Prachtige 5000 meter van Jan Pesman Enorm in één woord: fantastisch! NIEUW BRUNHILDE BESTAAT VANDAAG 35 JAAR! DEIFIA i IR W It 1 zuiver 100% van CALVE i plantaardig SITUATIE BIJ DE RESERVES WOENSDAG 17 FEBRUARI 1960 Advertentie Voorivedstrijden in Squaw Valley Grisliin reed 500 meter in 40 seconden Heeft Jan Pesman kans op Olympisch goud? Dit zou men inderdaad aannemen na de gister morgen onder stralende zonne schijn op het prachtige ovaal van Squaw Valley gereden voorwed strijden. De lange boerenzoon uit Holwierde, die in de laatste rit tegen Kees Broekman uitkwam, zegevierde op de 5000 meter in de prachtige tijd van 7 min. 46.7 sec., waarmee hij slechts 1.1 seconde boven het wereldrecord van de Rus Boris Shilkov bleef. Jammer was het, dat de Russen zich op de 5000 meter hadden teruggetrokken klaarblijkelijk om te zien wat de andere deelnemers op deze afstand zouden presteren, zodat de uitslag de krachtsverhoudingen niet geheel juist weergeeft. Overigens hebben de Russen laten zien nog steeds tot de grote favorieten te be horen. Aangezien zij nog maar kort in de Olympische stad verblijven, startten zij alleen op de korte sprint, de 500 meter. Evgeney Grlshin reed in een schitterende race deze afstand in precies 40.- sec., en bleef daarmee 0.2 seconde onder zijn eigen wereldrecord. Deze ver richting kan echter niet op de record- lysten worden bijgeschreven, aangezien de organisatoren de paren hadden samen gesteld, inplaats van een loting, zoals het reglement wil. Laatste serie Jan Pesman startte in de laatste serie op de 5000 meter tegen Kees Broekman. Toen was het kwart voor elf plaatselijke tijd en werd het y's door de reeds krach tig schijnende zon zachter. Ook was er een lichte wind opgestoken. Klaas Schenk, de Nederlandse chef d'equipe, was uit zijn humeur, omdat de organisa toren, die zich nog moesten inspelen, met de 500 meter nogal hadden getreu zeld. Hoogstwaarschijnlijk heeft de drie kwartier vertraging, die de rijders op het sprintnummer ondervonden, de prestatie van Jan Pesman op de 5000 meter na delig beïnvloed. Jan Pesman en Kees Broekman ver trokken als laatste paar, beiden fel ge concentreerd op een schema van 8 min. 03.- sec. Reeds na enkele ronden van 37 seconden was het duidelijk dat Pesman onder de 7 min. 53.1 sec. van Knut Jo- hannesen zou komen. Prachtig glijdend, in een uitstekende balans met scherp gereden bochten kwam hij op de 3000 meter tot 4 min. 39.- sec., maar liefst 1.2 sec. onder het wereld record van Anton Huiskes. Op dat mo ment werden de tussentijden gericht op de wereldrecordtijd van 7 min. 45.- sec. Zou er een inzinking komen? Jan ging door, met zijn glijdende slagen, terwijl een handjevol Nederlanders aan de kant, o.a. de chef de mission ir. A. Paulen, attaché Schorer en tolk Elink Schuur man, achter de tijdopnemende Klaas Schenk en Piet Zwanenburg zich de kelen schor schreeuwden. Enkele emigranten uit de omgeving waren eveneens aanwezig bij het duel, maar Sjoukje Dijkstra en Joan Haan- appel ontbraken, zij waren op de kunst ijsbaan aan het trainen. Hoog tempo Jan Pesman handhaafde dit hoge tempo, terwijl Kees Broekman goed bleef vol gen. De tussentijden bleven gelijk aan die welke de Rus Boris Shilkov indertijd had gemaakt om tot zijn wereldrecord te komen. Twee ronden voor het einde echter werd de kans onder deze top prestatie te blijven kleiner door een ron- van 38 seconden. De 7 min. 46.7 sec. foor Jan Pesman en de 8 min. 03.- sec. fan Kees Broekman veroorzaakten grote freugde in het Nederlandse kamp. Een prestatie ook die de Noren, Finnen en Zweden met bewondering vervulden. Het is nog te vroeg om te juichen over deze prachtige verrichting, want het feit 'lijft bestaan dat de Russen op deze af- itand niet op de baan kwamen en onder Jen zijn toch rijders als Stelbaum, Ko- tov en Sjilikovsky. In de tiende serie kwamen Wim de ïraaff en Jeen van den Berg tegen el- aar uit. Van den Berg, die op de 500 neter was gevallen en daardoor niet ge casseerd, had last van een pijnlijke Jeup. De techniek van de Fries was op lit harde ijs niet voldoende en hij reed Ju zonder zelfvertrouwen. Desondanks egevierde hij in 8 min. 05.5 sec. voor Vim de Graaff in 8 min. 11.1 sec. Teleurstellend Op de 500 meter waren de Nederlandse restaties teleurstellend. Op de snelle aan, die tot ongeveer 12 uur in de mid- iag goed blijft, reed Henk van der Grift J de ochtenduren de 500 meter in 42.6 ec. tegen Wim de Graaff 42.9 sec. De lutomonteur uit Breukelen reed met een mge slag zonder ritme, alsof hij een JOO meter voor de boeg had. Hij vocht iet hard genoeg en gleed teveel. Jan ?esman reed een zeer goede sprint tegen een van den Berg. Zijn 43.5 sec. was recies een seconde sneller dan zijn beste ijd. Behalve Evgeney Grishin, die zich Jet zijn 40 seconden wel superieur toon- waren de Amerikaan Bill Disney en Ie Japanner Nagakubo (beiden 40.4) te en elkaar zeer snel. Rafael Gratsj (Rusl.) 40.7 sec. en de Noren Alf Gjestvang 12.- sec.) en Hroar Elvenes (42.1 sec.) helen iets uit de toon. Erkend zij dat de tarter snel schoot na het commando, faarop niet alle rijders even goed waren agesteld. De Amerikaanse schaatsploeg as zeer goed op dreef. Alle vijf rijders 'aren bij de eerste tien. Al met al wa rn deze wedstrijden zeer nuttig voor de Ury, die zich in het begin ietwat on- fennig toonde. Maar ook voor de rijders a ploegleiders zullen deze wedstrijden a de komende dagen genoeg stof tot ge brek opleveren. De Nederlandse deelnemers heb ben het in Squaw Valley best naar hun zin en zij voélen zich allemaal in uitstekende conditie. Onze land genoten zijn enthousiast over de eccommodatie. De vijf hardrijders, Jeen v. d. Berg, Wim de Graaff, Kees Broekman en Jan Pesman delen twee ruime kamers. Chef d'équipe Klaas Schenk, Piet Zwa nenburg, en coach Arnold Gersh- wïller hebben met zijn drieën ook een vertrek, en in het damesver- blijf slapen Joan Haanappél en Sjoukje Dijkstra bij elkaar. De lig ging is prima en het eten bijzon der goed, kortom onze landgeno ten zijn over alles tevreden. Het dagprogramma is steeds ge heel gevuld. Naast de dagelijkse training en een grote portie" rust neemt ook het amusement en de ontspanning een plaats in het schema in. Er is een bioscoop in Squaw Valley, waar drie verschil lende films per dag draaien, een zaal waar tafeltennis gespeeld wordt en voor degenen, die eens lekker willen „bomen" een spe ciale conversatieboek. Nemen ze er een drankje bij, dan is dat gratis. Het blijkt nu duidelijk dat de véle berichten over de slechte organi satie en accommodatie niet alleen schromelijk overdreven zijn, maar dat in vele gevallen zelfs perti nente leugens de wereld in ge stuurd werden. Chef de mission Adje Paulen en attaché Schorer zijn het er beiden wel over eens: „alles hier is fan tastisch. De atleten zijn nummer één, de rest komt allemaal op de tweede en derde plaats. En dat is wel eens anders geweest!" De technische installaties zijn kortweg: enorm! De ijsarena, de hardrijbaan, skipistes en skischan sen, ze zijn alle perfect in orde en wat ook heel belangrijk is, ze liggen vlak bij elkaar. Het weer in Squaw Valley is goed. Eigenlijk is het er zelfs iets te warm. Overdag schijnt de zon heerlijk, maar direct na zonson dergang gaat het flink vriezen. De Nederlandse deelnemers lopen nu al met bruine gezichten rond. Oefenwedstrijd Nederlands elftal te Amsterdam De oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen de London Com bination, die is vastgesteld voor 23 maart a.s., zal niet, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, in Rotterdam worden ge speeld, maar in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Opnieuw afgelast De wedstrijd tussen het voorlopige Nederlands amateurelftal en het voor lopig Nederlands zaterdagelftal, die van daag in het stadion „De Vliert" te Den Bosch zou worden gespeeld, gaat niet door in verband met de gesteldheid van het terrein. ri$tona W asymm. supcrontvanfer 53 cm 1 995.- Type 53 T 582 A idem 4-systcmcn ontvanger 1265.- meerprijs voor statief-poten f 25.- Bloeiende vereniging Uitslagen 5000 meter: 1. Jan Pesman (Neder land) 7.46.7; 2. Knut Johannesen (Noor wegen) 7.53.1; 3. Olie Dahlberg (Zwe den 7.56.9; 4. Kjell Backman (Zweden) 7.57.6; 5. Per Olof Brogren (Zw.) 7.58.8; 6. Gunnar Sjoelin (Zweden) 7.59.8; 7. Torsten Seiersten (Noorw.) 8.01.-; 8. Roald Aas (Noorw.) 8.02,-; 9. Kees Broek man (Nederland) 8.03.6; 10. Keijo Tapi- ovaara (Finl.) 8.05.2; 11. Juhani Jaervi- nen (Finl.) 8.05.2; 12. Jeen van den Berg (Nederland) 8.05.5, 13. Richard Hunt Vandaag het zoeklicht op de Dames Gymnastiek-, Atletiek- en Volleybalvereniging „Nieuw-Brun- hilde". Op 17 februari 1925 werd deze vereniging opgericht. Precies 35 jaar geleden dus. Van de oprich ting af is mevr. M. van Dorsten— Hoogendoom presidente en ook de huidige secretaresse, mevrouw A. van der Kloot—van Ingen Schenau vier haar 35-jarig bestuurslidmaat schap. Begonnen met een twintigtal leden en de heer S. J. Koopmans als leider kwam de' vereniging snel tot bloei. Binnen en kele maanden telde Nieuw-Brunhilde reeds honderd leden, een ledental dat zich in de loop der Jaren voortdurend uitbreidde met als „top" het aantal van 400. Naast de gymnastiek werd al gauw begonnen met de beoefening der atle tiek, hetgeen leidde tot de oprichting van een atletiekafdeling. Ook de leiding van deze afdeling berustte bij de heer Koopmans. De vereniging heeft vele hoogtepunten gekend. Tijdens internationale gymnas- (Prankrijk) en het Internationaal Tum- feest Olympisch Stadion Amsterdam (ITOSA) in 1931 werden uitstekende re sultaten 'bereikt en vele eerste prijzen naar huis gebracht. Ook de dames atleten boekten successen, successen die voor een groot deel te danken waren aan de enthousiaste leiding van de heer Koopmans. In 1935 sloot Nieuw Brunhilde zich aan bij het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond. Nieuwe aspecten open den zich voor de vereniging, nl. het deel nemen aan wedstrijden in kring verband en regionale wedstrijden. Door de groei van het ledental werd het noodzakelijk tot uitbreiding der leiding over te gaan. Naast de heer Koopmans, werd mejuf frouw A. C. M. Ort leidster. Zij wist de afdeling voor ritmische gymnastiek op hoog peil te brengen. Eerste prijzen, be haald in regionale bondswedstrijden, zijn hiervan sprekende voorbeelden. Niet onvermeld mag 'hier blijven de steun, die zij ondervond tijdens de les uren en op wedstrijden van de muzikale begeleider, de heer Han Zirkeze, die de vereniging te vroeg ontviel. Als hoogtepunten mogen zeker ge noemd worden de luisterrijke vieringen van het 10-, 20- en 25-jarig bestaan, waaraan vele oudere leden nog de pret tigste herinneringen hebben. Naast de gymnastiek, en atletiekafde- ----- lingen heeft Nieuw Brunhilde nog een tiekfeesten en wedstrijden te Eprnal handbalafdeling gekend, die echter na Advertentie 100% HET BAK- EN BRAADVET 1 f (V.S.) 8.08.9; 14. en 15. Wim de Graaff (Nederland) en Bo Karenus (Zweden) beiden 8.11.1. 500 meter: 1. Evgeney Grishin (Rus land) 40.- sec.; 2. en 3. Fumio Naga kubo (Japan) en Bill Disney (V.S.) bei den 40.4 sec.; 4. Fafael Gratsch (Rusl.) 40.7 sec.; 5. Eddie Rudolph (V.S.) 40.8 sec..; 20. Henk van der Grift (Neder land) 42.6 sec.; 23. Wim de Graaff (Ned.) 42.9 sec.; 31. Jan Pesman (Nederland) 43.5 sec. De duiven op het San Marcoplein in Venetië hebben het op het ogen blik niet gemakkelijk. Een groot deel van het plein is overstroomd, zodat zij nog slechts met moeite een droog plekje kunnen vinden. PEC gaat verhuizen De tweede divisieclub PEC uit Zwolle verhuist begin september a.s. van het gemeentelijk sportpark naar het sport terrein „De Vrolijkheid" in Zwoller karspel. Dit terrein is vorig jaar door de Ver eniging Zwolse Boys verlaten. De Boys spelen sindsdien ook op het gemeente lijk sportpark. De gemeente Zwolle is door deze ont wikkeling uiteraard onaangenaam ver rast omdat zij teneinde beide clubs accommodatie te verschaffen in het sportpark kostbare voorzieningen heeft getroffen. PEC heeft het terrein van ruim drie hectare gekocht voor 80.000 gulden. Het wil een overdekte tribune bouwen, waardoor de kosten in totaal op onge veer 150.000 gulden komen. Er is door particuliere lening reeds 110.000 gulden beschikbaar. Voor het ontbrekende be drag zouden toezeggingen z;jn gedaan. SCHAKEN Seinpost - toernooi Van der Oord jr. is gisteravond win naar geworden van de Sein post-beker Hij was zonder kleerscheuren 't middelpunt tegen Schuss doorgeko men en bood «remise aan, hetgeen geaccepteerd werd. De tweede plaats wordt gedeeld door Turk, Jerry Beij en Westra (de vorige bekerhouder). Zij hebben het zwaar gehad, deze laatste ronde: Turk kwam slecht te staan tegen Verduyn. maar de tijdnood kwam tus senbeide Jerry Beij verloor een stuk tegen Sleeboom. maar speelde door, en waarachtig nog met succes; Sleeboom maakte diverse fouten en verloor nog! Wesbra had heel wat met Koet te stel len: laatstgenoemde ondernam een fikse koningsaanval en kreeg een over wegende stelling. Ook hier werd echter geblunderd: Koet boette de kwaliteit in en kwam in een onhoudbaar eind spel terecht. Etmans zat evenals De Graaff uLt de zevenkamp enigszins uitgelaten achter zijn bord. De oorzaak was een stud enten-excursie, gistermid dag georganiseerd, naar een bierbrou werij. Toch lukte het hem een ongun stig eindspel tegen Demmendal remise te houden. De uitslagen: Tienkamp: Jerry BeijJ. Sleeboom 1—0; W. G. Demmendal M. D. Et- mans VaVa', J. Koet R. D. Westra 0—1; Th. v. d. Oord jr. W. F. Schuss Va—Va. J. Verduyn—J. Turk 0—1. Eindstand: 1. V. d. Oord TA punt; 2/3'4. Turk. Jerry Beij, Westra 6Va pt. 5. Schuss 5Va pt.; 6. Demmendal 4 pt.; 7. Etmans 3Va pt8. Sleeboom 3 pt.; 9. Koet IV2 pt.; 10. Verduyn 1 pt. Zevenkamp; F. Hoek J. J. Piket (inhaalperi'j; 01; R. A. G. de Graaff J. A. v. i. Meijden 10; H. Tijster manF. Hoek VaVa', Th. P. v. d. Berg J J. Piket 0—1. verloop van enkele jaren door gebrek aan speelterreinen in Leiden moest wor den opgeheven. De volleybalafdeling, die Nieuw Brunhilde sinds enkele jaren rijk is, mag zich in een steeds groeiende be langstelling verheugen. Het zou ondenkbaar zijn dat in een zo lange bestaansperiode alleen maar hoog tepunten te vermelden zijn. Tegensla gen heeft de vereniging ook gekend. De moeilijkheden van de laatste jaren, ver oorzaakt door de wisseling in leiding, moesten hun terugslag op de vereniging hebben, wat zich vooral uitte in een ge ringere activiteit naar buiten. Dank zij de enthousiaste leiding van mevrouw Van Dorsten-Hoogendoom en haar medebestuursleden werden alle moeilijkheden echter overwonnen en kan de vereniging met optimisme de toe komst tegemoet zien. WANDELSPORT Jeugdvierdaagse Het Nijmeegs Wandelverbond, aange sloten bij de KNBVLO, houdt van 10 tot en met 13 augustus een jeugdvierdaagse. De afstanden, waarop gestart kan wor den, zijn 10 en 20 km. Deelneming is open voor de jeugd van alle lagere scholen in Nederland. Brand bedreigde RAI Gisteravond tegen half zes is brand uitgebroken in verpakkingsmateriaal, dat terzijde van het oude RAI-gebouw was opgestapeld. Snel ingrijpen van de brandweer voorkwam, dat het vuur over sloeg op het gebouw zelf. waarin reeds voor enkele miljoenen guldens aan auto mobielen voor de komende 42e RAI-ten- toonstelling staan. Waarschijnlijk is de brand aangestoken door kwajongens uit de buurt, aldus de bedrijfsleider van de RAI. Waterpolo-nieuws De Leidse Zwemclub is gisteravond, zoals verwacht, ten onder gegaan tegen de sterke Goudse hoofdklasser GZC. Maar niet roemloos. Tegen deze ploeg voor rust, door snel spel eerst 2—2 ge lijk te staan en dan met slechts 4—3 achter te draaien, is geen schande. Na rust echter gingen de routine, de snel heid van de Goudse spelers, de geringe afmetingen van het bad zo'n rol spelen, dat er voor de Leidenaren geen houden meer aan was: 103. DHC 2 Stormv. 2 SHS 2 RBC 2 Xerxes 2 EBOH 2 2e-divisie B (betaald) 16—26 Fortuna 2 18—25 18—23 17—18 18—18 18—16 UVS 2 Baronie 2 VSV 2 Haarlem 2 1813 EDO 2 16—11 18—16 19—16 17—15 19—15 Laakkw. 2 SHS 3 DHC 3 ADO 4 RVC 2 LFC 2 2e-klasse A (amateurs) VUC 2 VCS 2 16—23 15—22 15—18 15—16 16—15 15—13 Quick 2 HBS 2 Celeritas 2 15—13 12—12 1412 14—10 3e-klasse A (amateurs) ASC 2 17—25 SHS 4 16—24 Alphen 2 1623 BI. Zwart 2 16—19 SJC 2 17—18 Wassen. 2 1715 Roodenb. 2 1614 LFC 3 16—14 UVS 3 16—11 Lugdun. 2 16— 9 VVSB 2 15— 4 3e-klasse C (amateurs) Rijswijk 2 16—21 Olympia 2 1520 Westerkw. 2 15—20 Te Werve 2 17—19 BEC 2 14—15 UVS 4 15—15 Postduiv. 2 16—13 Quick 3 17—13 HBS 4 15—12 RA VA 2 16—12 DHL 2 16—10 Mr. Gieben opent RAI In verband met de behandeling van de begroting van zijn departement in de Kamer is de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. A. Korthals, verhinderd morgenochtend de 42e RAI- tentoonstelling in Amsterdam te ope nen. Zijn taak zal nu worden waarge nomen door de secretaris-generaal van het departement mr. A. H. C. Gieben. IOC spreekt zich uit voor persvrijheid Het Internationaal Olympisch Comité heeft zich op het congres te San Fran cisco uitgesproken voor de persvrijheid dit naar aanleiding van de weigering van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken om visa te ver strekken aan Oostduitse sportjournalis ten, die de Olympische Winterspelen te Squaw Valley wilden verslaan. De pre sident van het IOC, Avery Brundage, voegde later hieraan toe: „Naar mijn mening moet het alle officiële sport journalisten worden toegestaan de Spe len bij te wonen". In een besloten zitting heeft het IOC de volgende motie aangenomen: „Het Internationale Olympische Comité wenst zijn vaste geloof uit te spreken in de vrijheid van de pers over de gehele we reld, zoals een van de voornaamste Olympische grondbeginselen is de vrij heid van de jeugd over de gehele wereld om deel te nemen aan dé Olympische Spelen zonder enige discriminatie tegen enig land of enige persoon, op grond van ras, godsdienst of politiek". Olympisch vuur in Squaw Valley Het Olympisch vuur, twee weken ge leden ontstoken in het Noorse plaatsje Morgedal, is hedenmiddag (pl. tijd) ln Squaw Valley gearriveerd. De laatste schakel in de gigantische keten van fakkeldragers tussen Los An geles en het nieuwe wintersportoord was de skister Starr Walton uit Sacramento, die de fakkel in het nabijgelegen stadje Truckee overnam. Vergezeld van 15 streekgenoten be reikte zij om half vijf, na een tocht over de besneeuwde hellingen van de Sierra Nevada, het feestelijk met vlaggen ver sierde stadion, waar juist een repetitie van de openingsplechtigheid was beëin digd en waar de hardrijdsters nog ijverig trainden. Een honderdtal personen officials, deelnemers en toeschouwers was bij de aankomst van Starr Walton aanwe zig. En terwijl het geknal van vuurwerk tegen de bergwanden weergalmde, droe gen zij van hand tot hand, de fakkel naar het Olympisch dorp. Eindstand: 1. Piket 5lA pt.; 2. De Graaff 4Va pt.; 3. ds. De Lange 3 pt.; 4. V. d. Berg 2Vi pt.5. V. d. Meijden 2 pt.; 6. Tijsterman 2 pt.; 7. Hoek 1 Va pt. ZATERDAGVOETBAL 2e-klasse CSVD 2 16—23 Gr. Lindt 2 15—16 Quick B. 2 15—19 ARC 2 15—14 NSW 2 16—19 DOTO 2 14—13 Zaluw. 2 15—17 SSS 2 13— 8 Zw. Wit 2 15—16 Koz. B. 3 16— 5 3e-klasse A NoordwUk 2 12—23 SHS 2 12—11 Ter Leede 2 12—14 RCL 2 13—10 JAC 2 13—13 Quick B. 3 11—8 RJjnsb. B 2 12—11 D. Haghe 3 11— 6 Monster 2 Rynsb. B. 3 14—19 Grav. SV 2 15—16 D. Haghe 2 14—14 Semp. A 2 14—14 3e-klasse B 15—25 HBSS 2 14—13 Noordw. 3 14—10 CSVD 3 14—10 Omas 2 14— 7 Getuigenissen tegen marconist Een vrouwelijke passagier van de „Utrecht", het schip waarop de in Bos ton voor moord terechtstaande Neder landse marconist voer, heeft gisteren voor de rechtbank verklaard hem aan boord verweten te hebben dat hij teveel aandacht aan een knappe opvarende besteedde. Mevrouw Brown zei de mar conist aan zijn vrouw herinnerd te heb ben en aan haar foto in ztJn hut. Het gesprek had plaats op een verjaars- partij, de avond voor de aankomst van het schip in Boston. Mevrouw Spector, de echtgenote van de Amerikaanse hoogleraar prof. Stan ley Spector van wie Lynn Kauffman as sistente was, trad vervolgens als getuige op. Zij verklaarde dat zij, toen de „Utrecht" de haven van Boston ver liet, met de purser Van Oosten naar de hut van mevrouw Kauffman was ge gaan. De heer Van Oosten had haar gevraagd mee te komen, omdat hij naar zijn zeggen „een vreemd gevoel" had. Volgens mevrouw Spector was de deur van de hut niet op slot. De ruimte was leeg en de patrijspoorten stonden open. A. S. de Bruin, kapitein van de „Utrecht", was de laatste getuige die gisteren werd gehoord. Hij zei dat de marconist op de avond van 18 septem ber de dag van de verdwijning van Lynn Kauffman van 6 tot 8 uur geen dienst had gehad. Hij had die avond geen weerbericht afgeleverd. Dit had hij echter wel moeten doen, aldus kapi tein De B-ruijn. F. 50.000 OP NO. 7356 In de 546e Staatsloterij, vierdeklasse, derde lijst is een prijs van f. 50.000 ge vallen op no. 7356. Repatriërende Chinezen vielen cameralieden aan Ongeveer 150 tot 200 woedende Chine zen, die in een school in Djakarta wach ten op hun terugkeer naar de Chinese volksrepubliek hebben gisteren drie Amerikaanse camera-lieden van de tele visie aangevallen, hun apparaten be schadigd of vastgehouden. De Amerika nen werden eerst ontzet, toen twee In donesische soldaten, die als escorte wa ren meegegaan omdat maandag de Chi nezen bedreigingen hadden geuit, enkele schoten in de lucht losten. De repatrianten verklaarden het in beslag genomen filmmateriaal voorlopig vast te houden en hun ambassadeur te zullen spreken.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7