HONIG Kikvorsman Lourmais enthousiast in Rotterdam ontvangen Tover 6 borden heerlijke soep uit elk pak! soepen Jousko Williams te sterk voor de Nederlandse paarden Om de Zilveren LD-koning HEIDENRIJK SABELKAMPIOEN NA BARRAGE MET KARDOLUS MAANDAG 28 MAART 1960 De kikvorsman Louis Lourmais is za terdagmorgen aan de Parkkade te Rot terdam aangekomen. Deze aankomst betekende voor bem het einde van een ruim 1000 km. lange zwemtocht, die 18 dagen duurde en welke hij op 8 maart j.l. in Schaffhausen begon. Deze „Operatie Rijn nul graden" zal de derde en laatste training zyn vóór zijn grote experiment in het ijskoude water van de poolzeeën, zo verklaarde de kikvorsman voor zyn vertrek. Met deze tocht wilde hij erop wyzen, dat het voor de naaste toekomst van het groot ste belang is de „voedselkelder" van de yszeeën te onderzoeken. Bovendien, zo zei de heer Lourmais, sterven er ieder jaar drenkelingen in de koude zeeën. Toch is het volgens hem mogelyk een groot aantal mensenlevens te redden dank zij een speciale uitrusting, waar mee het in het ijskoude water uit te houden is. Zijn voorgaande experimenten werden gehouden in december 1958, toen hy de Canadese rivier de Fraser veroverde, waarbij hy 1000 km. in 17 dagen zwom in ijskoud water en in april 1959, toen hy de St. Laurensrivier, bedekt met ys- schotsen, zwemmend afzakte. Ook óp het laatste traject werd Lour mais begeleid door zijn vrouw Liliane. Bovendien kreeg hij enige honderden meters voor het eindpunt gezelschap van 16 leden van de Ned. Bond voor Onder watersport. Met gele bossen narcissen waren ze van een sleepboot af te water gegaan, in v-vorm zwom men achter het echtpaar. De hekkesluiters torsten een Nederlandse en een Franse vlag met zich. Onder het geloei van scheeps- sirenes kwamen de zwemmers aan de Parkkade aan, waar een groot podium stond opgesteld. „Weest welkom Louis en Liliane" stond in het Frans te lezen op het spandoek dat er boven hing. Er waren veel belangstellenden op de been. Even eerder was er wat verwarring ontstaan omdat toen het echtpaar Lourmais nog niet in zicht was een kikvorsman, begeleid door volgboten kwam aanzwemmen. De kleur van zyn rubberpak verraadde echter, dat het de Fransman niet was. Het bleek een stu dent te zfjn, die met enkele studiegeno ten dit grapje op touw had gezet. Met een hoera'tje werd hy verwelkomd. Twee aanslagen per postpakket in België De Belgische justitie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de afzender van twee postpakketten, die vrijdag in Brussel en Luik zyn bezorgd en die een dodelijke inhoud bevatten. Een van de pakketten werd geopend door een Luikse geschiedenisleraar, de 48-jarige Georges Laperches uit Luik. met het gevolg dat hu vrijdagnacht in een ziekenhuis is overleden. Het tweede pakket, dat even eens een met springstof opgevuld boek bevatte, was geadresseerd aan een le raar in Brussel, de 44-jarige Pierre le Greve. Deze echter kreeg argwaan toen •hij al met het openen van het pakket was begonnen en waarschuwde de po litie hetgeen hem hoogstwaarschijnlijk het leven heeft gered. Hoewel officieel daarover geen enkele mededeling is verstrekt worden beide aanslagen in verband gebracht met eer dere Algerijnse activiteit in België, die enkele weken geleden o.m. hebben geleid tot de moord op een Algerijns student in Brussel. De heer Le Greve is lid van het comité „Vrij Algerije". Aanvankelijk werd gemeld, dat ook de heer Laperches van een dergelijke organisatie lid was. By onderzoek is echter gebleken, dat het aan zyn adres gerichte pakket geen voornaam bevatte, hetgeen het vermoe den heeft doen ontstaan, dat het aan een van zijn zoons was gericht, die is aangesloten bij een uiterst-linkse be weging. Gezien de deskundigheid, waarmee de springstof in de boeken was verborgen, wordt vermoed, dat men te doen heeft met een organisatie, die al eerder op deze wijze in andere landen heeft ge tracht zich van tegenstanders te ont doen. In de Belgische pers wordt hierbij gedacht aan een daad van de „Rode Hand", een organisatie die zich zou be zig houden met het bestrijden van na tionalistische Algerijnse activiteit in het buitenland en die enkele maanden ge leden ook wel verantwoordelijk is gesteld voor sabotagedaden aan schepen in de haven van Antwerpen, die voorraden zouden vervoeren voor het Algerijnse Bevrijdingsfront. De Franse kikvorsman Lour mais beëindigde zaterdag in Rot terdam zijn 1000-km zwemtocht door de Rijn. Op de Parkkade werden hij en zijn vrouw Liliane in de bloemetjes gezet. Op de ach tergrond leden van de Nederlandse Onderwaterjagersclub, die Lour mais op het laatste deel van zijn tocht begeleidden. Toen het echtpaar aan wal stapte werd het verwelkomd door de Franse consul-generaal A. Bernard. De Neder landse zwemster Cockie Gastelaars hing het echtpaar een krans om. ALTIOR VERLOOR DE LAATSTE WEDSTRIJD Enkele blunders van de Langeraairse achterhoede zyn er in de thuiswedstrijd tegen Onze Gezellen oorzaak van ge weest, dat de gasten aan goedkope doel punten en de volle winst (kwamen. In de dertiende minuut plaatste de midvoor van^ie gasrben de bal met een tam schot over de uitgelopen doelman Sassen in het net (01>- Jan van Ha meren maakte twintig minuten later ge lijk (1—1). Met de balans in evenwicht brak ook de rust aan. De tweede helft was acht minuten oud, toen doelman Sassen opnieuw naar het net kon voor een treffer van de mid voor: 12. Weer was het Van Hameren, die de partijen gelijk trok, 22. Nadat de snelle linksbuiten een ren met een voltreffer had besloten (23), kwam Altior nog eenmaal naast de bezoekers dit keer door Ouwerkerk 33. Het laat ste woord was echter aan de gasten, die door hun midvoor, dank zij een fout van spil Van der Jagt, nog net op tijd het winnende doelpunt op het bord konden brengen: 3—4. Kampioen Hillegom won bij DOSR (1—4) Nadat de DOSR-voorzitter, de heer A. Zaal, de kampioenen had toegesproken en daarbij een boeket anjers had aange boden, ontwikkelde zich een aantrekke lijke wedstrijd. Hillegom bleek technisch beter, maar DOSR kon de balans aan vankelijk door enthousiast spel in even- w:'ht houden. De gasten bleken echter st over betere schutters te beschik - ki waardoor de rust dank zij treffers van P. Buis met een kopbal. De Jong na een soloren en opnieuw Piet Buis met een schot met 30 bereikt werd. Dank zij het feit, dat een der Hille- gommers in de tweede helft de bal met de hand speelde binnen de beruchte lij nen, kon Olijerhoek een strafschop be nutten 13. Kort daarop gebeurde het zelfde aan de andere kant en ook Lok ker gebruikte deze kans (14). Daar bleef het by. WIELRENNEN UITSLAG DERDE COMPETITIERIT Swift A- en B-klasse (64 km)1. A. v. d. Kraay, 1 uur 32 min.; 2. W. v. d. Berg; 3. A. Hiltebrand; 4. P. v. d. Berg; 5. C. Kloosterman; 6. Th. de Vroomen; 7. Somerveld; 8. A. Prangers; 9. A. van Kempen; 10. W. Hilgersom; 11. J. Hil- gersom. C-klasse (28 km): 1. F. Leemans, tijd 51 min. 2. H. Boelee; 3. A. Wolswyk; 4. P. de Jong; 5. C. van Dam; 6. A. Sik- king; 7. K. Kuilenburg; 8. B. Kerkvliet. HONIG geeft u niet 4 maar 6 borden soep uit elk pak. Dat betekent dat u 2 borden extra kunt geven als ze er om vragen en dat doen ze! HONIG soep - gemaakt van de fijnste ingrediënten - smaakt naar meer. En die „zes borden" zijn ook zo gemakkelijk als u voor 2 dagen soep wilt klaarmaken. royale Juliennesoep 48 ct Kalfssoep 48 ct VermiceUisoep 43 ct VOOS ÓSÓHM* Openingskoersen te Duindigt Triomf van Home Run bij de volbloeds (Van onze medewerker) Duindigt koerste voor het eerst dit jaar en dat betekende, dat de volbloeds na een lange winterrust weer in actie kwamen. De nieuwe Franse drafaanwinst van de heer Post te Nootdorp, Jousko Williams (Heskes), die in Sterrebeek zyn halfbroer Hairos II klopte, liet geen twijfel aan zijn capaciteiten bestaan. In de internationale draverij waren de koppaarden spoedig van het toneel verdwenen en voor de tribune leidde Tarantella voor Trudi Troth an, Rudolf G en Jousko, die 20 meter moest geven. Aan de overzijde zette de Franse hengst zyn aanval op de leiders in, die even na de voorlaatste bocht moesten capituleren.; Als eerste ging hy de rechte lyn in en triomfeerde in 1.22.4 km.-tyd gemakkelijker dan het kleine verschil met Tarantella deed vermoeden. Trudi Trothan (Geer- sen) werd derde. Godolphin Arabian-prijs1. Home Run (H. J. v. d. Kraats); 2. Swashbuckler; 3. Leone. Tot.: w. f2.50; pl. f 1.60, 2.40; gek. f 4.70; cov. f 5.30. Byerley Turk-prijs; 1. Arklow Rock (A. W. van Dijk); 2. Bold Cavalier; 3. Cold Water. Tot.: w. f2.40; pl. f 1.20, 1.50, 1.60; gek. f6.50; cov. f 6.20. Erica-prijs: 1. Youthful Nora Spencer (J. v. Dooyeweerd) (1.29.8); 2. Yvonne Heny; 3. Ypernoron. Tot.: w. f 1.80; pl. f 1.20, 1.70, 1.50; gek. f7.-; cov. f4.90. Edelman-prijs1. X Lady Hollandia (F. J. Eerenberg) (1.28.1); 2. X Hanover; 3. Xea Justlssima K. Tot.: w. f2.-; pl. f 1.20, 1.20, 1.30; gek. f5.40; cov. f4.80. Edeldame-prijs1. Vrijbuiter (P. M. Smit) (1.25.5); 2. Wilschot; 3. Winston Hanover. Tot.: w. f6.70; pl. f3.50, 2.50; gek. f 28.30; cov. f 5.50. Elisabeth-prljs. Voor amfrteurrljders1. Xlphon L (J. Zeeman) (1.27.5); 2. Tea; 3. Van H. Tot.: w. f 1.90; pl. fl.20, 1.60, 1.50; gek. f7.20; cov. f4.60. Edel Scott-prJjs: 1. Upper Ten (W. Leeuwenkamp) (1.23.9); 2. Troubadour; 3. Uranium H. Tot.: w. f4.30; pl. f 1.90, 2.10, 2.50; gek. f4.60; cov. f5.50. E Carla Lee-prljs: 1. Jousko Williams (A. G. Heskes) (1.22.4); 2. Tarantella; 3 Trudl Trothan. Tot.: w. f 1,70; pl. f 1.-, 1.-, 1.-; gek. f4.30; cov. f2.80. Totalisator-omzet: f135.135. Soekarno's nieuwe parlement President Soekarno heeft gisteren de samenstelling van het nieuwe Indonesi sche parlement bekend gemaakt. Deze is ais volgt: de regeringsgezinde Natio nalistische party PNI 44 zetels, de or thodoxe Mohammedaanse Nahdatoel Oelama 36, Communisten 30, de Chris telijke Party zes, de Katholieke Party vijf, het Indonesisch Mohammedaans Verbond vyf, de Perti Moerba een en de .Nationalistische Indonesische Party Partij één. Onder de „Functionele groeperingen" heeft het leger 15 zetels, de Marine 7, Luchtmacht 7, Politie 5, Boeren 25 en Arbeiders 25. Soekarno zei dat. zoals eerder meege deeld, de algemene verkiezingen voor het partijdeel van het parlement voor het einde van 1962 zullen worden ge houden. De president zond op 5 maart het zit tende. gekozen, Parlement naar huis, omdat het niet genoegzaam samenwerk te met de regering en omdat naar zijn zeggen de samenstelling ervan de eenheid van de staat in gevaar bracht. Het nieuwe Parlement 261 leden, van wie er 130 behoren tot politieke partijen en 131 tot de z.g. „functionele groepen": arbeiders, het leger, studenten e.d. Bij de huidige reorganisatie van het Parlement verdwijnt de „Masjoemi" met zes splinterpartijen, van het toneel. Twee leiders van de Masjoemi hebben echter zitting gekregen in de groep van de studenten en die van de arbeiders. De communistische partij verliest slechts 2 van haar 32 zetels in het oude Parlement. Stakingsverbod in Indonesië De Indonesische minister van Defen sie, chef legerstaf Nasoetion, heeft alle stakingen in Indonesië verboden ver klaard. Dit heeft de secretaris van de instantie, die de voormalige Nederlandse ondernemingen in Indonesië beheert, majoor Soehardiman zaterdag meege deeld. In Semarang waren kortgeleden arbei ders van een ijsfabriek en werfarbeider in staking gegaan om hun eisen om ho gere bonus-uitkeringen (voor het Leba- ranfeest - het einde van de vasten) kracht bij te zetten. Deze bedrijven wa ren vroeger Nederlands bezit. Generaal Nasoetion heeft gelast dat de werknemers in de voormalige Neder landse bedrijven een uitkering zullen krijgen tussen 50 en 200 roepiah en ar beiders een van tussen de 50 en 100 roe piah. De chef van de Marinestaf, commo dore Martidinata heeft verklaard dat alle scheepvaartmaatschappijen en aan verwante bedrijven „voor de Staat vi taal" zijn. Dit betekent dat stakingen en uitsluitingen bij deze maatschappijen verboden zijn. Boekenmarktprijs voor ex. luit. generaal Wilson De „Boekenmarkt"-piijs die in Den Haag aan het eind van de zgn. nonfic- tionmarkt op 2 april a^. zal worden uit gereikt. valt ten deel aan de heer J. J. C. P. Wilson, voor zyn driedelig werk „Van Warschau tot Hiroshima". De jury, door de Vereniging van Let terkundigen aangewezen, bestond uit dr. J. W.Schulte Nordholt, mr. Evert Straat en de heer P. J. van Swigchen (direc- teur Openbare Leeszaal Den Haag). SPORTSPL1NTERS De Belg Arthur Decabooter is win naar geworden van de tweedaagse wie lerwedstrijd „Dwars door België". Het eindklassement werd: 1. Decabooter (B.) 10.37.30; 2. Sorgeloos (Belg.) 10.37.47; 3. Scheepens (Belg.) 10.38.14; 4. Fore (Belg.) z.t.; 7. Wagtmans (Ned.) z.t. Piet Damen is zondag als derde ge ëindigd in het „Fruitcriterium", een wegwedstrijd in de buurt van het Bel gische plaatsje Alken, waarvoor 108 ren ners startten. Hij vormde een kopgroep met Martin van Geneugden en Rene v. Meenen, die voor hem finishten. De „Ronde van Duisburg" voor amateurs, een rit over 112 km., die zon dag onder slechte weersomstandigheden werd gehouden, is een triomf geworden voor de Nederlander De Jong. Hij reed de afstand in 2.45.00. De Duitser Koch werd tweede, de Nederlander Boom der de. De Fransman Gracieux Lamperti heeft te Marseille zijn titel van Euro pees kampioen vedergewicht behouden door een puntenoverwinning in 15 ron den op zijn uitdager de Spanjaard Ma noio Garcia. Frankrijk heeft zich gekwalificeerd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams. Zondag won het Franse nationale voet balelftal in Wenen de tweede wedstrijd voor de kwartfinales tegen Oostenrijk met 4—2, nadat bij de rust de Oostenrij kers nog met 10 de leiding hadden ge had. De eerste wedstrijd tussen beide landen werd door Frankrijk gewonnen met 52. - De Belg Olivier Gendebien en de Duitse coureur Hans Hermann hebben met 'n Porsche de 12 uursrace van Seb- ring, de tweede wedstrijd die telt voor het wereldkampioenschap sportwagens (merken), gewonnen. Zij legden in 12 uur 1648,08 km. (196 ronden) af. De Nederlandse equipe Ca- rel Godin de Beaufort-Jan Bootz werd met een Porsche elfde met 25 ronden achterstand op de winnaar. Tydens een zaterdag te Roermond gehouden vergadering van de spelregel en protestcommissie van de KNVB is het protest van De Baronie, ingediend na de op 13 maart jl. voor de tweede divisie A gespeelde wedstrijd Roda SportBaro nie, afgewezen. Het team van HYS „HOKY" heeft zaterdagavond in Luik een vriendschap pelijke ijshockeywedstrijd gespeeld tegen de club van die naam. De Belgen won nen de ontmoeting met 116. Het Engelse amateurelftal, dat za terdag a.s. in Zwolle voor de voorronde van het Olympisch voetbaltoernooi te gen de Nederlandse amateurs speelt, heeft zaterdag te Southend met 21 van Schotland gewonnen. - Als voorbereiding op de wedstrijd tegen het jeugdteam van Niederrhein, zondag a.s. in Amsterdam, speelt het Nederlandse jeugdelftal (16-18i woens dag in Arnhem een oefenwedstrijd tegen de eerste divisieclub Vitesse. - Norma Thrower, een Australische atlete die zaterdag werd gekozen in de Australische ploeg vs)or de Olympische Spelen, vierde dat door in Brisbane de 80 meter horden af te leggen in 10.6 sec. Daarmee evenaarde ze het wereldre cord op dit nummer dat in bezit is van de Duitse Centa Gastl en de Russische Galina Bystrova. De semi-interland hockeywedstrijd tussen de dames B-ploegen van België en Nederland, die zaterdagmiddag op het terrein van Antwerpen werd ge speeld is geëindigd in een gelijkspel: 1-1. Bij de rust hadden de Nederlandse da mes een 10 voorsprong. De heer Wilson is gepensioneerd lui tenant-generaal der Generale Staf. Zijn bekroonde werk is indertyd in artikel vorm versohenen in de Nieuwe Rotter damse Oourant onder de titel „Tien jaar geleden". Jan van Dooyeweerd won van de kop af het eerste nummer met Youthful Nora Spencer, in een veld van 11 paar den. J. van Leeuwen deed met Yvonne Heny nog. zij het vergeefse, pogingen de leidster te onttronen, doch bleef tweede voor Ypermoron. In de Edelmanprijs nam Xea Justis- sima K (J. v. Leeuwen) het com mando op zich, gevolgd door X Lady Hollandia (Eerenberg). Bij het ingaan van de rechte lyn ging deze de kop- loopster voorbij en finishte als eerste in 1.28.1 km.-tijd. X Hanover (Tesse- laar), die 40 nieter moest geven, kon Dynamo overspeelde HVL na rust Het gaat de laatste weken helemaal niet best met HVL. De roodhemden lij ken het vertrouwen in eigen kunnen volkomen te hebben verloren. Het eer ste kwartier lukt het meestal nog wel. maar zodra de tegenstanders ook maar één enkel doelpunt voor komen, zakt het spelpeil bij Rynsburger en zijn mannen snel naar een dieptepunt. Willen de roodhemden hun pas veroverd eerst e klas serschap niet verliezen, dan zullen zij toch fluks uit andere vaatjes moeten gaan tappen. Weliswaar staat momen teel het Schiedamse Wilton Feijenoord nog puntloos onder aan de ranglijst met 4 punten achterstand op HVL maar de Schiedammers moeten nog tweemaal tegen HVL in het veld en met het futloze handbal van de Roomburg bewoners voor ogen, 'houden we voor die ontmoetingen ons hart vast. Dat het kan toonde de HVL-voorhoede in het eerste kwartier van de wedstrijd HVLDynamo. Gelijk op gingen toen van weerszijden de doelpunten ln de touwen. Nadat echter international Dick Scheffer voor 43 had gezorgd en kort daarop nummer 5 voor Dynamo liet aantekenen, was het met HVL ge beurd. Met de rust stond Dynamo al ge wonnen (84). Het einde kwam met een pijnlijke 10—16-nederlaag voor HVL. schaken De stand na de tweede ronde van de wedstrijd om het persoonlijk schaak kampioenschap van de LSB luidt: Eerste klasse: Th. v. d. Oord en R. D. Westra 2 punten: Th. Piket en J. van Steenis 1%; Drs. P. Selier, mr. A. J. Mul der, A. Smit. W. S. J. Westra 1 punt pl. afgebr.; J. Koet. J. J. Piket. H. Th. Wei land, C. v. Dijk, R. A. G. de Graaff, W. F. Schuss 1 punt; W. G. Demmendal, A. H. Hooyer Vz punt; A. P. J. M. Geyer, M. D. Etmans, J. J. Bizot, E. Ketting 0. Tweede klasse: Th. Aussen 2 punten; F. v. d. Kaay, G. P. Sluyts, A. Spek 1%; p. J. Piket, J. Ligtvoet, K. W. v. d. Wil- Mk, Y. Hortensius, Y. W. Slieker. A. Momberg. J. G. L. Tervooren 1; C. J. Verbiest A. G. v. d. Voorst, J. G. Be the 0 met haar snelle eindspurt de leidster niet meer bereiken, doch klopte op foto X Justissima voor de tweede plaats. Vrijbuiter (P. Smit) won verrassend van de kop af de Edeldameprijs, waar in Winston Hanover (Leeuwenkamp) zijn eindspurt wel wat laat inzette en het niet verder dan de derde plaats kon brengen met klein verschil op Wil schot (J. v. d. Berg). Xiphon L (Zeeman) schoot in de amateurskoers als een kanonskogel naar de kop en bleef voor het verdere gedeelte van de strijd onbereikbaar voor zijn achtervolgers. Tea (P. Ver hoeve), die aanvankelijk een duel om de tweede plaats uitvocht met Rolan- dus, handhaafde zich, hoewel de aan stormende Van H. haar bijna deze plaats ontnam. In de uiterst spannende strijd om de Edel Scott-prijs behaalde Upper Ten (Leeuwenkamp) uiteindelijk een mooie 1.23.9 zege. Victor Hollandia (Vergay), die lang het commando voerde, viel tot de vierde plaats terug en Troubadour (Heynen) ontnam kort voor de eind streep de 2de plaats aan Uranium H. Met vele lengten voorsprong won Patachou (Kammerzelt) de ren der 3-jarige volbloeds voor Kobette (Van Dijk), die op haar beurt 4 lengten voor Raden Mas (Pye) bleef. In de tweede ren zegevierde Home Run (v. d. Kraats) van de kop af met 3 lengten over Swashbuckler (Delbras- sinne), die steeds tweede lag. Op vele lengten volgde Leone als derde. De laatste ren bracht een overtui gende zege van Van Dijk met de zeer goede Arklow Rock, die in het rechte eind de steeds leidende Bold Cavalier (v. d. Kraats) met 2Vè lengte het na kijken gaf. Op 1 lengte werd Cold Wa ter (v. d. Harst) derde. De uitslagen lulden: Darlev Arabian-prijs: 1. Patachou (A. Kammerzelt): 2. Kobette; 3. Raden Mas. Tot.: w. f3.40; pl. f 1.80, 3.-; gek. f 19.30; cov. f 10.10. WÊÊÊ Duindigt heeft zijn poorten weer geopend. Op de foto ziet men een moment uit de Edeldameprijs. Op kop ligt Piet Smit met Vrijbuiter. CRICKET Vijfde testmatch West IndiëEngeland BRITTEN SCOREN 393 RUNS Op de tweede dag van de vijfde test match tussen West-Indië en Engeland, die te Port of Spain (Trinidad) wordt gespeeld, heeft Engeland zijn eerste in nings afgesloten op 393 runs all out. West-Indië scoorde daarna 49 runs voor het verlies van één wicket. Het was vooral aan Sonny Ramadhin de gevaarlijke spinbowler van West- Indië, te danken dat de Engelsen in weerwil van hun 256 runs voor het ver lies van drie wickets op de eerste dag de 400 runs niet overschreden. Ra madhin nam vier wickets voor slechts 26 runs. Aan beide zijden werden „verliezen" geleden. Bij de Engelsen moest Ken Barrinton zich wegens een vingerbles sure tijdelijk laten vervangen, bij de Westindiërs trok openings-batsman Conrad Hunte zich terug nadat hij een „bumper" van Freddie Trueman had willen hoeken. De opspringende bal ver wondde hem in het gelaat, de wond moest worden gehecht. Van de Engelse batslieden zorgden al leen Jim Parks, de invaller wicketkee per en Ken Barrington, die later op nieuw aan het wicket kwam, Voor rede lijke totalen op deze tweede dag. Parks scoorde 43 punten, Barrington 69. De 20-jarige Heidenrijk uit Am sterdam, die als sergeant-sportin- structeur voor de landmacht gele gerd is in Laren (N.-H.), heeft dankzij een ondubbelzinnige over winning in een barragepartij de titelhouder van het vorig jaar, Kardolus (Den Haag), onttroond ATLETIEK Dick Richardson uit Wales heeft gisteravond in Dortmund in een gevecht met de Duitser Hans Kalbfell de Euro pese titel in het zwaargewicht veroverd. Kalbfell werd in de dertiende ronde uit geslagen. Leidse successen in Den Haag Bij de open Haagse veldloop-kampioen schappen werden enige zeer goede re sultaten geboekt door Leidse atleten. Gijs Hoope (A.V. Holland) werd le bij de A. jun. over 3500 meter in 10.11-8, zijn clubgenoot Jan Brandt 2e in 10.25.5 en de Bataven junioren Brugman en Homan resp. 3e en 4e in 10.35 en 10.48.4 een volledig Leids succes dus. De Bataaf Kraan werd tenslotte 2e in de C-klasse in 10.31.2. en is sabelkampioen 1960 van Ne derland geworden. De 23-jarige tekenaar Kardolus scheen regelrecht op een verlenging van zijn kampioenschap af te gaan, toen hij in de finale 4 van zyn 5 tegenstanders had verslagen, terwijl Heidenrijk zijn eerste partij in de finale met 5-4 van Van Beem verloor. De strijd tussen de vier overige finalisten was zo scherp, dat ieder van hen ten minste 3 partyen verloor. Zo kwam na een hele dag schermen in de Rotonde van de Houtrusthallen te Den Haag 's avonds om half acht de laatste partij tussen Kardolus en Heidenrijk. De laatste moest winnen om nog een kans te hebben. Maar dat deed hij dan ook. Telkens fouten van de kampioen pijlsnel benuttende nam hy een voorsprong van 4 treffers tegen 1 en won tenslotte met 5-2. Beiden stonden toen gelijk met 4 gewonnen partyen. Heidenrijk toonde daarna in de barragepartij zowel moreel als technisch zyn superioriteit. Opnieuw won hij met 5-2. De uitslag luidt: 1. Heidenrijk, Am sterdam 4 gew. partijen; 2. Kardolus, Den Haag 4, 3. Haenen, R'dam 2, 4. V. Beem, Den Haag 2, 5. Wilmink, Wezep 2, Barrage-partij om de titel: Heiden- rij k-Kardolus 5-2.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4