Kwaliteit liuisbroeitentoonstelling in Lisse was beter dan ooit De jury had uren nodig voor wikkenwegen en beslissen Ook TT-races in gevaar KNMV- bestuur zwicht niet en handhaaft retributie-verhoging JtfAANDAG 15 FEBRUARI 1060 Zaterdagmiddag heeft prof. dr. ir. v. d. Want. directeur van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. de jaarlijkse huis- broeitentoonstelling in het Verenigingsgebouw in De Engel geopend o.m. in aanwezigheid van zijn echtgenote; burgemeester, mr. Th. M. de Graaf en mevrouw De Graaf-Theling. Voorts waren de inzenders, vele genodigden en de geestelijkheid aanwezig. Er waren vele inzendingen, die alle van uitstekende kwaliteit waren. Tegen de wanden waren de verplichte inzendingen van tulpen, hyacin ten. narcissen en krokussen opgesteld terwijl in het midden van de zaal in een kleurig arrangement de vrije inzending tentoongesteld was. De tentoongestelde soorten noemden wij reeds eerder. De voor deze gele genheid aangebracht TX.-verlichting deed de schoonheid van de ten toongestelde bloemen beter uitkomen dan de voorheen gebruikte ver lichting. De taak van de jury was ditmaal lang niet gemakkelijk; zij heeft van s morgens half negen tot vlak voor de opening gewikt, ge wogen en beslist. Beslissingen waarbij minimale verschillen vaak de doorslag gaven. Eindelijk expositie in bollenstreek Voorzitter W. van Dyk had ver trouwen in de toekomst. Wat in de Bollenstreek niet mogelijk schijnt, is in de Engel wel mogelijk. „We behoe ven nu geen 100 kilometer te rijden om een bolbloemententoonstclling te zien". Men zou een interessant boek kunnen samenstellen over de plaats die de bloe men in ons leven innemen, zei prof. v. d. Want in zijn openingswoord. „Deze fraaie bloemen die hun volle schoonheid presenteren zijn getrokken uit onaanzienlijke bollen. Door kunst grepen en ervaring heeft men de bloei van deze bloemen weten te vervroegen. Wijlen de heer N. Dames uit Lisse was de eerste pionier op het gebied van de vervroeging van de bloei. De onderzoe kingen en proefnemingen van het labo ratorium voor bloembollencultuur en van het proefstation voor de bloembol lencultuur van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool, beide te Lisse, hebben het hunne bijgedragen om de bloem eer der uit de bol te halen. Dit broeien ver eist veel vakbekwaamheid". Grote bewondering „In kassen en warenhuizen kan men daarvoor de meest gunstige voorwaar den scheppen, maar wanneer men be seft dat deze bloemen niet in een kas werden getrokken maar in een woon huis, dan stijgt de bewondering voor het hier gepresteerde. Deze bloemen getui gen van veel inspanning, veel ijver, veel liefde maar ook van veel ongerief voor de echtgenoten en kinderen gedurende de broeitijd. De hier getoonde bloemen zijn een demonstratie van kennis en vakmanschap, van groot gewicht voor het vak". Veel firma's toonden hun belangstel ling voor deze demonstratie door het gratis beschikbaar stellen van de voor de broei bestemde bollen. „Vanmorgen heb ik de jury aan het werk gezien. Ik heb bewondering voor de moeite die zij zich heeft getroonst om dit alles te be oordelen". Met deze woorden opende prof. v. d. Want de tentoonstelling. Steeds verbeteringen Voorzitter Van Dijk antwoordde, dat de leden er naar streven om ieder jaar verbeteringen aan te brengen. „Dit jaar dacht ik te gemakkelijk over de krokus sen; daarom heb ik de boot gemist". Zoals uit deze foto blijkt liet de inrichting van de huisbroeitentoon- stelling niets te wensen over. (Foto L.D./Holvast) De prijzen Prof. v. d. Want reikte hierna de vol gende prijzen uit: Tulpen: 1ste prijs (wisselbeker) Eer waarde Zusters onder de bogen van het Vincentiushuis; 2de (beker) J. Korte- kaas; 3. C. A. v. Noort; 4. Th. v. d. Voort; 5. A. Groenen. Narcissen: 1. mej. Rie van Beek; 2. Dik van Ruiten; 3. J. Hermans; 4. A. v. Beek Gzn.; 5. W. van Dijk. Krokussen: 1. J. v. Duin; 2. M. Duineveld; 3. Th. v. d. Voort; 4. J. A. van Bakkum. Hyacinten: A Zwetsloot; 2. W. v. Dijk; 3. Eerwaarde Zusters on der de bogen; 4. Th. v. Beek: 5. A. Zwetsloot. Het beste geheel van de ver plichte inzending: Th. v. d. Voort (wis selbeker). Bij de afdeling vrye inzen ding behaalde de heer J. van Duin voor de derde maal in successie de wissel beker, waardoor deze zijn eigendom werd. De tweede prijs kreeg Herman Wessels met lof van de jury voor zijn narcissen. Derde werd J. Dofferhoff; vierde M. Duineveld en vijfde A. v. Beek. Voortaan bijwerken Bij monde van de voorzitter maakte de jury bekend dat men in het ver volg de nagels van de hyacinten moet bijwerken en dat kleine trossen ver- wijderd moeten worden. Voor de nar cissen is het gewenst, dat de bloemen in één richting wyzen. Nadat aan prof. v. d. Want een mooie azalea was aangeboden nodigde de voor zitter uit tot een rondgang door het bloemenpaleis. Het bezoek aan de ten toonstelling is zeer goed te noemen. Er zijn ook vele belangstellenden uit an dere gemeenten. Eind mei: halve eeuw Unie van Zuid-Afrika De Unie van ZuidrAfrika zal dit jaar haar gouden jubileum vieren. Op 31 mei a.s. is het een halve eeuw geleden dat de Kaapkolonie, Natal, Oranje-Vrijstaat en Transvaal zich tot één staat samen voegden. In het gehele land zal dit feit feestelijk worden herdacht, waarbij de Siste mei zélf het hoogtepunt van de viering moet worden. Van tot 23 april herbergen de Mil- ner Park Showgrounds bij Johannes burg de grote Unietentoonstelling, waar geschiedenis, heden en toekomst van de Unie worden uitgebeeld in tal rijke paviljoens voor o.a. industrie, landbouw, handel, toerisme en mijn wezen. Het wordt de grootste tentoonstelling die Zuid-Afrika gekend heeft. Daar naast begint op 22 mei in Bloemfontein een cultureel festival. Wedstrijd tegen de klok Er is nu een wedstrijd tegen de klok aan de gang om handlangers van de nazi's bij het vermoorden van zes mil joen joden alsnog voor het gerecht te brengen. Tenzij nog voor juni a.s. bewijs stukken ter tafel worden gebracht, zul len duizenden misdadigers buiten schot komen, aldus wordt in Israëlische krin gen opgemerkt. Volgens de directeur van het Israëlische documentatiecentrum kunnen een tweehonderdduizend joodse overlevenden van nazi-kampen, die nu in Israël wonen, het hunne ertoe bijdra gen om hun beulen aan de justitie over te leveren. Volgens mededeling van de zijde der Duitse autoriteiten kunnen na 1 juni a.s., dat is vijftien jaar na het einde van de oorlog, geen beschuldi gingen anders dan van rechtstreekse moord meer worden ingebracht. Beschul diging van rechtstreekse verantwoorde lijkheid voor moord hetgeen zeer moei lijk te bewijzen valt is nog tot 1965 mogelijk. De Duitse autoriteiten lieten weten, al dus de aangehaalde Israëlische functio naris, dat een beschuldigde, wanneer eenmaal een verklaring van beschuldi ging is opgesteld (met de verklaringen van twee getuigen), nog tot 1980 voor het gerecht gebracht kan worden. Dekkingspercentage 81 Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voor lopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in januari 1960 f. 1.341 miljoen (v.m. f. 1.399 miljoen), terwijl voor een waarde van f. 1.086 miljoen (v. m. f. 1.279 miljoen) werd uitgevoerd. De uitvoer be droeg 81% van de invoer (v.m. 91%). Strenge maatregelen tijdens Kroesjtsjefs bezoek De Indonesische regering heeft gis teren strenge maatregelen bekendge maakt voor het gedrag van journalis ten tijdens het a.s. bezoek van premier Kroesjtsjef aan Indonesië. Een dier voorschriften, opgesteld door de „regeringscommissie voor de ont vangst van buitenlandse staatshoofden" bepaalt „dat degene, die zich niet aan de voorschriften houdt, zal worden be schouwd als een overtreder tegen wien drastische maatregelen zullen worden ge nomen". Een andere bepaling zegt, dat leden van de groep journalisten, die Kroesjtsjef zal vergezellen, de Russische premier nergens vragen mogen stellen, behalve op persconferenties. Kroesjtsjef zal naar bekend op 18 februari te Djakarta aankomen voor een bezoek van 12 dagen. Hij zal enige belangrijke plaatsen op Java en Bali be zoeken NIEUW RECORD DER GRAFISCHE EXPORT De Nederlandse grafische export heeft naar geldswaarde in 1959 een nieuw hoogterecord gevestigd, zo deelt de Stich ting Grafisch Exportcentrum te Amster dam mee. De totale export was f 116,1 min. en gaf ten opzichte van 1958, toen voor f 100,1 min. werd uitgevoerd, een stijging te zien van 15,8%. Hiermee werd de uit-voer in het topjaar 1952 (f 108,7 min.) voor het eerst overtroffen. Tevens werd het bedrag van f 47 min. inge haald, waarmede de export naar Indone sië in 1952 groter was dan die in 1959. In 1952 werd n.l. naar Indonesië nog voor ca. f 47,4 min. geëxporteerd tegen slechts f 1,3 min. in 1959. Gerekend naar gewicht was de stijging ten opzichte van 1958 14,1%. Het totale gewicht van de geregistreerde export bedroeg in 1959 1 namelijk 23,2 kg. tegen 20,3 kg', in 1958. De eersten werden de laatsten De Franse radio, die zeer veel aandacht heeft besteed aan de proef in de Sahara, heeft beweerd, dat Frankrijk wellicht de eerste atoommogendheid ter wereld zou zijn geweest wanneer het van 1940 tot 1945 niet door de Duitsers bezet was ge weest. De mannen die thans als de „vaders van de atoombom" worden beschouwd hebben dit niet ontkend. De Franse re gering beschikt over documenten uit 1939, waaruit blijkt dat een groep geleer den onder leiding van Frederic Joliot Curie het principe van de vervaardiging van een atoombom had ontdekt. Zij had den reeds patent gevraagd op hun vin ding en de plannen voorzagen in de pro- duktie van een bom tegen 1942. Na de Duitse bezetting, in 1945, moest men vrijwel geheel opnieuw beginnen. Als hoofd van de voorlopige regering stelde generaal De Gaulle op 18 oktober 1945 een commissie voor atoomenergie in. Het was tenslotte Pierre Mendès- France die in 1954 de stoot gaf voor de constructie van een atoombom. Zijn op volger, Edgar Faure, was niet overtuigd van het belang van de atoombom. Maar toen had het ministerie van Defensie reeds vaste voet gekregen in de Com missie voor Atoomenergie (CJ2.A.) Onbekende onderzeeër in de Caraïbische Zee Naar wy van de Marinevoorlichtings dienst vernemen heeft zaterdag een flot tielje van de Nederlandse Kon. Marine, dat oefeningen houdt in de Caraibische Zee, „Sonar" contact gehad met een „niet geïdentificeerd voorwerp", dat aangeno men wordt een onderzeeër te zyn ge weest. Het flottielje bestaat uit de tor- pedobootjagers „Groningen" en „Van Amstel" en de onderzeeër „Walrus". Het contact via de onderwaterapparatuur is tot stand gekomen op 25 myl ten westen van Willemstad. Bovenstaand bericht berust mogelijk op „sensatie", aldus bericht de corres pondent van het ANP te Willemstad Het marinecommando op Curagao heeft medegedeeld, dat de bij de waarnemin gen verkregen gegevens eerst vandaag zullen worden onderzocht, en dat eerst dan conclusies zullen worden getrokken. Voorshands wordt verondersteld, dat de veronderstelling, dat er sprake zou zijn van een „onbekende onderzeeër" op spe culatie berust. De waarnemingen ge schiedden overigens ver buiten de terri toriale wateren. Als inderdaad een onder zeeër werd waargenomen, zou 't er een op oefening kunnen zijn, en van elke natio naliteit, aldus werd van de zijde van het Koningin teruggekeerd H. M. de Koningin is zaterdag in ons land teruggekeerd van een tiendaagse vakantie in Zwitserland. De militaire dakota, waarin de Koningin van Genève af de terugreis had gemaakt, arriveerde 's middags om half vijf op Soesterberg. Drie zwaargewonden bij gecompliceerde botsing (Speciale berichtgeving) Omstreeks kwart over acht is van morgen in de Hardingstraat in Onst- wedde (Gr.) een gecompliceerd ver keersongeval gebeurd, dat te wijten is aan de gladheid van de weg ter plaatse. Hierbij waren betrokken een klein personenbusje, een bestelwagen en een vrachtauto. Drie personen, de heer G. Kuiper uit Jipsingboertange, de heer J. Stam uit Stadskanaal en de heer P. Plaggenborg uit Mussel- kanaal werden ernstig gewond en moesten naar het Academisch Zieken huis te Groningen worden vervoerd. Zes personen inzittenden van het personenbusje werden voorts nog licht gewond. Ook enkele daar fiet senden schoolkinderen kregen verwon dingen. De heer Kuiper was met zijn bestel wagen op weg naar Assen en wilde in de Hardingstraat een groep jongens en meisjes, op weg naar school, inhalen. Tijdens deze manoeuvre naderde uit tegenovergestelde richting een vracht auto, bestuurd door de heer G. Meijer uit Stadskanaal. De heer Kuiper werd daardoor genoodzaakt te remmen, gleed weg en botste tegen een links van de weg staande boom. Direct daarop werd zijn bestelauto in de flank gegrepen door de vrachtauto en na ongeveer 20 meter te zijn meegesleurd, in een grep pel geduwd. Een autobusje van de Provinciale Waterleiding Maatschappij, bestuurd door de heer J. Stam, die dicht achter de vrachtauto's reed, zag geen kans meer af te remmen en botste op de vrachtwagen. Vermoedelijk zijn hierbij enkele van de fietsende schoolkinderen geraakt. Er kwamen er althans acht te vallen. Zij konden na ter plaatse be handeld te zijn, hun reis vervolgen. De heer Kuiper werd uit de bestelauto ge slingerd, waarbij hij zeer ernstig ge wond raakte. De chauffeur Stam van het autobusje zat dusdanig klem na de botsing, dat hij moest worden uitge zaagd. Hij kreeg een gecompliceerde beenbreuk en klaagde over inwenidge pijn. De naast hem gezeten heer Plag genborg liep vermoedelijk een heupfrac- tuu rop. De zes andere inzittenden van het busje werden allen min of meer licht gewond. Ned. Missie naar N.-Zeeland en Australië „De heren W. J. G. Aalders, J. H. Westerman Holsteijn, C. P. Thurmer en mij kan men beschouwen als de voorhoede van een missie van 12 per sonen, die in de komende weken een studie- en oriënteringsbezoek aan Australië en Nieuw-Zeeland brengt", aldus verklaarde op Schiphol mr. W. H. Fockema Andreae, die als leider van de groep fungeert en met de „Britannia" van de Canadian Pacific Airlines via Vancouver, Honoloeloe en Sydney naar Auckland vertrok. Voor de eerste maal zal een Neder landse economische missie zich naar Australië en Nieuw-Zeeland begeven. Volgens de heer Fockema Andreae hoopt de groep, die is samengesteld uit verte genwoordigers van industrie, handel, verkeers- en vervoerswezen, bouwonder nemingen van grote werken, scheeps bouw en bankwezen, gegevens te verza melen over nieuwe mogelijkheden met de bedoeling de economische betrekkin gen tussen deze beide landen van het Britse gemenebest en Nederland weder zijds belangrijk uit te breiden. Scheveningen bood petitie aan voor verbetering haven (Van onze Haagse redactie) Op waardige wyze heeft het comité uit het bedrijfsleven voor de verbete ring van de Scheveningse havens van morgen namens de bevolking van Scheveningen in de kamer van de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. A. Korthals, uiting gege ven aan het sterke verlangen naar een moderne buitenhaven voor de groeiende vloot. Het comité bood een petitie aan, waarin op de ernst en ur gentie van de zaak wordt gewezen. Onder de petitie staan 6724 handteke ningen van Scheveningers, die een levensbelang hebben bij de instand houding van hun visserijbedrijf. Minister Korthals verzekerde het co mité, dat de verbetering van de Sche veningse buitenhaven de aandacht heeft van de regering, maar er zijn meer grote kapitaalswerken, die de aandacht vragen. „Coentunnel, IJ-tunnel, tunnel in Rotterdam, het wegennet, Lauwers- zee en Deltawerken Het ziet er naar uit, dat er dit jaar inderdaad geen wedstrijden onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging zullen worden georgani seerd. Door zaterdag in een te Utrecht gehouden hoofdbestuursvergadering van de KNMV met algemene stemmen te besluiten de eerder genomen beslissing, de retributies (de gelden die de organisatoren van wedstrijden aan de KNMV moeten afdragen) te verhogen van 5 tot 10 procent, volledig te handhaven is het vrijwel uitgesloten, dat er tenzij het KNMV-bestuur alsnog op zijn beslissing terug komt dit jaar motorwedstrijden zullen worden gehouden. De verenigingen, die wedstrijden or ganiseren kondigden direct nadat be kend werdi, dat de retributies zouden worden verhoogd aan, dat indien dat bestuursvoorstel inderdaad zou worden aangenomen, de verenigingen geen wed strijden zouden organiseren. De leden van de „vereniging van or ganisatoren van motorwedstrijden" zul len hedenavond in Ubrecht bijeenko men, doch het ligt niet in de bedoeling op die vergadering te spreken over te rugneming van het besluit geen wed strijden te organiseren en slechts de consequenties van het genomen besluit te bespreken. Zelfs de T.T-races, meetellend voor het wereldkampioenschap, komen in gevaar. De T.T.-commissie heeft het hoofdbestuur van de KNMV telegrafisch geadviseerd een beslissing inzake de verhoging van de retributies aan te hou den tot de algemene vergadering. Hoewel de T.T.-commissie zich formeel nog niet heeft uitgesproken over hetgeen even tueel zal gaan gebeuren moet de kans, dat de T.T-reces, indien de retributies blijven gehandhaafd op 10%, zullen doorgaan, klein geacht worden. Indien d?ze Grote Prijs van Neder land der KNMV inderdaad niet door de „Stichting Circuit van Drenthe" zou worden georganiseerd dan bestaat uiter aard nog de mogelijkheid dat de KNMV de T.T.-races redden door een andere organisatie in te schakelen. Blauw Wit's tweede doelpunt, gescoord door Van Kalken. Doel man Jacobs van Rapid JC schijnt met een van zijn achterspelers een dansje te maken. Overgangsklasse volleybal HVL was DRL rustig de baas: 3-1 HVL dat tegen DRL aan moest treden zonder Jan van Heek en Nico v. Bie- men, wier plaatsen werden ingenomen door resp. Ton Tieleman en Frank Bon te, heeft in een rustige, bekeken partij volleybal de Rotterdammers geen kans gegeven. De „ruimte" van de Energie- hal, anders 'n onoverkomenlijk struikel blok voor de roodbaadjes en we mogen gerust zeggen voor alle Leidse ploegen, die gewend zyn aan het knusse Gymna sium, werd nu niet alleen door DRL ge bruikt. Diverse malen in deze ontmoeting kwamen Co Zilverentand, Ton Tieleman en Hans Kwestroo ver buiten de lijnen van het speelveld in actie. Het velddek- ken was verder bij HVL prima verzorgd. Dat kwam de aanval ten goede. André de Weijert, Pieter Bas van Duyvenbode weerden zich als leeuwen en zij kregen daarbij in toenemende mate verrassen de assistentie van Hans Kwestroo, die zijn oude vorm praktisch terug heeft Ton Tieleman en Frank Bonte. Co Zil verentand liet series feilloze set-ups uit zjjn handen vertrekken en de schaarse smashes die hij sloeg betekenden voor DRL evenzovele verliespunten. Met 15-8 en 15-12 bracht HVL de set-stand op 2o. Verbeten zetten de Rotterdam mers de derde set in met felle aanval len en goed blokkeren. HVL raakte uit cadans. Vooral het terugverdedigen liet te wensen. Praktisch elke van het blok terugspringende smash leverde DRL een punt op. Met 154! hielden de Rotter dammers de deur open voor een punten verdeling. Zij startten in de vierde set voortreffelijk. Maar HVL beet zich vast. Een achterstand van 47, werd door Frank Bonte via twee floaters op 6-7 gebracht. André de Weijert Pieter Bas v. Duyvenbode en Hans Kwestroo waren op de smash niet meer te stuiten. Co Hockey-uitslagen Overgangsklasse A (heren)TOGO J Amsterdam 2 01. 2e-klasse B: Delft 3—MRHC 2 1—2. HuditoDordrecht 20; VCLRing Pass 30. 2e-klasse C: HDM 4—Tempo '34 3—0; LeonidasHHYC 4 32; Ring Pass 2 HGC 3 1—3. 2e-klasse D: ZuidwijckLeiden 3 1—2; SV '35—Zandvoort 2 1—0. J. D. Treslingbeker (4e ronde)Kam pong 3Groninger Studenten 2 62; HTCC 2Rapidity 2 61; Leiden 2 TOGO 3 2—1; Siseo—TOGO 4 afg. le-klasse (dames)BDHCKieviten 02 (Kieviten kampioen)RBCTOGO 1—0. 2e-klasse B: HBS—BDHC 3 4—1; Kieviten 2Alliance 3 41. WIELRENNEN Grote belangstelling voor Olympia's Toer De buitenlandse belangstelling Voor Olympia's Toer, die van 26 tot en met 31 mei a.s. verreden wordt, is dit jaar bijzonder groot in verband met de voor bereiding van de diverse wielerlanden voor de Olympische Spelen in Rome. Zo heeft Olympia verzoeken om inlichtin gen over lengte van de ritten, gesteld heid van het parcours en dergelijke ont vangen uit Zweden, Denemarken, Italië, Zwitserland, Duitsland en België. In verband met deze belangstelling heeft het bestuur van Olympia zich tot de KNVB-commissie en de KNWU ge wend om eventuele financiële steun. Want de extra kosten, verbonden aan de komst van meerdere buitenlandse ploegen worden geschat op ongeveer f. 10.000 en Olympia zit met een begro ting van f. 40.000 voor een puur natio nale toer reeds „aan het plafond". Marinecommando in de Ned. Antillen Zilverentand aan de serve „maakte" de Actie voor toto reeds gestart De op de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Sport Federatie aangekondigde actie om te komen tot een bespeelbare toto is reeds ge start. In eerste instantie heeft de Stichting Nederlandse Sporttotalisa- tor aan de sportbonden instructies verzonden, mede met een verzoek, adhesiebetuigingen in te zenden. De tweede stap zal zijn de verzending van folders aan de afdelingen van de KNVB en de sportbonden, bestemd voor de verenigingen. In deze folder die omstreeks 20 februari de deur uitgaat, wordt het doel van de stich ting uiteengezet, ter\yijl bovendien wordt gewezen op de grote belangen, die er op het spel staan, zowel voor de sport in het algemeen, als voor de clubs. Mede zijn in deze folder opgenomen de instructies voor de ver enigingen. De derde fase is het verzamelen van handtekeningen op speciaal daarvoor beschikbaar te stellen kaarten, die van 24 februari af bij de afdelingen van de KNVB verkrijgbaar zijn. Deze afdelingen zijn de centrale punten van de comité's van actie, waarin officials van de sportbonden zitting hebben. De inlevering van de getekende kaar ten moet uiterlijk 20 maart a.s. ge schieden bij het comité van actie van welke men blanco kaarten heeft ont vangen. De comité's van actie zorgen voor doorzending naar de Neder landse Sport Federatie. bracht hij HVL op 14-7! Een kogel van André de Weijert ging een centimeter buiten de zijlijn. DRL aan serve kwam nog tot 14-9! Toen brak Hans Kwestroo alle weerstand met een smash als een zweepslag. Binnen de 3 meter! Ton Tie leman serveerde het vijftiende punt en de zege, 159! Verdiend! DIE HAGHE—PROF. WIJK 0—3 Een eenzijdige wedstrijd was Die HagheProf. Wijk. De Haagse dames waren op ieder onderdeel van het vol leybalspel zo verre de mindere van Prof. Wijk, dat er vanaf het begin van de ont moeting geen enkele twijfel bestond over het resultaat, winst voor Prof. Wijk. Dat is het dan ook geworden. Met 15-2, 15-7 en 15-1! Deze cijfers vertellen een duidelijk verhaal. Coach Frans Zilverentand mocht zijn discipelen herhaaldelijk sti muleren de aanval meer op te bouwen, het bleef zonder resultaat. Niet omdat mevr. Klinkhamer en haar secondanten in technische kwaliteiten te kort scho ten, maar simpel omdat Die Haghe met elke goed geplaatste serve - en Prof. Wijk sloeg er in deze wedstrijd heel wat - de grootste moeilijkheden had met de pass. Zo serveerde bijv. invalster Joke Laterveer in het verloop van de strijd, onderhands, 12 regelrechte winstpunten. Al met al kan Prof. Wijk nu wel gerust zijn. Ploegen als Die Haghe en Hof- wijck zullen weinig winstpunten meer kunnen boeken en aan degradatie zul- meegedeeld. zege in feite panklaar. Slim pushend I len'zij niet ontkomen. SPORTSPLINTERS Ray Lindwall, een van de beste na oorlogse fast-bowlers van Australië, heeft aangekondigd dat hij niet meer in wedstrijden zal uitkomen. De Austra lische cricketer, die 38 jaar is, nam in testmatches 228 wickets en scoorde in zijn interlandcarriere 1502 runs. Jan Roelofs van HAC Helmond zegevierde zondag te Bussum in de tra ditionele schrikkelcross, een wedstrijd over 8000 meter. De Europese kampioen in het wel- tergewicht, de Italiaan Diullio Loi heeft in een gevecht met de titel als inzet zaterdagavond in Milaan op punten gewonnen van zijn landgenoot Bruno Visitin. Het gevecht was vastgesteld op 15 ronden. De Amerikaanse zwemster Chris von Saltza heeft tijdens de jaarlijkse wedstrijden van Yale op de 440 yards vrije slag een tijd voor zich laten af drukken van 4 min. 45,4 sec, waarmee zij de wereldrecords, die Usa Konrads op 9 januari van dit jaar te Sydney op de 440 yards en 400 meter vestigde, evenaarde. De wereldkampioenschappen ijs hockey zullen in 1962 worden gehouden in Colorado Springs. Hiervoor zal een nieuw stadion worden gebouwd, dat elfduizend toeschouwrs kan bevatten. De Nederlandse halfzwaargewichl Wim Snoek heeft zaterdagavond in de Westfalenhal in Dortmund gewonnen van de Duitser Helmut Ball, die opgaf in de zesde ronde. De Surinaamse zwaargewicht Al Cramp werd in de eerste ronde uitgesla gen door Albert Westphal.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4