Profiteer LAGE PRIJZEN Slagerij (ees de la Rie van deze fantastisch voordelige VAM N1LLE aanbieding grfXtlA PROFITEER VAN DEZE Marconist zegt zonder aarzeling Lynn niet gedood te hebben 9. EEN MANNELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACH! b. EEN JONGSTE BEDIENDE GEBR. COSTER n.v. geroutineerde eerste verkoopster verkoopster verkoopster of verkoper aank. verkoopster jongedame r N.V. Koninklijke Ned. Grofsmederij - Lelden typiste jongste bediende (vrl.) J DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 Was door politie tot bekennen geprest In het proces, dat thans in Boston wordt gevoerd tegen de Neder- landse marconist, die beschuldigd wordt van moord op de 23-jarige gescheiden Amerikaanse Lynn Kauffman, was het gisteren de beurt van de beklaagde zelf om een verklaring te zijner verdediging af te leggen. De marconist, die onder ede werd gehoord, verklaarde, dat hij de Amerikaanse het laatst op 18 september 1959, te ongeveer acht uur 's morgens, dat is bijna twaalf uur voor haar dood, had gezien. Volgens de marconist begaf Lynn Kauffman zich op dat tijdstip naar de conversatiezaal in verband met het verrichten van immigratie formaliteiten. De marconist verklaarde verder dat hij, al had hij mevrouw Kauffman die dag niet meer persoonlijk gezien, hü wel te ongeveer twaalf uur 's middags met haar, via de geopende partijspoort van haar hut, had gesproken. Hij had haar gevraagd hoe of zij zich gevoelde en of zij iets nodig had. Zij had geantwoord niets nodig te hebben en daarmede was het gesprek beëindigd. Hij voegde hieraan toe dat Lynn Kauffman die dag niet aan tafel was verschenen, hetgeen voor haar een onge wone handelwijze was. De marconist verklaarde verder nim mer met de Amerikaanse te hebben ge twist. Hij zei voorts die dag zelf zijn avond maal te 18.00 of 18.10 uur te hebben ge bruikt. Voor het eten had hij in de con versatiezaal met enkele der aan boord aanwezige kinderen gespeeld, waarna hij voorbereidingen had getroffen voor het opvangen van een weerbericht. Hij was aan zijn radiotoestel gaan zit ten, doch had het gewenste weerbericht niet kunnen opvangen. Daarop had hy een douche genomen waarna hij weer naar de conversatiezaal was terugge gaan. Toen hem een weerbericht werd ge toond verklaarde de marconist, dat het een bericht was dat hij om 19 uur was gaan opnemen. Hij was er ongeveer 10 minuten mee bezig geweest. Hij herin nerde zich dat de havenloods tussen 19.15 en 19.30 uur van boord was gegaan. Pertinente ontkenningen Met dramatische gebaren beschreef de marconist daarna hoe de politie hem had ondervraagd en hij uiteindelijk „ge prest" was om toe te geven dat hij mej. Kauffman had geslagen. Zijn verdediger stelde hem drie per tinente vragen waarop hij zonder aarze len antwoordde. „Hebt U ooit ruzie gehad met Lynn Kauffman?" „Nooit". „Hebt U haar ooit geslagen?" „Neen". „Hebt U haar gedood?" „Neen". De marconist gaf ook een nauwgezet verslag van zijn doen en laten tussen 19 en 20 uur, de periode waarin hy volgens de openbare aanklager in de hut van Lynn Kauffman de fatale ruzie zou hebben gehad. Zijn verdediger stelde hem geen di recte vragen over zijn betrekkingen met Lynn Kauffman, doch de marconist ver klaarde dat hij en Lynn alleen maar hadden gepraat, gelachen en schaak ge speeld en in enkele havens die het 6Chip had aangedaan uitstapjes hadden ge maakt. De marconist maakte aanvankelijk een gespannen indruk, later was hij meer op zijn gemak. Hij sprak Engels met 'n zwaar accent, terwijl hij met zijn ellebogen op de rand van de getuigen bank leunde. Van tijd tot tijd omklemde hij deze rand met beide handen. Zijn 31-jarige echtgenote woonde de zitting van gisteren bij. Het proces wordt vandaag voortgezet. De Gaulle in begin maart naar Algerije Binnen een dag of tien zal president De Gaulle een bezoek aan Algerije bren gen. Lang zal het niet kunnen zyn, want voor de 15de maart zal het staats hoofd weer te Parijs terug moeten zijn om de heer Kroesjtsjef te ontvangen, wanneer deze zijn staatsiebezoek aan Frankrijk brengt. De Gaulle zal veel te doen hebben in Algerije. Hij zal met de commandanten van het leger moeten spreken, hij zal het zijne willen doen bij het voorbereiden van de kantonnale verkiezingen en hij zal kennis maken met een groot aantal nieuwe civiele ambtenaren, die na de opstand van januari op posten in Alge rije zijn geplaatst. Inmiddels is bekendgemaakt, dat de verklaring, welke Ferhat Abbas, de pre mier van de Algerijnse nationalistische regering in ballingschap vrijdag voor de radio van Tunis zou afleggen, en van welke men weer een stap van toenade ring tot de zogeheten „vrede der dappe ren" verwachtte, is uitgesteld tot maan dagochtend half elf. Italiaanse regering van Segni afgetreden Liberalen weigerden steun wegens linkse tendenzen De Italiaanse regering onder leiding van de christen-democraat Segni heeft gisteravond besloten af te treden. Het besluit viel in een kabinetsvergadering van byna anderhalf uur. Premier Segni ging het besluit onmiddellijk aan presi dent Gronchi gaan meedelen. Het be stuur van Segnl's christen-democrati sche partij en de partij fracties in de beide Kamers van het Italiaanse parle ment hadden reeds besloten, dat het kabinet moest aftreden, nadat de kleine liberale parij had besloten de regering niet meer te steunen omdat zij „teveel naar links afgleed" en steun bij de so cialisten van Nenni zocht. Segni's kabinet steunde tot dusver op de christen-democraten, de liberalen, de rechtse monarchisten en neo-fascisten. Na het besluit van de liberalen bezat de regering nog wel een meerderheid in het parlement, doch Segni wilde niet al leen maar van monarchisten en neo fascisten afhankelijk zijn. Politieke waarnemers voorspellen, dat de crisis lang zal duren. De christen democraten komen in de Kamer op een totaal van 596 stemmen er 26 tekort voor een absolute meerderheid. De libe ralen hebben 17 zetels en zij zouden be reid zijn met de christen-democraten, de gematigd linkse republikeinen (die zes zetels hebben) en de gematigde sociaal democraten van Saragat, die over 17 ze tels beschikken, een nieuwe coalitie te Prof. Thurlings in Eerste Kamer: De wassende melkstroom vormt bedreiging voor de vooruitgang" Verleende subsidies beperken besparingen v> (Van onze parlementaire redacteur) In reactie op een betoog van de heer Louwes (VVD), die kritiek had op het garantiebeleid in de landbouw, zei prof. Thurlings (KVP) gisteren in de Eerste Kamer dat „de steeds wassende melk stroom, waarop subsidie wordt verleend aan de boeren ten laste van het gehele volk, de vooruitgang van ons land be dreigt". Want het gevolg is dat minder kan worden gespaard, zodat er minder kapitaal beschikbaar is voor allerlei technische vernieuwingen, die de moder ne tyd eist. Het kan nooit een juiste po litiek zijn dat de schatkist maar moet opdraaien voor de steeds grotere melk- produktie. Daartegenover voerde de Louwes weer aan dat als de garantieprijs voor de melk wordt verlaagd, de boeren zich tot het uiterste inspannen om de produktie vormen. Doch de republikeinen en so ciaal -democraten willen wiet met de li beralen in een coalitie zitten, wel met de christen-democraten. Zo'n coalitie zou kunnen regeren als zij gesteund werd door de linkse socialisten van Nen ni, die 89 zetels bezetten. Een andere mogelijkheid is voorts nog een minder heidsregering van christen-democraten alleen, die in ruil voor bepaalde conces sies zou kunnen rekenen op de parle mentaire steun van de rechtse partijen, te vergroten teneinde het inkomen te bereiken dat zij nu eenmaal nodig heb ben voor vrouw en kinderen en hun be drijf. Dat Ls de praktijk tegenover de theorie van de wetenschapsman. Het is een zaak. concludeerde minis ter Marynen. die zeer scherp moet wor den bezien, ook door het bedrijfsleven zelf. omdat tenslotte ook in interna tionaal verband de bedryfstak zich zelf standig moet kunnen doen gelden. Het is struisvogelpolitiek, dat niet in te zien. De minister was gaarne bereid met het georganiseerde bedryfsleven na te gaan hoe dit probleem het beste in studie kan worden genomen. Na de replieken herhaalde de minis ter nog eens. dat hy op het moment geen aanleiding ziet meer dan 27.5 mil joen gulden ter beschikking te stellen als tegemoetkoming in de schade door de droogte. Zijn indruk is. dat de mogelyk- heden tot kredietverlening voldoende zyn om aan de behoefte te voldoen. Volgende maand zal in Genève de in ternationale zeerechtconferentie worden gehouden, waarby ook de territoriale wateren voor de vissery - en de uitbrei ding daarvan - aan de orde zullen ko men. De Nederlandse regering heeft contact opgenomen met andere landen om een gemeenschapi>eiyk standpunt te kunnen innemen. De bedoeling is de schijnbaar onvermydeiyke uitbreiding van de territoriale wateren zo klein mo gelijk te doen zyn. De minister heeft de indruk dat deze kwestie voor onze vissers niet zo gunstig ligt. een doos van 20 stuks GROOT FORMAAT VAN NELLE'S AFTERNOON THEEBUILTJES (normale prijs 98 ct) bij aankoop van een 100 GRAMS BLIK VAN NELLE'S INSTANT COFFEE de fijnproevers-koffie uit het rood-wit-blauwe blik Varkenslappen, mager f 2.28 Varkensbraadstuk f 2.18 500 gram Speklappen, mager f 1.18 j Blinde Vinken, per stuk f 0.48 Kalfslappen f 1.88 Runderlappen f 1.68 500 gram Rookworst, iets -fijns f 1.25 Plokworst f 0.59 Pekelvlees f 0.61 f 150 gram Boterhamworst, uit blik f0,39 KOREVAARSTRAAT 35. PLASTICS VOORSCHOTEN De INTERNATIONALE KUNST STOFFEN INDUSTRIE N.V. vraagt voor haar bedrijf te Leiden: van een mulo-diploma, het bezit van een boekhoudiploma strekt tot aanbeveling. en voor haar bedrijf te Voorschoten: voor de correspondentie-afdeling, leeftijd 1518 jaar. p Sollicitaties schriftelijk: postbus 11, Voorschoten. ■J Mondeling: Rouwkooplaan 2 te Voorschoten, J dagelijks van 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. eieren... vuurwerk van lage prijzen HEREN- EN JONGENSKLEDING vraagt voor haar filiaal te Leiden Met het vak bekend. Er wordt een prettige werk kring met uitstekende sociale voorzieningen geboden. Aanmelden, desgewenst ook 'savonds: Haarlemmerstr. 25, tel. 25317, Lelden. WIJ VRAGEN voor onze grammofoonplaten afdeling prima Ervaring beslist vereist en een enige muzikale ontwikkeling strekt tot aanbeveling. Alsook een 16 éi 18 Jaar voor kantoor en winkelwerkzaam heden. Schrifteiyke sollicitaties aan het bureau van dit blad onder nummer 38754. Op onze correspondentie-afdeling vragen wy een Met mulo-opleiding, diploma typen en enige kantoor ervaring. De voorkeur gaat uit naar iemand, die verder studeert in één of meer moderne talen, zodat zy tz.t. ook de buitenlandse correspondentie kan behandelen. Leeftyd circa 19 Jaar. Leeftyd ca. 16 Jaar. By voorkeur enige Jaren mulo opleiding. Sollicitaties schrifteiyk of mondeling, worden inge wacht by de Personeelsafdeling Zuidsingel 66—68, telefoon 26J41.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 15