KEBO-MEX AARDBEVING IN MAROKKO: HONDERDEN SLACHTOFFERS Marconist kan tevreden zijn over het verloop van liet proces Agenda Uw griep kwijt QntÜjti/i/ii/ie Met een enkel woord DINSDAG 1 MAART 1960 AGADIR DOOR RAMP GETROFFEN Halve stad sou verivoest zijn en vrijwel alle verbindingen werden verbroken De Marokkaanse stad Agadir, 400 kilometer ten zuidwesten van Casablanca, is vannacht tegen 2 uur door een aardbeving getroffen. Er zouden honderden doden en gewonden zijn. De helft van het aantal huizen in de ruim 30.000 inwoners tellende stad zou verwoest zijn. De schade moet honderden miljoenen franken belopen. De verbindingen met de getroffen stad zijn verbroken. De Marokkaanse autoriteiten hebben vanochtend om 4 uur alle steden in het land gealarmeerd met het oog op het reddingswerk. Uit Casa- blanca, Rabat, Mogador en Safi vertrokken terstond ambulances. Voorts is een Frans vliegtuig met verscheidene artsen uit Casablanca naar de luchtbasis van Agadir, 5 km buiten de stad gezonden. Weer incidenten in Eerlij use corridor? Het Westen houdt nog steeds voet bij stuk (Van onze correspondent in Bonn) Van Westelijke zijde is gisteren mee gedeeld dat de Amerikaanse, Britse en Franse toestellen in do toekomst in de luchtcorridors tussen West-Duitsland en West-Berlijn hoger dan drieduizend meter zullen gaan vliegen. Daarmee zul len zij onvermijdelijk opnieuw in bot sing komen met de Russische opvatting, die zegt dat zulks „verboden" is. Men moet aannemen dat deze Weste lijke maatregel alleen voor militaire' vliegtuigen zal gelden. Immers, geen passagier zal nog van Frankfort, Bonn, Diisseldorf, Miinchen, Hamburg of een der buitenlandse luchthavens naar West-Berlijn willen vliegen, indien daarmee het risico zou zijn verbonden door Russische straaljagers te worden gehinderd. In de lijn van deze verwachting ligt dan ook de overeenkomst, die dezer da gen te Berlijn door de Franse lucht vaartmaatschappij Air France is geslo ten en waarbij de Air France de toe stemming kreeg om met haar straal- passagierstoestellen van het type Cara- velle naar Berlijn te vliegen onder de voorwaarde dat daarbij de 3000 meter hoogte niet zal worden overschreden. De Russen gaan ervan uit, dat het Westen zich vlak na de oorlog heeft verplicht in de luchtcorridors niet hoger te vliegen dan 30003300 meter. Eniger lei schriftelijke overeenkomst hebben de Russen totdusver niet kunnen tonen. Maar toen het vorige jaar Amerikaanse vrachtvliegtuigen van het type C-47 van Frankfort naar West-Berlijn vlogen op een hoogte van 5000 meter en dit van tevoren door de Amerikanen bij de luchtcontroledienst te Berlijn was aan gekondigd. waren de Russische straal jagers er bijzonder vlug bij om een luchtincident te veroorzaken. Zij doken op de Amerikanen af en naderden tot op dertig meter. Sedertdien hebben de Westelijke geallieerden zich blijkbaar steeds aan de 3000 meter-grens ge houden. Dat juist thans maand voor het bogin van de Parjjse topconferentie van Westelijke zijde bekend wordt ge maakt dat een akkoord over de 3000 m- grens niet bestaat, is een gevolg van het feit dat men geen handbreed wil toe geven aan de Russische eisen met be trekking tot Berlyn. Van Westelijke kant wordt hiermee te kennen gegeven dat men van enigerlei voor-concessie inzake Berlijn niet wil weten. Men staat ten aanzien van Berlijn op zijn volle rechten. Van Russische en vooral van Oostduitse zijde zal zeker fel ge ageerd worden tegen dit besluit. Te ver wachten valt dan ook dat bepaalde in cidenten in de luchtcorridors niet zul len kunnen uitblijven indien beide par tijen het, gelijk op 27 maart en 3 april 1959, tot gevaarlijke „proefvluchten" zullen laten komen. „Volkomen onzin" (Van onze correspondent in Bonn) Het Westduitse ministerie van Defen sie heeft beweringen van het Britse La gerhuislid Edwards over de eventuele aanleg van een Duitse raketteninrich- ting en een rakettenfabriek bij de Spaanse stad Bilbao als „volkomen on zin" betiteld. Bonn weet niets, maar dan ook niets van deze plannen af en men stelt hier ook geen enkele prijs op der gelijke Westduitse afschietplaatsen of fabrieken in Spanje. Ook weet men niets af van een contract tussen een Spaanse staalfabriek en het Krupp-concern te Essen. Men acht het te Bonn „voor meer dan onwaarschijnlijk" dat de firma Krupp, die steeds weer na 1945 heeft laten we ten, dat zij geen wapenopdrachten wil uitvoeren, thans plotseling fabrieken voor de bouw of de montage van raket ten zou willen bouwen. Daarmee zou Krupp koren op de molen van zijn cri tici werpen, die hem verwijten dat hij zijn concern opnieuw tot een der groot ste van Duitsland, ja van geheel West- Europa heeft gemaakt. De socialische afgevaardigde Robert Edwards, die tijdens de Spaanse bur geroorlog kapitein in de Internationale Brigade is geweest en algemeen door gaat voor iemand die uitstekend is geïn formeerd over wat er in Spanje ge beurt, verwekte gisteravond in het La gerhuis een nieuwe sensatie door zijn bewering dat op dit ogenblik in Spanje geleide projectielen voor liet Westduitse leger worden vervaardigd en daar op geslagen. Vorige week veroorzaakte Ed wards een schok in het Lagerhuis door zijn bewering, dat onderhandelingen in een vergevorderd stadium verkeren voor de bouw van een raketinrichting in Bilbao. Wat deze laatste kwestie betreft ver klaarde de Britse minister van Buiten landse Zaken Selwyn Lloyd gisteren dat hij zowel van de Westduitse als van de Spaanse regering de categorische ver zekering heeft ontvangen, dat dit niet waar is. Edwards zei nu. dat even buiten Bil bao een dochteronderneming van I. G. Farben op dit moment geleide projec tielen maakt, deze opslaat voor het Westduit-se leger en ze reeds vele maan- Jen aan het Spaanse leger levert. Ed wards voegde eraan toe dat hij Selwyn Lloyd alle bijzonderheden hierover zv? verstrekken. Deze zal een onderzoek in stellen. Chessman schreef een lange brief aan gouverneur Brown De terdoodveroordeelde Amerikaan Chessman heeft in een brief van negen tien kantjes aan de gouverneur van de staat Californië, Brown, aangeboden in de gaskamer van San Quentin te ster ven indien zijn dood de wetgevende raad van Californië in staat zal stellen de doodstraf af te schaffen. De raad is maandag te Sacramento op verzoek van Brown bijeengekomen om over afschaffing van de doodstraf te spreken. Chessman schreef begrepen te hebben dat hij het grote struikelblok is op dc weg die naar afschaffing van de zwaar ste straf leidt. „Ik overdrijf niet als ik zeg, dat ik met vreugde tienduizend maal in de gaskamer zal sterven indien dat het hart en de ziel van degenen die onze wetten maken, kan verlichten", aldus de terdoodveroordeelde. Verder zegt hij in zijn brief, dat de woorden waarmee hem werd meegedeeld dat de voltrekking van zijn doodvonnis andermaal was uitgesteld, op zachte toon werden uitgesproken, maar ze had den bij hem de indruk gewekt van een donderslag in een keldergewelf. „Propaganda" In ambtelijke kringen te Washington beschouwt men een uitlating van Kroesjtsjef in Djakarta („dat de Azia tische landen ook op een topconferentie vertegenwoordigd moeten zijn") als pro paganda. Men is van mening, dat de vertegenwoordiging van landen, die niet rechtstreeks verantwoordelijk zijn voor de toekomst van Duitsland, de zaak nodeloos ingewikkeld zou maken. BRAND IN KON. INSTITUUT VOOR DE MARINE Gisteravond is brand uitgebroken in het Koninklijk Instituut voor de Ma rine in Den Helder. De zolders, bene vens de voor- en de linkerzijkant zUn uitgebrand. De marine-beroepsbrandweer was twee minuten na het alarm ter plaatse, later bijgestaan door de gemeentebrandweer. De brand was om één uur geblust met zo weinig mogelijk waterschade. De adelborsten behoeven niet naar huis te worden gezonden, doch kunnen hun studie voortzetten. De vermoedlijke oor- i zaak is kortsluiting. Het onderzoek zal vandaag worden voortgezet. KINDEREN UIT BRANDENDE WONING GERED (Speciale berichtgeving). In een woning aan het Burgemeester Hoffmanplein te Rotterdam heeft gister morgen een felle brand gewoed. Drie kinderen konden uit de vlammen worden gered. Mevrouw van Kwawegen was naar het souterrain gegaan om enkele werk zaamheden te verrichten. Boven in de achterkamer bevonden zich drie van haar acht kinderen. De overigen waren naar school. In een ledikantje lag een 15 maanden oude baby. Verder waren thuis een 3-ja- rig dochtertje en een 5-jarig zoontje. Het is vrij zeker dat het jongetje een doosje met lucifers uit een schort van zijn moe der heeft gehaald en ermee heeft ge speeld. Toen mevrouw Kwawegen boven kwam zag zij tot haar grote schrik grote vlammen. Zij rende naar buiten om in een winkel de brandweer te bellen. Bu ren redden de baby. De oudere kinderen waren zelf naar buiten gelopen. Met zes stralen heeft de brandweer, die middelalarm had gemaakt, het vuur dat danig had huisgehouden in de wo ning, geblust. Advertentie 14 DAAGSE AANBIEDING 1 STIFTHOUDER f. 1.95 12 POTLOODSTIFTEN 1.8 mm. f.0.75 3 STUKJES COMBINATIEGUM voor inktpotlood f. 0.45 Tezamen f. 3.15 TOT 15 MAART f. 2.60 Advertentie Transparante kleurlak van Ceta-Bever HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN. Warmste schrikkeldag van deze eeuw Het K.N.M.I. deelt mede: De afgelopen drie wintermaanden december, januari en februari zijn alle aan de warme kant geweest. De gemid delde temperatuur van dit tijdvak be droeg te De Bilt 3.4 graden Celslus tegen 2.2 graden normaal. Het was de zachtste winter sedert die van 1956/57 toen de temperatuur ge middeld 4.7 graden bedroeg. De laatste twee dagen van februari brachten het zachtste weer, 29 februari was daarmede de warmste schrikkeldag tot dusver in deze eeuw. In De Bilt vroor het op 32 dagen tegen op 42 dagen normaal. Behalve over het algemeen zacht was het weer ook veelal somber. In De Bilt werden 153 uren zonneschijn geregis treerd tegen 175 uren normaal. De hoeveelheid neerslag bedroeg ge middeld over het gehele land ongeveer 180 mm, tegen 162 mm normaal. Aan de kust zijn de grootste hoeveelheden gevallen. Het was ongeveer even nat als in de winter van het vorige jaar. In De Bilt heeft het op 20 dagen ge sneeuwd tegen op 14 dagen normaal. Goede lioop op verklaring van onschuld (Van onze Amerikaanse correspondent) kunnen verklaren. De getuigen die de VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Muzikale quiz (Om 19.05 Paris vous parle). 19.50 Act. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Instrum. kwartet. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Kerkorgelconc. 23.00 Criminele cau serieën. 23.15 Carnavalsprogr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Kaarten op tafel, gespr. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.00 SUS-actle. 21.30 Promenade-ork. en sol. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwelijk, lezing. 22.50 Gram. 23.30 Radlophilharmonisch ork. 23.55- 24.00 Nws TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmrep. 20.45-22.15 Speelfilm. Drie doden bij een autobotsing te Sneek Gistermiddag omstreeks half twee is in het dorpje Jutrijp bij Sneek (Fr.) op de Rijksweg AfsluitdijkHeerenveen een zeer ernstig ongeval gebeurd, waar bij drie mannen uit Noord-Holland wer. den gedood en één zwaar gewond. Op onverklaarbare wijze reed een per sonenauto waarin vier mannen waren gezeten, een aankoopcoanmissie van stieren, recht op een tegemoetkomende vrachtauto uit Oosterend (Fr.) in. De klap kwam zo hard aan dat de perso nenauto een heel eind terug stuitte en in brokstukken uiteen viel. Nadat de heer J. Kout uit Warder uit de brokken was bevrijd en zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis in Sneek was vervoerd, konden de andere drie be vrijd worden. Zjj moeten op slag zijn gedood. Het zijn de heren J. Ruiter uit Wüdewormer, M. Band uit Oudendijk en P. Hitjens uit Middelie. De ravage op deze hoofdverkeersweg was zó groot dat het verkeer tussen Hommerts en Sneek moest worden omgeleid over het stadje IJIst. Advertentie Men weet natuurlijk nooit wat de jury zal doen, doch men kan zich voorstel len, dat Van Rie na de zitting van gis teren goede moed zal hebben dat hij onschuldig zal worden verklaard. Vooral het feit dat de rechter als zijn mening uitgesproken heeft, dat een groot dcei der getuigenverklaringen absoluut niet essentieel was geweest, moet voor de juryleden een aanwijzing zi'n dat zij de beklaagde niet lichtvaardig schuldig Advertentie Betonwerker overleden na ongelukkige val (Van onze Haagse redactie) Een bijzonder ongelukkige val van een hoogte van 70 centimeter heeft het leven gekost aan de 34-jarige betonwerker A. C. v. d. Ende uit Rotterdam. Deze stond op een verhoging bij een bouwwerk te Den Haag om aanwijzingen te geven aan een kraanmachinist. De kraan bleef op eens steken, waardoor een stuk ijzer er uit viel. De betonwerker zag het aan komen en sprong opzij. Hij viel echter zó ongelukkig op een betonnen vloer, dat hij letsel aan het hoofd en de rug opliep. Hij werd naar het ziekenhuis Westeinde en later naar de Ursulakliniek te Wassenaar gebracht, waar hij is over leden. maagklachten? ^'ssc^len 2e'k' reeds A maanden of jaren? Neem dan geen lap. "VI middel, dat U slechts |Xj tijdelijk helpt en dat U dus moet blijven inne men, doch STOMABRAS dat een blijvende ver betering brengt. aanklagers hebben doen optreden zijn er allerminst in geslaagd het bewijs te I leveren dat Van Rie Lynn Kauffman I vermoord heeft. Voor de verdediging was het een groot voordeel dat dokter Helpern, een zeer bekend en ervaren deskundige uit New York gelijk gemeld de overtuiging toegedaan was dat het lichaam van Lynn verwond is geraakt door een val in het water. „Naar mijn mening", aldus Helpern, „waren haar verwondingen niet het ge volg van slaan of trappen". Dokter Luongo, een specialist uit Boston, was naar bekend een te gengestelde mening toegedaan, doch Helpern staat bekend als een man met grote ervaring op dit gebied. De rechtszitting van gisteren was reeds om drie uur afgelopen. Rechter Murray was van oordeel dat zowel de aanklager als de verdediger hun tijd hard nodig hadden voor de voorberei ding van hun samenvattingen, die men vandaag kan verwachten. Dan zou eventueel nog meer bewijs materiaal naar voren gebracht kunnen worden, doch indien zich geen grote verrassingen voordoen kan Van Rie te vreden zijn over de gang van zaken. Waarschijnlijk zal de jury vandaag om haar oordeel worden gevraagd. Hoe veel beraadstijd de juryleden nodig zullen hebben is tevoren nooit te bezien. BINNEN (LN UUR.,.. VOOR WOENSDAG 2 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en rep. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.55 V. d jhuisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 RVU: De moeilijkheden mn de oosterse en van de westerse mens op beschavingsgebied, d. G. Thole Deishui zen. Derde lezing. 11.30 Gev. progr. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. en tentoonsüellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugd- concert. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 Orgelspel. 17.20 Pólitiekapel. 17.50 Regeringsuitzending Jeugduitz.De brievenbus gaat open, correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gr. 18.30 RVUElektronenimicroscoipde (tech nisch) door prof. dr. Ir. J. B. Le Poole. 19.00 V. di. kleuters. 19.10 Een koninkrijk voor een huis, toespraak. 19.25 VARA- varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.40 Doctor Julius Maniger zélf, ihoonsp. 21.20 Cello en pianio. 22.00 Jazzmuz. 22.20 Keuren en kiezen, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 23.15 Muzikale lezing. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.OB. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiiokrant. 8.35 Gr. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst 11.00 Gevar. progr. 12.15 Gitaarens. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Blaasork. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Met Pit op pad. 13.25 Metropole ork. 14.00 Gr. 15.25 Pia-noreoitai. 16.00 V. d'. jeugd. 17.20 Pia norecital. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. NCRV: 18.15 Spectrum van het chris telijk organisatie- en verenigingsleven, lezing. 18.30 Leger des Heilskwartder. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pia norecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koper - ork. en solist. 20.10 Omr.ork. en solist. 21.20 Geef ze de ruimte, forum. 21.40 Gr. 22.00 Geestelijke liederen. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Mil .ork. 23.30 Platenndeuws. 23.55—24.00 Nws. (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) La Cumparslta (Rodriguez), Orkest Ma- lando; Oggi son felice (Plnchl), Johnny Banjo (Danpa), Van Wood; Noche de estrellas (Malando), Orkest Malando; Tre guagllune e 'nu Mandullno (Carosone), Nene' e pepe' (Carosone), Sextet Renato (Mores), Orkest Ma lando: Tua (Malgonij, Wllly Albertl; Nel dipinto dl blu (Migliaccl), Willy Al bert!; Adios muchacnos (Sanders), blu i Mou- prlntemps, eune f 111e a la Fran- BINNENLAND Van 4 tot 9 maart a.s. zal hst Noorse opleidingsfregat „Haakon VII" (plm. 1800 ton) een niet-officieel bezoek bren gen aan Den Helder. De commandant is de kapitein-luitenant ter zee Breirem. De bemanning bestaat uit 13 officieren. 28 onderofficieren, 48 leerling-onderofficie ren en 90 manschappen. Op 9. 10 en 11 oktober 1960 zal op initiatief van de heer Ger Greijn te Gre- venbicht, organisator van allerlei con gressen en naar aanleiding van sugges ties van verschillende zijden, te Valken burg (L.) een eerste Europees congres van Carnavalsprinsen en -vorsten met hun gevolg georganiseerd worden. Met de organisatie hebben zioh belast de Carnavalsverenigingen in Valkenburg en Grevenbicht. Met ingang van 1 maart 1960 is aan de heen* Jan Brussen op eigen verzoek eervol ontslag verleend als assistent der dirigenten van het Concertgebouworkest. Zulks in verband met zijn benoeming tot dirigent en artistiek leider van het Over ijssels Filharmonisch Orkest. Met ingang van diezelfde datum is tot assistent dei- dirigenten van het Concertgebouworkest benoemd de in Boedapest in 1932 gebo ren Peter Erös. In het geheel gemoderniseerde pand aan de Prinses Mariestraat te Den Haag heeft de heer H. Penninkhof, voorzitter van de Stichting Vakopleiding in het Kappersbedrijf, gistermorgen de eerste dag vakschool voor kappers in Nederland geopend De luchtpostsluitangen bestemd voor de opvarenden van HM jager Limburg zijn vastgesteld op: 2 maart, 10 maart, 16 maart en 21 maart (alle te 13 uur). Voor de opvarenden van HM fregat Evertsen: 3 maart te 9 uur; 9 maart te 15 uur; 16 maart te 10 uur; 18 maart te 13 uur en 26 maart te 16 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn p.a. Am9ter- dam-OS-Marine. De jaarlijks 3 Vrije Universiteitsda gen zullen voor het eerst in de geschie denis van de tachtigjarige Universiteit in Deventer worden gehouden en wel op 6 en 7 juli as. in de Stadsschouwburg aldaar. Op de Rijksweg bij Castricum is gistermorgen een 30-jarige Haagse be stuurder van een motor met zijspan op een uit de richting Alkmaar komende vrachtauto ingereden. Hierbij werd diens echtgenote, due met haar 3-jarig doch tertje in het zijspan zat, op slag gedood. De bestuurder van de motor en zijn dochtertje werden met ernstige verwon dingen in een ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. De bestuurder van de vrachtauto liep een shock op. De hoofdredacteur van het Antil liaanse blad „Beurs- en Nieuwsberich ten", de heer Max van Gijn. heeft zater dag zijn functie, die hij negen maanden heeft vervuld), neergelegd. De heer Van Gijn komt naar Nederland terug. De di recteur van „Beurs- en Nieuwsberich ten", de heer Boer, zal nu tevens als hoofdredacteur optreden. Tengevolge van een verkeersonge val te Biak (Ned. Nieuw-Guinea) is za terdag j.l. de luitenant ter zee van de technisch dienst der derde klasse, R. E. van der Meer, dodelijk verongelukt. Lui tenant ter zee Van der Meer was 27 jaar oud en ongehuwd. Het slachtoffer was afkomstig uit Apeldoorn. De Nederlandse Organisatie voor Zuivei--wetenschappelijk Onderzoek 'heeft de redactie van „Trivium", bestaande uit prof. dr. J. Wille, prof. dr. W. J. H. Ca- ron en prof. dr. G. Kuiper, een subsidie verleend voor het bewerken van Monta- nus' „Bericht van een nieuwe konst ge- naemt de spreeckonst". BUITENLAND Amerika heeft Cuba laten weten, dat het bereid is de meningsverschillen te bespreken, maar niet op de door Cuba gestelde voorwaarde. Cuba wil de belofte dat Amerika geen maatregelen tegen Cuba zal nemen zolang de besprekingen aan de gang zijn. In een Amerikaanse nota wordt premier Castro uitgenodigd langs diplomatieke weg van gedachten te wisselen over tijd, plaats en agenda voor een conferentie. Een woordvoerder van het Finse observatorium in Sodankyla heeft maan dag de berichten tegengesproken, dat de grootste Russische raket basis voor aan vallen op de VS op 2 februari door een enorme ontploffing getroffen is. Hij zei. dat het observatorium op die da tum een aardbeving had geregistreerd, waarvan het epicentrum waarschijnlijk in Rusland lag. maar dat deze schok niet veroorzaakt is door de ontploffing van een raket of kernwapen. De politie van Illinois heeft bij Thomson aan de Mississippi in een ge heel ingesneeuwd huis de lijken gevon den van een echtpaar en zes kinderen, die een week geleden allen griep kregen en in hun bedden doodvroren. In de kel der vond men een nog levende, maar uitgehongerde hond. De Nederlanders roken gemiddeld de meeste sigaren van alle volkeren, al dus blijkt uit een studie van de West duitse sigarenindustrie. De consumptie per hoofd der bevolking in Nederland is 105 sigaren per jaar. tegen West-Duits- land 87, België en Luxemburg 84, Frank rijk 12 en Italië 8. In tegenwoordigheid van de Belgi sche minister voor Kongo en Roeanda- Oeroendi, De Schrijver, is te Brussel tussen vertegenwoordigers van de Ba- loeba- en de Loeloeastam een akkoord gesloten, dat een einde moet maken aan de stammenstrijd in het gebied van Loeloeaburg. Overeengekomen is, dat met het oog hierop de stad in drie of vier gemeenten zal worden ver deeld. De voorzitter van de Italiaanse Se naat, Cesare Merzagora, is afgetreden, Merzagora (onafhankelijk) had kort na da ontslagaanvrage van de Italiaanse regering kritiek geoefend op het stelsel van extra-parlementaire kabinetscrises waardoor het parlement tot een orgaan zonder stem en gewicht degradeert op de belangrijkste ogenblikken van het Italiaanse politieke leven. In dezelfde rede had hij gewaarschuwd, dat de Ita liaanse politiek op de gevaarlijke weg was en sprak hij over corruptie in het politieke leven. De Indiase minister van Financiën Desaii, heeft maandag de begroting bij het parlement ingediénd. Ongeveer 28% der uitgaven zijn bestemd voor de de fensie, die elf procent meer dan vorig jaar bedraagt. De verhoging van de de fensie-uigaven is vooral nodig „tegen de achtergrond van de huidige bedreiging van onze grenzen", aldus de minister die nog meer gelden zal vragen indien de omstandigheden hem daartoe nopen. Admiraal Robert L. Dennison heeft maandag de functies van admiraal Je rauld Wright als opperbevelhebber van de NAVO in het gebied van de Atlan tische Oceaan en opperbevelhebber van de Amerikaanse vloot in dit gebied over genomen. Voor de achtste keer in een jaar tijd is een ohef van de veiligheidsdienst in een Russische republiek vervangen. De „Prawda van het Oosten" schrijft, dat A. P. Bezof, chef van de veiligheids dienst in Oezbekistan, van zijn functies is ontheven en vervangen is door Nai- moetsjine. Zijn opvolger is lid van het centraal comité van de communistische partij en van het politieke bureau in Oezbekistan. De wervelstorm die het afgelopen weekeinde het Brise eiland Mauritius in de Stille Oceaan heeft getroffen, heeft die helft van de huizen van de hoofdstad Port Louis vernield of zwaar beschadigd Van Ceylon is de Britse kruiser Gam bia met hulpgoederen naar het eiland vertrokken. In Londen vertoeft op het ogenblik een depuatie van ministers van Mauritius, die financiële hulp komen vragen wegens een wervelstorm, die de vorige maand grote schade op het eiland heeft aangericht. DINSDAG Aula Ulo-school (Asserstraat): Verkoop- middag en -avond bouw Vredeskerk. 4-10 uur nam. 't Boshuis: Verkoopmiddag t.b.v. herv. Boshulzerwljk. 26 uur. (eventueel ook van 79 uur nam.) Hotel Central: Ledenverg. Broederschap van oud-padvinders (-sters). 8 uur nam. Lakenhal: Receptie 100-Jarig bestaan „Leidsch Dagblad". 35 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. F. L. Bastet „Een onderaardse ruimte ln Rome uit de tijd van Tiberius". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling. Opv. „De Dolleman". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Gerzon's baby- en positiekledingshow. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Galgewater (salonboot Ursula) Bevol kingsonderzoek op t.b.c. 9.30-12.00 uur voorm. en 2-4.30 uur nam. Stadszaal (foyer): Zwitserse film avond Lissone-Lindeman. 8 uur nam. DONDERDAG Ambachtsschool. Ledenverg. Ver. „De Ambachtsschool". 4.30 uur nam. Baptistenkerk (Oude Rijn): Film H. Kleibrink „Het lied der natuur". 8 uur nam. Churchlllaan (hoek Corn. Schuytlaan): Eerste paal bouw Bejaardencentrum door wethouder Jongeleen. 11 uur voorm. Galgewater (salonboot Ursula). Bevol kingsonderzoek op T.B.C. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uur nam. In den Vergulden Turk. Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Spr. mr. A. Seret „Uw bedrijf in de ogen van anderen". 12.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De tijd vooruit door prof. dr. J. G. Bom- hoff. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert. Residentie-orkest o.l.v. Jean Mar- tlnon. Solist Alexander Uninsky. 8 uur nam. VRIJDAG Galgewater (Salonboot Ursula): kingsonderzoek op T.B.C. 24.30 9.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit Is Japan" Werkd 104 uur: zondags 14 uur (tot 28 fe bruari) BIOSCOPEN Trianon: „De blauwe nachtvlinder". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het beest ln de nacht". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. kest Malando; Le cirque )Ferré), loudll; C'est aulourdhul (Roche), Aglaé; La J< ge (Ferré), Mouloudjl; w temps (Trenet), Orkest Norrie Paramor; Bal de Vlenne (v. Dam), Yvette Glraud; Julie la rousse (Lafforque), Philippe Clay; La marche des gosses (Arnold), Yvette Glraud; My first romance (Glraud), Or kest Norrie Paramor; Litanies pour un retour (Brei), Jacques Brei; Mimi Plnson (Hebey), Aglaé; II peut pleuvolr (Brei), Jacques Brei; Ramona (Wayne), Orkest Edmundo Ros; I'd love to come home to you (Kearney); That's my heart strings (Reis), Michael Holliday; Gallahan's mon key (Spear), Orkest Norrie Paramor; Go on by (Hamblen), Hernando's hideaway (Adler), Alma Cogan; Why do I love you (Kern), Orkest Norrie Paramor; Sweet and gentle (Thorn), Edmundo Ros, Julie Dawn: Sunshine and olé (Parker), Ed mundo Ros; Taking a chance on love (Duke), Orkest Norrie Paramor; Too old to cut the mustard (Carlisle), Red Foley. Ernest Tubb; I'm tired (Price), Webb Pierce; Walkin' after midnight (Hecht, Patsy Cllne; Goodnight Irene (Ledbetter), Red Foley, Ernest Tubb; Across the Alley from the Alamo (Greene), Hank Thomp son and his Brazos Valley Boys; Prosperi ty special (Thompson) Don't get around much anymore (Ellington), Hang your head in shame (Nelson), String of pearls (Gray), Don't be that waj (Goodman), Casino: „Oorlog en vrede". 14 Jaar. Dage lijks 2.30 en 7/30 uur. Lido: „De gebochelde" Werkdagen :2.30, 7 en 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: Jaar. Werkda"gen: 2.30, 7 en 9.15 uur. ZiUf r~ (Le Bossu). 9.15 uur; zondag „Vijf poorten naar de hel". Verkdagen: 2.30, 7 en 9.15 ur Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio. „Whisky als water" (Whisky Ga lore). 14 jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek „Tot hulp der Menschnëld", Hooigracht 48. tel. 21060. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of Hank Thompson and hls Èrazos Valley Boys: I gave my love a cherry. The rovln' gambler. Careless love, Eddy Arnold; Cor ky (Borland), Bugler's lament (Nichols), Orkest Red Nichols. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30— 17.40 Int. jeugdjoum. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Rep. 20.30 Film- en toneelnws. 21.00 Televitrine. 21.20 Po litie-documentaire. 21.50 De schuilplaats, t.v.-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoobadio. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. muz. 14.40 Gram. 15.00 School radio. 16.00 en 16.30 Hoorsp. 17.00 Ves pers. 17.45 Progr. v. d. oudere luisteraars 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.35 Dansmuz. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain Quiz. 21 00 Ork. cone. 22.00 Nws. 22.15 Discus sie. 23.00 Gram. 23.15 Wetensch. overz. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en samenzang. 14.00 Gevar. progr. en nws. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw (Om 15.30 nws.). 16.00 Verz.pr. (Om 16.30 nws.). 16.45 Liohte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagb. 17.45 Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weer ber., nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoor spel. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. en verz.progr. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. nvuz. (Om 0.30 nws.). 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. - 12.00 Gevar muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork.- conc. 16.05 Ork.oonc. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.35 Volksmuz. 20.50 Zang recital. 21.45 Nws. 22.10 Recital (verv.) 24.00 Nws. 0.10 Gevar .muz. 0.30 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Intern, solisten. 15.10 Franse muz. 15.55 Gevar muz. 22.30 Gram. 23.10 Nwe gram. 23.40 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. (Om. 12.30 Weer ber 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 O: 14.00 Schoolradio. 14.45 Fragm. uit eer. Bulgaarse operette. 15.10 Ccaiservatoriu conc. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.20 Conc. (verv.) 16.50 Piano, celes a en slagwerk. 17.00 Nws. Blazersens. van België. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmo- raal en filosofie. 18.20 V. d .sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse lie deren. 20.00 Gram. 20.30 Gram. 21 3r Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Litterai: - kron. 22.30 Gewijde muz. 22.5523 C Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m. 12.02 Lichte muz. 12.45 Grarr 13.00 Nws. 15.30 Gram. 16.07 Idem. 17.0: Nws. 17.10 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.30 specialist (of diens waarnemers), bel op Nws. 20.00 Hoorsp. 22.10 Volksdansen en dokterstelefoon 22222. zang. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2