PA6' Welterusten Verwondingen van Lynn Kauffman veroorzaakt door val in water Kerkelijk Leven ^ateinool Mei een enkel woord GRIEP AKKERTJES Ageuda MAANDAG 29 FEBRUARI 1960 Boeketje kleinkunst (Van onze t.v.-medewerker) Het zat zaterdagavond allemaal nogal goed. Daar was in de eerste plaats ein delijk uit Squaw Valley liet verslag van de kür gekomen, waarop we Joan, Sjoukje en Carol Heiss achter elkaar be wonderen konden. Verder was er een dramatische valpartij bij het snelrijden, waardoor een lieftallige Poolse zich op het laatste moment het goud zag ont gaan. Het journaal bood ook wat we er van verwachtten: foto's van de Britse romance en dan tenslotte volop carna val. Het terrein was voor de NCRV dus wel geëffend. Nu ging het erom, of ze het daar in Bussum waar konden ma ken, het produceren van een amuse mentsprogramma, dat niet te licht en toch ook niet te zwaar mocht zijn. Dat is dan wonderwel gelukt, zonder dat al te veel concessies behoefden te worden gedaan. Fien de la Mar opende met een met veel zorg gekozen en voorbereid num mer van de grote naar de kleine k, waar in vooral opviel met hoeveel gemak (en dus groot talent) ze de moeilijke, maar superieure tekst van Hella Haasse bracht die handelde over de drie circusvrouwen. Zoiets kan alleen een vrouw, die naast haar gaven over een grote acteurserva ring beschikt. Zij, die bevreesd waren, dat de rest van het programma als een anti-clii .ax zou moeten verlopen, kre gen ongelijk, want het muzikale boe ketje was fleurig en smaakvol samen gesteld en werd adequaat uitgevoerd. De toewijding, waarmee geconcerteerd verd, had iets ontwapenends, argeloos, maar toch op niveau. Ook aan de samenstelling en presen tatie van „Scherzo" was veel zorg be steed. Noortje de Vries droeg een vrien delijk miniatuurtje bij. Zij bleek terecht een plaats in de rubriek „Jong talent" gevonden te hebben. Hetzelfde geldt voor Marijcke van der Eist, die het befaam de klokkennummer met verve bracht. Jammer, dat de regie daarbij zo onrus tig was. Er was al tussen de bedrijven door een flits van Joeke van der Valk opge vangen. We wisten, dat ze zingen kon, we kenden haar als actrice. Ze geniet bovendien een grote populariteit. Maar we waren toch werkelijk verrast te kun nen vaststellen, dat ze met een prach tig» tekst van Ernst van Altena en een talentvolle begeleiding van Enrico Neck- heim moeiteloos op Internationaal ni veau haar nummer bracht. Een veelzij dig artieste! Herbert Joeks had zijn dag bepaald niet, maar wel een zeer magere tekst. De Mesquita wist nieuwe vaart in zijn num mer te brengen door nieuw bloed, dat Roland Wagter leverde. Hans Kaart be handelde zijn optreden een beetje ter loops, waardoor hij weinig indruk maak te, behoudens dan, dat iedereen toch wel erg blij moest zijn, dat hij er was. Enny Mols speelde tegen zichzelf door de af wisseling van levend optreden en film shots. Slim in elkaar gezet en luisterrijk gedaan. De bijdrage van Jelle de Vries was niet bijzonder indrukwekkend, maar de zwakke punten mogen ons er niet van weerhouden de NCRV te prijzen voor haar bijzonder gevarieerd, met veel smaak en kostelijk talent in elkaar ge zet zaterdagaiitoAdamusement. Het lijkt of men steen voor steen lospeutert uit de muur van behoudzucht, die zo lang een beschutting vormde voor de middel matigheid, zo lang een barrière voor een doorbraak naar een beter niveau. Kijken, denken en lachen De VARA had het beste beentje voor gezet om er een boeiende zondagavond van te maken. Daar was in de eerste plaats de ge zellige kout van dr. Van Egeraat, die aantoonde waarom de vakantieganger niet bekocht uitkomt als hij naar Vlaams-België zijn schreden of voertuig richt. Het was een warm pleidooi, schoon geïllustreerd door een man, die qua aard en instelling dacht staat bij het land en zijn volk, dat hy aanbeval. Vanuit zijn woonplaats UI venhout is het dan ook maar een klein stapje en dat zal hij ook tijdens weekeinden nog al eens nemen. In het film-venster probeerde Jan Blokker een indruk te geven van het getover in de snijkamer, waar de films worden gemonteerd. Hij hing zijn ver haal op aan Eisenstein's „Iwan de Ver schrikkelijke", waarvan nu eindelijk het tweede deel in circulatie komt. De uitvinder van de filmtaal kreeg wel het volle pond. Er werd zelfs een kleine scène gespeeld, die volledig onschuldig was, maar waaruit een poging tot moord werd geconstrueerd. Hieruit bleek (al werd het niet met zoveel woorden ge zegd), dat deze taai zich ook best leent voor het verkopen van leugens. Het geniale vakmanschap van Elsenstein kwam wel duidelijk tot uiting. In de actualiteitenrubriek was veel en goed werk gemaakt van de actie „Doe open" ten behoeve van de vluchtelingen, die in West-Duitsland op een mens waardiger bestaan wachten. Een jonge aanpak van een groot probleem, waar mee jonge mensen werden aangespro ken. Er werd heei wat te denken gege ven, waaruit zeker een intensieve jeugd- actiè zal groeien. In het artiestencafé was het helemaal niet ineens lachen en brullen geblazen, want eerst werd aan Dora Paulsen ge legenheid geboden Nelson's „Are de Triomphe" te brengen. Zij deed het op »en superieure manier. Gelardeerd met iet koddige gesnap van Carmiggelt kwam Jan Oradi verrassen met een imi tatie van sportjournalist Aad van Leeuwen. Een kostelijke persiflage, die vooral ook visueel door regisseur Erik de Vries werd uitgebuit. Na nog wat meer gedoe en gedaas, kwam de ver rassing van de avond, van de week, van de maand misschien wel in de hoogst eigen persoon van Wim Sonneveld, die nu eens eventjes liet zien hoe een een- mansshowtje kan worden op- en uitge bouwd. Hij deed het bijzonder geraffi neerd en wist een oud grapje over de wachtkamer van een militair keurings arts zo vakkundig en verrassend te brengen, dat de hele blote verzameling acceptabel werd voor waarschijnlijk het grootste deel van het kijkerspubliek. En dat uitsluitend en alleen, omdat met Kunt U niet slapen door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Togal verdrijft snel en afdoende die pijnen en U slaapt daardoor weer rustig de gehele nacht. Togal kan baten waar andere midde len falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoch. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.88 durf, maar ook met beperking de be lachelijkheid van bepaalde situaties werd uitgebuit tot op het bot. Sonneveld werd echt in het zonnetje gezet, want compère Kronkel bleef ver der achter de schermen. Sonneveld maakte zijn talent waar en de ereplaats, die hem werd ingeruimd, was volkomen verdiend. Het was een goed gecomponeerde avond, die met veel zorg werd gebracht en een climax vertoonde, die de glim lach nog deed voortduren, toen het scherm al lang in duister was gehuld. Prins Bemhard in Kartoem Prins Bemhard is gisteren te Khar toem aangekomen. Hij brengt daar een tweedaags officieel bezoek. Op zijn pro gramma staan ontmoetingen met de president van de Soedan Abboud en de minister van financiën Sayed Ahmed- Prins Bemhard zal semi-officiele be sprekingen over economische samen werking tussen Nederland en de Soedan houden. In Algerije sneuvelden in vijf jaar 13.000 Fransen Bij de operaties tegen de Algerijnse opstandelingèn in Algerije zyn tussen oktober 1954 en 1 november 1959 in to taal circa 13.000 Franse militairen ge sneuveld, zo heeft het ministerie van het Leger zaterdag in Parijs bekendge maakt. Dit getal omvat dus niet de slachtoffers van het vreemdelingenle gioen. Politiedokter Helpern Dr. Milton Helpern, chef van de dienst voor geneeskundig onderzoek van de stad New York. heeft zaterdag op het proces te Boston tegen de Neder landse marconist onder ede verklaard, dat naar zijn mening mevrouw Lynn Kauffman niet was geslagen voor zij op 18 september j.I. in de haven van Boston verdronk. Volgens hem was zij in leven en bij kennis toen zij over boord viel. Dr. Ilelpems getuigenis staat lijnrecht in tegenspraak met de ver klaring van dr. Luongo, van de genees kundige dienst in Boston, die de vorige week zaterdag als zijn mening gaf dat mevrouw Kauffman wel geslagen was voor zij verdronk. Dr. Helpern. die ip zijn lange loop baan meer dan 30.000 lijkschouwingen heeft verricht, is niet zelf bij de lijk schouwing van mevrouw Kauffman ge weest. Haar stoffelijk overschot was reeds gecremeerd voor hij als deskun dige in de zaak werd gemengd. Hij heeft echter alle gegevens van de lijk schouwing ter beschikking gehad. Vol gens hem zijn de verwondingen hoogst waarschijnlijk het gevolg van een val in het water en niet toegebracht door slaan of schoppen. Hij wilde niet zeg gen of mevrouw Kauffman mogelijk zelfmoord had gepleegd. Wei zei hij dat de hersenbloedingen die geconstateerd waren, niet noodzakelijkerwijs tot be wusteloosheid hadden behoeven te lei den, zelfs niet als men zou aannemen dat zij voor het overlijden waren ver oorzaakt. Dr. Helpern kreeg zaterdag het woord nadat de marconist in de afgelopen drie dagen zelf aan het woord was geweest. De aanklager, McAuliffe, vroeg aan dr. Helpern: „U sluit de mogelijkheid dat de overledene in het water werd ge gooid toch nie/t uit, is het wel?" Dr. Helpern antwoordde: „Ik heb niet willen beweren dat ik wist hoe de val plaats vond". Op de vraag of de verwondingen die aan het hoofd van mevrouw Kauffman waren geconstateerd, van een val af komstig konden zijn, antwoordde hij voorts dat dit zeker het geval kon zijn. Toen daarop McAuliffe vroeg, of zij ook konden zijn ontstaan doordat het slachtoffer op de ene kant van het hoofd was geslagen en daarop met de andere kant ergens tegenaan gekomen was, zei hij: „Dat is een mogelijkheid". Dr. Helpern zei dat elk van de ver wondingen van mevrouw Kauffman, af zonderlijk bezien, door een slag konden zijn toegebracht, doch het geïheel van de verwondingen deed niet denken dat zij door slaan waren veroorzaakt. Hij achtte het mogelijk dat het lichaam van mevrouw Kauffman in het Water het een of andere voorwerp had geraakt of iets tussen het dek en het water tijdens de val. McAuliffe vroeg daarop of al de ver wondingen alleen maar van de val in het water afkomstig konden zijn. „Dat weet ik niet", zo verklaarde dr. Helpern veel van haar verwondingen zouden door het water alleen kunnen zijn ver oorzaakt, doch niet allemaal." Mc Aulif- fe concludeerde daaruit dat zij derhalve enige verwondingen reeds moest hebben opgedaan voor zij overboord viel, doch dr. Helpern was het daar niet mee eens. Toen de aanklager tenslotte vroeg of al de verwondingen betrekking hadden op een enkele val in het water alleen antwoordde hij: Zij zouden alle op die manier veroorzaakt kunnen zijn". Het proces wordt vandaag voortgezet. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Lisse J. Mansvelt, vi caris te Rotterdam. Bedankt voor Gou- driaan-Ottoland en voor Wouterswoude J. C. de Bies. kand. te Sprang. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rocky Mountain House (Albertha, Canada) (Chr. Ref. Church) J. H. Binnema te Lemmer. Cabaretier Wim Sonneveld trad gisteravond als gast op in het Vara televisieprogramma Artiestencafé Wij zien hem hier in een vrolijk onderdeel van het programma in gezelschap van Wim lbo. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.55 Kamermuz. 19.30 Muzik. lezing. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radioscoop. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Journ. 22.50 Progr. voor alle weggebruikers. 23.20 Mu zikale lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Musette-ens. en sol. 20.15 Gevar. progr. 21.30 Pianorecital. 22.00 Parlem. Geheime Russische hases bij Zuidpool? Het Zuidafrikaanse blad „Sunday- Express" schryft zondag over inlichtin gen te beschikken, waaruit men kan op maken, dat de geheimzinnige onder zeeërs, die de laatste tijd in de Zuid- amerikaanse en Zuidafrikaanse wateren zijn verschenen, Russische onderzeeërs i zijn die opereren vanuit geheime bases in het Zuidpoolgebied of vanuit geheime bases op de verlaten eilanden ter hoogte van de „woeste kust" van Pondoland in het zuidoosten van Zuid-Afrika. Het blad weet te melden, dat de mili taire autoriteiten van Zuid-Afrika op het ogenblik „energieke pogingen" doen om de schepen op te sporen en dat er misschien binnenkort een operatie op touw zal worden gezet om de geheime bases op te sporen. De wetenschappelijke stations, die de Russen in het Zuidpoolgebied hebben gevestigd en die „tegenover" Zuid-Afrika liggen, zouden heel goed voor geheime bases kunnen worden gebruikt, zo meent het blad. Het merkt dan verder op, dat de Russische vrachtschepen, die zo vaak de Zuidafrikaanse havens aandoen en dan doorvaren naar het Zuidpoolgebied, veel meer brandstof aan boord hebben dan zy zelf nodig hebben. Deze brand stof is bestemd voor de Russische onder zeeërs, aldus de „Sunday Express". President Frondizi van Argentinië heeft gisteren op een persconferentie meegedeeld, dat hij er absoluut zeker van is, dat een onbekende onder zeeër kortgeleden in de Golfo Nuevo heeft gevaren. Ook West-Duitsland vlagde halfstok voor de mijnwerkers (Van onze correspondent in Bonn) Men heeft gisteren de hoop op redding van 74 ingesloten mijnwerkers in de Karl Marx-myn bij Zwickau in Oost- Duitsland opgegeven. Een nieuwe brand verhinderde de reddingsploeg om de enige toegang tot het geïsoleerde mijn- gedeelte te bereiken. De mijnramp van Zwickau heeft in totaal 123 mensenlevens geëist. Een week geleden, op maandag 22 februari, ontstond er brand in de Karl Marx-mijn waardoor op een diepte van 1100 meter 174 man werden ingesloten. Gisteren poogde men toch nog met de modernste reddingsinstallaties te redden wat er maar te redden viel, maar de enorme hitte, een nieuwe brand, steeds op nieuw naderende gassen en de drei gende instorting van gangen maaJkten iedere hoop op redding tenslotte illusoir. Onder de 123 omgekomen mijnwerkers bevonden zich 27 leerlingen onder de 21 jaar. Zaterdag jl- heeft men zowel in West als in communistisch Oost-Duitsland de vlaggen halfstok gehesen ter herden king van de slachtoffers van de ramp van Zwickau. In Zwickau zelf nam de bevolking met een laatste „Glück Auf" afscheid van 49 slachtoffers, die op die dag werden begraven. In Oost-Duits land luidden tien minuten lang alle kerkklokken. In de West-Duitse stad Mainz, centrum van het carnavalsfeest, gelastte men alle carnavalsfeesten op zaterdag af. Overigens blijft men in Oost-Duits land voortgaan met propaganda te ma ken uit de afschuwelijke ram,,: met veel nadruk maakte bijv. het Oost-Duitse persbureau A.D.N. bekend, dat het een bijzondere vorm van naastenliefde en verzorging door de Oost-Duitse arbei ders en -boerenstaat is dat een weduwe met één kind in totaal 10.000 Oost- Duitse marken krijgt als zogenaamd „sterftegeld", pensioen, verzekering en regeringshulp voor het overlijden van haar man in de Karl-Marx-mijn.... 'n BENSDORP product in melk, puur en... Orde van advocaten bij de Hoge Raad In de vergadering van de Orde van Advocaten bij de Hoge Raad der Neder landen is Jhr. mr. J. H. de Brauw, afge treden als deken van deze orde. HU heeft deze functie vier Jaar bekleed. De leden van de orde hebben mr. Y. H. M. NUgh, waarnemend deken, in zUn plaats tot deken gekozen. Door het overlijden van mr. W. de Clerq en de verkiezing van mr. NUgh tot deken, waren twee vacatures in de Raad van Toezicht ontstaan. De vergadering heeft in deze vacatures twee nieuwe le den gekozen. namelUk mr. H. F. A. Don ders uit Leiden en mevrouw Mr. N. J. Nanning-GroenemeUer uit Den Haag. Mevr. mr. Nanning is de eerste vrou- welUke advocaat, die gekozen is tot lid van de Raad van Toezicht. BINNENLAND Het ligt in de bedoeling nog in de loop van dit Jaar een luchtverbinding te openen tussen Amsterdam en Casablan ca (Marokko), Conakry (Guinee) en Mon rovia (Liberia), waarvoor de KLM de Lockheed Electra wil gebruiken. Tot nu toe zijn de drie genoemde steden nog niet in het wereldnet van de KLM opgeno men. De heer J. D. van der Vliet, te Ot tawa, secretaris van de Nederlands-Cana- dese emigratieraad, heeft zaterdag ver klaard dat de werkloosheid in Canada geen Nederlanders mag weerhouden van emigratieplannen naar dit land. H(J zei dat zijn organisatie „elk aantal" nieuwe emigranten kan opvangen. In verband met het in werking tre den van het nieuwe tarief van invoer rechten op 1 maart 1960 zullen met in gang van dezelfde datum een aantal maatregelen op het gebied ,van de omzet belasting hun beslag krijgen. Tevens zal per 1 maart a.s. worden overgegaan tot een verdere afschaffing van grensdocu- menten voor buitenlandse motorrijtuigen bU binnenkomst ln het grondgebied van de Benelux. Zaterdagochtend is de 57-Jarlge voor- man-flesseninnemer van de Sterovita Melkfabriek W. H. Meyer uit de Derde Oosterparkstraat te Amsterdam, bij een bedrijfsongeval op de Oranje Vrijstaatkade te Amsterdam om het leven gekomen. Een mede-arbeider, de 45-Jarlge W. van der Steeg uit Utrecht, liep zeer ernstige ver wondingen op en is later eveneens over leden. In de vergadering van de afdeling natuurkunde der Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen te Amsterdam heeft de 81-Jarige oud-hoogleraar prof. dr. G. van Itterson Jr (Wassenaar)) zaterdagmiddag een voordracht gehouden over ..nieuwe studies over bladstanden". BUITENLAND De actie, die in verscheidene zuide lijke staten van de Ver. Staten wordt ge voerd tegen rassenscheiding in restaurants en cafetaria's heeft zaterdag in Ashville, Tennessee, tot vechtpartijen en de arres- statle van meer dan 75 mensen geleld. De actie breidt zich steeds verder uit. zater dag werden betogingen gehouden in Ash ville. Tuskegel (Alabama). Hampton (Vir ginia) en Montgomery (Alabama). Het eiland Mauritius in de Indische Oceaan, dat circa 500.000 zielen telt, is zaterdagavond door een wervelstorm ge troffen. Er zouden tien mensen om het leven zijn gekomen, de schade is groot. De Britse marine verleent hulp. Tien mensen z(jn zondag omgekomen en veertien gewond bij het ontsporen van een personentrein nabij Palmares in de Braziliaanse pernambuco. De oorzaak van het ongeluk was dat een rotsblok van een helling op de spoorbaan viel op het ogen blik waarop een personentrein passeerde. Een woordvoerder van het bureau van het vorstendom Oman te Damascus heeft zaterdag meegedeeld dat strijders uit Oman tien Britse soldaten ln een ge vecht hebben gedood. Twee leden van de strijdgroep die een Britse afdeling in een hinderlaag heeft laten lopen, werden ge dood en een werd door de Britten ge ve, .vengenomen. Volgens de woordvoerder 1 Damascus heeft de strljdgroen een aan zienlijke voorraad lichte wapens en mu nitie buitgemaakt. Een Israëlische oud-politieman, die, gewoontegetrouw, bij een bushalte naar de voetsporen van de andere wachtenden keek, zag heel toevallig overeenkomst tus sen een paar daarvan en de sporen die men kortgeleden op de plaats van een in braak had aangetroffen. De betrokkene bekende bij ondervraging inderdaad deze Inbraak en nog zes andere te hebben ge pleegd De „universiteit van de internatio nale vriendschap", die bij besluit van de Russische regering in Moskou is opge richt en die belast is met het vormen van nationale kader voor de achterge bleven landen van Azië, Afrika en La- tijns-Amerlka. zal dit Jaar vijfhonderd buitenlandse studenten tellen. In de loop van de komende Jaren zal dit aantal drie a vierduizend zijn, aldus Radio-Moskou. Het aantal doden als gevolg van het vliegtuigongeluk op Shannon van donder dagnacht is door het overlijden van een gewonde tot dertig gestegen. Een ambte naar van de verkeerstoren op het vlieg veld van Shannon heeft verklaard, dat hij kort voor het Italiaanse toestel neer stortte over de radio de piloot had ge waarschuwd dat hij te laag vloog. Hij had echter geen antwoord gekregen. Italiaan se en Ierse deskundigen onderzoeken nu of de piloot wellicht reeds dood was voor het vliegtuig neerstortte. Het officiële Oostdultse persbureau A.D.N. heeft de Westberlijnse regering er van beschuldigd dat zij er op uit is de „abnormale toestand" van Berlijn nog te vergroten door de bouw van een 230 me ter hoge televisietoren. Door die toren zullen de uitzendingen van West-Berlijn uit nog verder dan zij reeds deden op Oostdults gebied doordringen, zo klaagt A.D.N. Advertentie heerst overal neem vlug „Akkertjes" in huis helpen direkt Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Spr. drs. R. J. Meulenberg over: „Le vensverzekering en het pakket". 8 uur nam. Gulden Vlies: Curus Contactcle Kin derbescherming. Spr. mr. J. Zwanenburg. 8 uur nam. Museum van Volkenkunde: Suriname- fllmavond Prot. Commissie voor Gerepa- trieerden. 7.45 uur nam. Rapenburg 75: Fancy-fair 4 x ZN (herhaling). 210 urn: nam. Rehoboth: Spr. D. J. Bruijn over „De Joodse feesten en de toekomst van Israël" 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling. Opv. „De Dolleman". 8 uur nam. Aula Ulo-school (Asserstraat)Verkoop middag en -avond bouw Vredeskerk. 4-10 uur nam. 't Boshuis: Verkoopmiddag t.b.v. herv. Boshulzerwljk. 26 uur. (eventueel ook van 79 uur nam.) Lakenhal: Receptie 100-Jarig bestaan „Leldsch Dagblad''. 35 uur nam. Rbksmuseum van Oudheden: Lezing dr. F. L. Bastet „Een onderaardse ruimte in Rome uit de tijd van Tiberius". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelllng. Opv. „De Dolleman". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Gerzon's baby- en posltlekledlngshow. 8 uur nam. Hotel Central: Ledenverg. Broederschap van oud-padvlnders(-sters). 8 uur nam. Wassenaar: Ara weg 6. Remon strantse Vrouwenmiddag. 2.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Galgewater (salonboot Ursula) Bevol kingsonderzoek op t.b.c. 9.30-12.00 uur voorm. en 2-4.30 uur nam. Stadszaal (foyer)Zwitserse film avond Llssone-Lindeman. 8 uur nam. DONDERDAG „Het lied der natuur". 8 uur nam. Churchillaan (hoek Corn. Schuytlaan): Eerste paal bouw Bejaardencentrum door wethouder Jongeleen. 11 uur voorm. Galgewater (salonboot Ursula). Bevol kingsonderzoek op T.B.C. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uur nam. In den Vergulden Turk. Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Spr. mr. A. Seret „uw bedrijf in de ogen van anderen". 12.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De tijd vooruit door prof. dr. J. G. Bom- hoff. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert. Residentie-orkest o.l.v. Jean Mar- tinon. Solist Alexander Unlnsky. 8 uur nam. Galgewater (Salonboot Ursula)Bevol kingsonderzoek op T3.C. 24.30 en 7 9.30 uur nam. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverd. 23.00 Kamer muz. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Filmdocumentaire. 20.30 Drie musicals. 20.40-22.00 Trektocht met een vreemde, t.v.-spel. VOOR DINSDAG 1 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.36 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Orgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsuitz.Landb. rubr. 12.30 Land- en tulnbunmeded. 12.33 Zang en piano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en fram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 4.00 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Sopr., alt en plano. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.30 V. d. Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Muzikale quiz (Om 19.05 Paris vous parle). 19.50 Act. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Instrum. kwartet. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Kerkorgelconc. 23.00 Criminele cau serieën. 23.15 Carnavalsprogr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Platen- nieuws. 13 35 Lichte muz. 13.55 Alt en fiano. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 4.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V .d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd .17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Land ln zicht! Waarop 16 de koers gericht? De zilvervloot vervolgt zijn reis om de wereld. Een prijsvraag voor Jon geren, met aantrekkelijke prijzen. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Kaarten op tafel, gespr. 1830 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.00 SUS-actie. 21.30 Promenade-ork. en sol. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwelijk, lezing. 22.50 Gram. 23.30 Radiophllharmonisch ork. 23.55- 24.00 Nws TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Fllmrep. 20.45-22.15 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Gram. 17.45 Lezing. 18.00 V. d .kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Love's the doctor, opera. 21.05 Praatje. 21.20 Verv. opera. 22.00 Nws. 22.15 Lezingen. 22.45 Ork.conc. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 nws.) 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Verz.progr. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws. act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en ge var. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en lichte muz. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Hoorsp. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.) 0.55-1.00 Nws Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 16.05 Planomuz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Ork. conc. 20.00 Carnavalsprogr. 21.45 Nws. 22.10 Gevar. progr. 24.00 Nws. 0.10 Weer ber.. Daarna: gevar. muz. Frankr(jk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.10 Kamer muz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.20 Knapenkoor. 20.00 Kamer muz. 21.45 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.35 Tulnb.kron. 12.40 Pianorecital (verv.) 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Ork.conc. 16.55 Gram. 17.10 Planorecital. 17.40 Boekbe spreking. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Praatje. 20.00 Omr.ork., -koor en sol. 21.00 Gram. 21.30 Operette- fragm. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Ork. conc. met koren van het N.I.R. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gram. 12.15 Planomuz. 13.00 Nws. 14.45 Ork.conc. 15.30 Gram. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram, 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.30 Vrije tijd. 22.55 Nws. Reizigers in Indonesië worden ondervraagd Alle binnenkomende of uitgaande rei zigers in Indonesië zullen van 1 maart af door het bureau van de procureur- generaal worden ondervraagd, aldus meldt het Indonesische blad „Times of Indonesia". Een officiële bekendmaking van het bureau aanhalend zegt het blad, dat dit onderzoek ook het nemen van vingeraf drukken zal inhouden. Diplomatiek per soneel, kinderen beneden de 16 jaar en bezoekers die minder dan twee weken in Indonesië zullen verblijven, zullen wor den vrijgesteld van dit onderzoek De nieuwe maatregel wordt toegevoegd aan de bepaling dat degenen die Indo nesië binnenkomen uitreisverunningen moeten verkrijgen voor zij kunnen ver trekken. Zij geldt zowel voor Indonesiërs als buitenlanders. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon. en feestdagen 2—4 uur Rijksmuseum voor volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit is Japan" Werkd. 104 uur: zondags 1—4 uur (tot 28 fe bruari). BIOSCOPEN Trianon: „De blauwe nachtvlinder". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het beest ln de nacht". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag. 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Een tijd van leven en van sterven Casino: „Oorlog en vrede". 14 Jaar. Dage lijks 2.30 en 7.30 uur. Lldo: „De gebochelde" (Le Bossu). A.l. Werkdagen :2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: ..Vijf poorten naar de hel". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio. „Whisky als water" (Whisky Ga lore). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek „Tot hulp der Menschheld". Hooigracht 48, tel. 21060. By geen gehoor b(j Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2