1 Omroepverenigingen - weekblad TV in hoger beroep voor Arnhemse Hof k (ètalac j Oog voor ontwikkeling in radio en televisie Zuilen: inbreuk auteursrechten TVnieuw oorspronkelijk werk f Verf het zelf met Sportnota - een eerste stap Monument K.N.I.L. NTS schenkt aandacht aan de bezetting AKKERTJES Met een enkel woord Agenda Is! WOENSDAG 28 MAART 1 Verbitterde strijd duurt voort (Van onze Arnhemse correspondent) Voor het Gerechtshof te Arnhem is gisteren in hoger beroep behandeld het kort geding van de omroepverenigin gen tegen de uitgeefster van het week blad „T.V.", de N.V. Explicator te Doetinchem. Mr. P. J. Witteman, raadsman van de omroeporganisaties, had dit hoger beroep aangetekend te gen het vonnis van de president van de rechtbank te Arnhem, waarin deze had bepaald, dat geen auteursrechten waren geschonden door de publikatie van televisieprogramma's door het weekblad T.V. De president had een commissie van deskundigen benoemd om vast te stellen of het publiceren van radioprogramma's in dit weekblad als een nieuw oorspronkelijk werk kan worden beschouwd. Deze commissie heeft dit onderzoek echter nog niet ter hand kunnen nemen, aangezien de om roepverenigingen hiertegen bezwaar maakten. Voor het weekblad T.V. pleitte mr. A. G. Maris te Den Haag. Het Gerechtshof stond onder presidium van mr. E. E. G. Brouwer. Mr. Witteman wilde de vraag of de radio- en televisieprogramma's van de omroepverenigingen worden beschermd door de auteurswet bevestigend beant woorden. Ook de avant-programma's verstrekt aan buitenlandse stations, vallen onder het Nederlandse auteurs recht. zodra zij in een of andere vorm weer in ons land terugkeren. Mr. Witteman zeide grote waardering te hebben voor het vonnis van de pre sident van de rechtbank, doch hij was het niet eens met diens opvatting, dat de publikaties in „TV" kunnen worden geïdentificeerd met een als nieuw oor spronkelijk werk gelijk te stellen bewer king. Zij zijn niets meer dan verveel voudigingen., zij het verkort of gedeel telijk gewijzigd van de oorspronkelijke vorm en zeker niet een zodanige bewer king, dat ze als nieuw, oorspronkelijk werk kunnen worden aangemerkt. Een vervaardiging van een film naar een of andere roman hanteert met no.q veel meer vrijmoedigheid het oorspronkelijke thema, doch men denkt er niet aan de auteursrechten van de romanschrijver te negeren. Overbodig De raadsman van de omroepvereni gingen had bezwaren aangevoerd tegen de benoeming van de commissie van deskundigen, die volgens pleiter over bodig is. De zaak is volgens hem zo klaar als een klontje. Binnen het bestek van de gegevens van de programma's is een eigen bewerking niet mogelijk. Mr. Witteman meende, dat de president dit zelf had kunnen beoordelen. Bovendien houdt zo'n deskundig onderzoek de zaak het is tenslotte een kort geding maar op. Intussen heeft de tegen partij zelf een commissie van onderzoek aan het werk gezet. Deze commissie be staande uit prof. dr. E. D. Hirsch Ballin, prof. dr. H. E. Reeser en prof. mr. dr. M. Rooy, heeft een rapport van negen tien bladzijden geproduceerd, waarin werd geconcludeerd, dat de radiorubriek in „TV" geen verveelvouding zou zijn van het avant-programma van de om roeporganisaties. Pleiter wenste niet diep in te gaan op dit rapport, aange zien dit volgens hem weinig nieuws aanvoert. De raadsman ontkende ook. dat het recht op nieuwsgaring van toe passing zou zijn. Inzake het gevalDe Vilder merkte pleiter op. dat de AVRO door middel van een krijgslist bij deze functionaris een lek in de berichtge ving geconstateerd, waarna het con tact met, de heer De Vilder werd ver broken, Er zijn meer „krijgslisten" toe gepast, ook door opzettelijke fouten in de FYanse avant-programma's en in verschillende gevallen bleek, dat de fouten door „TV" klakkeloos werden overgenomen. Wat ten aanzien van de radio-programma's geldt, is principieel ook van toepassing op de televlsl^ro- gramma's, al zijn deze van beperkte omvang. Mr. Witteman bestreed het argument van TV dat een eigen des kundige keuze tot de oorspronkelijkheid van het nieuwe werk zou bijdragen. Spoedeisend Pleiter verdedigde het spoedeisende karakter van het gediing. „Het gaat hier om de schending van een recht. Weegt men de belangen af dan kan men con cluderen, dat het ten aanzien van TV gaat om een beperkt belang, een onder nemersbelang, en ten aanzien van de omroepverenigingen om een levensbe lang. Als het weekblad TV mag door gaan met de ongeoorloofde verveelvul- diging van de programma's der omroep organisaties is het hek van de dam". Mr. Maris noemde de publikaties in TV een nieuwe presentatie van de tele visie- en radioprogramma's. Er was me dewerking gevraagd van de omroep verenigingen in het algemeen belang, doch men ondervond slechts tegenwer king. Desalniettemin is het weekblad tegen de verdrukking in gegroeid en heeft thans een oplage van 68.000. Het blad blijkt te voorzien in een behoefte. De omroepgidsen kunnen daarin niet voorzien. Deze periodieken kan men vergelijken met spoorboekjes en TV met een reisbureau, dat een keuze maakt, voorlichting geeft en adviezen verstrekt. TV heeft er steeds naar ge streefd te blijven binnen de grenzen, door de wet bepaald. Het publiceert zijn programma's als een nieuw, oorspron kelijk werk. Het kan onmogelijk gege vens ontlenen aan de omroepgidsen, want deze verschijnen later. Blijven over de voorprogramma's voor intern- gebruik van de omroepverenigingen en voor-programma's voor het buitenland. Ondergeschikt Deze voorprogramma's spelen echter volgens mr. Maris, slechts een onderge schikte rol. Hoofdbestanddelen van de berichtgeving van TV zijn het schema, de vaste programmapunten, de inlich tingen van medewerkers en informaties uit. het buitenland. Wat de kwestie-De Vilder aangaat, zeide pleiter, dat na de ontdekking van het lek al bijna een jaar geleden de berichtgeving gewoon is doorgegaan. Het is menig maal geble- ken, dat TV beter was ingelicht dan de omroepgidsen. De omroepverenigingen droegen zelf bij tot eigen, onbetrouw bare berichtgeving door opzettelijk ver warrende informaties te verstrekken. Het duidelijk bewijs van de eigen nieuwsgaring van TV kon worden ge leverd tijdens een periode, waarin de Nederlandse omroepverenigingen geen programma's doorgaven van de avond- uitzendingen aan het buitenland. In die periode publiceerde TV 79 percent van deze avonduitzendingen tegen een totaal gemiddelde van 66% van de uit zendingen over de radio. TV publiceert slechts die programma's, die daarvoor krachtens hun waarde in aanmerking komen. Politieke beschouwingen worden buiten de programma's gelaten. Inder daad worden er fouten gemaakt, gaf mr. Maris toe, maar dit is onvermij delijk. Sinds november zijn er 25.000 uitzendingen geweest over 12.000 uren. Als er dan honderd fouten zijn ge maakt bij de bestaande tegenwerking is het signaleren daarvan nog een slag in de lucht. Mr. Maris noemde het hanteren van het auteursrecht van de omroeporganl- Marthy van Lepik zal Lau van Burg assisteren Uit vele gegadigden hebben regisseur Thijs Chanowski en spelleider Lou van Burg de donkere 18-jarige Amsterdamse secretaresse Marthy van Lopik gekozen om naast de blonde Jacqueline Blondeau op te treden als assistente van Lou van Burg in diens op zondag 10 april door de AVRO voor de eerste maal uit te zenden spelshow .Een kwartje per se conde". saties sterk overdreven. Dit is het in palmen van een stuk nieuwsgaring. Tenslotte behandelde mr. Maris een aantal proces-rechtelijke vragen. Hij concludeerde, dat om verschillende re den de eis van de omroepverenigingen moet worden afgewozen en dat er geen dringende redenen aanwezig zijn voor een kort geding, temeer omdat TV in tussen is uitgegroeid tot een grote or ganisatie. Dit is een zaak voor de ge wone rechter. De vorderingen van de omroepverenigingen moeten zowel op materieel-rechtelijke als op proces- rechterlijke gronden worden afgeweaen, aldus mr. Maris. De president bepaalde de uitspraak op 3 mei a.s. Advertentie Verf met glans en met gemak de superieure plasticverf van LCETA-BEVER 5? (Van onze parlementaire redacteur) In een tijd waarin de maatschappij zich technisch en economisch stormachtig ontwikkelt, zal de overheid meer dan ooit de niet-economische zaken in het oog moeten houden. Dat zei staats secretaris Scholten gistermiddag in de Eerste Kamer ter verdediging van het overheidsbeleid op het gebied van het toneel, muziek, ballet en natuur bescherming. De sport heeft geen behoefte meer aan schouderklopjes, zei de staatssecreta ris, en daarom is de sportnota geko men, die zich niet beperkt tot een be leefdheidsbetuiging. Er worden vol doende beleidsdaden in gesteld. Er is geen sprake van, dat de sportnota alleen maar een indrukwekkende in ventarisatie van armoede is. De nota verbloemt niet dat er tekorten zijn, maar geeft ook de ontwikkelingslijn aan. In tien jaar zijn o.a. 4200 sportvelden aangelegd. Dat is wel onvoldoende, maar het is een duidelijke ontwikke ling, die zich in de komende jaren in versterkte mate zal voortzetten. Over het financieringsplan voor de ont wikkeling van de voorzieningen ten be hoeve van de sport, kan beter gespro ken worden bij de behandeling van de sportnota, die een eerste stap is op de weg naar een oplossing van de sport- problemen. ERGENS IN NEDERLAND (Speciale berichtgeving) Naar aanleiding van het feit, dat het dit jaar 10 jaar geleden zal z(jn dat het Kon. Ned.-Indisch leger werd opgehe ven, hebben enige oud-ingezetenen van het voormalige Ned.-Indië het denk beeld opgevat door de oprichting van een eenvoudig gedenkteken ergens in Nederland de herinnering daaraan le vendig te houden. Van de zyde van het bestuur van een der grote gemeenten, zo delen de initiatiefnemers ons mee, is informeel reeds een toezegging tot medewerking ontvangen bü een even tueel verzoek tot plaatsing van een mo nument. Op 26 juli 1950 hield het KNIL op te bestaan. Geruisloos werd het heenge zonden en op die dag werd een streep gezet onder een belangrijk aspect van de Indische geschiedenis. „Maar de herin nering aan het KNIL is nog geenszins verdwenen. Nog zeer velen zijn er die niet willen dat het in het niet-vervaagt", zo zeggen de initiatiefnemers. KIKVORSMAN IN TIEL Na circa 7 uur te hebben gezwommen is de Franse kikvorsman, Louis Lour- mais, gistermiddag in Tiel aangekomen. Hij kreeg in de loop van de middag ge zelschap van zijn vrouw, die ook te wa ter ging. Vanmorgen omstreeks half ne gen vervolgde de Fransman zijn tocht naar Gorinchem, waar hij omstreeks vier uur werd verwacht. Mr. Scliolten in Eerste Kamer (Van onze parlementaire redacteur) In antwoord op de beschouwing, die de heren Algra A.Ren Broeksz (P.v. d.A.) vorige week in de Eerste Kamer hadden gehouden ter verdediging van de omroepverenigingen, zei staatsse cretaris Scholten gisteren (zonder de commerciële televisie te noemen), dat de regering acht moet slaan op nieuwe ontwikkelingen en dat had hij gemist in de redevoeringen van de heren Al gra en Broeksz. Men moet ook niet de De Nederlandse Televisie Stichting heeft besloten onder de verzameltitel „De Bezetting" in de periode mei 1960 tot mei 1965 een reeks programma's uit te zenden over de geschiedenis van Ne derland in de tweede wereldoorlog. Het accent zal daarbU vallen op de Duitse bezetting van Nederland en de Japanse bezetting van Indië. Vier maal per jaar zal een uitzending van tenminste 1 uur besteed worden, hetzij aan een bepaald aspect van de bezetting, hetzij aan de gebeurtenissen, die zich op de dag van uitzending 20 jaar geleden afgespeeld hebben. Op uitnodiging van de NTS heeft dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie, zich met de samenstelling van deze programma's belast. Produktie en regie zijn toever trouwd aan Milo Anstadt en ds. J. A. van Nieuwenhuijzen draagt namens de NTS de verantwoordelijkheid voor de uitzendingen. Voor de samenstelling van de pro gramma's zal in ruime mate gebruik worden gemaakt van authentiek docu- mentatie-materiaal als films en foto's. Veel daarvan zal afkomstig zijn uit de collecties van het Rijksinstituut Oor logsdocumentatie. Voorts zullen talrijke figuren op het beeldscherm verschijnen om zelf te vertellen, wat zij tijdens oor log en bezetting beleefden. Het eerste programma, dat op vrijdag avond 6 mei a s- zal worden uitgezonden, handelt over de opkomst van het natio naal socialisme en de Duitse invasie van mei 1940. In dit programma zullen o.m. twee leden van het toenmalige kabinet prof. mr. P. S. Gerbrandy, minister van Justitie, later minister-president en mr. E. N. van Kleffens, minister van Bui tenlandse Zaken, toelichten hoe de mi nisterraad de Duitse invasie beleefde. indruk wekken, zei hij, dat wie het niet voor 100 procent eens is met de omroepverenigingen, er tegen is. De staatssecretaris verklaarde, dat h(j grote waarde hecht aan de ver schillende geestelijke stromingen in ons volk en die tot hun recht wil doen ko men. Het ligt natuurlijk niet in de be doeling iets op te leggen, dat niet in het volk leeft. De regering staat posi tief ten opzichte van de omroepvereni gingen, maar zij moet acht slaan op nieuwe ontwikkelingen en nieuwe ini tiatieven, omdat zij anders conserva tief zou zijn. Omtrent de benoeming van de voor zitter van de NTS, betreurde de staats secretaris het, dat de heer Broeksz een indruk had gewekt, die niet in overeen stemming was met de feiten. Er was een voordracht opgemaakt van drie personen, tegen wie echter bezwaren waren gerezen. Toen de staatssecre taris in functie trad, bleek hem dat prijs werd gesteld op een zeer spoedige benoeming van een voorzitter van de NTS, buiten de voordracht om. De voorzitter van de NTS heeft zitting in het bestuur voor zich persoonlijk. HU kreeg geen instructies van de rege ring. Het fotografenbesluit ten aanzien van de televisiestudio's vond de staats secretaris juist en rechtvaardig. Dat kan niet anders, wanneer een mono polie wordt verbroken, aldus mr. Scholten. Uitreiking kardinaalshoed aan mgr. Alfrink op t.v. Op donderdagmorgen 31 maart zal van half tien tot elf uair in Nederland het Italiaanse televisieprogramma van het openbaar consistorie in de St.-Pieters- kerk in Rome, in welke consistorie de rode hoeden aan de nieuw benoemde kardinalen onder wie mgr. dr. B. Al frink worden uitgereikt, op het beeld scherm worden gebracht. Advertentie de moderne wijze van pijnstillen is: snel! flitsen de pijn weg BINNENLAND Opgeluisterd door een concert door het Promenade Orkest onder leiding van Hugo de Groot zal mevrouw H. A. Toxo- peus-üfkes. echtgenote van de minister van Binnenlandse Zaken, zondagavond ln het Amsterdamse Concertgebouw de 15e Internationale huishoudbeurs openen. Een Internationale commissie van iuristen ls gisteren ln Den Haag bljeenge- :omen om overleg te plegen over de vraag of de Haagse Conventie van 1902 over de voogdy van minderjarigen moet worden herzien of vervangen. De conferentie duurt tot 31 maart. Mevrouw Coba Kelllng van het Rot terdams Toneel maakt het volgend seizoen geen deel meer uit van het Rotterdams Toneel. Het Nederlands Genootschap van uit vinders te Haarlem heeft met 31 Inzendin gen deelgenomen aan de ultvindlngenten- toonstelllng. de negende salon voor uit vinders, te Brussel. Dit genootschap be haalde met deze Inzendingen 25 pryzen, en wel: de gouden plaque van de burge meester van Brussel, vijf gouden medail les. acht bronzen, drie zilveren, drie ver gulde zilveren medailles, alsmede drie eer volle vermeldingen. De heer W. M. v. d. Harst, burge meester van Ooltgensplaat. heeft'gisteren ln het gebouw van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te Den namens alle bewoners van het el- Goeree-Overflakkee een cheque van ruim f 24.000.overhandigd aan ae vlce- voorzltter van het Rampenfonds, mr. W. F. Schokking. Dit bedrag is. samen met de f 12.000.dlc reeds werden overge maakt. bestemd voor de slachtoffers van de watersnood ln Tulndorp-Oostzaan. BUITENLAND Londenaar. William McCullough, heeft acht maanden in de ondergrondse spoorweg van Londen ver toefd die hij tot zijn huls gemaakt had. aldus heeft de politie gisteren aan een Londense rechtbank meegedeeld. De politie had hem al enige tijd gezocht en maandag trof zy hem aan ln een trein op een zij spoor. McCullough reed aanhoudend ln de ondergrondse treinen. Hy had geen geld en geen werk en had ln acht maanden Een 62-Jarlge heeft a tyds niet ln .een bed geslapen. De recht bank sprak McCullougn vrij en gaf hem vijf gulden uit de armenkas. De wilde staking van 51 man by de British Motorcorporation (Austin en Mor ris) In Birmingham, die door hun actie het enorme concern waar 60.000 mensen werken, dreigde te verlammen ls gisteren door lngrypen van de vakbondsbesturen opgeheven. Over de looneis zal thans op de normale manier worden onderhandeld. Een 36-Jarlge werkloze ln Cosenza ln Zuld-Itallë heeft een ambtenaar ln diens bureau doodgeschoten, omdat deze ver- antwoordeiyk- zou zyn voor het feit, dat de werkloze niet de betrekking van straat veger had gekregen. De dader verklaarde tegenover de politie, dat hy in een vlaag van wanhoop had gehandeld. Het verongelukken .op 6 Januari J.I., van een vliegtuig van de „Nationale Air lines" nabij Bolivia, ln de Amerikaanse staat Noord-Carolina, ls veroorzaakt door een bomontploffing, teweeg gebracht door een der passagiers, die voor zyn vertrek een levensverzekering tot een bedrag van meer dan een miljoen dollar had afgeslo ten. De ontploffing werd veroorzaakt door een lading dynamiet, die was aangebracht onder de zitplaats van deze passagier, de Newyorkse advocaat Julian Frank. Het stoffeiyk overschot van Frank dat door het geweld der explosie werd weggeslin gerd, ls op een afstand van verscheidene kilometers van het vliegtuigwrak aange troffen. Het aantal slachtoffers bedroeg 34. De Westdultse bondskanselier dr. Adenauer ls gisteren per vliegtuig uit San Francisco naar Honoloeloe vertrokken na een tournee van negen dagen door de Ver enigde Staten .HIJ biyft een dag op Hono loeloe en gaat dan verder naar Tokio voor een bezoek van vyf dagen aan Japan. In NJassaland heeft de politie gis teren met behulp van traangas en gum mistokken een menigte negers verspreid die haar met stenen bekogelde. De Afri kanen hadden de weg bij Mlanje op 65 km van Blantyre geblokkeerd, nadat er der tien negers naar aanleiding van. relletjes ln de omgeving waren aangehouden. Van de protesterende negers werden er zes ge arresteerd. De procureur-generaal van Stuttgart heeft gisteren meegedeeld dat een onder zoek ls ingesteld negen rechters ln Württemberg-Baden. zijn tegen hen beschuldigingen ui' bracht van „misdadige handelingen dens het nazl-bewlnd De neraal voegde hieraan toe dultse ambtgenoot hem vele dossiers be- naar het verleden van ultge- ty- By Camden, ln de Amerikaanse staat Alabama, ls gisteren een autobus met schoolkinderen door een goederentrein ge grepen, waardoor zes kinderen het leven verloren en veertien werden gewond. Ten zuiden van Talpeh (Formosa) zijn gisteren achttien schoolkinderen ver dronken toen een volgeladen veerboot op de Tsjioekang kapseisde. De 48-Jarige Oostenrykse zakenman Iskar Reltter ls ln Graz vrijgesproken van de moord op elf Joden ln de oorlogsjaren. Reltter was ervan beschuldigd dat hy de S.S. bevel had gegeven om de Joden, die bij Graz loopgraven moesten aanleggen, maar die niet op hun werk waren ver schenen omdat zy ziek waren, dood te schieten. Reltter betoogde voor de recht bank. dat niet hy, maar een S.S.-officier dit bevel had gegeven. Om nog onbekende redenen heeft een bende Jonge negers maandag in Phila delphia de 17-JarIge John C&mplglla dood gestoken. De politie heeft arrestaties ver richt. De Spaanse minister van Buitenland se Zaken Castiella is gisteren ln Washing ton aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen. Hy noemde Spanje bij aankomst een trouw vriend van Amerika. De minister werd verwelkomd door minis ter van Buitenlandse Zaken Herter. Er wa6 ook een erewacht. By een ontploffing ln een water krachtcentrale te Wakajama. in Japan, zyn 24 arbeiders om het leven gekomen en dertien gewond. Gisteravond ls te Madrid van ge woonlijk betrouwbare zyde vernomen, dat een Spaanse krygsraad veertien commu nisten. die werden beschuldigd van aan zetten tot opstand, tot gevangenisstraffen van drie maanden tot zes Jaar heeft ver oordeeld. Een vijftiende beklaagde werd vrijgesproken. Alle beschuldigden hadden schuld ontkend. De straffen moeten nog worden bevestigd door de militaire bevel hebber van het district Madrid. Radio-Amman heeft gisteren bekend- Semaakt. dat Israëlische Jachtvliegtuigen e avond tevoren een Jordaans verkeers- toestel met 19 passagiers hadden aange vallen, dat op weg was van Amman naar Cairo en dat zich boven Jordaans grond gebied bevond. Een Israëlische woordvoer der verklaarde daarentegen, dat het Jor daanse vliegtuig, waarscnyniyk tengevol ge van een navlgatlefout. het Israëlische luchtruim had gesfchonden. Nadat het door VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Re- gerlngsultz.: Serie: Kies een loopbaan by het onderwys IV. De functie van lerares by het Nyverheldsonderwys voor meisjes, door mej. E. Mesdag, oud-directrice v. d. huishoudschool te 's-Gravenhage. 18.30 kind. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V.d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade- ork. en sol. 20.50 Een stuk brood, hoorsp. 21.40 Gram. 21.50 Strykork. 22.20 Keuren en kiezen, praatje. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 23.15 Jam Session. 23.35 Gram. 23.55 -24.00 Nws NCRV: 18.15 Spectrum van het chris- teiyk organisatie- en verenigingsleven, le zing. 18.30 Leger des Hellskwartler. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Pas- slestonde (II), 20.40 Gram. 20.45 Kamer- ork. 21.15 Samenzang. 21.45 Klankb. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsport- ultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 (NTS) Jeugdjoum. 17.10 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Joum. en weer overz. VARA: 20.20 Mensen, dingen, nu...! 20.30 Kunstkron. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Forum WOENSDAG St.-AntonlusclubhulsTindelerclub speelt „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarverg. Leldse Assuran tieclub. Spr. M. Witmondt over: „Mis daad en verzekering". 8 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Luth. Kerk (kerkkamer)prof. dr. P. Hendrlx over: „De kerk: een wonder ln het nieuwe Rusland". 8 uur nam. O.I. schoof Dulvenbodestraat 11: Ouder avond. 8 uur nam Prediker: Evangellsatlesamenkomst. 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „De dolleman of de verliefde reactionair" 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Ontspannings avond Alg. Ned. Grafische Bona. 8 uur nam. Volkshuis: Werkgem. „De Ratel". Voor drachtsavond Freek Sachs. 8 uur nam. Wassenaar: Geref. Kerk. Herv. Geref. Gemeente-avond. 8 uur nam. DONDERDAG Café Anlba: Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Prediker: Evangellsatlesamenkomst. 8 u. nam. Schouwburg: K. en. O. Haagse Comedle ,De dolleman of de verliefde reactionair" 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Abonnements concert Residentie Orkest olv. W. van Ot- terloo. Soliste Adrlenne de Smet. 8 uur nam. Wykgebouw 't Boshuis: Jaarverg. Ned. Christen Vrouwenbond afd. Zuidwest. Spr. J. P. van Brakel. 8 uur nam. Warmond: (Meerrust): Receptie N.V. Padox. 35 uur nam. VRIJDAG Gew. Arbeidsbureau (Doezastraat 2a) Voorlichting over Australië. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Ver. voor Pe dagogiek. Spr. prof. dr. J. Koekebakker over: „Welvaart en de praktische conse quenties voor de opvoeding". 8 uur nam. Gulden Vlies: Alg. verg. Genootschap „Kennis ls Macht". 8 uur nam. Royal: Ledenverg. „Nieuw Brunhllde". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven)T.b.c.-onder- zoek. 24.30 en 7—9.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O-concert Metropole-orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden. 8 uur nam ZomerzorgLedenverg. Kynologenver. „Rynland". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Ver. „Ons Grunnegerlaand" speelt ..Achter de wolken schlent toch de zun". 7.45 uur nam. ;ez. Kerk: Adventkerk: 1011 uur voorm., bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal)Feestavond Per soneel Zaalbergs Dekeniabrlek. 8 uur nam. ZONDAG Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn", speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 u. nam. MAANDAG De Doelen: Leldse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing over huidverzor ging. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergadering N.R.V. 8 uur nam. Lakenhal: Viering 50-jarig bestaan Openb. Leszaal en Bibliotheek „Reuvens" 8 uur nam. Rljnsburgerweg 3: Aandeelhoudersverg. N.V. Nemafl. 2.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Spaans danspaar Susanna y José. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jeugavond Ned. Ver. Expoge. 7.30 uur nam. DINSDAG Steenschuur 6: K. en O.-cursus „China onder rode vlag" door J. G. Waardenburg. 8 uur nam. vaat- Import of oorlogs- muuv iitm rtw uuooicio „c- luuiuuini navi (jcotuuuueit. nnuiii, iic treffende vijf der betrokken rechters had I Israëlische Jagers was onderschept, het naar Jordaans gebied teruggekeerd. doen toekomen. werk ln vrij Duitsland: bult? 8 uur nam. t. AntonlusclubhulsGymnastlekult- voerlng „Rondom de Maredyk". 8 uur nam. Schuttershof: Ledenverg. Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Filmavond Oor logsgravenstichting. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Alg. Jaarverg. Ver. van onderwijzers en onderwijzeressen in de Inspectie Leiden. 9.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. De 55-jarige advocaat Frank Beck- wlth In Indianapolis ls de eerste neger die tracht gekozen te worden als presi dent van de Verenigde Staten. Hij Het zich gisteren Inschrijven als kandidaat voor ae Republikeinse kandidatuur In In diana. Op de vraag of hij van mening was dat hy verslagen zou worden door vice- president Richard Nixon, die zich daar reeds kandidaat had gesteld, zei Beckwlth: „Ik gëloof dat Ik meer mensen In India na ken. dan Nlxon; lk kan 7.000 mensen by de naam noemen". De socialisten zullen een motie van wantrouwen tegen de regering Indienen als de Franse Nationale Vergadering vol gende maand bijeenkomt. Deze volgt na de weigering van president De Gaulle te vol doen aan het verzoek van een meerder heid der afgevaardigden tot byeenroeping van de Nationale Vergadering ter bespre king van landbouwvraagstukken. Party- leider Guy Mollet deelde gisteravond mede, j dat de socialistische fractie was opgedra- gen de motie te steunen. VOOR DONDERDAG 24 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VRO: 8.00 Nws. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip lezing. 11.15 Gram. 11.45 Van alle breed tegraden, lezing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12 33 Orgel er viool. 12.55 Nationale Fotocompetitie. 13.0( Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.26 Lichte 3.00 muz. 13.55 Koersen, 14.00 Pianorecital. 14.30 V. d. vrouw. 14.60 Hammondorgel spel. 15.10 Anna Karenlna, hoorsp. 15.45 Kamermuz. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Dansmuz. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Opera fragmenten. 21.15 Na eb volgt de vloed, hoorspel. 22.30 Nws. en beursber. v. New York .22.40 Joum. 22.55 Sportact. 23.05 Uit de wereld van het amusement, praat je. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.16 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken .11.45 Gewijde muz. 12.00 Mid dagklok noodklok .12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tulnb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 14.50 Gevar. muz. 15.20 Ork. conc. 16.00 Verkenningen in de Bybel. 16.20 Pianore cital. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Gevar. muz. 18.15 Sport- rubr. 18.30 Muzikale lezing. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weer praatje .19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Vocaal ens. en orgel. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. praatje 20.00 Gevar. progr. 22.15 Periodieken Parade. 22.25 Gram. 22.80 Nws. 22.40 Zaalsportultsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Orgelrecital. 23.30 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. KRO: 20.20 Gesprek. 20.50 Zout der aarde, tv- spel. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.50 Praatje. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Gram. 17.15 Kritieken. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Gram. 20.30 Onbekend. 21.00 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 Matters of Mo ment. 22.45 Ork. conc. 23.30 Lezingen. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Koorzang. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 voordr. 12.15 mrs. Da le's dagb. 12.30 Nws. en popul. liedjes 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d .arb. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 16.00 Races. 16.20 Lichte muz. (Om 16.30 nws). 16.45 Mil .muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17.45 Ultsl. races. Daarna: Lichte muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en volksliederen. 19.45 Hoorsp. 20.00 Joum. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersengym. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en brlevenbeantw. 22.00 Vragenbeantw. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.30 Nws. en gram. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianomuz. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettefragm. 14.00 Lichte muz. 16.05 Vir tuose muz. 16.30 Oude muz. 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz. 19.00 Nws. 20.30 Kamer muz. 21.00 Omr. ork. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.05 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. Daarna: ge var. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Gevar. muz. 14.05 Ka mermuz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 20.00 Omr. Knapenkoor. 22.26 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16.06 Franse les. 16,21 Gram. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Praat- Je. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Radlo-unlversltelt. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 12.30 Ham mondorgelspel. 12.45 Fllmmuz. 13.00 Nws. 13.20 Klass. gram. 14.13 Belgische muz. 15.15 Omroepkoren. 15.30 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Belg. muz. 17.20 Kamermuz. 17.50 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Casino: „Vrouwenbungalow". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: Woensdag- en donderdagcyclus: „Gods linkerhand". (The left hand of God). 14 Jaar. Lldn: „Schwarze Nylons - helsse N&chte". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The five pennies". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: "Le clochard" (De vagebond). A.l leeft. Werkdagen. 2.30, 7 en 9.15 u. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Slavenjagers ln Afrika". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden zyn geopend de Douza-Apo- theek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Ha ven-Apotheek. Haven 18, tel. 20085. Bij geen gehoor b(J Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg VUsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lïwatcn P« d 72 weer Ie a s|s a a. a 3 S* cS onbew. ono 4 7 1 0 onbew. o 4 4 2 0 onbew. non 3 8 -1 0 onbew, no 5 9 1 0 onbew. O 4 6 -1 0 onbew. O 4 9 -1 0 onbew. O 4 9 0 0 mist O 3 8 -9 0 onbew. ono 4 8-0 0 zw. bew. nnw 2 6 -1 0.3 licht bew. windstil 9 -3 0 zw. bew. windstil 8 0 0 i onbew. no 4 8 -1 0 geh. bew. z 6 8 4 0 onbew. ono 3 13 2 0 onbew. ono 4 10 1 0 onbew. no 4 5 -0 0 onbew. nno 1 13 0 0 onbew. o 5 17 7 0 onbew. windstil 16 -0 0 onbew. n 5 15 7 0 onbew. ono 3 11 1 0 onbew. no 2 1 -1 0 mist windstil 3 -3 0 geh. bew. no 3 11 1 0 onbew. windstil 13 -2 0 licht bew. o 2 14 -0 0 onbew. wzw 2 12 -2 0 onbew. windstil 15 -3 0 onbew. n 5 11 8 0 licht bew. windstil 16 4 0 licht bew. o 3 16 4 0 geh. bew. windstil 15 6 0 zw. bew. o 6 18 10 0 onbew. n 5 17 11 4

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2