MINISTER, COMMISSARIS DER KONINGIN EN 17 BURGEMEESTERS OP HET L.D.-FEEST Een weelde van bloemen omlijstte de drukke receptie in De Lakenhal VOOR EENMAAL EEN BEETJE TROTS Wie er waren... Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 2 maart 1960 Tweede blad no. 29989 heer., secretaris College van directeuren van Keuringsdiensten voor Waren, kolo nel J. Pos una, garnizoenscommandant van Den Haag, luitenant-kolonel Th. H. Wessels, commandant Kokssohool, luite nant ter zee eerste klas J. Margadant, commandant Soc. Medische Dienst der Kon. Marine, majoor L. J. van der Meu- len, commandant district Leiden der Rijkspolitie, de heer J. Dreeuws, com missaris van politie te Leiden, de heer R. J. Meijer, oud-commissaris van poli tie, ir. J. Drost, hoofdingenieur van ge meentewerken, dr. K. Reltsema, direc teur Openbaar Slachthuis, ir. D. Y. Lem, direceur Gemeentewerken, de heer M. Weima, directeur Markt- en Haven dienst, de heer J. C. F. Coers, gemeente lijk inspecteur voor de Lioh. Opvoeding te Leiden, de heer C. R. L. Oostveen, adj.-directeur Gew. Arbeidsbureau, ir. Y. Ykema, directeur Gas- en Elektrici teitsfabriek, de heer S. W. Hagedoom, commandant Brandweer, de heer G. F. E. Kiers, oud-hoofdingenieur en directeur van de Prov. direotie voor de Volkshuis- ting, de heer F. J. Verstegen, gemeente ontvanger, mi. dr. S. Rozemond, oud-di recteur Dienst van Sociale Zaken, de heer H. H. J. van de Pol, president-di recteur A.NP., de heer Th. G. van der Garden, voorzitter Grote Provinciale Dagbladen, een vertegenwoordiging van de Nederlandse Dagblad Pers. de heer G. van Lieshout, voorzitter Federatie van Ned. Journalisten, de heer A. F. K. Pa- réé, namens de Ned. Journalisten Kring, directies en hoofdredacties van talloze bladen, waaronder de Leidse Courant, De burgemeester van Katwijk, de heer H. Duiker, in gesprak met één onzer redacteuren. Nieuwe Leidse Courant en Rijn en Gou we. vertegenwoordigers van de Alg. Ned. Grafische Bond. de Ned. Chr. Grafische Bond en de Kath. Grafische Bond, de heer W. N. Steur, voorzatter district Lei den Federatie Werkg. Organisatie Boek- drukkersbedrijf. vertegenwoordigers van de Leidse Chr. Best. Bond en de NVV Beriuurdersbond, de heer W. J Kriek, secretaris R.-K. Raad van Overleg, mr. M. P. Y. van Hoeken namens de Ronde Tafel, de heer W. M. Offringa van de Martha Stichting te Alphen aan den Rijn en tevens namens de Leidse Voet balbond en het schoolvoetbal, mr. D. J. Gorter, voorzitter Raad van Arbeid en Leidse Rotaryolub. de heer G. van Weel den, directeur VVV-Leiden en mr. P. E. Niet. Voorts waren er talrijke personen uit het dagbladbedrijf, zakenrelaaes. ad verteerders, leveranciers, vrienden en kennissen. Ook lieten de volgende ver enigingen en organisaties zich vertegen woordigen: de Vuurbaak in Katwijk, de Ned. Vereniging voor Dierenbescherming de Chr. Oratoriumvereniging „Con Amore", de Vereniging voor Misvorm den. KV Litteris Sacrum, de afdeling Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen. Leids Harmoniegezelschap „De Pest", Stichting „Dodenherdenking". „Die Leythe" ASC, Leidsoh Politie Muziekgezelschap. Maat schappij van Toonkunst, Sociëteit Ami- citia. Leidse Vereniging van Industriëlen „3 October Vereeniging". Ned. Roode Kruis afdeling Leiden, het Leidse Volks huis. de Leidse Sportstichting, de Leidse Volksuniversiteit K. en O., Eerste Leidse Schoolvereniging, Het Groene Kruis Leiden, Vereniging .Koninginnedag", afd. Leiden Kon. Ned. Middenstand <- bond. „Oud Leiden" en de Leidse Jeugd- actie De Kon. Militaire Kapel arri veert voor het gebouw van het L.D. voor het brengen van een aubade BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN; Mimi, dr van H. W. Briër en M. R. C. Stol: Maria Johanna Elizabeth, dr van T. M. A. Huigsloot en H. P. M. van Benten; Dick Jan, zn van D. H. Was- sink en R. C. Weenink; Elisabeth Hu- bertina, dr van E. M. J. Jaspars en T. W. Schrader; Rudi, zn van J. P. J. Wijn schenk en N. Nieuwkoop; Maria, dr van J W. J. van der Zalm en A. C. Jelierse; Maria, dr van P. Vreeken en M. van Egmond; Ronnie Emi Erik, zn van A. J. van den Brink en A. J. Haazer; Wil- helmina Maria Louise, dr. van T. van der Maat en A. Nieland; Marie Louise, di- van Otto M. Dooijes en L. J. Vermeu len; Marianna, dr van H. Boom en S. F. Giliam; Corinne Maria, dr. v. C. van Elleswijk en M. H. van der Linden; Ro bert, zn van W. I. van Wijk en S. C. Oudshoorn; Nicolaas Antonius Bernar- dus, zn van N. L. Verhoeff en T. M. Oude Alink; Richard Leo Gilberto, zn van J. G. Lour ens en H, J, M. Wage- GEHUWDt J. P. van Kempen en J, le Feber. OVERLEDEN: De heer E. A. E. van Dishoeck orkest ..De Burcht" voor de dankt de dirigent van het Jeugd- serenade gelukwens van een tienjarige aan een honderdjarige"* C. M. A. Verhoef dr één dag; J. M. van Vliet vrouw 84 jr; D. P. Weijers man 60 jr; L. G. Moraal man 72 jr; C. Wesseling man 78 Jr; A, H. van Deth man 79 jr; F. A. J. M. de Groot man 44 jaar. Onder de vele aanwezigen zagen wij de heer H. A. Korthals, minister van Verkeer en Waterstaat, mr. A. W. Scha de van Westrum als vertegenwoordiger van de staatssecretaris van O. K. en W., mr. J. Klaasesz. commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, de heer D. van der Kwaak, lid van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, burgemeester van Leiden en mevrouw Van Kinschot, de wethouders J. van Sohaiik, en mr. J. Drijber, de burgemees ters van Alkemade, Benthuizen, Haar lemmermeer, Hazenswoude, Katwijk, Koudekerk aan den Rijn, Leimuiden, Nieuwkoop, Noordwijk. Oegstgeest, Rijnsburg, Ter-Aar, Voorhout, Warmond Woubrugge, Zoeterwoude, vertegenwoor digers van de gemeentebesturen van Voorsohoten en Boskoop, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, looo-dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Rijnland, de rector-magnifious van de Leidse Univer siteit en mevrouw Jonkers, prof. mr. J. Rijpperda Wierdsma, secretaris van de Academische Senaat, mr. N. J. Hofstee, secretaris van het College van Curato ren, het bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, voor zitter Departement Leiden Ned. Mn van Handel en Nijverheid, de heer K. Wis- sink namens de direotie van de Neder landse Spoorwegen, de heer P. C. A. ten Broek, voorzitter van de raadsfractie van de KVP, de heer C. J. Piena, voor zitter van de PvdA-raadsfractie, de heer P. Questroo namens de Prot. Chr.-raads fractie (tevens namens de Expogé), de heer J. G. Hagens, fractievoorzitter van de WD. het collegium van het Leids Studenten Corps, het bestuur van het Studenten Muziekgezelschap „Sempre Crescendo", het Comité Herstel-Miner- va, mevr. O. C. D. IdenburgSiegenbeek van Heukelom, conservatrice Academisch Historisch Museum, dr. M. W. Jongsma, directeur-geneesheer Academisch Zie kenhuis, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, voorzitter Diaconessenhuis, I dr. K. de Snoo. directeur Anna Kliniek. ds. D. J. Vossers, praeses classis Leiden Ned. Herv. Kerk. ds. J. de Wit, praeses ministerie predikanten Herv. Gemeen te Leiden, oud-katholiek pastoor A. J. Glazemaker, ds. J. Th. Mackenzie, pre dikant Remonstrantse Gemeente, dr. S. L. Verheus, doopsgezind predikant, ds. W. J. H. Hubeek, voorganger Ver. van Vrij zinnig Hervormden, ds C. v. d. Weele. Chr. Geref. predikant, dr. P. L. Schoon- heim., predikant Bijzonder Kerkewerk, ds. H. J. A. Haan, Evangelisch Luthers predikant, de heer D. Hartog, directeur Ambachtsschool, dr. J. D. A. Boks. rec tor Rembrandt Lyceum, dr. C. I. Kruis Mogen wij voor één keertje een beetje trots zijn? Dergelijke gevoelens behoort men te onderdrukken. Maar eenmaal in de honderd jaar mogen wij in deze toch wel iets uit de band springen. Want we voelen ons een tikkeltje trots. En erg gelukkig Gistermiddag hebben wij in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" immers weer een bewijs gezien van de grote vriendenkring, welke het Leidsch Dagblad in de loop der jaren heeft kunnen verwerven. Waardering naast belangstelling Om drie uur zou de receptie officieel beginnen. Maar om vijf minuten voor drie stapte de eerste gast al de Grote Pers binnen om de directeur, hoofd redacteur en commissarissen van ons blad met het bereiken van de honderd jarige leeftijd geluk te wensen. Het was de eerste van een lange, schier ononderbroken rij van personen, die van hun belangstelling, maar ook getuige de gesproken woorden van hun waardering voor ons blad blijk wil den geven. Eerst tegen half zes werd de laatste handdruk gegeven. En in die tussenlig gende uren is de sympathie en vriend schap overweldigend gebleken. Eigenlijk was het feest in de statige, sfeervolle Lakenhal reeds eerder begon nen. In de morgenuren al. Toen werd een enorme bloemenschat binnenge dragen. In totaal ver over de honderd stukken, het een nog fleuriger en kleur rijker dan het andere. Van de voordeur tot de Grote Pers wandelde men als het ware in een weelderige bloemenhof, waarin vanzelfsprekend de gigantische roomsoezentaart van de Koksschool een ereplaats had gekregen. VROEG GESCHENK Nog vóór de eerste bezoeker de heer R. de Graaf, directeur van de Winscho- ter Courant om vijf minuten voor drie binnenstapte, was er reeds een ge schenk overhandigd. Echter niet voor, maar door het Leidsch Dagblad. De pre sident-commissaris, de heer A. D. de Koster, sprak nl. tegenover de directeur van „De Lakenhal", de heer J. N. van Wessem, zijn vreugde en dank uit voor het feit, dat het Leidsch Dagblad voor deze receptie gastvrijheid genoot in dit zo sfeervolle en zo historische gebouw aan de Oude Singel. Hij hoopte, dat het aangeboden schilderij van de Leidse schilder Kamerlingh Onnes een blij vende herinnering aan deze zeer ge waardeerd geste zou mogen zijn. „Graag, als het gemeentebestuur het tenminste goed vindt", zei de heer Van Wessem. Waaraan hij noch wij overigens twijfelen Of hij er gebruik van gemaakt heeft weten wij niet het was in de drukte niet te zien maar korte tijd later had de heer Van Wessem reeds de gelegen heid hierover een balletje op te werpen, want onder de ongeveer vijfhonderd personen, die hun gelukwensen per soonlijk kwamen aanbieden een dikke stapel telegrammen vertolkte de gevoe lens van hen, die niet konden komen waren ook burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en zijn echtgenote. De eerste burger van Leiden die tevens vergezeld was door twee wethouders heeft ook vele collega's kunnen begroe ten. In totaal telden wij zeventien bur gemeesters uit de Sleutelstad en de om liggende gemeenten. OOK MINISTER De Leidse minister H. A. Korthals van Verkeer en Waterstaat kwam zijn jubi lerende buurman ook gelukwensen. Ver der gaven o.a. de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, mr. A. W. Schade van Westrum namens de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en Gedeputeerde D. van der Kwaak blijk van hun belangstelling. Zoals wij reeds zeiden, naast vele an deren. Soms stonden er tientallen te wachten om hun gelukwensen te kun nen overbrengen. De geschenkentafel werd steeds voller met 'n schat van veel al praktische cadeaus. Daartussen lag de gouden legpenning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland in alle pracht van het edelmetaal te glanzen. Het stralende kleinood was in een passende omlijsting van vriendelijke en waarderende woorden door de voor zitter ir. J. J. G. Hoek geflankeerd door het voltallige bestuur aange boden. STEEDS GEZELLIGER De voorzitter van de Kamer van Koophandel en F abriekén voor Rijnland, ir. J. J. G. van Hoek. biedt de heer E. A. E. van Dis hoeck de gouden legpenning van de K. van K. aan. In het midden de secretaris van deze Kamer. mr. H. A. C. Branderhorst. CHARMANTE SURPRISE Niet alleen de Universiteit in de per soon van de rector magnificus, prof. mr. J. E. Jonkers, ook de studentenwereld gaf acte de présence. In stemmig zwart gekleed maakten het Collegium van het Leidsche Studenten Corps, het Comité Herstel-Minerva en het Studenten Mu- Terwijl de zaal steeds voller werd, de sfeer steedsg ezellige, de sigaren- en sigarettenrook steeds dichter en de tem peratuur steeds hoger, schreden de wij zers van de klok steeds verder naar het uur van sluiten. Tegen half zes sloot onze literaire medewerkster Clara Eg- gink de rij. Maar nog was het feest niet voorbij. Drumband en jeugdorkest „De Burcht" kwamen op het voorplein van „De La kenhal" voor een klinkend en vrolijk slotakkoord zorgen. De frisse wind kon het spel niet breken. De feestvierende directeur, hoofdredacteur en commissa rissen en hun dames namen dit tweede muzikale huldeblijk op deze voor het Leidsch Dagblad zo heugelijke dag bui ten dankbaar in ontvangst. Het was een daverend sluitstuk van een daverende dag ziekgezelschap „Sempre Crescendo" hun opwachting. Hun plechtig zwart vormde een scherp contrast met de fleurige, aan trekkelijke en charmante Biedermeier kostuums, waarin vier leden van Sempre Avanti's „Jong en Jolig" zich gestoken hadden. Het was als een groet uit de historie. Maar de geoffreerde oorkonde bracht het verleden naar het heden terug. „Een De Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland, mr. Klaasesz, in gesprek met de heer J. W. Henny. In het midden de heren jhr. J. van den Brandeler en H. J. de Koster, beiden commissa ris van onze onderneming.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3