A M S T L E V E N levensverzekering 1 Burgemeester De Kool oriënteerde zich in de gemeente Voorschoten Genoeglijk gesprek met de plaatselijke correspondenten DINSDAG 8 MAART 1960 De nieuwe burgemeester van Voorschoten, de heer L. de Kool, heeft gistermiddag met zijn echtgenote een officieus, oriënterend bezoek aan zijn nieuwe gemeente gebracht. Na een ontvangst door de beide wethouders en de gemeentesecreta ris heeft de nieuwe burgemeester een rondgang door het gemeentehuis gemaakt, waarbij hij zich door verschillende hoofden van dienst heeft laten voorlichten. Daarna heeft burgemeester De Kool onder leiding van de beide wethouders een tocht door de gehele gemeente gemaakt, terwijl zijn echtgenote vergezeld van de echtgenoten van de wethouders en van le gemeentesecretaris dezelfde tocht gemaakt heeft om een indruk te krijgen van de toekomstige woon- en werkgemeente van haar echtgenoot. In „De Grote Vink" heeft burgemeester De Kool daarna de corres pondenten van de dagbladen, die Voorschoten tot hun rayon rekenen, ontvangen en een indruk gegeven van dit eerste bezoek. Principieel verschil Getroffen door de snelle groei van liet fraaie dorp Burgemeester De Kool begon met te zeggen, dat hij zou trachten objectief deze indruk weer te geven. Hij was bij zonder getroffen door de hartelijke ont vangst ten gemeentehuize. De rondgang door het gemeentehuis had de indruk ken bevestigd, die hij reeds gekregen had, n.l. dat de accommodatie door de snelle groei van Voorschoten haast on voldoende begint te worden. Spreker was getroffen door de indruk wekkend snelle groei van Voorschoten, dat zo gunstig gelegen is. Burgemeester De Kool vatte zijn eer ste indrukken in drie punten samen Wat hem bijzonder getroffen had was dat het verzorgingspeil der burgerij kennelijk niet achter gebleven was. In een gemeente, die snel groeit is het n.l. dikwijls zo, dat aan de woningbouw veel aandacht wordt geschonken, maar dat het verzorgingspeil bij die woningbouw achter blijft. Hier is dit kennelijk niet het geval. Spr. wees daarbij op het grote aantal fraaie scholen, het Cultu reel Centrum, het Gezondheidscentrum en de sportterreinen. Sprekers indruk was, dat men in Voorschoten in dit opzicht het tempo van de ontwikkeling zeker heeft kunnen bijhouden. In de tweede plaats had burgemeester De Kool bij zijn besprekingen en tijdens de rondgang door de gemeente opge merkt, dat men er in Voorschoten ern stig naar streeft een goede verbinding te verkrijgen tussen de oude, bestaande bevolking en degenen, die zich nieuw vestigen. Op bestuurlijk niveau had de burgemeester met genoegen geconsta teerd, dat er veel aandacht was besteed aan de verbinding van de dorpskom met de nieuwe wijken. Spreker zag de aan leg van de nieuwe straten, die deze ver bindingen vormen als een demonstratie van het feit, dat men op zo kort moge lijke termijn wil trachten de gehele be volking tot een eenheid te smeden. Voorts was burgemeester De Kool weer geconfronteerd met het probleem van het oprukken van woon- en indus triegebieden in het agrarisch leven. Spr. had opgemerkt, dat men er hier oog voor heeft, dat de nieuwe ontwikkeling door moet gaan. Men kan zich hier niet isoleren. Men heeft de taak van Voor schoten in het kader van het gehele ge bied consciëntieus ten uitvoer gelegd. Grotere eenheid Op de vraag of de nieuwe burgemees ter reeds concrete plannen had om de door hem genoemde grotere eenheid tussen de verschillende bevolkingsgroe pen te bevorderen, merkte spreker op, dat hij te dien aanzien zich graag in eerste instantie conformeerde aan het geen in de begrotingsvergaderingen in november 1959 door de raad was gesteld. Spreker had reeds kennis genomen van de debatten (die, zo merkte burgemees ter De Kool op, op behoorlijk niveau stonden), waardoor het aspect van deze gemeente hem reeds duidelijk was ge worden. Ook uit de beantwoording van de vra gen was hem de concrete gedachten van het college gebleken. Spreker wilde zich voorlopig met dat standpunt eens ver klaren. Op de vraag of de burgemeester prin cipiële verschillen zag tussen Voorscho ten en zyn huidige gemeente (Zuidland) antwoordde spreker, dat in Zuidland het probleem van de industrialisatie primair is. Deze gemeente ligt n.l. in het be langrijke toekomstige industriegebied op de Zuidhollandse eilanden. De snelle op eenvolging van stichting van indus trieën in dit gebied maakt het aantrek ken van arbeidskrachten noodzakelijk. Pas kort is besloten een groot gebied in de polder te bestemmen voor stichting van industrieën. Voorschoten daarentegen zal voorna melijk een bevolkingsfunctie krijgen, Zuidland een werkfunctie. Daarin zag spreker het principiële verschil. Graag zal spreker meewerken aan het verenigingsleven. Een directe vraag daarover ten opzichte van de Koningin Wilhelminaver. beantwoordde burge meester De Kool met de opmerking, dat hij bijzonder sympathiek staat tegen over een dergelijke vereniging. Agglomeratie Vanzelfsprekend werd de mening van de nieuwe burgemeester gevraagd over de plaats van Voorschoten in de agglo meratie van de Randstad Holland, spe ciaal ten aanzien van de wensen tot cor rectie van grenzen. Daarover was burgemeester De Kool echter nog nauwelijks geïnformeerd. Wel was het probleem met de wethouders summier besproken. Ook uit de verhandelingen van de gemeenteraad was hem gebleken, dat de raadsleden daarover zeer logische uitspraken hadden gedaan. In Zuidland heeft spreker enigszins met dezelfde problemen te maken gehad. De oplossing moet gezocht worden bin nen het kader van de gemeentelijke re geling. In grotere agglomeraties wordt de afstand tussen „regeerders" en ge- regeerden" te groot, aldus de burgemees ter. Aantrekkelijk Tenslotte werd gevraagd of burge meester De Kool de overgang van een kleine gemeente als Zuidland met 2350 inwoners naar Voorschoten met 41.000 inwoners groot vond. Burgemeester De Kool antwoordde daarop, dat zijn positie in Zuidland op bestuurlijk gebied over de grenzen heen- gegroeid was. In dit gebied ligt 'n aan bal kleine eenheden van maximaal 6 a 7000 tot ongeveer 500 inwoners. Innig contact tussen deze kleine gemeenten was noodzakelijk omdat deze eenheden met dezelfde problematiek worstelden. Daardoor ontstond een innige samen werking, waaraan spreker con amore meegewerkt had. Naast specifiek ge meentelijke belangen had spreker te ma ken gehad met belangen voor het ge hele gebied. Burgemeester D? Kool was voorzitter van het „comité", dat planologische samenwerking beoogde tussen de (oorspronkelijke) vijftien ge meenten, die een gezamenlijke planolo gie bestudeerden voor het gehele eiland. Spreker vond het prettig daarbij samen gewerkt te hebben met ir. De Ranitz, die ook stedebouwkundig adviseur van Voor schoten is. Toch is de overgang wel groot, maar het nieuwe weric is aantrekkelijk, om- Burgemeester L. de Kool (Foto L.D./Holvast) dat de burgemeester grotendeels dezelf de problemen krijgt te behandelen, maar nu binnen de kring van de eigen be- stuurseenheid. Intrede met muziek De datum van de officiële intrede van de nieuwe burgemeester bleek nog niet vastgelegd te zijn. Tijdens deze bespre king bleek echter, dat B. en W. contact hebben gehad met de fractievoorzitters en dat die zich konden verenigen met het plan de officiële intrede op zater dag 19 maart te doen geschieden. Burgemeester De Kool is weliswaar benoemd met ingang van 16 maart, maar die dag wordt in „Treslong" in Hille- gom een grote bijeenkomst van de Zuidhollandse gemeenten betreffende de BB gehouden, waardoor deze datum ongeschikt is voor een intrede. Bovendien zou loco-burgemeester G. Schrama, die met wethouder J. J. Dek ker en de gemeentesecretaris, de heer J. de Bres, deze kennismaking met de pers bijwoonde, graag dat er by de intrede van de nieuwe burgemeester muziek zou zyn, hetgeen op zaterdagmiddag beter te verwezeniyken zou zUn. Burgemeester De Kool merkte daarbU op, dat de belangen van de bevolking dienen te prevaleren, zodat dus de of ficiële intrede plaats zal vinden in de middag van de 19e maart. Samenwerking met de pers Burgemeester De Kool besloot met te zeggen, dat hij een goed? samenwerking met de pers zeer op prijs stelde, omdat hij er voorstander van is zoveei mogelijk in het openbaar te besturen en die openbaarheid kan ln praktische zin al leen bevorderd worden door de pers, die hij dan ook graag zijn volle medewer king toezegde. LEIDERDORP Activiteiten „DOE OPEN" In het kader van het Wereldvluchte- llngenjaar 1959/60 zal op 12 maart a.s. een fietsenrallye gehouden worden, welke georganiseerd wordt door de Lei- derdorpse padvinders, verkenners en gidsen van „De Meerburg". De rallye zal gehouden worden voor de leeftijdsgroep van 12 tot 17 jaar en voor de groep van 17 jaar tot 26 jaar. De Wandelsportvereniging „Zwieten" zal op 12 maart een wandeltocht orga niseren, waaraan zowel in verenigings verband als individueel deelgenomen kan worden. Afstand pijn. 10 km. Ver trek café „Ik leer nog", tussen 2 en 3 u. Op 11 maart zal 's avonds een wed strijd met diverse onderdelen gehouden worden door de beide plaatselijke gym nastiekvereniging en „Sparta" en „Meer burg". VOORSCHOTEN Voor D.E.L. De collecte ten bate van het fonds „Draagt elkanders lasten" heeft in Voorschoten f 322.35 opgebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marlnus W. J.. zn. van M. W. Kriek en C. de Haas; Marianne ,dr. van H. Boom en S. F. Glliam. GetrouwdA. Siebkes, 20 Jr. en E. A. H. van Straalen, 24 Jr.; J. B van MeU- gaarden, 24 Jr. en A. M. Llnders, 18 Jr.; A. Kok, 25 Jr. en M. A. Innemee, 18 Jr. J. van der Luit, 24 Jr. en L. T. van Bar- neveld, 23 Jr. Overleden: J. J. Planje, wed. van T. de Roode; H. Marlnus, 82 Jr., wed. van M. d. Ploeg; A. H. van Deth, 79 Ir., geh. ;ewee8t met C. M. Beekman en J. W. Gal Ned. Ver. van Suikerzieken „SUIKERPATIËNTEN ZIJN NIET ZIEK DOCH HEBBEN EEN KWAALTJE" De Nederlandse Vereniging van Sui kerzieken, afdeling Leiden en omstre ken, hield gisteravond in het Loge- gebouw aan het Steenschuur haar jaar lijkse ledenvergadering. De voorzitter, de heer M. Heemsbergen, heette in het bijzonder welkom het hoofdbestuurslid de heer Th. R. Janze uit Den Haag. die een lezing hield over het onderwerp: „Laat je niets wijsmaken". Aftredende bestuursleden waren de secretaresse mejuffrouw J. de Zwart en mejuffrouw J. Haasnoot. Als nieuwe le den werden aan het bestuur toegevoegd mejuffrouw C. Batelaan en de heer N de Kleyne. De heer Janze zei, dat men vooral voorzichtig moet zijn met mensen die menen middeltjes te hebben voor sui kerpatiënten. Vete diabetici laten zich iets wijsmaken en worden er dan zelf het slachtoffer vanl Suikerpatiënten zijn eigenlijk niet ziek, ze hebben alleen maar een kwaaltje, waardoor ze een dieet moe ien houden of regelmatig injecties mos ten haien Als ze dit doen, zijn ze in staat tot alle werk en ze kunnen door hun strenge le venswijze nog wel ouder worden dan niet-diabetici. Men moet vooral geen medelijden heb ben met diabetici, maar begrip tonen voor hun levenshouding, daar zij ver antwoording hebben voor hun gezin, be roep. enz. Vroeger werd hun een rijbewijs gewei gerd, omdat men meende dat zij door hun kwaal veel ongelukken veroorzaak ten. Dit was onrechtvaardig, omdat aan alcoholisten, die wel gevaar opleveren op de weg. het rijbewijs niet werd ontno men. Men heeft dit ingezien, zodat nu suikerpatiënten ook in de gelegenheid zijn een auto te besturen. De NVS heeft zioh tot doel gesteld voorlichting te geven op maatschappe lijk terrein Zij belegt avonden en bij eenkomsten met een forum, waaraan de diabetici hun moeilijkheden kunnen voorleggen. Tot slot sprak de heer Janze nog over de Jubileum actie 1960. Dit jaar bestaat de NVS nl. 15 jaar. Het ligt in de bedoe ling hot hoofdbestuur een cadeau aan te bieden. Spreker vond het jammer, dat maar één derde deel van de suiker- Ëatiënten georganiseerd is in de NVS. •aarom is het de taak ook voor de le den ln Leiden en omstreken tenminste 40 nieuwe leden te winnen. De heer S. van der Meer vertoonde na de pauze zijn prachtige kleurendia's, die hij deels zelfgmeaakt en deels heeft ge kocht, over Rome, Sicilië, Capri en Fompeï. Gisteren omstreeks zes uur heeft de brandweer een brandje geblust aan de spoordijk bij het Legermuseum. Een on bekend gebleven jongen heeft daar droog gras aangestoken. Gisteravond is de 74-Jarige mevrouw C L. M. Sciarone wonende aan de Haarlemmerstraat als bezoekster op één der trappen in de schouwburg gestruikeld en gevallen. Zij liep een linkerheupfrac tuur op. Door de EHD werd zij naar het St-Elizabeth ziekenhuis vevoerd. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha A. G., dr. van O. H. J. van Deursen en M. S. A. E. Meers hoek; Johannes A. L., zn. van A. van Heerden en O. Verstege; Coen A., zn. van A. J. Bikkers en A. Bniger; Monica C M.. dr. van F. M. van der Stap en A. J. M. Bentvelsen; Yolanda A„ ar. van A A. Broekhulzen en A. J. Scharwachter; Mar garetha H. J dr. van G. A. Wensveen en C. J. Ruijgrok; Bartholomeus, zn. van O. J. J. Boon en J. H. de Vink. Getrouwd: C. G. Staver en F. J. H. Bergh; W. H. Tijssen en M. M. de Roo(J; M. M. Gerla en M. S. L. Aangenendt; J. G. Grimberg en M. J. Kortekaas. Overleden: P. M C. Roeloffs. 80 Jr.; H. CA. Glas. 69 Jr.; S. van der Ham. 67 Jr.; A. A. van Nlevelt, 53 Jr.; W. van Eeden, 68 Jr. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus J. P.. zn. van W. G. J. van der Geest en Th. C. Hulsebosch; Willem J., zn. van P. A. Oudshoorn en J. van der Welle; Maria Ch.. dr. van S. J. P. van Noort en M C. van Wlnsen; Egbert D H zn. van H. de Goede en C. B. Hoonhoud; Anna P. M dr. van W. P. van Westerop en M. Langedijk. Ondertrouwd: W. G. Wiesslng, 22 jr. en H. A. M. Verhaar. 19 Jr. Overleden: C. M. Welslnk. 84Jr. Bijeenkomst van het R.-K. Vrouwenoilde Het Katholiek Vrouwengilde afdeling Warmond hield een bijeenkomst onder leiding van de presidente, mevrouw Meskers-Hendriks. De presidente deelde mee, dat op 25 maart de wereld bid- en boetedag voor de vrouw gehouden zal worden. De tweede mededeling betrof de uit gaansdag. Deze werd gesteld op donder dag 10 mei a.s. Het doel van de reis is Amsterdam. Hierna kreeg de heer J. W. A. Weus- ten uit Sassenneim het woord. HU sprak over „De opvoeding van de moderne jeugd". Van de gelegenheid om vragen te stel len werd geen gebruik gemaakt. President van Peru in Rotterdam Aan boord van de Erasmus" waren 200 gasten, onder wie de ambassadeurs van Brazilië, Venezuela, Chili, Mexico en Columbia, de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr. J. Klaa- sesz en de kamerheer in buitengewone dienst mr. dr. K. P. van der Mandele. Voorts waren er leden van de Pe ruaanse kolonie in Rotterdam en ver tegenwoordigers uit scheepvaart en handel, die betrekkingen met Peru on derhouden. Toen de .Erasmus" weer afgemeerd was, ging het gezelschap terug naar Den Haag. In de ambtswoning van de minister van Buitenlandse Zaken. mr. J. M. A. H. Luns, heeft de ministerraad van middag een noenmaal aangeboden aan de president van Peru, mevrouw Prado, H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard. Hieraan werd deelgenomen door 50 gasten, onder wie de minister president en mevrouw De Quay, de minister van Buitenlandse Zaken en mevrouw Luns, de gevolmachtigd mi nister van Suriname en mevrouw Pos, de gevolmachtigd minister van de Ned. Antillen, de heer W. F. M. Lampe, de burgemeester van Den Haag. mr. H. A. M. T. Kolfschoten en vele andere hoogwaardigheidsbekleders. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 maart Leldse Coöp. Groen te- en Fruitveiling: Per 100 kg.: andtfvle 68-69, boerenkool 26-34, groeekool 36-38, prei 55-87, spinazie 72-94, saoofsla 86-87, spruiten A 56-102, Idem B 44-102. was- peen 24-25, witlof 40-L9. Per 100 stuks: knolselderij 54-55. sla 11.50-17.70. Per 100 bos.-seldery 14-16, uien 5-17. LEIDEN, 8 maart. Vette varkensmaxkt. Aantal dieren 195, Zware varkens 1.39 1.43, lichte varkens 1.411.45, slagers varkens 1,461.49. zeugen 1.251.29. Notering ln centen per kilogram levend gewicht. Handel tamelijk. AALSMEER, 7 maart. - C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G A. Snijbloemen Seringen: Stepman per tak 56-120, Legraj 44-60, Blauw 43-85. Forsythia 20-56. Pru nus Triloba 25-75, Prunus Serrulata 95- 210, Calla per stuk 30-55, Amarvllis 30-48, Gerbera 45-64. Fresia per bos 75-120. Cy clamen 75-135, Iris 170-220, Berberis 75- 120, Anemonen 40-70, Lathyrus 100-160, Aspl. Plumosus 150-215, Anjers: rood per stuk 15-28, roze 20-30. wit 20-35. Orchid. Beauty 15-24. Rozen: Better Times 30-52, Roselandta 30-49. Edlth Helen 45-70. Pa rel van Aalsmeer 50-70. Geh. Dulsberg 55- 79, Pechtold 30-46, Verschuren 25-42, Towny Gold 30-52. Mad. Ofman 35-54, Baccarat 100-145, Montezuma 55-85, Stok man 40-58. ROTTERDAM, 8 maart Veemarkt: Aanvoer ln totaal 4214; weektotaal 6225. Vette oelen en ossen 250, gebrulksvee 1110 vette kalveren 535. graskalveren 120, nuch tere klaveren 1869, varkens 3. biggen 31, paarden 86. veulens 7, schapen of lam meren 126, welde/zuiglammeren 22. b >k- ken of gelten 24. Notering vette koelen le kW. 295-325. 2e kw. 280-295, 3e kw. 255- 280; vette kalveren 280-310, 250-280. 220- 250 per kg. Graskalveren 430, 370. 270; nuchtere kalveren 56. 46. 36; exportvar kens 80. 70. 60: biggen 50. 40. 36 per stuk. Slachtpaarden 230, 170, 160 per kg. Soha- pen 125, 95. 65. lammeren 130, 95, 70; kalfkoelen 1250. 1090, 900; melkkoeien 1250, 1090, 900; vare koelen 870, 750. 650; vaarzen 900. 760, 600; pinken 560, 500, 400 per stuk. Hedenochtend zijn de president van Peru, dr. Manuel Pradomet mevrouw Prado en Prinses Beatrix uit het Huis ten Bosch in Den Haag vertrokken voor een bezoek aan Rotterdam. BEURSOYERZICHT Internationals lager Amsterdam 8 maart. In een vrij rusteloze markt vertoonden alle internationals vanmiddag lagere koersen vergeleken met de slotkoersen van gisteren. De handel had niet veel te betekenen. Na een aanvankelijke goede .stemming vonden tegen het slot van de i markt in Wall Street correcties plaats, waardoor de koersen beneden die van het vorige slot kwamen te liggen Hoewel de Nederlandse hoofdfondsen, Philips en j Unilever, er niet veel veranderden, viel een en ander voor Amsterdam toch te- g°n. Dit kwam dan ook duideiyk naar vi ren in de openingskoersen van de internationale waarden van vanmiddag cp het Damrak. Het publiek was in ge ringe mate aan de markt en doordat de kooporders nog onbelangrijker in aantal waren, ontstonden bij de opening lagere koersen. Aku's zonder de steun van de Westduitse beurzen, daalden van 438 tot 432, tegen gisteren als slotprijs 441%». Philips zakte in van 754 tot 749% en verloor op die prijs circa 10 punten. Deze aandelen verlieten de markt op ca 751 Vanzelfsprekend werden de preferente aandelen Philips een paar punten lager geadviseerd. Unilever op 725 ruim 7 pun- en beneden de vorige slotkoers en Kon. Olies op f. 150.20 circa t. 2,lager. Hoogovens moesten op 764 de gehele koerswinst van gisteren prijsgeven. De scheepvaart waarden brokkelden verder af al waren de koersdalingen dan ook van bescheiden aard. De handel in deze afdeling was minimaal. De cultures konden zich vrijwel op het vorige slot- niveau handhaven. HVA was op 154 ruim een punt beneden de vorige slot prijs Op de beleggingsmarkt werd het succes van de 4%% obligatielening 1960 Bank voor Ned. Gemeenten tegen 98% waarvoor gisteren de inschrijving open stond en waarop de toewijzing niet groot zal zijn, aldus deelde de bank mee, druk besproken. De bank Is voornemens een tweede bedrag van f. 100 miljoen aan obligaties op dezelfde voorwaarden te emitteren. Gezien de geringe toewijzing op de lening van gisteren is de beurs van mening, dat deze tweede lening eveneen® een succes zal worden. De stemming ven de reeds genoteerde leningen Bank voor Ned. Gemeenten was vanmiddag prijs houdend. De Staatsfondsen waren prijs houdend zonder meer. In de lokale sec tor werden de grootbanken onveranderd geadviseerd maar de aandelen van de Nationale Handelsbank kregen een ad viesprijs op 156, tegen gisteren 163. WISSELKOERSEN Amsterdam. 8 maart. Londen 10.57%—10.57%, New York 3.76H—3.77A; Montreal 3.96%—3.%% Parijs 76.82%—76.87%Brussel 7.56— 7.56% Frankfort 90.39%—90.44% Stock holm 72.78%—72.83%Zürich 86.92— 86.97; Milaan 60.68—60.73%; Kopen hagen 54.63—54.70; Oslo 52.76—52.81; Wenen 14.5014.51; Lissabon 13.17 13.18%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 8 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '58 4% 9911 99%GL Ned. '59 4% 99li 99% Ned. '59 4% 97% 97A Ned. '53 3% 93% 93%B Grootboek obl. 3% 77A Ned. '47 3% (3) 92A 92% Ned. '51 3% 94%GL 94%B Ned. '53 (3%) 92% 92% Ned. '56 3% 92A 92% Ned. '48 3% 85% 85% Ned. '54 3% 86% 86%GL Ned. '55 I 3% 88% 88% Ned. *55 II 3Y4 89% 90 Ned. '37 3 88 90% Dollaring '47 3 90% 90% Investeringscert. 3.. 9611 96% Ned. 62-64 3 961» 96% Indlë '37 A 3 93 92% Grootboek '46 3 89f| Ned. WB 6108% 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40% 40 Nat. Handelsbank 163 158 Ned. Handelmi)245GB 249% Amst. Rubber 118GB 115% H.VA.165% 152% 8enembah 545 545 A.K.U 441% 431 Vi Berkel's Patent (v.) 275GB 275GB Calve Delft cert. 690 684 Deli Mij .en (Ver.) 173.40 172GB Kon Pap v Gelder 240% OB 240% Hoogovens cert 772 762 Mliller en Co. NJ3. 350% 350 Ned Kabelfabr 402GB 398 Philips 759 750 Philips pref 280GB 277% Unilever 732% 724% Wilton Feyenoord 214% 212 Bill ton 2de r 340% 340 Dordtse Olie gew 699% 697 Kon Olie (120 154 152.— Idem (50 f20.—) 152.10 149.90 Holl Amer lijn 151% 150% Java China Paket 161GB 159 KL.M 107.50 107.50 Kon Ned Stmv MU 175% 172 Kon Paket Mi) 142 139% 8toomvaart MiJ Ned 174% 171 Nievelt Goudr cert 143 %GB 140% v Ommeren cert 245% 243% Kon Rott Lloyd 158 158 Ned Scheepv Unle 147% 145% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam '47 (3%) 3 93% 92% idem '48 (3%) 93% 92% R'dam '52-1 (4%) 97% 96 Id Id "37 Ml (3%) 93 Z,-Holland '56 (4%) 97ff Bank N G '58 (6%) 103A id. NW.B '52 (4%) 95% Industr. Obligaties Philips Dollar lng -51 94 94B Premieleningen A'dam '53 3 99 99 A'dam '51 I 2% 82% 82% A'dam '56 I 2%83% 83% A'dam '66 II 2% 90% 90% Eindhoven 54 2% 79% Enschede '54 2% 81% 80 Den Haag '52 I 2% 82% 82% Idem II 2% 86% R'dam '52 I 2% 85 Idem II 2% 86% Idem '57 2% 98 L 96 Utrecht '52 2% 85 85 Z.-Holl 1957 2% 93% 93 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Robeco 218 Amst Bank 323 H.B.U cert213% Rott Bank 271% Twentsche Bank 273 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 352 B Borsumt) 63 K N Ed.met A-AA 95 Idem prel wd 95% Electrolusmu 295% Kon Ned Grofsm 175 Holl Constructie 435 Ing bur v Bouwnijv 263% Interna tlo 155% Int Kunststof! Ind 62 Leldse Wolspinnerij 370% Rott Droogdok MU 586 Sikken s Lakluoi 585 Ver Touwtabneken Walvisvaart 115% Wernink s Betonm 163 Van Wijk en Heringa 107% Zaalberg 124 Spoorwegen Dell Spoorweg MU Amerik fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem 9ieei Cities Service General Motors Kennec-ott Republic Steel 8hell OU Union Pacific Un. States Steel 217.— 323 211 271% 271 156 60 370% 581 115 161% 108 120 5% 25% 25% 99 94"; 52% exd. 51% 47% 45% 43% 42% 46% 44% 83% 82 63 60% 68 66% 28 A 27% 83% 80%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9