HflG Oostenrijkse minister Kreisky achter Nederlands EEG-voorstel Steeds 7,-j meer mensen drinken KOFFIE Natu-raLax Actieve buitenlandse politiek spaart niet de kool en de geit het nieuws op latersport- ƒ80.000 Verzet in Tweede Kamer tegen verzwaring van grondbelasting Walvisvaart wellicht dit jaar zonder enige regeringssteun Passiespelen van Oberammergau antisemitisch, zegt Amerikaan Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 10 maart 1960 Zesde blad no. 29996 (Van onze correspondent in Bonn) jlet nadruk heeft gistermiddag de Oostenrijkse minister van Buitenlandse ^fn, dr. Bruno Kreisky, op een persconferentie te Bonn meegedeeld, dat zijn )d een voorstander is van het Nederlandse voorstel tot synchronisatie van plannen van de Europese Economische Gemeenschap (Euromarkt) en de (ine Vrijhandelszone (E.V.A., de Zeven), inzake de daling van de invoerrechten, meent evenals ons land, dat deze daling voor beide landengroepen op elkaar jfstemd moet worden indien men elkaar daadwerkelijk wil benaderen. Gedurende drie dagen heeft deze energieke sociaal-democratische Oostenrijkse uister een bezoek aan de Westduitse hoofdstad gebracht. Dit bezoek van rflsky, die, sedert hij in de zomer van 1959 minister werd, een soort diploma at visite-marathon aan het maken is (Washington, Moskou, Stockholm, Parijs, oden, Warschau, Bonn en straks Belgrado) is te Bonn met grote belangstelling jegeslagen. Tenslotte is Kreisky de man die het neutrale Oostenrijk voor het st een actieve buitenlandse politiek aan de hand doet, maar deze zogenaamde litre neutraliteit houdt zeker niet in, dat Kreisky de kool en de geit wil sparen. plan-Hallstein aan te nemen, dat be oogt de daling van de invoerrechten in de E.E.G. zelf te verdubbelen en het vroeger van kracht worden van het gemeenschappelijke buitentarief der Resultaat van de Poolse reis [relsky kantte zich tegen het plan- packi, genoemd naar de Poolse mi- Ier van Buitenlandse Zaken, die een omwapenvrije zone ln Midden-Euro- voorstaat alsmede een uit elkaar ken van de grote machten. Volgens lisky ligt de verantwoordelijkheid t de vrede juist bij de grote mo- dheden; in een vacuum waaruit emachten zouden worden terugge ven kunnen allicht conflicten ont- in. jeisky voerde te Bonn besprekin- met president Lübke, Bondskan- r Adenauer, de ministers Von ntano en Etzel en de Westberlijnse gemeester Brandt alsmede met de ,D.-leider Ollenhauer. Daarbij zou- in het bijzonder twee problemen, Bonn van groot belang, ter sprake gekomen Oostenrijk Is lid geworden van de ine Vrijhandelszone (E.V.A.) met er meer de Scandinavische landen Groot-Brittannië en niet van de ropese Economische Gemeenschap Is de huidige president daarvan, de iser Hallstein, steeds had verwacht zoals Bonn ook had gewenst. De lenrijkers waren kennelijk bang r politieke moeilijkheden met de sen. Kreisky zou nu te Bonn heb- gepoogd een brug te slaan tussen [G. en E.V.A. Hij zou de Duitsers »r gewaarschuwd hebben om het Expeditieknecht als levende fakkel (Speciale berichtgeving) vlammen gehuld rende gisteren B-jarige expeditieknecht Joh. Lem- uit Vlaardingen plotseling de fa- van de Eerste Rotterdamse Dak- kkingsonderneming aan de Waalha- d te Rotterdam binnen, illega's grepen een zeil en rolden heer Lemmens daarin waardoor de imen werden gedoofd. De man had dwonden opgelopen aan benen, in en hoofd. Hij is in zorgwekkende tand naar het ziekenhuis gebracht, heer Lemmens was, zoals hij meer l,op een daartoe aangewezen plaats en de fabriek afval van rubber oid verbranden. Daarbij zou dan zijn ing in brand zijn geraakt. Hoe het ces is gegaan, is nog niet bekend. Advertentie latersport-tentoonstelling «•GEBOUW AMSTERDAM Yro 20 maart 1960 - entree f 2.- van 10-17 en van 19.30-22.30 Voordelige N.S.-dagretourkaart 'nel. tram/bus en toegangsbewijs. |en over darmontsteking in het eten van haring JHd van de Tweede Kamer, de heer '«ma (WD) heeft aan de minis- '*n Landbouw en Visserij en van '•e Zaken en Volksgezondheid en de secretaris van algemene zaken de sde schriftelijke vragen gesteld: Hebben de ministers en de staats- kris kennis genomen van een ar- to het „Nederlands tijdschrift voor skunde" van 27 februari 1960, ge- «Eosinofiele flegmone van de dun ton, veroorzaakt door een niet aan schaam van de mens aangepaste waarin mededeling wordt ge- 'an het feit, dat zich ln de laatste een aantal gevallen van darmont- heeft voorgedaan, waarvan en- net dodelijke afloop, veroorzaakt Het eten van haring, welke niet of ^szeer licht was gezouten? ZiJn de ministers en de staatssecre- .fon mening, dat de feiten, zoals ®dit artikel worden vermeld, aan- geven tot het treffen van maat- tt? fodlen deze vraag bevestigend wordt *oord, zijn de rpinisters en de secretaris dan van mening, dat het van deze maatregelen in de eer- «ts op de weg ligt van het publiek- el'jke georganiseerde bedrijfsleven, "zij van mening, dat dit tot de de Rijksoverheid behoort? "elke maatregelen komen daaroe jerking, indien de vorige vraag in «edoelde zin wordt beantwoord? E.E.G.-landen tot stand te brengen. Door dergelijke maatregelen zou zijns inziens de kloof tussen E.E.G. en E.V.A. verbreed worden. 2. Kreisky zal zijn Duitse gastheren ongetwijfeld hebben bekend gemaakt met zijn indrukken opgedaan tijdens zijn recent bezoek aan Warschau. Daarvan is bekend geworden dat hij de Polen ronduit heeft gezegd een voor stander van het zelfbeschikkingsrecht der Duitsers te zijn, aan de andere kant is het de nuchtere, zelfs sceptische Kreisky opgevallen, dat daar veel meer vrijheid van meningsuiting bestaat dan in welk ander communistisch land ook. En voorts dat er in Polen nog altijd bijzonder grote psychologische weer standen bestaan om welke Duitse rege ring ook te vertrouwen. Op deze wijze is hetgeen Kreisky te Bonn heeft meegedeeld van grote waarde voor de beoordeling niet slechts van de verhouding E.E.G.- E.V.A., maar ook van de stemming achter het ijzeren gordijn. Niet voor niets staat Kreisky bekend als de man die tegenover Russische leiders van het soort-Kroesjtsjef meer pleegt te kun nen en te durven zeggen dan norma liter door Westelijke staatslieden wordt gedaan. Notaris fraudeerde voor Gisteren heeft de officier van Justi tie by de rechtbank te 's-Hertogenbosch mr. A. baron van Imhoff, mededelingen verstrekt over de fraudes die gepleegd zijn door een notaris uit Bladel. Het on derzoek ,dat nog lang niet is afgesloten, heeft tot nu toe 23 gevallen van fraude aan het licht gebracht, met welke een totaal bedrag van plus minus f80.000 gemoeid is. De bedragen variëren van f2.000 tot f 10.000 per geval. Zo zijn er afschriften van akten afgegeven, waar van geen origineel bestond. Soms ook las de notaris andere bedragen voor dan die welke ln de akten vermeld stonden en in sommige gevallen werden in het geheel geen afschriften afgegeven. Door een nalatigheid van de notaris is de eerste zaak aan het licht gekomen. Een drie maandelijkse routine-onder zoek van een accountantskantoor had tot enig wantrouwen aanleiding gegeven. Bij het daarop door de Justitie inge stelde onderzoek kreeg men een af schrift van een akte in handen, dat ge dateerd was 15 augustus. Op deze ka tholieke feestdag worden in deze streek nooit akten gepasseerd. Toen men dit geval verder onderzocht, bleek van de onderhavige akte geen origineel te be staan. Voor zover de situatie thans dui delijk is, meent de officier van Justitie, dat ook in geval van een faillissement de baten nog voldoende zullen zijn om de gedupeerden schadeloos te stellen. (Van onze parlementaire redacteur) In tegenstelling tot de heren Hofstra (P. v. d. A.) en Van Leeuwen (V.V.D.) hebben zich vannacht in de Tweede Kamer de heren Lucas (K.V.P.), v. d. Wetering (C.H.U.) en Kieft (A.R.) ver zet tegen een verzwaring van de grond belasting, die 38 miljoen gulden per jaar zou moeten opbrengen. Zij voerden als bezwaar aan, dat daar door de stichtingskosten van een wo ning weer zullen stijgen. De heer Lucas was bereid akkoord te gaan met uitstel van een beslissing tot dat de noodzaak van belastingverzwa ring kan worden bezien in het algemene kader van de behoeften van de schat kist. Daarentegen vond de heer Van Leeu wen het nu het psychologische moment voor deze belastingverhoging ter gele genheid van de huurverhoging. De toe stand van voor 1956 zou immers worden hersteld. De heer Hofstra diende een amende ment in om nieuw te bouwen woningen van de verzwaring uit te sluiten en voorts kwam hij met een amendement, dat de strekking had de verhoging van de gemeentelijke opcenten van maxi mum zestig tot maximum honderdne gentig, rechtstreeks ten goede te doen toekomen aan de gemeenten in plaats van aan het Rijk. Algemeen was er bezwaar tegen de aanpassing van de personele belasting aan de huurverhoging indien daardoor de GOUDSE VARKENSMARKT NAAR DE DERDE PLAATS Wist de Goudse varkensmarkt in de wedloop om het grootste aantal aange voerde varkens in 1958 op de tweede plaats te eindigen, met Meppel op de eerste en Den Bosch op de derde plaats, de cyfers over 1959 tonen aan, dat Gouda naar de derde plaats is afgezakt met een flinke achterstand op Den Bosch, dat nu de tweede plaats bezet. Het aantal aangevoerde biggen be droeg in Meppel over 1958 een totaal van 123.093, terwijl in 1959 een totaal van 135.222 werd bereikt. In Den Bosch steeg de aanvoer over dezelfde periode van 91.176 tot 100.727 biggen. In Gouda daalde de biggenaanvoer van 87.969 tot 76.781. Het aantal aangevoerde magere varkens daalde eveneens en wel van 21.721 in 1958 tot 17.362 in 1959. Hetzelf de geldt voor de slachtvarkens, waarvan de aanvoer terugliep van 1629 tot 1458 exemplaren. Een ter zake kundige ver zekerde, dat de varkenspest van invloed kan zijn geweest op deze teruggang. Sommige varkenshouders zijn bang met hun dieren op de markt te komen, wan neer er in een bepaald gebied opvallend veel varkenspest voorkomt. Ze achten het niet uitgesloten, dat besmetting via de markt kan plaats vinden. Het is inderdaad zo, dat in de Goudse streek de laatste tijd gemiddeld meer varkens pest is voorgekomen dan elders. De Nederlandse varkensstapel breidt zich nog steeds uit. Deze omvat thans 2.937.600 stuks, dat is 15% meer dan in 1958 en het grootste aantal, dat in ons land ooit werd bereikt. Het zwaartepunt van deze toeneming ligt bij de mestvar- kens. Deze zijn met 11% toegenomen tot een aantal van bijna 1.400.000. opbrengst van achtmiljoen gulden zal toenemen, al zullen door verhoging van de belastingvrije bedragen geen nieuwe groepen onder de personele belasting komen te vallen. Als men meer personele belasting moet betalen, wordt tenslotte de compensatie voor de huurverhoging aangetast. De heer Hofstra diende een amende ment in tot verlaging van het tarief van de personele belasting, waardoor de te betalen bedragen ongewijzigd zouden blijven. Woordvoerders van andere partijen wilden eerst de mening van de staats secretaris vernemen alvorens definitief hun stem ten aanzien van het amende ment te bepalen. Te kwart voor één vannacht werd het debat geschorst. Vandaag antwoordt staatssecretaris Van den Berge. Belangen van de BPM werden evergenomen De Shell Oil Company heeft te Dja karta bekend gemaakt, dat de Indone sische minister van Justitie toestemming heeft gegeven voor de oprichting van een nieuwe Shellmaatschappjj in Indo nesië, genaamd P. T. Shell Indonesia die te Djakarta zal worden gevestigd. De nieuwe maatschappij, die is opgericht door de Canadian Shell Ltd. Ontario en de Shell Overseas Exploration Compa ny Ltd. te Londen, zal de Shell-belangen in Indonesië overnemen van de huidige Indonesische dochtermaatschappij, de Bataafsche Petroleum Maatschappij. Gisteren werd de langste boom stam, ooit in Rotterdam ingevoerd, in de Maasstad ontscheept. Het 27 meter-lange gevaarte, dat afkom stig is uit Suriname, moet gebruikt worden bij de aanleg van de Euro poort. Voordien zal het echter op de Floriade worden tentoongesteld. Boodschap van Kroesjtsjef aan president Eisenhower De SovjetrussisOhe ambassadeur in Washington. Mensjikof, heeft gisteren aan president Eisenhower een persoon lijke boodschap van premier Kroesjtsjef overhandigd. Nadat Mensjikof na een bezoek van 20 minuten was vertrokken, werden de ministers van Buitenlandse Zaken, Her ter en de onderminister van Buiten landse Zaken. Livingston Merchant met spoed naar het Witte Huis ontboden. Later op de dag nodigde Merchant de Britse en de Franse ambassadeur in Washington. Sir. Harold Caccia en Hervé Alphand. uit voor een bespreking in het State Department. Na hun onderhoud deelden de Britse en de Franse ambassadeur mede dat zij op de hoogte waren gebracht van de boodschap. Wat er in stond wilden zij niet zeggen. Het is een boodschap van de Sovjet-Unie aan de Verenigde Staten zo zeiden zij. Op de vraag of het een „belangwekkend document" was, ant woordde de Britse ambassadeur dat ..elke boodschap van de heer Kroesjtsjef aan de president van de Ver. Staten be langwekkend is". Nu al 12.000 ton traan (Van onze Haagse redactie) Het walvisseizoen verloopt totnutoe voor de Ned. Mg voor de walvisvaart bevredigend. De „Willem Barendsz" heeft thans ruim 12.000 ton traan aan boord, hetgeen de helft Is van de door de maatschappij voor dit seizoen geraamde produktie (1200 walviseenheden met een opbrengst van 24.000 ton). Wanneer de „Willem Barendsz" kans zal zien om gedurende het nog resteren de deel van het seizoen de andere helft van de geraamde vangst te verwerken, zal het niet onmogelijk zijn, dat de maatschappij het voor het eerst in haar geschiedenis zonder regeringssteun zal kunnen stellen. Door grotere aandacht te besteden aan waardevolle bijproduk- ten wordt hiernaar daadwerkelijk door de maatschappij gestreefd. De gehele produktie van de „Willem Barendsz" is inmiddels voor 72',2 pond sterling per 1.016 kilo aan Unilever ver kocht. Dit ls dezelfde prijs als de maat schappij vorig jaar voor haar traan kreeg. De opbrengst van het walvistraan zal, wanneer de „Willem Barendsz" de gestelde limiet van 24.000 ton haalt, ongeveer 19.25 miljoen gulden gaan be dragen. De produktie van walvisvlees wordt geraamd op 1500 ton. Ook deze produktie ls reeds voorverkocht, tegen een prijs van f. 800 per ton. Deze pro duktie zou dus f. 1.2 miljoen gulden kunnen opleveren. De produktie van walvismeel, die ook reeds is voorver kocht en wel tegen een prijs van f. 500 per ton, zal men dit Jaar trachten op te voeren tot 4.000 ton; opbrengst 2 miljoen gulden. Bovendien komt daarbij nog een niet te verwaarlozen produktie van spermolie. De totale opbrengst zal daar door ongeveer 24 miljoen gulden kunnen bedragen. In dat geval zal de maatschappij het zonder regeringssteun kunnen doen. wanneer men de cijfers van vorig jaar als uitgangspunt neemt: 6 miljoen voor afschrijvingen, ruim 1 miljoen voor dividend en 12 miljoen exploitatiekosten. De exploitatiekosten zullen overigens hoger zijn dan vorige Jaren, omdat de „Willem Barendsz", dank zij het feit. dat Nederland uit de internationale conventie is getreden, langer buitengaats zal blijven. Overigens blijven deze be rekeningen speculatief, aldus de Néd. Mij. voor de Walvisvaart, want veel hangt er af van de weersomstandighe den, waar onder de „Willem Barendsz" ln het Poolgebied moeten werken. HERDENKING GEBOORTEDAG FREDERIK VAN EEDEN Ter gelegenheid van de herdenking van Frederik van Eedens geboortedag 3 april 100 jaar geleden, zullen in de ko mende maanden, onder auspiciën van het Frederik van Eeden Genootschap, in ons land verscheidene manifestaties worden gehouden. Een belangrijke bedrage tot deze her denking levert een tentoonstelling, ge wijd aan het werk en leven van Frederik van Eeden, die vrijdag 1 april in het museum Willet-Holthuysen in Amster dam door de Amsterdamse wethouder mr. A. de Roos zal worden geopend. Na Amsterdam zal de tentoonstelling nog verscheidene plaatsen in ons land aan doen. In het najaar gaat de tentoonstel ling naar België, waar zij in Antwerpen en Hasselt zal worden ingericht. De sa menstellers hebben met deze tentoon stelling mede het oogmerk de jeugd te bereiken en (haar dichter bij de figuur Frederik van Eeden te brengen. Zaterdagmiddag 2 april zal in de aula van het Stedelijk Museum in Amster dam een herdeninksbijeenkomst worden gehouden, waarop prof. dr. W. Assel- bergs en prof. dr. Garmt Stuiveling het woord zullen voeren. Op 6 april zal in Bussum bij het beeldje „De kleine Johannes" een krans worden gelegd. Daarna is er een herdenkingsbijeen komst in het gebouw der doopsgezinde gemeente aldaar, waar dr. A. Saai born een herdenkingsrede zal houden. Voorts zullen in dit herdenkingsjaar op vele middelbare scholen in ons land lezingen over Frederik van Eeden wor den gehouden. Via de radio zal op de herdenkingsdag 3 april een klankbeeld worden uitgezonden. Ook de uitzending van een hoorspel, samengesteld naar „De kleine Johannes", is in voorberei ding. In de loop van dit jaar zullen ver scheidene publikaties met betrekking tot Frederik van Eeden het licht zien, o.a. een uitgave van het genootschap zelf, voorts een boekje met karikaturen van en artikelen over Frederik van Eeden en een uitgave van de briefwisseling tussen Van Eeden en Lodewijik van Deijssel. Voorzitter N.V.V in het ziekenhuis De heer D. Roemers, verbondsvoorzit ter van het N.V.V.is opgenomen in het Diaconessen Ziekenhuis te Amsterdam voor het ondergaan van een maagope ratie. De KoffieHAG-proefl959heeft deze vanouds bekende coffeïne- vrije koffie weer in vele huisge zinnen ingang doen vinden. Het verrukkelijke aroma en de fijne pittige smaak van HAG zullen ook u bekoren. Koffie HAG spaart hart en zenuwen! Dat betekent onbeperkt genot zonder nadelige gevolgen. Importeur: HAG-Verkoopkantoor, Haarlem - Postbus 619 Alleen de mandie destijds rol van Judas speelde, was geen lid van de NSDAP Dit jaar weer meer dan een half miljoen bezoekers verwacht (Van onze correspondent te Bonn) In de Westduitse Bondsrepubliek en vooral in Beieren hebben enige besehul digingen aan het adres van de leiders van de passiespelen van Oberammer gau de laatste tyd veel opzien veroor zaakt. De laatste beschuldiging is wel licht de ergste: de Amerikaanse pro testantse hoogleraar Gorham Davls schreef ln het „Weekblad van het joodse comité" in de Verenigde Staten, dat de passiespelen een belediging zo wel voor de geschiedenis als voor de religie zyn Davis, hoogleraar in het Engels aan de Newyorkse Colum- bia-universiteit, noemde de passiespe len antisemitisch en vol nazi-ideeën. Zy bevatten zyns Inziens enige van de ergste middeleeuwse en moderne voor oordelen. De directeur van de passie spelen-organisatie, Ralmund Lang, zou een ex-nazi zyn. De beschuldigingen zijn bepaald niet nieuw. In het Hamburgse weekblad ,,Der Spiegel" is er enige maanden ge leden reeds op gewezen dat in 1934, toen ook Hitier de opvoering bijwoonde, van de hoofdrolspelers alleen degene die de rol van Judas speelde géén lid van de Hitlerpartij, de N.S.D.A.P., was! Onder de spelers waren 151 nazi's, on der wie de vertolkers(sters) van de rol len van Christus en Maria. Raimund Lang werd reeds N.S.D.A.P.-lid in 1932; hij promoveerde direct na het overne men van de macht in Duitsland door de nazi's in 1933 tot burgemeester. Lang zelf, die in 1946 door de geal lieerde bezettingsautoritelten gevangen werd genomen wegens nazi-propa- ganda, zei over deze en andere be schuldigingen dezer dagen, dat dit al les oude kost is. Reeds ln 1950, bü de vorige passiespelen, beschuldigde men hem. Lang heeft verzekerd dat de spelers en de leiding der passiespelen zich Advertentie eégdataoi dag U% dag uit! de regelmaat van de klok Em uitkomst bij hardnekkigs verstopping«0 taW. f 1J4 Verlaging overnameprijs baconvarkens Enerzijds het overgrote aanbod vaji varkens met als gevolg daarvan een dalende tendens in de prezen, anderzijds de lage opbrensten van de bacon in Engeland heeft het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees doen besluiten om ingaande maandag 4 maart de prijs voor baconvarkens met 5 cent per kg te verlagen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvarkens van 63 t.m. 70 kg in de kwaliteitsklassen 1 t.m. 4 een prijs gelden van resp. f. 2.06, f. 2.02, f. 1.98 en f. 1.94 per kg koud geslacht gewicht. De toeslag voor var kens van 63 t.m. 70 kg, die niet tot bacon worden verwerkt blijft ongewij zigd 12 cent per kg koud geslacht ge wicht. pijnlijk nauwkeurig aan de tekst en de voorgeschreven gebaren houden, zo als die 300 jaar geleden naar Oberam mergau zijn gekomen. Alleen is de taal gemoderniseerd. Lang vertelde voorts dat hij Indertijd nazi is geworden „om het doorgaan van de passiespelen ln hun oorspronkelijke vorm te verzeke ren Na de oorlog zou hij als een kleine nazi-meeloper zijn behan deld. Een „goed zaakje" In het bovengenoemde weekblad ,,Der Spiegel" is er indertijd voorts op gewezen, dat de organisatoren van deze passiespelen (onder wie Lang) een fris slaatje voor de 5000 Inwoners van Oberammergau uit dit heilige spel aan het slaan zijn. Men kan dit jaar reke nen op circa 600.000 k 700.000 bezoekers die stuk voor stuk een flink bedrag voor hun uitstapje naar het Beierse dorpje moeten overhebben. In 1955 be droegen de totale inkomsten alleen aan entreeprijzen voor de passiespelen al 2 miljoen mark: er bleef een netto winst over van 500.000 mark. Wie het passiespel wil zien wordt door de ofga- nisatoren gedwongen twee nachten in Oberammergau te overnachten: alleen dan krijgt hij een toegangsbewijs. De kosten van zo'n zogenaamd ..arrange ment" liggen tussen 62 mark (zonder stromend water) en 120 mark (met bad en stromend water). Aan rentewinst op voorschotten voor kaarten zou Ober ammergau in het laatste half jaar niet minder dan 2 miljoen mark hebben verdiend! Men rekent hier op een totaalomzet (inclusief hotelkosten en dergelijke) ln het dorp bü 51 hoofdvoorstellingen van 50 k 60 miljoen mark Daarnaast komen nog 30 zogenaamde herhallngs- spelen waarvoor de entreeprijzen al even gepeperd zijn: zij lopen op tot 25 mark. Hetgeen alles niet zal ver hinderen dat deze 35ste Oberammer- gauer passiespelen opnieuw een suc ces zullen worden: met of zonder nazi's in de hoofdrollen of de organisatie, en met of zonder gortige commerciële effecten. Tegen onverantwoordelijke balletlessen Herhaaldelijk komen bij het bestuur van het Nederlands Ballet Verbond be richten binnen, dat „door ondeskundig balletonderrieht aan kinderen grote schade, vooral aan voeten en knieën wordt toegebracht", zo heeft dit bestuur aan de minister van Sociale Zaken schriftelijk ter kennis gebracht. "Het blijkt dat ln bijna elke plaats ln ons land door onverantwoorde Lij k les gevende personen aan Jonge, soms zelfs zeer jonge kinderen met .spitzen" (d.i. het staan en bewegen op de punten der tenen in zogenoemde spitzenschoenen) wordt toegestaan. Het is om bovengenoemde reden dat het bestuur van het Nederlands Ballet Verbond uwe excellentie met klem ver zoekt hiertegen op te treden en de mo gelijkheid te onderzoeken de invoer, ver vaardiging en verkoop van .spitzen schoenen" in de maten voor kinderen tot de leeftijd van negen jaar te ver bieden". In een brief aan de Nederlandse Be roepsvereniging van Danskunstenaa heeft genoemd bestuur deze verenigir verzocht zijn actie te willen onderstet

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 17