WYBERT In „Gulden Vlies" herleefden even vroeger dagen van gouden Brunliüde „De Plankeniers" vervingen de KV „Litteris Sacrum" Experiment vond veel waardering haardolie Loop der bevoUdng te Leiden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 15 februari 1960 Tweede blad no. 29975 Reken maar, dat er zaterdagmiddag keel wat afgebabbeld is in „Het Gul den Vlies". Geen wonder! Er was daar in het kader van de jubileumviering een reünie van oud leden van de Gymnastiek- en Atletiek vereniging Brunhüde. Het begon eigenlijk al in de hal. ,JIatto Peet, wat leuk jou weer te „Dag Annie, kind hoe lang is dat alweer geleden .ff. „Neen maar Nel, dat jij hier ook bent „Zeg Rietje, herinner jij je nog Deze en talrijke andere opmerkingen vlogen heen en weer. Het was een blij weerzien van talrijke oude bekenden, die vaak van ver kwamen. Men kon het begrijpen, dat het langer duurde den verwacht was, eer een ieder een plaatsje gevonden had. Iedereen moest toch eerst het bestuur begroeten. En in het bijzonder „ma" DiebenKonings, wellicht wat ouder geworden, maar nog altijd even vitaal. Stoelen uit andere zalen moesten worden aangesleept. Het was in het zaaltje misschien een beetje vol, maar men wilde onder geen voorwaarde er gens anders zitten. Voor die enkele ogenblikken, na zoveel jaren, wilde men bij elkaar blijven. Weinig tijd voor officiële woorden. Mevrouw Dieben maakte het daarom maar kort. „Leuk, dat jullie er weer zijn. Het zijn er nog heel wat. Maar goed, dat ze niet allemaal gekomen zijn, anders was het hier beslist te klein geweest. Maar we gaan het echt ouderwets gezellig maken. Misschien is er wel iemand ,die een bijdrage kan leveren?" Maar daar was vooralsnog geen be hoefte aan. De herinneringen waren voorlopig nog te talrijk. Alleen voor zeer speciale dingen verstomde deze kakofonie van damesstemmen even. Zo had Truida Kruythooft, die mede oprichtster is geweest, maar reeds sinds 1922 in Californië woont, op een geluidsbandje een gelukwens overge stuurd en die moest natuurlijk afge- Natuurlijk werden er oude foto's tevoorschijn gehaald. Met het grootste plezier werden de soms vergeelde plaatjes bekeken. Van links naar rechts mevr. De Groot-Veldkamp, mevr. Thomas den Hollander, mevr. Dieben- Konings. mevr. Huter-van Dijk en mevr. Valkenburgh-van Brood. draaid worden. Hoever die ex-Brun- hilde-leden wel verspreid leven, bleek wel uit de hoofddoeken voor „Ma" Dieben en „Juf" Steffelaar, die Lien LepelaarPhilippo uit Australië had overgestuurd. Men ziet het, zelfs zoveel water ertussen kan de oude liefde voor Brunhüde niet doen vergeten. En natuurlijk had de oproep van me vrouw DiebenKonings voor een bij drage aan de gezelligheid niet aan dovemansoren geldonken. Maar nodig ivas het nauwelijks. Want de stemming zat er goed in. En die bleef nog een flink tijdje Scheepswerf aan de Hoge Mors vernieuwd De scheepswerf van Gebr. Akerboom N V. aan de Hoge Morsweg te Oegstgeest is gemoderniseerd en uitgebreid. Er is nu een geheel nieuwe werkplaats, een juweel van een kantine en een fraai kleedlokaal. Het complex is binnen de 75 dagen ge bouwd en werd zaterdagmorgen onder grote belangstelling in gebruik genomen. De heer H. A. Akerboom sr., commis saris van de N.V., verrichtte de officiële opening. Onder de aanwezigen merkten wij om. op wethouder J. F. M. Steen metser en de directeur van Gemeente werken in Oegstgeest, M. J. van Gor- kum. De architecten Van Oerle en Schra- ma waren er ook evenals de aannemers G. en P. Niersman uit Voorschoten. Na dat de heer Akerboom met een sleutel de deur. die toegang geeft tot de hal, had geopend, begaf het gezelschap zich naar de op de eerste verdieping gelegen kantine. Vele woorden van waardering en bewondering werden daar uiteraard gesproken. Het bedrijf is wat outillage imachineparken representatie (kan toor) betreft aan de eisen des tijds aan gepast. De directie heeft thans veel aan dacht geschonken aan het sociale aspect. Geen wonder dat het personeel zich met de vernieuwing zeer ingenomen toonde. Namens dit personeel bood de heer J. H. v. d. Ploeg een fraaie elektrische wand klok aan. Deze klok bevindt zich in de kantine, waar het overigens zeer prettig toeven is. De verbouwing had plaats op een grondoppervlak van 420 m2. Zij tot slot nog vermeld, dat de gebr. Akerboom op het ogenblik bezig zijn met de vervaar diging van 400 aanvalsboten, in opdracht van de DM.L. Brand in schoenmakerij In Vlasveld's schoenmakerij aan het Noordeinde is zaterdagmiddag omstreeks 2 uur een brandje uitgebroken. Een kachelpijp, die door de houten zoldering stak, raakte n.l. oververhit. De schade bleef beperkt. Personeel van de Kon. Marine doofde het vuur met een schuim- blusapparaat. In tearoom Van der Heyden (Bree- straat) is een fotografische show inge richt. Naast het normale Leica-systeem, met verwisselbare objectieven van 21 tot 400 mm, wordt speciale aandacht besteed aan de wetenschappelijke, medische en technische Leica-fotografie. De expositie is hedenavond tot 10 uur en morgen van 210 uur geopend. Advertentie OVERAL DREIGT BESMETTING - Gebruik regelmatig Alleen in dozen met Wybert-beeldmerlc Bedrijfsjeugd zag „De ontembaren" Geslaagde filmmiddag K. O. en L.J.A. Het Casino-theater was zaterdagmid dag geheel bezet door jongeren uit het bedrfjfs- en kantoorleven, voor wie door K. en O. in samenwerking met de Leidse Jeugdactie een filmvoorstelling was ge organiseerd. Vertoond werd de film: „De Ontembaren" (Gunfight at the O.K.- corrall). Deze wild-west rolprent is niet te ver gelijken met de andere films van dit genre getuige wel de klinkende namen van een Burt Lancaster en een Kirk Douglas, die de hoofdrollen vervullen. Er gaat een bijzondere suggestieve werking van uit, waardoor de toeschouwer van het begin tot het eind gespannen toe blyft kijken. Het geheel speelt zich af in een romantische sfeer met op de achter grond het harde cowboy-leven. Door treffende beelden geeft de camera op uitstekende wijze de spanning weer. Het schijnt echter onvermijdelijk te zijn, dat in „cowboy-films", zowel in detective als griezelfilms, eerst bosjes doden moe ten vallen om deze spanning teweeg te brengen. Het verhaal is geïnspireerd op een ballade, die wordt gezongen door Frankie Laine. De hoofdpersoon uit deze „wild-west story", sheriff Marshall (Burt Lancaster) voorkomt, dat Doe Holliday (Kirk Douglas), een gewezen tandarts, die iedereen met gokken tegen zich in het harnas jaagt, door de woedende dor pelingen gelyncht wordt. Op zijn beurt redt Doe Holliday de sheriff van de dood, waardoor een stille vriendschap ontstaat. Dan krijgt Marshall een telegram, waar in zijn broer hem vraagt onmiddellijk over te komen, daar hij in grote moei lijkheden is geraakt. In gezelschap van Doe Holliday vertrekt hij dan en door toedoen van beide mannen worden deze moeilijkheden met veel bloedvergieten uit de weg geruimd. Na het beslissende gevecht bij de O.K.-rots, waaraan de titel is ontleend, eindigt de film, hoe kan het ook anders, met „happy end", waarbij natuurlijk ook een vrouw is be trokken. Het slot was jammer genoeg nogal breed uitgesponnen, waardoor de ver wachte climax niet geheel aan de ver wachtingen voldeed, hetgeen ook te mer ken was aan het geroezemoes in de zaal. Over het algemeen genomen echter een uitstekende kleurenfilm, waarin ook de humor niet ontbreekt. Zowel K. en O. als de L.J.A. kunnen dan ook terugzien op een zeer geslaagde filmmiddag. Mevr. mr. J. E. Glastra van Loon-Boon VOORZITSTER STICHTING NED. STUDENTENSANATORIUM Tot voorzitter van het bestuur der „Stichting tot bijstand van het Neder lands Studentensanatorium" is benoemd onze oud-stadgenote, mevr. mr. J. E. Glastra van LoonBoon te Oegstgeest. Zoals bekend ontvangt deze Stichting een groot deel van de financiën, die haar haar werkzaamheden mogelijk maken, uit de recettes van de Haagse miniatuur stad „Madurodam", tot de oprichting waarvan indertijd het initiatief is geno men door mevr. B. BoonVan der Starp, die voorzitster was van de Stichting tot bijstand van het Ned. Studentensana torium. De nieuwe voorzitster, mevr. Glastra van Loon, is de dochter van mevr. Boon— v. d. Starp, zij was reeds lid van het be stuur. Voor de tweede reeks voorstellingen in dit seizoen deed de Kon. Ver. „Litteris Sacrum" ditmaal een beroep op „De Plankeniers" uit Naarden. De toneeluitwisse ling met België, die de nodige extra repetities eiste voor „De zonderlinge Mrs Savage", de voorbereidingen van het tegenbezoek van het „Conservatoriumtoneel", uit Oostende te Leiden, gevoegd bij een groot aantal opvoeringen voor de Nuts- departementen in Zuid-Holland, heeft de kring der werkende leden van Litteris dermate in beslag genomen, dat het instuderen en degelijk voorbereiden van het tweede stuk een riskante onderneming zou zijn geworden. Bovendien bestonden er plannen het seizoen in de laatste week van april te besluiten met de opvoering van: „Ik herinner mü Mamma" van de Amerikaanse schrijver John van Druten. Dit, van veel fantasie en een blymoedige levensbeschouwing getuigende spel, stelt hoge eisen, zodat reeds half januari met de instudering moest worden aangevan gen. Aldus de verklaring in het programma. Voor het Litfceris-publiek zijn „De Plankeniers" geen onbekenden; zij za gen van dit gezelschap, dat een voor aanstaande plaats In de amateurtoneel wereld inneemt, reeds bij Litteris' eeuw feest een zéér goed verzorgde opvoering van Shakes pear es „De koopman van Venetië". Ook ditmaal hebben „De Flankemers" het zich niet gemakkelijk gemaakt. Zij brachten „De geborduurde bal", een Chi nees spel in vier bedrijven door Ohih. S. Hsiung. Hsiung werd in 1902 in Peking gebo ren en ontving aldaar zijn opleiding aan de Nationale Universiteit. Reeds in 1922 maakte hij deel uit van de directie van het Chen Kwang-theater te Peking en werd in 1929 benoemd tot commer cieel directeur van het. Pantheon Thea. ter te Shanghai. Hij was herhaaldelijk afgevaardigde voor China bij de Interna tionale Penncongressen in Europa, huw de een Engelse vrouw en schreef een aantal toneelwerken in de Engelse taal. o.a. „Lady Precious Stream" in 1934 „The Professor from Peking" in 1934 „The bridge of Heaven" in 1943, en „The gate of peace" in 1949. „De geborduurde bal" behoort tot zijn eerste werken. Het Chinese toneel onderscheidt zich in zoverre van de Westelijke opvattingen dat een doorlopend beroep gedaan wordt op de verbeeldingskracht van de toe schouwers. De entourage wordt met uiterst beknopte middelen aangegeven, de requisieten (de bij een voorstelling benodigde voorwerpen) worden door de zichtbaar op het toneel zittende inspici ënten aan de spelers tijdens het spel overhandigd, terwijl zü (de inspiciënten) tevens de geluiden (hoefgetrappel .on weer enz.) nabootsenDe verschillende scènes worden ingeleid en verklaard door een uiterst belangrijke figuur: de verteller. Verschillende Westerse auteurs, o.a. Thornstom Wilder (in „Onze Stad") en Dylon Thomas (in „Onder het Melk woud") hebben enkele van deze Ooster se gebruiken met veel succes toegepast. In „De geborduurde bal" maken wij kennis met het huisgezin van Zijne Ex cellentie Wang Yun, eerste minister, zijn vrouw, zijn drie dochters, van wie de oudste twee gehuwd zijn met resp. gene raal Su en generaal Wei, en de jongste „Parelstroom" moet nog worden uitge huwelijkt. Er zijn vier aanbidders en dat doet Zijne Excellentie besluiten de go den te laten beslissen. Parelstroom zal vanuit het venster van het tuinpaviljoen een geborduurde bal werpen; wie van de mededingers de bal in zijn bezit krijgt, zal haar echtgenoot worden. Parelstroom echter heeft liefde opgevat voor de jonge en oerkrachtige, maar onaanzienlijke tuinman Kuei. Zij draagt hem op ook in de tuin aanwezig te zijn en zich van de bal meester te maken, waarin hij slaagt. De gode heb ben gespreken en ondanks de door de gehele familie uitgeoefende druk, kan niet6 Parelstroom doen besluiten de wil de rgoden te weerstreven. Het komt tot een breuk, Parelstroom en Kuei trouwen en vinden een primitief onderkomen in een g-rot. Zij leiden een maand lang een armoedig bestaan, totdat Kuei als offi cier dienst neemt in het leger om slag te leveren met de krijgsmacht van een westelijk gelegen rijk. Hij verricht grote wapenfeiten, overweldigt het westerse rijk, verwerft de Koningskroon en het hart van de westerse Prinses maar wil haar niet tot zijn ge malin maken, omdat hij, thans hoger nog in aanzien dan Parelstroom. eerst nu tot «Je ontdekking komt, dat zijn hart naar haar uitgaat. Hij keert naar China terug, vindt zijn vrouw nog in de groot ste armoede in de grot en wordt door Zijne Excellentie Wang Yun en familie thans met open armen ontvangen. „De Plankeniers' zijn erin geslaagd van dit uitheemse spel een stijlvolle op voering te geven. Het stemmingsvolle decor en meubilair, de fraaie kostuums en de toepasselijke muzikale omlijsting, alles door eigen krachten ontworpen en samengesteld, droegen daartoe in hoge mate bij. Het is ondoenlijk de in dit spel voor: komende dertig rollen afzonderlijk te be spreken, zodat wij ons moeten beperken tot de belangrijkste. En dan noemen wij in de eerste plaats „de geëerde vertel ler', die door Hein Harms, één van de steunpilaren van de Plankeniers, met een voor amateurs opvallende losheid en natuurlijkheid werd weergegeven. Hij toonde zich een meester in het onop zettelijk lanceren van de in de dialoog ruimschoots voorkomende geestigheden en mag. mede door zijn vakkundige re gie, aanspraak maken op een groot deel van het succes. Carla Vingerhoed, die de zeer moeilijke rol van de intelligente, slimme en lieftallige Parelstroom te ver tolken had, slaagde erin alle facetten harmonisch te verbinden en bewoog zich lichtvoetig en met gratie Kuei. de tuin man en latere Koning had iets forser van gestalte kunnen zijn. doch Nico Burgdorffer wist zich met doorleefd spel naast haar te handhaven. Van Eric Büttinighausen zagen wij een zich van zijn macht welbewuste eerste minister, terzyde gestaan door Lies Majoervsky als zijn echtgenote. Henk Exalto en Herman Wasmoeth gaven elkaar weinig toe als de twee generaals, de echtgeno ten van Goudenstroom en Zilverstroom, door Yolanda Nederbragt wat kleurloos en door Ger Eshuis wat uitbundig ge speeld. Grote waardering hebben wij voor de beide Chinese inspiciënten. Zonder een woord te zeggen hadden zij een belang rijk aandeel in het scheppen en vast houden van de Chinese sfeer. Het publiek, aanvankelijk wat gereser veerd, gaf door een langdurig applaus uiting aan zijn waardering voor deze min of meer experimentele opvoering. Woensdag, donderdag en zaterdag a s. volgen door hetzelfde gezelschap opvoe ringen van Mr.Bolbecen haar echt genoot, een Frans blijspel in drie be drijven van George Berr en Louis Ver- neuil. „De geborduurde bal" rolt dan weer elders. B.H. Gezellige samenkomst Leidse reservepolitie In de foyer van de Stadsgehoorzaal ging het zaterdag gezellig toe. De Reserve Gemeentepolitie hield er n.l. een propa- ganda-contactavond. waarvoor grote be langstelling bestond. De medewerkers van het Ambtenarencabaret van het Mi nisterie van Justitie zorgden voor de af werking van een gevarieerd programma Namens de contactcommissie heette mr. G. H. Wissenburgh de vele aanwe zigen hartelijk welkom, o.w. wethouder S. Menken, hoofdinspecteur J. C. Hof stede. die de commissaris van politie ver tegenwoordigde. de commandant van de brandweer S. W. Hagedoorn en enkele afgevaardigden van de afdelingen Kat wijk en Wassenaar. Na deze begroting verscheen de drumband van de Leidse reservisten op de planken. Instructeur Van Egmond komt veel hulde toe voor de wijze waarop hij dit korps leidt. Hoofdinspecteur Hofstede hield op deze feestavond een korte propagandatoe- spraak, waarin hy o.m. wees op de taak van de politie in het algemeen. De taak van de reservepolitie is eigenlijk nog zwaarder dan die van de actieve politie omdat de reservisten ook nog hun eigen functie hebben te vervullen. De hoofd inspecteur zei, dat het zeer moeilyk is om voldoende actieve politiemannen aan te trekken en dat het instituut van de Reserve-Gemeentepolitie verstevigd moet worden. Leiden heeft op het ogenblik ongeveer 80 reservisten, maar dit aantal zou eigeniyk tot 120 verhoogd moeten worden. Voor het feestelijke gedeelte zorgde dus de ambtenaren uit Den Haag. Zij leverden bijzonder aardige prestaties; het programma was beschaafd en met zorg samengesteld. Het bestond voorna melijk uit muziek, zang en schets. De Close Harmony Singers vormen een uit stekend koor. De conferences van Joop Zaatman, die de algehele leiding had. waren het aanhoren zeker waard. De vrolijke zelfspot heeft men ten zeerste kunnen waarderen. De avond werd besloten met een ge zellig samenzijn onder leiding van de heer Mekel. „The Musical Travelers" zorgden voor dansmuziek. Kobes Vrouwes overleden OUD-WIELRENNER WERD 83 In een rusthuis is dezer dagen over leden Kobus Vrouwes, de oud-wielren ner, die ook op de ysbaan veel lauweren heeft geoogst. De heer J. M. N. Vrouwes, die 83 jaar oud is geworden, was vooral in Katwijk aan den Ryn een bekende figuur, vlak bij de trambrug over de Rijn lag zijn woonschip. Ter gelegenheid van de verjaardag van Kobus Vrouwes werd op 14 november jl. in hotel „De Roskam" een receptie gehouden, waarby verschillende bekende figuren uit de I oude sportwereld present waren om de zo populaire Katwyker de hand te druk- I ken. Hoewel de heer Vrouwes zyn carrière in de wielersport maakte behaalde hy zijn eerste lauweren op de ysbaan. Op 18-jarige leeftyd nam hij deel aan grote landelijke schaatswedstrijden. Het resul taat was onmiddellyk indrukwekkend: vier tweede pry zen en acht eerste pry- zen in die ene winter van 1894/1895. In een slag was Kobus' naam in de sport wereld gevestigd. Toch betekende dit te vens het einde van zyn schaatsloopbaan. In het voorjaar van 1895 werd hy nl. benaderd door William Tott, toenmaals hoofdvertegenwoordiger van een rywiel- fabriek te Amsterdam, die hem aan raadde om de wielersport te gaan be oefenen. Kort daarna sleepte Vrouwes ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het kerkelyk voorbereidend examen de heer A. Sieders (Den Haag) met het hoogste rendement ZUINIG - GEEN ROET MEER WARMTE OLIEHANDEL A. BRANDT Maresingel 64 Telefoon 23684 LEIDEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Julius Johannes Paulus Maria, zn. van J. J. M Schmand en M. C. J. H. van Vliet; Wllhelmlna Frederlka ,dr. van C. Kikkert en E. van Wingerden; Maria Ca- tharlna Gerarda, dr. van P. A. Luljten en A. M. A. van Eeden; Monique, dr. van A. H. van Brero en J. Clere; Johanna Hasina, dr. van C. van Have en H. J. J. Hogen- doorn; Theodorus Leonardus Cornells, zn. van T, \an Schalk en M. F. PleiJ; Jacobus Cornells Maria, zn. van J. A. Zevenhoven en M P. Hoogervorst. OVERLEDEN W. van Rheenen, 76 Jr., man. „Alleen maar eigenbelang" Premier Kroesjtsjef van de Sovjet- Unie heeft zondag by een bezoek aan de grote staalfabriek te Bhilai in midden- India, die met Russische hulp is ge bouwd, verklaard, dat de kapitalistische landen alleen maar helpen uit eigenbe lang, omdat zy een markt zouden mis sen als zy geen steun verleenden. Hij verklaarde het te zullen toejuichen als India een socialistisch land zou worden Het was de bedoeling van de Sovjet-Unie India en zyn onafhankelykheid te ver sterken. al vele eerste pryzen in de wacht. Later kwam hy als beroepsrenner in dienst van een Franse rywielfabriek, die de eerste werkelijke racefiets in de handel bracht. Zo begon hy zyn wielercarrière waarin hij zowel nationaal als inter nationaal grote successen heeft geboekt Dit duurde tot 1906. toen een ernsti ge val by een wedstrijd achter motoren hem deed besluiten er mee op te hou den. Hy verwisselde daarop de fiets voor de auto en was van 1907 tot 1934 in dienst als chauffeur by jhr. Loudon te Wassenaar, de toenmalige directeur van de Kon. Petroleum Maatschappy. In de plaats van mr. J. Zwane- burg, die door ziekte verhinderd is. zal mej. L. J. M. Kleyn van de Rykspolitie te Den Haag, hedenavond in het kader van de cursus „Het bedreigde kind" voor de contactcommissie Kinderbescher ming een lezing houden. In da week van 4 t.e.m. 10 februari 1960 GEVESTIGD C. J. Boot geb. Van der Meer en fam.. Komkommerhof 2; J. Portengen en fam., militair, Marlënpoelstr. 1 a; W. L. Pouw en fam., leraar, Sweelincklaan 16; A. J. Putman geb. Van der Pal y fam., Alb. Ver- Putman geb. Van der Pal en fam., kantoor bediende. Nlc. Beetsstr. 30; W. F. van Ter- tholen en fam., techn. ambtenatir. Weide- hof 6; S. van Dorp en fam.. Burggraven- laan 148; A ,M. Koppler en fam., Fr. Houttijnshof 1; O. M. Lulnenburg en fam., laborant. Roomburgerlaan 63; T. A. M. van Goozen geb. Van Leeuwen, Hoge Rijndyk 59; A. M. van de Berg en fam., kantoor bediende. Walraven v. Hallstr. 2; D. Jans sen en fam., scheepsbouwkundige, v. d. Brandelerkade 29; R. L. Zweerus, Lam- menschansweg 40; M M den Hollander, A. M. Gelderman, Breestr. 1 a; J. C. W. van Wlnsen, kelner, a/b. ltgg. Sumatra- str.; G. Nooteboom, leraar. Lokhorststr. 21 N. C. Schokking. Oude Vest 31; H. Rltsma lnpakster, Ulterstegrt. 95; J Slwon, Hoge- woerd 81; C. H. M. Rosdorff, Roodenbur- De familie Nobbenhuis te Hoog vliet is zaterdag aan de dood ont snapt toen een autobus haar wo ning kwam binnen rijden. De bus kwam tot staan vlak voor de ont bijttafel. waaraan de familie ge schaard was. De brokken puin vie len op tafel. Alleen de heer des huizes brak een arm. gerstr. 59; D. Hamerslag, Houtstr. 4; T. Riemers. KUkspaanweg 33; B. W Hoogen- dam. "Bloemistenlaan 37; G. Schaap geb. Westerhof, Boerhaavelaan 2; J. Verhagen, apoth ass.. Lellestr. 2; A. J. R. Koumans. arts. Boerhaavelaan 184; H. G. Werkhoven winkelbediende. Drie Octoberstr. 1; H. J. M. Koedijk, verpleegster. Rapenburg 68; G. Balneger, meubelmaker. Kloksteeg 11 a; C. Brinkman, dlrectle-a6s.. Drulvenstr. 3; J. M Kreuger geb. Duivenvoorden. Lelle str. 4; C. G. Röllng, dienstbode, v. d. Duynstr. 12; A. A. H. Kruysse. Witte Sin gel 96/97; E. F. Leeuw, analiste, Ryn- en Schlekade 37; W. van der Ley, militair. Corn. Schuytlaan 110; L. A. van Oostende, 11. gezinsverzorgster. Rljnsburgerweg 86; L. F. van der Veen. Papengrt. 23; A. J. Sommellng. secretaresse. Atjehstr. 77; W. M. J. de Boer, Groenhovenstr. 23; F. M J. Goossens .constructeur-tekenaar, Rljns- burgerweg 18; J. A. C. M. van den Muy- senberg. Witte Singel 96/97; M. M. Stru- ben. tfronesteinkade 4. J M. van Thlel. Johan de Wittstr. 2; J. N. Cranendonk. Haagweg 50; A. J. C. Rollng, Groenesteeg 78: C. H Verhaar, chyropodlste, Hool- grt. 4; M. F. Mentlng, onderwyzeres, v. Ledenberchstr. 4; W. F. Kramer, militair. Noordeinde 2 a; J E. H Segaar, gezins verzorgster. Rynsburgerweg 86. VERTROKKEN H E. der Weduwen en fam. Marlën poelstr. 21a, nr Breda. Beverweg 10b, J W. Steenbeeke en fam. Alb. Verwey6tr. 13 nr Groningen. Gerechtkade 46b, J. van der Veen en fam, Hoflaan 140. nr 's-Grn- enhage. Erasmusweg 1017, J. H. W. -trends en fam. Moddermanstr. 57. nr Eindhoven. Seb. van Noyenstr 10. D van Ier Ster en fam. Madoerastr. 23. nr Llsse, Wagenstr. 24. G, Boender en fam. Tem- mlnckstr. 36. nr Oosterhout, St.-WUUbror- dusstr. 22. W.-S. van DUk en fam. Rese dastraat 26. nr De Bilt u.. Ie Branderbur- *erweg 91. J. J. Nyhuls en fam.. Veerstr. 30. nr Leiderdorp, M.P. Spllnterlaan 30. G. G. van den Berg en fam. Hoge Rijndijk 137, nr Leiderdorp. M.P. Spllnterlaan 52. J. L. Favler. Hansenstraat 8. nr Delft. Rot terdamse weg 123. L. A M Hermans. Boer haavelaan 29. nr Delft. Voorstr. 16a, A. Garnefskt. Kagerstr. 16. nr Oegstgeest. Zoutkeetluan 1, G. W. E. de Raad. Sple- fhelstr 21. nr Voorburg, v. Duvenvoorde- aan 114, G. Meertens geb. Schut, Leu- venstr. 61, nr Boskoop, wilhelmlnaln 124, W. A. Montanus, Drie Octoberstr. 37a, nr Voorschoten, Haagweg 22. A. Cuperus, Otr. Jaagpad 35. nr Australië, C. M. Schouten. Muldersstr. 2. nr Llsse. Nleuwstr. 53. J. Herstel. Roodborststr. 40. nr Oegstgeest. de Kempenaerstraat 80. M. M. Pasman. Boerhaavelaan 21. nr Katwyk. Boulevard 132. E. M. Staab. Rijnsb. weg 31c, nr Mid delburg. Groenmarkt; R. A. de Melker. Nieuwe Rijn 25. nr Oegstgeest. Geversstr 61. J. van Saarloos, Evertsenstr. 5. nr Am sterdam. Alblasstr. 26ha, L. J. Duyfjes, J. de Wittstr 44. nr 's-Gravenhage, Laan v. Meerdervoort 1257, E O. M. Peters. Ryns burgerweg 10, nr Tilburg. Burg v. d. Mor telplein 19. J. W. L. Knkler geb. van der Reljden. Leemansstr. 24. nr Wassenaar, schoolstraat 14, H. van Steenis. Rooden- burgerstr 47. nr Utrecht. Mozartlaan 6. C. L. Schaiy geb. Tengbergen. Cobetstraat 63 nr Baarn. Nassaulaan 47. L. F. Verkalk geb. Montagne. Brouckhovenshof 6. nr Heemstede. Drieheerenlaan 37. H. Smid. P.C. Hooftlaan 1. nr Amsterdam. Marnlx- straat 386hs. J. Boerhout. Morsweg 6a. nr 's-'Gravenbage. de Dreef 59. C. A. Cuijpers ceb. Rozler. Kaptevnstr 47. nr Amsterdam H. de Keyserstr. 281. M. A C. Blankevoort geb. van Dorp. Utr. Veer 22. nr Bloemen - daal. Vyverweg 10. H G Walsflsz. Oude Ryn 68. nr "s-Gravenhage. van Blankcn- burgstr. 51. H M M. Lüllng. Warmonder- weg 23. nr Hilversum. Noodweg 37. W. L Panhutjsen. Morsstr 21. nr Oegstgeest Emmalaan 44. C. M. Raams geb Spaan derman Jan van Houtkade 3. nr Woer den. Valk. Boumanlaan 68.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3