Aanklager beschuldigt de marconist Van Rie Bewijsmateriaal aangekondigd itj^afipars/fois Met een enkel woord Agenda 2jamesj*r* huid? ZATERDAG IS FEBRUARI 1960 De wereld verheugt zich nu alweer geruime tijd in betrekkelijke rust, zij het helaas met de klemtoon op het bijvoeglijk naamwoord. Een gepaste mate van wantrouwen ten opzichte van het communisme en zijn leiders blijft immers bepaald niet overbodig, omdat het Kremlin, bij alle verzekeringen van vreedzame samenleving, toch telkens verrast met mondelinge of daadwerke lijke uitingen van agressiviteit. Van de eerste soort gaf premier Kroesjtsjef dezer dagen nog een knap staaltje ten beste. Tegenover de Italiaanse president Gronchi (op bezoek in Moskouachtte hij de superioriteit van het communis tische systeem overtuigend bewezen door de spoetniksuccessen Wie let op het nog altijd zeer grote verschil in levens peil tussen de Amerikaanse en de Rus sische volksmassa, is eerder geneigd om tot precies de tegenovergestelde conclu sie te komen: de spectaculaire resulta ten met de raketten-naar-de-maan wer den de Russen „uit de mond gestolen' en dan nog zonder dat hun gevraagd werd of zij daarmede akkoord gingen. Waarschijnlijk ziet de gewone man in de Sovjet-Unie liever wat meer variatie op tèifel dan uitbreiding van het raket- tenmenu en zeker zal hij eerder juichen over vergroting van zijn woonruimte al was het maar tot een gedeelte van het gemiddelde niveau in Amerika dan over toeneming van de Russische bewegingsmogelijkheden buiten de aard bol. Maar hij heeft nu eenmaal geen recht van spreken! Ei wat de daadwerkelijke agressivi teit van Moskou aangaat: nauwe lijks is Eisenhower in India met groot enthousiasme ontvangen, of Kroesjtsjef haast zich eveneens naar het land van Nehroe, dat nogal boven aan staat op de lijst van landen, die Russische bijstand genieten. Nu kan men die reis van Kroesjtsjef naar India nog wel begrijpen en tot op zekere hoogte zelfs billijken, indien men niet uit het oog verliest, dat er, bij alle uiter lijke vriendelijkheid, een latente span ning bestaat tussen de rode leiders in Moskou en die in Peking. Ook het Kremlin gevoelt zich niet op zijn gemak over ontwakend China, hoe nauw de be trekkingen op ideologisch en materieel gebied ook mogen zijn. Men mag dan ook wel aannemen, dat de Russische premier tijdens de bezoeken, die hij thans aan Nieuw-Delhi en straks aan Djakarta brengt, de Roodchinese expan- sie-drang en de daaruit voortvloeiende gevaren meer dan terloops aan de orde zal stellen. Al betekent dat anderzijds toch ook weer niet dat Kroesjtsjef ver zuimen zal om tegelijkertijd de Weste lijke mogendheden een vlieg af te van gen als hij daar kans toe ziet! Hatelijker voor de Amerikanen dan Kroesjtsjefs reis naar Azië is het verblijf van „Ruslands eerste koop man" Mikojan op Cuba. Officieel gaat het om de opening van een tentoonstel ling van Russische produkten, maar vroegere uitlatingen van de tegenwoor dige Cubaanse premier, Fidel Castro, steeds welwillender voor het communis me en steeds feller tegen de Amerika nen, doen vermoeden dat Moskou op dit Middenamerikaanse suikereiland onge dachte kansen heeft. Ruim een jaar geleden slaagde Castro erin het regime van president Batista omver te werpen. In de maanden, die daarop volgden ver zekerde de nieuwe machthebber bij her haling, dat Cuba een democratie wenst te zijn en tegen allerlei vormen van dic tatuur is. Maar in augustus van het vo rig jaar was de toon al in zover veran derd, dat Castro durfde te verklaren: „Wij zijn niet bevreesd voor andere ideologieën" en dit volgde op de mede deling, dat op Cuba het communisme niet vervolgd zal worden. Weer enkele maanden later, eind oktober, ging Cas tro nog een stapje verder met de woor den: „Ik geloof niet alle leugens, die over het communisme verteld worden, omdat ik de leugens ken. die dezelfde lieden over myn eigen regime debite ren". E- zijn er, ook in Amerika, die der gelijke uitlatingen niet al te zwaar opnemen. Kort na een revolutie vallen er, zo zeggen zij, vaker woorden, die men niet op een goudschaaltje moet wegen. Bovendien bestaat het regime- Castro nog maar kort, er doen zich in wendig spanningen voor en het valt niet gemakkelijk dadelijk alle beloften in te lossen, die Castro vroeger met zoveel gemak heeft uitgesproken of laten druk ken. Vandaar dat Amerika er van langs krijgt en vandaar óók het lonken naar Moskou, waaraan men echter niet te veel waarde moet toekennen. Kijk trou wens eens, zo gaan die voorstanders (althans niet-tegenstanders) van Fidel Castro met hun verdediging verder, wat er in korte tijd aan verbeteringen tot stand is gekomen. Allerlei euvelen van vroeger worden weggevaagd, zoals het tekort aan scholen, het gebrek aan goede wegen, de schaarste aan zieken huizen, de speelhuizen, het gebruik van verdovende middelen en andere exces sen. Bovendien is de landbouw op an dere leest geschoeid door grond te ont nemen aan grote Amerikaanse en Cu baanse landeigenaars en daarop land bouwcoöperaties te stichten. Alles goed en wel, zeggen anderen, maar die landbouwhervorming zonder-vergoeding-voor-de-slacht- offers is niets anders dan diefstal van landerijen, zoals men die ook in de be ginfase van communistisch-geworden landen tegenkomt. In diezelfde begin fase doen zich nog andere verschijnse len voor, die thans voor ieder ook op Cuba waarneembaar zijn: vernietiging van de hogere en middenklasse, wille keurige arrestaties en de angst voor de politie onder brede lagen der bevolking, de eis dat iedere Cubaan een spion voor het regime van Castro moet zijn, de toe nemende staatscontrole en de vorming onder arbeiders en boeren van een militie. Dit alles gelijkt toch wel heel erg op een communistische koers, waar bij dan ook nog komt, dat Fidel Castro pogingen aanwendt om de Latijns- Amerikaanse landen tot een anti-Ame- rikaans blok om te smeden, een streven dat parallel loopt met een dergelijke actie van communistische zijde. Boven dien heeft Cuba de Amerikaanse am bassadeur, Philip Bonsai, tot persona non grata verklaard. En aangezien Bon sai (deskundige in Zuidamerikaanse kwesties) de sympathie genoot van de Cubanen en zelfs van Castro, betekent deze maatregel van de regering in Ha vanna, dat men daar helemaól geen contact meer met de Verenigde Staten wenst Ii deze sfeer en tegen deze achter grond valt derhalve het bezoek van Anastas Mikojan. Is het een wonder, dat Washington deze visite (en wat daar mogelijk uit voortvloeien kan!) met wantrouwende blik beziet? En daar in kan men de Amerikanen geen onge lijk geven. Moskou heeft Immers altijd de mond vol van „vreedzame coëxisten tie", maar ieder moet toegeven, dat wat hier gebeurt iets anders is. Dit bezoek betekent een rechtstreekse uitdaging van het Kremlin aan Amerika. Wie riendschappeiyke betrekkingen met zijn buurman wenst, gaat niet jagen op ndermans grond. En zelfs als men dit De openbare aanklager in de zaak van de Nederlandse marconist W. van Rie, die te Boston terechtstaat op verdenking van moord, heeft van Rie er gisteren in de rechtzaal van beschuldigd een verhouding met de 23-jarige Amerikaanse Lynn Kauffman te hebben beëindigd door haar te slaan en in de haven van Boston te werpen. De openbare aanklager, Mcauliffe, zei tot de jury, dat de 31-jarige Van Rie zich als vrijgezel had voorgedaan, niet alleen om een verhou ding aan te kunnen knopen met Lynn Kauffman maar ook met andere meisjes aan boord van zijn schip, de „Utrecht". De namen van deze meisjes zullen worden meegedeeld, aldus de openbare aanklager. Romance Volgens Moauliffe begon de romance tussen Van Rie en Lynn Kauffman op 14 augustus toen de „Utrecht" al tien dagen onderweg was van Singapore naar Boston, een reis van 44 dagen. Lynn Kauffman, een gescheiden vrouw, had een jaar in Singapore gewerkt. De bij zonderheden en de aard van de verhou ding tussen Van Rie en Lynn Kauffman zullen de jury worden meegedeeld. De verhouding duurde tot 18 september. Op die dag. pa het vertrek van de „Utrecht" uit Boston, bracht Van Rie zijn laatste noodlottige bezoek aan de vrouw. De be klaagde sloeg haar tot zij hulpeloos was en „wierp haar over de muur of over de reling", aldus Mcauliffe. Mishandeling Voorts wees Mcauliffe er o.a. op, dat Van Rie van alle scheepsofficieren was die ongevraagd met een alibi kwam en dat zelfs voordat de politie er zich van bewust was dat Lynn Kauffmans dood iets met een misdaad te maken kon heb ben. De aanklager sprak over iets, dat Van Rie in de avond van de 18de september in de hut van de passagiere heeft ach tergelaten. Aangenomen wordt, dat dit slaat op het officiersjasje, dat na haar dood in de hut is gevonden. Van Rie heeft, zo ging hij voort, van het begin van het politie-onderzoek af verklaringen afgelegd, die alleen maar van belang zijn voor degene die Lynn Kauffmann heeft gedood. Mcauliffe kondigde een getuigenis aan volgens welke zou blijken, dat Van Rie de vrouw heeft aangevallen en zich be wust was van de aard van de verwon dingen die hij haar heeft toegebracht. Uit bewijsmateriaal zal blijken, dat Lynn Kauffman gezond was maar dat haar stoffelijk overschot tekenen van zware mishandeling vertoonde. De verwondin gen zijn o.m. geconstateerd aan hoofd, gezicht, oog, hersenen, en borst. Een ge- tuige-deskundige zal bijzonderheden meedelen, aldus de aanklager. IN FEBRUARI PER DAG 900 T.V..TOESTELLEN Op 1 februari bedroeg het aantal aan gegeven televisietoestellen 609.856 tegen 584.766 op 1 januari. Tot en met 11 februari zijn er al weer 9861 t.v.-ontvangers bij gekomen, waar door het totaal inmiddels tot 619.717 is gestegen. Het tot dusver in februari ge noteerde daggemiddelde van bijna 900 om precies te zijn 896 nieuwe t.v.- toestellen is het hoogste sinds de In voering van de registratie op 1 jan. 1956. Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen steeg in de loop van januari van 2.605.338 tot 2.611.800. Op 1 februari waren er 489.737 aange slotenen op het draadomroepnet tegen 490.157 op 1 januari j.l. Verder zei Mcauliffe, dat ook Van Rie's gedrag op de avond van Lynn Kauffmans dood zal worden beschreven, waaronder de boodschappen, die hij die avond heeft uitgezonden. Deze bood schappen hadden, zo zei hij, ten doel de genen, die naar de vrouw zochten, te doen zoeken, waar zij niet gevonden zou worden. De eerste gietuige charge was de re chercheur Thilman die foto's aan boord van de „Utrecht" had genomen na Lynn Kauffmans dood. Hij beschreef acht fo to's van het interieur van Lynn Kauff mans hut en het dek in de omgeving er van. De zitting werd bijgewoond door me vrouw Van Rie. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Van de wieg tot het graf, lezing. 15.00 Amateur- ork. 15.25 Indrukken van een reis door China, lezing. 15.40 Utrechts Sted. ork. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Muzlekkiosk .19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje. 19.40 Christus, Zijn leerlingen en ae mensen, le zing. 19.50 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Wie is het?, quiz. 21.40 Reis op de plaats, hoor spel. 22.10 Opgezocht en afgestoft, oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.25 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.00 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole ork. en solist. 15.15 Fran se les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 De schoon heid v. h. Gregoriaans. 16.30 Lichte muz. 16.50 Sportrubr. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Oude gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Filharm. ork., koor, sol. en orgel. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Onthulling SUS-krant .21.10 De knipperbol, pol. praat Je. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 V. d. Jeugd. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO. 17.00-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Jazzmuz. 20.40 Les Pantomimes de Gilles Ségal. 21.00 Intern, showprogr. 21.45 Film. fnoe/e co tffOfS HOGE WOERD 21 TEL.20560 BINNENLAND Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. Montferland 15/2. ms. Alnatl 18/2; Australië: ms. Oranje 14/2; ts. Weserstein 17/2; 6s Jason 18/2; Bra zilië. ms. Montferland 15/2; ms. Alnatl 18/2; Canada: ss Amercan Ranger 14/2; ss. Maasdam 18/2; Chili: vla New York 18/2; Indonesië: ms. Mataran 18/2; Ned. Antillen: ms. Daphnls 15/2; Ned. Nw-Gui- nea: ms. Oranje 14/2; Nieuw-Zeeland: ms. Gothic 18/2; Suriname, ms. Hubro 17/2; Unie van Zuld-Afrika en Z.W. Af rika: ms. Zulderkerk 16/2; Brits Oost Af rika: ss. Europa 18/2. BUITENLAND Generaal Oskar von Hindenburg, de zoon van veldmaarschalk Paul von Hin denburg, opperbevelhebber van het Duit se leger ln de eerste wereldoorlog, en de laatste Duitse president voor het aan de macht komen van Hitler, Is gisteren ln de leeftijd van 77 Jaar. te Bad Harzburg, in West-Duitsland, overleden. Generaal von Hindenburg heeft in de tweede we reldoorlog gedurende korte tijd deel uit gemaakt van het Duitse leger. Een tiental Russische duikboten, te Sassona in Albanië gestationeerd, kruist op het ogenblik door de Egelsche en de Ionische zee. Volgens Griekse persberich ten zouden zij uitkijken naar kreken en grotten, waar zij eventueel zouden kun nen schuilen Ingeval van een conflict. De Amerikaanse luchtvaartmaat schappij „United Airlines" heeft gisteren bekendgemaakt dat zij in de komende 14 dagen en contract denkt te tekenen voor de aankoop van twintig tweemotorige „Caravelle"straalverkeersvUegtuigen van Franse makelij. Volgens net contract krijgt de maatschappij een optie op nog twintig „Caravelles Miljoenen rupsen hebben in de buurt van Macliadadorp in Oost-Trans vaal een trein tot stilstand gebracht en gedwongen acht km terug te rijden. De wielen van de locomotief draalden door op de glibberig geworden rails en de trein moest tenslotte naar Machadadorp terug keren omdat het water ln de ketel op raakte. De rails moesten worden schoon gemaakt om het verkeer weer mogelijk te maken. Rupsen hebben grote schade toe gebracht aan de katoenoogst ln een groot deel van Transvaal en Natal. Een koude golf die het midden en het oosten van Turkije heeft getroffen, heeft tot dusver aan acht personen het leven gekost. In het gebied van Sival vroor het gisteren 30 graden celslus. In de omgeving van Blgol hebben troepen wol ven honderden schapen en een tiental honden verscheurd. In een autobus ln Napels ontstond gisteren een hooglopende ruzie tussen de „bemanning" en een 10-tal passagiers die weigerden voor hun kaartjes de nieuwe tarieven te betalen. De chauffeur koos de wijste weg. Hij reed alle haltes en het eindpunt voorbij en stopte pas voor het hoofdbureau van politie, waar procesver baal tegen de recarcltrante passagiers werd opgemaakt. De „onsterfeiyken" van de Franse Academie, die waken over de Franse taal. hebben besloten langer te werken. Hun zittingen, op donderdag, worden met In gang van de volgende maand met een half uur verlengd, omdat bij de nieuwe her ziening van de Franse dictionaire zo wei nig vorderingen worden gemaakt. De „on- sterfelijken" zijn in 25 Jaar pas tot de letter „c" gekomen. Een Atlasraket ls donderdagavond met succes van Kaap Canaveral afge schoten. De Amerikaanse luchtmacht maakte bekend dat de raket een afstand van ruim 10.000 km aflegde. wil verdedigen met het Amerikaanse argument van „vrije concurrentie", dan nog blijft de vraag, of dit nu wel tactvol is. („Alle dingen zijn geoorloofd, maar niet alle dingen zijn oirbaar"). Het bit tere wantrouwen, dat bij beide partijen leeft, krijgt door dergelijke activiteiten zo gemakkelijk voedsel. Deze Russische penetratie is immers niet zonder meer het binnendringen van een handels gegadigde, maar van de draagster van een bepaalde ideologie. En juist dit laatste verontrust menigeen in de Ver enigde Staten, waar men overigens in het verleden lang niet alles heeft ge daan om de bevolking van Cuba voor anti-Amerikanisme immuun te maken. Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: De Plankeniers spelen „De geborduurde bal". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Propaganda- avond Reserve-Gemeentepolltle. 7.45 uur nam. Wassenaar. Kasteel Oud Poel geest. Weekeinde Jonge Kerk o.l.v. ds. Hoekstra. ZONDAG Prediker: Sprekers J. Maasbach en J. de Koning. 8 uur nam. Volk6huls: Poppentheater „Harlekijn" speelt „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. Wassenaar. Kasteel Oud Poel geest. Weekeinde Jonge Kerk o.l.v. ds. Hoekstra. MAANDAG Gulden Vlies: Contactcle „Kinderbe scherming". Cursus „Het bedreigde kind" o.l.v. mr. J. Zwanenburg. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Lezing P. v. d. Staak over de gi taar. 2.30 uur nam. Kweekschool v. voorb. onderwijs. K. en O. cursus boetseren o.l.v. J. Kalsbeek. 8 uur nam. Rapenburg 6: Chr. Hlst. Studantenwerk- gemeenschap. Sprekers J. A. Tegelaar en mr. C. Woudstra. 8'uur nam Steenschuur 6: K. en O. cursus Han Rensenbrlnk over het leven ln een die rentuin. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden (Breestraat 83) Leica-show. 210 uur nam. DINSDAG In den Vergulden Turk: Ledenverga dering Kon. Ned. Middenstandsbond afd. Lelden. 8 uur nam. Prediker. Opwekklngsdienst. 8 uur nam. Advertentie. Babyderm-zeep De ministers van Onderwijs van de tien Westduitse deelstaten hebben giste ren op een bijeenkomst ln Hamburg be sloten dat kandidaten voor het leraar schap ln de toekomst de voornaamste feiten moeten kennen, welke leidden tot de vernietiging van de wetsorde tijdens het nazlregime. Zij moeten ook de Duitse Jeschiedenls van de afgelopen honderd aar kennen en z\) zullen speciale cursus sen krijgen over de rechten en plichten der burgers. In het meer van Baldeney bij Essen heeft men gisteren na vier weken speuren het stoffelijk overschot van de 53-Jarige directeur van een der Krupp-fabrieken, Herbert Rambeau. gevonden. De politie neemt aan dat Rambeau ln een toestand van psychische uitputting de hand aan zichzelf heeft geslagen. Rambeau ver dween spoorloos op maandag 11 Januari j.l. De Joegoslavische regering heeft gis teren onverwachts toestemming gegeven om het stoffelijk overschot van kardinaal Steplnac vandaag bij te zetten ln de ka thedraal van Zagreb. De dag tevoren was gemeld, dat de regering een dergelijk ver zoek van de R.-K. Kerk had afgewezen. Waarnemers nemen aan dat president Tlto persoonlijk zijn toestemming voor de Slechtigheid in de kathedraal van Zagreb et voornaamste r.-k. centrum ln Joego slavië. heeft gegeven als gebaar van goe de wil tegenover de R.-K. Kerk. Het onderwijs ln Hongarije zal her vormd worden en geheel georganiseerd op Russische basis. Alle leerlingen van 14 Jaar en ouder zullen, na de nervormlng. een dag per week ln de Hongaarse indus trie moeten werken, of op een collectieve boerderij. Reeds enkele honderden Hon- Saarse scholen voor voortgezet en mld- elbaar onderwijs hebben, als proef, dit systeem al geruime tyd geleden ingevoerd. De televisie blijft de Engelsen uit de bioscoop trekken, zo blijkt uit een statis tisch overzicht dat ln Londen ls gepubli ceerd. In december J.l. gingen slechts 9'A miljoen mensen naar de bioscoop, terwijl dit ln december 1954 nog 24 miljoen wa ren. Er zijn reeds meer dan tien miljoen Vooraanstaande Westduitse vervaar digers van film en directeuren van film- verhuurmaatschappijen hebben besloten dat een fllmspeler voor een rol ln één film niet meer dan 100.000 mark zal ont vangen. Op 18 februari zal een akkoord van deze strekking worden getekend. Naby Parijs zal voor een bedrag van 600 miljoen nieuwe franken een vliegveld aangelegd worden ter vervanging van Le Bourget, dat tegen 1967 een woonwyk zal worden. Vla Le Bourget reizen nu onge veer 2.5 miljoen mensen per Jaar Men verwacht dat het aantal reizigers In twin- I tig Jaar tot twaalf miljoen zal stygen. Wij herinneren er onze relaties aan, dat de termijn voor aanneming van advertenties voor ons jubileumnum mer van 1 maart a.s. maandag 15 dezer definitief sluit. Advertentie-afdeling LEiDSCH DAGBLAD, telefoon 25041, toestel 4. Ryksmuseum van Oudheden: Lezingdr. J. J. Butler: „De handel tydens het bron zen tydperk naar en door Nederland". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Marionet ten-theater „Faust". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Chr. Reis- ver. Lezing J. Beekman over de Cote d'Azur en Corsica. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden (Breestraat 83): Leica-show. 210 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. „Het Masker" met toneelstuk „Pinky, een blank negermeisje" voor N.V.V. bestuurdersbond. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning .12.50-1.20 uur nam. Ambachtsschool: K. en O.-cursus Auto techniek olv. J. van Wijk. 7.30 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus Calllgrafe- ren olv. B. J. Aalbers. 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le denvergadering Kon. Ned. Natuurhistori sche Ver. 8 uur nam. Schouwburg: „De Plankeniers" spelen „mr. Bolbec en haar echtgenoot". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O.-causerle Han en Wina Bom „Onbekend Bulgarije". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal). Film avond (Italië en Zwitserland) N.R.V. 8 uur nam. DONDERDAG St.-Antonius ClubhuisInterscholaire bijeenkomst. 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76). Ned. Bij belgenootschap Film „Waar eens de hemel zong". 8 uur nam. Casino-theater: K. en O.-film „Zo Vaders, zo zonen". 8 uur nam. Rapenburg 6: Vlro en Ver. „Oost en West". Spr. dr. Ir. P. C. Lindenbergh „Reisindrukken uit Israël". 8 uur nam. Schouwburg: „De Plankenlers" spelen „mr. Bolbec en haar echtgenoot". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. Resi dentie-orkest o.l.v. Dean Dlxon. Solist Berl Senowsky. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden (Breestraat 83): Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 u. nam. VRIJDAG Pieterskerk: Adventgebed o.l.v. G. Waar denburg. 7.15-7.50 uur nam. Tearoom v. d. Heijden (Breestraat 83): Genootschap Nederland-Engeland. Rev. Wm Hodgkins M.A. over „De wisseling van het sociale beeld in Engeland". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrou wenbond. Spr. ds. J. H. Boerlijst van Den Haag. 8 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Ledenvergade ring A.R.-Klesver. Wijk III. Spr. mevr. Th. A. Hema-Roosjes over „Gezin en politiek". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 2—4 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan" Werkd 104 uur; zondags 14 uur (tot 28 fe bruari). BIOSCOPEN Lido: „Het meisje der zonde" (Die Wahrhelt über Rosemarie). 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jeugd ln de nacht" (Blue Jeans) (18 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: "The naked and the dead". (Helden zonder glorie). (18 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur. Studio: ,.M". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7, en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Trianon: „De man die verdwynen moest". (North by Northwest). (14 Jaar) Werkdagen: 2.30. 6.45 en 9.15 uur; zondag: 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Rex: „Haven der hartstochten". (La fille de Hamburg). (18 jaar). Werkdagen: 2).30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus. „De wereld der stilte" ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden ls geopend de Zuiderapotheek Lammenschansweg 4. tel. 23553, bovendien De Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlna- park 8, tel." 26274 ls 's zondags geopend van 12-13 en 's avonds na 18 uur. VOOR ZONDAG 14 FEBRUARI VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gevar.' progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. VPRO: 10.00 V. d. Jeugd. IKOR: 10.30 Hervormde kerkd. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber uit? de kerken. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Licht emuz. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand in de we reld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Nationale foto-comp. 13.25 Gevar .muz. v. d. sold. 14.00 Boekbepsr. 14.20 Kamer- muz. 14.45 Filmpraatje. 15.00 Omr.ork. en solist 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars. 17.15 Wereld geestelijk gezondheidsjaar, lezing. VARA: 17.30 Het huis met de ge kroonde karnton, hoorsp. 17.50 Nws., sportuttsl. en sport journ. 18.30 Zigeuner - muz. 18.55 Journallstenforum. 19.30 Ca baret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. pro- g\ 20 35 Anna Karenlna, hoorsp. 21.15 BC-Revue-ork. en -koor. 21.45 Wande lingen met Clio, klankb. 22.00 Zuidameri kaanse muz. 22.15 Journ. 22.30 Nws. 22.40 Pianorecital. 23.10 Sportuitsl. 23.15 New York calling. 23.20 Nieuwe Franse gram. 23.55—24.00 Nws NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 Goede morgen. 9.00 Morgengebed. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Plechtige hoogmis. 11.30 Gram 11.40 Omr.ork. en solist. 12.15 Actuele geloofs- froblemen. 12.30 Lichte muz. 12.55 Act. 3.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing: 13.10 De Wadders. hoorspel. 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. kind. 14.30 Con- certgebouwork. en soliste, plm. 15.20 De vliegende Hollander, praatje. 15.35 Muzi kale lezing. 16.00 Sport. 16.30 De Profeet van de nabijheid Gods, lezing. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Chr. Geref. kerkd. NCRV: 18.30 Dubbelkwart. 19.00 Nws uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Doe aan mij een teken ten goede, lezing. KRO: 19.45 Inf. de presse. 20.00 „De katholiek en zijn gemeenschap", lezing. 20.15 Caba ret. 20.45 U bent toch ook van de partij?, praatje. 20.55 Gram. 21.40 De fatale 7 da gen. hoorsp (2). 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Muzikale le zing. 23.5524.00 Nws. Radlo-cloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal, 11 uur ds. G. van Duinen van Wassenaar - uitzen ding van dienst voor belangstellenden op 7.2.1960 om 7.30 uur n.m., 2.30 uur Kin- derdienst. 3.30 uur ds. G. Toornvliet. TELEVISIEPROGRAMMA IKOR: 17.00 Documentair gesprek:voor God wil Ik belijden. 17.20-18.00 Remon strantse kerkd. AVRO: 20.00 De toestand in de wereld, lezing. 20.10 Filmprogr. 20.45 Europees danstoernool. AVRO. KRO. VA RA en VPRO: Sport ln beeld. (2200— 22 30). BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Hnnie Service 330 m. 12.35 Verz.progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Vragenbeantw. 14 40 Lezing. 14.55 Intermezzo. 15.00 Wen ken v .d .tuin. 15 30 Ork.conc. (16.11— 16.26 Lezing). 17.15 The Brains Trust. 18 00 V. d. kind. 18 50 Money Matters. 18 55 Weerber. 19.00 Nws. en Journ. 19.45 Lichte muz. 20 30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Llefdadigh.oproep. 21.30 Hoorsp. 22 00 Nws. 22.15 Klankb. 23 15 Gram. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. progr. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr.overz. 13.00 Verz.pro gr. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Gevar progr. 15.15 Gevar. progr. 15.45 Filmprogr. 16.30 Ork.conc. 17.30 Hoorsp. 18.00 Vakantieher inneringen. 19 00 Samenzang. 19.30 Hoor spel. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. 20.35 Verz.progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Popul. gram. 23.30 Nws. 23 40 Gevar. muz. 0.30 Gevar. muz. v. vroeger. 0.50 Avondgebeden. 0.5510.0 Nws. Nnrdwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar muz. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 14.30 Barokmuz. 15.00 Amus. muz. 16.45 Dansmuz. 18.15 Ork.conc. en solist. 19.00 Nws. 20.00 Cabaretprogr. 21.45 Nws. 22.15 Hoorsp 23.00 Dansmuz. 23.30 Amtis.- muz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weer ber. Daarna: Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 15.45 Madame l'Archiduc, operette. 17.30 Gram. 17 45 Ork.conc. 19.40 Lichte muz. 20.10 Heden daagse Franse musici. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 in.: 12.15 Aumus. (Om 12 30 Weer ber.) 13.00 Nws. 13.15 V d. sold. 14.00 Opera- en belcanto-progr. 15.30 Planomuz. 15.45 Sportrep. 17.00 Sport en nws. 17.05 ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van hedenmid dag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur be reid waar te nemen de doktoren Pleterse, Jansen, Langezaal en Veldhuyzen. Te Oegstgeest de doktoren Van Wal- chren. tel. 22030 en Lanen-Baron, telef. 21610. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Gram. 17 45 Sportuitsl. 17.50 Zang en pianospel. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Fllmmuz. 20.00 Der Freischütz. ope ra. 20.45 Vioolrecital. 21.00 Vlaanderen, mijn land, U mijn liefde, U mijn hart. 22.00 Nws. 22.15 Klass. gram. 23 00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m.: 12.20 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 17.00 Nws. 17.45 Ork. conc. 19 30 Nws. 21.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 15 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Lichte muz. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Gram. 11.00 Philharm. ork. 11.45 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.43 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en plano. 14.30 Gram. 14.50 Van alle breedtegraden, lezing 15.05 Gram. 16.20 Gram. 17.00 Ultz. v. d. padvinders .17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Uitzending van de Pacifistische Socialistische Partij in het kader van de door de regering ten beh. van de pol. partijen gevorderde zend tijd: De Toto. d. N. van der Veen. 18.25 Lichte muz. 18.50 Gram. 19.00 Mexico, klankb. 19.25 Inleiding tot muziekbegrip. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. ?rogr. 22.30 Nws. en beursber. van New ork. 22.40 Journ. 22.50 Progr. v. d. weggebruikers. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram en sportuitsl. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische etherleer gang. 11.00 Gram. 11.30 Quizprogr. 12.00 Sopr. en claveclmbel. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Zo leeft en werkt Suri name, praatje. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar ge leden, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Koperensemble. 16.50 Gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz. kerken, tempels en heiligdommen ln Su riname. door ds. J. A. van der Melden. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 18.50 Cursus Openbaar Kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gitaarensemble. 20.10 Licht ln de duisternis, hoorsp. 20.55 Lichte muz. 21.30 Fluit en claveclmbel. 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Gram. 23.30 ld. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lijn van 18-20 uur) 1: Wolfgang Amadeus Mozart; 1. Sonate nr. 11 voor plano in a gr. t. KV 331. An dante grazioso. Minuet. Alia turca (Alle gretto) Wilhelm Backhaus, plano; 2. Sym- ghonle nr. 36 ln c gr. t. KV 425. („Linzer ymphonle"). Adagio. Allegro splrituose. Poco adagio. Menuetto. Finale. Presto. Symphonie Orkest van de Beierse Omroep olv. feugen Jochum; 3. Concert voor plano en orkest nr. 24 in c kl. t. KV 491. Alle gro. Larghetto. Allegretto. Glna Bachauer, piano. The London Orchestra olv. Alec Sherman. 2: Joseph Haydn: 1. Symphonie nr. 91 ln es gr. t. Largo. Allegro assal. Andante. Menuet. Un poco allegretto. Vivace. Sym phonie Orkest van de Beierse Omroep olv. Eugen Jochum: 2. Sinfonia concertante ln bes gr. t. op. 84 voor viool, cello, hobo, fa got en orkest. Allegro. Andante. Allegro con splrito. Georges Ales, viool. André Re- mond. cello. Emile Mayousse, hobo. Ray mond Droulez, fagot. l'Orchestre des Con certs Lamoureux olv. Igor Markevltch. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. muz. 14.40 Schoolradio. 17.30 Lichte muz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 21.00 Ge var. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45- Pari, overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagb. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Ge var. progr. (Om 14.30 Nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Gevar. muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17.45 Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lich te muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en muzikale quiz. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en voordr. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en popul. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. 0.30 Nws. en ge var. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 16.05 Don Giovanni, opera. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Operettemuz. 1.00 Weerber. Daarna. Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.30 Gram. 14.25 Gram. 16.00 Gram. 17.35 Gevar. muz. 18.05 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Ork. conc. 22.15 Gram. 23.20 Kamermuz. 23.35 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gevar. muz. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Koersen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Franse les. 18.00 Vioolrecital. 18.20 V. d. sold. 19.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Popul. muz. 20.00 Kamerork.. koor en sol. 21.15 Kunst kaleldoscoop. 21.30 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Barokmuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m. 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.20 Kamerork. en Koren. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Belg. muz. 17.20 Hedendaagse Belg. muz. 17.50 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.00 Tarare. opera. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). -a S S s a i b §-3 «J ■o o S S as SS Amsterdam geh. bew. o 4 2 0 0 Den Helder geh. bew. ozo 2 2 -ï 0 Ypenburg Vllsslngen geh. bew. mist ono 3 zzo 2 3 4 0 2 0.3 3 Eelde mist windst. 1 -2 0 De Bilt mist o 2 3 -0 0 Twente mist o 2 1 -1 0 Eindhoven mist windst. 3 -0 0.6 Zuid-Llmb. geh.bew. z 4 5 1 3 Helsinki mist windst. 12 -26 0 Stockholm licht bew. no 2 -4 -13 0 Oslo onbew. windst. 5 -13 0 Kopenhagen sneeuw nno 10 0 -2 10 Aberdeen half bew. n 2 0 -7 1 Londen sneeuw no 6 4 0 9 Brussel licht bew. zzw 2 6 1 0.2 Luxemburg geh. bew. windst. 2 0 1 Parhs geh. bew. zzo 1 5 1 0 Bordeaux weerlicht zzw 6 9 3 13 Grenoble geh.bew. nno 3 6 1 6 Nice onweer nnw 5 13 6 4 Beriyn sneeuw w 6 3 -0 0.3 Frankfort zw. bew. zzw 2 2 1 2 München zw. bew. zw 2 2 -0 4 Zürlch half bew. windst.4 -2 5 Genève zw. bew. wzw 1 4 -2 6 Locarno zw. bew. windst. 1 -1 17 Wenen zw. bew. ozo 4 9 0 0 Innsbrück mist windst. 8 0 4 Athene zw. bew. zo 5 Rome zw. bew. zw 4 15 8 3 Ajaccio weerlicht zzwlO 14 8 6 Madrid regenbui licht bew. zw 5 7 2 1 Mallorca wnw 6 14 6 0 Lissabon zw. bew w 6 -

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2