GUPA JOHANNES PASSION NA DE REIS Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 5 MAART 1960 HET lijkt een tamelijk eenvoudige opgave voor een van de leiders der wereldpolitiek om een rond reis te maken door Aziatische of La- tijnsamerikaanse landen, zoals resp. Kroesjtsjef en Eisenhower zojuist heb ben gedaan. Zeker, zo'n reis is ver moeiend en zelfs niet eens helemaal ongevaarlijk, maar voor het overige Ja, „voor het overige" blijkt zelfs een geroutineerde en sluwe propagandist als de Sovjetrussische premier, hoe vlot hij zich ook meermalen Eeeft voorge daan, enkele opmerkelijke fouten te hebben gemaakt. Men herinnert zich bijv. dat hij in Indonesië zich op laat dunkende toon uitliet over het hand werk (bewerkt koper en sarongs), dat niet meer van deze tijd zou zijn. Afge zien van het feit, dat dit een grofheid was tegenover zijn gastheer president Soekarno, getuigde dit van een tech nisch uiterst bekrompen opvatting, waartegen in het Westen al zeer ge ruime tijd en bepaald niet zonder suc ces gestreden is. Respect voor het am bacht is juist een van de verworven heden van technisch hoogontwikkelde naties. KROESJTSJEF stond dus even heel stevig op de tenen van de kleine Indische ambachtsman, maar hij maakte het nog erger, toen hij bij her haling pochte op de „onzelfzuchtigheid van het communisme", in tegenstelling tot de baatzucht van het kolonialisti sche en imperialistische Westen Dit was daarom veel erger dan het voorgaande, omdat de Sovjetrussische premier hier toonde, dat hij verzuimd heeft zijn propagandateksten bijtijds te „verversen". Zoiets kon hij enkele ja ren geleden gerust nog vertellen zonder dat hij op enige twijfel, laat staan tegen spraak behoefde te stuiten. De Aziati sche massa's slikten dat wel. Maar sindsdien heeft Azië kennisgemaakt met het egoïsme van Rood-China, dat im mers van dezelfde stam is als dat van het Kremlin, en omgekeerd. Vandaar dat de Indiase premier Nehroe langs zijn neus weg in een antwoordrede op een toespraak van zijn Russische col lega verklaarde, dat de landen, die tot hulpverlening in staat zijn, dat doen „op grond van verlicht eigenbelang". D toevoeging „verlicht" was een hof felijkheid jegens de bezoeker, het woord „eigenbelang" sloeg in dit verband be paald niet op de Verenigde Staten WAARSCHIJNLIJK zal de Russi sche staatsman, zij het pas ach teraf, de indruk gekregen heb ben, dat hij hier en daar een steek had laten vallen. Al staat daar tegenover, dat hij meermalen met opzet dingen zegt en doet, die onder de rubriek „ernstige dwalingen" behoren te wor den gerangschikt. Met opzet? Dus een uiting van een soort „hogere psycholo gie" of een „schaakkunst-op-universi- tair-niveau" of hoe men het verder zou willen noemen? Het gevaar bestaat, dat men gewone stommiteiten van Rus sische politici als een ongewoon soort slimmigheid gaat interpreteren, ter wijl het in werkelijkheid niets anders dan onbeheerste uitvallen of alledaagse misvattingen zijn van lieden, die óók niet alles weten en kunnen. Daarbij komt, dat Kroesjtsjef, met name op zijn reis door Indonesië, wie weet hoe sterk heeft moeten denken aan de ont wikkeling in zijn eigen land, waar het onder de oppervlakte niet zo rustig is als het er naar uitziet, of aan de ver houding tot Rood-China, dat door zijn geografische nabijheid zulk een ver strekkende politieke invloed kan oefe nen. WAT dit laatste aangaat: wie ge hoopt had, dat de werkelijke verstandhouding tussen Moskou en Peking in een helderder licht zou komen, is ook de laatste tijd niet veel wijzer geworden. Het moge dan waar zijn, dat de Chinezen economisch sterk tegen de Sovjet-Unie aanleunen, op ideologisch terrein gaan zij toch min of meer hun eigen gang en zijn zij orthodoxer dan Kroesjtsjef zelf. En'dit niet slechts op binnenlands gebied, maar ook in hun agressiviteit ten op zichte van het buitenland. De grote vraag is nu, of de reis van Kroesjtsjef ten doel heeft gehad die indruk van Chinese opvliegendheid wat te verzach ten dus ten nutte van de gemeen schappelijke communistische zaak dan wel een poging is geweest de Chi nese Invloed te verzwakken en een wel iswaar rode, maar dan toch in elk ge val westerse dam tegen de gele over stroming op te werpen. Er is nog altijd geen enkele commentator, die voor dit laatste zijn hand in het vuur durft te steken HOE dit zij, in elk geval is thans bereikt, dat Nehroe en zijn Chi nese collega Tsjoe En-lai elkaar waarschijnlijk in april zullen ontmoe ten. Van Chinese zijde was een twee tal pogingen ondernomen om tot een conferentie over de grensgeschillen te geraken, maar de regering in Nieuw- Delhi kon met geen mogelijkheid en thousiast worden voor dit plan. In hoe verre Kroesjtsjef hier de hand in ge had heeft, is moeilijk te zeggen, maar in elk geval heeft Nehroe kortgeleden zijn collega in Peking geïnviteerd een reisje naar Nieuw Delhi te onderne men, hetgeen deze heeft aanvaard. Kennelijk heeft de Indiase staatsman een bewijs van zijn goede bedoelingen willen geven. Bovendien heeft hjj zich tot niets verplicht, zodat men bij voor baat niet alles als verloren behoeft te beschouwen. Een interessant probleem is, of Peking deze toeschietelijkheid jegens India geheel uit eigen begeerte aan de dag heeft gelegd dan wel tevo ren een bepaalde concessie van het Kremlin heeft bedongen. Die concessie zou dan bijv. als een aap uit de Russi sche mouw op de topconferentie te voorschijn kunnen springen. Maar dat is iets dat later wel zal blijken. RUSTIGE EN ZAKELIJKE BEURS TE UTRECHT De 74ste jaarbeurs heeft zich deze week gekarakteriseerd als een rustige zake lijke beurs. Over het tijdstip waarop deze voorjaarsexpositie is gehouden, waren de meningen onder de exposanten nogal verdeeld. Dit is gisteravond meegedeeld door mr. H. A. R. Schuit, directeur van de Kon. Ned. Jaarbeurs. Het feit, dat men in Duitsland tege lijkertijd beurzen heeft gehouden en dat de Carnavalsfeesten in de eerste dagen van de beurs vielen heeft zijn invloed op het beursbezoek gehad. Tijdens de eerste dagen van de beurs was het niet zo druk in Utrecht als in voorgaande jaren. Over het algemeen vonden de deelne mers de kwaliteit van de bezoekers be vredigend. Er is niet alleen gekeken, doch ook gekocht. De buitenlandse be zoekers waren afkomstig uit 58 landen (vorig Jaar 43). Goede bedoelingen (Van onze t.v.nmedewerker) De NCRV heeft de gelegenheid, dat er een paar Engelse vlagofficieren, die een rol hebben gespeeld bij de vernieti ging van de slagkruiser „Bismarck", in Nederland waren om de première van de film bij te wonen, aangegrepen om die Bismarck-affaire nog eens uit de doeken te (laten) doen. Ieder zal er nu wel van overtuigd zijn, dat het een huzarenstukje was en dat is gemakke lijker neergeschreven dan uitgevoerd. Het nut van die naadjes-"van-de-kous -weterij ontgaat ons overigens of het moet het zuivere commerciële voordeel van de filmimporteur zijn. Maar waar om zijn de zuilen dan toch zo tegen commerciële t.v. gekant? Heei wat principiëler bleek de hou ding ten opzichte van de voetbal toto. Daarbij kwam men er tenminste onom wonden voor uit. dat men middelen, op een h.i. verwerpelijke wijze verkregen, niet wenste te accepteren, hoe nuttig en nodig die ook mochten zijn. Toch bleek ook hier een splijting der geesten aan wezig, want een voetbalofficial kwam er rond voor uit, dat een enquête bij leden van zijn bond had uitgewezen, dat een deel die toto best wilde, waarmee ze in flagrante strijd kwamen met oordeel en advies hunner kerkelijke overheden. Kort geleden werd over sportproblemen in het NCRV-programma via de radio gesproken en dat werd vlees noch vis. De kijker kan het met het voor de te levisie verdedigde synodale standpunt al of niet eens zijn, mén liet er geen twijfel over bestaan, dat de leiding van de chrlstelijgke sportbonden niet voor de toto voelden. Dat beschouwen we uit een oogpunt van levensbeschouwelijke zindelijkheid als een voordeel en een bewijs van moed van de NCRV om het probleem aan de orde te stellen. Een wonde plek in onze samenleving is niet slechts het misdrijf, maar ook de na het strafrechtelijke boeten ervan steeds maar doorgaande maatschappe lijke straf. Het nawijzen met de vinger, waartegen de reclassering zo doeltref fend optreedt, daartoe in staat gesteld door ruime subsidies van de overheid en ruimhartige werkgevers, die zich na de documentaire, die de NCRV enige weken geleden hieraan wijdde, weer in groten getale hebben gemeld. IN JULI ZES TELEFOONGIDSEN Daarin alle abonnees (Van onze Haagse redactie) De door technische moeilijkheden uit gestelde uitgave van een volledige tele foongids voor Nederland zal dit jaar door de PTT gerealiseerd worden. In de periode mei tot en met juli van dit jaar zal de complete gids van Nederland, ver vat in drie delen, van de persen komen. In deze gids staan echter niet de abon nees van Rotterdam, Amsterdam en Den Haag, die zijn opgenomen in plaat selijke gidsen. Voor het internationale telefoonver keer vervaardigt de PTT echter ook drie telefoonboeken voor Rotterdam, Amster dam en Den Haag), waarin de abonnees, evenals in de gidsen voor Nederland, in kleine letters op vier kolommen per bladzijde zullen zijn opgenomen. In juli van dit jaar heeft men dus voor het ge hele Nederlandse telefoonverkeer niet meer dan zes gidsen nodig: die voor de drie grote steden en de drie boeken voor alle overige plaatsen van ons land. De uitgebreide bibliotheken van districts- gidsen en kleine plaatselijke gidsen kun nen dan voorgoed verdwijnen, waarmee voor telefonisten: een aanzienlijk effi ciëntere werkwijze mogelijk wordt. Tankboot in Port Said aan de ketting gelegd De havenautoriteiten van Port Said hebben de Liberiaanse tankboox „Ca ribbean Wave" (ruim 10.000 ton), die op weg was van de Israëlische Rode Zee haven Eliath naar Venezuela, aan de ketting gelegd. Het schip heeft geen lading. De havenautoriteiten deelden mee dat zij wachten op instructies uit Alexandrië. Zij voegden hieraan toe dat de „Carribean Wave" op de zwarte lijst staat. Men vermoedt dat het schip voor Israëlische rekening vaart. DINSDAG 8 MAART Stadsgehoorzaal 8 uur. Voll. uitvoering van Johan Sebastiaan Bach. Dirigent: H. STRATEGIER. In de actualiteitenrubriek werd ten slotte uitgebreid aandacht besteed aan de jaren 1930/'40 naar aanleiding van een binnenkort verschijnend boekwerk over die periode. Het nummertje „Fol- derkolder'' had enige smakelijke naast enige zeer vervelende trekjes, maar ons hoofdbezwaar was, dat het eigenlijk niet veel zei en wat er dan nog werd gezegd met kolder niet van doen had. Een vage lading onder vericeerde vlag, die overigens breed genoeg uitwapperde (o, mensen, wat duurde het lang). Breed uitgemeten werd ook het pro bleem van de repatriant, ten onrechte vereenzelvigd met dat van de verplaat ste Indische Nederlander, maar deze breedheid leek verantwoord, omdat het de diepgang van de documentaire ten goede kiwam. Er was veel werk van ge- maalkt met een duidelijke achtergrond van sympathie en eerlijkheid. Zo bij voorbeeld met betrekking tot hetgeen gezegd werd over de ge- en beslotenheid van de Nederlandse kerken, die de niet aan hokjesgeest gewende repatriant vreemd aandoet en 'n Kerkelijk vreem deling doet blijven, goede uitzonderin gen niet te na gesproken. Vooral me vrouw Martens, echtgenote van de samensteller, toonde uit het goede maatschappelijke hout te zijn gesneden en nam geen blad voor de mond. De rubriek „Wat ben ik?" toonde 'n handelaar, die zonder pretentie bleek te weten wat hij wilde en geloofde. Het was een programma vol goede bedoe lingen, die soms dreigden schuil te gaan achter een overdaad van woorden of te verzanden in een te traag tempo. Te levisie is en blijft een moeilijk métier en het is welhaast onmogelijk het een ieder naar de zin te maken. Gewonde Hongaar door zijn twee vrienden gered Twee Hongaarse jongeren hebben woensdagavond hun gewonde kameraad naar de veiligheid in Oostenrijk gedra gen. Met zijn drieën waren zij door de prikkeldraadversperringen naar de Oos tenrijkse grens gevlucht. Twee van hen bereikten hun doel maar van de derde werd een voet verbrijzeld door het ont ploffen van een landmijn. Onmiddellijk kwamen de grenswachten in het geweer en verschenen zoeklichten. De twqe an dere vluchtelingen keerden echter terug namen hun gewonde kameraad op en droegen hem door het ijskoude water van de Einser en over een tweede prikkel- draadversperring in veiligheid. Stop met kneedbaar hout, van Ceta-Bever Verzwaard schriftelijk verkeersexamen Op initiatief van het Verbond voor Veilig Verkeer zal op 12 april a.s. op ver schillende scholen voor voortgezet onder wijs een verzwaard schriftelijk verkeers examen worden afgenomen. De opgaven hiervoor zijn samengesteld door de sectie voortgezet onderwijs van de commissie eenheid in de verkeersexamens van het v.v.v. Het is dit jaar voor het eerst, dat dit examen landelijk wordt gehouden. De regeling van het examen berust zoveel mogelijk bij de plaatselijke afdelingenen consuls van het Verbond voor Veilig Verkeer. Ook scholen in plaatsen waar geen afdelingen of consuls zijn, kunnen aan dit examen deelnemen, mits zich in deze gevallen de districtsbesturen van het verbond met de regeling kunnen be lasten, of anders de gemeentebesturen en de politie. Onder deze voorwaarde kunnen de hierbedoelde scholen rechtstreeks het be nodigde aantal examenopgaven bestellen by het Verbond voor Veilig Verkeer, Ser vetstraat 5 te Utrecht, dat dan van geval tot geval zal nagaan of een verantwoor de regeling mogelijk is. Met het oog hier op moeten aanvragen van examenopga ven vóór 20 maart 1960 bij het Verbond binnen zijn. Gevaarlijke plannen' De Sovjet-Unie heeft gisteren de Wes telijke Grote Drie verzocht te voorko men, dat West-Duitsland „gevaarlijke militaire plannen" uitvoert, aldus het Russische persbureau. Dit verzoek werd gedaan in nota's aan de drie ambassa deurs in Moskou. De Sovjet-Unie heeft tevens in Bonn geprotesteerd tegen de Westduitse pogingen tot het verkrijgen van militaire bases in Spanje. Deze nota is door Bonn van de hand gewezen. BINNENLAND Onder verdenking valsheid in ge schrifte te hebben gepleegd, is aange houden de 58-Jarige gemeentesecretaris van St. Odiliënberg (L.). Hy zou op be- talingsrollen tal van valse posten ge- plaats hebben Deze manipulaties zijn gedurende een drietal Jaren gepleegd; er is een aanzienlijk bedrag mee gemoeid. Gistermiddag is de gouverneur van de Braziliaanse staat Rio Grande do Sul, de heer Brizola, uit Parijs op het Hol lands Spoor in Den Haag aangekomen. Hij wera verwelkomd door de ambassa deur van Brazilië in ons land. de heer J. de Sousa-Leao, de ambassaderaad, de heer A. R. Lopes en functionarissen van het ministerie van Buitenlandse Zaken, van het ministerie van Sociale Zaken en de emigratiedienst. Het RAI-gebouw te Amsterdam zal van 19 tot en met 27 april a.s. een ka pitaal van ruim veertig miljoen gulden aan kantoormachines, kantoormeubelen en kantooruitrusting bevatten. De effi- ciencybeure, die hier door de RAI in samenwerking met de Vereniging van Importeurs en Fabrikanten van Kantoor machines wordt gehouden, zal de groot ste en representatiefste tentoonstelling worden, die in ons land ooit op dit ge bied is gehouden. Op voorstel van de nationale inva- lidenorg&nlsatles van België, Italië en Zwitserland heeft de internationale fede ratie van burger-invaliden, gevestigd te Rome, besloten een wereld-invalldendag in te stellen. Deze wereldlnvalldendag zal jaarlijks gevierd worden op de zon dag, die het kortst voor het begin van de lente ligt. Dit Jaar valt zij, ook in ons land ,op 20 maart BUITENLAND Een van de oudste en kleinste stoomschepen ter wereld, de 32 ton me tende „Asa" ,die zestig Jaar lang als ha venboot te Kopenhagen dienst neeft ge daan, gaat nu naar de sloper. Gedeelten ervan komen in het museum. „Het huwelijksceremonieel in Rus land moet met meer plechtigheid ge paard gaan en de gemeenschap moet een grotere rol spelen bij deze gedenkwaar dige dag van het verbond van twee mensen", zo schrijft de „Prawda". „Het is niet voldoende de jonggehuwden drie dagen verlof te geven" aldus het blad, dat o.a .voorstelt de huwelijksaankondigin gen in de kranten te publiceren. Een Franse vrouw, die haar zoon tje sedert het bombardement van Lyon rlood waande, heeft hem na ruim vijf tien Jaar teruggevonden. De moeder vond na het bombardement slechts puin over van het huis waar het kind zich be vond. De driejarige Pierre Dompry was echter het huis uitgelopen voordat het instortte en was door een patrouille aan de zorg van religieuzen toevertrouwd.. Veel later is Pierre, die zich zijn familie naam herinnerde, erin geslaagd groot ouders en tenslotte ook zijn moeder te rug te vinden. De 36-Jarige mevr. Stone uit West- Bromwich in het Engelse graafschap Staf fordshire .heeft gisteren .op de dag dat zij achttien jaar geleden in het huwelijk trad, haar achttiende kind gekregen. Van haar kinderen zijn er vijftien nog in leven. De mannelijke stemgerechtigden van het Zwitserse kanton Genève moeten dit weekeinde uitmaken of de vrouwen voortaan aan kantonnale verkiezingen zullen mogen deelnemen. Men verwacht dat Genève na Wallis en Neufchatel het derde van de 25 Zwitserse kantons zal worden dat aan vrouwen zeggenschap in kantonnale aangelegenheden geeft. Nederlands smaldeel thans uit Agadir teruggetrokken Donderdagnacht zijn op last van de Marokkaanse overheid alle werkzaamheden in de puinhopen van Agadir stopgezet De vernielde stad, afgezet door militairen, is nu verlaten op enkele desinfectiegroe- pen na, die gisterochtend met hun actie begonnen om het land van pest- en tyfusepidemieën te vrij waren. Deze 300 mannen zullen een week of vijf in quarantaine blijven. De kans op het uitbreken van besmettelijke ziekten is lang niet denkbeeldig: de onbereikbare lichamen-in-ontbinding, de aanwe zigheid van rattenlegers, de open riolen en hete zon werken die in de hand. Hoewel er reeds bijna 4000 slachtoffers in massagraven zijn begraven, zal men vele licha men nimmer terugvinden en ook het juiste dodental nooit weten. In eerste instantie gaat men met on gebluste kalk te werk, terwijl helikopters het besmette gebied met DDT zullen be spuiten. Pas na een week zal men de nog gevonden lichamen weer durven aanraken en verwijderen. Daarna zal men de vernielde stad met behulp van ontploffingsstoffen en bulldozers egali seren en trachten te hei-bouwen. Kroonprins Moelai Hassan van Ma rokko heeft de commandant van het Nedei-landse smaldeel-1 doen weten dat de hulp van de Nederlandei-s bij red- dings- en opruimingswei-kzaamheden in Agadir niet meer nodig is. Dit smaldeel is daarop uit Agadir vertrokken. Naar aanleiding van een dringend be roep van de Liga van Rode-Kruisvereni gingen te Genève om toezending van onder meer dekens voor de slachtoffers van Agadir, heeft het Nederlandsche Roode Kruis besloten hiervan wederom duizend stuks beschikbaar te stellen. De dekens zouden, samen met de tweede zending bloedplasma van 400 sets, van daag per Dakota van de Kon. Lucht macht naar het rampgebied worden ver zonden. De redders hebben meegedeeld dat 80 kinderen van een joodse school om het leven zijn gekomen, toen het schoolge bouw instortte. Slechts de directeur van de school overleefde de ramp. Vrijdagochtend hoorden redders hulp kreten onder de puinhopen van het ho tel „Saada". Zij gingen onmiddellijk met man en macht aan het graven en zij slaagden erin twee meisjes, wier na tionaliteit nog niet is vastgesteld, ge wond doch levend onder het puin van daan te halen. Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Breestraat 19. Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Evang. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgracht) Avondgebed 7.15-7.45 uur nam. Schouwburg: Jaaruitvoering Gymnasias- tenbond U.S.A. „Mer cadet". 8 uur nam. StadszaalJubileumuitvoering Huis vrouwenkoor. 8 uur nam. W. Klooslaan 11: Demonstratie baby verzorgingssysteem. 2-5.30 uur nam. ZONDAG Hoge woerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen .5.30 uur nam. Luxor: Bijzonder Kerkewerk. Spr. mevr. J. W. Vinke-Herfst over „Hoort God ons?" 10.30 uur voorm. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" speelt „De toverfontein". 3 uur nam. nam. MAANDAG SchouwburgLeidsche Schouwburg vereniging en K. - O.-Jubileumvoor- stelling Albert van Dalsum „Sauls dood" door Haagse Comedie. 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater)Bevol kingsonderzoek t.b.c. 9-12 voorm. en 2-4.30 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. Ned. Ver. van Suikerzieken. Spr. Th. R. Janze. 8 uur nam. DINSDAG Acad. Ziekenhuis (Aula): Uitreiking Landstelneronderscheldingen Bloedtrans fusiedienst. 8 uur nam. Gulden Vlies. Receptie 50-Jarlg bestaan Leidse Chr. Besturenbond. 89.30 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater)Bevol kingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Ned. Madrigaal koor voert de Johannes Passion uit. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar „La femme et la fleur". 9 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Chr. Geref. Kerfci Biddag voor het ge was. 10 uur vooriff. en 8 uur nam. ds. C. v. d. Weele. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. dr. J. D. van Ramshorst. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr.' J. Pouwer „Mens en maatschappij in het Sterrengebergte". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater)Bevol kingsonderzoek t.b.c. 9-12 voorm. en 2-4.30 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing P. v. Vliet over Hongkong. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileumsamen komst Leidse Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Zuiderkerk: Concert Studentenzangkoor en Collegium Musicum. 8 uur nam. DONDERDAG Doelenkazerne: De Schouwspelers „De nacht van de 16de januari". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. van Huisvrou wen. Causerie mvr. H. J. Karreman-Ver- meer over de vrouwen als mens, minna res en moeder. 2.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De tijd vooruit" door prof. dr. J. G. Bomhoif. 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater)Bevol kingsonderzoek t.b.c. 9-12 voorm. en 2-4.30 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar „La femme et la fleur". 9 uur voorm. VRIJDAG Rapenburg 8: Vlro. Lezing de heer J. Meijer. „De algemene vergadering der V.N.". 8 uur nam VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Binnen en buiten de grenzen, gesprek. 19.40 Christus. Zijn leerlingen en de mensen, le zing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Twintig vra gen. 21.40 Oostenrijkse muz. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalis tiek, weekoverz. 18.25 Amateurprogr. 18.45 Vragenbeantw. 18.55 Kerkenbouwzondag, le zing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Omr. ork. en soliste. 20.20 Lichtbaken, le zing. 20.30 God aan de grens, hoorsp. 21.05 Gram. 21.10 Pol. praatje. 21.20 Een hart zoekt het geluk, musical. 22.00 Gram. 22.15 Het loonbeleid. praatje. 22.25 Boekbe spr.' 22.30 Nws. 22.40 Gesprekken. 23.55— 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00—17.30 V.d. kind. NTS: 20!00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Film 20.50 Oude films. 21.10 Documentair progr. 21.40 Gevar. progr. VOOR ZONDAG 6 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. 10.00 Pianorecital. 10.30 Gevar. progr. AVRO: 12.00 Theaterork. 12.30 Sportsplegel. 12.36 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Anna Bolena, opera. 15.35 Filmpraatje. 15.50 Lichte muz. en gram. 16.30 Sport- revue. VARA. 17.00 Gevar. progr. 17.30 Soebkad uit de pot, hoorsp. 17.50 Nws. sportultsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 De Open Deur, lezingen. AVRO: 20.00 Nws Herv. kerkd. IKOR: 19.00 V. d. jeugd. 19.30 20.05 Licht progr. 20.30 Anna Karenina, hoorspel. 21.20 Musical. 21.50 Voordr. 22.05 Gram. 22,15 Journ. 22,30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Sportultsl. 23.15 New York calling. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.25 Inlei ding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Kerkd. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Ac tuele geioofsproblemen. 12.30 Lichte muz. 12.55 De Kerk zijt gij. lezing. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Omr. Kamerork. en solist. (15.00-15.10 Lezing). 15.30 Koor- conc. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Con vent van Kerken: Kerkd. NCRV: 18.30 Ge wijde muz. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Gewijde zang. 19.30 Verz. progr. 19.30 Doe aan mij een teken ten goede, lezing. 19.45 Nws. 20.00 De Katholiek en zijn gemeen schap. lezing. 20.15 Cabaret. 20.45 U bent toch ook van de partij?, praatje. 20.55 Gram. 21.35 De fatale 7 dagen, hoorsp. (dl. 5). 22.20 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Muzikale le zing. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet te Bloemendaal; 11 uur ds. G. Toornvliet: 2.45 Klnderdlenst; 3.30 ds. W .Bos te Bennebroek. TELEVISIEPROGRAMMA Eurovisie. AVRO, KRO, VARA en VPRO 16.3018.00 Rep. vanuit Luik: Biljarten KRO: 20.00 Oude Journaals. 20.25 Wande ling door Parijs. 20.55 Voetlicht. 21.15 Liedjesprogr. 21.50 Epiloog. AVRO, KRO, VARA en VPRO: 22.00 Sport in beeld BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Vogels ln Gr. Brlttannle. 14.40 Vragenbeantw. 14.55 In termezzo. 15.00 Wenken voor de tuin. 15.30 Ork. conc. (Om 16.06-16.26 lezing over schilderkunst). 17.15 The Brains Trust. 18.00 V. d. kind. 18.50 Money Matters. 18 55 Weerber. 19.00 Nws. en journ. 19.45 Lich te muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Llefdadigh. opr. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Townforum. 23.00 Ork. conc. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. progr. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr. overz. 13.00 Verz. pro- framma. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Idem. 5.15 Idem. 15.45 Filmprogr. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Hoorsp. 18.00 Vakantieherin neringen. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. 20.35 Verz. progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Popul. liedjes. 23.30 Nws. 23.40 Gram 0.30 Gevar. muz. 0.50 Avondgebeden. 0.55- 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Klass. gram. 13.00 Nws. en weer ber. 13.10 Gevar. muz. 14.30 Kamermuz. 15.00 Opera- en ork. muz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork. conc. 18.45 Zang en piano. 20.00 Der letzte Walzer, operette. 21.45 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Lichte muz. 23.15 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.05 Ork. conc. 1.00 Weerber. Daarna: Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. ocnc. 15.30 Le doc- teur Miracle, operette. 16.30 Vastendienst. 17.45 Ork. conc. 19.40 Lichte muz. 20.10 Hedendaagse musici. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.15 Amus. muz. (Om 12.30 weerber.). 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantoconc. 15.30 Pianospel. 15.45 Sportultz. 17.00 Sport en nws. 17.05 Lichte muz. 17.45 Sportultsl. 17.52 Gram. 17.55 Kamermuz. 18.30 Godsd.' halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gevar. muz. 484 m. 12.20 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 14.45 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.45 Ork. conc. 19.30 Nws. 21.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. Salonboot Ursula (Galgewater): Bevol kingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur DE BIOSCOPEN Trianon „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor ,,De valstrik" (The trap). 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Whisky als water" Whisky Ga lore). 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lldo Rififl onder de vrouwen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „De verstrooide professor". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rcx „Tarzan, de aapmens". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35 .tel. 20136; bovendien is geopend tot zaterdagmiddag 6 uur Apo theek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171. tel. 20502. De Oegstgeester Apotheek, Wilhelmlna- park 8, tel. 26274 is 's zondags geopend van 12-13 en 's avonds na 18 uur ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 14 tiur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Van Wingerden. Wijdicks, Teeuwen, Stof fers en Brand. Te Oegstgeest de doktoren Held, tel. 24649 en Lanen-Baron, tel. 21610. BU geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR MAANDAG 7 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35-9.40 waterst.) VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. (Om plm. 10.30-plm. 11.00 Staat- siebezoek president van Peru). 11.15 Voordr. 11.35 Klavecimblerecital. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land -en tuinb.meded. 12.33 V .h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand. 13.20 Roemeens ork. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Altviool en piano. 14.30 Gram. 14.55 Kamermuz. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig .17.00 Oude liedjes. 17.15 Lichte muz. 17.50 Mil. comm. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.50 Staatslebezoek president van Peru .19.00 Pari .overz. 19.15 Rege- ringsuitz.Serie: Studeren en student zijn, I, door prof. dr. J .F. Nuboer, voor zitter van het Rectorencollege. 19.30 Caba ret .20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.20 Cabaret. 21.50 Marimba. 22.25 Staatsie- bezoek president v. Peru .22.30 Nws. 22.40 Radio Philh. Ork., groot omr.koor en so list. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. en sportultsl. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant 8.35 Gram. 9.00 V .d .zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.30 Gevar. progr. 12.00 Pianorecital. 12.25 Voor boer en tuinder .12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Rep. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Promena- de-ork. en Omr.koor. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gevar .progr. 15.45 Gram. 16.00 Uit de bijbel. 16.30 Kamer muz. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Het gebied van de Zuid- Pacific, d. dr. S. Kooyman. NCRV: 18.00 Orgelrecital. 18.30 Gram. 18.50 Cursus Openbaar Kunstbezit, le zing. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af .praatje .19.15 Gew. muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Rep. Staat- slebez. v. pres. v. Peru. 20.25 Dombey Sc Zoon, hoorsp. 21.35 Muz. voor koperbla zers en koor. 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Gram .met toe lichting. 23.40 Het evangelie in Esperan to .23.55-24.00 Nws. (Over de 4e HJn van 18-20 uur) I. Edvard Grieg. 1. Concert voor piano en orkest in a kl. t. op. 16. Allegro molto moderato, Aadgla, Alegro mode rato e marcato. Clifford Curzon, piano. Symphonie Orkest van Londen olv. Ana- tole Flstoulari. 2. Noorse Dans en voor orkest op. 35 nr. 14. Orkest van de Weense Staatsopera olv. Franz Litschau- er. 3. Peer Gynt Suite nr. 1 op. 46. Mor genstemming, Ase's dood, Anitra's dans. In de hal van de bergkoning. Symphonie Orkast van Bamberg olv. Otmar Suitner. II. Jean Sibelius. 1. Flnlandla op. 26. Symphonie Orkest van de Deense Staats radio olv. Erik Tuxen. 2. Concert voor viool en orkest in d kl. t. op. 47. Allegro moderato - Largamente - Allegro molto - Moderato assal - Allegro moderato - Allegro molto vivace - Adagio di molto - Allegro ma non tanto. Yehudl Menuhln, viool. Philharmonlsch Orkest van Lon den olv. Sir Adrian Boult. 3. Nachtelijke tocht en Zonsopgang op. 55. Symphonie Orkest van de Beierse Omroep olv. Eugen Jochum. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 21.15-21.25 Extra Journ. l.v.m. het bezoek van de president van Peru. 21.25-22.45 Rep .uit de Kon. Schouw burg te Den Haag: Balletprogr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio .13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. muz. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.40 Lichte muz. 18.00 V .d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East 20.00 Ork.-conc. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en Fabrieksfanfare. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Gevar .progr. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d .kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 16.00 Theater- en filmmuz. Om 16.30 nws.) 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Gram. Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Lichte muz. 21.30 Nws. en boksrep. 22.00 Gram. 22.30 Nws .en popul. muz. 23.30 Nws. .23.40 Lichte muz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55-1.00 Nws Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar .muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var .muz. 16.05 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Lichte muz. 23.00 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.30 Gram. 14.25 Gram. 16.00 Gram. 18.05 Kamer muz. 19.16 Gram. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Ork.conc. 23.10 Solisten. 23.25 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Pia norecital. 16.00 Koersen. 16.06 V. d. zie ken. 17.10 Gram. 17.35 Boekbespr. 17.45 Franse les. 18.00 Vioolrecital. 18.10 Pro test. uitz. 18.20 V .d. sold. 18.50 Sport kroniek. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ork.conc. en sol. 20.45-21.00: Kunstka- leidoscoop). 21.30 Amus.muz. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.20 Ork.conc. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.20 Heden daagse Belg. muz. 17.50 Gram. 18.40 Gram. 19.30 Nws. 21.00 Gewijde muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. Kampioenschap 47/1 Piet van de Pol won en verloor Het toernooi om het Europees kam pioenschap kader 47/1 is in Luik voort gezet met de volgende resultaten: Vervest 300 10 89 30.— Wijnen 255 10 88 25.50 Grivaud 300 19 61 15.78 Spielmann 197 19 79 10.36 Ossorio 226 23 26 9.82 Wafflard 300 23 72 13.04 Witte 97 15 21 6.46 Van de Pol 300 15 85 20.— Grivaud 300 30 88 10.— Witte 225 30 39 7.50 Ossorio 190 15 59 12.66 Vervest 300 15 65 20.— Van de Pol 229 18 84 12.72 Spielmann 300 18 48 16.66 Wafflard 300 16 69 18.75 Wijnen 163 16 50 10.18 De stand na de tweede dag is: 1. Wafflard (België), 8 matchpunten, alg. gemiddelde 17.91; 2. Vervest (Bel gië), 6 mp., 21.94; 3. Van de Pol (Ned.) 6 mp., 15.90; 4. Grivaud (Frankrijk), 6 mp., 9.53; 5. Spielmann (Did.), 5 mp. 13.71; 6. Wijnen (Ned.) 1 mp., 12.86; 7. Ossario (Sp.) 0 mp., 8.48; 8. Witte (Did.) 0 mp., 7.59.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2