y^jtagparshuii IN LEIDEN EN OEGSTGEEST IS NOODWACHTPLICHTINGESTELD FILMS VAN DEZE WEEK: FORMULIEREN VOLGENDE WEEK DEUR UIT Dienstplichtigen zonder een mobilisatiehestemming (lichtingen '25 tot '33) kunnen oproep krijgen Inlijving eerst eind deze zomer Diamanten bruidspaar Sinteur Kerkelijk Leveii Opgericht T maart 1860 Zaterdag 5 maart 1960 Tweede blad no. 29992 In navolging van een groot aantal gemeenten in ons land zal thans ook in Leiden en Oegstgeest de noodwachtplicht worden ingevoerd. In de komende week zullen circa 800 dienstplichtigen, zonder mobilisatiebestemming, in Leiden en plm. 90 in Oegstgeest van resp. de burgemeester van Leiden en die van Oegstgeest een enquêteformulier ontvangen, teneinde aan de hand van de daarop in te vullen gegevens te beoordelen of men volgens de wettelijke bepalingen noodwachtplichtig is en zo ja, bij welke diensten van de B.B. men wordt ingedeeld. Na de inschrijving volgt vermoedelijk aan het einde van deze zomer een inlijving als Half jaar lang oefenen 800 Leitlenaars en 90 Oegstgeesteiiaars één avoml per week! Tijdens een in het Leidse Stadhuis gehouden bespreking hebben zowel de bur gemeester van Leiden en Oegstgeest als het H.B.B., de heer S. W. Hagedoorn, ons een uiteenzetting gegeven van deze komende noodwachtplicht. Onder bescherming bevolking, zo werd ons uiteengezet, verstaat de thans van kracht zijnde Wet B.B. het geheel van niet militaire maatregelen tot bescherming van de bevolking en haar bezittingen, zomede van de bezittingen van openbare lichamen, tegen de onmiddellijke gevolgen van oorlogsgeweld. Wil deze taak naar behoren vervuld worden, dan dienen beschikbaar te zijn het benodigde materiaal en mensen om dit te bedienen. Voor een ruime hoeveel heid deugdelijk materiaal is van Rijkswege gezorgd. Voor wat de mensen betreft is men er aanvankelijk vanuit gegaan, dat gestreefd moest worden de gehele organisatie op vrijwillige basis te bemannen. In het landelijk gebied, het z.g. B- gebied en de kleinere A-gebieden kwam men hierbij tot redelijke resultaten. oefening bezig is, is de geest - een en kele uitzondering daargelaten - goed. Bijzonder belangrijk is in deze de wijze, waarop de noodwachtplichtigen van de zijde van de B.B. tegemoet ge treden worden. De verzekering, aldus vertelde men ons, kan gegeven worden, dat zij in de A-kring „Leiden" met be grip ontvangen zullen worden en dat zij, wanneer ze hun BB-verplichtingen nor maal nakomen, een behandeling zullen ervaren, niet verschillend van die van de vrijwillige noodwachter. noodwachter. Al naar gelang de indeling zal men gedurende ten hoogste een half jaar één avond per week een cursus dan wel een oefening moeten meemaken ter voorbereiding van het werk in tijden van oorlog, watersnood of andere rampen, alsmede van dreigend gevaar voor het ontstaan daarvan. Voor het bijwonen van een cursus of oefening wordt aan de noodwachter f. 1.per avond vergoed. Dienstplichtigen, zonder mobilisatiebestemming, die geboren zijn in de jaren 1925 t.e.m. 1933, komen dit jaar voor een eventuele inlijving in aanmerking. Zo werd in de A-kring „Leiden" een bezettingspercentage van rond 80 be reikt. In de grotere en grootste A-gebie den lag dit percentage belangrijk lager. Het knelpunt ligt daar en in zeker op zicht ook in de A-kring bij de zgn. overheidsdiensten, waarvan het meren deel der functies bezet dient te zijn met krachten, die in oorlogstijd in volle dag taak en gekazerneerd bij de B.B. zijn, hetgeen voor velen een bezwaar is of als zodanig gezien wordt. Een taak bij de Georganiseerde Zelf bescherming, zo werd uiteengezet, ligt velen beter en dat is begrijpelijk. Men komt in hoofdzaak eerst op bij het zich voordoen van een calamiteit en zal in de meeste gevallen in de eigen wijk, in de eigen omgeving ingezet worden. De opzet van de Organisatie B.B. is gebaseerd op een bepaalde militaire aan- valsveronderstelling. Hoewel tegenover ons de wens werd uitgesproken, dat een actief optreden nimmer noodzakelijk zou zijn, zal er, zo lang de dreiging van oorlog er is, een organisatie tot bescherming van de bur gerbevolking dienen te zijn, die voortdu rend paraat is, doch tevens langdurig die graad van paraatheid kan handha ven. Paraat betekent volledig bezet en alle noodwachters ten volle ingeschoten op hun taak. Langs weg van vrijwilligheid niet mogelijk Toen vastgesteld moest worden dat hiertoe door de weg van vrijwilligheid niet gekomen kon worden, dat geen be zetting van honderd procent met goed opgeleide en geoefende noodwachters be reikt werd, is door de minister van Bin nenlandse Zaken besloten om middels de noodwachtplicht tot het gestelde doel te komen. De aanwijzing van de ge meenten en kringen voor invoering van de noodwachtplicht is in fasen geschied. Daar waar de onderbezetting het ern stigst was, het eerst. De A-kring „Lei den" behoort tot de derde groep. Door de minister is nadrukkelijk ge steld, dat de toepassing van de nood wachtplicht uitsluitend voor de Over heidsdiensten zal gelden en dat voor de zelfbescherming de vrijwilligheid onver kort gehandhaafd blijft. Voor de Over heidsdiensten wordt overigens de vrij willigheid niet uitgebannen. Zijn de thans aanwezige vrijwilligers bereid aan te blijven, dan wordt dit zeer op prijs gesteld. Gunstige ervaring met noodwachtplicht Toen medio 1958 de noodwachtplicht aan de orde kwam, heeft dit zeer veel stof doen opwaaien. Men heeft pro en contra kunnen beluisteren. Vooral het feit dat ook militairen, die in Indonesië gediend hadden, erbij betrokken werden, stond aan kritiek bloot. Aan de op dit punt bestaande bezwaren is de regering intussen voor een deel tegemoet geko men. De ervaring opgedaan in de gemeen ten, waar reeds eerder de noodwacht plicht ingevoerd werd, is over het alge meen goed. Aanvankelijk worden uiter aard wel weerstanden ondervonden, doch als men eenmaal met opleiding en BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Maria Geertruida Ida, dr van F. M. Wassenaar en A. C. A. van Dam, Johannes Arnoldus. zn van A. van de Wiel en G. Nievaart. Abraham, zn van A. van Stave- ren en E. Groenenberg, David, zn van J. van der Linden en J. van Keulen, Ronald zn van L. van den Berg en W. Jonkers, I Catherine, dr van M. N. van der Heyde en M. van Erven Dorens, Elisabeth Maria Ca- tharina. dr van P. F. Janse en M. SJardijn. ONDERTROUWD N. G. Slootweg en J. E. Gijzenij, M. van Dorp en M. Timmerman, A. H. Brusche en F. M. van Eijsden, C. Sweris en J. J. M. Seisveld. T. M. Pet en H. van Helden, W. F. van der Meer en C. M. C. Wassink, J. L. SJardijn en J. F. Taffijn. O. N. Schle- baum en H. R. Gemerts, L. van Kasterop -. Stege I Kiel, J. Neuteboom en E. L. van der Lin den, D. Langestraat en N. M. Lodder. OVERLEDEN A. van den Berg, 71 jaar. echtgenote v. J. J. van der Voort, J. W. Schotel, 58 Jaar, Iran, L. van den Berg, 71 Jaar. man, D. H. GljseniJ, 76 Jaar, man, W. Kappee, 74 Jaar man. Opleiding in BB-centrum In totaal zullen 672 functies bezet moeten worden met in te lijven nood wachtplichtigen en aanblijvende vrij willige noodwachters. Het BB-instruc- tie-apparaat staat voor een uitgebeide taak en begrijpelijk is, dat het niet mo gelijk zal zijn alle plichtnoodwachters gelijktijdig in opleiding te nemen. In verband met deze opleidingen is het van grote betekenis dat thans beschikt wordt over een eigen accommodatie, het in de cember van het vorig jaar ingebruik ge nomen CBB aan de Middelstegracht. Na de schriftelijke enquête, welke zoals gezegd, volgende week de deur uitgaat, volgt een mondelinge, waarbij o.a. de indeling van betrokkenen nader bezien wordt. De inlijving van de noodwacht plichtigen zal successievelijk geschieden. De duur van de opleiding is afhankelijk van de functie waarvoor men aangewe zen is. Drie a viermaal per jaar op „herhalingsoefening" De cursusavonden worden eenmaal per week gegeven. De langste cursussen du ren plm. 25 weken; er zijn echter ook kortere. Na de opleidingsperiode dient men 3 a 4 maal per jaar op te komen voor deelname aan herhaling en oefening. De invoering van de noodwachtplicht betekent voor de betrokken groep dienst- Het nieuwe uniform, dat aan alle noodwachters bij hun inlijving in de B.B., wordt uitgereikt. plichtigen een bijzondere belasting. Men dient echter te bedenken, dat tegen over de vervulling van de hen opgelegde burgerlijke taak in oorlogstijd staat, dat zij niet, als dienstplichtigen, voor ver vulling van een militaire taak opgeroe pen kunnen worden. „In onze tijd kostte de krant maar 9 cent. Er is echter wel heel wat veran derd in de 60 jaar. dat we nu getrouwd zijn", aldus het echtpaar Sinteur-Van Zeist, dat 21 maart 60 jaar getrouwd zal zijn. „De kranten hebben een veel gro tere omvang gekregen en ook de nieuws- voorlichting geschiedt op het ogenblik veel sneller. Ja, zolang we nu al ge trouwd zijn lezen we het Leidsch Dag blad", maar het 100-jarige feest zal voor ons toch heus niet weggelegd zijn". De heer H. Sinteur (80) heeft 49 jaar lang bij de Kon. Nederlandse Grofsme derij gewerkt, waarvan het grootste ge deelte als kettingmaker. Zijn liefhebberij volkstuinen heeft hu vanwege zijn hoge leeftijd op moeten geven, maar de ko nijnenfokkerij beoefent hij nog steeds vol enthousiasme, getuige de vele konij nenhokken achter in de tuin van het huis aan de Rijndijkstraat, waar het echtpaar nu ruim 22 jaar woont. De heer Sinteur heeft het grootste deel van zijn leven aan de Uiterstegracht gewoond, waar hij na zijn huwelijk ook een huis kreeg toegewezen. „Nee, van woning nood hadden we in die tijd niet gehoord overal waar we maar wilden wonen stonden huizen te huur", zo vertelde ons mevrouw A. Sinteur-Van Zeist (79), die in de Langstraat in Noord-Brabant werd geboren, doch na enkele jaren al naar Leiden verhuisde. „Zeven kinderen heb ben we gehad, van wie er nog vier in leven zijn. Allemaal jongens". Tezamen met de 9 kleinkinderen en 2 achter kleinkinderen zal het grote feest 21 maart in intieme kring in da woning aan de Rijndijkstraat gevierd worden, Vrijstelling van noodwachtplicht Van noodwachtplicht zijn vrijgesteld: a. ztf, die reeds de hoedanigheid van noodwachter bezitten; b. zij, die blijken, ingevolge een over eenkomst met een andere Staat, niet tot noodwachtdienstplicht gehouden te zijn; c. zij, aan wie als militair dienstplich tige vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige ls, of naar het oordeel van de minister van Binnenlandse Zaken zou zijn verleend wegens het bekleden van een geestelijk of een godsdienstig- menslievend ambt of opleiding tot zo danig ambt, zomede andere personen aan wie naar het oordeel van de minis ter zodanige vrijstelling zou zijn verleend zo zij militair dienstplichtig zouden zijn; d. zij, aan wie op grond van de om standigheid dat zij een broeder hebben gehad, die in Nederlandse krijgsdienst is gesneuveld, of met een gesneuvelde kan worden gelijkgesteld, van dienst als gewoon militaire dienstplichtige vrijstelling dan wel groot verlof is, of, naar het oordeel van de minister, zou zijn verleend, zomede andere perso nen, die, zo zij militair dienstplichtig zouden zijn geweest, om overeenkomstige redenen, naar het oordeel van de minis ter. niet of niet meer tot het vervullen van militaire dienst zouden zijn ver plicht; e. zij. die krachtens een vrijwillige verbintenis bij de krijgsmacht kunnen worden opgeroepen; f. de bezoldigde ambtenaren van rijks- en gemeentepolitie; g. zij, ten aanzien van wie een verbin tenis als vrijwilliger bij de reserve, rijks- of gemeentepolitie van kracht is; h. zij, die wegens ziekte of gebreken voorgoed zijn afgekeurd voor alle mili taire dienst dan wel voor alle diensten bij een noodwacht of een noodwachtstaf i. de door de minister van Binnen landse Zaken nader aan te wijzen per sonen of groepen van personen. Uitgezonderd van inschrijving zjjn: 1. de tijdelijk buitengewoon militair dienstplichtigen; 2. de buitengewoon militair dienst plichtigen, die tot de Koninklijke Mari nereserve behoren; 3. zij, die van militaire dienst zün uit gesloten of naar het oordeel van de mi nister van Binnenlandse Zaken zouden zijn uitgesloten; 4. zij, die tussentijds uit de militaire dienst zijn ontslagen. Vrijgesteld van oproeping zijn: 1 .zijdie behoren tot het dijkleger, ten zij het bestuur van het waterschap met oproeping instemt; 2. zij, die een functie hebben bij de bescherming van monumenten; 3. zij, die naar het oordeel van de burgemeester, mobilisatievrijstelling zou- Ad ver ten tie Nog zijn de bomen kaal, maar in het gras heeft de natuur haar belofte reeds vervuld. Ook in de natuurzuivere KING pepermunt komt zij haar belofte na. In KING schenkt zij nieuwe inspiratie^ door de opwekkende en verkwikkende eigenschappen van het natuurproduct, waaruit KING bereid is. rle natuurzuivere Hel Itèsfe dagelijkse middel Ier opnvkking en rerkirikking den genieten, indien zij militair dienst plichtig zouden zijn; 4. zij, aan wie het bevoegd gezag om andere redenen geen of nog geen bestem ming kan geven. Tarzan de aapmens Terug naar het begin Rex Ditmaal is het Denny Miller Maar veel verschil maakt hèt niet. Ook hij loopt en rent rond in een lendedoek je, slingerend van boom tot boom, zet zijn behendigheid en kracht voor het goede en is verliefd op Jane. We gaan voor de verandering alleen weer eens terug in de historie. Zo'n zestig jaar, toen Tarzan en Jane elkaar nog moesten ontmoeten. Dat gebeurt dan in deze kleurenfilm, waarin uiteraard een dank baar gebruik is gemaakt van de over weldigende schoonheid van Afrika's flora en fauna. Het verhaaltje doet niet zoveel ter zake. Tarzan redt zijn geliefde uit de gevaren, die haar omringen. Gevaren in de natuur en gevaren van de zijde dei- mensen. Aan het einde van de film wonen zij samen in Tarzans hut hoog in de bomen. En vandaar zullen zij ongetwijfeld nog vele malen naar het witte doek terugkeren. Men is op Tarzan en de zijnen nog lang niet uitgekeken. Valstrik Vreselijke autotocht Luxor Het gegeven is vrij simpel. Een wegens moord opgejaagde gangster koning dwingt een succesvol advocaat zijn vader, die sheriff is in een klein dorpje in de West. te overreden mede werking te verlenen bij de ontsnapping van de bendeleider. Het gaat echter allemaal niet, zoals gedacht was, de oude sheriff wordt doodgeschoten. Daarover verbitterd neemt de advo caat de taak op zich om de gangster aan de Justitie over te leveren. Maar hij moet daartoe met zijn gevangene, zijn onbetrouwbare broer en diens mooie vrouw een verschrikkelijke autotocht maken door een verschroeiend hete woestijn, terwijl overal de bendeleden op de loer liggen. Regisseur Norman Panama is er voor al op uit geweest om spanning te creëren, waarin hij op vele plaatsen uitstekend is geslaagd. Maar af en toe heeft hij zijn doel wat voorbij geschoten. Dan krijgt men iets teveel van het goede. Het lijkt ons vrij ondoenlijk, dat een man, die bloedt als een geslachte kip en zichtbaar duizelig is van bloed verlies, eerst een barre tocht maakt in een jeep, dan een klap, die een os ge veld zou hebben nog te boven komt en dan tenslotte nog even een zware kerel uit een brandend vliegtuig sjouwt. Maar goed. daarvoor is hij dan ook de schier ontrefbare held, die iedereen om zich heen ziet vallen, maar zelf op onnavolg bare wijze overeind blijft. Deze onverschrokken kerel wordt op het gekleurde doek gebracht door Richard Widmark. Naast hem staan een imponerende Lee J. Cobb als een door trapte. zelfverzekerde, spijkerharde gang ster, Earl Holliman als de onbetrouw bare, aan de drank verslaafde zwakke broeder en tenslotte de welgeschapen roodharige Tina Louise als de verleide lijke vrouw in dit kwartet. Whisky als water Geprolongeerd Studio Zoals te verwachten was is het kostelijke „Whisky als water" gepro longeerd. Een grappig verhaal op voor treffelijke wijze uitgewerkt. Typisch En gelse humor, vele komische situaties, een tikje badinerend, rake typeringen en sfeervolle beelden. U zult intens meele ven met de bevolking van Great en Little Todday bij him strijd om de zo fel be geerde whisiky. Een film, die u beslist mioet gaan zien. Rififi onder de vrouwen Rumoer in de onderwereld Lido De naam Rififi past goed bij -deze Franse film, waarin Nadja Tiller Robert Hossein, Jean Gaven en Eddie Conefcantina de hoofdrollen vervullen. Rififi was de handige oplichter met tal van goede eigenschappen. Zijn vrouwe lijke collega is eigenares van een obscu re nachtclub in Parijs. Zoals uit. het chanson ..L'argent", dat aan het begin van de film wordt gezongen, valt op te merken, draait ook nu weer alles om geld. Geld, waarmee men Liefde kan ko pen; geld, dat een zorgeloos bestaan ga randeert; maar ook 'het geld. dat weer niet gelukkig maakt. Vooral in het be gin volgt de ene ingewikkelde verwikke ling na de andere snel op. wat echter bijdraagt tot het opvoeren van de span ning. De onderwereld van Parijs wil een ge zamenlijk ..kraakje' plegen bij de Bel gische Nationale Bank. De eigenares van de nachtclub heeft nog een reke ning met haar „duistere vrienden" te vereffenen. Zij houdt zich niet aan de afspraak en verricht het werkje met haar eigen mensen. Dat nemen „die duistere vriendjes" weer niet en er ont staat 'n spannende jacht op de „franks- kens". waarin de toevalligheden nogal dik gezaaid zijn, al moet worden gezegd, dat deze onderwereldfiguren hun „vak" verstaan. Zij gebruiken geen grove in- brekerswerktuigen, maar komen door ingenieus uitgedachte plannen toch bij hun doel, ondanks de met geweren be wapende politiemannen. Alle soorten misdadigers komt men in deze rolprent tegen, van de eenvoudigste zakkenrol ler tot de geraffineerdste vervalsers en oplichters. Dat er tenslotte ook nog do den vallen zal niemand verwonderen. Nadja Tiller vertolkt een uitstekende rol als de eigenares van de nachtclub; Eddie Oonstantine zien we slechts en kele keren op het witte doek verschijnen. En dan nog niet eens zoals altijd „link sen en reohtsen" uitdelend, maar als een plotseling uit de lucht gevallen FBI-in- specteur, die niets met de bankroof te maken heeft, doch uit is op smokkelaars in verdovende middelen. Geen film met gillende politiesirenes, waarin tenslotte het recht zegeviert, maar een film, die eindigt met een schietpartijen tussen de kopstukken uit de Parijse onderwereld, waaruit de .goe de" van al deze „slechten" als overwin- nares naar voren komt. De verstrooide professor Geen Walter Mitty Casino Hoewel „De verstrooide pro fessor", een van Danny Kaye's vroegere films, niet in de schaduw kan staan van bijvoorbeeld „The secret life of Walter Mitty" kan men ook aan deze reprise wel z'n plezier beleven. Veel verwachting moet men echter niet van het verhaal koesteren, want dat is niet alleen pre tentieloos. maar vaak onwaarschijnlijk en overdreven. Maar daar eaat he rok niet om. Het gaat om 't fenomeen Dan ny. de schuchtere menselijke komiek met zijn grote mimische gaven. Boven dien treden er vele koningen van de jazz op. zodat ook de liefhebbers van de jazz (ruimschoots) aan hun trekken ko men. En eeuwig zingen de bossen Kleurige film naar Gulbranssens trilogie Trianon De zeer imposante Noorse natuur is in deze verfilming van Gul branssens trilogie in uitstekinde Agfa- kleuren opgenomen en dit zal voor de bewonderaars van deze boekenserie een reden temeer zijn om ook de film te gaan zien. Aangezien wij het oorspron kelijke werk niet kennen, moeten wij dus afgaan op wat de film ervan maakt. Eer lijk gezegd is ons dat niet meegevalen. al kan het zijn, dat een compacte film de tekortkomingen van een boek in een scherper licht plaatst. Alle mensen, die hier optreden, doen anders dan anderen en de meesten gedragen zich min „Ons Eiland" vierde feest De donateurs van de speel turnvereni ging „Ons Eiland" werd gisteren in „Den Burdht" een geslaagde feestavond aangeboden. Voorzitter C. Griffioen heette in zijn begroetingswoord in het bijzonder de afgevaardigden van de ver enigingen uit de omgeving van harte welkom. Direct daarna kwam de dans groep aan bod. Het programma werd ge opend met een kleuterdans uit de sprookjeswereld. Door speciale kleur effecten werd het toneel herschapen in een feeërieke omgeving en mede door de ongedwongen houding van de kleu ters mag dit onderdeel zeer geslaagd genoemd worden. De ouders zullen on getwijfeld genoten hebben van de ernst, waarmee de kinderen zich vol overgave aan hun dansje wijdden. Ook de boe- rerapolka voor de oudere meisjes viel zeer in de smaak. Na de etude werd op muziek van Joh. Strauss een ijswals ge danst. De can-can was zeer zeker het meest geslaagde onderdeel van het dansprogramma. Met de vurige muziek van Offenbach waande de toeschouwer zich in het nachtelijk Parijs. Mej. Mar- ja den Haan heeft veel succes behaald met haar groepje. Vooral door de keuze van de muziek en de leuke aankleding. Het jeugdtoneel „Ons Eiland" voerde daarna de komedie „Het woelige nest" op. De inhoud is als volgt: Mijnheel Witteman heeft zes dochters: een huis vol. Met dit vrolijke levenslustige stel zal hij zeer spoedig naar Utrecht ver huizen, maar voor het zover is gebeurt er heel wat. Het huis staat op zijn kop en zit plotseling vol mensen. Als er te midden van enige opgeschoten meisjes een stel vrolijke jongens verschijnen, geeft dat heel wat moeilijkheden. Een aardig stuk, dat met veel enthousiasme door de jeugd op de planken werd gezet. „The white and blue stars" verzorg den de muziek tussen de verschillende onderdelen van het programma. rfno t/e Coiffures HOGE WOERD 21 TEL.20560 NED. HERV. KERK Beroepen te Oudshoorn (toez.) J. den Besten te Dirkshorn. Bedankt voor Zoe- termeer Jac. Vermaas te Veenendaal. GEREI'. KERKEN Beroepen te Lemmer H. Ties te Nllkerk te Eindhoven (7de pred. pl.) S. A. Boonstra te Woerden. Aangenomen naar "Sfthermerhorn F. Spoelstra, kand. te Gro- nlhgen, die bedankte voor Valthermond. KAMERKRINGVERENIGING LEIDEN CHU De jaarlijkse ledenvergadering van de Kamerkringvereniging Leiden der CHU wordt woensdag in het Ned. Hetrv. Wijk- gebouw „Nabij", Nicolaas Beetsstraat te Alphen aan den Rijn gehouden. Het lid der Tweede Kamer, de heer C. F. v. d. Peijl leidt een forumdiscussie en bespre king over het Deltaplan. Voorts is er declamatie van de heer Jac. Brokaar meer geëxalteerd, alsof zi) het zich aan I heeft. de grootse natuur verplicht achten om „een grote rol te spelen". Hoe dit zij, aan spanning ontbreekt het natuurlijk niet en de ene verrassende gebeurtenis volgt de andere op. Voor de liefhebbers van het boek een unieke gelegenheid om hun eigen voorstelling eens te vergelij- of I ken met wat de regisseur ervan gemaakt

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3