IN MINEUR I Huidgenezing jïlïiod Met een enkel woord Agenda VULPENHOUDERS Over mals gesproken ZATERDAG 12 MAART 1960 HET heeft er aanvankelijk naar uit gezien, dat president De Gaulle het in Algerije met de (moham medaanse) opstandelingen wel zou kla ren. Vooral zijn fiere toespeling op „een vrede der dapperen'' scheen het hart van de rebellen getroffen te hebben en het leek nog maar een kwestie van tijd, of de bloedige strijd zou dan eindelijk gestaakt worden. Menigeen is in die verwachting nog gesterkt, toen de president-generaal die andere rebellie, namelijk van de on tevreden Fransen in Algiers, kortgeleden door de kracht van zijn persoolijkheid wist te onderdrukken. Voor de Algerij nen kon dit toch niet anders dan een onweerlegbaar bewijs zijn, dat niet het leger, maar het staatshoofd het laatste woord in Frankrijk heeft. Mochten zij dus nog wantrouwend zijn ten opzichte van de toekomst, dan was nu de laatste grond voor achterdocht weggenomen Maar het „voorlopige Algerijnse be wind" van Ferhat Abbas heeft die be slissende stap blijkbaar niet willen of durven ondernemen, waarop president De Gaulle dezer dagen gereageerd heeft met een toespraak tot Franse officieren in Algerije, waarin de volle nadruk weer gelegd werd op een militaire oplossing van het eindeloze conflict DS duisternis is dus weer gedaald over een land, waar dan toch heel even de dageraad leek te gloren. In feite komt De Gaulle's standpunt neer op een onvoorwaardelijke overgave van de Algerijnse rebellen, die van hun kant heel weinig gevoelen voor het uit han den geven van het middel van militaire druk, waarmee zij op Parijs invloed kun nen oefenen. Volgens sommige Franse bladen zouden de opstandelingen een veertien dagen geleden de Fransen een bestandsvoorstel hebben gedaan, waarin het grootste deel van De Gaulle's aan bod van zelfbeschikking werd aanvaard, maar waarin zij op een drietal punten voorbehoud maakten. Zij wilden name lijk: een volkstemming over Algerijes toekomst een jaar na het staken van het vuren, hergroepering en bewapening van een deel der opstandelingen en, ten derde, deelneming van hun afgevaardig den aan de controle tydens het referen dum. IN hoeverre het vorenstaande ont leend aan de „France-Observateur" tenvolle Juist is, kan bij gebrek aan officiële voorlichting moeilijk vast gesteld worden. Dat is, tot op zekere hoogte, althans voor het ogenblik niet eens zo belangrijk. Want de hoofdzaak is, dat het gesprek min of meer doodge lopen sctUJnt te zijn. Om het te zeggen met de woorden van de secretaris-gene raal van de MRP, Simonnet: „De teleur stelling is groot. De generaal heeft nau welijks meer kansen of middelen dan de genen die vóór hem aan de macht wa ren om het Algerijnse conflict te be ëindigen". En Simonnets conclusie luidt verder: .Meegedeeld is dat de oorlog nog lang zal duren. Dan moet men re kenen op een wijziging van de openbare mening. De politieke kwesties, ,die de Fransen vrijwillig in het duister hielden, zullen in het volle licht treden" G2VREESD moet worden, dat die verandering in de volksopinie niet ongevaarlijke afmetingen zou aan nemen indien de strijd in Algerije in derdaad uitzichtloos dreigt te worden. De Gaulle is in Frankrijk een soort „laatste bolwerk" tegen alles en nog wat: tegen links, maar ook tegen rechts en ook tegen de boeren-in-het-midden. En als de generaal het nu niet zou „redden" in Algerije, althans niet op redelijk korte termyn en dan nog liever door ver standig overleg dan door wapengeweld, wat zal er dan gebeuren? Idolatrie (diepe verering, zoals de meeste Fransen voor „de generaal" hebben) is betrekke lijk vluchtig. Als de .kracht" er eenmaal af is, dan „lust" men de verschaalde wijn niet meer, hoe mooi het etiket dan moge zijn, waaronder hij eenmaal in de handel kwam. Wat zal trouwens de in druk in het buitenland zijn, indien de Franse troepen nóg veel langer in Al- gerye moeten vechten inplaats van be schikbaar te zijn voor de NAVO? Naast de Amerikaanse ideologische bezwaren zal de haat onder de Arabieren en in de Afrikaanse landen vermoedelijk nog toenemen. Zoals „Le Monde" dezer da gen schreef: het resultaat zal voor Frankrijk niet anders dan toenemend isolement kunnen zijn. GAAT men na aan wie de verslech tering van de verstandhouding moet toegeschreven worden, dan zaï men moeilijk kunnen zeggen, dat De Gaulle een „draaibord" is. Want zyn vroegere „vrede der dapperen" is altijd al moeilijk te verteren geweest voor de Algerijnse opstandelingen, van wie bij zonder veel vertrouwen in de beloften èn in de gezondheid!!) van De Gaulle werd gevraagd. Daarbij hebben ook psy chologische factoren een rol gespeeld. Wat op zeker ogenglik, in een bepaalde situatie en in een zekere stemming, aan vaardbaar kan zijn, kan later onaccep tabel schijnen, ofschoon de omstandig heden misschien maar heel weinig ge wijzigd zijn of de stemming van hoop en vertrouwen nauwelijks enige verande ring heeft ondergaan. De contacten in een geval als dit zyn buitengewoon sub tiel en zeer gemakkelijk te ruïneren. De tyd zelve is reeds een ongunstige factor: even te lang wachten met een overigens redelijk antwoord kan fataal zijn. Iets dergelijks schijnt zich hier achter de schermen te hebben voltrokken, met het gevolg, dat het perspectief weinig minder dan naargeestig lykt te zijn. WIL men met alle geweld een licht punt ontdekken in de nieuwe (of eigenlijk: oude!) situatie, dan zou men kunnen denken aan het komende bezoek van de Sovjetrussische premier Kroesjtsjef aan Frankrijk .Gelet op de mentaliteit van president De Gaulle, zal niets op hem een zó averechtse uitwer king hebben als de suggestie, dat een buitenlandse politieke leider ook maar de geringste invloed heeft op zijn za ken. de gedachte alleen reeds, dat Frankrijk zy het dan ook door een toevallige samenloop van omstandighe den overleg pleegt met de Algerijnse opstandelingen op het ogenblik, dat Kroesjtsjef zich in het land bevindt en dat dit overleg zy het ook maar onder denkbeeldige druk van de communisti sche leider staat, die gedachte moet voor De Gaulle zonder meer onverdraaglijk zijn. Zonder het gesprek af te breken, zou hij zich dan toch onverzoenlijker hebben uitgelaten, waarby het min of meer vanzelfsprekend is, dat hij dit deed tegenover de officieren in Algerye. Is Kroesjtsjef vertrokken, dan verandert er niets (zoals er ook nu in feite weinig of niets veranderd is), maar wordt zijn toon vriendschappelijker en kan hij, ver tegenwoordiger van de Franse „gran deur", de Algerijnse rebellen wat harte- lyker tegemoet treden. HET betreft hier uiteraard slechts een veronderstelling, die gebaseerd is op de psychische gesteldheid van de Franse president. Het is o.i. in elk geval niet aannemelijk, dat hij, ten tijde van het Europese oproer in Algiers van enkele maanden geleden, de steun van het leger „gekocht" zou hebben met ge heime beloften. Evenmin geloofwaardig lijkt de hier en daar opgedoken gedachte dat de generaal bij zijn jongste bezoek aan Algerije zoveel ontevredenheid ont- GRIEZELIG (Van onze t.v.-medewerker) De VARA opende met een actualiteit en zou er ook met één sluiten, maar dat wisten we nog niet. toen we ons aan het kijken zetten. Alleen voor deze twee zaken past het opschrift, omdat er ons geen te binnen schoot, die het hele pro gramma zou kunnen dekken. Punt 1 was dan de staking, die door Kleiwegt op het tapijt werd gebracht. Zijn vragen, die terzake waren, werden beantwoord door de heer Brandsma, die deze taak wederom met waardigheid vervulde. Hij sprak, zoals zich licht ra den laat, namens een vakbond. Hij prees zijn leden om hun discipline, doch be paalde zich toch in hoofdzaak tot het algemeen belang, want dat is de con tinuïteit in de bouwnijverheid in hoge mate. Ze heeft voor de geestelijke en ook voor de materiële volksgezondheid een zeer hoge prioriteit, zo niet de aller hoogste. Een zaak van geestelijke (en econo mische) volksgezondheid is feitelijk ook de kwestie van school- en beroepskeuze, waarover dr. Ph. M. van der Heijden, een bekend psycholoog, op duidelijke manier enige aspecten belichtte. Hij wees erop, dat elk kind zijn mogelijk heden en beperkingen heeft en dat door eerzucht van de ouders, indien deze hen weerhoudt daarmee rekening te houden, geestelijke overbelasting kan plaats vin den en zeker een wankel zelfvertrouwen wordt gestimuleerd. Geen enkel kind is een onbeschreven blad papier, maar is eerder te vergelij ken met een slechts ten dele belichte fotografische plaat, waarvan het beeld eerst naar voren komt, door de plaat te dompelen in de ontwikkelaar, een func tie die door ons onderwijs wordt nage streefd, waarbij de ervaren onderwijzer graag voorlichting geeft om de finesses van het ontwikkelde beeld te ontleden, te verklaren, daarbij zo nodig gesteund door de psycholoog. Als verpozing was er daarna een kwartiertje jazz tussengeschoven, dat door het trio Pim Jacobs met (zijn aan staande bruid) Rita Reys werd verzorgd, voor de liefhebbers om van te water tanden. Het meest indrukwekkend, maar dan ook het griezeligst van alles, was wat aangekondigd was als actuele documen taire, maar een moeizaam door Pier Tania tot stand gebrachte reportage bleek te zijn, die handelde over de schrootaffaire. Tania stelde, dat het hele geval op een tragische manier belang rijk was. de zaak van het bijkans onuit sprekelijke woord scheepssloopschroot. De VARA heeft het hoofdaccent van haar reportage terecht laten vallen op de fraudekwestie zelf, die door de aan gifte van de heer Worms aan het rollen is gebracht. De t.v. heeft dit met toe- wyding en een zo groot mogelijke ob jectiviteit gedaan, onder meer door het boven het vlak der partijpolitiek uit te heffen. Griezelig noemden we het in onze titel, alles wat hier onthuld werd. Vieze stinkende modder, een gevaar voor de democratie, voor de eenwording van Europa, voor het morele aanzien van de overheid in het algemeen. We mogen dankbaar zyn, dat er alle indicaties voor zijn, dat onze eigen regeerders zich op een eiland van fatsoen, dat dryft in een poel van ongerechtigheid, hebben teruggetrokken. Dat ze over niet te lange tyd van hun bevindingen zullen blykgeven, is bepaald niet alleen de wens van allen, die by deze reportage daadwerkelijk betrokken zijn geweest. „Interpol calling" moet vervallen, want schroot schoot ver over de bere kende tijd heen. Is het een erg vreemde gedachte, die we aan het slot voelden cpkomen, dat onze aandacht eigenlijk al gericht werd op een zaak, die voor In terpol geknipt lijkt? Elektronisch pcuzeteken Met ingang van morgen zal de Neder landse omroep een nieuw pauzeteken in gebruik nemen, gebaseerd op de eerste maten van het Wilhelmus gezet en elek tronisch gerealiseerd door ir. H. Badings. Advertentie Huidrulverheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Puiol-poeder BINNENLAND Gisterochtend ls een 16-Jarlge meisje toen zy op de derde verdieping van het gebouw van de Lettergletery „Amsterdam" ln de personenlift wilde stappen bekneld geraakt tussen de bodem van de lift en de bovenkant van de Ingang. Het meisje was op slag dood. De liftdeur stond open en normaal behoort de lift dan op de étage te blijven Door onbekende oorzaak echter ging de lift omhoog. De politie en de ar beidsinspectie stellen een onderzoek in. Op 26 maart zal de gouverneur der Nederlandse Antillen, de heer A. B. Spee kenbrink met een verlof van drie maan den naar Nederland vertrekken. Per zelfde gelegenheid, het passagiersschip Santa Maria, vertrekt ook de president van het hof van Justitie, mr. L. A. L. Weeber. die zich definitief in Nederland zal vestigen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. „Zaanland" 17/3: Aus tralië: ms. „Willem Ruys" 13/3; ms. .Mystic" 15/3: ss „Helenus" 17/3; Bra zilië: ms. „Eemland" 13/3; ss „Brasll Star" 17/3; Canada, ss „American Gunner" 13/3; ss „Maasdam" 17/3; Chili: via New York 17/3; Ned. Antillen: ms. „Doris" 14 3 ss. „Boskoop" 15/3; Ned. Nw. Guinea: ms. „Willem Ruys" 13/3; ms. „Merwe Lloyd" 17/3; Nieuw-Zeeland: ms. „Willem Ruys" 13/3; ss „Athenic" 17/3; Suriname: ms. „Attls" 16/3; Unie van Z.-Afrika en Z W. Afrika: ms. „Pretoria Castle" 13/3, ms. ..Cheshire" 15/3; Brits Oost Afrika, ss. „Africa" 17/3. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Op 1 Juni a.s. zal het Bio-herstel- llngsoord voor mindervalide kinderen te Arnhem officieel worden geopend. De stichting Bio-Vakantieoord heeft dan be halve de bekende kinderkolonie „Russen duin" ln Bergen aan Zee voor gezonde zwakke kinderen ook een meer modern ge outilleerd herstellingsoord voor motorisch gestoorde kinderen in exploitatie. BUITENLAND Op speciale bestelling van president Soekarno is gisteren uit Kopenhagen een natuurgetrouwe kopie verzonden van de beroemde „Kleine Sirene", die op een groot rotsblok uitkijkt over de haven van de Deense hoofdstad. Het kopiebeeldje, dat half zo groot ls als het origineel, weegt 500 kilogram. Tydens zyn bezoek aan Dene marken in 1959 had de Indonesische pre sident de wens geuit om een even grote „Kleine Sirene' te bezitten. Deze wens kon echter niet geheel vervuld worden, aan gezien de vervaardiger van het Kopen- haagse beeld Eriksen zich daartegen had verzet. Het Westduitse vakverbond heeft gis teren een beroep gedaan op de bevolking van de Bondsrepubliek om gedurende de maand april Zuidafrlkaanse goederen te boycotten uit protest tegen de „onwaar dige behandeling van een groot deel van de Afrikaanse bevolking". Premier Verwoerd van Zuid-Afrlka heeft gisteren ln het Zuldafrikaase Lager huis gezegd dat de regering slechts blan ken wil laten deelnemen aan de volks stemming over de vraag of Zuid-Afrika al dan niet een republiek moet worden, om dat „het Britse imperialisme herhaalde lijk de stemmen van nlet-blanken ge bruikt heeft om de Afrikaner eronder te houden". Enkele honderden winkeliers in Bor deaux hebben gisteren anonieme schrif telijke waarschuwingen ontvangen om hun winkels te sluiten als premier Kroesjtsjef van de Sovjet-Unie 18 maart de plaats bezoekt. Gedreigd wordt met vernieling van de etalages als de waarschuwing wordt genegeerd. De Britse labourlelder Hugh Gaits- kell heeft zich gisteren op een bijeen komst van studenten te Leeds fel gekeerd tegen de voorstanders van eenzijdige kern ontwapening door de Britten. „Als het waar is dat de Sovjet-Unie geen gevaar oplevert, behoeft een ontwapeningsak koord geen moeilijkheden te geven", zei hy. Volgens hem zal de Sovjet-Unie niet voor de andere landen haar kernwapens opgeven, en deze verstandige politiek zou Engeland ook moeten volgen Premier Macmlllan zal, vergezeld van zyn echtgenote, op uitnodiging van de Noorse regering ln de komende zomer een bezoek aan Noorwegen brengen. moet heeft over zijn tegenwoordige koers, dat hij niet alleen de keuze van zijn woorden, maar ook zyn werkelijke bedoe lingen gewijzigd zou hebben. Deze ziens wijze strookt niet met De Gaulle's on verschrokken karakter Men zal het dus moeten zoeken in „le ton qui fait la musique". De melodie blijft gehjk, maar naar eigen inzicht transponeert de pre sident van majeur in mineur of straks wellicht weer omgekeerd. SER-advies gevraagd inzake gevolgen van werktijdverkorting De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft de Sociaal Economische Raad om advies gevraagd inzake de uitvoering van de arbeidswet 1919 op bepaald gebied. De vragen van de staatssecretaris gaan vooral over de gevolgen van de arbeids tijdverkorting voor de Jongeren en over het overwerk. Nu de arbeidstijdverkorting gereali seerd wordt, is in een bepaalde bedrijfs tak de werkdag verlengd tot negen uur. De staatssecretaris vraagt zich af of zo'n negenurige werkdag ook voor jeugdige personen aanvaardbaar is. De steeds meer ingang vindende gedachtengang, dat het noodzakeiyk is rekening te hou den met de bijzondere eisen van ontwik keling en ontplooiing, die de leeftijd aan hen stelt, pleit ihier tegen. De staatssecretaris herinnert er voorts aan. dat de SER heeft geadviseerd het arbeidsverbod ooik uit te breiden tot 16- jarige meisjes en 14- en 15-jarige jon gens. De leerplichtwet zou (met eenzelfde periode moeten worden verlengd. De staatsseoretaris suggereert bij wyze ven overgang partieel onderwijs voor 14- en 15-jarige verplicht te stellen. Deze ver plichting zou een aanpassing van de wettelyke geoorloofde werktijden van de jeugdigen moeten hebben. Een andere vraag, die zich by de in voering van de werktijdverkorting voor doet heeft betrekking op overwerk. Moe ten de thans geldende normen voor het verlenen van overwerk worden gehand haafd of moeten die worden verruimd? De vraag loopt uit op een andere vraag nl. of bij de invoering van kortere werk tijden binnen het raam van een vijf daagse werkweek voor het inschakelen de zaterdag moet worden ingeschakeld. zuLks teneinde te lange werkfeyden op andere werkdagen te voorkomen. Landbouwconferentie in Den Haag De ministers van Landbouw van de zes landen van de Europese Economi sche Gemeenschap zullen op 16 en 17 mei in Den Haag vergaderen over het door de Europese commissie voorgestelde gemeenschappelijke landbouwbeleid. Deze bijeenkomst is een voortzetting van de gesprekken, die de ministers reeds over het Europese landbouwbeleid hebben gevoerd in Rome, Berlijn en Parijs. De Italiaanse politie deelt mee. een uitgebreide organisatie voor het smokkelen van sigaretten ontdekt te hebben. De si garetten werden 's nachts boven een ge heime plaats uit de lucht afgeworpen of met rubberboten aan land gebracht. Tot dusver zijn in Rome drie arrestaties ver richt. Een arrestant is na een verhoor vrij gelaten. Japan zal op 31 maart a.s. de be schikking hebben over een leger van 171.500 man, een vloot van ln totaal 115 847 ton en een luchtmacht van 1.332 toestellen, zo heeft de directeur van het Japanse bureau voor defensiezaken. Aka- gi, gisteren meegedeeld ln de begrotings commissie van de Senaat in Tokio. - De regering van Oeganda heeft be kendgemaakt, dat twee gebieden ln Oost- Boeganda tot onrustige gebieden zijn ver klaard na berichten over geweldplegingen die verband zouden houden met een actie tot het weren van nlet-Afrikaanse goe deren ln Boeganda. Tot de Jongste inci denten behoorden het bedreigen van vyf mensen die zaken gedaan zouden hebben met Indiase kooplieden, pogingen tot het doden van drie Indiërs in Kajoenga en het slachten van vee. De Britse staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken, Profumo, heeft de Tsje- choslowaakse zaakgelastigde in Londen, Jiri Plnkava. ontboden om zich erover te beklagen dat zyn ambassadeur Miroslaw Galoeska. donderdag de normale diploma tieke gebruiken had geschonden door kri tiek te oefenen op de Westduitse Bonds republiek en de daar nog werkzame „nazi- rechters". De Portugese minister van Buiten landse Zaken. dr. Mathlas. is het er met de Britse minister met wie hy tijdens een officieel bezoek van drie dagen aan Lon den besprekingen heeft gevoerd, over eens dat de samenwerking tussen Engeland en Portugal moet worden bewaard en uitge breid ln de geest van hun reeds lang be staande bondgenootschap. Negentig professoren en lectoren ln de wiskunde, natuurkunde, scheikunde, dierkunde en geologie te Parijs hebben president De Gaulle van Frankrijk vrijdag een boodschap gezonden waarin zy de re gering verzoeken bij het atoombeleid de weg van de vrede en de nuttigheid in te slaan. De geleerden dringen erop aan de Inspanningen op het gebied van de atoom energie niet te gebruiken voor de vorming van een strijdmacht die van geen nut ls voor de culturele, wetenschappelijke en economische ontwikkeling van het land, De communisten in Oost-Duitsland oefenen grote druk uit op de boeren om hen te brengen tot aansluiting bij collec tieve boerderijen. Het gevolg hiervan ls dat een toenemend aantal Oostduitse boeren naar West-Berlijn vlucht, zo heeft de Westduitse minister Lemmer gisteren in Berlijn verklaard. Volgens hem ls op het ogenblik 55 procent van de verbouwde grond in Oost-Duitsland in handen van collectieve boerderyen. De Oostduitse au toriteiten zouden dit percentage dit Jaar nog op 70 willen brengen. Op het Paryse vliegveld Orly is vrij dag een radar-apparatuur in gebruik ge nomen die de krachtigste en meer geper fectioneerde van West-Europa is. De in stallatie ls bedoeld voor controle van het luchtverkeer in Noord-Frankrijk. De wer kingssfeer la 250 tot 400 kilometer. Woensdag, donderdag en vrijdag zijn ln Washington besprekingen gevoerd door vertegenwoordigers van de Verenigde Sta ten, Engeland, Frankrijk. West-Duitsland. België, Italië, Portugal. Canada en Japan en van de Europese Economische Gemeen schap over coördinatie van de hulpver lening aan economisch minder ontwikkel de landen. Volgens kringen die nauw con tact met de conferentie hadden, was men algemeen overtuigd van het belang der kwestie. Particuliere investeringen zijn naar men meent even zeer aan te bevelen als schenkingen en kredieten van de re geringen. Kronborg, het „kasteel van Hamlet" te Elseneur in Denemarken, dat nu bijna vier eeuwen oud is en danig ln verval be gon te geraken, wordt nu gerestaureerd. De Deense regering heeft er een begin-be- drag voor uitgetrokken. Het werk zal wel verscheidene Jaren duren. In 1959 zijn er in Engeland 13.875 misdryven en misdaden gepleegd tegen 5.235 in 1949. Dit blijkt uit een rapport aan het Britse Lagerhuis, waarvan enkele leden een veelvuldiger toepassing van lijf straffen (geseling) voorstaan. De geseling, in 1861 als lijfstraf Ingesteld, is in 1959 6lechts twee keer toegepast. In het district Slinjanga in het noor den van Tanganjlka is een leeuw doodge schoten terwyi hij bezig was het stoffelijk overschot van een Jongetje te verslinden. Het dier heeft de laatste maanden der tien kinderen gedood. De Cubaanse regering heeft gisteren drie Amerikaanse suikerfabrieken, waar van de waarde op tien miljoen dollar wordt geschat, en een spoorlijn overgeno men, hangende een onderzoek naar be schuldigingen tegen de eigenaars, aldus meldt een officieel blad van de regerings partij. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclessla". 8 uur nam. Casino-theater. K. en O. en L.J.A. Film „Time Limit". 4.30 uur nam. Den Burcht: Jaarl. uitvoering Accor deonver „Accordanto". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk 10-11 uur bijbelstudie. 11 uur voorm. ds. H. K. la Rochelle van Delft. ZONDAG Prediker. Volle Evang. Zending. Spr. G. Koning en J. Maasbach. 8 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekyn". „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. MAANDAG De Doelen. Ledenvergadering Leldse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Stadszaal: Sportforum P.v.d.A. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)N.R.V. Spr. dhr De Groot over Spanje (met kleurenfilms). 8 uur nam. Zomerzorg: Filmavond Ver. van oud leerlingen der Ambachtsschool over de My. „De Schelde". 8 uur nam. Oegstgeest: Witte Huls. Mevr. Walma van der Molen over „Karinthië" en het vluchtelingenvraagstuk" v. d. V.V.D.- vrouwen. 8 uur nam. Voorschoten: Veilig Verkeers- dag. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Maasbach. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B. H. Strieker over „Graeco-Egyptische cultuur". 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): Filmstudiekring K. en O. „Kvlnnors Vantan" 8 uur nam. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Gram. 14.55 Vragenbeantw. 15.10 Harmonle-ork. 15.35 Apartheid: Gevaar voor de wéreld, toespr. 15.50 Radio Kamerork. 16.40 Boek- bespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Muzlekklosk. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje .19.40 Christus, zhn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Quiz Hilversum n, 298 m. KRO: 14.00 Amateursprogr. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Amateursprogr. 15.15 Franse les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Gevar. muz. 16.50 Sportperl- scoop. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Ge var .muz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Brabants ork. en solist. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 God aan de grens, hoorsp. (dl. 2) 21.10 Pol. praatje. 21.20 Lichte muz. 22.00 Gram. 22.15 Lonen en pryzen. praatje. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 V. d. Jeugd. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA Eurovisie: NTS: 15.25—16.45 Rep. hoc- kevwedstr. KRO: 17.00 V. d. jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Pianospel. 20.40 Gevar. progr. 21.50 Film. CAW 3 LEUKE MODELLEN vervaardigd van onbreekbaar materiaal. LEUK DaMESMODEL 19.95 LITTLE LADY f 11.53 NIEUWSTE MODEL f 15.95. en nog vele andere modellen. HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN By Restaurant VAN DER HEIJDEN merkt U niet eens, dat U de verkeerde kant van het mes gebruikt. Zóis die Tournedos TEAROOM - restaurant i 6REESTRAAT 65 - LEIPEN Geopend tot 12 uur n.m. Volledige vergunning aanwezig. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Gulden Vlies: V.V.D. Lezing ir. J. C. H. Drost over het structuurplan voor de Leldse agglommeratle. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): LKK „Voor Al len". Quartetto Carmlrelli. 8 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „Herrie om Harry". 8 uur nam. Rijksmuseum Nat. Historie: Causerie dr. W. Vervoort over de expositie naar Nieuw- Guinea. 8 uur nam. Stadszaal (foyer). Filmavond Ned. Chr. Relsver. van de Caltex. 8 uur nam. Hooigracht 84. Jaarverg. Humanistisch Verbond. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon. en feestdagen 2—4 uur BIOSCOPEN Studio: „Omzien in wrok" (Look back in anger). 18. Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Luxor: „Gevaarlijk blond" (Nothing but blondes). 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lido: „Avontuur in Hongkong" (Ferry to Hongkong). 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Casino. "The king and I". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rc\: "Man of the West". 18 Jaar. Werk dagen. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 445. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Dodencel 2455". VOOR ZONDAG 13 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geesteiyk leven, toespr. VPRO: 10.00 V. d. Jeugd. IKOR. 10.30 Hervormde kerkd. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerken. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand ln de we reld. lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Anna Bolena, opera. 15.35 Film- praatje. 15.50 Lichte muz. 16.30 Sportre- vue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luiste raars. 17.15 Wereld geesteUjk gezondheids- Jaar. lezing. VARA: 17.30 Soekbad uit de pot. hoorsp. 17.50 Nws., sportultsl. en sportjourn. 18.30 Zlgeunermuz. 18.55 Jour nalistenforum. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 20.35 Anna Kare- nlna, hoorsp. 21.15 Lichte muz. 21.45 Wan delingen met Clio, klankb. 22.00 Dans- muz. 22.15 Journ. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Sportultsl. 23.15 New York calling. 23.20 Nieuwe Franse gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gewij de muz. 8.30 IKOR: Goede Morgen. 9.00 Morgengebed. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.50 Viool en plano. 12.15 Actuele geloofsproblemen. 12.30 Gevar. muz. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. kind. 14.30 Omr. Kamerork. en sol. 15.00 Let terkundige persoonlijkheden die ik gekend heb. praatje. 15.10 Planorecital. 15.35 Mu zikale aspecten, lezing. 16.00 Gram. 16.10 Sport. 16.30 De Profeet van de nabyheid Gods. lezing Convent van kerken: 17.00 Kerkd. NCRV: 18.30 Gewijde muz. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Doe aan mij een teken ten goede, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 De Katholiek en zijn gemeenschap, lezing. 20.20 Cabaret. 20.50 U bent toch ook van de partij?, le zing. 21.00 Gram. 21.35 Zaakwaarnemers, hoorsp. (dl. 1) 22.25 Boekbespr. 22.20 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. Radio-Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet, 11 uur ds. G. Toornvliet - uit zending van dienst voor belangstellenden op 6.3.1960 om 7.30 uur nam.; 2.45 uur Kinderdienst; 3.30 uur ds. G. Toornvliet. TELEVIEPROGRAMMA'8 IKOR. 17.00 Zo zyn onze manieren, rep. 17.15-18 00 Jeugddienst. AVRO: 20.00 Film- progr. 20.45 Act. 21.00 Gevar. progr. 21.45 Films. NTS: AVRO. KRO. VARA en VPRO 22.00-22.30 Sportact. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 ni. 12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Vragenbeantw. 14.40 Praatje. 14.55 Intermezzo. 15.00 Wenken voor de tuin. 15.30 Ork. conc. (16.29-16.44 Voordr.). 17.15 The Brains trust. 18.00 V. d. kind. 18.50 Money Mat ters. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en Journ. 19.45 Gevar. muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Liefdadigh.opr. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Radio-por tret. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weer ber. 0 06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.30 Gevar. muz. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr. overz. 13.00 Verz. pro gramma .14.15 Gevar. progr. 14,45 Idem. 15.15 Hoorsp. 15.45 Fllmprogr. 16.30 Ge var. muz. 17.30 Hoorsp. 18.00 Interviews. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Hoorsp. 20.00 Fo rum. 20.30 Nws. 20.35 Verz. progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Popul. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.30 Gevar. muz. 0.50 Avondgebeden. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.10 Amus. muz. 15.00 Operafragm. 16.45 Dansmuz. 18.15 Ork. conc. 18.40 Lie deren. 19.00 Nws. en weerber. 20.40 Dans muz. 21.45 Nws. en weerber. 22.15 Hoor spel. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 17.45 Stereo- fonisch conc. 19.20 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.15 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Amus. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en bel- canto-conc. 15.30 Gram. 15.45 Rep. voet bal. 17.00 Sport en nws. 17.05 Gram. 17.45 Sportultsl. 17.50 Liederen. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 21.55 Pianospel. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.25 Jazzmuz. 23.40 Volksliederen. 24.00 Sluiting. 484 m. 12.20 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 14.45 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Ork. conc. en so list. 19.30 Nws. 21.45 Nieuwe gram. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 14 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Lichte muz. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Gram. 11.40 Voordr. 12.00 Or gel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.43 Muz. uit Zuid-Amerlka. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.30 Gram. 14.50 Van alle breedtegraden, lezing. 15.05 Gram. 16.30 Gram. 17.00 Ultz. v. d. pad vinders. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 Omroep dubbel- kwartet. 19.00 Kamermuz. 19.30 Muz. le zing. 1945 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Journ. 22.50 Progr. v. d. weggebruikers. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.30 Quizprogr. 12.00 Zangrecital. 12.25 Voor boer en tuinder .12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gevar. muz. 12.48 Gram 12.63 Zo leeft en werkt Suriname, praatje. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13 20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.80 Ko perensemble. 16.50 Gram. 17.00 V. d. kleu ters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Seroel, op leidingscentrum voor Nederlands Nieuw- Guinea. d. J. F. van Bruggen. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Cursus Openbaar Kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radio'krant. 19.50 Blaasork. 20.15 Dombey en Zoon (dl. 2), hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Kamermuz. 22,00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Gram, en comm. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio .13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.30 Lichte muz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork. conc. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Gevar. muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en mijnwerkers- ork. 13.00 Gram. 13.25 Rep. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Gevar. progr. (Om 14.30 Nws 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15 30 Nws 16.00 Theater- en fllm- muz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17.45 Gram 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws.. act. en lichte muz. 19.40 Rep. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Lichte muz. 21.30 Nws. en voordr. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en popul. muz. 23.30 Nws. 23.40 Rep. 23.43 Lichte muz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Amus. muz. 14.15 Ork. conc. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Symf. conc. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Jazzmuz. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Operettefragm. 1.00 Weerber. en ge var. muz. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.30 en 14.25 Gram. 14.30 Godsd. conc. 15.00 Gram. 15.30 Ork. conc. 16.00 en 17.00 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Ork. conc. 22.15 Gram. 23.10 Kamermuz. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gram. 12.52 Koer sen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Pianospel. 16.00 Koersen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Gram. 17.15 Ork. conc. 17.45 Franse les. 18.00 Gram. 18.10 Protest, ultz. 18 20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hedendaagse muz. (Om 20.45-21.00 Kunstkaleidoscoop)21.45 Gram. 22.00 NW6. en weerber. 22.15 Amus. muz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14 20 Kamermuz. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Hedendaag se Belg. muz. 17.50 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsn. 21.00 Gevar. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden is geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, bovendien is geopend tot zaterdagmiddag 6 uur de Zui- der-Apotheek, Lammenschansweg 4, telef. 23553. De Oegstgeester Apotheek, Wilhelmlna- park 8. tel. 26274 ls 's zondags geopend van 12-13 uur en 's avonds na 18 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren de Jong Mastenbroek. Veldhuyzen, Schaefer en Postel. Te Oegstgeest de doktoren Meissner, tel. 24865 en Reterlnk, tel. 20394. BU geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur). O. a ia os S 9 «2 weer I 5 a s* 14 1 h Amsterdam geh. bew. ZZW 4 8 4 0 Den Helder mist zzw 6 5 3 0 Ypenburg Vllssingen mist licht bew. v.and. zzo 2 10 9 4 4 0.2 0.4 Eelde mist zzw 2 10 1 0 De Bilt mist zzw 1 10 4 0 Twente geh. bew. zzw 4 12 4 0 Eindhoven onbewolkt z 2 12 3 0 Z.-Limburg onbewolkt z 5 14 5 0 Helsinki mist WZW 2 -5 8 0 Stockholm geh. bew. ono 3 -2 4 0 Oslo geh. bew. no 4 2 3 0 Kopenhagen geh. bew. ozo 8 5 2 0 Aberdeen motregen w^tll 6 3 2 Londen zwaar bew. o 2 10 5 3 Brussel half bow z 3 12 5 0.5 Luxemburg onbewolkt z 2 10 2 0 Parys half bew. zzo 1 14 4 2 Bordeaux zwaar bew O 4 16 8 03 Grenoble onbewolkt W-Stll 12 3 0.2 Nice licht bew. nw 5 13 6 1 Beriyn Frankfort geh. bew. licht bew zzo 4 11 4 0 W.Stl'l 10 -2 0 München geh. bew. z 2 8 3 3 Zürich zwaar bew w.stll 12 3 2 Genève licht bew. z 2 13 0 0 Locarno mist nw 1 6 -1 0 Wenen regen ozo 7 6 1 5 Innsbruck regen w.stll 10 5 4 Belgrado regen zo 11 8 3 1 Athene zwaar bew n 8 13 7 0 Rome half bew. w.stll 13 8 4 A)accio half bew. o 3 15 5 0 Madrid regen z 1 12 5 2 Mallorca licht bew n 3 19 2 0 Lissabon geh. bew. wzw 5 15 11 15

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2