteit. In de Verenigde Staten heeft de ver koop van toiletartikelen een aanzien lijk hogere winst opgeleverd. winst geheven belastingen f 593.765.000 il958 f 490.060 000) in mindering is ge bracht. waaruit zoals reeds gemeld bij de N.V. een slotdividend van der tien procent en bij de Ltd van twee shilling 11,3 pence wordt voorgesteld, waardoor het totale dividend resp. 20 pet. (v. j. 18*4) en 4 sh. 6,5 pence (v.J. sh 2,4) bedraagt. Na uitkering der voorgestelde divi denden zal een bedrag van f 453567.000 aan de in het bedrijf behouden winsten worden toegevoegd, waardoor het totaal daarvan zal stijgen tot f3.261.551.000. De omzet in 1959 bedroeg f 19 015.776.000 tegenover f 18.388.474.000 in 1958. (In 1950 nog f 10.500 miljoen). Hiervan be treft f 14.140.13.000 '58: f13 395 058 000» verkopen aan derden en f4.522.107.000 (1959. f4.565.379 000» onderlinge leve ringen en diensten. Voorts nog f353.535.000 (1958: f428.047.000) aan waarde van prodükten voor de Weafc- afrikaanse Marketing Boards. Bisschoppelijke boodschap Oud-Kath. Kerken Zondag is in alle Oud-Katholieke Kerken een bisschoppelijke boodschap voorgelezen n.a.v. de binnenkort ver schijnende nieuwe druk van het mis boek. De bisschoppen constateren daarin, dat het verlangen levend is naar en meer of minder ingrijpende wijziging in de liturgie der Eucharistie viering. Daar de liturgische studie de laatste tientallen jaren in een nieuw stadium gekomen is en nog allerminst is afgesloten, menen zij. zolang het his torisch, liturgisch en dogmatisch onder zoek nog niet tot vaste resultaten heeft geleid, niet de bevoegdheid en het ver mogen te hebben om op de resultaten van het algemeen kerkelijk onderzoek vooruit te lopen, vooral daar waar het wijzigingen betreft, die de grondstruc tuur de misviering raken. Wel zijn enkele minder belangrijke wijzigingen aangebracht aan het slot van de misviering. Ook worden in Ad vent en Vastentijd wederom drie sohriftuurlezingen in plaats van twee voorgeschreven, respectievelijk één uit het Oude, en twee uit het Nieuwe Tes tament. Deze vierde druk verschijnt juist vijf tig jaar. nadat in de Oud-Katholieke Kerk het eerste misboek in de landstaal verscheen, terwijl daarvoor het latijn gebruikt werd. HERV. PREDIKANTEN GAAN VERGADEREN Op maandag 25, dinsdag 26 en woens dag 27 aoril worden te Utrecht de jaar lijkse predikanten vergaderingen gehou den onder auspiciën van de generale sy node der Ned. Herv. Kerk, de Ned. Herv. Predikantenvereniging en de Vereniging van Vrijz. Hervormden. Maandagavond, dinsdagmorgen en dinsdagmiddag vergaderen de Ned. Herv. Predikantenvereniging en de Vereniging van Vrijz. Hervormden gecombineerd, terwijl dinsdagavond en woensdagmor gen de bijeenkomsten uitgaan van de Ned. Herv. Predikantenvereniging. Maandagavond 25 april is er een ont moetingsavond, waar ds. W. C. F. Metz uit Arnhem de domineespreek houdt. Dinsdagmorgen spreekt dr. A. Th. v. Leeuwen, lid van het directorium van „Kerk en Wereld" over „De kerk in de spiegel van de Islam". Die middag be spreekt een forum het onderwerp „Hoe zoudt U handelen?". Moeilijkheden uit de praktijk van het kerkelijk werk wor den dan behandeld door dr. A. A. Kool haas. dr. E. Eramen, ds. P. G. van den Hooff, prof. dr. H. Jonker, prof. dr. H. Berkhof en ds. A. Faber. De leiding van het forum berust by ds. M. Groenen- berg. Dinsdagavond wordt de film „Het ze vende zegel" vertoond, terwyl tenslotte op de laatste dag, woensdag 27 april, prof. J. A. M. Weterman zal spreken over „Theologie nouvelle". Veevoeder In 1959 moest de veehouderij in de meeste landen van West-Europa tenge volge van de droge zomer vroeger dan gewoonlijk tot het gebruik van meng voeder overgaan. Dit leidde tot hogere omzetten en winsten der veevoederfa brieken. De warme zomer heeft ook bijgedra gen tot een belangrijke stijging van de verkoop van consumptie-ijs en de daar mee behaalde winst. Voorts blijven de aanzienlijke bedragen, die in de laatste jaren zijn uitgegeven voor de ontwik keling van de zaken in andere levens middelen, met name die in diepvries- produkten en gedroogde soepen, een stijgend rendement opleveren. Tenslotte heeft de verbetering in de zaken van de groep United Africa, die in de laatste maanden van het jaar 1958 te constateren viel, zich in 1959 voort gezet. Maatregelen tot beteugeling van de kostenstijging en tot verkrijging van betere winstmarges hebben tot belang rijk hogere winsten geleid. Gestegen winst De geconsolideerde nettowinst is ge stegen van f503.152.000 in 1958 tot f 630.730.000 in '59, nadat wegens naar de Spoedig beslissing Berlage's beurs Nieuw herstelplan met winkelgalerij (Van onze Amsterdamse correspondent) Na een jaar onzekerheid zal over en kele weken een beslissing worden geno men over de Koopmansbeurs van Ber- lage te Amsterdam. De gemeenteraad zal voor de keus worden gesteld: het verzakkende en scheurende gebouw slo pen of Berlage's schepping uiterlijk gro tendeels handhaven, maar van binnen ingrijpend moderniseren. Die keus was verleden jaar zeer moei lijk. Thans is zij iets gemakkelijker ge worden. Een jaar geleden namelijk bleek uit een voordracht van B. en W. dat de restauratie mogelyk elf miljoen gulden zou kosten, terwyl het bouwen van een aan de eisen van deze tyd aangepaste koopmansbeurs 15 miljoen gulden zou vergen. De dienst der Publieke Werken heeft sindsdien niet stilgezeten. Het res tauratieplan dat thans van de tekenta fels is gekomen, voorziet in het behoud van het karakter van het bouwwerk, maar beoogt tevens de ruimte efficiën ter te gebruiken. Hiertoe zal de gevel aan het Damrak, die een totale lengte heeft van 140 meter, worden veranderd in een winkelgalerij. Het ligt in de be doeling dat het afdelingsbureau van de politie, dat thans in de Warmoesstraat huist, eveneens in de vernieuwde beurs wordt ondergebracht. Tenslotte zal de Kamer van Koophandel een kantoor ruimte vinden die meer dan op het ogenblik aan het doel beantwoordt. Uiteraard zal by de uitvoering van dit plan de paalfundering die alle narig heid heeft veroorzaakt evenals by het vorige restauratieplan moeten worden verstevigd. Opmerkelijk is echter dat de verbouwings- en vernieuwingskosten thans ongeveer 5 miljoen gulden zouden bedragen, dus minder dan de helft van het oorspronkelijk genoemde bedrag dat velen de stekels deed opzetten. SOEKARNO IN BAGDAD President Soekarno is in Bagdad, de hoofdstad van Irak verwelkomd door premier Kassem en 21 kanonschoten. De Indonesische president blijft drie dagen in Irak. waar hy, naar verwacht wordt, tezamen met zyn minister van Buiten landse Zaken Soebandrio, besprekingen zal voeren over de gebeurtenissen en toestanden in het Midden-Oosten. In diplomatieke kringen heeft men het vol gens het Joegoslavische persbureau Tan- jug, niet onmogelyk geacht, dat de staatslieden ook van gedachten zullen wisselen over het initiatief van Cuba voor een conferentie van onderontwik kelde landen. Mr. Helt ambassadeur bij Nepalse Hof De Nederlandse regering en de rege ring van "het Koninkrijk Nepal hebben besloten diplomatieke betrekkingen aan te knopen op ambassadeniveau. Mr. H. A. Helb, Hare Majesteits bui tengewoon en gevolmachtigd ambassa deur te New Delhi is inmiddels benoemd tot H.M.'s buitengewoon en gevolmach tigd ambassadeur bij het Nepalse hof. Tweede Kamerlid Welter wordt tachtig jaar Het lid der Tweede Kamer, de heer C. J. I. M. Weiter zal op 8 april a.s. de 80-jarige leeftyd bereikt hebben. Na in 1937 reeds korte tyd lid dezer Kamer geweest te zijn. is hy nu onafgebroken lid van 27 juli 1948 af. Tot 13 juni 1956 was hu leider van de Kath. Nationale Partij, daarna trad hy tot de KVP- fractie toe. De heer Welter is algemeen secretaris van het gouvernement in het toenmalige Ned.-Indië geweest, daarna lid van de Raad van Ned.-Indië en in 1925 en 1926 minister van Koloniën. Naar Indië te ruggekeerd werd hy daar vice-president van genoemde raad. Van 1933 tot 1937 bekleedde hij de functie van voorzitter van de ondernemersraad voor Ned.-In dië. Van 1937 tot 1941 was de heer Wei ter opnieuw minister van Koloniën. HERDENKING GEVALLENEN OP 4 MEI De commissie Nationale Herdenking heeft rlchtiynen gepubliceerd voor de herdenking der gevallenen op 4 mei. Het is wederom de bedoeling, dat op de avond van die dag stille tochten naar herdenkingsplaatsen worden gehouden en dat van 20 uur tot 20.02 uur overal en algemeen stilte zal worden betracht. De burgemeesters wordt verzocht het daarheen te leiden, dat na 19 uur geen openbare vermakelijkheden worden ge boden en dat alle winkels zijn gesloten. De Federatie van Ondernemingsorga nisaties in het Horecabedrijf in Den Haag en de Ned. Bond van Horeca- en aanverwante bedrijven in Amsterdam hebben hun leden het advies gegeven, van 19 tot 21 uur het cafébedrijf tot de kleinst mogelijke omvang te beperken, de buitenverlichting te doven en alleen de officiële Nederlandse radioprogram ma's ten gehore te brengen. De Nederlandse Bioscoopbond heeft zyn leden verzocht zodanige regelingen te treffen met betrekking tot de ex ploitatie van de theaters als zij met het oog p het karakter van de nationale herdenkingsavond passend achten. Migratieregeling Dezer dagen zijn de uitvoeringsvoor schriften van de nieuwe migratierege ling van de Directie voor de Arbeids voorziening uitgevaardigd. Deze wil bij dragen in de kosten van verplaatsing van arbeiders, indien deze verplaatsing de tewerkstelling bevordert van manne lijke of vrouwelijke werkloze arbeiders, aan wie binnen redelijke tijd geen werk in hun woonplaats of omgeving kan worden geboden, terwijl elders in het land wel werkgelegenheid voor hen aanwezig is. De nieuwe regeling is aan gepast aan het industriespreidingsbe- leid. als gevolg waarvan by de subsi diering onderscheid is gemaakt tussen migratie naar „de Randstad-Holland", „de ontwikkelingskemen" en „andere plaatsen in Nederland". De regeling laat subsidie In de migra tie van valide arbeiders naar de Rand stad-Holland slechts bij uitzondering toe en is uitsluitend bedoeld voor blij vende verplaatsingen over een afstand van tenminste vijftien kilometer. Nadere gegevens omtrent de regeling worden op aanvraag verstrekt door de Gewestelijke Arbeidsbureaus. welke met de uitvoering er van zijn belast Piloot Belgische luchtmacht postiuum onderscheiden De piloot van de Belgische straalja ger die op 28 januari van dit jaar ten noorden van Eindhoven is verongelukt, is postuum door de Belgische regering onderscheiden met het militaire ere teken der eerste klasse. Het onderzoek van de Belgische lucht macht naar dit ongeval heeft uitgewe zen dat de vlieger, onder-luitenant Louis Buelens, tot het laatste ogenblik heeft gewacht om met de schietstoel het vliegtuig te verlaten om de woonwyken van Eindhoven te vermyden. De F 84 stortte enkele kilometers buiten de stad neer. De piloot kwam om het leven en het toestel werd volkomen vernield. Het is de eerste keer dat de Belgische regering deze hoge onderscheiding in vredestijd toekent. Het ls ook voor hei eerst, dat het ereteken postuum wordt verleend. De onderscheidingstekens zullen 12 april aan de ouders van de overleden pi loot worden uitgereikt tUdens een plech tigheid, waarop ook de burgemeest< van Eindhoven aanwezig zal zyn.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9