Vermakelijkheidsbelasting past niet meer in huidige kader Nieuw historisch museum voor Amsterdam vindt weerklank Met een enkel woord Agenda DINSDAG 29 MAART 1960 Voorzitter Ned. Bioscoopbond: „De heffing van de vermakelijkheids belasting heeft de betekenis gekregen van een anachronisme. Deze heffing steunt namelijk op een wetgeving, die stamt uit een tijd, toen men de huidige situatie op het gebied van het amuse ment nog niet kon voorzien". „Wü weten wel, dat de gemeentelijke autonomie op het stuk van de fiscale wetgeving, vooral als het gaat om het kleine beetje eigen inkomsten, dat de gemeenten nog resteert, een rol speelt. Men mag ons aan de andere kant hier van niet de dupe laten worden, te min der daar de ontzaglijke omvang van het gemeentelijke apparaat slechts voor een zeer gering deel wordt bekostigd uit de eigen middelen van de gemeenten", zo verklaarde de voorzitter van de Neder landse Bioscoopbond, de heer Joh. Mie- dema uit Bneek, gistermiddag op de al gemene ledenvergadering van de bond in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht. Vergelijking De heer Mledema gaf een vergelijking aan de hand van de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek over 1957: de opbrengst van de gemeente lijke belastingen in het gehele land be droeg in dat jaar tachtig miljoen gulden, waartegenover aan uitkeringen aan het gemeentefonds 'n som stond van 11/4 miljard gulden. „Als men weet, dat de gemeenten in dat Jaar in totaal slechts zestien miljoen gulden - in 1959 was dat dertien miljoen - ontvingen aan verma kelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstel lingen, dan zal het duidelijk zijn, dat deze belasting zo langzamerhand iedere wezenlijke betekenis mist in de finan ciële verhouding van Rijk en gemeente" „Voor het bioscoopbedrijf echter - zo vervolgde de heer Mledema - is deze be lasting, die dooreengenomen 22 van de netto-recettes uitmaakt, een last, die naar gelang de economische mogelijkheden geringer worden, des te zwaarder drukt. Wanneer men ons wer kelijk tegemoet wil komen, dan zal het voor het Rijk toch niet zo moeilijk zijn om, gezien de enorme inkomsten, die het uit het moderne vermaak langs an dere weg verkrijgt, de gemeenten een kleine compensatie te geven, teneinde het mogelijk te maken de gemeentelijke heffingen aan vermakelijkheidsbelasting tot redelijke proporties terug te bren gen". langensfeer om geschiedt, zo is het eigenlijk ook met film en bioscoop. Het enige belang, dat de gemeente heeft, is, dat er goede bioscopen zijn met actieve ondernemers, die een goede programme ring verzorgen. Daarmede is de gemeen te gediend. Ook de omzetbelasting, aldus de heer Mledema, verdient onze aandacht. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoopbond heeft de regering verzocht het bioscoopbedrijf vrijstelling van deze belasting te verlenen, op dezelfde wijze als onder meer is geschied voor televisie uitzendingen, dagbladen en tijdschrif ten. In het hoofdbestuur van de Bond werden de heren H. S. Boekman te Am. sterdam en A. F. Wolff te Utrecht her kozen. In de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer M. Desmet te Eindhoven, die niet voor herverkiezing in aanmerking wenste te komen, werd voorzien door de benoeming van de heer J. A. M. Bouts te Geleen. De jaar stukken werden goedgekeurd. Elizabeth Andersen naar Rotterdam (Van onze Baagae redactie) Elizabeth Andersen, die vele Jaren aan de Haagsche Comedie verbonden ge weest is, zal met ingang van het komen de seizoen deze groep verlaten. Voor het seizoen 1960—1961 zal zij een engagement aangaan bij het Rotterdams Toneel. Annet Neuwenlhuijzen zal even eens de Haagsche Comedie verlaten. Met Coen Flinik vertrekt zij naar de Arnhem se toneelgroep „Theater". Fiet Dekker en Ineke Brinkman heb ben hun contract bij de Haagsche Co medie niet verlengd, terwijl ook Jan Vreeken naar een andere groep zal over gaan. RECHTZAKEN VIJF JAAR GEËIST WEGENS VERGIFTIGINGSPOGING Vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van anderhalf jaar voorarrest heeft de officier van Justitie by de rechtbank te Breda gistermiddag geëist tegen een 46-jarige huisvrouw uit Leur en tegen een 52-jarige los arbeider uit Breda we gens poging tot moord door middel van vergiftiging op de echtgenote van ver dachte, een caféhouder te Leur gepleegd. Goede bioscopen Eigenlijk is - aldus de voorzitter - slechts één conclusie mogelijk, namelijk, dat de vermakelijkheidsbelasting niet meer in het huidige kader past. Even zeer als de algehele ontwikkeling van het vermaak buiten de gemeentelijke be- De Volkswagen krijgt een „grote broer" (Van onze correspondent in Bonn) In het najaar van 1961 zullen de Volkswagenfabrieken te Wolfsburg een tweede geheel nieuw model op de markt brengen, speciaal bestemd voor Europa. Het wordt geen verbetering van het be staande type maar een volkomen nieu we Volkswagen. Deze zal het huidige type, dat zoveel succes heeft behaald en nog steeds een zeer gevraagde auto is, niet vervangen maar aanvullen. De Volkswagenfabrieken sluiten hier mede aan, by de vraag zoals die zich vooral in de Bondsrepubliek manifes teert: de vraag naar iets grotere wa gens, groter in elk geval dan de huidi ge Volkswagen. De „grote broer" van Volkswagen I zal meer accessoires krij gen, ruimer zyn, maar ook bepaald duur der dan de 4600 mark, die men thans voor het exportmodel, althans in West- Duitsland moet neerleggen. De vorm zal aangepast zyn aan wat men de Ita liaanse hjn noemt. Volkswagen II komt dus naast num mer I, die qua vorm niet minder dan 22 jaar bykans onveranderd is gebleven. De produktie van Volkswagen I be draagt op het ogenblik 3000 3500 stuks per dag. Men zal dit aantal tegen het einde van dit Jaar hebben verhoogd tot 4000 stuks.. Volgens de Volkswagenfa briek zal nummer I in de loop der vol gende jaren steeds weer op detailpun ten worden veranderd maar in grote ïynen tot in jaren ongewyzigd biyven. De vraag er naar is ondanks de grote concurrentie nu eenmaal byzonder groot. Volkswagen n zal er evenals num mer I een luchtgekoelde motor achter in krygen en grote overeenkomst ver tonen met de zogenaamde kleine Ame rikaanse compact-wagens. Het chassis zal weinig verschillen van dat van nummer I. De bagage-ruimte wordt evenwel beslist veel groter en het ge heel zal daardoor iets meer van een echte gezinsauto krygen. ZAAK „MAGERE JOSJE" IN HOGER BEROEP Dinsdag 12 april a.s. zal het Gerechts hof te Amsterdam een aanvang maken met de behandeling in hoger beroep van de zaak „Magere Josje". Naar men zich zal herinneren werd de 42-jarige S., de echtgenoot van het slachtoffer, in de cember j.l. door de rechtbank tot 10 jaar met aftrek veroordeeld en wel op grond van zware mishandeling de dood ten ge volge hebbende. Dit vonnis werd hem opgelegd, hoewel hü ontkende iets met de dood van zyn 33-jarige vrouw, die in de buurt bekend stond als „Magere Josje, te maken te hebben. Voor de rechtbank duurde de behan deling van dit geruchtmakende proces vyf dagen. Ook voor de behandeling in hoger beroep zyn diverse dagen uitge trokken. Opnieuw zullen tientallen ge tuigen moeten worden gehoord. Mr. H. G. Th. Keune, raadsman van de verdachte, poogt nog steeds nadere inlichtingen te verkrygen van een on bekende, die hem op 28 november van het vorig jaar na de behandeling van de zaak voor de rechtbank, maar nog voordat de uitspraak bekend gemaakt was, een anonieme brief met z.i. belang- ryke mededelingen toestuurde. De brief was getekend met de woorden: „Iemand die het goed meent". Mr. Keune heeft de indruk, dat de brief afkomstig is van iemand uit de buurt van .Magere Josje" en gelooft, dat de onbekende (waar schijnlijk een vrouw) hem nadere in lichtingen kan verstrekken, die van groot belang zouden zyn voor de verde diging van zyn cliënt. Hy doet een be roep op haar zich alsnog met hem in verbinding te 6tellen. Vele aankopen uit collectieDreesmann (Van onze Amsterdamse redacteur) Amsterdam krijgt een nieuw historisch museum. Dit verheugende feit is te danken aan de burgerzin van een aantal Amsterdamse notabelen, die aan de vooravond van de veiling van de collectie-Dreesmann besloten hier voor geza- meniyke rekening aankopen te doen en de aldus te verwerven schilderyen en andere kunstvoorwerpen onder te brengen in een stichting. Deze verrassende wending is een gevolg van een initiatief van burgemeester G. van Hall, dat aller wegen wetfrklank heeft gevonden. Jaj panse TV-groep naar Nederland Van 15 tot 19 mei komt een Japans televisieteam opnamen maken voor een serie programma's over Nederland. De groep, die wordt uitgezonden door de t.v.-maatschappij „Mainichi Broadcas ting System" bestaat uit een reporter en een cameraman en het 15-jarige film sterretje Haruko Wanibuchi. Haruko wordt vergezeld door haar vader, een Japanner, en haar moeder, een Oosten rijkse van geboorte. Opnamen zullen worden gemaakt van de Nederlandse bloemen en andere toe ristische attracties. Voorts zal een pro gramma worden gewijd aan het dage lijks leven van een Amsterdamse familie, aan de appreciatie van Japanse goede ren in Nederland en aan het leven van de in Nederland woonachtige Japanners. Het bezoek aan Nederland vormt een deel van een wereldreis van het tele visieteam. Hoewel het werk in Neder land maar vijf dagen zal duren, zal de opnamegroep nog verschillende malen terugkeren :n Amsterdam, dat dient als basis voor de opnamen in verschillende Westeuropese landen. Uit industriële en handelskringen van de hoofdstad werd spontaan geld bijeen gebracht om op de veilingdagen de aan kopen te doen. Een dag voor de veiling werd by notaris G. A. C. H. M. van Baal de oprichtingsacte verleden van de „Stichting to bevordering van de inrich ting van een nieuw historisch museum", die ten doel heeft voorwerpen van kunst en wetenschap te verwerven, die betrek king hebben op de geschiedenis van de stad Amsterdam en deze aan het nieuwe museum in bruikleen zal afstaan. Met de leiding van de organisatie be lastte zich mr. D. A. Delprat, voorzitter van de Kamer van Koophandel. De lei ding bij de aankopen uit de collectie- Dreesmann was in handen van prof. dr. J. Q. van Regteren Altena, directeur van het Rijksprentenkabinet. Het voorlopige stichtingsbestuur bestaat "Uit mr. D. A. Zij wilde voor jonger doorgaan dan zij was „Het was maar een grapje. M'n broer en zusje hadden met me gewed, dat ik niet met een vervalste pas de gTens over zou komen", aldus luidde het verweer van een 27-jarige Ryswi.jkse vrouw, die zich voor de Haagse politierechter had te verantwoorden wegens het plegen van valsheid in geschrifte in haar paspoort. Zy had haar geboortedatum, 1932, ver anderd in 1935. ..Nee, zo was het niet", antwoordde de politierechter, prof. Van Hattum. „Uw motief was een beetje beschamend en daarom wilt u het blijkbaar niet noe men. Maar u wilde u jonger voordoen dan u bent. Dat is een eigenschap, die u met vele vrouwen gemeen hsbt" De politierechter wees de vrouw er voorts op, dat het vervalsen van een of ficieel document aLs een paspoort door de wetgever als een zeer ernstig misdrijf is beschouwd: er kan niet minder dan twee jaar gevangenisstraf voor worden gegeven. De officier van Justitie wilde er by het stallen van zijn eis rekening mee houden, dat de verdachte deee vervalsing niet gepleegd heeft om haar identiteit te veranderen. Buitendien was de datum uiterst stuntelig veranderd. De eis luid de: f.40 boete, subs, acht dagen. Prof. Van Habt/um wees een nog cle- menter vonnis: f.25 boete, subs, vijf da gen, mede overwegende dat de reeds ge heel voorbereide buitenlandse vakantie van de jonge vrouw niet had kunnen doorgaan. Delprat, dr. M. W. Holtrop, president van de Ned. Bank, J. M. Haga, A. A. van Sandick, president van de Ned. Handel- maatschappy en mr C. T. de Bijll Na- chenius, chef-secretarie van de Ned. Bank. Op de veiling van de collectie Drees mann heeft de Stichting de hand kun nen leggen op tal van schilderijen, zil verwerk, kunstvoorwerpen en curiosa, die van historische betekenis zyn voor Am sterdam. Het ligt in de bedoeling deze verzameling aan te vullen met kunst voorwerpen, die thans nog over de ge meente-musea zyn verspreid. Vooralsnog is geen beslissing genomen over de plaats van het nieuwe museum. Wel staat vast dat het Waaggebouw op de Nieuwmarkt, waar het huidige histo rische museum van Amsterdam is ge vestigd, niet geschikt is om al het mate riaal onder te brengen. Bij het zoeken naar een onderkomen voor het museum zal ongetwijfeld de suggestie van de winkeliers van de Kal- verstraat worden bekeken, volgens wel ke het oude Weeshuiscomplex, liggende tussen de Kalverstraat en N.Z. Voor burgwal, zeer geschikt zou zijn voor de inrichting van een historisch museum. De winkeliers hebben tevens voorgesteld om op een der binnenplaatsen een thee tuin in te richten. De weeskinderen zul len over enkele maanden verhuizen naar het door de architect Aldo van Eyck ge bouwde weeshuis in Amsterdam-Zuid. N.V.V. protesteert tegen rassendiscriminatie Het verbondsbestuur van het NVV heeft de volgende verklaring verstrekt: „Met ontsteltenis en verontwaardiging heeft het bestuur kennis genomen van het wrede optreden van de Zuidafri- kaanse autoriteiten tegen het niet- blanke bevolkingsdeel. Het acht de recente bloedige botsingen een recht streeks uitvloeisel van de apartheids politiek die het volstrekt veroordeelt. Het Verbondsbestuur ondersteunt ten volle de protesten die het internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen bij herhaling over de rassendiscriminatie tot uitdrukking heeft gebracht. Het schaart zich achter de oproep van het I.V.V.V., gericht tot de consumenten tot boycot van Zuidafrikaanse produkten". BINNENLAND De 30-jarige stukadoor T. Roze veld uit Eelde (Gr.) is op de driesprong Pel- zerpol tegen een uit Pelze komende zand- auto opgereden en kort daarna aan de opgelopen verwondingen overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vyf kinderen. BUITENLAND Het Pakistaanse vrachtschip Dal Hatlm (615 ton) is ten zuiden van Ka- ratsjl in een ruwe zee gezonken. Twee opvarenden zyn gered en tien opvaren den worden vermist. Gisteren is in Santiago de zevende zitting begonnen van de economische commissie voor Latyns Amerika. Aan de byeenkomst nemen behalve alle Latyns- amerlkaanse landen de V.S., Frankrijk, Engeland en Nederland deel. Een rechtbank te Birmingham heeft aan een vyftlenjarige Jongen een els tot schadeloosstelling van 10.000 pond (ruim 100.000 gulden) toegewezen wegens de zeer ernstige verwondingen welke de Jon gen had opgelopen, toen hij zittend in ae zijspan van een door zijn broer be stuurde motor door een auto werd aan gereden. Op beschuldiging van moord op zyn vrouw is gisteren te Cardiff de 29-jarige Evan George Carter tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. Indertijd had hy verklaard dat hij zyn vrouw aood ln bed had gevonden. Hun zoontje lag met ernstige hoofdwonden naast haar. Later vatte de politie verdenkingen tegen hem op. Bij een van de bezoeken die hij aan z(jn zoontje ln het ziekenhuis bracht werd hll gearresteerd. Het kind zal waar- schynlijk, zo het ln leven mocht biyven, geestelijk abnormaal biyven. Sir Ferdinand Cavendlsh-Bentlnck, die onlangs is afgetreden als voorzitter van de wetgevende raad van Kenia, heeft meegedeeld, dat hij van plan is een „coalitie van Kenia te vormen. Deze coalitie, die bulten en boven de partyen staat, zou de vereniging van alle blanken ter verdediging van hun gemeenschap pelijke belangen tot stand moeten bren gen. In Oporto is gisteren een proces be gonnen tegen zeventien beklaagden die van subversieve actels tegen het bewind in Portugal worden beschuldigd. Eén van de beschuldigden, Horacio Gradlm, die zyn toevlucht in de Venezolaanse am bassade heeft gezocht na uit de gevan genis te zijn ontsnapt, wordt bij verstek berecht. Premier Fidel Castro heeft zondag avond te Havanna op een byeenkomst van arbeiders in de suikerindustrie ge zegd. dat de Cubaanse suikerfabrieken zo nodig zullen worden vernield indien zijn regering door buitenlandse agressie wordt bedreigd. De premier maakte de „heer- ïykheden van de vrye onderneming" be- lacheiyk en zei dat Cuba er ln 57 jaar geen enkel voordeel van had gehad Aneurin Bevan. de plaatsvervangen de leider van de Britse Labour par tij, en een van de grote figuren ln het Lager huis, heeft gisteren zijn eerste persinter view gegeven op zhn boerderij in de Chlltern heuvels. Zijn geestkracht leek ongebroken Het is zes weken geleden dat Bevan het ziekenhuis verliet. Zijn herstel is nog niet voltooid en hy zal naar zee gaan om na Pasen de zon op te zoeken. President Nasser van de Verenigde Arabische Republiek is hedenochtend met z(jn voornaamste politieke raadgevers per vliegtuig naar Nieuw Delhi vertrokken. Hij zal een bezoek van 18 dagen aan India en Pakistan brengen en besprekin gen voeren met premier Nehroe van In dia en president AJoeb Chan van Pa kistan. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio-volksuniversiteit: De mammon en de muze (de maatschappelijke voorwaar den voor de bloei van de kunst), d. prof. dr. H. Schulte Nordholt. Derde lezing: Opkomst, bloei en verval van de Floren tijnse schilderkunst in de 15e eeuw in Italië. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Muzikale quiz. 19.50 Act. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Ka- mermuz. 22.20 Gram. 22.30 Nws. en beurs- ber. van New York. 22.40 Volksliedjes met harpbegelelding. 23.00 Een wereldje op wielen, klankb. 23.15 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Gevar. muz. 18.20 Pol. praat- Je. 18.30 Amateursprogr. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Ork., koor en sol. 20.00 Lydensmeditatie. 21.00 Vioolrecital. 21.35 Prins van de kerk, lezing. 21.45 Omr. ork. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Eu rovisie Songfestival. 1960. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Fllmdocumentaire. 20.30 Film. 22.00-23.15 Eurovisie Songfestival 1960. VOOR WOENSDAG 30 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.23 Lichte muz. en reportages. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.55 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb- meded. 12.33 V. h. platteland. 1238 Or gelspel en zang. 13.00 Nws. en tentoon- stelllngsagenda. 13.20 Politiekapel. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconcert. 14.45 Volksliedjes en -dansen 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 Koorzang. 17.20 Gram. 17.35 zang en gitaarspel. 17.50 Regeringsuitz.: Sport in Nederlands Nieuw-Guinea d. D. Stobbe. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18 20 Act. 18 30 Promenade-ork. 19.00 V. d. kleuters 19.10 Geen loon naar werken, toespraak, 19.23 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d, jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.30 De man die de waarheid wist, hoorspel. 22.05 Jazzmuz. 22.20 Keuren en Advertentie Dambreuk bedreigt honderdduizenden Brazilianen Een stuwdam bii Gros in Brazilië vertoont sinds enige dagen ernstige scheuren, maar houdt toch nog stand. Er is niettemin een nieuwe breuk van 170 meter lengte ontstaan waardoor het water sneller het omliggende land over stroomt. De ingenieurs vrezen dat zy de dam niet kunnen redden. Het is nog onmogelijk het aantal slachtoffers te schatten. Uit vliegtuigen heeft men talrijke doden in het water zien dry ven. Vele bewoners hebben aan het water kun nen ontsnappen maar een groot aantal heeft de raad va nde autoriteiten om hun woonplaats te ontruimen in de wind geslagen. Men schat dat 100.000 mensen door het water zyn geïsoleerd en hun toevlucht op hoogten hebben gezocht. Acht gemeenten, zich uitstrekkend over een oppervlakte van ruim 18.500 vierkante km. bevinden zich in het over stroomde gebied. Een der steden, Limoeiro. waarvan de 46.000 bewoners zijn geëvacueerd, is onder het water verdwenen evenals enige dorpen waar van men nog slechts enige torenpunlen en de hoogste verdiepingen van moder ne gebouwen waarneemt. Advertentie WEGENS SUCCES VERLENGD. 14 DAAGSE AANBIEDING VOOR DE SCHOONMAAK. 1 rol helder wit KASTPAPIER, afwasbaar f 0.50 1 doosje PUNAISES, koper, inhoud 36 stuks f 0.18 1 rol cellofaan KLEEFBAND met houder en afscheurstrip f 0.55 TEZAMEN f 1.23 Tm. 1 april f 0.V9 Dat een profeet in zijn eigen land zelden wordt geëerd, dat ondervond ook onze landgenoot Lou van Burg, die eerst voor de Oostenrijkse en toen voor de Duitse televisie triom fen moest oogsten, vóórdat hij met zijn succesvolle spelletje „Iedere minuut een kwartje" óók voor onze Nederlandse T.V. een kans kreeg! Lees het avontuurlijke leven van deze beminnelijke artiest De volgende week in: R5 Revue, Postbus 497, Amsterdam HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN. Haarlemmerstraat 172Receptie 50- Jarlg bestaan N.V. Van Cleef .2.30-4.30 u. nam. Salonboot Ursula (Raven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 912 uur voorm., 24.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-abon nementsconcert Residentie-Orkest olv, Willem van Otterloo. Solist Cor de Groot 8 uur nam. Tearoom van der Heijden (Breestraat 85)Modeshow Jean Pierre. 8 uur nam. VRIJDAG Boerhaavelaan 44Diploma-uitreiking R.-K. Technische School „Don Bosco". 8 uur nam. I Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings- onderzoek T.B.C. 24.30 en 79.30 uur i nam. De Doelen: Leidse Amateurfotograf enver- eniglng. 8 uur nam. Schuttershof: Officiële opening 10de Paasveetentoonstelltng VEBO. 10 uur voorm. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Uitvoering D.O.B. „Taptemeuje". 8 uur nam. DINSDAG Marekerk: Herv. wykgemeente Molen wijk. Spr. ds. P. Lugtlgheid over „De ver worpene in ere hersteld". 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. A. Radnotl over Romeins bronzen vaat werk ln vry Duitsland: import of oorlogs buit? 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 24.30 en 79.30 uur nam. Schouwburg: Charlotte Köhler met „Frasquita". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-cursus „China onder rode vlag" door J. G. Waardenburg. 8 uur nam. St. Antonlusclubhuls: Gymnastlekuit- voering „Rondom de Maredyk". 8 uur nam. Schuttershof: Ledenverg. Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Filmavond Oor logsgravenstichting. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning 12.50-1.20 uur nam. Gulden Vlies: Show bad- en sportkle- dlng. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarverg. Ver. „Koninginnedag". 8 uur nam. Prytaneum: Chr. Hlst. Studenten werk groep. Spr. dr. P. L. Schoonhelm over „Doorbraak". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 912 uur voorm., 24.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Schoolvoorstel ling „Joseph in Dothan". 2.30 uur nam. Tearoom van der Heyden (Breestraat 85)Modeshow Jean Pierre. 8 uur nam. DONDERDAG AmbachtsschoolDiploma-uitreiking Vakavondschool. 8 uur nam. De Doelen: Bultengew. alg. ledenverg „Het Nederlandsche Roode Kruis" afd Leiden. 5 uur nam. Gulden Vlies: Modeshow fa. de Groot e.a. voor Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. Halte Posthof H.T.M.: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Haagse Bos en Marlot. 1.26 uur nam. Schouwburg: Chr. Zangspelclub Staal - wyk voert „Sprookjesmelodie" op. 8 uur nam Oegstgeest (Witte Huls): Recep tie Fa. J. v. d. Luyt en Zn. 3-5 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. A. J. v. d. Kooy. „Geloof, ongeloof en bygeloof". 10.30 uur voorm. MAANDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Herstellings oord „De Leidsche Buitenschool". 9 uur nam Rembrandtstraat 17: Jaarverg. van aan deelhouders N.V. Riedel Limonadefabrle- ken. 8 uur nam TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Rex: „Vier desperado's". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; don derdagcyclus „De straat der geverfde lippen". Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Hier bin ich, hier blelb' ich". (Alle leeft.). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De liefdesnachten van Lucretla". (18 Jaar) Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Luxor: „Wolven in de schaapskool". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De muilkorf". (Alle leeftyden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND Te Lelden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. By geen gehoor by Uw bulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. kiezen, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23 00 Tussen mens en nevelvlek, le zing .23.15 Muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Dombey en Zoon, hoor spel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Met Pit op pad. praatje. 13.25 Promenade ork. en omr. koor. 14.15 Gram. 15.35 Blaas- kwlnt. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Koorconc. 17.40 Beursber. 17.45 Pianospel. NCRV: 18.15 Het Spectrum. 18.30 Le ger des Heilskwartler. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianospel. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Passlestonde. 20.40 Concert- gebouwork. en solist. 21.30 Gram. 21.45 Trein 5086, klankb. 22.10 Gltaar-ens. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Kapel. 23.30 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) Patricia (Prado), Orkest Bert Kampfert Hey Eula (North), Orkest Max Greger; Till (Sigman), Ork. Bert Kampfert; Ich freue mich dasz wieder Sonntag 1st - Horst du mein heimllches Rufen - Du und Ich lm Mondenscheln - Verglss mein nicht - Ro- ter Mohn - Liebling was wird nun aus uns belden - Lill Marleen - Davon geht die Welt nicht unter - Heimat, deine Sterne - Komm zurück -Und wieder geht ein schoner Tag - Blau ist das Meer. Lale Andersen. Angele Durand. Fred Bertel- mann, Camlllo, Paul Kuhn, Kurt Wehof- schltz. Gunnar Winkler, Hansen Septett, Die Seelords, Orkest Horst Kudritzky; You don't know me (Walker), Orkest Bert Kampfert. Tequila (Rio), Orkest Max Gre ger; Catalania (Kampfert), Orkest Bert Kampfert; Bel mlr bist du schön (Secun- da). Shoo shoo baby (Moore), The An drews Sisters; Jumpin' with Jonah (Jo nes) Mack the knife (Brecht), The Jonah Jones Quartet; Would you like tot take a walk (Warren), Trio Jackie Davis; Be my guest (Domino). Fats Domino; Beau night ln Hotchkiss Corners (Magldson), Trio Jackie Davis; A kiss to build a dream on (Kalmar), The Jonah Jones Quartet; Just a gigolo (Casueel), The Jonah Jones Quartet: Tenderly (Lawrence), Volare (Mo dugno), The McGulre Sisters; Da „Chez nous" (Trovajoll), Orkest Armando Tro- vajoli; Summer time ln Venice - Anema e core - La plu bella del mondo, Orkest Henri Segers; Non c'è sabato senza sole (Mangione), Paolo Sardisco; Marechlare - Mamma - Luna lunatica. Orkest Henri Se gers; La bella (Granata). Rocco Granata; Core 'n grato (Catarl). Orkest Henri Se gers; La paloma (Yradler), Sextet Rlghl en Saltto; L'autunno non triste (Bar- ban), Sextet Righi en Saltto; Vola Co- lomba - Arrlvedlrci Roma, Orkest Henri Segers; Chanson de Gervaise (Auric), Or kest Franck Pourcel; A la belle étolle (Kosma). Les feullles mortes (Kosma), Juliette Gréco; Casino blues (Denoncin), Orkest Franck Pourcel: Sensatlonnel (Hey- ral). Yves Montand; Le gamin de Paris (Marls), Yves Montand; Les yeux d'Elsa (Ferrat), Orkest Franck Pourcel; Deux enfents (Castel), Nadine Claire; Qui me déllvrera (Louvier), Nicole Louvier; Tol l'oiseau (Bécaud). Orkest Franck Pour cel. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00-17.30 V. d. Jeugd. NTS: 17.3017.40 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Jeanne d'Arc au Bücher, oratorium. KRO: 22.00 Filmkron. 22.20 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Twintig vragen .14.40 Gram. 15.00 School- radio. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Progr. v. oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.35 Volksdansen. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Klank beeld. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Vlool en piano. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en samenzang .14.00 Gevar. progr. (Om 14.30 nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.). 16.00 Verz. progr. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races en fevar. muz. 1,8.30 Nws. en gevar. progr. 9.29 Weerber.. nws., act. en lichte muz. 19.40 Rep. crlcketwedstr. 19.45 Hoorspel. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. en verz. progr. 23.30 Nws. 23.40 Rep. crlcketwedstr. 23.43 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.). 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Operettemuz. 14.15 Balletmuz. 16.05 Klavecimbelrecital. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Filmkron. 20.00 Hoorsp. 21.10 Kamermuz. 2145 Nws. en weerber. 22.10 Ork. conc. 23.35 Ork. conc. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram. 13.30 Hoorsp. 14.20 Sol. conc. 21.00 Hoor spel. 23.10 Nwe gram. 23.40 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.45 Ork. conc. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Leken- moraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse lie deren .20.00 Klankb. 20.30 De academie der discofleien. 21.30 Gram. 22.00 Nws. en weerber. 22.15 Praatje. 22.25 Psalmen. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 12.45 Gram 13.00 Nws. 14.18 Gram. 14.30 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Operettefragm. 17.46 Gram. 18.30 Jazz muz. 19.30 Nws. 20.00 Komedie. 22.10 Ka mermuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam geh. bew. ono Den Helder regen Ypenburg geh. bew. Vllsslngen geh bew Eelde geh bew De Bilt motregen Twente geh. bew Eindhoven <*eh bew. Z.-Limburg mist Helsinki zwaar bew no Stockholm licht bew. n Oslo zwaar bew. w.stil Kopenhagen half bew no Aberdeen onbewolkt w.stil |o I oS3 a Sm s cS 9 6 5 1 13 5 4 0.6 ono 5 6 5 3 no 7 6 6 4 ono 8 8 3 0.1 ono 6 8 6 0.1 ono 4 8 4 0 ono ono 4 9 6 0 Londen regen Brussel regen Luxemburg zwaar bew nno 8 7 3 no 0 0.2 7 3 9 7 0.1 Parys '- rdeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mllnchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Madrid Mal lor ca Lissabon regen zwaar bew geh bew. zwaar bew, geh. bew. geh. bew. geh. bew. regen motregen regen regen half bew. half bew zwaar bew zwaar bew licht bew. licht bew. licht bew. 8 1 5 4 8 9 3 16 wstil 15 ozo 3 14 w.stil 18 n 3 12 9 6 ono 4 9 3 0. nno 4 18 7 0 wzw 2 16 2 0 w.stil 19 9 0. w.stil 15 8 3 w.stil 14 7 2 no 2 18 9 0 w.stil 21 3 0 wnw 2 z 4 15 11 1 no 1 15 11 0 w 5 13 5 0 w.stil 4 0 nw 4 16 7 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2