STADSNIEUWS Laatste nieuws Opgericht 1 maart I860 Maandag 4 april 1960 no. 30017 DIPLOMA ZWEMMEN Leerlingen van de Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken (Ra penburg 23) hebben in de overdekte voor het diploma gezwommen. Het diploma A werd behaald door: Jannie Barends, Leni Basta aan, Elsje van Leeuwen, Lydi Piket, Henneke Pot. Ria Ravensbergen, Gerda Teske, Tineke Tisseur. Elly Beu, Loesje de Boer, Truus Boer. Hanny Cre- mers, Nellie v. d. Hoogt, Anneke Mulder, Trudi Slaggers. Tonny Ravensbergen, Beppie Arnoldus. Toos Cremers, Gretha van Leeuwen, Willy le Mair. Klasien de Rijk, Yvonne Schellingerhout, Marijke Uit den Boogaard, Joke Beij, Riekje Brandt, Anneke Piket, Anneke Wetse- laar, Agada Hendriks, Hetty Hettema, Trees je Kok, Janny de Water. Sonja van Leeuwen.'Beppie Lepelaar. Marrie Kra mers. Ineke Keereweer, Mientje Zeegers, Nell Beekman, Joke Jonk, Wille Neute boom, Corrie Ouwersloot, Adrie Panne- koek, Lineke Sieval, Sari Vermond, Tine ke Zwagemaker, Ria vom Hofe, Joke Groos, Mopje van der Hoeven, Anneke Kleyne. Willy Phiilippo, Gerda Reize- voort, Joke Spaargaren, Rilly Lezwijn, Hester v. d. Blom. Ria Moerkens, Narda v. d. Reijden, Neeltje Schroef. Pietje Springer. Ans Leuverink, Rietje Ver mond, Rietje Siera en Eefja Kramp. Afgewezen zeven. GEVONDEN VOORWERPEN In de maand maart zijn de volgende voorwerpen gevonden: motorkapje, vulpen, étui inh. bril, damestas, da mesportemonnee, herenportemonnee, herenschoenen, damesschoenen, kin derschoentjes, sleutels, boor, autostep, kinderportemonnee, bank- en muntbil jetten, sigarettenaansteker, zwem broekje, bus verf, kinderfietsje (drie wieler), vulpen, boodschappentas, damespolshorloge, aktentas, Midzabon- nen, badtas, zak aardappelen, arm bandje, veldmuts, motorhelm, porte feuille, vulpotlood, sjaal, handschoenen, wanten, armband, broche, gymschoe nen, beurs, blouse, paraplu, jongens jasje. herenpolshorloge, pet, gereed schaptasje, waterpas, koevoet, rozen krans, herenjas, loonzakje met inh. Terug te halen en inlichtingen te ver krijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8. te Leiden, ingang poort, op woensdag- en zater dagmiddag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. SCHAKEN Philidor I speelde teleurstellende laatste wedstrijd Philidor I heeft gistermiddag in Den Haag een nogal teleurstellende wed strijd tegen Moerwijk I gespeeld en met 64 verloren. Kampioen kan het niet meer worden. Spangen II had zich za terdag reeds van het kampioenschap verzekerd. De resultaten waren: Moerwijk IPhilidor I: J. TukJ. J. Piket 10; G. A. BeijeR. A. G. de Graaff 10; E. M. TragerA. Barke- ma 01; H. G. van Dijkir. A. J. Mul der 01; C. NeuteboomM. D. Et- mans 1—0; J. W. KuylmanW. F. Schuss J. v. d. Kooy—P. Selier (res.) 10; J. J. KorbeeP. J. Prunen G. C. GastC. C. Berg H. G. BrusseA. Geijer Totaal: 6—4. LEIDSE SCHAAKBOND De viertallen-competitie van de Leid- se Schaakbond heeft nog een staartje gekregen. De laatste arbitrage, inzake de match Philidor IVBoskoop II liep uit op een öfi4% zege voor Boskoop. (E. W. v. d. BurghK. Slingerland 1-0, Y. HortensiusN. v. Gemeren 10, J. de RooyC. v. Veen 01). Tegen de derde uitslag is Philidor in hoger be roep gegaan. De Leidenaren claimen winst. Wordt het beroep afgewezen, dan is Boskoop kampioen, wordt het toege wezen, dan gaan de lauweren naar Phi lidor, en bij remise zullen beide teams een beslissingsmatch moeten spelen. LEIDERDORP De Munnik opende nieuwe baan Onder grote belangstelling van de zijde der leden vond zaterdagmiddag de openstelling plaats van het geheel gere construeerde tennispark. De aanleg der banen geschiedde door de fa. Wernink te Leiden terwijl de entourage is ver zorgd door de gemeentedienst o.l.v. de gemeen te-architect, de heer Buitendijk. De voorzitter ir. F. P. J. v. Straten, was verheugd zoveel belangstellenden wel kom te mogen heten. In het bijzonder betrok hij hierbij de heer Buitendijk wie hij tevens hartelijk dankte voor het vele werk dat hij, met zijn personeel heeft verricht om te zorgen dat alles bij de opening gereed was. De tennis vereniging, deelde de heer v. Straten mee, mag zich verheugen in een toene mende belangstelling en wel zodanig dat in verband met de toename van nieuwe leden, een wachtlijst moest wor den opgesteld. Het maximum bedraagt momenteel 150 leden. Dit is de capaci teit van de banen. De vereniging telt echter reeds 175 leden zodat de wacht lijst reeds 25 namen bevat. Het bestuur verwacht echter voor de komende maan den nog meer nieuwe aanmeldingen. De nieuwe leden zijn vrijwel alle ingezete nen van Leiderdorp. Een probleem bij deze verrassende toename is de capaci teit der banen, thans drie in getal, die, zoals gemeld tot maximaal 150 personen gelegenheid biedt. Daarom overweegt het bestuur nu reeds om tot uitbreiding over te gaan. DE DRIE ARME BOEVEN Onder auspiciën van de Leidse Jeugd Actie geeft de Chr. Jongerentoneel- groep „Imperium" zaterdagmiddag in de Schouwburg de première van het door onze stadgenoot Diederik Lange geschreven spel ,,De drie arme boe ven". In dit spel, dat ook door een stadgenoot wordt geregisseerd en door Leidenaars gespeeld, gaat het over Combrio, de speelman-zanger, die de drie boeven: de optimistische Fiets, de luie Barbas en de poëtische dromer Krikkrak weer op het goede pad pro beert te brengen. De drie schelmen hebben, zoals alle mensen, hun fouten, maar ook hun goede kanten. De bewo ners van het stadje geloven echter niet in de goede bedoeling van de boeven om een beter leven te gaan beginnen. Combrio wel; hij trekt zich van het onbegrip van de mensen niets aan en doet alles wat hij kan om te maken, dat Fiets, Barbas en Krikkrak zich beteren, waarin hij eindelijk slaagt. EMIGRANTENSCHEPEN IN NAAMLOZE VENNOOTSCHAP In een nota met betrekking tot het Scheepvaartfonds deelt minister Kort hals aan de Eerste Kamer mede, dat met enige Nederlandse scheepvaartmaat schappijen overleg wordt gepleegd om de drie emigrantensehepen „Waterman" „Grote Beer" en „Zuiderkruis" onder te brengen in een apart op te richten naamloze vennootschap. Het ligt in de bedoeling, dat deze vennootschap, in voortzetting van de be staande praktijk, de drie schepen zal gaan exploiteren. Aldus de minister van Verkeer en Wa terstaat, die de Staten Generaal ter stond van een voor partijen aanvaard baar plan zal verwittigen. Zoals men weet is de exploitatie van het derde emigrantenschip op 1 januari jl. gestaakt. Televisiecamera's aan boord van de Amerikaanse satelliet Tiros I hebben de eerste foto's gemaakt van de aarde en de atmosfeer van een hoogte van 655 km. President Eisenhower bekijkt deze eerste op namen in gezelschap van zijn ruim- tedeskundige T. K. Glennan. Onder een van de foto's waarop de wolkenmassa's boven Noord- oost-Amerika en Canada zijn vast gelegd. (Deze pagina is ongecorrigeerd) MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 april. Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 15.90-18.90, waspeen A2 (per kist) 6.70- 14.80, waspeen BI (per kist) 15.80-19.60 waspeen B2 (per kist) 5.20-8.50, waspeen Cl (per kist) 10.90-11.10. Aanvoer waspeen 60.000 kg., waarvan 45.000 kg voor export werd verkocht. ROTTERDAM, 4 april. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 2288, vette koelen en ossen 1377, varkens 911. Prils ln cents per kg: vette koelen le kw. 295-320, 2e kw. 280-295, 3e kw. 255- 275, varkens (lev. gew.) 147 145 143. RIJNSBURG, 4 april. Bloemenvei ling Flora. Tulpen: v. d. Eerde 100-115, Golden Harvest 115-120, Snowdon 100-110 Sunduw 100-105, Kornlforus 95-100, Edlth Eddy 90-95, Avlateur 110-120, Couleur Cardinal 100-105, Golden West 110-115, Apeldoorn 160-190, Hollands Glorie 200- 205, ürsamlnor 130-135, Lefeber Favoriet 200-20:5 alles per bos; Narcissen: Carl ton 240-270, Helios 130-150, Rembrandt 220-240, Insurpasslble 280-300, Anemonen 1 540-570, idem 2 400-430, alles per 100. Er zal een verzoek tot het gemeentebe stuur worden gericht om toestemming te verkrijgen voor de aanleg van nog eens drie banen. Door de reconstructie van het tennispark is daar nu gelegen heid toe. Los hiervan staat op het pro gramma de vernieuwing van het club gebouw met een kantine en kleedkamers en douches. Dit zal nog dit jaar ge realiseerd worden. Hierop was het ogen blik aangebroken dat de opening kon plaats vinden. Dit geschiedde door het jongste lid van de vereniging, Marja Bavelaar, die onder luid applaus het lint doorknipte en daarmede de tennis banen opende die onmiddellijk in ge bruik werden genomen. Onder de belangstellenden die het nieuwe park bezochten bevonden zich ook burgemeester en mevr. v. Diepenin- gen. In het komende seizoen zal De Munnik. behalve het eerste team. dat vorig jaar het kampioenschap behaalde in de topklasse A. nog met vijf teams uitkomen in de competitie van het district Den Haag. BURGERLIJKE STAND Geboren: Theodorus W. M.. zn van A. J. Hoogenboom en E M. Verhoef. Aart D M„ zn van P. van der Wal en T. Stravers Bastiaan J„ zn van D. Kapteijn en G. M Heyboer. Getrouwd: C. Borreman, 23 Jaar en B. Janzen. 21 Jaar. OEGSTGEEST Receptie Van der Lugt Het expeditiebedrijf van de firma J. van der Luyt en zn, opgericht in 1907 door vader van der Leyt, heeft zich ont wikkeld tot een internationale transport onderneming, omvattend 25 vrachtwa gens en 15 aanhangers met vrachtver voer door een groot deel van Europa, hetgeen een geweldige prestatie is in dien men bedekent dat de oprichter een bodedienstje begon met een hondekar acht broers werken in goede harmonie samen. Twee ervan nl. de heren Jan en Marinus werkten reeds als kind mee en zy konden dan ook zaterdag het feit herdenken dat zij respectievelijk vijftig en veertig jaar in het bedrijf werkzaam zijn. De waardering voor deze hard wer kende familie bleek o.m. op de receptie die in het Witte Huis gehouden werd. Prachtige bloemstukken en vele ge schenken legden daarvan getuigenis af. Eentroom van zakenrelaties, vrienden, familieleden en autoriteiten kwam de jubilerende broers gelukwensen aanbie den. De burgemeester was door ziekte verhinderd, doch mevrouw du Boeuff nam zijn plaats in. Ook de beide her vormde predikanten ds. Q. F. Callenbach en ds. B. C. Visser waren aanwezig, voorts raadsleden, voorzitter en secre taris van de oranjevereniging, de ge meentesecretaris en functionarissen uit het transportbedrijfsleven. De beide jubilarissen waren het mid delpunt van een genoeglijke receptie waar vele oude kennissen elkaar ont moetten. GESPAARD Aan de Rijksspaarbank in Oegstgeest werd in maart f. 101.973.20 ingelegd en f. 89.861.19 uitbetaald. BRIDGE Bondshoofdklasse (Speciale berichtgeving) Het volgende jaar zal de parencompe titie van de Nederlandse Bridgebond worden uitgebreid met een overgangs klasse tussen de huidige meesterklasse B en de normale hoofdklasse. Deze afde ling zal de naam krijgen „bondshoofd- klasse". De volgende paren wisten zich in het afgelopen weekeinde in de slotzittingen der hoofdklasse-competitie, waarvan de finale te Utrecht werd gespeeld, te klas seren voor deze nieuwe afdeling: 1. Lorentz-Vel, Nijmegen, 596 pnt.; 2. Van Weeren-Meester, Leiden, 592 pnt.; 3. Rooseboom-Spier. Amsterdam. 567 pnt.; 4. Heldring-Ogtrop. Bussum, 565 pnt.; 5. Westerveld-Letteboer, Amster dam, 557 pnt.; 6. Hortman-Katz, Den Haag, 554 pnt.; 7. Koch-Zwager. Haar lem, 551 pnt.; 8. de heer en mevrouw Alberts, Bussum, 550 pnt. VOORSCHOTEN Ernstig verkeersongeval Zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie heeft een ernstige aanrijding plaats gehad in de bocht van de Kon. Julianalaan. Een Haagse motorrijder, komende uit de richting Leiden, nam de bocht geheel aan de linkerzijde en botste daardoor tegen een vrachtauto, die uit tegenovergestelde richting kwam. Dokter Tonino heeft de duopas- sagiere. eveneens uit Den Haag, naar een ziekenhuis in Leiden laten vervoe ren. Zij had twee gebroken benen en een verbrijzelde voet. Haar toestand is ernstig. Mej. M. J. Lelieveld behaalde het muziekdiploma A voor amateurs van de R.-K. Federatie van Diocesane Mu ziekverenigingen Nederland. Het diplo ma werd mej. Lelieveld, die lid is van de Harmonievereniging St.-Laurentius en die klarinet speelt, uitgereikt door de R.-K. Bond van Muziekgezelschap pen in Zuid-Holland. WARMOND Nadat in maart j.l. het theoretisch jeugdverkeersexamen werd gehouden, heeft dezer dagen het praktisch exa men plaatsgevonden. Vijfennegentig leerlingen van de drie in deze ge meente bestaande lagere scholen na men eraan deel. Aan 76 leerlingen kon het diploma worden uitgereikt, terwijl er 19 werden afgewezen. Het ligt in het voornemen van B. en W. op 26 april a.s. in deze gemeente de jaarlijkse slotenschouw te houden. WASSENAAR BEGRAFENIS S. S. KORTHUIS Op de begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag is zaterdag onder grote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de op 82-ja- rige leeftijd overleden heer S. S. Kort- huis uit Wassenaar. Hij was oprichter en directeur van de N.V. Drukkerij en Uitgeverij Korthuis in Den Haag. „Verplaatste" Fransen uit Corsica teruggekeerd De 128 personen, die in verband met het bezoek van premier Kroesjtsjef aan Frankrijk op Corsica verblijf hebben moeten houden, zijn vanmorgen naar het vasteland teruggebracht. De ont scheping in Marseille heeft plaats ge had zonder enige betoging. De meeste „verplaatste personen" schenen tevreden te zijn over hun ver blijf op Corsica, maar zy hebben nog maals hun misnoegen geuit over hun „verplaatsing" naar Corsica. Het is waarschijnlijk, dat zij opnieuw ver plaatst zullen worden ter gelegenheid van de topconferentie, de volgende maand in Parijs. „DE DAG WAAROP MIJN VADER HUILDE" Moeilijkheden nog vóór vóór verschijning (Van onze Haagse redactie) Rond het verzetsboek „De dag waarop mijn vader huilde" van de jonge auteur Dick Hendrikse. zijn nog vóór de ver schijning, moeilijkheden ontstaan. De oorzaak hier ligt in het feit. dat de schrtfver het manuscript heeft laten mededingen in een prijsvraag, welke was uitgeschreven door de Nederlandse Ver eniging van Ex-politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd, de Expogé. maar daaraan voorwaarden had verbonden. De jury kende aan het werk de eerste prijs toe en het bestuur van de Expogé zou het laten uitgeven bij „De Bezige Bij". De auteur had echter tevoren de ver eniging schriftelijk doen weten, dat. mooht zijn manuscript worden bekroond en tot drukken zou worden overgegaan, het uitgeven zou dienen te geschieden door de NV „De Spaarnestad". Aan deze uitgeverij naonelyk is de heer Hendrikse contractueel verbonden. De Expogé evenwel stelt zich op het standpunt, dat iedere auteur tevoren duidelyk op de hoogte was van de voor waarden, wel'ke harerzijds voor deelne ming aan de prijsvraag waren gesteld. Daarby was bepaald, dat de vereniging van elk in te zenden ■werk, dat zou wor den bekroond het auteursrecht zou krij gen. Men acht het ongebruikelijk, dat deelnemende schrijvers ook eisen zouden kunnen stellen. Nu het manuscript met de hoofdprijs van f. 1500 door de jury is bekroond, acht de Expogé zich gerech tigd het op haar wijze te doen uitgeven. De Spaarnestad kan zich met deze zienswijze niet verenigd. Ock zij beschikt over het manuscript van de in haar dienst zijnde journalist Dick Hendrikse. Zijn wij wel ingelicht dan zal De Spaarnestad het verzetsboek „De dag ■waarop mijn vader huilde" nog deze week op de markt brengen. Van de zijde van de Expogé wordt deze gang van zaken uitermate betreurd. „Het betreft hier een zo subtiel onderwerp dat het ons niet gewenst voorkomt hierover met De Spaarnestad te gaan procederen. De heer Hendrikse zal zijn prijs onder deze omstandigheden niet krijgen. Dat onderzijds tegen hem stappen zullen worden ondernomen, is een punt, waar ver wij ons nader zullen moeten beraden aldus een der hoofdbestuursleden van de Expogé. De heer Hendrikse had het be stuur al laten weten, dat, mocht men aan zijn voorwaarden niet willen vol doen. hij de prijs zeker niet zou accep teren. Het lag in het voornemen van de Ex pogé Prinses Beatrix het bekroonde ma nuscript. wanneer het in druk zou ver schijnen van een voorwoord te laten voorzien. MUUR VAN SCHEVENINGSE WINKEL INGESTORT Bouwput ondermijnde de fundering (Van onze Haagse redactie) Met veel geraas en stofwolken is van ochtend omstreeks elf uur een groot ge deelte van de zymuur van een perceel aan de Gevers Deynootweg te Scheve- ningen terecht gekomen in een diepe, daarnaast gelegen bouwput. Op de be gane grond van genoemd perceel is een kinderkleding-confectiebedrijf gevestigd. De eigenaar woont erboven. Het gat, dat in de muur is geslagen, is ongeveer 20 bij 15 meter groot. Dit gedeelte zakte in de meters diep bouwput weg. De schade voor het bedrijf is dan ook byzonder groot. Tussen kalk en grote brokstukken van de muur lagen tientallen coupons stof fen en brokstukken van stellages en planken. Ook een kostbare snijmachine kwam in de diepte terecht. Aangenomen wordt dat door het ma ken van deze bouwput (voorbereiding van de bouw van een zes verdiepingen hoog hotel) de funderingen van de in gestorte zijmuur ondermijnd zyn. Enige personen zyn aan de dood ont snapt Vervoer van spijtoptanten met de s.s. „Zuiderkruis" In een nota naar aanleiding van het eindverslag van de commissie van rap porteurs voor het ontwerp van wet tot vaststelling van de begroting van het Scheepvaartfonds 1960 aan de Eerste Kamer, doet de minister van Verkeer en Waterstaat nadere mededelingen met betrekking tot de exploitatie van emi grantenschepen. De minister deelt daar in mee, dat het thans binnen liggende derde schip een reis zal maken ten be hoeve van het vervoer der z.g. „spyt- optanten". Dit vaartuig is het ss „Zui derkruis". zo wordt meegedeeld door het Directoraat-Generaal voor de Scheepvaart. „De Mount Everest behoort bij China" De regering van communistisch Chi na heeft verklaard, dat de Mount Ever est, de hoogste berg ter wereld, bij China hoort, aldus heeft de Nepalese premier, Koirala, in Katmandoe mee gedeeld. Koirala die onlangs van een bezoek aan Peking is teruggekeerd, heeft op een persconferentie gezegd, niet op de Chinese aanspraak ingegaan te zyn. Hoewel er enkele kleine geschillen be staan over de Nepalees-Tibetaanse grens is de Chinese aanspraak op de Mount Everest nog niet eerder gemaakt, aldus Koirala. De zaak zou verder besproken worden tydens het komende bezoek van de Chinese eerste minister Tsjou Enlai aan Katmandoe De Nepalese premier sprak de hoop uit. dat het nieuwe ge schil over de berg, die voor het eerst in 1953 door de Nieuwzeelander Hillary en de sjerpa Tensing werd bedwongen, geregeld ka nworden. De Mount Ever est maakt deel uit van het Himalaja- gebergte dat op de grens ligt van Nepal en Tibet. Eén dode bij Durban De Zuidafrikaanse politie heeft he denochtend in Clermont bij Durban een charge met de gummiknuppel uitgevoerd toen een menigte van circa 3000 sta kende negers weigerden uiteen te gaan. Een neger is om het leven gekomen, verscheidenen werden gewond. In het plaatsje Smith op 12 km. van Durban wierpen stakende negers stenen naar bussen. Zij werden door de politie in een paar gebouw gedreven, waar zij nu worden vastgehouden. Zondag zyn nieuwe troepen naar Durban en om geving gebracht omdat er vlugschriften in dit gebied waren verspreid, waarin tot staking werd opgeroepen. VOETBAL Mexico akkoord met datum MexicoNederland Het bestuur van de KNVB heeft tele grafisch bericht ontvangen dat de Me xicaanse voetbalbond akkoord met de datum voor de wedstrijd MexicoNeder land. die dus op 26 juna in Mexico City zai worden gespeeld Hierdoor is het zeker geworden dat ook de wedstrijden tegen de Nederlandse Antillen woensdag 29 juni op Curacao en Suriname zondag 3 juli te Pa ramaribo op de vastgestelde data kunnen doorgaan. WASSENAAR Schooljeugd gaat boompjes planten In het kader van de Boomfeestdag, die op 6 april a.s. in verschillende plaat sen in ons land en in andere landen zal worden gehouden zullen 200 jongens en meisjes van drie lagere scholen in Wassenaar in de diunen bij Hotel Duin oord een 500-tal jonge boompjes plan ten. Voor dit feest, dat georganiseerd wordt in samenwerking met de Wasse- naarse Plantsoendienst, zijn de oudste leerlingen van de Openbare school in de van Zuylen van Nyeveltstraat. van de chr. school aan de Heerenweg en van de R.-K. Jongensschool in de van Hee- ckerenstraat uitgenodigd. De jeugd komt 's morgens 9 uur bijeen in de gymnas tiekzaal in de van Zuylen van Nye- veltstraat, waar het feest geopend wordt met een toespraak door de burgemees ter, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wyn- bergen. Daarna begeven de jongens en meisjes zich naar het duinterrein om de boompjes te planten, onder toezicht van personeel van de Plantsoendienst. Tenslotte volgt nog een tractatie en zullen enkele filmpjes worden vertoond. St.-Josephparochie vraagt ontheffing bouwverordening Het kerkbestuur van de St.-Joseph parochie heeft ontheffing gevraagd van de bepaling in de Bouwverordening vol gens welke een bouwwerk niet hoger mag worden dan 15 meter boven de weghoogte. De ontheffing is gevraagd ten behoeve van de toren by het nieuwe kerkgebouw, dat gebouwd zal worden aan de Parklaan bij het Park Deyler- oord. De toren zal 32 meter hoog wor den. Nieuwe riolering in de Papegaaienlaan Namens B. en W. zal donderdag 21 september in Huize Klimop openbaar worden aanbesteed het aanleggen van riolering in de Papegaaienlaan. Verleden jaar heeft de raad voor dit doel een krediet beschikbaar gesteld. Eerst was de bedoeling van het gemeentebestuur, met de rioleringswerkzaamheden te wachten op de reconstructie van de Pa pegaaienlaan (het maken van een tweede rijbaan naast de tramrails). Deze werkzaamheden moesten om fi nanciële redenen worden uitgesteld. Be sloten is toen, onder de druk van klach ten van bewoners, de riolering eerder te laten aanleggen. Bestelauto tegen huis Op de Amsterdamse Straatweg Is vannacht omstreeks half een een bestel auto tegen de pui van een huis opgere den. De drie inzittenden, een 24-jarige banketbakker, een 22-jarige metselaar en een 30-jarige, uit Amerongen, liepen hoofdwonden en inwendige kneuzingen op. Nadat zij in het Stads- en Acade misch Ziekenhuis te Utrecht waren be handeld. werden zü overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Daar bleek, dat de bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. De bestelauto, die in de tuin terecht kwam, werd volkomen vernield. Limonade in de ene f. 900.— in de andere brandkast (Van onze Haags eredactie) Vier flesjes limonade en vier limona deflesjes, dat was de hele buit voor de onbekende, die 's nachts inbrak in een katnoor aan de Koninginnegracht te Den Haag en er met de brandkast van door ging. Het was overigens maar een klein brandkastje: 75 by 40 by 40 centimeter. Maar succes had diezelfde nacht een inbreker in de Stint Jacobsstraat te Den Haag. Hij kwam binnen via een niet-afgesloten schuifraam en ook hy had het op de brandkast voorzien. De sleutel erva nla gin een der bureau laden. Twee eeldkistjes met in totaal f 900 - nam hy mee. BEURSOVERZICHT Olies lager in vaste markt Amsterdam, 4 april Het Damrak zette vandaag de nieuwe beursweek in met een vaste stemming voor Philips, Unilever en AKU. Kon. Olies vielen tegen en noteerden lager. By een prijs van circa f. 155.50 noteer den de aandelen opnieuw lager, want de slotkoers van vrydag was f. 156.80. De hoek lag vrywel geheel verlaten. Dit was by Philips anders. Daar was de handel zeer levendig in hoofdzaak door aanhou dende buitenlandse belangstelling, ter wijl ook het publiek actief in deze markt was. Tengevolge van middenkoersvraag werd op 837 ingezet. De koers daalde daarna tot 834. In het laatste beurshalf- uur daalde de koers tot 827, om daarna weer aan te trekken tot circa 829. De slotkoers van vrijdag was 824 1/4. Stock dividenden Philips waren op f. 415 een paar gulden boven de koers van vrydag. Ook Unilevers waren vandaag zeer ge vraagd en noteerden op 722 circa 14 punten boven de voorgaande slotkoers. Tot de vaste stemming op het Damrak droeg in niet geringe mate de gunstige tendentie op de Westduitse beurzen by. AKU's verbeterden op 472 circa 4 pun ten. Ook voor de rayon-aandelen be stond weer buitenlandse belangstelling. Hoogovens gingen weer vlot in andere handen over by een prijs dalend van 605 tot 601%, tegen 596% als slot op vrijdag j.l claims Hoogovens een paar gulden hoger op f. 288. Staatsfondsen praktisch onveranderd in een zeer stille markt. Scheepvaarten praktisch onveranderd methier en daar een kleine koerswinst. Van de leidende cultures behielden cer tificaten Deli de vaste stemming van de voorgaande week en waren op f. 181.50 circa f. 2.50 hoger. Daarentegen Amster dam Rubbers een puntje lager en HVA's vrywel onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 april Londen 10.58%—10.59%, New York 3.77%—3.77%. Montreal 3.94%—3.94 ParUs 76.87%—76.92%, Brussel 7.56%— 7.57%. Frankfort 90.43%—90.48%, Stock holm 72.90%—72.95%, Zürich 86.92— 86.97, Milaan 60.75%—€0.80%, Kopen hagen 54.72—54.77. Oslo 52.91—52.96, Wenen 14.5014.51%, Lissabon 13.19% —13.21. Beurs van Amsterdam Maandag 4 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100A 100A Ned. '59 4% 100a 100A Ned. '59 4% 98 9711 Ned. *53 3% 84% 94% Grootboek obi. 3% 94 Ned. '47 3% (3) 92HGB 92}i Ned. '51 3% 94% 94% Ned. '53 (3%) 93% 93%B Ned. '56 3% 93% 93% Ned. '48 3% 86% 86% Ned. '54 3% 87B 87% B Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. '55 H 3% 90% 90% Ned. '37 3 88 A 88% Dollarlng '47 3 90}g 91GB Investeringscert. 3 97A 9611 Ned. 62-64 3 97% 97% Indië '37 A 3 93 93% Grootboek '46 3 89% Ned. W.B. 6% 108% 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 38% 39GB Nat. Handelsbank 164 164GB Ned. Handelmy253 259% Amst. Rubber 112% ill GB H.VA164GB 163% Senembah 550 540 A.K.U468 474 Berkel's Patent (v.) 300GB 297% Calvé Delft cert. 712% 730 Deli My.en (Ver.) 179.90 18190 Kon. Pap. v. Gelder 248 253 GB Hoogovens eert596 601*; Müller en Co. NJ3. 420GB 425 GB Ned. Kabelfabr440GB 437 Philips 823 829% Philips pref267%exd. 287% Unilever 757% 722% Wilton Feyenoord 210 210 Biliton 2de r347 350 Dordtse Olie gew. 727 720 Kon Olie (f20.—) 158.— 156 idem (50 A f20.—) 156.80 155.40 Holl. Amer. iyn 141% 141 Java China Paket 152 150% K.L.M107.— 108.50 Kon. Ned. Stmv My. 171% 173 GB Kon. Paket My136 136% Stoomvaart My. Ned. 169 168% Nievelt Goudr. eert. 139% 138% v. Ommeren eert. 250 255 GL Kon. Rott. Lloyd 155 150exd. Ned. Scheepv Unie 146 146% NI ET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 93% 93% idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 97% id id *37 I-n (3%) 93% 93% Z.-Holland '56 (4%) 97 }J Bank N. G '58 (5%) 103% 103Ü id. N.WH '52 (4%) 95% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94 Premieleningen A'dam '53 3 101L 101 L A'dam '51 12% 85% 83% A'dam '56 I 2%83tl 81L A'dam '56 II 2% 92 91 Eindhoven '54 2% 79% 80 Enschede'54 2% 79% Den Haag *52 I 2% 83% 83% Idem II 2% 96% R'dam '52 I 2% 85% Idem n 2% 85% 86% Idem "57 2% 98 98% Utrecht '52 2% 86% 86 Z.-Holl. 1957 2% 92% 92% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 208.50 Amst Bank 320% HJBU. eert 218% Rott. Bank 274 Twentsche Bank 264 Industrie Ondernemingen Albert Heyn370L Borsumy 58% K N Edrnet A-AA 96 Idem pref wd 106% Electrolasmy 310 Kon. Ned Grofsm 175 Holl Constructie 465 Ing bur v Bouwnyv. 282 In tern a tl o 155 Int Kunststof! Ind. 65 Leidse Wolspinnery 378 Rott. Droogdok My 615 Sikken's Lakfabr 596 Ver. Touw fabrieken 287 Walvisvaart 114% Wernink 's Betonm 157 Van Wyk en Heringa 101 Zaalberg 118 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 6% Amerik fondsen Canadian Pacific R 24% Intern Nickel 104 Anaconda 52 Bethlehem Steel 46% Cities Service 44 General Motors 44% Kennecott 79 Republic Steel 61% Shell Ol) 69 Union Pacific 28% Un. States Steel 80 209 320 219% 270% 260 365 L 61 460 284% 157 63% 378 620 B 114 158 6% 24 A 103 exd. 52% 46% 43% 46 78% exd 61% 68% ex: 27 79%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3