Rij regel bij regenweer Concert moderne muziekwerken in het Waaggebouw op 20 juni Ook de „Hohe Messeen ballet uit India BENDER Hoogewoerd 90, Leiden Briefpost voor H. M. de Koningin als vluchtelingenhulp Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 23 maart 1960 Tweede blad no. 30007 In kader Holland Festival De Leidse bijdrage tot het Holland Festival 1960 omvat een con cert van muziek van onze tijd op maandag 20 juni in het Waagge bouw, de jaarlijkse uitvoering van Bachs „Hohe Messe" door het koor van de Maatschappij voor Toonkunst op dinsdag 28 juni in de Pieters kerk en de opvoering van het Indiase ballet „Ramayana" door de „Little Ballet Troupe" uit Bombay. Het concert van muziek van onze tijd staat onder leiding van Elie Poslawsky en zal beginnen met de eerste uitvoe ring in Nederland van Debussy's onuit gegeven „Douze chants de Bilitis" voor 2 fluiten, 2 harpen, celesta en recitante. De recitante is de Luikse declamatrice Marguerite Francart. Het programma omvat voorts een trits van werken van Anton Webern: 3 stukken voor cello en piano (op 11), 3 liederen voor sopraan, PROZA EN POËZIE Voordrachtsavond Bep Hagen De voordrachtskunstenares Bep Ha gen had wel een zeer gevarieerde keuze gemaakt uit de Nederlandse letterkunde voor haar voordracht gisteravond in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. Het programma omvatte proza en poëzie 0.m. van Aart van der Leeuw, A. Roland Holst, H. Marsman, Guillaume v. d. Graft, Lizzy Sara May, Annie M. G. Schmidt en P. C. Hooft. Men kreeg hier door een uitstekend beeld van de ont wikkeling, welke zich in de loop der eeuwen in onze vaderlandse letterkunde heeft voorgedaan. Zo b.v. naast het plechtstatige en uitgebalanceerde rijm van de zestiende eeuwse dichter als Hooft, de romantische gedichten van Marsman en daarnaast weer de olijke volksgedichtjes van Annie Schmidt. Het programma werd geopend met religieuze poëzie van Coert Poort en ds. Okke Jager. Hier de schrille tegenstel ling tussen een bijbelse psalm en b.v. „Dicht" van ds. Jager. Van Marsman droeg Bep Hagen een drietal proza gedichten voor. H. Marsman was de leider van de „twintigers", de groep dichters en schrijvers in de jaren twin tig. Hij was redacteur bij „De Vrije Bla den". In hem vinden we de felle criticus, die door zijn vurige kritieken een stu wende werking op de jongere kunste naars uitoefende. In zijn gedichten vindt men een sterke vitaliteit, welke soms buitengewoon suggestieve momen ten bereikt. Hij doet denken aan de „tachtigers", Alleen deze „twintigers" plaatsen niet zoals b.v. een Van Deyssel de schoonheid op de voorgrond, maar het „intens leven". Deze bijzondere kunste naar met zyn haast hyper-romantische natuur kwam op abrupte wijze om het leven. Het schip, waarmee hy in juni 1940 van Bordeaux naar Engeland uit week werd getorpedeerd. Aart van der Leeuw is de romanticus, die zich door zijn fantasie een wereld schept, waarin hij mensen en dingen doet leven. Teer, licht en Charmant waren b.v. „De Torenwachter", „De Minnaar", „De Onnozele", die op uitste kende wyze tot leven werden gebracht door deze kunstenares. Het werk van A. Roland Holst (geb. 1888) wordt beheerst door het verlan gen. Ook hij is een romanticus. Dat ver langen overmeestert hem geheel, hij wil volledig een worden met de onmetelijke natuurkrachten, die hij in sommige ge dichten en prozawerken oproept. De tvpisch-romantische hunkering naar volmaaktheid voert hem naar heroïsche oertijden, als van het Homerische Troje en de oude Keltische heldensagen. Deze drang in zyn werk is ook voelbaar in de novelle: „De dood van Cuchulainn van Murhevna", dat na de pauze werd voor gedragen. Het programma werd besloten met minnepoëzie van een viertal dich ters van deze eeuw en de zestiende- eeuwer Hooft. Hoofts minnedichten zijn zeer zoet en mooi van ritme, hoewel soms was gekunsteld. We maken in het werk „Galathea" kennis met de echte renaissancevorm: het sonnet. Het was jammer, dat het geluid uit de grote zaal, waar een amusements programma werd afgewerkt, nogal hin derlijk doordrong tot in de kleine zaal. CHR. PLATTELANDSVROUWEN EN MEISJESBOND Het werk van de Ned. Heide Mij. Gisteravond kwam de afdeling Leiden en omstreken van de Chr. Plattelands vrouwen- en Meisjesbond in het gebouw Rehoboth in vergadering bijeen. Na een inleidend woord van de presidente, mevr. 1. van Schie-Van der Berg, kregen de aanwezigen een juist inzicht van het werk van de Ned. Heide Maatschappij, welke zich er o.a. nu reeds vele jaren op toelegt om verbetering te brengen in onvruchtbare gebieden. De heer J. M. van Klaveren uit Voorschoten, die hier over het een en ander vertelde, vertoon de ook de door de Heide Maatschappij in roulatie gebrachte film „Langs onge baande klingen". De film geeft een dui delijk beeld van de ontwikkeling van de landbouw. Vroegere zandverstuivingen hebben plaats moeten maken voor prachtige, welvarende landerijen. Dichte bossen werden uitgedund. Aandacht wordt in deze film ook gevraagd voor de brandbestrijding, de drainage van landerijen en het kanaliseren en nor maliseren van beekjes. Via de filmband kreeg men deze avond ook een indruk van de uitgestrektheid van het Nationale Park „De Hoge Ve- luwe", met zijn St.-Hubertushoeve. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Astrld Karin, dr van E. A. de Wekker en A. Post, Cornelia Johanna, dr van W. K. Groen en C. J. Pijnakker, Antonius Jozef Maria, zn van T. F. J. Lovlnk en E. A. C. Ouwerkerk, Maria Theresla Wllhelmlna, dr van C. P. Egberts en W. E. C. Verdegaal, Theodorus Johannes Maria, zn van T. H. Witteman en L. C. Wijnands, Johanna Maria, dr van H. Schilder en C. Lensvelt, Maria, dr van H. H. Bouwens en D. B. M. van Wlerlngen, Wllhelmlna Johanna, dr van H. Boekee en W. Overdljk. Mlchaela Ir van G. van der Veen en I. E. E. Thiele, beertje, dr van W. van Dijk en E. Guijt, Tan, zn van W. Visser en T. W. Kagchel- nd. GETROUWD R. F. van Dlnter en J. E. Dleperlng. OVERLEDEN S. de Vroede, 58 Jaar, echtgenote van Aijsbergen, J. K. Kooreman. 77 jaar, m„ Bink. 52 jaar, man, E. Bavelaar, 72 Jr aduwe van L. Turenhout, A. Lindhout, J Jaar, man, W. J. M. van der Eist, 3 ïgen, zoon, C. J. M. Mink, 3 Jaar, dochter Coster, 35 Jaar, echtgenote van R. M. ber. es-klarinet en gitaar (op 18) en een strijktrio (op 20). Van Pierre Boulez volgt dan de Sonatine voor fluit en piano, van Luciano Berio „Sequenza" voor fluitsolo, van Henri Pousseur „Trois chants sacrés" voor sopraan en strijk trio, van Olivier Messiaen „Quatre etudes de rythme" voor piano. Het con cert besluit met een trits werken van Igor Strawinski, t.w. „Three songs from Shakespeare" voor mezzo-sopraan, fluit, klarinet en altviool, Epitaphium voor fluit, klarinet en harp en „Four Rus sian songs" voor fluit, gitaar, harp en mezzo. De sopraanzangeres in deze wer ken is Wieb de Rook, de mezzo Ileana Melita. Instrumentale medewerking bij dit programma wordt gegeven door Elie Poslawski (viool), Henk van Calsteren (alt), Piet Veenstra (cello), Koos Ver heul en Jolle de Wit (fluiten), J. van den Eynden (klarinet), Louis Gall (gitaar) en J. van der Meer (piano en celesta), Edward Witsenburg is een van de harpisten. Als solisten bij de door Iskar Aribo geleide uitvoering van de „Hohe Messe" zal worden meegewerkt door Elly Ame- ling (sopraan), Aafje Heynis (alt), George Maran (tenor), David Hollestelle (bas) en Albert de Klerk (orgel). Centralisatie belastingdienst Enkele afdeligen tijdelijk naar Nieuweroord Hoewel het voornemen nog steeds blijft bestaan wjj schreven daar reeds eerder over om het door het Rijk aangekochte buiten „Nieuweroord" aan de Rynsburgerweg uiteindelijk te be stemmen voor universitaire doeleinden, zullen daarin thans tijdelijk enkele afde lingen van de Leidse belastingdienst (lste afdeling) worden ondergebracht. Het zijn de kohierencentrale, controle, buitendienst, loon- en personele- en ven nootschapsbelasting, welke diensten mo menteel zijn ondergebracht in panden aan het Galgewater en de Stationsweg. Al deze afdelingen hebben maar zeer weinig contact met het publiek. Het be lastingkantoor, centrum van de gehele dienst, blijft gevestigd aan de Bree- straat 40. Men is tot het nemen van deze maat regel overgegaan, omdat het vermoede lijk nog een aantal jaren zal duren voordat de Leidse belastingdienst 1ste en 2de afdeling zijn intrek kan nemen in een nieuw te bouwen belastingkan toor, dat geprojecteerd is in de omge ving van het Station ter hoogte van het viaduct Gevangenlaan. De plannen voor dit nieuwe belastingcentrum zijn geheel gereed. Men is thans reeds begonnen met het treffen van maatregelen voor het over brengen van bovengenoemde afdelingen naar de Rijnsburgerweg; over enkele weken denkt men het gebouw te be trekken. Over de uiteindelijke bestemming van „Nieuweroord" valt momenteel nog niets met zekerheid te zeggen. Wel mag als vaststaand worden aangenomen, dat het deel zal uitmaken van het universitaire complex, dat zich meer en meer in deze stadswijk concentreert wij herinne ren' aan de onlangs vermelde toekom stige bestemming van de panden der Leidse Onderwijsinstellingen doch met welk speciaal doel is nog niet be kend. In onze toonzaal kunt U kiezen uit een keur van kleine piano's. Piano's die „passen" in elk interieur... en in elk budget! 8el of schrijf om onze foto-brochure Amsterdam - Arnhem - Breda - Rotterdam Leidse Reddingsbrigade JAAVERGADERING In Nieuw-Minerva heeft de Leidse Reddingsbrigade haar algemene leden vergadering gehouden. Voorzitter A. van Egmond sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst. Er waren vooral veel jongeren aanwezig. In het bijzonder werd verwelkomd het oudste erelid, de heer P. van der Voort. Secretaris G. de Roos gewaagde van een rustig verenigingsleven. Men had re gelmatig contact met de Kon. Neder landse Bond tot het Redden van Dren kelingen en met gemeentelijke autori teiten o.m. over de verzorging van het reddingsmateriaal. De penningmeester deelde mee, dat sommige werkzaamhe den achterwege moesten worden gelaten doordat geen subsidie is ontvangen. Voor 1960 is een zo zuinig mogelijke begroting samengesteld. Namens de technische commissie werd gezegd, dat het aantal geslaagden voor de examens zwemmend redden toe neemt. Mede door de enthousiaste lei ding van trainer L. Lans is de jeugd in grote getale van de partij. Het reddings- materiaal vergt geregeld onderhoud. Uit breiding en vernieuwing konden in be perkte mate geschieden. Men probeert vernieling door de jeugd zoveel mogelijk tegen te gaan. De propagandacommissie zorgde voor versteviging van de onder linge 'band, onder meer door het beleg gen van de contactavonden. Zij verleen de ook medewerking aan de jaarlijkse prestatietocht in de Nieuwe Vaart. Bij de 'bestuursverkiezing werden me vrouw J. de Beer, mevrouw N. Jongkind, de heer A. Zaalberg en de heer A. van Egmond! herkozen. De prcpagandacom- missie werd met twee leden, de dames EL de Mooii en L. Dijkstra, uitgebreid. Zorg dat ieder Het weet DS. P. TOORNVLIET OPENT EVANGELISATIEWERK Onder het thema: „Zorg dat ieder het weet" organiseert de Interkerkelijke Evangelisatiecommissie een evangelisa- tieweek, welke gisteravond in de Pieters kerk werd geopend. Ds. P. Toornvliet, geref. predikant te Bloemendaal, trad deze avond als spreker op. De bijeen komst werd geleid door de heer H. Schouten (Baptistengemeente), terwijl de muzikale omlijsting werd verzorgd door de Chr. Harmoniekapel „Concor dia", de Zangvereniging „Alles ter Eere Gods" en Fr. v. d. Reyden (orgel). Ds. Toornvliet herinnerde aan de ge schiedenis van Simson, die kracht van God ontving om tegen de Filistijnen te strijden en de afgod Dagon te verslaan. Nadat hij was verraden en de wanhoop nabij was, schonk God hem nieuwe kracht en versloeg hij de vijanden des geloofs. God heeft, aldus spreker men sen nodig, die, gelijk Simson, alleen dur ven staan en met de door hem gegeven kracht het Evangelie durven verkondi gen en anderen laten zien, dat zij in elke situatie door Hem met liefde wor den aangekeken. Velen ook de gelo vigen denken, dat zij er alles al van weten, doch de gemakkelijke manier waarop men heden ten dage leeft, toont duidelijk aan, dat er wel iets ontbreekt aan de ware kennis, welke de Kerk al leen kan brengen. Wist men dit wel, dan zou men als het ware de stekker in het stopcontact kunnen steken, teneinde de stroom van Gods liefde en genade met volle sterkte te ontvangen. Zij, die het aandurven om een Simson te worden en de duivel te trotseren, zullen het niet gemakkelijk hebben en op miskenning stuiten. Doch zij weten, dat God steeds nieuwe mensen nodig heeft om anderen te doen weten, dat ook zij contact kun nen maken met de Heilige Geest en de hemelse krachten en dat zij verloren zijn als Hij zich uit hun leven terug trekt. Een ieder zal dan weten, dat Jezus steeds te midden van de mensen staat, ze oneindig lief heeft en een ieder redt, die zich verloren waant om ook hen te maken tot een eeuwig Godskind. In het kader van deze week worden t.e.m. zondagavond in het gebouw Pre diker iedere avond evangelisatiesamen komsten gehouden. Herdenking bevrijding Ter gelegenheid van de herdenking van de bevrijding en tevens in verband met het 15-jarig bestaan van de afdeling Leiden van de Ned. Ver. van Ex-poli tieke gevangenen uit de bezettingstijd wordt morgenavond onder auspiciën van de Expogé in de Stadsgehoorzaal een jeugdavond gehouden. Het is de bedoeling op deze avond in het kort aan de jeugd uiteen te zetten, wat zich in het verzet tijdens de bezet ting 1940'45 heeft gemanifesteerd. Over het onderwerp: „De pers in oor log en bezettingstijd" zal spreken de heer H. Ottevanger. burgemeester van Ulrum (Gr.) Dr. J. F. F. Ph. Hers, voor malig lid van de 1ste Ned. Inlichtingen dienst spreekt over „Verzet en verraad". Het onderwerp „Vervolging en ver volgden" zal worden behandeld door dr. L. de Jong, directeur van het Ryksinsti- tuut voor Oorlogsdocumentatie, terwijl het samenvattend slotwoord zal worden gesproken door kapelaan H. J. M. Stoe- linga, hoofdbestuurslid van „Expogé". De Oorlogsgravenstichting vertoont een korte film over het werk van deze stichting. Het Rijksinstituut voor Oorlogsdocu mentatie zal een tentoonstelling inrich ten van documenten, foto's tekeningen en materiaal, betrekking hebbend op het illegale werk tijdens de bezettingstijd. Voor de muzikale omlijsting zorgen enige leden van het Leidsche Politie Muziek Gezelschap. Belgische week In het kader van de Belgische Univer sitaire week in Leiden is in hal en trap penhuis van de nieuwe vleugel van het Academiegebouw een expositie inge richt van circa vijftig tekeningen en aquarellen van Belgische kunstenaars uit de laatste eeuw. Deze kleine maar aantrekkelijke tentoonstelling werd gis termiddag officieel geopend in tegen woordigheid van de Belgische ambassa deur, de rector magnificus en de presi1 dent curator van de Leidse Universiteit, Leidse en Belgische hoogleraren en ver tegenwoordigers van Leidse Universi taire instanties. Gistermiddag werd voorts ter gele genheid van deze Belgische week een ontvangst georganiseerd door het ge meentebestuur in de Burgerzaal. Peter Sellers kreeg de Britse „oscar" (Van onze Londense correspondent) Peter Sellers, een van Engelands gro te komieken, heeft de Britse Oscar als de beste Britse acteur van het jaar ge wonnen. Prins Philip, die president van de Britse filmacademie is, heeft hem gisteravond de onderscheiding overhan digd. Hij ontving deze voor zijn knappe rol als „shop steward" (vertrouwens man van een vakbond in een fabriek) in de film „I'm all right. Jack", welke een parodie is op bepaalde wantoestan den in het Britse bedrijfsleven. Deze film is in zeker opzicht symbolisch voor de geestesgesteldheid, welke in het wel varende Engeland, misschien wel sterker dan elders, heerst. De titel van de film is een uitdrukking, welke zoiets bete kent als „Wat gaat mij een ander aan". De onderscheiding kwam als een verras sing, omdat er andere gegadigden waren met aan het hoofd Sir Lawrence Olivier en Richard Burton („Look back in an ger"), Peter Finch (The nun's story) en Lawrence Harvey (Expresso Bongo). Maar het was min of meer vanzelf sprekend, dat Audrey Hepburn haar Os car kreeg als de beste actrice voor haar rol in „The nun's story". Bioscoopstaking in België definitief De voorzitter van de Belgische Bond van Bioscoopdirecteuren heeft gister avond in Brussel meegedeeld dat defini tief tot een sluiting van de bioscopen tussen 25 en 31 maart is besloten. Deze „staking" is bedoeld om de aandacht te vestigen op de naar d£ mening van bio scoopeigenaren onevenredig zware las ten, welke in België op de bioscopen drukken en die des te zwaarder druk ken. doordat de ontvangsten in de afge lopen jaren ondermeer als gevolg van de televisie aanzienlijk zijn verminderd. Het aantal bezoekers per jaar is volgens een opgave van de Belgische bioscoopbond van 140 miljoen (in 1946) teruggelopen tot ongeveer 90 miljoen in het afgelopen jaar. Geschat wordt, dat de gemeenten als gevolg van het sluiten van de bioscopen een bedrag van zeven tot acht miljoen Belgische franken aan vermakelijkheids belasting zullen derven. Van de ongeveer 10.000 werknemers in de Belgische bio scopen zullen naar schatting 4.000 in aanmerking komen voor een werkloos heidsuitkering, die rond 2.5 miljoen fran ken zal bedragen. De overigen hebben ook andere middelen van bestaan. Titan haalde 8000 km. Een intercontinentale ballistische ra ket van het type „Titan" heeft gisterén voor het eerst een afstand van 8000 km. tussen Cape Canaveral en een punt in het zuiden van de Atlantische Oceaan, afgelegd. Iraanse onderscheidingen uitgereikt De Iraanse ambassadeur, de heer A. Motamedy, heeft gisteravond in zijn ambtswoning te Wassenaar enige Iraan se onderscheidingen uitgereikt in ver band met de ondertekening van het cul tureel akkoord tussen Iran en Neder land. De Nederlandse minister van O. K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals ontving daar- by het Grootkruis in de Orde van Ho- mayoun, dr. J. H. Wesselings, secretaris generaal van dit ministerie kreeg de on derscheiding van Groot-officier in de Orde van Homayoun, evenals mr. H. J. Reinink, directeur-generaal voor de kunsten en buitenlandse betrekkingen aan genoemd ministerie. De heer B. J. E. M. de Hoog, hoofd van de afdeling Buitenlandse Betrekkingen aan het mi nisterie van O. K. en W. kreeg de ver sierselen van de onderscheiding als Of ficier in de Orde van Homayoun. „Van Lanschot"-prijs voor „Hart van Brabant" De burgemeester van Tilburg, de heer heer C. J. G. Becht, heeft gistermiddag in het paleis raadhuis van Tilburg, aan de heer H. J. F. Ch. M. Janssen, voorzit ter van het bestuur van de Stichting „Hart van Brabant" de jaarlijkse „Van Lanschot-prijs" uitgereikt. Het was de eerste maal dat deze prijs werd toege kend. De stichting „Hart van Brabant" was de organisatrice van de tentoon stelling van gelijke naam, welke verle den. jaar gehouden werd. De Van Lanschot-prys" bestaat uit een geldsom van f. 1000. Een jury beoordeelde de belangeloze inzet van de initiatiefnemers en organi satoren van de expositie „Hart van Bra bant" in 1959, als niet geëvenaard of overtroffen. Aangezien is bepaald, dat het slechts is toegestaan de prijs van f.1000— (benevens een zilveren gedenk penning) uit te reiken aan natuurlijke personen, was men van mening, dat de voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer Janssen, de enige was die voor de prijs in aanmerking kwam. M OVER OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Wist U dat? Duizenden „gemo toriseerde" mensen scheppen er groot genoegen in om met een vaartje door regenplassen te rijden. Het effect is ook aardigr een waterballet! Het is echter raadzaam deze watersport uitsluitend te „beoefenen" op stille wegen. Extra rustig rijden in de stad is wèl zo hoffelijk tegenover voetgangers en fietsers: niemand vindt het leuk de bespette danseur te zijn in bovengenoemd ballet! En over hoffelijk gesproken: weet U wat iedereen (regen of geen regen) altijd waardeert? Als U een Gladstone presen teert. Want Gladstone is - met) of zonder filter - een sigaret die iedereen voldoening schenkt. king SIZE VOORNAAM EN AANGENAAM 20 STUKS F UI In de week voor de 5e mei: „Vrijheid is een offer waard (Van onze Amsterdamse correspondent) Er is minstens een postkantoor in Nederland waarvan het personeel op 5 mei a.s. de kans loopt te moeten overwerken: het postkantoor van Baarn. Want als alles verloopt volgens het plan dan zullen er van 25 april tot en met 5 mei honderdduizenden briefkaarten moeten wor den verwerkt, die alle zijn geadresseerd aan H.M. de Koningin in paleis Soestdijk. Dat plan is uitgedacht door het Comité ..Vluchtelingen jaar", De komende weken zal in een enorme oplage een briefkaart worden ver kocht tegen 5 cent per stuk, welke kan worden verzonden aan de vorstin. De tekst van deze kaart luidt: „Op de 15e verjaardag van de bevrijding wil ik (volgt de naam) Uwe Majesteit myn blijdschap betuigen te leven in een vry Nederland. Mijn grote dankbaarheid voor deze vrijheid wil ik graag tegen over Uwe Majesteit tot uitdrukking brengen in deze gave voor de vluchte lingen. Opdat ook mijn dank straks zal doorklinken in de harten van hen die in dit wereldvluchtelingenjaar 1960 onze hulp nog zo hard nodig hebben". De gave bestaat uit de postzegels, speciale vluchtelingen postzegels, die binnenkort verkrijgbaar zullen zijn. Zo'n zegel is verkrijgbaar in waarden van 12 en 30 cent, waarop respectievelijk 8 en 10 cent toeslag komen. Het verzenden van een bevrijdingskaart aan de Ko ningin kost dus minimaal 25 cent men kan echter zo men wil de gehele kaart vol zegels plakken, want PTT zal het volle bedrag aan zegels als bijdrage aan de vluchtelingen beschouwen. Ko ningin Juliana zal op een nog nader te bepalen tijdstip waarschijnlijk nog op de 5e mei zelf het totale bedrag aan zegels bekend maken. Het Comité Wereldvluchtelingenjaar verwacht bijzonder veel van deze actie die onder het motto „Geen vrijheid «on der offer" wordt gehouden. Het is de bedoeling dat de kaarten van 25 april af aan H.M. de Koningin worden ge zonden. De verkoop van de kaarten zal zoveel mogelijk gedecentraliseerd plaats hebben, waartoe de provinciale en plaat selijke comités worden verzocht ver koopacties te organiseren. Gisteren is in Amsterdam de vei ling begonnen van de collectie- Dceesmann. Onder de vele belang stellenden bevonden zich ook bur gemeester mr. G. van Hall. wet houder Steinmetz en de directeur van het Stedelijk Museum, Sandberg. jhr. RAMON VINAY VIEL UIT Tijdens Verdi's „Othello" De tenor Ramon Vinay heeft gister avond zyn gastrol in Verdi's opera „Othello" in de Amsterdamse Stads schouwburg niet kunnen uitzingen. Na de pauze heeft de jonge opkomende te nor Leonard del Ferro Vinay's taak over genomen. „De Chileen" had op weg naar Am sterdam in München nog zijn keelarts geraadpleegd. Ook in Amsterdam heeft hij zich nog laten controleren en na me dische toestemming kwam hij normaal op de planken De directie van de Ne derlandse Opera had intussen rekening gehouden met de waarschijnlijkheid van Vinay's uitvallen en Leonard del Ferro, die in Londen in een tweetal vooretel lingen optreedt, bereid gevonden naar Amsterdam te vliegen. Del Ferro keert vandaag naar Londen terug om in Co- vent Garden de „Paljas" te zingen. Stunt bij drie dagen Rotterdam is Londen (Speciale berichtgeving) Hoogtepunt van de drie- en vier daagse reizen die Duitse autobusonderne mingen dit jaar naar Rotterdam gaan houden, wordt niet de Floriade of een uitstapje naar Amsterdam, maar een dagje winkelen in Londen. De Duit sers hebben de Rotterdamse Luchtha ven ontdekt en daarmee ook de bijzon der voordelige tarieven van de charter maatschappijen. Voor rond 50 mark kunnen Duitse toeristen het bijzonder aantrekkelijke uitstapje naar Londen gaan maken. De Duitse autobusondernemingen heb ben in de Rotterdamse hotels al enkele bonderden overnachtingen geboekt voor bet komende seizoen. Vandaag zijn ze zelf van de luchthaven vertrokken om een dag naar Londen te gaan. De Reise- ring Deutscher Autobusunternehmungen E V. houdt vier dagen haar jaarvergade ring in Rotterdam. Rotterdam verwacht tijdens de Flori ade veel bezoekers per autobus. Zonder oponthoud kunnen 800 autobussen naar 9 parkeerterreinen worden geloodst.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3