i i C. Walenkamp Hedenavond 9 uur: Arsenicum en oude kant Met een enkel woord Agenda h i*s DONDERDAG 31 MAART 1960 Jeanne d'Arc au Buclier Aangrijpend Hoevelen zouden naar het „Song festival" en hoevelen gisteravond naar Honcgger's „oratorium" „Jeanne d'Arc au Bücher* (.Jeanne d'Arc op de brand stapel') geluisterd en (gekeken) heb ben? Een interessante vraag voor de statistiek ter beantwoording van het raadsel, wie zich voor de „kleine" en wie zich voor de „grote" kunst interes seren. Enfin: er werd in de vorstelijke ruimte van Brussels St.-Goedele „grote kunst' gebracht. Dat staat onomstote lijk vast. Indertijd schreven wij reeds uitvoerig over dit oratorium, naar aan leiding van een uitvoering tijdens het „Holland Festival". Onder de directie van Louis de Vocht heeft zij zich een grootse reputatie verworven: men kon daar nu indringend kennis van nemen. Onvergetelijk, door haar ontroerende declamatie en gevoelige mimische ex- presiviteit blijft ons de creatie van Li lian Becker als Jeanne d'Arc, wier uiterlijk ook het extatische boeren meisje verraadde. Men weet. hoe Ho- negger streefde naar een absolute een heid tussen litteraire en muzikale waarden: hoe zeer kwam zulks bij voortduring tot uitdrukking. Naast haar was Lucian Salkin een in zijn bescher mend overwicht overtuigende Frère Dominique. De andere „solisten" trof fen niet zo zeer door vocale kwaliteiten, als we.l door intense suggestiviteit. Het Sint Caeciliakoor zong gedisciplineerd en met religieuze overgave, het Ant werpse kinderkoor was roerend in de pure zuiverheid en naïviteit. Gelukkig had men geen behoefte aan een toneelmatige entourage. De indruk, die de beide hoofdpersonen in hun sim pele habijten maakten, was er te schok kender door. Overigens is de partituur, die Honeeger op Paul Claudels epos bouwde, 'zó vol van geëmotioneerde momenten, dat er aan extra ,show' niet de minste behoefte is. De camera richtte haar oog telken male door de immense ruimte der basi liek. hetgeen de aandacht wel eens van de muziek afleidde en een onrustige in druk maakte. Overigens was het stre ven om de kijkers ook daarmee kennis te laten maken, wel begrijpelijk. Por tretten van de figuren, die, in Jeanne d'Arc's dramatische leven een domine rende rol speelden, wisselden mede de blik op solisten, koor en orkest af. Muzikaal voldeed deze uitvoering aan de hoogste eisen onder de dwingende gebarenkracht van Louis de Vocht, wiens intense verbondenheid met Ho- neggers magistrale, dan weer uiterst fijnzinnige partituur, waarvan de stijl eertijds in zekere zin „revolutionair" mocht heten, doch die thans ook voor brede-re kring volkomen begrijpelijk is, opvallend was. Na deze „sprekende" en aangrijpende uitvoering hadden wij er geen enkele behoefte meer aan, het beeldscherm nog langer intact te laten. Dit was een uitzonderlijk Eurovisie-gebeuren, waar van de relayering voor een land als België tot een opmerkelijke hoogte was opgevoerd. Meer uitvoeringen van dergelijke ar tistiek niveau zij de omroepverenigingen van harte aanbevolen. De NTS komt hulde toe voor deze be langrijke uitzending! H. Imposant schouwspel (Van onze t.v.-medewerker) Waren wij gisteravond te gast in de Sint Goedele te Brussel, vanmorgen bracht de televisie ons in de Sint Pieter te Rome, waar de plechtigheden rond de nieuwe kardinaalscreaties plaats vonden. Na een korte oriëntering, waar bij werd meegedeeld, dat er 47 kardi nalen aanwezig waren en van Zyne Eminentie Alfrink niet minder dan 26 familieleden, waarschijnlijk ook enige uit Oegstgeest was het tijdstip van het openbaar consistorie aangebroken. De plechtige intocht van de paus nam juist een kwartier in beslag. Daarna be tuigden de kardinalen hun gehoorzaam heid aan hun heilige vader. De plechtigheid rond de kardinaals creaties werd onderbroken door de voor lezing van een drietal smeekschriften, die betrekking hadden op heiligverkla ringen, waarvan de procedures reeds waren beëindigd. Daarna kwamen de eerste zes gewich tige momenten, de voetkus, het kussen van de ring en de accolade, waarbij dus voor de eerste maal in de kardinaals historie. reeds bijkans 16 eeuwen ingang, een Japanner, een Philippijn en een Ne ger waren begrepen. Niet zonder grond kan dus ook op deze indicaties van een modernisering van de Kerk worden ge sproken, hoewel juist vanmorgen er zo veel was, wat op eeuwenoude traditie was terug te voeren. De vyfde Neder lander, die ooit de kardinaalshoed ont ving. bracht zijn hulde om precies 10 uur 7 minuten. Toen deze ceremonie was beëindigd, ging de paus over tot het opleggen van de rode hoed. Kardinaal Alfrink ont ving deze om 1 minuut voor halfelf. Het protocol werd direct daarna ver broken door een helder opklinkend ap plaus bij het in ontvangst nemen van de hoed door de Negerkardinaal, een MEDISCHE VOORLICHTING VIA RADIO EN TELEVISIE Tijdens een bijeenkomst van de lei dende figuren van de omroepverenigin gen (AVRO. KRO. NCRV, VPRO. VARA» en het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Maatschap pij tot Bevordering der Geneeskunst is medische voorlichting door middel van televisie en radio onderwerp van gesprek geweest. In deze informatieve bespreking bleek wederkerig volledig begrip te be staan zowel voor de eigen verantwoor delijkheid der omroepverenigingen voor hun uitzendingen als voor de medisch-ethische normen, welke men in de artsenwereld ook en juist in een moderne samenleving in acht genomen zou willen zien. Dit begrip steunt op het inzicht van alle aan het gesprek deel nemende vertegenwoordigers, dat het nut van medische voorlichting niet kan worden betwijfeld. Veeleer zag men zich gesteld voor een problematiek bij me dische voorlichting door middel van televisie en radio, waarvoor men ge meenschappelijk in positieve zin naar een beide groeperingen zoveel mogelijk bevredigende oplossing moet streven. Men was algemeen van oordeel, dat voor een daarop gerichte samenwerking tus sen omroepverenigingen en Maatschap pij voor Geneeskunst vormen moeten kunnen worden gevonden. In dit informatieve gesprek zijn voorts suggesties naar voren gekomen ten aan zien van de aan een zodanige samen werking te geven vorm. Wanneer de be sturen der omroepverenigingen en het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Maat schappij tot Bevordering der Genees kunst zich hierover nader hebben be- Taden, zal in een dan voort te zetten gesprek worden getracht daaraan ge stalte te geven. Televisie in Suriname De Surinaamse regering heeft beslo ten de Stichting Experimenteel Tele visie-onderzoek vergunning te verlenen om experimentele televisie-uitzendingen te verzorgen. Deze toestemming houdt niet in, dat aan deze stichting ook ver gunning zal worden verleend commer ciële uitzendingen te verzorgen. Als voorwaarde voor deze experimentele uitzendingen is gesteld, dat men zich niet zal bezig houden met politiek of met onderwerpen, die in strijd zijn met de openbare zeden. De stichting hoopt reeds dit Jaar met de uitzendingen to kunnen beginnen. De benodigde apparaten zullen vermoe delijk bij Philips, Eindhoven worden aangeschaft. lange atletische figuur met een krach tig, tegelijk vriendelijk, gezicht, die zich in Rome in de afgelopen dagen bijzon der populair wist te maken, o.a. door zich te onderwerpen aan een persconfe rentie en zelfs voor de Italiaanse tele visie te verschijnen. Een voor de rooms-katholieken bijzon der gewichtig momênt brak daarop aan, want de commentator, daartoe gemach tigd, deelde mee. dat degenen in West- Europa. die de uitzending op dat ogen blik. dus levend zagen, de volle aflaat deelachtig zouden worden, welke door de Paus werd verleend. Het geheel, dat vooral voor de katho lieke kijkers een ontroerend ceremonieel moet zijn geweest, werd besloten met de klaterende klanken van de Pausmars, die schalden uit de zilveren bazuinen. Advertentie KOM NOU 50 stuks handwerk SENORITAS f4.—. 5IGARENHANDEL PRINSESSEKADE 1 TEL. 21126 Problemen rond CAO in schildersbedrijf nog niet opgelost Tussen de werkgevers- werknemers organisaties in het schildersbedrijf is nog geen overeenstemming bereikt over de nieuwe C.A.O., die per 1 april a.s. moet ingaan. Nadat de schilderspatroonsorganisaties gisteren een gesprek hebben gehad met de minister van Economische Zaken, tijdens welk onderhoud de werkgevers organisaties is te kennen gegeven, dat van een doorberekening van de loons verhoging geen sprake kan zijn, zijn de besturen van de werkgevers- en werk nemersorganisaties gistermiddag in Utrecht opnieuw bijeen geweest. Aan het slot van deze bijeenkomst werd meegedeeld, dat men nog niet tot overeenstemming is kunnen komen. ..De stand is 00", zo deelde de voorzitter van de Algemene Bouwbedrijfsbond, de heer C. Brandsma mee. Maandagavond laat zullen partijen opnieuw in Utrecht bijeenkomen. Kop van oeros gevonden (Speciale berichtgeving) Tijdens opgravingen bij het ver leggen van de rivier de Hunze te Drouwenerveen (Dr.) hebben ar beiders van de Ned. Heidemaat schappij vorige week een kop van een oeros gevonden. De kop, die op het biologisch-archeologisch instituut te Groningen is onder zocht, zou van een os zijn, die ongeveer 7 k 8000 jaar geleden moet hebben geleefd. De zwaar- gekroonde horens, die aan een buffel doen denken, hebben een middellijn van 13 cm. Het gebit bleek op enkele losse kiezen na nog intact. Ook een been. waar schijnlijk een rib, zou blootgelegd zijn. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat nog meer skeletdelen zullen worden gevonden. Delft tegen spreiding technisch H.O. Na uitvoerige voorbereiding in de af delingen en in het college van rector- magnificus en assessoren heeft de senaat der Technische Hogeschool te Delft zich beraden over het kort geleden gepubli ceerde rapport spreiding van het hoger onderwijs. Dat de vraag naar de toekom stige behoefte aan academici en de wyze, waarop in deze behoefte kan worden voorzien, daarin aan een studie is onder worpen, wordt met waardering gecon stateerd. De senaat is echter van me ning, dat althans op kortere termijn iedere gedachte aan verdere spreiding van het technisch hoger onderwijs met nadruk dient te worden verworpen. Zou door bovenmatige groei van de be staande instellingen van technisch hoger onderwijs stichting van een derde tech nische hogeschool uiteindelijk toch ge motiveerd zyn, dan wordt aan vestiging daarvan in het oosten des lands ver de voorkeur gegeven boven het plan IJmond. Het meest klemmende argument tegen nieuwe instellingen van technisch hoger onderwijs acht de nota wellicht de on mogelijkheid daarvoor de nodige docen ten en wetenschappelijke staf te vinden. Internationaal congres consumentenorganisaties Afgevaardigden uit Amerika, Frank rijk, IJsland, Oostenrijk, Israël, Enge land, Zweden, België, Australië, Nieuw Zeeland, Denemarken, Noorwegen en West-Duitsland zyn vandaag in het Kurhaus te Scheveningen bijeengekomen voor het eerste Internationale congres van consumentenorganisaties. Op dit congres, dat tot morgen zal duren, wordt speciaal gesproken over de mogelijkhe den van internationaal vergelijkend warenonderzoek. De initiatiefnemers zijn de Engelse „Consumers Association Ltd." de „Consumers Union of America Inc." en de Nederlandse Consumentenbond. Voorzitter is de Amerikaan prof. Colston E. Warne. Een TV-spel van Joseph Kesselring Houd het eerste teugje even langer in Uw mond. U bemerkt het direct. Die voortreffelijke zeer oude WF Genever van Wynand Fockink is beter. Fris en zacht van smaak Robuust van karakter Rijp en vol van geur f 8.35 PER HELE LITER In de handige kneepfles GENEVER WF de geheide gebeide van Wynand Fockink - Anno 1679 VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Dansmuz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20.05 Omr.-ork.. viool en cello. 21.30 Li teraire discussie. 22.00 Licht emuz. 22.30 Nw. en beursber. v. New York. 22.40 Act. 22.55 Sportact. 23.05 ëleuwe gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Accor- deonmuz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. 19.10 Op de ma naf. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant 19.50 Pol. praat- Je. 20.00 Gevar. progr. 22.15 Periodieken- garade. 22.25 Gram. 22.30 Nws. 22.40 aalsportultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23.5524.00 Nw8. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 9.3011.00 Eurovisie: Openbaar Conslstorv. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televlzier. 20.30 Film. 21.00 —22.30 Blijspel. BINNENLAND In Nijmegen wordt van 14 tot 24 april onder de naam „Nyto 1960" een beurs van handel, nijverheid, horeca en hulsindustrie gehouden. De tentoonstel ling wordt georganiseerd ln samenwer king met handel en bedrijven in Nij megen. In Den Haag is op 82-jarige leef tijd overleden de heer S. S. Korthuls, tot voor kort directeur van de drukkerij Korthuls aldaar. De heer Korthuis is ruim 25 Jaar voorzitter geweest van de Federatie van Werkgeversorganlsatiën ln het Boekdrukkersbearijf. Met de „Rijndam" van de Holland- Amerlkalijn vertrokken gistermiddag uit Rotterdam een honderd jonge boeren en tuinders, afkomstig uit alle delen van ons land, naar Canada. Z(J zullen daar 9 tot 18 maanden blijven om extra ervaring ln hun vak op te doen. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft het onder de Universiteit van Amsterdam ressorterende seminarium voor massa psychologie, openbare mening en propa ganda een subsidie verleend voor een analyse van de denkbeelden welke Ne derlanders, Belgen, Fransen en Duitsers over elkaar koesteren alsmede over de Italianen en over zichzelf. Het carillon van de Expo, dat Amersfoort tydens zijn zevende eeuw feest ln 1959 zoveel goede diensten be wees ,ls thans eigendom geworden van de Nederlandse Beiaardschool te Amersfoort. De aankoop werd mede mogelijk door een gemeentelijke subsidie van f 15.500 aan de school. Het is de bedoeling het ca rillon zijn plaats op het plein Zonnehof te laten behouden. De Limburgse mijnen zullen tezamen met de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. ln 1963 te Heerlen een grootscheepse mijntentoonstelllng gaan organiseren welke een beeld zal geven van de ont wikkeling van de Westeuropee mijnin dustrie en van de Limburgse mijnindus trie ln het bijzonder. Gistermiddag is in Holte, gem. Onst- wedde het tweejarig dochtertje Grietje van de familie De Vries voor de woning onder een tractor met aanhangwagen ge raakt. Het kindje was op slag dood. - De achtste nationale kampeer- en caravantentoonstelling „Goed Kamp", die de ANWB van 8 tot en met 12 april houdt in het Houtrust-complex te Den Haag, zal vrijdagmorgen 8 april 's och- tens om half tien, worden geopend door de staatssecretaris van O.. K. en W.. mr. Y. Scholten. Tevoren zal de voorzitter van de ANWB. de heer P. F. Timmerman, de genodigden begroeten. Na reeds sinds 1 januari 1958 per sonenauto's en motorrijwielen zonder grensdocumenten te hebben binnengela ten, heeft de Duitse regering thans be sloten voor alle soorten voer- en vaar tuigen de grensdocumenten af te schaf fen. zo deelt de ANWB mee. Vooral de Nederlandse bestelwagens en vrachtwa gens profiteren van deze nieuwe vrij stelling. Pierre Jaccoud, voormalig deken van de Geneefse orde van advocaten, die we gens moord en poging tot moord tot zeven jaar gevangenisstraf is veroordeeld, heeft opnieuw gepoogd de hand aan zich zelf te slaan. Na zijn eerste, mislukte poging ln de gevangenis, die op het laat ste ogenblik door een bewaker kon wor den verijdeld, is hij naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij opnieuw poogde zich van het leven te beroven. Een ver pleger bemerkte zijn voornemen echter Intijds en wi8t het te verijdelen. BUITENLAND beschuldiging gesteld terzake van de in oktober 1957 gepleegde moord op Rose- marie Nitrlbltt, een vrouw van lichte zeden, die haar relaties vooral onder de nieuwe rijken van het Westdultse „Wlrt- schafswunder" had. Aan deze opzienba rende moord werden twee films gewijd. Rosemarle zag kans ln enkele Jaren een kostbare sportauto en een luxueuze flat by elkaar te „verdienen". De politie vond na haar dood een dagboek, waarvan de Inhoud nimmer ls onthuld, vermoedelijk omdat daarin de namen van meer dan vijftig bekende figuren worden genoemd. Rosemarle zou chantage hebben gepleegd op haar rijke relaties. Pohlmann ls reeds eerder gearresteerd geweest, maar later bij gebrek aan bewys vrijgelaten. Dr. Bruno Kreisky. de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, heeft meegedeeld dat premier Kroesjtsjef van de Sovjet-Unie aan het einde van het Jaar een officieel bezoek aan Oostenryk zal brengen. Vanaf een schip, dat ter hoogte van de Amerikaanse staat Florida voer. is een „Polarls"-raket gelanceerd. Het ls de eer ste maal dat deze ongeveer negen meter lange raket, die bestemd ls om door on derzeeboten. zo nodig onder water, te worden afgevuurd, vanaf een schip werd gelanceerd. Daar. waar de Seine door een Noordparyse voorstad stroomt, zijn de stoffeiyke overschotten van drie Algerij nen aangetroffen. Twee der stoffelijke overschotten bevonden zich ln koffers, die drijvende in de rivier werden aange troffen. De drie Algerijnen zijn met mes steken vermoord. De politie zoekt thans naar een groep Algerijnen die, naar Fran se vissers nebben verklaard, de koffers ln de rivier hebben geworpen. Amerikaanse politiemannen hebben de zeventigjarige mevr. Gladys Smith en de 86-Jarlge mej. Hannah Cannon, In woonsters van San Mateo in Callfornlë naar een ziekenhuis overgebracht, toen zij bevonden dat haar van lnsekten we melende woning ook nog een speelplaats was voor ratten. Een hernieuwd onder zoek bracht nog Iets anders te voorschyn namelijk 29.000 dollar contant geld en aandelen ter waarde van honderdduizend dollar. De belde dames zijn nu in een verpleeginrichting ondergebracht. Het stadsbestuur van Keulen heeft ongeveer de helft van de naar schatting tweeduizend wilde duiven, die zich ln de stad ophielden .doen vergiftigen, omdat de vogels de gebouwen zo bevuilden. Premier Nehroe heeft gisteren te Nieuw-Delhi op een receptie ter gelegen heid van het bezoek van president Nasser \erklaard dat Egypte's „moedig verzet" tegen de Brits-Franse aanval in 1956 alle landen die ln een moeliyke po sitie verkeren, kan leren op eigen benen te staan en niet afhankelijk te zyn van buitenlandse hulp. Tevoren had Nasser India dank gebracht voor de hulp in de afgelopen jaren, in het bijzonder in de „kritieke dagen van 1956". De Wertduitse ambassade in Tokio neeft meegedeeld, dat minister Von Brentano zijn verblijf in Japan „wegens zaken in Bonn" met een dag zal bekor ten. Hij zou vandaag naar Bonn terug keren. Bondskanselier Adenauer en ae andere leden van zijn gezelschap zullen óp 1 april uit Tokio vertrekken. DONDERDAG Diploma-uitreiking l uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-abon- nementsconcert Residentie-Orkest olv. Willem van Otterloo. Solist Cor de Groot 8 uur nam. Tearoom van der Heyden (Breestraat 85)Modeshow Jean Pierre. 8 uur nam. Oegstgeest. Witte HuisModeshow Eerste Oegstgeester Confectlehandel. 8 u. VRIJDAG Boerhaavelaan 44Diploma-uitreiking -K. Technische School „Don Bosco". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 24.30 en 79.30 uur nam. De Doelen: Leldse Amateurfotograf enver- enlging. 8 uur nam. Schuttershof: Officiële opening 10de Paasveetentoonstelling VEBO. 10 uur voorm. Steenschuur 6: Rozekrulsergenootschap. Lezing R. Vonk over de moderne zon deval. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19 gem. „Ecclesia". Den Burcht (grote zaal): Uitvoering D.O.B. „Taptemeuje". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 1011 uur voorm. Bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. J. Knopper van Gouda. Evang. Luth. Kerk: Avondgebed. 7.15- 7.45 uur nam. Halte Posthof H.T.M.: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Haagse en Marlot. 1.26 uur nam. Montgomerystraat: Eerste steenlegging Geref. Bevrijdingskerk. 3 uur nam. Schouwburg: Chr. Zangspelclub Staal- wijk voert „Sprookjesmelodie" op. 8 uur im. Zomerzorg: Receptie Voetbalvereniging „Oranje Groen". 4.307 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis): Recep tie Fa. J. v. d. Luyt en Zn. 3-5 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. A. J. v. d. Kooy. „Geloof, ongeloof en bygeloof". 10.30 uur voorm. MAANDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Herstellings oord „De Leidsche Buitenschool". 9 uur nam Medusastraat 24: Officiële ingebruik neming uitbreiding Gem. Bedryfstechnl- sche School. 3 uur nam. Rembrandtstraat 17: Jaarverg. van aan deelhouders N.V. Riedel Limonadefabrie- ken. 8 uur nam Stadszaal (grote zaal): „Ex Animo" zingt de Matthaus Passion. 7.15 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Cle voor Huish.- en Gezinsvoorlichting. Spr. dr. J A. C. de Koek van Leeuwen over de seksuele opvoeding van kinderen. 8 uur nam. DINSDAG De Harmonie: Shell-filmavond Expogé. 8 uur nam. Schuttershof: Jaarverg. Leldse Assuran tieclub. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): „Ex Animo" zingt de Matth&us Passion. 7.15 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Kalserstraat: Excursie Vola naar Sterre- wacht. 7.50 uur nam. Rem. Kerk: ds. J. Th. Mackenzie over: „Achtergronden en zin van het Avond> maal". 8 uur nam. Rijksmuseum voor GeologieLezing G. Kortenbout v. d. Sluijs over de dik huiden ln Nederland. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Mode^ show actie „Doe Open". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mlneralogl v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN VOOR VRIJDAG 1 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Ier se volksliedjes. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Dansork. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Vijftien Jaar geleden, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Pia norecital. 14.25 Gram. 14.30 Mannenkoor. 15,00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinderkoor. 'T. d. pauze: gram.) 17.40 Beursber. 17.45 ram. 17.50 Lichte muz. KRO: 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Plano duo en zang. 18.50 Regerlng6Ultz.Eml- atlerubrlek. Het emlgratiepraatje van A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pollt. praatje. 19.40 Verz.progr. v .d. millt. 20.30 Docu mentaire. 21.00 Gram. 21.10 Lichte muz. 21.30 Hij. zij. de hond en het briefje, hoorsp. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Christus en ons dagelijks leven, lezing. 22.50 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. .00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio: VP RO: 10.00 Voor de oude dag, lezing. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 V .d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Pianorecital. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsultz.Ultz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport. 12.50 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koer sen. 14.00 Kinderkoor. 14.15 Klankb. 14.35 Gram. 15.15 Muzikale biografie. VARA: 16.00 Orgelspel. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 10 Jaar Europa college, lezing. 20.20 Liederen voor de Lijdenstyd. 20.35 De Jo den in de Westerse cultuur, lezing. 20.50 ;eringsuitz.: De Verenigde Naties ln afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands permanent ver tegenwoordiger bij de Verenigde Naties. VARA: 21.00 Bekercompetitie. 21.55 Jazzmuz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperan to. 23.10 Muziekrevue. 23.5524.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e HJn van 1820 uur) I. Gioacchlno Rossini "II Barblere dl Siviglla" (le bedrijf). Komische opera in 2 bedrijven op tekst van Cesare Sterbini. Medewerkenden: Graaf Almaviva. Alvlnio Misciano. tenor; Dokter Bartolo. Fernando Corena, bas; Rosina, rijke pupil uit het huls van Bartolo, Giulietta Slmlonato, mezzo-sopraan; Figaro, barbier, Ettore Bastlaninl, bariton; Baslllo, muziekleraar van Rosina, Cesare Slepi, bas; Berta, oude gouvernante uit het huls van Bartolo, Rlna Cavallarl, mezzo-sopraan; Florlllo, dienaar van Almaviva, Arturo la Porta, ba riton; Een Officier, Giuseppe Zamplerl, tenor. Koor en Orkest van de Magglo Muslcale Fiorentlno. Dirigent: Alberto Er ede. II: Giuseppe Verdi: Ouverture "H Ves- >ri Sicilianl Rlas Symphonie Orke6t, ïerlljn olv. Ferenc Frlcsay. III: Pletro Mascagnl: Intermezzo 'l'Amico Frltz". Philharmonla Orkest olv. Herbert von Karajan. IV: Alfredo Catalanl: Prelude 4e bedryf j& Wally". Orkest van de Magglo Musl cale Fiorentlno olv. Gianandrea Gavazzenl. TELEVISIEPROGRAMMA BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Herh. v. programma's v. d. afgelopen week. 15.00 Schoolradio. 16.00 Brievenbe- antw. 16.30 Gram. 17.00 Ork.conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South East. 20.00 Gram. 20.30 Klankb. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Lezing. 22.45 Gevar. progr. 23.15 Recital. 23.45 Pari .overz. 23.55 Wetensch. nws. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamer muziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 i 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en Ierse muz. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 16.00 Fabrleksfanfare. (Om 16.30 nws.) 16.45 Lichte muz. en gevar. progr. 19.29 Weerber.nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Samenzang. 21.30 Nws. en discussie. 22.15 Gevar. muz. (Om 22.30 nws.) 23.30 Nws. 23.40 Ouderw. dansmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55- 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Amus.muz. 16.05 Volksdansen. 17.00 Nws. 17.40 Operette- conc. 19.00 Nws. en weerber. 19.35 Mu zikaal zelfportret. 21.45 Nws. en weerber. 23.35 Liederen. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 19.30 Kamer - muz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Klass. muz. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 16.25 Idem. 16.35 Lichte muz. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Boekbespr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en weerber. 19.45 Klnderweelde 20.00 Ork.conc. 2045 Kunstkaleldoscoop. 21.00 Ork.conc. (verv.) 21.35 Planoduo. 22.00 Nws. en weerber. 22 15 Documen taire. 22.45 Gram. 2.25523.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 15.00 Belg. muz. 16.07 Le Balser, opera. 17.00 Nws. 17.10 Opera (verv.) 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ge var. muz. 20.30 Kamermuz. 22.55 Nws. Hex: „Vier desperado's". (14 Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.1! dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; don derdagcyclus „De straat der geverfde lippen1'. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Hier bin lch, hier bleib' lch". (Alle leeft.). Werkdagen: 2.30, 7 er 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De liefdesnachten van Lucretla" (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Luxor: „Wolven ln de schaapskool". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De muilkorf". (Alle leeftyden) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DEIt APOTHEKEN. Te Lelden Rapenburg 9. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers)- Hel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam geh. bew. ono Den Helder regen o i Ypenburg mist ono 2 10 Vlissingen mist nno 2 11 Eelde zwaar bew. ono 2 6 geh. bew. w.stll 10 geh. bew. ono 3 10 mist nno 2 12 ono 2 12 jj| 3 Ö3 a ntï 3 9 5 0 De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg, mist Helsinki sneeuw n 9 Stockholm onbewolkt nw 5 Oslo onbewolkt w.stll Kopenhagen zwaar bew. o 3 7 Aberdeen zwaar bew. w.stll 8 Londen geh. bew. ono 2 9 Brussel mist w.stll 14 Luxemburg zwaar bew. nnw 1 13 4 0 4 1 1 -7 1 4-4 0 9-3 0 7 0 8-10 Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Malorca Lissabon onbewolkt w.stll 15 5 0 mist regen w half bew. n onbewolkt o regen ono regen w 3 9 mist wstil 14 regenbul wstll 14 zwaar bew. wstll 14 geh. bew. nnw 4 14 regen w.stll 9 regen zzw 2 18 13 onuttwoltet w regen zzo licht bew. o licht bew. w onbewoLkt n 1 13 1 15 4 15 7 0 4 13 0 0 2 9 7 8 6 0.4 5 0.1 6 0.1 4 3 6 0 5 12 0.5 3 20 11 0 3 17 10 0.1 3 16 2 13 3 0 4 19 2 0 licht bew. wnw 5 6 2

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2