PADJ&J h nieuw! Met een enkel woord Bevrijdt U Agenda si MAANDAG 28 MAART 1960 Aanvaardbare formule (Van onze t.v.-medewerker) Het bezoek van de Russische premier aan Frankrijk gaat ons als kijker nu ai duchtig vervelen. De stappen, die hij links en rechts doet gaan ons minder interesseren en de verkeerde klemtoon, die Joop Simons zich heeft aangewend, maakt zijn commentaar bepaald ook al niet tot een onverdeeld tjenoegen. En uit politiek én uit algemlfen nieuwsoog- punt heeft deze overname van de Franse televisie niets te betekenen» uitgezon derd de perslunch natuurlijk. Bij een goede berichtgeving moet men dit in Bussum van tevoren weten en laten af weten en daarmee basta. Voor de operaliefhebbers zal de stap, welke Frans Vroons van de grote naar de kleine k maakte, ongetwijfeld aan trekkelijk zijn geweest. Naar onze smaak waren er in de presentatie zoveel tierlantijnen bij gehaald, dat het er veel op leek. dat het anders niet genoeg om "t lijf zou hebben gehad. Wie nu denkt, dat we in een mopperbui de reportage ter gelegenheid van het jubileum van het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond zouden afkraken, vergist zich. In de eerste plaats was het verheugend nieuws, dat werd medegedeeld, dat het predicaat ..Koninklijke" was verleend. Ten tweede was een beeldafwisseing verkregen, die duidelijk maakte hoe dwars door alle weerstanden heen de gymnastiek in het door dit verbond be streken volksdeel, succes had weten te boeken; niet het minst door de meisjes erbij te betrekken, eerst schuchter, maar allengs gelukkig modern en fris en dus bevrijdend. Dat was goed werk van Kees van Langeraad, dat wellicht niet ieder zo bijzonder interesseerde, maar dat de NCRV dan toch heus wel in eigen tijd niag uitzenden. Daarbij kwam, dat Dick van Bommel zich de hem geboden gelegenheid niet liet ont gaan om zijn commentaar hier en daar een spits relativerend tintje mee te ge ven. „Trio" was geen vlees en geen vis. We zagen de wenselijkheid van dit cabaret niet in, omdat het op teksten en mensen steunde, die net niet sterk genoeg waren om het te dragen. „Scherzo" tenslotte bracht de uitzen ding tot het einde. Het kabbelde ge zapig verder. Het was een programma, dat een loflied op de zindelijkheid wilde zijn. maar zo zindelijk was. dat we soms gingen verlangen naar een weinig on deugd. Het zal in deze opzet in eigen kring wel aanvaard worden, maar of de televisie in het algemeen hiermee nu een dienst wordt bewezen, zouden wij wel eens duidelijk door een onderzoek uitgemaakt willen zien. Niet. dat wij het showelement nu alleen zaligmakend vinden, maar er behoort op dit preten tieloze niveau toch meer karakter aan gegeven te worden. Een paar uitschieters willen we tot slot graag met ere noemen. Daar was in de eerste plaats het zigeuneVliedje, dat door Joekie van der Valk glorieus werd gebracht. Ook haar man Henk Elsink deed een paar goede dingen, waarvan we het vissenvoordrachtje nog in ons geheugen hebben. Enny Mols steunde op teksten van zeer ongelijk gehalte, maar haar imitatie van een onzer grootste toneelspeelsters blonk door al les heen. Dat was dan kwartet nummer één. Kwartet nummer twee werd ge vormd door een dubbel stel tweelingen te weten het grappige en het zeer kunst zinnige violistenduo. Vooral de passages, waarin de Olof-Krebbers-combinatie alleen aan bod was, waren ontwape nend, maar anderen vonden de gym nastiek op de snaren misschien aan trekkelijker. Vermelding verdient ten slotte de uitgroei van het nieuwe duo De Mesquita-Wagter tot een trio door de aanwinst van de piepkleine De Mes- quita junior. Men ziet, dat er wel ver- schilende factoren te prijzen zijn, maar of de formule, waarin ze verpakt waren, nu aanvaardbaar is als een algemeen zaterdagavondamusement, is voor ons een open vraag gebleven. Toekomst en verleden (Van onze t.v.-medewerker) De kleurrijkheid van beelden, die dr. Van Egeraat, nu hij het over Frankrijk had door de klankbuis slingerde, eve naarde welhaast die, welke hij destijds aan Italië wijdde. Het kantwerk der kathedralen en de schoonheid van bergmassieven en vriendelijk vlietende stromen completeerden zijn vlotte ge zegden. Hij verwees zijn briefschrijvers (1000 per week!) naar de reisgidsen, want beantwoording is natuurlijk on begonnen werk. Hij voerde de kijker zonder paspoort over de grenzen, maar gaat er nu zelf voor enige tijd op uit. In juni zal hij voor de thuisblijvers iets over de mogelijkheden, die Nederland biedt, vertellen en dan is het pauze tot het najaar. Dank zij zijn voorlichting kunnen vele landgenoten het verleden van vreemde landen in zich gaan op nemen in de nabije toekomst van hun vakantie. Helemaal op de toekomst gericht om precies te zijn; 1984 waren de filmflitsen, welke Blokker vertoonde. Het boek van Orwell kennen we niet, maar dit vertoon vonden we een mis selijke sensatie. De satire, die Wolfgang Staudter juist heeft uitgebracht, was daarentegen van een kostelijke eigen tijdsheid, geprojecteerd tegen de ach tergrond van een smoezelig Duits ver leden. De „Floriade" en haar maker werden door Kleiwegt in het zonnetje gezet. De vertoning verschafte de zeker heid. dat de tentoonstelling kleurvoller zijn moet dan woord en beeld op het scherm. Een Frans chansonintermezzo ademde een wat vrouwelijke sfeer, hoe wel twee van de drie uitvoerenden van mannelijke kunne waren. .Artiestencafé" loopt op zijn eind. De laatste aflevering van dit seizoen wordt onderdeel van het nationale programma op Koninginne ver jaardag. De tekst zal volgens conférencier Carmiggelt heel wat voeten in de aarde hebben, maar gisteren hadden we er dan toch maar vast aan te danken, dat Susane y José met begeleiders vertoond konden wor den. En dat was wat, al was het wel duidelijk, dat het gerenommeerde Spaanse danspaar geremd werd door een kleine ruimte. Dit bezwaar werd voor het grootst mogelijke deel onder vangen door hun knappe techniek en ie van regisseur Erik de Vries, die to verde met zijn camera-instellingen. Hoezeer we in het afgelopen seizoen soms hebben genoten van dit veelal verantwoorde zondagavondamusement. het moet ons toch van het hart, dat het programma de laatste twee malen eigenlijk werd gered door extra's; de vorige maai Wim Sonneveld en nu de Spanjaarden. Hieruit blijkt, dat het vaderlandse repertoire toch feitelijk te arm is om eens in de vier-vijf weken een boeiend programma te brengen. Want als Wim lbo daarin niet slaagt, wie moet het dan wel? Het is immers bekend, dat zijn sterkste punt is, dat hij een aantal collega's aan touwtjes heeft, dat hij ze kan laten opdraven, als het hem zint. Terecht heeft hij er van afgezien zelf de conférences te verzor gen. want dat is niet zijn sterkste punt, terwijl zijn eigen repertoire niet om vangrijk is, waardoor hij eigen optreden beperken moet. Over hoeveel smaak en vakmanschap hij ook de beschikking mag hebben, het lijkt alleszins wense lijk. dat er nu eens een tijdje geen be zoek aan het gerenommeerde café wordt gebracht. Want het gevaar dreigt, dat we ons er gaan zitten vervelen. Niet elke keer zal het in de toekomst moge lijk blijken een extra te engageren. In dat geval zou het café bovendien van karakter gaan veranderen en dan zou den we ons er minder thuis gaan voelen. Of het geval moet op de helling óf het moet definitief worden gesloten. Groei luchtverkeer duurt voort In 1959 hebben de luchtvaartmaat schappijen meer passagiers, meer vracht en meer post over de Noord-Atlantische Oceaan vervoerd dan ooit te voren, al dus deelt de I.A.T.A mede. De 17 maat schappijen van deze Internationale Ver eniging van Luchtvaartmaatschappijen die lijndiensten over de Noord-Atlanti sche Oceaan onderhouden, vervoerden tezamen 1.539.934 passagiers, hetgeen bijna 20% meer is dan het jaar tevoren. De vracht nam zelfs toe met ruim 45%, het postvervoer met 15%. Ondergrondse proef onderscheidt zicli van aardbeving (Van onze Londense correspondent) Volgens de Daily Mail heeft de Britse atoomgeleerde Sir William Penney, die Macmillan naar Washington vergezelt, aangetoond dat ondergrondse nucleaire ontploffingen van enigerlei omvang thans niet langer geheim kunnen blijven. Pen- ney's aanwezigheid in Washington is daarom Macmillans troefkaart bij zijn besprekingen met de Amerikanen. Dank zij de nieuwe ontdekking is snelle over eenstemming thans waarschijnlijk. Penney nam zijn proeven in twee bui ten gebruik zijn mijnen in het merendis- trict en in Cornwall. Hij is van oordeel dat geen land in staat is nog langer ge heime ondergrondse atoomproeven van enigerlei betekenis uit te voeren zonder jarenlange voorbereiding en enorme kosten. Óm een atoombom half zo groot als die van Hirosjima weg te moffelen is een gat onder de grond nodig groter dan het enorme stadion van Wembley. De Amerikaanse H-bom-pionier, dr. Edward Teller is van oordeel dat het mogelijk is om een bomontploffing ge lijkstaande aan die van 20.000 ton ge wone springstof te doen voorkomen als een normale kleine aardschok. Maar Penney is ervan overtuigd dat met een goed controlesysteem atoomproeven en aardschokken van elkander kunnen wor den onderscheiden. Een ander Brits ar gument voor spoedige overeenstemming is dat de grote mogendheden thans wer ken aan een nieuw type atoomwapens, dat geen grote industriële voorbereiding of kostbare materialen vereist, zoals de tegenwoordige bommen. De Britse rege ring zou daarom van oordeel zijn dat het beter is de proeven stop te zetten voordat de nieuwe methodes zijn vervol maakt en iedereen de geheimen ervan kent. Oostduitse mensenjager Melsheimer overleden (Van onze correspondent in Bonn). In' Oost-Berlijn overleed zaterdag de beruchte Oostduitse openbare aankla ger, dr. Ernst Melsheimer, in de leef tijd van 63 jaar. Hij was een van de meest gevreesde en gehate persoonlijk heden pit het communistische Oosl- Duitsland. Melsheimer is 10 jaar openbaar aan klager van het communistische regime geweest, in 18 politieke processen eiste hij negenmaal een doodvonnis. 19 maal levenslang en in totaal 837 jaar tucht huis. Al deze eisen werden door het opperste gerechtshof in Oost-Berlijn bevestigd. Men heeft Melsheimer vergeleken zo wel met Wisjinsky, de Russische open bare aanklager in de beruchte Stalinis tische zuiveringsprocessen van de jaren '30, als met Freisler. de president van Hitlers even beruchte volksgerechtshof uit de laatste jaren van de oorlog. Als rechterhand van de vrouwelijke Oost duitse minister van Justitie. Hilde Ben jamin, was zijn invloed bijzonder groot. Hij was bijv. steeds aanwezig op de vergaderingen van de Oostduitse mi nisterraad. Melsheimer zelf was overigens een man met veel boter op zijn hoofd. Deze zoon van een Saarlandse industrieel is in de nazitijd jarenlang juridisch advi seur geweest van een grote nationaal - socialistische organisatie en was in die tijd bepaald een nazimeeloper van het trgste soort! HeMfyk'-'1 VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 Kamermuz. 19.25 Muzikale lezing. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radioscoop. 22.30 Nws. en beursber. v. New York .22.40 Act. en be zoek Kroesjtsjef aan Frankrijk. 22.50 Pro gramma voor alle weggebruikers. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koperork. 20.10 Dombey en Zoon. hoorspel. 21.30 Strljk- kwart. 22.00 Comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws 22.40 Gram. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Kamermuz. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 29 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Ham mondorgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsultz.: Land- bouwrubr. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Orgel en altsaxofoon. 12.55 Rep. be zoek Kroesjtsjef aan Frankrijk. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Mil. kapel. 13.55 Beursber. 14 00 Metropole-ork. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Viool Algen zuurstofbron van ruimtestation Belangwekkende Amerikaanse proeven met muizen Proeven met muizen die 21 dagen in 'n afgesloten ruimte hebben geleefd op zuurstof dat door algen werd afgeschei den, hebben aangetoond hoe ruimte vaarders in de toekomst onbeperkte hoeveelheden zuurstof kunnen krijgen, aldus heeft een Amerikaanse geleerde te Davenport in de Amerikaanse staat Iowa meegedeeld. Het hoofd van het scheikundig laboratorium van de Ben- dixmaatsehappij, Perry, deelde mee dat de volgende proeven met mensen geno men zullen worden. In de afgesloten ruimte werden twee tot vier muizen opgesloten tezamen met een bak met eencellige algen. Met be hulp van kunstmatig zonlicht zetten de algen het door de muizen uitgeademde koolzuur om in zuurstof die door de ademhaling van de muizen weer werd omgezet in koolzuur. Op deze wijze kan het eerste Amerikaanse ruimtestation van zuurstof worden voorzien, aldus Perry. Noordierse bakkers staken nog steeds (Van onze Londense correspondent) In Noord-Ierland, waar de bakkers staking de tweede week ingaat, worden de ryen voor de kleine bakkerszaken, die doorwerken, steeds langer. Uit Enge land ontvangen velen brood per post. De Zuidierse douane beperkt het aantal broden dat naar het noorden de grens overgaat. Ongeveer 1200 bakkers staken om kracht bij te zetten aan hun loon eisen. Huis in Zwijndrecht door brand verwoest Dochter had leeslampje niet uitgedraaid (Speciale berichtgeving) Het nieuwe huis. Rembrandtstraat 42, te Zwijndrecht is gistermorgen omstreeks half zes grotendeels uitgebrand doordat de dochter des huizes, de 20-jarige Nellie Verhagen, zaterdagnacht in bed had liggen lezen en later het leeslampje niet had uitgedraaid. Haar vader, de heer P. C. Verhagen, die lam is, kon op het nippertje uit de vuurzee worden gered. De dochter had zaterdagnacht in haar slaagde erin om de heer Verhagen die in bed nog wat liggen lezen onder een leeslampje. Zij viel echter in slaap en werd omstreeks half vijf zondagmorgen wakker door een schroeilucht. Het lees lampje was in aanraking gekomen met de dekens en de schuimrubbermatras. Het meisje doofde het vuur, waar schuwde haar ouders niet en ging in een andere kamer slapen. Omstreeks kwart over vijf echter zag een van de aan de overzyde wonende buren grote vlammen uit de woning van de familie Verhagen slaan. Een van hen, de heer Vermeulen, rende samen met zijn zoon naar het hevig brandende huis en bed op de benedenverdieping lag te red den. Mevrouw Verhagen en haar doch ter konden het huis nog bijtijds verla ten. De brandweer, die omstreeks half zes arriveerde, ging het vuur met drie nevelkanonnen, zes lage drukspuiten en een waterkanon op de ladderwagen te lijf. De bovenverdieping brandde geheel uit. De woonkamer en de keuken liepen zware waterschade op. De belendende percelen konden worden behouden. Om streeks zeven uur was de brand geblust. Van het huisraad bleef niets over. De woning was verzekerd. De schade ioopt in de f20.000. BINNENLAND De 15e Internationale huishoudbeurs ls gisteravond officieel geopend in het Con certgebouw en niet Tn het RAI-gebouw, waar zij van heden af tot en met 6 april wordt gehouden. Mevrouw H. A. Toxo- peus-Ufkes, de echtgenote van de minis ter van Binnenlandse Zaken, verrichtte de opening. Zaterdagmiddag is de 7-Jarlge Jon gen A. Vleeshouwer, vermoedelijk bij het spelen in het water van de Oude Schans tie Amsterdam terecht gekomen. Een voorbijganger merkte de Jongen, die toen vermoedelijk al enige tijd ln het water lag, op. Het lukte vrij spoedig hem op het droge te brengen. Hoewel geruime tyd kunstmatige ademhaling werd toege past. slaagde men er niet in de levens geesten op te wekken. Nadat vrijdag 1.1. ln Monster reeds een driejarig jongetje was verdronken, gebeurde eenzelfde ongeluk zaterdag wéér. Nu was het de 4-jarige G. Kouwen- hoven, die tegenover de ouderlijke woning ln de Havenstraat te water raakte en ver dronk Het Jongetje werd om ongeveer halfdrie vermist. Pas tegen halfzes werd het ontzielde lichaampje uit de haven opgehaald. Het nationale congres voor de goo chelkunst. dat Jaarlijks onder auspiciën van de Ned. Magische Unie wordt gehou den, ls voor dit Jaar vastgesteld op 16, 17 en 18 september ln Concertgebouw „De Vereniging'* te Nijmegen. BUITENLAND Pierre Jaccoud, de oud-deken van de orde van Geneefse advocaten, die ln het begin van het Jaar wegens moord tot zeven Jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, ls van de gevangenis naar een zie kenhuis overgebracht, nadat hij een po ging zou heoben gedaan de hand aan zichzelf te slaan. In Addis Abeba ls een overeenkomst getekend tussen de Sovjet-Unie en Ethio pië voor economische steun van de zijde van Rusland. Dit verdrag, dat ls gesloten ln het kader van de overeenkomst voor samenwerking die Keizer Halle Selassl tijdens zijn bezoek aan Moskou heeft on dertekend, voorziet ln de bouw van een petroleumraffinaderlj ln Ethiopië, ln geo logische onderzoekingen voor net bepalen van de vindplaatsen van mineralen ln dat land en ln de oprichting van een goud onderneming. Zes Oostenrijkse mijnwerkers zyn zaterdag om het leven gekomen, toen bij een onderzoek nabij Deutsch-Wagram ln Neder-Oostenrijk een lading explosieven voortijdig ontplofte. Langs de westkust van Australië be weegt zich een wervelstorm, waarin windstoten van 175 km. per uur voor komen. In het stadje Carcarvon van 5.000 Inwoners, dat 900 km. ten noorden van Perth ligt, bleef zondag geen huls on beschadigd. Vele woningen werden met de grond gelijk gemaakt. Van persoonlijke ongelukken is geen melding gemaakt De schade bedraagt zesmiljoen gulden. Een zestienjarige Jongen, Jerry Earl Hunt, heeft bekend een paraflnebom te hebben gegooid naar een synagoge ln Garsden. Alabama, en twee mensen die naar bulten kwamen, te hebben bescho ten. Dit geschiedde vrijdagavond, toen 180 mensen een dienst volgden. De Jongen zei dat h(J wrok jegens twee Joodse Jon gens koesterde naar aanleiding van een schaakwedstrijd. Hü zou voorts gezegd hebben dat hij kort geleden geprobeerd had een „Hitlerclub" op te richten, maar dat hij daarmee niet veel succes had. By de gisteren ln Beieren gehouden verkiezingen ls de 34-jarlge SPD-kandi- daat dr. Hans-Jochem vogel erin geslaagd het burgemeesterschap te veroveren. Hij kreeg 65 procent va nalle stemmen ln de hoofdstad van Beleren .terwyi zyn sterk ste rivaal, de voorzitter van de CSU, Joseph Mtlller, slechts 22 procent kreeg. In Beriyn zijn gisteren acht haken kruisen op muren geschilderd, alsmede de leuzen „wij zullen de stryd voortzetten" en „Duitsland ontwaakt", aldus heeft de politie meegedeeld. De regering van de V.A.R. heeft een van de mooiste schllderyenverzamelingen van voornameiyk Franse impressionisten geërfd. Het is de nalatenschap die de oud-voorzitter van de Egyptische Senaat, Bey Khalll, aan zyn ln Frankrijk gebo ren echtgenote vermaakt had. Deze heeft echter bij haar overlijden haar paleis in Glzeh met alle collecties aan het mi nisterie van Cultuur geschonken. De waarde van de schilderijen van Monet, Manet, Possari, Toulouse-Lautrec, Degas. Gauguin. Van Gogh. Renoir e.a. wordt geschat op twintig miljoen gulden. Vrijdagavond ls aan de westkust van Zuld-Korea een transportvliegtuig van nationalistisch China neergestort, zo meldt de politie ln Zuld-Korea. Alle veer tien Inzittenden zyn omgekomen. President De Gaulle zal binnenkort met de leiders van Franse boerenorganl- saties spreken over landbouwkwestles. al dus ls van ambtelijke zyde meegedeeld De boeren klagen, dat zij geen behoorlijk bestaan meer hebben sinds 15 maanden geleden de garantlepryzen voor hun pro dukten werden afgeschaft. Op 18 maart weigerde De Gaulle het parlement, dat op reces is, bijeen te laten komen voor een behandeling van de klachten van de boeren, zulks ondanks een desbetreffend verzoek van de meerderheid der afgevaar digden. 0 Op het eiland Kloesjoe ls het zon dagavond tot hevige gevechten gekomen tussen stakende mynwerkers en werk willigen, die na een staking van 65 da gen net werk hadden hervat. Tot dusver ls gemeld, dat er 140 gewonden zyn van wie 34 ernstig. De politie vreest evenwel, dater nog meer slachtoffers zullen vallen omdat de rust nog niet is weergekeerd In Amman (Jordaanse hoofdstad) zijn twee „terroristen" gearresteerd, die het plan hadden zondag de Jordaanse premier. Hazza Madjali, en andere func tionarissen te vermoorden, zo beweren Jordaanse veiligheidsautoriteiten. Volgens de „New York Times" heeft de Sovjet-Unie vorige week de VAR be scherming van haar grenzen Ingeval van een aanval aangeboden. Dit aanbod was door dc VAR „beleefd maar krachtig" van de hand gewezen, omdat een der gelijke overeenkomst ln strijd zou zyn met de politiek van neutraliteit van pre sident Nasser. Madagascar zal op zijn laatst op 4 april as. onafhankelijkheid verkrygen als republiek binnen de Franse gemeen schap. zo hebben de premiers van Frank rijk en Madagascar gezamenlijk bekend gemaakt. Tydens een plechtige bijeen komst in de ambtswoning van premier Debré werd een verklaring ondertekend, waarin melding werd gemaakt van het succesvolle afsluiten van de onderhande lingen die op 11 februari waren begon nen. President Hector Trujillo van de Dominicaanse republiek heeft zyn mi nister van Justitie schrlfteiyk opdracht gegeven een onderzoek ln te stellen naar Beweringen over slechte behandeling van gevangenen. President Trujillo schryft klachten te hebben ontvangen over „on juist gedrag van militairen" Jegens ge vangenen en tegenover aan de grens aan- tehouden smokkelaars. De president heeft e minister opgedragen zich volledig te vergewissen van het lot en de verbiyf- plaats van de betrokken gevangenen. van reumatiek, spit. ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor Togal, het middel bij uitnemendheid dat kan baten, waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. By apotheek en drogist f 0.95, f 2.40, f 8.88. De Doelen: Leldse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing over huidverzor ging. 8 uur nam. Gulden Vlies: Spr. mr. dr. K. de Vries over het verzet in Friesland 1940-'45. 8 uur nam. Harmonie: Ledenverg. Leldse Bond van Huls- en Grondeigenaren. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergadering N.R.V. 8 uur nam. Lakenhal: Viering Openb. Leeszaal en E 8 uur nam. Nieuwe Mare 13a: Ledenverg. Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoor den. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Spaans danspaar Susanna y José. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jeugavond Ned. Ver. Expoge. 7.30 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Interkerkelijke Actie Vakantie voor vluchtelingenkinde ren. 8 uur nam. DINSDAG Marekerk: Herv. wykgemeente Molen wijk. Spr. ds. P. Lugtlgheid over „De ver worpene in ere hersteld". 8 uur nam, Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. Radnotl over Romeins bronzen 'vaat werk ln vry Duitsland: import of oorlogs buit? 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 24.30 en 79.30 uur nam. Schouwburg: Charlotte Köhler met „Frasqulta". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-cursus „China onder rode vlag" door J. G. Waardenburg. 8 uur nam. St. AntoniusclubhuisGymnastiekuit- voerlng „Rondom de Maredijk". 8 uur nam. Schuttershof: Ledenverg. Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Filmavond Oor logsgravenstichting. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Alg. Jaarverg. Ver. van onderwyzers en onderwyzeressen ln de Inspectie Leiden. 9.30 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Gulden Vlies: Show bad- en sportkle- dlng. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarverg. Ver. „Koninginnedag". 8 uur nam. Prytaneum: Chr. Hist. Studentenwerk groep. Spr. dr. P. L. Schoonheim over „Doorbraak". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 912 uur voorm., 24.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Schoolvoorstel ling „Joseph in Dothan". 2.30 uur nam. Tearoom van der Heyden (Breestraat 85)Modeshow Jean Pierre. 8 uur nam. DONDERDAG AmbachtsschoolDiploma-uitreiking Vakavondschool. 8 uur nam. De Doelen: Bultengew. alg. ledenverg. „Het Nederlandsche Roode Kruis" afa. Lelden. 5 uur nam. Gulden Vlies: Modeshow fa. de Groot e.a. voor Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. Haarlemmerstraat 172: Receptie 50- Jarlg bestaan N.V. Van Cleef .2.30-4.30 u. nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek T.B.C. 912 uur voorm., 24.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O.-abon- nementsconcert Residentie-Orkest olv. Willem van Otterloo. Solist Cor de Groot 8 uur nam. Tearoom van der Heijden (Breestraat 85): Modeshow Jean Pierre. 8 uur nam. VRIJDAG Boerhaavelaan 44Dlploma-ultrelklng R.-K. Technische School „Don Bosco". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven) Bevolkings onderzoek TBC. 24.30 en 79.30 uur nam. De Doelen: Leldse Amateurfotografenver- enlglng. 8 uur nam. Schuttershof: Officiële opening 10de Paasveetentoonstelllng VEBO. 10 uur voorm. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Uitvoering D.O.B. „Taptemeuje". 8 uur nam. Avondgebed. 7.15- r nam. Halte Posthof H.T.M.: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Haagse Bos en Marlot. 1.26 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Recep tie Fa. J. v. d. Luyt en Zn. 3-5 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. A. J. v. d. Kooy. „Geloof, ongeloof en bijgeloof". 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. en plano. 16.00 Van aHe breedtegraden, praatje. 16.15 Lichte muz. 16.30 V. d. Jeugd 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio-volksunlversitelt: De mammon en de muze (de maatschappeiyke voorwaar den voor de bloei van de kunst), d. prof. dr. H. Schulte Nordholt. Derde lezing: Opkomst, bloei en verval van de Floren tijnse schilderkunst in de 15e eeuw ln Italië. 19i00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Muzikale quiz. 19.50 Act. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Ka mermuz. 22.20 Gram. 22.30 Nws. en beurs ber. van New York. 22.40 Volksliedlei met harpbegeleldlng. 23.00 Een wereldje op wielen, klankb. 23.15 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Indrukken uit Rome v. d. feesteiykheden rond de Kardl- naalscreatle van Zyne Eminente Bernar- dus Kardinaal Alfrink. 8.30 Gram. 8.50 V. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Vol- vooruit, praatje. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Indruk ken uit Rome v. d. feestelijkheden rond de Kardinaalscreatle van Zijne Eminente Bernardus Kardinaal Alfrink. 13.00 Nws. Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Nwe gram. 13.35 Lichte muz. 13.55 Plano en bariton. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen 14.45 Klass. muz. 15.15 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz. Nieuw Guinea-kroniek, d. mr. dr. H. J. Roethof. KRO: 18.00 Gevar. muz. 18.20 Pol. praat je. 18.30 Amateursprogr. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Ork., koor en sol. 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 Vioolrecltal. 21.35 Prins van de kerk, lezing. 21.45 Omr. ork. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Eu rovisie Songfestival. 1960. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Fllmdocumentaire. 20.30 Film. 22.00-23.15 Eurovisie Songfestival 1960. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12 00 Schoolradio. 13.00 Ork .conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Lichte muz. 17.00 Opera-fragm. 17.45 Lezingen. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Ork. conc. 21.30 Quiz. 22.00 Nws. 22.15 Lezingen. 22.45 Kamermuz. .45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en progr. v. d. arbeiders. 14.00 Gevar. muz. (óm 14.30 nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17 45 Uitsl. races en orgelspel. 18.15 Pianorecital. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber.. nws., act. en lichte muz. 19.40 Rep. crlcketwedstr. 19.45 Hoorspel. 20.00 Journ. 20.25 Sport .20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en lichte muz. 22.00 Hoorsp. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Rep. crlcket wedstr. 23.43 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.) 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Amus. muz. 14.00 Dansmuz. 14,45 Gram. 16.05 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Gram. comm. 19.00 Nws. en weer ber. 19.20 Amus. muz. 21.45 Nws. en weer ber. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. en weer ber. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en ge var. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Sol. conc. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 20.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Pianospel 12.52 Koer sen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 13.30 Idem. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16,21 Vlaamse muz. 17.00 Nws en weerber. 17.10 Kamermuz. 17.30 Gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron .19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Lezing .20.00 Lit. progr. 20.30 Rondetafel gesprek. 21.00 Gram. 21.30 Idem. 22.00 Nws. en weerber. 22.15 Gram. 22.40 Lie deren .22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Rex: „Vier desperado's". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; don derdagcyclus „De straat der geverfde llpperf'. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „Hier bin lch, hier bleib' lch". (Alle leeft.). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „De liefdesnachten van Lucretla". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Wolven ln de schaapskool". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De muilkorf". (Alle leeftyden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. By geen gehoor bU Uw huisarts of specialist (of dien9 waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) S Sm 1 ss Amsterdam geh. bew. Den Helder geh bew. no 10 ono 12 8 10 4 4 9 6 13 Ypenburg geh bew. Vllsslngen regen no Eelde geh. bew. no De Bilt geh. bew. no Twente mist no Eindhoven geh bew. no Z.-Limburg mist no Helsinki zwaar bew. w.stil Stockholm half bew. w.stil 8 -5 Oslo zwaar bew. w 2 9 1 Kopenhagen geh. bew. no 7 2 Aberdeen zwaar bew n 2 8 Londen geh. bew. no 7 8 Brussel mist no 4 13 Luxemburg half bew. no 6 16 0.2 0 3 0 4 0.6 6 4 6 1 8 0.4 Parijs zwaar bew nno 2 17 Bordeaux mist zzo 1 17 Grenoble zwaar bew. w.stil 19 Nice regen nnw 3 16 10 14 Berlijn geh. bew. n 2 17 4 0 Frankfort half bew. no 5 19 8 0.3 Mlinchen onbewolkt zzo 2 19 1 0 Zürlch mist w.stil 18 1 0 Genève zwaar bew. w.stil 17 4 0 Locarno geh. bew. ono 2 10 6 1 Wenen motregen ozo 4 12 5 0 Innsbruck licht bew. w 2 18 1 0 Belgrado geh. bew. ono 18 8 0.1 Athene zwaar bew. w.stll 17 7 o Rome regen z 4 18 10 17 Alacclo regen o 1 10 9 9 Madrid zwaar bew. wzw 2 14 7 J Mal lor ca licht bew. wstil 18 5 0.4 Lissabon onbewolkt wnw 4 16 9 32

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2