Gedeputeerde D. van der begrijpt teleurstelling van Kwaak Leiden »#•- Onoverzichtelijke situatie aanleiding tot onbillijkheden Koop nu IVOROL Rode Kruis reikt Landsteiner penningen en plaquettes uit BUISMAN Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 9 MAART 1960 De toewijzing der woningwetcontingenten „Dat Den Haag:, Leiden en Gouda teleurgesteld zijn over het aantal voor 1960 toegewezen woningwetwoningen, is mü uiteraard bekend en ik heb begrip voor het standpunt van deze drie gemeenten, omdat in het verleden voor enkele gemeen ten continu-contraeten zijn afgesloten en deze drie gemeenten nimmer een extra contingent toegewezen hebben gekregen. Dat maakt de situatie in onze provincie zeer onoverzichtelijk en geeft tot onbillijkheden aanleiding". Dit vertelde ons in een onderhoud het lid van de Ged. Staten van Zuid-Holland, de heer D. van der Kwaak, tot wie wij ons hebben gewend, nu er een maand verlopen is sinds de toewijzingen voor dit Jaar door hem in de Statenvergadering werden bekend gemaakt Wat de reacties van de zijde der ge meenten betreft, wees de heer Van der Kwaak erop, dat niet uit het oog dient te worden verloren, dat het College van Gedeputeerden voor de moeilijkheid stond dat 3217 woningen over 165 ge meenten verdeeld moesten worden. „Uit de reacties ia gebleken, dat men in het algemeen wel begrip heeft voor de si tuatie in onze provincie en dat men in ziet, dat teleurstellingen nooit voorko men kunnen worden. Overigens zijn bij zonder aardige reacties binnengekomen van de kleine gemeenten, die voor de eerste keer minimaal vier woningen kre gen toegewezen", aldus de gedeputeerde. Krotopruiming noodzakelijk beeld had kunnen vormen van de ont vangst van de nieuwe premiewetwoning A, welke is geïntroduceerd in Zuid-Hol land. „Juist de laatste weken", zo luid de het antwoord, „heb ik mij zeer in tens beziggehouden met het voeren van besprekingen met gemeentebesturen en vertegenwoordigers van de industrie. Tot mijn vreugde heb ik kunnen constateren, dat men voor deze woningen in onze provincie meer dan gewone belangstel ling heeft. Het kan wel eens zó zijn, dat nü reeds aanvragen zijn binnengekomen voor enkele honderden woningen vol gens een regeling, die pas 1 april zal worden ingevoerd. Ik ben stellig van mening, dat - wil men in onze provin cie een flinke stoot geven tot leniging van de woningnood - men de kans, die nu geboden wordt in deze nieuwe rege ling, moet aangrijpen. Dat dit gebeurt, nogmaals: daar spreek ik mijn blijd schap over uit, want dat betekent dat èn woningzoekende èn het bedrijfsleven beide gebaat zullen zijn. Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. Op onze vraag waarom tot deze toe wijzing was overgegaan antwoordde de heer Van der Kwaak, dat het College van oordeel is, dat ook in Zuid-Holland een begin moet worden gemaakt met de krotopruiming. „Op het platteland zijn de krotten nog zeer talrijk en het leek me verstan dig, dat met de opruiming daarvan in de allereerste plaats van onder af wordt begonnen", zo zei de heer Van der Kwaak, die ook kenbaar maakte, dat de provincie nog over een reserve beschikt. „Maar die reserve omvat slechts veertig woningen en als dit aantal honderd maal zo groot zou zijn, zou het nog niet voldoende zijn om alle wensen, die op dit moment nog leven, in vervulling te kunnen doen gaan. Intussen worden die veertig woningen in reserve gehouden, om heel kleine bouwplannen te kunnen afronden". GROTE BELANGSTELLING VOOR NIEUWE PREMIEWETWONING Tenslotte stelden wij nog de vraag of de heer Van der Kwaak zich reeds een Nooit meer angst voor brandend maagzuur als U maar Kennies ba de band hebt. 'n Wonder, wat Rennies voor U doen. En dadelijkDe snerpendste pijnen worden onmiddellijk gedoofd, hoe hard nekkig Uw kwaal ook is. Een zegen, dat er zo'n afdoend middel bestaat. Als be proefd erkend en geroemd door duizen den zuurbrand-lijders. Medaille van verdienste voor E. H. Moens In de aula van het Academisch Ziekenhuis heeft de voorzitter van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, prof. dr. P. J. Gaillard, gisteravond weer een groot aantal Landsteinerpenningen en plaquettes uitgereikt. Kwamen voor de plaquette in totaal 30 donores in aanmerking, de penning werd aan 93 bloedgevers ter hand gesteld. Nadat prof. dr. Gaillard had gewe zen op deze menslievende daad: het afstaan van bloed voor de medemens, ging hij tot de uitreiking over. De pla quette ontvingen ditmaal: Mej. U. Bosman te Amsterdam; J. Hogervorst, Alphen a. d. Rijn; mej. J. M. de Haas, Hazerswoude-Rijndyk; mevr. M. HoekDurieux, Katwijk a. d. Rijn; mevr. C. M. AltinkBrugge- mann, H. Bassie, mej. H. M. van Bem- mel, mevr. J. BodrijKosto, M. Brak, J. Th. Dieben, mevr. M. J. v. d. Dop Van Loon, A. C. Goddijn, L. Goddijn, mej. F. Kuenen, L. Limburg, W. de Meij, A. Niehot, J. de Prie, W. P. van Rijn, J. W. Segaar, J. A. Vochteloo sr., P. J. de Water, C. J. v. d. Wilk, te Leiden; P. Varkevisser, Noordwijk; mevr. J. J. Moorman, Oegstgeest; H. A. Ph. Smit, Valkenburg (Z.-H.)L. Ravensbergen, Voorschoten; W. J. Koe nes, Warmond; IJ. Kreeft, Wassenaar en C. Steeman, Zoeterwoude. Voor de Landsteinerpenning kwamen in aanmerking: J. Otto, Ter-Aar; mej. M. C. de Groot, Hazerswoude; C. van Duijn, mej. G. Elsgeest, mej. B. Haas noot, A. v. d. Plas, B. v. d. Plas, J. v. d. Velden jr., Katwijk a. Z.; L. J. de Lange, J. A. Spier, Katwijk a.d. R.; H. Duiker, Koudekerk a. d. Rijn; H. van Anrooij, mevr. S. C. v. d. BergMe- chelse, mevr. M. E. BeugelsdijkVan Zwleten, mevr. H. H. de BockTeege- laar, J. H. H. Bonarius, mevr. C. J. v. BrakelGroen, F. G. Claasen, W. Clements, R. David, J. P. Engels, mevr. P. J. Flippov. d. Meij, E. Gie- sen. mej. C. E. M. de Goederen, B Heldring, C. Hesseling, G. v. d. Heij den, S. v. d. Hoek, A. J. C. Kluppel, mej. F. Kuenen, L. v. d. Leeuw, J. van Lierop, mevr. E. C. v. d. Linden Berkhout, L. v. d. Linden, P. v. d. Lin den, J. Noppen, J. J. M. v. d. Poel, W. J. J. Pompe, A. S. Scheffer, J. H. Slra, mej. C. F. M. v. d. Steen, H. R. G. Veldkamp, D. van Vliet, H. van Vliet, J. A. Vochteloo sr., J. H. Vo gelezang, mej. J. ZitmanSchoppen, te Leiden: A. v. Mourik, L. Noorda- nus, C. M. J. Rietveld, A. G. C. J. Staats, Leiderdorp; M. P. Kortekaas, W. G. Th. Kromhout, A. C. van Mil, mej. J. M. v. d. Veer, mej. C. J. M. v. d Veer, Llsse; J. N. Baalbergen, mevr. J. Th. W. Passchier—Duin, J. P. Plaatzer, G. F. Spaans, J. A. A. Roeleveld, C. A. Warmerdam, Noord- wijk; J. A. M. v. d. Meij, Noordwij- kerhout; G. Haasnoot, mevr. I. Krantz- Santman, mej. C. Th. v. Reede van Oudthoorn, Oegstgeest; mevr. M. J. HogeboómJonkman, Oude-Wetering; J. W. van Klink, Roelofarendsveen; mevr. G. de GraafHeerikhuisen, Rijpwetering; mevr. M. Overvliet Stavleu, W. Peursum jr., Rijnsburg; J. W. de Jong, J. B. Th. v. d. Kraan, Storm in Brazilië: 90 slachtoffers In de Braziliaanse staat Espirito Santo is een dertigtal mensen om het leven gekomen als gevolg van een zware storm, die tientallen huizen heeft verwoest in de plaats Santa Angelica. Bovendien zijn er zestig vermisten. De storm ging gepaard met slagregens die de te velde staande gewassen zwaar heeft beschadigd. Weer levenden in Agadir gevonden In de wij'k Talborj van Agadir, die acht dagen geleden door een aardbe ving voor 90 procent werd verwoest, zijn gisteren een Marokkaan en zijn zoon levend onder het puin aangetroffen. Het Britse fonds „Redt de kinderen" heeft ln Londen meegedeeld, dat er on geveer 20.000 kinderen tengevolge van de aardbeving die Agadir heeft getrof fen, in behoeftige omstandigheden zou den verkeren. Er worden op het ogen blik pogingen gedaan om de ouders of andere bloedverwanten van ruim 4 500 kinderen op te sporen, naar wie nog steeds niet is gevraagd. Londen lóópt (Van onze Lo-ndense ooi-respondent) Met de Londense bussen is 'het weer mis. Het personeel is allang gewoon om zijn loonconflieten ten koste van het Londense publiek, veer wie de bussen onontbeerlijk zijn, uit te vechten. De 'bus diensten zijn allang niet meer wat zij waren, doordat sinds de grote busstaking van twee jaar geleden vele busmannen de dienst hebben verlaten. Er is thans een tekort van 3500 conducteurs en be stuurders. Het gevolg is, dat de frequen tie van de bussen hierdoor ernstig te lij den heeft. Vanochtend waren de Londe- naars weer op het ergste voorbereid, aangezien een deel van het personeel een onofficiële verbragiingscampa<?ne is begonnen uit protest tegen het uitblijven van een geëiste loonsverhoging. Door het uitbannen van ex tra-uren zullen vele bussen waarschijnlijk grote vertra gingen ondervinden en zullen duizenden voor de zoveelste anaal weer naar en van hun werk moeten lopen. KOFFIE hoe ook gezet. altijd beter met VOOR HEDENAVOND VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Re- geringsultz.: Serie. Kies een loopbaan bij het onderwijs. III. De functie van leraar bij het v.h.m.o. door J. C. Deering. rector van het Libanonlyceum te Rotterdam. 18.30 Koperork. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Heroriëntatie, toespr. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d jeugd. VARA: 20.00 Het Zwarte Pak, hoorsp. 21.20 II segreto di Suzanna, opera. 22.05 Gram. 22.20 Keuren en kiezen, comm. 22.30 Nws. 22.40 Volks liederen. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, wetensch. lezing. 23.20 Lichte muz. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Spectrum van het Chris telijk organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Leger des Heilskwartier. 18-45 Boek- Churchill maakt met Onassis tocht over Atlantische Oceaan (Van onze Londense correspondent) De 85-jarige Sir Winston Churchill, gewapend met zijn gebruikelijke reuzen sigaar, heeft gisteren Londen per vlieg tuig verlaten om als gast van de Griekse scheepsbouwer Onassis met diens 1750 ton metende jacht Christina een tocht over de Atlantische Oceaan te maken, welke vier weken zal duren. Churchill wordt vergezeld van zijn echtgenote en van zijn dokter Lord Moran, die echter niet in zijn beroepscapaciteit, doch als vriend meegaat. Er is trouwens nog een arts aan boord, een Griekse professor, die een zwager is van Onassis. De Christina, welke zo groot is als een fregat, is waarschijnlijk het meest luxueuze jacht ter wereld. Het heeft deuren, welke dank zij een onafgebroken stroom van warme lucht absoluut tocht vrij zyn, zodat zelfs geen stormwind er binnen kan doordringen. Het risico, dat Sir Winston, die in de afgelopen jaren zeer vatbaar is gebleken voor longont steking en pleuritis, kou vat is daarom uiterst gering. Deze constante zeereizen zijn uitstekend voor de gezondheid en hebben hem totnutoe op peil gehouden. Het is de eerste maal, dat Onassis, die een self-made man is en een grote vriend van Churchill is geworden, Sir Winston meeneemt op de Atlantische Oceaan. Mogelijk zal men landen in de Westindische wateren en het warme ge deelte van de Amerikaanse oostkust be zoeken. Sir Winston wil in Londen terug zijn voor de aankomst van president De Gaulle, die hier op 6 april voor zijn staatsbezoek arriveert. Churchills vliegtocht is minder vlot verlopen. In plaats van in Gibraltar te landen waar het jacht op hem wachtte moest de Viscount van de BEA uitwijken naar Tanger. Wegens het slechte weer maakte het toestel een tussenlanding in Madrid om bij te tanken. De hevige wind verhinderde het daarna op de smalle landingsstrook in Gibraltar te dalen. Na een half uur te hebben rond gecirkeld en twee mislukte landings pogingen besloot de piloot toen door te gaan naar Tanger. Vernielingen op militaire begraafplaatsen in Saksen Na de hakenkruisenepidemie is in de afgelopen weken in Neder-Saksen een aantal vernielingen op militaire be graafplaatsen aangericht. Onder meer werd nabjj Liineburg, waar een honderd soldaten liggen, die in de laatste weken van de oorlog sneuvelden, een gedenk teken met de namen van gevallen mili tairen verwijderd. Linten van kransen die op de graven lagen, werden ver scheurd. Onlangs waren richtingborden naar bepaalde militaire begraafplaatsen in dezelfde streek verdwenen. A. P. A. van der Neut, Sassenheim; G. Dorresteijn, Valkenburg (Zuid-Hol land); C. A. van Beek, P. Th. van Beek, M. P. v. d. Geer, H. G. van Gent, Voorhout; G. G. van Elburg, P. H. Gaarman, N. de Korte, G. C. Land man, mevr. E. M. J. SlingerlandVan Sonderen, G. H. Thijsen, C. Hh. de Vroomen, C. M. van Winsen, te War mond; F. L. van Rooden, Wassenaar; J. Schippers, Woubrugge; C. Brink man, Zoetermeer; mevr. P. H. Dobbe- Koek en C. J. Overdevest, Zoeterwoude. MEDAILLE VAN VERDIENSTE Een zeer bijzondere verrassing wachtte na deze uitreiking de penningmeester van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, de heer E. H. Moens. Prof. dr. Gaillard herinnerde er aan, dat het 13 maart a.s. 25 jaar geleden is, dat de heer Moens benoemd werd tot penningmeester van de Leidse afde ling. Een functie, welke hij al deze ja ren' met zeer veel ambitie en grote nauwkeurigheid vervuld heeft. Prof. dr. Gaillard deelde vervolgens mede, dat het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis besloten had om aan de heer Moens de zilveren medaille van ver dienste toe te kennen. Aan de uitrei king verbond prof. Gaillard een harte lijk woord van gelukwens. Na een korte inleiding van prof. dr. A. G. Brom werd een film over een operatie met behulp van het kunsthart vertoond. Ook de Rode Kruis-film „Uw reddend bloed" vroeg deze avond de aandacht der aanwezigen. BINNENLAND De minister van Economische Zaken, de heer J. W. de Pous, heeft gistermorgen een werkbezoek gebracht aan het bedrijf van Van der Heem N.V. in Den Haag, waar hij besprekingen heeft gehouden met de directie over voorgenomen decen tralisatie van het bedrijf naar aanleiding van de krappe arbeidsmarkt in Den Haag. Op 78-Jarlge leeftijd is te 's-Graven- hage overleden mr. dr. J. H. R. Sinninghe Damsté, oud-directeur generaal der Be lastingen en oud-raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden. Toen de heer Sin ninghe Damsté in oktober 1937 tot raads heer in de Hoge Raad werd benoemd, was dit de eerste benoeming van een specia list (op belastinggebied) in de geschiede nis van dit Hoge Rechtscollege. De tot nu toe oudste inwoner van Dordrecht, de heer T. Ouwerkerk, is op 100-Jarlge leeftild in het Rusthof Rozen hof overleden. Hij vierde op 3 november van het vorige Jaar zijn 100ste verjaardag. BUITENLAND - De 24-jarige Antonio Abad Donoso, die de vorige week ter dood was veroor deeld voor zijn aandeel in de bomaansla gen te Madrid op 19 februari, is gister ochtend terechtgesteld. De Westduitse vrachtboot „August Peters" is gisterochtend met 28.000 gas- granaten een geheim wapen van Hitier dat een verlammende uitwerking op het zenuwstelsel heeft uit de haven van Kiel vertrokken. Men zal de granaten er gens in de Atlantische Oceaan ten noor den van de Azoren werpen. Er zijn uitge breide voorzorgsmaatregelen getroffen en o.m kooitjes met kanaries in het ruim geplaatst om direct gewaarschuwd te worden als er gas ontsnapt. Vier Jonge blanken nebben in Hous ton een 27-Jarlge neger overvallen. Zij brachten hem naar een bos in de buurt van de stad waar zij hem vastbonden en met kettingen sloegen. Toen hij bijna be wusteloos was, tatoeerden zij zes k's het symbool van de Ku-Klu-Klan op zijn borst. De neger wist zich later te be vrijden. De Democraat Humpnrey, voorzitter van de subcommissie voor de ontwape ning van de Amerikaanse Senaat, heeft de Senaat voorgesteld een vredesbureau te stichten, dat een „Internationaal veilig- heidsstelsel" zou moeten uitwerken om een eind te maken aan de bewapenings wedloop. Verder wil hij een wetsontwerp Indienen tot Instelling van de functie van onder-minister van Buitenlandse Zaken voor ontwapening en atoomenergie. Een auto waarmee zeven kinderen naar school werden gebracht, is te Ber lin in de Amerikaanse staat Connecticut door een trein gegrepen. De kinderen en de bestuurster van de auto werden op slag gedood. Het Amerikaanse leger heeft van gra fiet honderden synthetische diamanten gemaakt. Men heeft dit gedaan omdat synthetische diamanten een grote hitte kunnen verdragen, waardoor ze in raket ten gebruikt kunnen worden. De diaman ten werden gemaakt door grafiet en me taal bij zeer hoge temperaturen onder een enorme druk te plaatsen. - Groepen bandieten hebben in het af gelopen weekeinde een aanval gedaan op Bafang, een stadje in Kameroen op 200 km ten noordwesten van Jaoende 31 men sen, onder wie vrouwen en kinderen, kwa men hierbij om het leven. Stamveten en politieke rivaliteit vormden de oorzaak van de aanval. De toneelknechtenvakvereniging in Hollywood heeft gedreigd zich bij de ac teurstaking te zullen aansluiten als ook haar leden geen extra-betaling voor aan de televisie verkochte films krijgen. - Boven bepaalde gebieden van Sera- wak, met name de rijstvelden in het cen trum van dit Britse deel van Borneo, zul len talrijke katten per parachute worden neergelaten. De „operatie-kat" is nodig ge worden door een plaag van ratten, die grote verwoestingen aanrichten. De eerste valschermkatten in de geschiedenis zul len binnenkort worden neergelaten. De filmster Elizabeth Taylor heeft haar linkerbeen gebroken toen zij uit gleed op een bevroren stoep in Philadel phia. Een Amerikaanse intercontinentale raket van het type Atlas heeft gisteren met succes een vlucht van 8.000 km ge maakt. De raket, die werd afgeschoten van de basis te Kaap Canaveral in Florida, was voorzien van een nieuw besturingsappa raat, dat geheel zelfstandig werkt en niet afhankelyk is van radiosignalen van de grond. Een voordeel van het nieuwe sy steem is, dat van dezelfde basis tegelijk een tiental raketten kunnen worden ge lanceerd. In Krakau is een tentoonstelling van Nederlandse boeken en wetenschappelijke tijdschriften geopend in aanwezigheid van vertegenwoordigers van Poolse weten schappelijke en culturele organisaties, de Nederlandse ambassadeur in Polen, D. G. E. Middelburg, en een vertegenwoordiger van de Nederlandse uitgevers. Negen uit- feversmaatschappijen nemen met circa 00 publikaties aan deze expositie deel. Het merendeel van het tentoongestelde is wetenschappelijk werk over recente prestaties op net gebied van wetenschap en techniek. Binnenkort zal in Amster dam een tentoonstelling van Poolse we tenschappelijke boeken worden geopend. Koningin Elizabeth van Engeland heeft gisteren, voor het eerst na de ge boorte van haar derde kind op 19 febr., firemler Macmillan ln officiële audiëntie n het paleis van Buckingham ontvangen. De premier bracht de Koningin zijn we kelijkse bezoek., een traditie die slechts in zeer byzondere gevallen wordt onderbro ken. Voortaan mogen Nederlandse toeris ten Oostenryk ook binnenkomen met een oud paspoort dat niet langer verlopen is dan vyf Jaar, aldus een nieuw toegevoeg de wederkerige bepaling uit het Oosten rijks-Nederlands verdrag van mei 1958, waarbij visa werden afgeschaft. Vijftienhonderd Noordamerikaanse, Braziliaanse. Chileense, Peruaanse, Co- lumbiaanse en Panamese parachutisten hebben dinsdag in het kader van inter- Amerlkaanse oefeningen manoeuvres uit gevoerd in de omgeving van het Panama kanaal. „Antara" meldt dat er enkele dagen feleden in Djakarta een Rus is gearres- eerd wegens deviezensmokkelarij. zyn identiteit is niet bekendgemaakt. Volgens de president van de Bank van Japan, Masamitsj Jamagiwa, is in Ja pan een „opvolger van de transistor" ont wikkeld, die kleiner en beter dan de tran sistor is. De uitvinders proberen er octrooi op te krygen. Volgens Jamagiwa, die in Nieuw-Zeeland op zakenbezoek is, zal de nieuwe uitvinding de transistor onttronen. Prinses Soega, de 21-Jarige dochter van de Japanse keizer Hlrohlto zal mor- ten in het huweiyk treden met Hisanaga jimazoe, een ambtenaar van de Bank van Tokio. Maandag heeft zij ln een traditio nele plechtigheid afscheid genomen van haar ouderlijk huis. De Amerikaanse Boelngvllegtuigfa- briek heeft meegedeeld dat zy een atoom motor heeft ontworpen die een duikboot een snelheid kan geven van meer dan 160 kilometer per uur. Deze motor is ontwor pen door de Amerikaanse ingenieur Mc- Murtrey. WOENSDAG Alphen aan den Ryn (Wykgebouw „Na bij") Kamerkringvereniging C.H.U. Leiden Spreker C. F. v. d. Peyl over Deltaplan. 3.15 uur nam. ds. Spiritisch Genootschap. 8 Chr. Geref. Kerk: Biddag voor het ge> was. 10 uur voorm. en 8 uur nam. J- C. v. d. Weele. Gerecht 10 uur nam. Leger des Hells (Hooigracht): Reünie met oud-officieren olv. It. comm. A. C. Beekhuis. 7.30 uur nam. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. dr. J. D. van Ramshorst. 8 uur nam. Rijksmuseum van Geologie (Garen- markt) Lezing dr. P. C. Zwaan over „Mi neralen van Ceylon". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. J. Pouwer „Mens en maatschappy ln het Sterrengebergte". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater): Bevol kingsonderzoek t.b.c. 9-12 voorm. en 2-4.30 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Lezing P. v. Vliet over Hongkong. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jubileumsamen komst Leidse Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Zuiderkerk: Concert Studentenzangkoor en Collegium Muslcum. 8 uur nam. Wassenaar. De Burcht: ds. J. Zuur deeg over: „Missa Sine Nonime". 8 uur nam. DONDERDAG Doelenkazerne: De Schouwspelers „De nacht van de 16de Januari" 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. van Huisvrou wen. Causerie mvr. H. J. Karreman-Ver meer over de vrouwen als mens, minna res en moeder. 2.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus vooruit" door prof. dr. J. G. B' 8 uur nam. RehobothLezing Veron. 8 uur nam. H. Kleibrink voor Salonboot Ursula (.Galgewater)Bevol kingsonderzoek t.b.c. 9-12 voorm. en 2-4.30 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar „La femme et la fleur". 9 uur voorm. VRIJDAG Rapenburg 8: Viro. Lezing de heer J. Meijer. „De algemene vergadering der V.N.". 8 uur nam Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. prof. dr. T. Jansma m.m.v. Collegium Muslcum. 19.1519.50 uur nam. Salonboot Ursula GalgewaterBevol kingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. Schouwburg. K. en O. Haagse Comedie. „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclessia". 8 uur nam. ZONDAG Volkshuis: Poppentheater „Harlekyn'\ „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d Werfpark 1: Ten toonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon er 'eest.dagen 24 uur MAANDAG DE BIOSCOPEN Trianon „En eeuwig zingen de bossen". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „De valstrik" (The trap). 18 jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Whisky als water" Whisky Ga lore). 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. Lldo Rlflfi onder de vrouwen". 18 jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „De verstrooide professor" 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Casino: Donderdagcyclus „Geen liefde duurt eeuwig". (Les amants du Tage). 18 jaar. Rex „Tarzan, de aapmens". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Avond- en nachtdienst der apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. bespr. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Jiddische liede ren. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Bidstond voor gewas en arbeid. 21.00 Gram 21.10 Ork. conc. 21.45 Rep. 22.00 Koorconc. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdénklng. 23.00 Nwe gram. 23.55- 24.00 Nws. VOOR DONDERDAG 10 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De mteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 •genwyding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Gram. 11.45 Van alle breedtegraden, lezing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel en zang. 13.00 Nws, 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 V. d. vrouw. 14.50 Gram. 15.05 Anna Karenina. hoorsp. 15.45 Kamermuz. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Jazz muziek. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Sportpraatle. 18.55 Gesproken brief. 19.00 v. d. kina. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Radio Phil- harm. Orkest en solist. 21.20 Een fantas tische vlucht, hoorsp. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en beursber. 22.40 Journ. 22.55 Sport- act. 23.05 Uit de wereld v .h. amusement. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. NCRV: 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00_Nws. 13,15 15 jaar geleden, 13.35 Gevar. muz. 14.45 Gevar. muz. 15.10 Omr. Philharm. Ork. en solist. 15.35 Vocaal ens. 16.00 Ver kenningen ln de bijbel. 16.20 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Fries progr. NCRV: 18.00 Lichte muz. 18.15 Sport- rubr. 19.30 De koorzang onder de loep. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en v/eerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Klein Radio-koor. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. praatje. 20.00 Gevar. progr. 22.15 Periodfekenparade. 22.25 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsprotuitsl. 22.45 Avondover denking. 23.00 Orgelrecital. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Filmbespr. 20.40 t.v.-eenakter. 21.30 Filmfantasie. 21.40 Eenakter. 22.10 Dag sluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain 18.00 V. d .kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South East. 20.00 Gram. m. comm. 20.30 Gevar. progr. 21.00 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 Klankb. 22.45 Ork.conc. 23.30 Lezing. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 in. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en popul. liedjes. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d .arb. 14.00 Ge var. muz. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 16.00 Races. 16.30 Nws. en lichte muz. 16.45 Mil. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Da le's dagboek. 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws. en gevar. muz. 19.29 Weerber., nws., act. en pianospel. 19.40 Cricketrep. 19.45 Hoor spel. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersengym. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws., en brievenbeantw. 22.00 Vragenbe- antw. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. en cricketrep. 23.43 Jazzmuz. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Joegoslavische volksliedjes. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. en solist. 16.05 Operette- muz. 16.30 Cello-recital. 17.00 Nws. 17.50 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.20 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.10 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.10 Jazzmuz. 1.00 Weerber. Daarna: Gevar. muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Beroemde duo's. 14.05 Kamermuz. 17.15 Orgelconc. 18.30 Gram. 20.00 Ork.conc. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13.30 Klavecimbel-recital. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.21 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Polit. praatle .20.00 De reu- zendoder, hoorsp. 21.20 Öperafragm. 21.30 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Radio-universi teit. 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.13 Belg. muz. 15-15 Koorconc. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Belg. muz. 17.20 Zangrecital. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagei Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck, Belgrado Athene Rome Alacclo Madrid Mallorca Lissabon O. CL, vf Sc! 1. a weer wind a 35 a M a S 2 3 h onbewolkt 0 8 1 -2 0 zwaar bew.ozo 10 0 -2 0 half '-"w ono 6 3 2 0 licht bew.o 10 4 0 0 licht bew. 0 8 0 -4 0 licht bew. 0 6 2 -3 0 half bew. 0 6 2 -3 0.1 onbewolkt. 0 5 -3 -2 0 onbewolkt 0 10 3 0 0 onbewolkt n 3 -0 -10 0 zwaar bew.o 2 -0 -8 0 licht bew. no 3 1 -7 0 ïzw. bew. ozo 7 -3 -4 0.1 zwaar bew ozo 6 3 -4 0.4 geh. bew. 0 6 4 2 0 zwaar bew ono 5 4 -1 0 geh. bew. 0 7 1 -1 0 geh. bew ozo 4 5 2 0.4 zwaar bew. zzw 3 15 9 23 geh. bew. z 8 10 9 1 geh. bew. nnw 5 10 4 12 onbewolkt 0 6 -1 -5 0.3 zw. bew. zoz 1 -0 -5 0.1 licht bew. 0 4 5 -1 0 zw. bew. no 3 3 -1 11 geh. bew. n 2 7 3 9 geh. bew. 0 1 5 0 1 geh. bew. zo 10 - -3 licht bew. w 5 - -2 zw. bew. ozo 8 1 -2 0 geh. bew. - licht bew. zo 10 9 6 4 4 15 2 0 geh.bew. 0 2 14 8 0.4 zw. bew. wzw 7 13 7 2 zw. bew. zw 5 19 10 1 licht bew. wzw 7 15 9 16

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2