vu ffüft WwAtyl! pa®mfrawim Marconist verklaart: „Ik ben onschuldig" Niemand de deur uit zondereen Brinta-ontbijt! DampObevrijdl Het ivoord is thans aan de jury Met een enkel woord Agenda WOENSDAG S MAART 1960 Zes mogelijkheden (Van onze Amerikaanse correspondent) Het lot van de marconist van de „Utrecht" ligt thans in handen van de jury. Gistermiddag om kwart voor zes kregen de juryleden de zaak toegewezen. Wanneer zij tot een conclusie zullen komen is echter moeilijk te voorspellen. Nederlanders die niet aan de juryrechtspraak gewoon zijn, moeten intussen wel extra onder de indruk komen van de buitengewoon grote^ verantwoordelijkheid die rust op een groep juridisch ongeschoolden. Op de laatste dag werd de Jury bloot gesteld aan een waar bombardement van tegenstrijdige betogen van aankla ger en verdediger. De marconist zelf kreeg van de rechter, overeenkomstig de gewoonte ln Massachusett, gelegenheid enkele woorden tot de jury te richten. Zijn beheerste verklaring dat hij alleen schuldig is aan overspel kan op de ge zworenen zeker indruk hebben gemaakt doch zy kregen deze dag wel heel veel te verwerken, met name een betoog van twee uren waarin rechter Murray de ju. ryleden instructies gaf. De jury kan keus maken uit zes ver schillende mogelijkheden. ZU kan de marconist schuldig verklaren aan moord met voorbedachte rade doch ook tot de conclusie komen dat de beklaagde niet schuldig is. Maar daartussen liggen vier andere uitspraken: de Jury kan be klaagde schuldig verklaren aan moord met voorbedachte rade, doch er de aan beveling aan toevoegen hem niet ter dood te brengen. Andere mogelijkheden zijn: a. schuldig aan doodslag; b. schul dig aan doodslag uit onvoorzichtigheid zoals men dat vroeger ln Nederland noemde, en tenslotte: geweldpleging. De rechter wees erop dat de marco nist een vreemdeling is doch precies zo behoorde te worden veroordeeld als een Amerikaans staatsburger. Uit de gege vens die tijdens het proces naar voren zijn gekomen, moet, zo zeide rechter Murray de Jury een redelijke conclusie proberen te trekken. De rechter wees erop dat het van belang is of de won den die geconstateerd zyn op het li chaam van Lynn Kauffman zijn opge lopen vóór of na het intreden van de dood. Maar hoe moeten de juryleden uitmaken op welke wijze zij verwond is geraakt? Voor de vermaning van de rechter dat de jury zich niet moet laten omverpraten door de laatste redevoerin. gen van deze dag was stellig enige aan leiding. Aanklager McAuliffe beweerde bijv. pertinent dat de marconist Lynn heeft vermoord omdat zij haar verhouding met hem niet langer wenste voort te zetten! Een onbevooroordeelde waarne mer vraagt zich af hoe de aanklager dit motief voor eventuele moord heeft vast gesteld. De verdediger. Langdon Powers, onderstreepte daarentegen dat geen en kel bewijs is geleverd en merkte op dat de juryleden hun geweten zeer zouden bezwaren, indien zy deze man schuldig verklaarden. Het slot van de dag was sober en dramatisch. Met krachtige en rustige stem zeide de marconist tot de jury: „Indien uw uitspraak niet gunstig is, straft God mij wellicht voor mijn over spel. Dit overspel was verkeerd", ver volgde hU, „maar mijn vrouw heeft mij vergeven. En geen andere zonde drukt mijn geweten. Ik ben niet schuldig". Vooral vele vrouwen op de tribune wa ren door deze verklaring ten zeerste ontroerd. Advertentie. ROOMBOTER HET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU - RIJSWIJK (Z.H.) Ruime steun van V.S. aan Latijns-Amerika President Eisenhower heeft gisteren in een toespraak tot de leden verschil lende Amerikaans-Chileense verenigin gen en het personeel van de Amerikaan se ambassade te Santiago nogmaals met nadruk ontkend, dat de V.S. meer voor andere landen dan voor de landen van Latijns-Amerika doen. De V.S. wil len dat alle landen van het Amerikaan se continent economisch, politiek en sociaal sterk zijn. Eisenhower herinnerde eraan, dat de investeringen van de V.S. in Latijns-Amerikaanse projecten en de leningen van Washington aan de landen van Latijns-Amerika in totaal 11 miljard dollar bedragen. Hij noemde voorts de geruchten, dat de V.S. de dictatoriale regeringen zou den steunen, belachelijk. Geen land ter wereld heeft de vrijheid meer lief dan de V.8., aldus de president. Eisenhower sprak later voor het Chileense congres. Hij verklaarde, dat de V.S. elke Amerikaanse republiek te hulp zal komen, die het slachtoffer van agressie wordt en hoopte, dat er tussen de landen van het Amerikaanse con tinent een multilaterale ontwapenings overeenkomst gesloten zal worden. Eisen hower zei, dat oorlog een dwaas iets was geworden. Handhaving van de bewape ning eist zeer veel geld en andere mid delen, die de mensheid een tijdperk van voorspoed zou kunnen verzekeren, zo zij voor constructieve doeleinden gebruikt werden, aldus Eisenhower. KROESJTSJEF IN INDIA Premier Kroesjtsjef is gisterochtend uit Djakarta In Calcutta aangekomen, waar premier Nehroe van India hem van het vliegveld afhaalde. De Russi- gen als vorens door te vliegen naar Af ghanistan, bet laatste land op de agen da van zijn Aziatische reis. In februari was Kroesjtsjef ook reeds vijf dagen in India, even voordat hU naar Indonesië reisde. Een grote menigte begroette Kroesjtsjef bij zijn aankomst. Premier Kroesjtsjef is vanochtend per vliegtuig bij Kaboel in Afghanistan aangekomen. Kroesjtsjef op thuisreis De Sovjetrussisohe premier en partij leider Kroesjtsjef is hedenochtend uit Calcutta vertrokken naar Kaboel, de hoofdstad van Afghanistan, de laatste stopplaats op zijn thuisreis van Indone sië naar Moskou. Bij het afscheid op het vliegveld van Calcutota waren premier Nehroe van In dia, met wie Kroesjtsjef gisteravond nog een bespreking van drie kwartier heeft gehad, en premier Oe Noe van Birma aanwezig. De Birmaanse premier brengt op het ogenblik een bezoek van twaalf dagen aan India. Hij heeft geen deel genomen aan de gesprekingen van Neh roe met Kroesjtsjef, doch hij had gis teravond wei met hen gedineerd. Soekowono trekt haar tabaksvordering in De N.V. Landbouw-maatschappü Soe kowono te Amsterdam heeft gisteren haar vordering, die zij by een West- duitse rechtbank te Bremen aanhangig had gemaakt ingetrokken. Het ging daarby om het bezit van de tabak afkomstig van de voormalige be zittingen van de maatschappy, die twee jaar geleden door de Indonesische rege ring zijn genationaliseerd. Als gevolg van de onverwachte in trek- ging van de vordering heeft de recht bank op verzoek van de advocaten de zaak van drie andere Nederlandse maatschappijen (Besoeki Tabak-Maat schappij N.V. te Amsterdam, N.V. Land- bouwmaatschappij „Oud-Djember" te Sir Winston Churchill nu weer in goede gezondheid (Van onze Londense correspondent) air Winston Ohurdhdll biyft een ver bazingwekkende figuur. Enkele weken geleden heerste er enige bezorgdheid over zyn gezondheid nadat hij naar Monte Carlo was gevlogen om daar zyn jaarlijkse wintervakantie door te bren gen maar voor ihy ruim een maand ge leden naar Engeland terugkeerde was Sir Winston weer in een dergelijke goe de welstandj, dat hij zich enkele nachten achtereen aan de speeltafel kon verma ken. Sinds zijn terugkeer vertoont hy zich vrijwel dagelijks in het Lagerhuis waar hij nooit een belangrijk moment mist. Nu het gure weer begint zoekt Sir Winston opnieuw de zon op. Hy zal weer de gast zijn van de Griekse scheepsbouwonagnaat Ona&sis aan boord van diens jacht Christina waarmee Churchill geregeld op de Middellandse Zee vaart. Thans gaat de tocht, welke het komende weekeinde begint over de Atlantische Oceaan naar het warme ge deelte van de Amerikaanse oostkust. Vermoedelijk zal Sir Winston de Oar ai- bische Zee en Cuba bezoeken, Cuba be zit voor hem een belangrijke jeugdher innering. Het was bijna vijfenzestig jaar geleden dat Churchill daar op zyn een entwintigste verjaardag gedurende de revolutie als jong officier voor het eerst kruitdamp snoof. Sir Winston was in ■mei van het vorig jaar in de Verenigde Staten toen hij 'besprekingen voerde met president Eisenhower. TWEE ZUSJES OMGEKOMEN (Van onze Haagse redactie) Op een tractor met aanhangwagen, die op de Ryksstraatweg te Pynacker reed zateen twee kinderen en op de aan hangwagen vier. Door nog niet vastge stelde oorzaak sloegen tractor en aan hangwagen om. Hierbij werden twee zusjes, resp. 2 en 5 jaar oud, uit Pijn- acker zo zwaar gewond, dat zij op weg naar het ziekenhuis overleden zijn. De andere kinderen bleven vrijwel onge deerd. CONCERTGEBOUWORKEST GAAT NAAR DE V.S. Het uit ongeveer 120 personen bestaand Concertgebouw-Orkest en zyn begelei ders zullen het volgend jaar met de DC-8 van de KLM naar de V.S., waar schijnlijk rechtstreeks van Schiphol naar Washington vliegen, waar de grote Amerikaanse tournee, die niet minder dan negen weken duurt, zal beginnen. In totaal zullen 46 concerten in de V.S. en Canada worden gegeven onder leiding van Eugen Jochum en Bernard Haitink. In juni 1961 keert het orkest naar Nederland terug. Vele etappes in de V.S. en Canada zullen eveneens per vliegtuig worden afgelegd. Federatie van Surinaamse verenigingen Vier Surinaamse verenigingen in ons land hebben besloten tot het oprichten van de Federatie v. Surinaamse Vereni gingen in Nederland. Het zyn: „ons Su riname". „Vereniging voor Surinamers", „Surinaamse studentensportvereniging Azima", en „Vereniging voor Surinamers in Rotterdam". By dit besluit werd van de band tussen de Surinaamse gemeen schap in Nederland en het vaderland en de ze een bydrage zal leveren tot een beter begrip tussen het Nederlandse en het Surinaamse volk. neus. keel.borst van vastzittend slijm tegen de Deutsch-Indonesische Tabak- handelgesellschaft, verdaagd tot 14 juli. De vertegenwoordigers van „Soekowo no" hebben geweigerd de redenen van de intrekking van hun vordering op de Deutsch-Indonesische Tabakhandelge- sellschaft mee te delen. In laatstgenoem- Itide maatschappy nemen een groep Deventer en N.v!" Cultuur-Maatschappij I firma's uit Bremen en de Indonesische Djelboek te Den Haag), die een gemeen-1 organisatie PPN-Baroe als geiyitgerech- schappelijke vordering hadden ingediend tlgden deel. Advertentie GRIEP GRIEP GRIEP BRIEP GRIEP HELPEN DIREKT Rood-China schond grens van gebied van Hongkong Engeland heeft gisteren in een nota bij Peking scherp geprotesteerd tegen het optreden van Chinese troepen, die op 22 februari Hongkong binnengingen en ongeveer 25 Chinese vluchtelingen, die zojuist het grondgebied van Rood- China verlaten hadden, mee terugna men. Het Chinese ministerie van Bui tenlandse Zaken wees de nota evenwel af. „Omdat, hij niet op de hoogte was van het feit". Volgens welingelichte kringen waren de Chinezen aan land gegaan om een groep vluchtelingen in de heuvels te achtervolgen... Jongetje door trein gedood Op de door knipperlichten en een belsignaal beveiligde spoorwegovergang by de bedevaartplaats Putte te Heiloo is gisteren het 7-jarig zoontje van de familie Stoop uit Heiloo, toen het per fiets op weg naar school was, door een trein gegrepen en op slag gedood. Het ventje heeft waarschynlijk door de laag staande zon het knipperlicht niet ge zien. Naar verluidt zou het belsignaal niet hebben gewerkt. TWAALF JAAR WEGENS WURGING GEËIST (Van onze Haagse redactie) De officier van Justitie by de Haagse Rechtbank, mr. J. Kemper, heeft giste ren een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering geëist tegen een 27-jarige Haag se schilder, die bekend heeft in de nacht van 30 op 31 december 1958 een 47-jarige vrouw in haar kamer aan de Nieuwe Haven te Den Haag te hebben gewurgd. Uitspraak 15 maart a.s. Schoolvoetbal In de komende paasvakantie organi seert de Commissie Schoolvoetbal van de KNVB ln samenwerking met de Gemeenteiyke Schoolsportcommissie te Leiden wederom schoolvoetbalwedstrij- den om de Leidsch Dagblad-wisselbekers. De wedstrijden worden gespeeld ln Alphen a. d. Ryn, Katwyk, Lelden, Llsse en Noordwyk en wel op dinsdag, woens dag en donderdag 19, 20 en 21 april. Gespeeld wordt ln drie groepen: A. Lagere scholen, B. juniores en C. seniores. De finalewedstrUden van het Leidse toernooi worden gespeeld op donderdag 21 april. Het eindtoernool wordt gespeeld op zaterdagmiddag 23 april BINNENLAND. Bij een brand in de textielfabriek N.V. Rutten te Horst, die maandag avond door tot nu toe onbekende oor zaak ontstond en tot ver na midder nacht duurde, werd voor ongeveer 80.000 gulden schade aangericht door het vuur. Gerede produkten, grondstoffen en bo vendien enkele dure machinerieën gin gen verloren. Het bedrijf is gestagneerd. Vertegenwoordigers van consumen tenorganisaties uit verschillende landen zullen naar Nederland komen om van 30 maart t/m. 1 april het eerste inter nationale congres over vergelijkend wa renonderzoek by te wonen. Zaterdagmorgen a.s. zal in aanwe zigheid van de staatssecretaris van De fensie (Marine) P. J. S. de Jong en charge d'affaires mr. Herbert P. Fales, die de ambassadeur van de V.S. van Amerika vertegenwoordigt, op de scheepswerf de Noord N.V. te Alblas- serdam, de eerste van een serie van 16 aan te bouwen ondiepwatermynenvegers door de aangewezen commandant, lui tenant ter zee der tweede klasse C. G. J. van Doorn, als Hr Ms „Alblas" in dienst worden gesteld. Ir F. J. .von Hombracht, directeur van het gasbedrijf te Groningen, is g' termorgen op 60-Jarige leeftijd plot ling overleden. De juridische commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een wetsontwerp goedgekeurd, dat immigratie van 3146 Nederlandse gezin nen uit Indonesië toestaat. Het ontwerp is naar het volledige Huis gezonden met een aanbeveling tot goedkeuring. De regering van het Koninkryk der Nederlanden en de regering van de Phi- lippynse republiek hebben in gemeen- schappelyk overleg besloten hun we- derzydse gezantschappen te 's-Graven- hage en te Manilla te verheffen tot de rang van ambassade. BUITENLAND. Acht negers zyn in Nairobi ter dood veroordeeld wegens moord op een 77-jarige blanke boer. De boer, John Hutson, werd in augustus vermoord. Voor zover bekend, zyn als gevolg van de wervelstorm op Mauritius dertig mensen om het leven gekomen. Onge veer 68.000 mensen meer dan een tiende van de bevolking zyn dakloos. Van de suikeroogst is naar schatting 60 procent verloren gegaan. Twintig millioen vrouwen zyn van hun „huishoudeiyke zorgen bevrijd" en in het produktieproces in de provincie Honan ingeschakeld, zo meld „Nieuw China". Deze vrouwen behoren tot. bijna duizend volkscommunes, die over 300 kantines en restaurants, 200 kinderbewaarplaatsen en talrijke inrichtingen voor het herstel len van kleding beschikken. Een groot deel van de Westduit-se wijnoogst van 1959 bevat meer suiker dan de wet toelaat. Het hoge suikerpercen tage is een gevolg van de abnormaal warme zomer van 1959. Men bereidt thans een wetswijziging voor. Italië telde op 31 december 1959 50.698.000 inwoners. In 1959 steeg het aantal huwelyken ten opzichte van 1958 met 2,1 procent. Het geboortecijfer was 3,3 procent groter en het aantal sterf gevallen daalde met 0,6 procent. De Sovjet-Unie zal buiten de Ethio pische stad Bahrdar een technische school voor 1000 studenten openen als geschenk aan de regering van Ethiopië, zo meldt „Tass". Daar zullen technici voor Ethiopische industrieën en specia listen voor mechanische landbouw wor den opgeleid. Koning Boudewijn van België is gistermiddag met zijn adjudant in Ge- nève aangekomen, waar hij een vakantie in de bergen zal doorbrengen. Hij werd verwelkomd door Prins Albert. In Denemarken, op het eiland Fu- nen, heeft zich gisterochtend een spoor wegongeluk voorgedaan, dat aan ten minste twee mensen het leven kostte. Een aanzienlijk aantal personen liep verwondigen op. De trein reed in het eindstation van Assens tegen eenstoot- blok. De motorwagen, waarvan de rem men blijkbaar niet hadden gewerkt, ver volgde zyn weg, reed een straat over, raakte een huls en kwam onder oorver dovend geraas tegen een gebouw tot stilstand. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA :18,00 Nws. en comm. 18.20 Ga-. 18.30 RVU: Elektronenmicroscapie (tech nisch) door pi-of. dr. ir. J. B. Le Poole. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Een koninkryk voor een huis, toespraak. 19.25 VARA- varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.40 Doctor Julius Manger zélf, hoorsp. 21.20 Cello en piano. 22.00 Jazamuz. 22.20 Keuren en kiezen, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 23.15 Muzikale lezing. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Spectrum van het chris telijk organisatie- en verenigingsleven, lezing. 18.30 Leger des Heilskwartier. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pia norecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koper- ork. en solist. 20.10 Omr.ork. en solist. 21.20 Geef ze de ruimte, forum. 21.40 Gr. 22.00 Geestelijke liederen. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden- kirug. 23.00 Mil.ork. 23.30 Platenmieuws. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30— 17.40 Int. jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Rep. 20.30 Film en toneelnws. 21.00 Televltrlne. 21.20 Po litie-documentaire. 21.50 De schuilplaats, t.v.-spel. Uit Denver, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Colorado, zyn twee reddingsploegen van het Amerikaanse leger uitgetrokken om hulp te verlenen aan een honderdtal boerderyen, die reeds veertien dagen door de sneeuw van de buitenwereld zyn afgesloten. De kon vooien moeten zich een weg banen door sneeuwlagen van drie tot vier meter hoog. Op deze boerderyen staan een 4000 stuks vee op stal, die van honger zullen omkomen als niet spoedig voeder wordt aangevoerd. De president van Guinee, Sekoe Toeré, heeft de instelling van een na tionale munteenheid, de Guinese frank, aangekondigd, die met ingang van gis teren van kx-acht is gewoi-den. De Gui nese frank, die op goud is gebaseerd, heeft een waarde, die gelijk is aan 0,0036 gram fyn goud. zy vervangt de oude Frans-Afrikaanse frank in de verhouding van één op één. Ongeveer 850 atoomdeskundigen onder wie mensen met een jaarsalaris van 20.000 gulden hielden gisteren in Engelands atoomcentrum by Harwell een „herenstaking" van 24 uur als pro test tegen „onderbetaling en te weinig toekomstmogelykheden". De 850 heren achtten een echte staking niet passend voor hun stand en besloten dus allen te zelfdertijd een vx-ye dag op te nemen. En zo lag gisteren het gehele bedryf waar in totaal 2410 mensen werken volledig stil, daar ook het lagere per soneel van vele honderden niet aan de slag kon gaan. De Belgische luchtvaartmaat schappij „Sabena" zal met ingang van 6 april de lijn van New-York naar Brus sel doorti-ekken naar Moskou. Een woordvoerder van „Sabena" deelde mee, dat de reisduur tussen New-York en de Russische hoofdstad ongeveer 11 uur zal bedragen. De dienst zal worden uitge voerd met het straalverkeersvliegtuig Boeing 707. Een man en twee kinderen, die op een bergweg reden by Viege, Zwitser land, zyn omgekomen toen een stuk rots, dat door het warme weer was losgeraakt, op hun auto terechtkwam. STERK, KREUKHERSTELLEND, WASBAAR, PLOOIHOUDEND WOENSDAG Stadszaal (foyer)Zwitserse film avond Lls8one-Llndeman. 8 uur nam. Verbouwingsbazaar S.R.V. Njord, Hoge Morsweg 2 vanaf 4 uur nam. Voorschoten: Het Wapen van Voorschoten. Ledenvergadering Kon. Wll- helminaverenlging. 8 uur nam. DONDERDAG Ambachtsschool. Ledenverg. Ver. „De Ambachtsschool". 4.30 uur nam. Baptistenkerk (Oude Ryn): Film H. Kleibrink „Het lied der natuur". 8 uur nam. Churchillaan (hoek Corn. Schuytlaan) Eerste paal bouw Bejaardencentrum door wethouder Jongeleen. 11 uur voorm. Galgewater (salonboot Ursula). Bevol kingsonderzoek op T.B.C. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. In den Vergulden Turk. Ned. My. voor Nijverheid en Handel. Spr. mr. A. Seret „Uw bedryf ln de ogen van anderen". 12.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De tijd voorultT' door prof. dr. J. G. Bom- hoff. 8 uur nam. Stadszaal concert. Resli tlnon. Solist Alexander Unlnsky. 8 uur (grote zaal): Abonnements- sldentie-orkest o.l.v. Jean Mar- VOOR DONDERDAG 8 MAART 19<?0 Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.40 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V.d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, praatje. 11.15 Kamerork. 12.00 Orgel en trombone. 12 30 Land- en tulnb. meded. 12.00 Kamermuz. 1250 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 18.55 Beursbcr. 14.00 Blok fluit. sopr. en klavecimbel. 14.30 V.d vrouw. 14.45 Gram. 15.00 Anna Karenlna, hoorsp. 15.45 Lichte muz. 16.00 Van vier tot vijf 17.00 Gram. 17.15 Vd. jeugd. 17.45 Plano- spel. AVRO. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 V.d. jeugd. 18.45 Sportpraatje 18.55 Gespro ken brief. 19.00 V.d. kleuters. 19.06 Ga or eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20.5 Strijk kwintet. 20.45 Logboek 1949. 21.30 Muzikale lezing. 22.00 Dansmuz. 22.30 Nws. en beurs- br. v. New York. 22.40 Act. 22.55 Sportact. 23.05 Nieuwe gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II. 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram, 7.30 V.d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. hulsvr. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 V.d. zieken. 11.45 Gewij de muz. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Lichte muz. 12.25 V.d. boeren. J2.35 Land en tulnb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Ork. conc. 14.30 Avondrust, hoorsp. 15.05 Pianotrio. 16.00 Bijbbeloverdenklng. 16.20 Viool en plano. 17.00 V.d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Instr. kwint. KRO: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Accordeon- spel. 18.50 Soeciaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praat- Je. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 32.15 Perio diekenparade. 22.25 Gram. 22.30 Nws. 22.40 zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Documentair® film. 21.00—22.30 Oscar, blijspel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 339 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Gram. 17.15 Kritieken. 18.00 V.d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Gevar. progr. 21.00 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 Radio Link. 23.00 Ork. cond 23.45 Pari. over- z. 24.00 Nws. en weerber. 0.06—0.36 Ka mermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Gram. 13.80 Nws. en progr. v.d. arb. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 nws.) 14.45 V.d. kind. 15.00 V.d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 nws.) 16.45 Fanfare muz. 17.30 NWs. en Mrs. Dale's dagb. 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber.. nws., act. en ballades. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersengym. 21.00 Gevar progr. 21.30 Nws. en brleven- beantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.651.00 Nws. NordwestdeutSCher Rundfunk, 309m. 12.00 Lichte muz. 33.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.05 Fllmmuz. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.20 Die Bürgschaft. opera. 21.45 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Dans muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 14.05 Kamermuz. 16.40 Gevar. muz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 20.00 i Ork. conc. 22.30 Gram. 23.10 Gram 23.52— I 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. I 12.00 Amus. muz. 12.80 Weerber. 12.34 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. I 14.00 Schoolradio. 16.00 Koesen. 16.06 Franse I les. 16.21 Kamermuz. 16.45 Viool cello en plano. 17.00 Nws. 17.15 V.d. kind. 18.15 Gram. 18.20 V.d. soldaten. 18.50 Sportkron. I 19.00 Nws. 19.40 Dansmuz. 19.50 Praatje. I 20.00 Het land van de meisjes, operette. 22.00 Nws. 22.15 Radio-Universiteit. 22.55— 23.00 Nws. 1 484 m.:' 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.13 Belgische muz. 15.15 Koor zang. 15 30 Gram. 16.07 Idem. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.20 Piano-duo. 17.55 Gram. 19.30 Nws. 22.10 Vrije Tijd. 22.55 Nw». ZATERDAG Breestraat 19. Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Evang. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgracht) Avondgebed 7.15-7.45 uur nam. Tltus Brandsmalaan: Opening Jeugd honk Herv. Wijkgemeente, Boshulzerwljk. 3 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen .5.30 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" speelt „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. MAANDAG Schouwburg: K. en O.-Jubileumvoor stelling Albert van Dalsum „Sauls dood" door Haagse Comedle. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon. en feestdagen 2—4 uur BIOSCOPEN Trlnnon: „De blauwe nachtvlinder". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het beest ln de nacht", 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino: „Oorlog en vrede". 14 Jaar. Dage lijks 2.30 en ^30 uur. Verbouwingsbazaar S.R.V. Njord, Morsweg 2 vanaf 4 uur nam. Hoge Den Burcht (grote zaal): Feestavond Speeltuinver. „Ons Eiland". 7.30 uur nam. Galgewater (Salonboot Ursula): Bevol kingsonderzoek op T.B.C. 24.30 en 7 9.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Populair K. en O.-concert door R'dams Philharm. Orkest, olv. Eduard Flipse m.m.v. Hans Henke- mans. 8 uur nam. Lldo: Werkdagen :2.30, 7 en 2.30, Luxor: „De gebochelde" (Le Bossu) dagen :2.30, 7 en 9.1" - 4.45, 7 en 9.15 uur. A.l. .15 uur; zondag „Vyf poorten naar de hel". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.46, 7 en 9.15 uur. Studio. „Whisky als water" (Whisky Ga lore). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek „Tot 210^0der Mensch"elti"• Hooigracht 48. tel. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2