BRIXON Schutters kampten in Noordwijk DE FAAM Minister Korthals naar de West 'n Costuum is een belangrijk argument MAANDAG 4 APRIL 1960 De oude schutterijen mogen in der eeuwen loop verdwenen zijn, de schut tersgilden, corporaties uit lang vervlo gen tijden, iets van hun glorie vinden wij nog terug in enkele plaatselijke schietverenigingen, zoals Noordwijk er één bezit in „Blijf voor 't Land", die met „De Vrijheid" uit Leiderdorp, Ju lianauit Wassenaar, Oranje Nassau uit Den Haag, de Loosduinse Burger wacht, de Haagse en de Wassenaar se Politiesportvereniging en nog enkele organisaties de Kring Rijnland vormen. Op uitnodiging van deze kring orga niseerde „Blijf voor 't Land" de afge lopen week op haar uitstekend geoutil leerde baan in het pand van de heer D. A. Lüschen aan de Kerkstraat een schietwedstrijd. Zaterdagmiddag werd daar de finale verschoten en vond te vens in een gezellige, sportieve sfeer de prijsuitreiking plaats. De voorzitter van de Kring Rijnland, de heer W. Valkenburg sr. (Wassenaar) releveerde in een toespraak, dat voor het eerst te Noordwijk een kringwed strijd werd gehouden. Vervolgens ging de heer Valkenburg over tot uitreiking van de prijzen. Kampioenschutter van deze wedstrijd was de heer W. Valkenburg jr. van de Vereniging .Juliana" uit Wassenaar, de zoon van de voorzitter, die, zo bleek uit de opmerkingen, in vaders voet stappen trad. Met 210 punten legde hij beslag op de wisselbeker. De korpsprijzen vielen ten deel aan: Afdeling A: 1. Loosduinse Burger wacht 223 punten (wisselbeker); 2. Ju liana I (Wassenaar) 221 pnt.; 3. Julia na II (Wassenaar) 207 pnt. Afdeling B: 1. Blijf voor 't Land (Noordwijk) 214 pnt. (wisselbeker); 2. Oranje Nassau (Den Haag) 213 pn.; 3. Wassenaarse Politiesportver. 208 pnt. Afdeling C: 1. Blijf voor 't Land (Noordwijk) 185 pnt. (wisselbeker); 2. Oranje Nassau (Den Haag 182 pnt.; 3. Blijf voor 't Land (Noordwijk) 179 pnt. Opmerking verdient dat het Noord- wijkse team, dat de beker veroverde, in deze C-afdeling bestond uit de dames Lüschen, Wassing, A. van Weeghel, A. Z. van Weeghel en de heer K. van Loe. De derde prijswinnaars van „Blijf voor t Land" was een jeugdploeg. K.S.O. A-afdeling: 1. Wassenaarse Politiesportver. 285 pnt. (wisselbeker); 2 Juliana (Wassenaar) 285 pnt.; 3. Haagse Politiesportver. 274 pnt. In deze afdeling werd W.P.S.V. winnaar door de beste laagste serie. K.S.O. B -afdeling: 1. Haagse Politie sportver. 280 pnt. (wisselbeker)2. Blijf voor 't Land (Noordwijk) 275 pnt.; 3. Juliana (Wassenaar) 267 pnt. De voorzitter van „Blijf voor 't Land" de heer J. P. Goudriaan, dankte de heer Lüschen voor het geven van de gelegenheid tot het aanleggen van een baan waarop „Blijf voor t Land"'trots is. Dank bracht hij alle leden voor de medewerking om deze wedstrijden te doen slagen. De uitslag van de afdeling K.S.O. A luidde: 1. W. Valkenburg sr.; 2. Van den Hoek; 3. M. v. d. Caaij; 4. Jac. Will. Buks afd. A: 1. W. Valkenburg jr.; 2. W. Valkenburg sr.; 3. L. Hulsbosch: 4. P. J. Bekenkamp. K.S.O. afd. B: 1. A. de Vreugd; 2 D. A. Lüschen; 3. J. Luyckx; 4. W. Was sing. Buks afd. B: 1. dr. De Ruyter de Wildt; 2. J. P. Goudriaan; 3. Deibei; 4 M. v .d. Caaij. I Van links naar rechts D. A. Lüschen, mevrouw Lüschen, W. Valkenburg sr. en W. Valkenburg jr. (kampioen). (Foto L.D./Holvast) Vrije baan buks: 1. W. Valkenburg jr.; 2. W. Valkenburg sr.; 3 C. Ooster- Ipe; 4. J. van Tol; 5 A. Beekenkamp. Vrije baan K.S.O.: 1. D A. Lüschen; 2. W. Valkenburg sr.; 3. W. Valkenburg jr.; 4. Domburg; 5. C. Tissing. Noordwijk verwacht grote paasdrukte Het aantal aanvragen in aanmerking genomen en het tempo waarin dagelijks nieuwe aanvragen binnenkomen, kan voor Noordwijk een top-drukte verwacht worden tijdens de paasdagen. Men noemt cijfers van ca. 15.000 over nachtingen, al is een positieve raming nog niet mogelijk. Een reisbureau in de badplaats ont ving een groot aantal aanvragen uit Zwitserland, terwijl ook vele aanvragen binnenkomen, van onze oosterburen, zelfs in een dergelijke mate, dat Noord wijk op een bijzonder goed „paasseizoen" gaat rekenen. Verscheidene hotels beginnen al vol te raken, terwijl ook voor de mogelijkhe den bij de huizenverhuurders flinke am bitie bestaat. Nog steeds komen verzoeken binnen om „bussen" uit het buitenland onder te brengen. VERHOGING MELKPRIJS In overeenstemming met de medio 1959 genomen beslissing tot aanschaf fing van de nog resterende consumen- mentensubsldie op melk, heeft de re gering goedgekeurd, dat In het gehele land de prijzen van melk. karnemelk (beide los en in flessen) en melkpro- d uk ten met Ingang van 3 april met ten hoogste 2 cent per liter zullen wor den verhoogd Wereldfederatie dierenbescherming WELKOMSTWOORD VAN MR. DR. HUGENHOLTZ. Voordat de bestuursvergadering der Wereldfederatie tot bescherming van dieren, welke tot 5 april in Den Haag wordt gehouden, een aanvang nam, heeft mr. dr. Hugenholfz uit Leiden, uit naam van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren, de congressisten een welkom toegeroepen Spreker zeide er zich over te verheu gen dat de Wereldfederatie in de afge lopen jaren was uitgegroeid tot een hechte en sterke internationale organi satie. Het bewustzijn, zo zeide spreker, dat wij allen samenwerken uit liefde voor- en medelijden met het lijdende dier en dat wij veel wreedheid kunnen voorko men en verzachten, geeft ons de kracht op de ingeslagen weg voort te gaan. Ik ben overtuigd, dat U allen wilt samen werken om het lot van het lijdende dier in de gehele wereld te verbeteren. Wij zijn in deze pioniers! Weest er U van bewust, dat wij s»~n het begin van een groots werk staan. Weest allen goed voor elkaar, laat de een de ander be grijpen en laat Uw kritiek opbouwend zijn. De velden zijn wit om te oogsten en grijpt daarom de kansen. Wijdt U zelf dag in dag uit aan ons ideaal: een betere wereld voor alle dieren op de gehele aarde. Escompto-Maatschappij gensfJcnaiiseerdl Het Indonesische ministerie van Financiën heeft zaterdag de natio nalisatie bekend gemaakt van de voormalige Nederlandse Escompto maatschappij te Djakarta. Volgens de bekendmaking is deze nationalisatie een uitvloeisel van de politiek, om alle Nederlandse eigendommen in Indonesië te nationaliseren De voormalige Escompto Mij. in Indo nesië was nog niet officieel genationa liseerd .Wel bestonden sedert december 1958 directie, commissarissen en het personeel geheel uit Indonesisch en an der Aziatisch personeel, die werkten on der toezicht van een commissie, be staande uit een officier van het leger, een officier van de politie en een ver tegenwoord ige>r van de Bank Indonesia Accent van bezoek ligt op de Antillen De vice-premier de heer H. A. Korthals 19 zaterdagmiddag samen met lr. A. G. Maris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat en de heer A. Jonkers, hoofd van het kabinet van de vice-premier, voor een bezoek van circa drie weken naar de West vertrokken. Op Schiphol werd hun uitgeleide gedaan door minis ter-president De Quay, de plaatsvervangende gevolmachtigde ministers van Suri name en de Ned. Antillen, resp. mr. H. L. de Vries en mr. N. Debrot, en door de directeur van de luchthaven, de heer U. F. M. Dellaert. Pasen valt dit jaar zeer gunstig, om dat dan ook de bollen waarschijnlijk in bloei zullen staan. Nu reeds valt er veel te genieten. Talrijke velden dragen het wit, blauw en geel van de krokussen en ook de narcissen beginnen in bloei te ko men. Het is dus wel bijzonder aanlokke lijk om met Pasen te gaan genieten van de bloemenbadplaats, van de zee en van de bollenvelden. „Het accent van ons bezoek ligt dit maal op de Antillen", aldU6 minister Korthals op Schiphol. ..Maar eerst hoop ik in Suriname kennis te maken met enkele bestuurders en met hen een aan tal problemen door te spreken. Zo leeft nog altijd het plan om het Wageningen- projekt (machinale rijstbouw) uit te breiden. Het is nuttig, dat ik het eens ga bezichtigen" Het is de eerste maal, dat minister Korthals een bezoek aan de West brengt. Na ongeveer een week vertrekt hij met ir. Maris en de heer Jonkers van Paramaribo naar de Antillen. .Aanlei ding tot ons bezoek aan de Antillen zijn de bezoeken geweest, die de Antilliaanse ministers in de afgelopen jaren aan Ne derland hebben gebracht. Wij hebben toen gesproken over de economische po sitie van de Antillen. Zoals bekend is er een sterke bevolkingsgroei, die pro blemen schept ten aanzien van vol doende werkgelegenheid en de econo mische basis". Als een gedeeltelijke oplossing is een ontwikkelingsplan voor de Boven windse Eilanden de Bonaire ingediend, minister Korthals memoreerde, dat bin nenkort by de Staten-Generaal een wetsontwerp zal worden ingediend, waarbij de regering gemachtigd wordt dit plan financieel te steunen: een derde deel van de gelden zal als schen king worden verstrekt. Een derde deel zal als lening en het laatste derde deel zal door de Antillen zelf moeten worden bekostigd. Dat de Nederlandse regering besloten heeft financieel aan het plan deel te nemen is mede gebaseerd op de sterke vooruitgang van het toerisme in de Ca- raibische Zee, die met name in popula riteit stijgt bij de Amerikanen, aldus de minister, het is er niet alleen mooi, maar bovendien naar toeristische maatstaf nog bijzonder rustig. Zo worden dus plannen ontwikkeld voor de aanleg van meer wegen, van jachthavens, en zelfs voor kleine vlieg velden, die door sportvliegers benut kunnen worden. De minister stelde zich veel van zijn reis voor. „In dit verband wacht ik met bijzondere belangstelling het bezoek af, dat nog deze maand door enkele minis ters uit Suriname aan ons land zal worden gebracht", zo besloot de minis ter. Voorts wordt op 17 mei as. een dele gatie van Antilliaanse en van Suri naamse Statenleden verwacht voor een bezoek aan Nederland. Zij zullen ook het Nederlandse parlement bezoeken. Vice-premier H. A. Korthals is gis teren op het vliegveld Zanderij te Para maribo aangekomen. Het vliegtuig 1 waarmee de reis werd gemaakt, arri veerde als gevolg van een technisch op onthoud in Luzern vier uur later dan men had verwacht. Op het vliegveld waren o.a. gouver neur Van Tilburg en vice-premier Mor- purgo ter begroeting aanwezig. TWEE JAGERS MET „KAREL DOORMAN" NAAR N.-GUINEA Het ligt in de bedoeling, wanneer H.Ms. vliegkampschip „Karei Door man", eind mei naar Nieuw-Guinea gaat. daaraan de jagers „Limburg" en „Groningen" toe te voegen. Zoals bekend maakte H Ms. jager „Limburg" deel uit van smaldeel I. dat na deelneming aan de Navo-oefening .Dawn-Breeze" (25 maart t/m 1 april) zaterdag in Den Helder terugkeerd. Al thans op twee schepen na. want de ..Limburg" die tijdens stormweer in de Golf van Biscaje zeeschade had opge lopen, is vervroegd teruggekeerd en don derdag de rede van Vlissingen binnen gelopen. De jager ..Limburg" hoopt men in drie weken op de werf „De Schelde" te Vlissingen hersteld te hebben. De scha de bestaat uit een paar scheurtjes mid scheeps Een woordvoerder van het Indone sische ministerie van Buitenlandse Za ken. Harsono. heeft vandaag in een verklaring aan de pers gezegd dat het zenden van de „Karei Doorman" met begeleidende vaartuigen naar de wate ren rondom Ned. Nieuw-Guinea „een aanwijzing vormt, dat de Nederlanders voortgaan met het in gevaar brengen van de veiligheid van Indonesië en kan leiden tot beroering in Zuid-Oost-Azië. In Indonesië zullen regering en volk waakzaam blijven en de gevolgen van deze stap komen geheel voor rekening van de Nederlanders zelf', aldus dez» woordvoerder Suiker een cent goedkoper De minister van Landbouw en Visse rij heeft de prijs van suiker af fabriek meit ingang van 4 april 1960 verlaagd van f89 - tot f88.- per 100 kilogram. Dit blijkt uit een beschikking, gepubli ceerd in een zaterdag uitgegeven bui tengewone Staatscourant. De prijsver laging is het gevolg van het doorwer ken van de lagere suikergarantieprijs voor de verbouwers van suikerbieten van de oogst 1959. Hieruit volgt, aldus deelt het ministerie van Landbouw en Visserij mede. dat de verbruikersprijs voor suiker met één cent per kilogram kan worden verlaagd. GEVRAAGD Huishoudster. Gevraagd we gens huwelijk der tegenwoor dige. hulp in de hulshouding, bij alleenwonende dame. In diensttreding omstreeks 1 mei a.s. D. N. den Haan. Hofstr. 13 a. Rijnsburg. telef. K 1718 - 2981. Si WU kopen alle soorten oeken, romans, tijdschriften, enz. J Borsboom. Oude Rijn 23 Leiden, tel. (K1710) - 21878. Gevr. hulp In de hulsh., 3 dagen p. w. 8.3012.30 uur. Br. bur. v. d. blad no. 1408 k. Colporteurs gevraagd voor verkoop van televisie op zeer gemakkelijke betalingsvoor waarde. Postbus 201. Lelden. Gevraagd nette hulp voor 3 ochtenden per week. Mlllaard. Hoge Rijndijk 72. Voor direct gevraagd werk ster voor 2 ochtenden per week. Mevrouw LJdo, Frederlk Hendrik.laan 27, Oegstgeest. Dame, m.l., b.b.h.h., vraagt 1 grote of 2 kleinere kamers met keuken of kookgelegen heid. Brieven bur. van dit blad onder no. 1359 k. Gevr. nette meisjes. Pret tige werkkring. Hoog loon. Aanm. mevr. Hoorn. Middelste gracht 89 a. Bromfiets te koop gevr. Br. bur. v. d. blad no. 1376 k. Welke alleenstaande Juf frouw of weduwe ls bereid te gen kost en Inwoning een me vrouw. die zeer aan huls ge bonden is wegens ziekte van haar man, gezelschap te hou den. Brieven bur. van dit blad onder no. 1375 k. Keurig meisje gevraagd tot 5 uur. Zelfst. kunn. werken. Prima loon. Leeftijd vanaf 20 Jaar. Niet voor de schoonmaak. Aanmelden tel. 22657. Gevr. per 1 mei of eerder net kindermeisje, v. d. en n., in gezin met 2 k„ 57 laar. met lichte huishoudelijke werkzaamheden. Werkster aan wezig. Mevr. Furnée, Jonker laan 68 a, Wassenaar, telef. 01751 - 4348. Thuiswerk gevraagd, geen schrijfwerk. Brieven bur. van dit blad no. 1404 k. Werkster gevraagd voor de schoonmaak, enkele dagen of middagen per week. Mevr. C. A. den Haanv. d. Vijver, Kat- wijkerweg 5, Rijnsburg. Huis te koop gevraagd met f i 4 slaapkamers. Leeg te aanvaarden. Brieven met prijs opgave bur. van dit blad on der no. 1415 k. Keurig net meisje gevraagd voor halve dagen, leeftijd plm. 16 Jaar. Aanmelden: Leld6e Straatweg 8, Oegstgeest. Thulsnaalster gevr. voor veranderwerk. damesconfectle. Warnecke. Breestraat 126. Café-rest. *t Schuttershof vraagt een Juffrouw voor het buffet. Werktilden nader over een te komen. Tevens een ge vorderd leerling-kok. Steen straat 2. Lelden, tel. 30335. Café-rest. 't Schuttershof vraagt een werkster voor Iedere morgen van 7.3012 uur. Steenstraat 2. Lelden. Werkster gevraagd voor 2 ft 3 ochtenden per week. Mevr. van Leeuwen. RIJnzichtweg 53, Oegstgeest. S| Gevraagd een meisje In de uishoudlng. voor dag en nacht. MaredIJk 19 A. Llnguafoon cursus Engels (beginners) te huur of te koop gewaagd. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1437 k of tel. 32879. Particulier, Rijksambtenaar, vraagt te leen 5000 ft 6000 gulden van Bank of andere In stelling tegen nader overeen te komen rent» en afloeeing. Br. bur. d. blad no. 15681 k. BRIXON COSTUUMS 134.- 184 - 'n Costuum is een belangrijk argument, n Vrouw verlangt van de man harer keuze dat hij goed gekleed gaat. Ook de dagelijkse bezig heden eisen het - het gehele leven vraagt het. 'n Goed verzorgde man heeft altijd een streepje voor - in de liefde, in zijn omgeving, bij promotie, ja, waar niet al. Kies daarom een Brixon costuum, want dan hebt U de zekerheid goed gekleed te gaan. Dan hebt U onder alle omstandigheden een argument in Uw voor deel. Brixon herenkleding is in Leiden en omgeving uitsluitend verkrijgbaar bij: HOOGSTRAAT 1—2 - LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7