Haarlemmerstraat zaterdagmiddag ook afgesloten voor bromfietsen Parkacoats Molen „De Valk" zal worden ingericht als molenmuseum elke woensdag jongensmarkt Demonstratie autorit kwam een Haagse typiste duur te staan Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 15 maart 1960 Tweede blad no. 30000 Voorstellen aan Leidse raad Zoals bekend is de Haarlemmerstraat nu al enkele jaren op zater dagmiddag van 2 tot 6 uur afgesloten voor auto's. Tot algehele voldoening heeft deze maatregel echter niet geleid, hetgeen aanleiding is geweest, dat bij de behandeling van de gemeente begroting voor het jaar 1959 de vraag is gesteld, of het niet wenselijk is de straat op zaterdagmiddagen ook af te sluiten voor motorrijwielen en bromfietsen met ingeschakelde hulpmotor. Na onderzoek zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat deze wenselijkheid naar hun mening inderdaad bestaat. Het verschijnsel doet zich namelijk voor, dat een bepaalde groep motorrijders en bromfietsers zeer ten ongerieve van het winkelende publiek misbruik maakt van de vrijheid, welke zij door het ontbreken van autoverkeer heeft gekre gen. Slechts door een afsluiting van de straat voor deze categorieën kan hierin naar de mening van B. en W. verbetering worden gebracht. Ernstige bezwaren zal deze maatregel voor de hier bedoelde wegge bruikers, voorzover zij winkels in de Haarlemmerstraat willen bezoeken naar hun mening niet medebrengen, daar de meeste punten van de Haarlemmerstraat via verschillende zijstraten, waarin wel mag worden gereden betrekkelijk gemakkelijk kunnen worden benaderd. Ook voor motorrijders Afsluiting van de Haarlemmerstraat voor gewone rijwielen komt B. en W. voorshands niet gewenst voor, terwijl onbespannen wagens, waartoe ook bak fietsen worden gerekend, om prakti sche redenen evenmin behoren te wor den geweerd. Op grond van het bovenstaande geven B. en W. in overweging om de geslo tenverklaring van de Haarlemmer straat op zaterdagen van 26 uur, vastgesteld bij besluit van 9 juli 1956, in zoverre te wijzigen, dat deze geslo- tenverklaring zal gelden voor alle mo torrijtuigen en voor rijxoielen met een ingeschakelde hulpmotor. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Margaretha Maria Catharina, dr. v. C. de Graaf en C. Beekman; Ronald Cornelis, zn. v. C. Sloos en F. M. Gil lissen; Erik Pieter, zn. v. P. Denijs en M. E. J. Zwartendijk; Anna Wil- helmina Maria, dr. v. N. A. de Jong en R. G. M. Koppers; Jolande Kathleen, dr. v. J. A. Ulfman en H. J. Meijer; André Albert, zn. v. P. C. Vo gelaar en J. Verlint; Gerardus, zn. v. H. Knecht en W. C. de Graaf; Peter Philippe, zn. v. H. J. Haverman en A. J. F. van de Scheur; Jacob Anton, zn. v. A. G. Vette en I. H. Granfors; Johannes Maria, zn. v. A. A. Roden burg en A. A. van Breukelen. GETROUWD: J. F. Demmenie en G. H. van Kla veren. OVERLEDEN: R. B. M. van Saase, 9 m zoon; f Creyghton, 6 0j., man.; J. M. Ringen- j berg, 77 j., weduwe van N. v. Duuren. BESTEMMING MOLEN „DE VALK De heer W. van Rhijn, die thans mo len „de Valk" bewoont, biedt aan de gemeente te koop aan een groot deel van de inventaris van deze molen, ter wijl hij aan de gemeente het molen archief en het archief van de familie van Rhijn wil schenken. De inventaris en het archief van de molen zijn alleen van belang voor de gemeente, indien de molen als zodanig in stand blijft en als molenmuseum wordt ingericht. Aangezien deze mo len vrü zeldzaam is en met name op toeristen grote aantrekkingskracht uit oefent, achten B. en W. het aantrek kelijk deze te gelegener tijd te bestem men tot molenmuseum, zulks als de pendance van het Stedelijk museum „de Lakenhal". De inventaris is getaxeerd door twee taxateurs, waarvan er een aangewezen is door de gemeente en een door de heer van Rhijn. Met de verkoper is overeen stemming over de aankoop van de in ventaris bereikt tegen een bedrag van f 4.188, zijnde de middensom van de door de taxateurs opgegeven bedragen. Aan de verkoop en de schenking is de voor waarde verbonden, dat de inventaris en het molenarchief bij de heer van Rhijn in bruikleen blijven, zolang hij de molen bewoont. Indien de raad er mee instemt, de mo len te zijner tijd te bestemmen tot mu seum, achten B. en W. het gewenst, om thans op de aanbieding van de heer van Rhijn in te gaan Geen gratificatie voor gemeentepersoneel? In de raadsvergadering van 18 januari j.l. is in handen van B. en W. om pre advies gesteld een door de heer M. Som- meling tot het College gericht voorstel om aan alle ambtenaren der gemeente over het jaar 1959 een gratificatie van 2% van hun jaarsalaris, met een mini mum van f 50,en een maximum van f200.uit te keren. Naar aanleiding hiervan delen B. en W. thans het vol gende mede: „De meerderheid van ons College is van oordeel, dat het verlenen van een zodanige integrale uitkering dient te worden beschouwd als een po ging om het beleid van de regering met Indien de raad met het voorstel van B. en W. akkoord gaat zal de renmolen „De Valk" worden in gericht als molenmuseum. betrekking tot de ambtenarensalarissen te doorbreken, aan welke poging hoe men ook over bedoeld beleid moge oor delen medewerking dient te worden onthouden. De bestaande omstandighe den en verhoudingen brengen mede, dat de gemeenten in het algemeen zich aan dit beleid onderwerpen. Zouden zij dit niet doen, dan zouden zowel op het ge bied van de salariëring als op dat van de personeelsvoorziening in de overheids sector chaotische toestanden ontstaan, waarmede de gemeenten geenszins zou den zijn gebaat en die aan het hoger ge zag stellig aanleiding zouden geven tot ingrijpen. De praktijk der voorgaande maanden heeft het laatste overigens dui delijk bevestigd. Wij mogen er voorts op wijzen, dat het toekennen van gratificaties aan ambte naren op grond van de desbetreffende bepalingen van het Ambtenarenregle ment 1955 geschiedt door ons College. Het spreekt van zelf en ten overvloede wordt dit in het Ambtenarenreglement 1955 met zoveel woorden gezegd, dat gra tificaties slechts kunnen worden toege kend wegens bijzondere verdiensten of buitengewone toewijding. Een uitkering, verleend aan het gehele personeel der gemeente zonder enige uitzondering, draagt o.i. niet het karakter van een gratificiatie in bovenbedoelde zin." Ofschoon ook B. en W. in het alge meen grote waardering hebben voor de prestaties van het personeel der ge meente, welke inderdaad onder soms moeilijke omstandigheden worden ge leverd, meent de meerderheid van het College de raad, het voorstel van de heer Sommeling niet aan te nemen. Twee leden van het College hebben zich hun stem in deze voorbehouden. NAAMGEVING OPENBARE LAGERE- EN KLEUTERSCHOLEN B. en W. stellen de raad voor om de hierna te noemen scholen de daarachter vermelde namen te geven: openbare ulo school Plesmanlaan - Plesmanschool; openbare vglo-school, Oude Vest - Al- bert Schweitzerschool; openbare glo- sohool Aalmarkt - Duoas van Leyden- sohool; openbare glo-school. Kernstraat - Prof. Kernodhool; openbare glo-sdhool Oppenheimstraat - Oppenheimschool openbare glo-school Lorentzkade - Lo- rentzschool; openbare glo-sohool Du Rieustraat - Du Rieusohool; openbare glo-school Drie Octobersbraat - Drie Oc- tobersohool; openbare glo-sdhool Mare- singel - Marnix v. St.-Aldegondeschool; openbare glo-school Willem de Zwijger- laan - Willem de Zwijgerschool; openb. glo-school Driftstraat - Gunningschool; openbare school Rijnsburgersingel - Co- memiussohoolopenbare glo-school Dam- laan - Jan Lagthartsdhoolopenb. glo.- Storm Buysingst.raat - Ir. Lelysdhool; openb. glo-school Duivenbodestraat - Duivenfbodesohool; openb. glo-school Suma trastraat - Karei Doormanschool; openbare glo-school Da Costastraat - Da Oostaschool; openb. glo-school Tel- derskade - Teldersschoolopenbare glo- sohool Ha verstraat - De Graankorrels; openbare glo-school Zuidsingel - De Schakelopenbare Montessori-lagere school Rijnsburgersingel - De Valk; openbare kleuterschool Gortestraat - De Graankorrels; openbare kleuterschool Atjehstraat - Zonnehoek; openb. kleu terschool Zuidsingel - Parkiet; openb. kleuterschool Maresingel - Gouds bloem; openbare kleuterschool Damlaan - De Zand/taart; openb. kleuterschool Da Costastraat - De Paddestoel; openb. kleuterschool Duivenbodestraat - De Margriet; openb. kleuterschool Tel ders kade - De Klaproos; openb. kleuter school Lorentzkade - De Zonnebloem; openb. Montessori-kleuterschool Rijns burgersingel - De Boterbloem; openbare Montessori -kleuterschoolOppenheim - straat - Bambino. RIJNLANDSE MOLENSTICHTING In deze gemeente is opgericht de .Rijnlandse Molenstichting". De stich ting heeft ben doel „het bevorderen en verzekeren der instandhouding van wa tenmolens in het Zuidhollandse deel van het Hoogheemraadschap van Rijnland en inzonderheid in het Adegebied en naaste omgeving te bevorderen en te verzekeren, voorzover deze instand houding door doeleinden van alge meen belang gerechtvaardigd en door technisch en economische middelen uit voerbaar is, mitsgaders aü hetgeen daar mee in verband staat." Dé stichting wenst haar doel o.m. te bereiken door de aankocp van buiten gebruik gestelde windwatermolens en restauratie daarvan met financiële me dewerking van het rijk, de provincie en van d>e desbetreffende gemeente. Ten einde haar aandeel daarin te kunnen bijdragen moet de stichting inkomsten verwerven om. uit bijdragen. In ver band 'hiermee heeft het bestuur van de stichting B. en W. gevraagd te bevorde ren, dat uit de gemeentekas een bijdra ge wordt verleend in de kosten van res tauratie van een buiten Leiden gelegen molen. Aangezien het behoud van wind watermolens in het Adegebied en de naaste omgeving voor de gemeente van groot belang is. achten B. en W. wel aanleiding aanwezig in financieel op zicht mede te werken aan het bereiken van het door de stichting beoogde doel en wel door het verlenen van een jaar lijkse bijdrage van f400.—. DIRECTRICE H.B.S. VOOR MEISJES Zoals bekend besloot de raad onlangs mevr. H. A. M. Nijweide-Vintges met ingang van 1 september 1959, tot we- deropzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1959-1960, te be noemen tot tijdelijk directrice van de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool. Aangezien mevr. Nijweide-Vintges haar taak op voortreffelijke wijze ver vult, komt zij naar het gevoelen van B. en W. voor benoeming in vaste dienst in aanmerking, waartoe de raad thans een voorstel bereikte. Voorts is een voorstel om mej. E. H. M. de Vogel, alsnog met ingang van 1 maart 1960 te benoemen tot hoofdleid ster van de openbare kleuterschool aan de Zuidsingel; idem de heer D. Cossée, tot hoofd van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Duiven bodestraat; mej. A. Bakker, tot onder wijzeres aan de openbare school voor ge woon lager onderwijs aan de Lorentz kade en de heer J. W. Schuylenburg, tot onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Telders- kade. Verder zal in de zitting van maan dag a.s. nog moeten worden voorzien in de vacature van een vijfde lid van de algemene raad van de G.G.Z.H., idem van plaatsvervangende leden. Eervol ontslag wensen B. en W. te ver lenen aan de heer H. G. Derogee, uit zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager on derwijs aan de Da Costastraat. idem aan de heer H. W. R. Krauss, uit zijn betrek king van tijdelijk leraar in de wiskunde en de aardrijkskunde aan de hogere bur gerschool voor meisjes met 6-jarige cur sus en afdeling middelbare meisjes school. Bevrijdingsdag en Dodenherdenking 1960 Onlangs hebben het Comité „Be vrijdingsdag 1945" en de Stichting „Doodenherdenking" hun plannen in gediend voor de herdenking van 4 en 5 mei 1945, die in verband met het derde. lustrum der bevrijding ditmaal een bijzonder karakter zal dragen. Met de opzet van deze plannen kun- j nen B. en W. zich verenigen, j De door beide organisaties opgestelde begrotingen wijzen tekorten aan van j resp. f. 15.000 en f- 2.250. De Stichting ..Burgerijfonds van Leiden" heeft inge- 1 volge artikel 12 van haar statuten, aan prima waterafstotende poplin, geheel dubbel, 4 moderne kleuren. Speciaal verlaagde J. M. prijs, 2 jaar (kleine stijging per moot TIJDENS DE VERBOUWING GAAT DE VERKOOP NORMAAL DOOR Voor de Leidse kantonrechter Zo moet je autorijden De Leidse kantonrechter, mr. R. de Bruyn en de plaatsvervangend kanton rechter, mr. W. de Koning, hebben gis teren weer vele series verkeerszondaars terecht zien staan. Er waren gevallen bij, die een onverwachte vrijspraak oplever den, doch ook enkele, die door de magi straten als zeer ernstig werden be schouwd. Zo stond een 30-jarige grond werker uit Ede terecht, omdat hij op 1 oktober j.l. te Alkemade werd aangehou den met een door hemzelf met veel moeite en kosten opgeknapt autootje, waarop hij zelf waarop hij zelf ter besparing van de "a? "enneiuK wuien aemonsirer registratiekosten een gefingeerd ken- dat autorijden niet moeilijk was. Toen c. mpl ppn cno hoiH wan rmm n(\ b-n- tekennummer had aangebracht. Ver dachte had slechts weinig tot zijn ver dediging aan te voeren en gaf toe, dat hij „fout" was geweest. De substituut officier, mr. J. A. L. Brada, hield een zeer scherp requisitoir, waarin hij o.m. opmerkte, dat verdachte blij mocht zijn dat zijn zaak niet naar het Gerechtshof is verwezen, daar het hier een opzette lijke vervalsing betreft en een hechtenis- straf zeker was gevolgd. Nu wilde hij het nog laten bij een eis van f. 50 boete subs. 10 dagen. De plv. kantonrechter achtte het feit dermate ernstig, dat hij de eis te mild vond en derhalve vonniste met f. 60 boete subs. 12 dagen met een ernstige waarschuwing als toegift. Door het oog van de naald Daar niet bewezen kon worden, dat hij opzettelijk had gehandeld, is ook een 32-jarige vrachtautochauffeur door het oog van een naald gekropen. Verdachte reed 4 februari met zijn vrachtauto op de inhaalbaan van Rijksweg no 4 en bleef daar zonder enige noodzaak rijden ondanks het feit, dat een ambulance auto op weg naar een ernstig ongeval, achter hem voortdurend luide signalen gaf teneinde te kunnen passeren, het- het Co lege toestemming gevraagd in 1 peen uiteindeluk vlak bij de plaats van 1 het ongeval gelukte. Verdachte hield vol. totaal te mogen toekennen. Dit verzoek i van de Stichting Burgerijfonds is om j preadvies in handen van 'B. en W. ge- steld B. en W. geven de raad in over- weging, de gevraagde goedkeuring te verlenen. Deze bijdrage ware aan de j viering van het bevrijdingsfeest ten I goede te doen komen. Aangezien op de j gemeentebegroting voor 1960 ten be- hoeve van het Comité Bevrijdingsdag 1945 slechts een bedrag van f. 2000 be schikbaar is, is er nog een tekort van f. 3.000. Ten behoeve van de Stichting Dooden herdenking is op de gemeentebegroting f. 500 uitgetrokken. Daar het geraamde tekort f. 2.250 bedraagt, zal het subsidie voor deze instelling mét f. 1.750 moeten worden aangevuld. In overeenstemming met de adviezen van de Commissies voor het. Onderwijs en voor de Financiën geven B. en W. de raad in overweging de nog ontbrekende bedragen van resp. f. 3.000 en f. 1.750 beschikbaar te stellen SPRINKLERINSTALLATIE LODEWIJKSKERK Tenslotte komen in deze zetting de volgende voorstellen aan de orde: het beschikbaar stellen van een bedrag van f. 18.000 voor het aanbrengen van een sprinklerinstallatie in de H. Lodewijks- kerk en Jaoobstoren, met bijkomende werken, voor de brandbeveiliging. Aan het kerkbestuur van de parochie van de H. Lodewijk in de kosten van het aanbrengen van een sprinklerinstallatie, met bijkomende werken, ter beveiliging van de H. Lodewijkskerk een bijdrage te verlenen van 15% van de op f. 10.891 geraamde kosten tot een maximum van f. 1.633.65, welk bedrag is begrepen in het hiervoren genoemde krediet: een bedrag van f. 12.900 beschikbaar te stel len voor het leggen van een persleiding c.a. en van een nieuwe elektriciteitska bel ten behoeve van de sportterreinen aan de Haarlemmerweg: te verklaren, dat de uitbreiding van het leerplan van de christelijke nijverheidsschool voor meisjes aan de Toussaintkade, alhier, met een vormingsklas (dagklas) nodig wordt geoordeeld; het treffen van een herziening in de bouw- en grondvoor- schotten en erf pacht canons voor wo ningbouwplannen; aan te kopen, in het belang van de volkshuisvesting het huis en erf, staande en gelegen aan de Lan- gegracht no. 188, groot 85 m2. voor de prijs van f.4.075 in totaal; het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen en meubilair voor het vak handenarbeid, ten behoeve van de r.-k. school voor gewoon lager onderwijs aan de Os- en Paardelaan 2; idem voor de aanschaffing van leermiddelen voor het vak handenarbeid, ten behoeve van de geref. school voor gewoon lager het ongeval gelukte. Verdachte hield vol, dat hij niets van de ambulance-auto had gehoord of gezien, doch kon geen enkele reden opgeven voor zijn rijden op de in haalbaan. Wel beklaagde hij zich erover, dat een aantal automobilisten, die van een en ander getuigen waren, hem ter plaatse nogal hardhandig hadden aange pakt. hetgeen de kantonrechter de op merking ontlokte, dat verdachte dus al een deel van zijn straf geïncaseerd had. Hoewel opzet niet bewezen was, achtte de officier het optreden van verdachte dermate onbehoorlijk, dat hij f. 50 boete subs. 10 dagen eiste, waarbij de kanton rechter zich volkomen aansloot en con form vonniste. Kon. onderscheiding R. van Leeuwen VEERTIG JAAR BIJ DE NZHVM Gisteren herdacht de heer R. van Leeuwen, ambachtsman eersteklasse, werkzaam bij de NZHVM te Leiden, het feit dat hij voor 40 jaar bij deze ver voersmaatschappij in dienst trad. Gis termorgen had ten huize van de jubila ris Burgemeester Kempenaerstraat 29 te Voorschoten een hartelijke huldiging plaats, waar de loco-burgemeester, wet houder J. Schrama, onder het aanbie den van de gelukwensen de jubilaris er van in kennis stelde, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te verlenen. De heer H. J. Kapteyn, chef technische dienst, liet zich zeer waarderend uit over de wijze waarop de jubilaris zich steeds van zijn taak had gekweten. Hij overhandigde de heer Van Leeuwen een geschenk onder couvert en de bekende oorkonde. De directeur van de NZHVM, de heer J. J. Jurrissen. bood hem namens de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Han del de gouden eremedaille en oorkonde met draagmedaille aan. Ook van het jubileumfonds kreeg de heer Van Leeu wen een geschenk onder couvert, terwijl mevr. Van Leeuwen bloemen kreeg. In de loop van de dag heeft de heer Van Leeuwen vele gelukwensen ontvangen. visrecht in de Grote Sloot in de ge meente Warmond bij verlenging te ver huren aan P. van der Drift, beroepsvis ser. wonende te Warmond, zulks gedu rende het jaar I960, voor de som van f. 22,50 per jaar: idem van enkele per celen wei- en teelland en het treffen van een voorschotregeling in de exploi tatievergoeding 1960 bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoei- liikheden en aan woonwagenkampkin- onderwus aan de Stadhouderslaan; het deren. Kort voor haar zaak gisteren voor kwam, liet een 25-jarige typiste uit Den Haag per telegram weten, dat zü verhin derd was de zitting bij te wonen en daarom beleefd verzocht haar maar bij verstek te veroordelen. Verdachte was na afloop van een gezellig feestje en on danks het feit, dat zij geen enkele rijbe voegdheid bezat, achter het stuur van de auto van een goede kennis gekropen en had kennelijk willen demonstreren, '77" zij met een snelheid van ruim 70 km/u door een bocht ging, verloor zij de macht over het stuur en schoot via een grep pel een stuk bouwland is, alwaar de auto nogal gehavend tot stilstand kwam. Be houdens de materiële schade, liep een en ander gelukkig zonder persoonlijke on gelukken af. De substituut-officier vond de feiten dermate ernstig, dat hij naast de twee geldboeten van f. 40 subs 8 da gen (geen rijbewijs) en I. 60 subs 12 da gen (schade toebrengen), verdachte reeds bij voorbaat mocht zij ooit een rijbewijs krijgen de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor twee jaar met een jaar proeftijd wilde opleggen. Deze toevoeging nam plv. kantonrechter niet over. doch vonniste overigens geheel conform. Aangezien de verzekering de schade niet dekt, kwam dit autoritje verdachte duur te staan. Complicaties Het op 4 februari binnenvaren van de Leidse wateren vanuit de richting Wou- brugge via de Nieuwe Rijn ging met een aantal ernstige complicaties ge paard. Deze dag zullen een 28-jarige sleepbootkapitein uit Hellevoetsluis, diens 31-jarige stuurman uit Dordrecht en een 60-jarige grondwerker uit Am- merstol niet licht vergeten. De kapitein moest die dag een elevator-bak van ruim 8 meter breed Leiden binnen slepen, doch verzuimde kennis te nemen van het verbod om schepen van meer dan 7.50 breed Leiden binnen te varen. Alles ging goed tot de sleep de Haven- brug naderde en de grondwerker, die zonder enige ervaring te hebben, door „de werkgever" als stuurman op de bak was geplaatst, het roer verkeerd om gooide, tengevolge waarvan de bak een ter plaatse liggend bootje „ramde". De stuurman wipte op de bak over en voor kwam verder onheil. Toen de sleep echter de 7.55 meter brede doorgang van de Havenbrug passeerde, kwam de bak een halve meter ruimte te kort om door te varen en de brug werd derhalve nogal ernstig beschadigd. Gisteren kwam deze zaak voor. Het drietal schoof de schuld op hun op drachtgever c.q. werkgever. Deze toch had een verkeerde breedte opgegeven en tevens verzuimd de meetpapieren op te sturen. Daarbij kwam nog, dat hij de grondwerker als stuurman had aange steld en hij bij een eventuele weigering tot varen onmiddellijk ontslag gaf. De magistraten hadden wel begrip voor de moeilijkheden, doch zij droegen nu een maal de verantwoording voor de gevol gen. Dus eiste de officier tegen de kapi tein een geldboete van f. 40 subs 8 dagen t a.v. het 7.50 meter verbod en f. 60 subs. 12 dagen voor de aanvaring, tegen de grondwerker-stuurman f. 40 boete subs. 8 dagen en tegen de sleepboot-stuurman f. 40 subs. 8 dagen. Het vonnis luidde f. 25 subs. 5 dagen en f. 50 subs. 10 dagen voor de kapitein, f. 35 subs 7 dagen voor de grondwerker stuurman en f. 10 subs. 2 dagen van wege zijn geringe schuld voor de stuur man. Niet bewezen Hoewel de officier tegen een 66-Jarige Katwükse automobilist een boete van f. 45 subs. 9 dagen eiste, achtte de plv. kantonrechter uit het onderzoek niet bewezen, dat verdachte bij het rechts- afslaan op de Rijnsburgerweg het rij wielpad reeds kruiste toen een brom fietser mogelijk voorbarig zijn stuur omgooide en hierdoor juist in botsing met de auto kwam. HU sprak verdachte derhalve vrU van het ten laste gelegde. Een 52-jarige Oegstgeestenaar zou op zijn bromfiets rijdende beide handen van het stuur hebben genomen en had daardoor een proces-verbaal opgelopen. Verdachte was hierover uitermate ver baasd. want hu bezat niet eens een bromfiets en had ook met zUn fiets nog nooit een „stuntje" uitgehaald. De sub stituut-officier zag geen termen om aan de bewering van „verdachte" te twufelen en vroeg derhalve vrüspraak. Uitspraak conform.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3