Laatsie nieuws De Chinese Posterijen maken het verzamelaars gemakkelijk Saclia Denisent zong voor de in Leiden gelegerde militairen Talloze filatelistenloketten VRIJDAG 12 FEBRUARI 1960 Ook Carla en haar poppen hadden succes Zeker negentig procent van de mili tairen en hun gasten, die gisteravond in de manschappenkantine van de Doe lenkazerne bijeen waren, verstaat geen woord Frans. Tijdens het optreden van de donkerogige Saeha Denisent, die haar bekendheid o.m. aan de televisie te danken heeft, kan men echter een speld horen vallen. Zo boeiend was de voordracht van dit charmante meisje, dat haar hart geheel heeft verpand aan het chanson en met liefde en toe wijding het moeilijke vak beoefent. Het zangeresje heeft een expressief jezicht en een stem met vele moge- ijkheden. Zij kent het klappen van de zweep maar al te goed. De wijze waarop de artieste te werk gaat is zonder meer knap. Gekleed in een zwarte trui en 'n lange zwarte broek stond zij helemaal alleen op het toneel haar liedjes te zin gen. Zeer groot succes had Sacha Deni sent ook met het laatst, in het Neder lands gezongen melodietje, dat inder daad erg grappig was. Hoewel de stamp volle zaal om een toegift riep kwam zij niet meer op. Jammer genoeg, want ook Tabaksmonopolie welkome bron voor schatkist KONING JACOBUS MAAKTE VAN DE NOOD EEN DEUGD Het tabaksverbruik is in de loop der eeuwen tegen de verdrukking in toege nomen. Zelfs Koning Jacobus, die in het begin van de 17de eeuw Engeland re geerde, kon met scherpe verboden en de creten zijn onderdanen hun rookgenot niet ontnemen. Ten langeleste probeerde hij het met een accijns op de invoer van tabak uit vreemde landen, maar dit leverde hem wel dukaten voor de schatkist op, maar geen vermindering van het tabaksver- >ruik. In de toen nog Britse kolonie Virginia (Amerika) begon men namelijk onder Sir Ralleigh de verbouw van tabak ter hand te nemen, welke een groot succes werd. Binnen enkele jaren verbouwde iedereen in Virginia tabak, tot in de straten, de dorpspleinen en zelfs in de kerken toe. Virginia heeft zijn opkomst als tabaks-land dus mede te danken aan de afkeer, die de Koning van het roken had Toen Koning Jacobus het nutteloze ran zyn maatregelen inzag, maakte hy van de nood een deugd en stelde hij het tabaksmonopolie in, waardoor zijn schat kist jaarlijks met 15.000 pond sterling werd verrijkt. VOORSCHOTEN Keuze onderwijsrichfing moeilijk probleem Bestuur en personeel van de School met den Bijbel hadden gisteren de ouders als gast op een ouderavond in het Cul tureel Centrum, dat ook voor een der- ielijke gelegenheid toch wel zeer geschikt De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. van Gent, wees op de zegen rijke arbeid van de school in het afgelo pen jaar. De uitbreiding van de school met twee nieuwe lokalen is bijna gereed. Verdere uitbreiding is niet mogelijk, zo dat reeds contact opgenomen werd met het gemeentebestuur teneinde grond te reserveren voor de bouw van een tweede school. Spieker releveerde de verrassende In zendingen van de leerlingen van de zes deklas voor een ontwerp van een mozaïek in de hal van de nieuwe lokalen. Bin nenkort zal dat mozaïek geïnspireerd op de ideeën van de kinderen worden geplaatst. Leerlingen van de tweedeklas zongen, onder leiding van mevr. Weijlage, enkele liederen, terwijl kinderen van de derde en vierdeklas een bijzonder aardig spel opvoerden: „In poppenland". Met benij denswaardige onbevangenheid droeg een tweetal meisjes uit de derdeklas verzen voor. Het gebruikelijke jaaroverzicht van het hoofd der school, de heer G. C. Verrips, werd eveneens gekenmerkt door dank baarheid vanwege een rijk gezegend jaar. Na de pauze hield dr. G. B. W. Huizin- ga, rector van een Chr. Lyceum in Den i, een causerie over: „Waarheen gaat uw kind na de lagere school" In een boeiend en zeer instructief be- og accentueerde spreker de vragen: Wat kan het kind en wat wil het kind. De heer Huizinga stelde, dat de ouders niet pas bij de 6e-klas voor de keus ge steld werden, maar dat men zich al wel eerder moet afvragen waar het kind geschikt voor is. Intelligentie is niet de enige factor, waarmede gerekend moet worden. Niet de vraag wat de ouders Willen is belangrijk, maar wel wat het kind kin. Het belang van het kind is er niet mee gediend als het steeds „op de tenen moet staan". Spreker drong er sterk op aan, dat de ouders contact zouden opnemen met het onderwijzend personeel bij het kiezen tan een onderwijsrichting. Hij keurde de houding van die ouders af, die, als de studie van hun kind anders liep dan zij iraag wensten, daarvan direct de schuld laven aan de onderwijzers of het hoofd Tan de school. De beantwoording van de vraag: „Wat wil het kind" noemde spreker niet zo «envoudig. omdat zy dat soms op 17- ;arige leeftijd zélf nog niet weten. Een steun daarbij geven de bureaus voor be roepsvoorlichting. Met betrekking tot de mogelijkheden Tan verdere studie na de lagere school, gaf de heer Huizinga een gedetailleerd overzicht van de velerlei ondenvijsrich- togen, er op wijzend, dat elk kind van eenvoudige ouders ln de ge legenheid is verder te leren. De heer Verript sloot deze zeer ge slaagde ouderavond. PADVINDERSGROEP IN NOOD Een vendel van het NPG (Nederlands Padvindsters Gilde) in Voorschoten Ireigt door gebrek aan leiding opgehe sen te moeten worden. Het grote gebrek »an leiding, waaronder de jeugdvereni- Wigen gebukt gaan, doet zich hier wel heel ernstig gelden. Zeer binnenkort sullen de ruim 30 meisjes tussen 12 en 17 jaar geen leidster meer hebben en bo- 'endien zullen de ruim dertig meisjes hie op de wachtlijst staan geen enkel 'ooruitzicht hebben. De uit alle groepen en gezindten sa mengestelde unieke Voorschotense stichting ziet geen kans tot een oplos- -ng te geraken, tenzy er in Voorscho en oud-padvindsters wonen, die zich, au de nood zo hoog is, ervoor willen in kten. dit vendel te laten voortbestaan. De heer A. de Groot, ODC v. d. NPV. Veurseweg 144 geeft graag nadere in lichtingen over de moeilijkheden by het NPG. wij hebben van haar optreden ten zeer ste genoten. Trouwens het gehele pro gramma was beschaafd. Wat Carla met haar poppen presteerde was ook onge lofelijk. Men moest wel lachen om het schoffie, dat op haar schoot zat en al lerlei praatjes verkocht. Na dit amu sante buikspreeknummer waren er weer andere artiesten, die de aandacht van de aanwezigen vroegen. Dick Engel- bracht toonde zich een imitator van het goede soort. De Willanti's, twee meisjes, zorgden voor vrolijke accordeonklanken en Leslie Davids voor de pianobegelei ding. Om de grapjes van de conferen cier Joop Boeree heeft men hartelijk moeten lachen, ze waren over het al gemeen niet slecht. Sergeant-majoor H. Raat. welzijnszorgofficier, zei in zijn welkomstwoord, dat Jan Blaaser in ver band met een televisieuitzending ver hinderd was te komen. Zijn komst was namelijk al dagen van te voren aange kondigd. Het is voor de in Leiden gele gerde militairen echter toch een ge slaagde avond geworden. Nationalisatie van banken in de VAR De regering van de Verenigde Ara bische Republiek heeft de nationalisatie gelast van de bank Misr en van de Na tionale Bank, zo heeft de minister van Economische Zaken en Financiën van de Verenigde Arabische Republiek vol gens Radio Cairo meegedeeld op een perse on f er en tie Buitenlandse waarnemers in Cairo, menen, dat de nationalisatie een der meest ingrijpende economische hervor mingen betekent, en bedoeld is om de regeringscontrole op de nationale econo mie te vergroten. Minister El Kaissuny deelde mee. dat de aandelen van beide banken zullen worden omgezet in Staatsobligaties met een nominale waarde, gelijk aan de slot- koers van gisteren op de effectenbeurs te Cairo. De twee banken hadden een totaal kapitaal van vijf miljoen Egyptische ponden. De Nationale Bank fungeert sinds 1951 als de Egyptische centrale bank, terwijl de Misr-bank het grootste commerciële bankconcern in het land is. De tweeëntwintig maatschappijen, wel ke de Misr-bank bezit en waartoe ook de Egyptische luchtvaartmaatschappij Misr- air behoort, zullen, naar minister El Kaissuny verder meedeelde, als onaf hankelijke particuliere maatschappij blijven doorwerken. Hun relatie tot de bank is er „slechts een van samenwer king", aldus de Egyptisch minister. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand januari werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd een be drag van f. 1.752.480.34 en terugbetaald f. 1.353.691 28. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 515 en het aantal afbetaalde boekjes 92. Op 636 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd f. 183.478.75 bijgeschreven Er werden 1383 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f. 32.666.76. Het tegoed der 44.920 inleggers be droeg aan het einde der maand f. 35.505.239.27. LEIDSE SLEUTELTJES VOOR NCR V-TELEVISIE Miljoenen kijkers in het land zullen woensdag 17 februari weer kunnen ge nieten van de frisse stemmetjes van het bekende kinderkoor „De Leidse Sleutel tjes". Zij zullen de kinderen niet alleen ho ren, maar zij kunnen het koor tevens zien. want de NCRV-televisie heeft dit populaire koor uitgenodigd om op te tre den in het programma ..Pas Geperst',, geïntroduceerd door Pi Scheffer en on der regie van Rob Mariouw Smit. De dirigent Henk Franke zal in een praatje met Pi Scheffer enige onthullin gen doen over de pas uitgekomen plaat (de vierde in deze serie). Natuurlijk zingen de kinderen een liedje van deze plaat, waarvan de tekst werd verzorgd door Aryiie M. G. Schmidt en de muziek door Henk Franke zelf. (Bijzondere medewerking) Nederland gaf zijn eerste serie postzegels 5. 10 en 15 cents uit in 1852. China, toen nog een keizerrijk, volgde ruim een kwart eeuw later, namelijk in 1878. Van dat jaar tot 1897 was de uitgifte van postzegels in handen van de douane-autoriteiten, die belast waren met het toezicht op China's overzeese handel. In 1897 kwam er een keizerlijk decreet af, krachtens hetwelk voortaan de uitgifte van post zegels moest geschieden door de Keizerlijk-Chinese Posterijen. Net als in Nederland en de meeste andere staten, was ook in China vóór 1918 het aantal gelegenheids- en herdenkingszegels klein. Na de eerste wereldoorlog steeg vrijwel alom ter wereld het aantal bijzondere uitgiften snel en na de tweede wereldoorlog wies het aan tot wat een groot verzamelaar eens noemde een „vloedgolf van speciale zegels". Ook voor China geldt, dat na de laatste oorlog de postale autoriteiten verre van karig waren met nieuwe uitgiften en vooral pa de ingrijpende regeringswisseling in 1949, nam het aantal bijzondere zegels sterk toe. Van 1949 tot eind 1958 verschenen er in China niet minder dan 86 speciale series, in totaal 314 zegels. Dit was aanmer kelijk meer dan het aantal bijzondere zegels in de zeventigjarige periode 18781948. De kans op meer en kleuriger zegels in de komende jaren is groot, want men is bezig in Peiping een nieuwe inrichting te maken voor de druk van postzegels. Behulpzaam DE bedoeling van de uitgifte van herinnerings- en gelegenheidsze gels is vrijwel overal ter wereld, bekendheid te geven aan de bescha ving, de geschiedenis, de prestaties, de geleerden, kunstenaars en andere be roemdheden. Dit geldt ook voor China, waar men gaarne culturele en tech nische motieven kiest voor de zegels. De Chinese filatelisten en vooral zij, die speciaalverzamelaars van China zijn, stellen dat op prijs. Het dient gezegd, dat de postale autoriteiten de filatelistische belangstelling niet slechts waarderen, maar tevens stimuleren. Evenals in Nederland en elders in Europa vindt men in China in tal van Jonge Chinese verzamelaars be wonderen een filatelistische ex positie. grote en minder grote plaatsen op de postkantoren speciale loketten voor verzamelaars. Zij mogen zich verheu gen in een druk bezoek. Mede hierom is „Dienstbetoon voor de verzame laars" een der richtlijnen geworden van het postale beleid in China. Het aantal verzamelaars beweegt zich in China in sterk stijgende lijn. In het leger, zowel als op scholen, universiteiten, kantoren en fabrieken zijn de laatste jaren heel wat postze gelclubs gevormd. ZIJ onderhouden een levendig ruilverkeer en organiseren Leiden neemt in vreemdelingenverkeer behoorlijke plaats in Van 9753 naar 16.076 buitenlanders Vooruit lopende op het jaarverslag van de VVV, dat binnenkort zal verschij nen, vernemen wy, dat de werkzaam heden op het bureau tegen het einde van 1958 reeds zodanig in omvang waren toegenomen, dat van 1 januari 1959 af een tweede informatrice in dienst moest worden genomen. In verband met de verlenging der openingstyden werd van 16 maart tot 22 september nog een derde en van medio augustus tot eind september zelfs nog een vierde Informa trice in dienst gesteld. Waarschynlijk door het uitzonderlyk mooie voorjaars weer begon de toeloop van vakantie gangers, vnl. Duitsers dit jaar al zeer vroeg en mede daardoor moesten de openingstyden van het bureau, die ln 1958 al aanzienlyk waren uitgebreid, wederom worden verlengd. Dacht men in 1958 in verband met de langere openingstijden, reeds een top jaar te hebben bereikt, deze top is in het afgelopxn jaar nog overtroffen. Opmerkelijk is de toename van het aantal buitenlanders van 9753 in 1958 tot 16076 in 1959. Men meent dit te mo gen toeschrijven aan de uitgifte van nieuwe folders, die in groten getale in het buitenland worden verspreid. De verzoeken om inlichtingen betroffen vnl. de Universiteit, het Stadhuis, de Pieters kerk, de hofjes. Rapenburg, musea, oude gevels, antiquairs, de nabye en verre omgeving, zomede zee. strand, meren en plassen. Inwoners van Leiden en omgeving, die hun vakantie elders wilden doorbrengen, waren vooral ge ïnteresseerd in lo^' rr.otrelijkheden, zo merhuisjes enz. in dc Achterhoek, op de Veluwe. in Zuid-Limburg en op de Wad den eilanden. Veel vraag was er ook voor het brengen van een dagbezoek aan de Deltawerken. LOGIES- EN INFORMATIEDIENST De logies- en informatiedienst, waar aan men in 1958 voor het eerst deelnam, wordt steeds meer uitgebreid, doordat steeds meerdere VVV's zich erbij aan sluiten. De dienst is vnl. bedoeld voor het onderbrengen van personen, die. zonder vooraf logies te bespreken, vooral op weekeinden en hoogtydagen op reis gaan in de hoop toch nog wel ergens onderdak te zullen vinden. Via deze dienst werd bemiddeling verleend aan 923 personen in 1958 en 1444 personen in 1959. Alleen al gedurende de beide pink sterdagen werden ruim 500 personen ondergebracht. Dat zulks veel voorberei dend werk vereist, behoeft geen nader betoog. Logiesbemiddeling, hetzy mondeling, hetzij schrlfteiyk dan wel telefonisch voor kortere of langere tijd werd in 1958 door 1613 personen en in 1959 door 2086 personen aangevraagd. Als men deze getallen eens nader onder de loep neemt, ziet men welk soort logies door de verschillende na tionaliteiten het meest wordt aange vraagd. Duitsers worden het liefst in de particuliere sector ondergebracht. Ame rikanen daarentegen het liefst in ho tels, waarby dan vrywel altyd nog wordt gevraagd naar hotels met eigen bad kamer, telefoon en zelfs televisie. Helaas heeft men niet de beschikking over voldoende gedetailleerde cyfers. De meeste hotelhouders volstaan met de mededeling: „beter dan vorig Jaar". Uit de wel ter beschikking staande cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek over het jaar 1958 biykt, dat Leiden ook op dit terrein een zeer be- hooriyke plaats inneemt. Arrestatie in Parijs Henrl Dorgerès, voorzitter van het „Boerenfront" en ex-afgevaardigde in de Franse Nationale Vergadering is vandaag in Parijs gearresteerd in ver band met relletjes, die zich gisteren in Amiens hebben voorgedaan. Hongaars speler van MVV gearresteerd (Van onze Limburgse correspondent) De Belgische politie heeft te Luik en te Charleroi een aantal Hongaren aan gehouden als verdacht van diefstal van radio- en televisieapparaten uit een ma gazijn te Couillet, een plaatsje by Char leroi. Bij deze aanhoudingen werd ook een 25-jarige Hongaar gearresteerd om dat hij met zijn auto televisie- en radio artikelen zou hebben vervoerd, die van inbraak afkomstig zouden zyn. Deze man speelt dit seizoen bij de voetbalclub MVV als linksbuiten en on derhoudt geregeld contacten met land genoten in België, van wie o.a. twee Hongaren spelen in de voetbalclubs „Standaard Luik" en „Olympic Char leroi". Razende hond afgemaakt Het gezin van de heer J. Tuinstra te Drachten heeft bange ogenblikken door staan, toen hun ongeveer 8 maanden oude herdershond gisteravond plotseling een aanval kreeg van razerny en tenge volge daarvan zo agressief werd, dat het dier moest worden opgesloten. Dat bleek pas mogelijk, nadat de deur van de woonkamer stevig was gebarricadeerd. Omdat men een geval van hondsdol heid vreesde werd onmiddeliyk de poli tie gewaarschuwd. Aanvankelyk heeft men getracht het woeste dier te kalme ren, maar toen dat niet lukte Is de hond ter plaatse doodgeschoten. By 'lader onderzoek bleek, dat het hier geen geval van hondsdolheid betrof, maar van zeer gevaarlyke razerny. Moderne Chinese postzegels met oude culturele en historische mo tieven. ook tentoonstellingen en wedstrijden. In 1955 werd in Peking de „Chinese Filatelisten Vereniging" opgericht. In dat Jaar verscheen ook het eerste num mer van het (Chinese) „Maandblad voor Filatelie", waarin byzonderheden te vinden zyn over nieuwe uitgiften in en buiten China, alsmede artikelen over postzegels verzamelen ln het al gemeen. In Nederland hebben veel post zegelverzamelaars zich gespe cialiseerd op Nederland. Ook in China zijn er vélen, die hun eigen land als speciaalgebied kozen. Genummerde zegels OP één filatelistische nieuwigheid kan China bogen, die voorzover wy weten in geen enkel land ooit toepassing vond. De Chinese posterijen „kenmerken" namelyk alle verscho nende bijzondere zegels. Hierdoor is het gebruik van een catalogus by het verzamelen van die (byzondere) zegels vrüwel overbodig geworden. Bekijkt U een Chinese herdenkings zegel goed. dan ziet U in de linker benedenhoek 'op de witte rand) het Chinese karakter „chl" en daarachter in Arabische cijfers byvoorbeeld 43. 2-2, terwyi U in de rechterbeneden hoek leest byvoorbeeld (154) 1957. Wat betekenen deze cyfers? Het getal links beneden geeft aan, dat het zegel be hoort tot de 43ste serie byzondere ze gels uitgegeven na 1948 en dat het nummer 2 is van die uit twee zegels bestaande serie. Het cyfer rechts be neden betekent, dat het zegel het 154ste na 1948 uitgegeven bijzondere zegel ls en dat het verscheen in 1957. In sommige gevallen is het teken „the" (dat .speciaal" betekent) op het zegel aangebracht. Aan de hand van deze tekens en cyfers kan een verzamelaar dus zeer snel nagaan of zyn verzameling al dan niet compleet Is en welke zegels hem nog ontbreken. ivy zUn benieuwd of men op den duur ook in andere landen dit systeem van nummering van gelegenheids- en herdenkingszegels zal gaan toepassen. Directie N.S. akkoord met 5% loonsverhoging De directie van de Ned. Spoorwegen heeft zich vanmorgen akkoord ver klaard met een loonsverhoging van 5% voor het N.S.-personeel. De SER heeft in de vanmorgen ln zyn gebouw ln Den Haag gehouden besloten vergadering benoemd tot lid en voor zitter van zijn commissie ontwikkeling nationale economie prof. mr. W. C. L. van der Grinten. De heer Van der Grin ten is benoemd in de vacature ontstaan aoor het overlyden van de heer T. J. Twynstra Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Benoemd tot directeur van de Martha- Stlchtlng te Alphen aan den Rijn da. J. Veen. laatstelijk scheepvaartpredikant te Singapore, woonachtig te Den Helder. Be roepen te Scherpenlsse P. Alblas. kand. te Utrecht. GEKEF. KERKEN VrUgemaakt) BEURSOVERZICHT Flauwe markt AMSTERDAM, 12 februari Het Damrak bracht vanmiddag voor de laatste beursdag van deze week een flauwe tendentie voor de aandelenmarkt. Wall Street leeft nog steeds op dryfzand en zakte gisteren wederom. De weken lange ongeanimeerde stemming in New York knaagt aan het vertrouwen in de aandelenmarkt in Amsterdam. Vandaag was het publiek het wachten op hogere koersen moe geworden en ging tot ver kopen over. Van een paniekstemming was echter ln het geheel geen sprake: de handel had een rustig verloop. Tegen over het aanbod stond slechts steun op lagere pryzen. zodat de markt laag in zette. De arbitrage was, mede in ver band met het naderende weekeinde, erg voorzichtig, maar had toch de moed op de lage koersen wat stukken uit de markt te nemen. Hiermede werd enige steun geboden waardoor de koersen zich gedurende het verdere beursverloop kon den herstellen. Aku's stegen van 4474 tot 451, doch verloren op deze prhs toch altyd nog circa 13 punten vergeleken by de vorige slotkoers. Philips liep op van 7664 tot 769 4, tegen 7724 als slotprys van gisteren. Unilever verloor op 739 1 4 na een opening op 7364, circa 10 pun ten en Kon. Olies noteerden op f. 154.80 beneden pariteit New York en moesten circa f. 1.50 prijsgeven. Tegen het slot had het aanbod weder om de overhand, waardoor de koersen van de internationale waarden op de openingsprijzen terugvielen. De Scheepvaartafdeling vertoonde het zelfde beeld als de internationale waar den en werden aangeboden. Het meest hiervan hadden de aandelen Koninklyke Boot te ïyden met een verlies van circa 6 punten op 1784. Ook de overige aan delen in deze sector moesten zich met een koersverlies van 2 tot 4 punten te vreden stellen. De handel was uiterst kalm. Van de cultures konden certifica ten Dell zich vry goed handhaven. De verliezen van de voorgaande dagen waren voor dit fonds zeer groot geweest. Am sterdam Rubber en HVA een paar pun ten beneden de vorige slotprys. Vandaag was het de laatste dag van de voorstorting op de inschryving van de 44% Staatslening 1960. Deze lening mocht zich vanmiddag wederom in een goede belangstelling van het publiek verheugen en lag bij de opening vast in de markt. Later beliep de koers iets terug. De staatsfondsen verlieten de markt rond de vorige slotpryzen. Ook Amsterdamsche Bank werd op 315, ex 14% dividend, geadviseerd tegen gis teren 340 cum dividend. Ook de overige bankaandelen kregen een lagere advies- prys. Beurs van Amsterdam Vrijdag 12 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 44 99'«GB 994 Ned. '59 4 4 99' iGB 99 Ned. '59 44 96% 964 Ned. '53 3% 93GB 924 Grootboek obl. 34 924 Ned. '47 34 (3) 904 904 Ned. '51 34 87 94 Ned. '53 34) 92 92 Ned. '56 3 4 92 914 Ned. '48 3 4 87 874 Ned. '54 3 4 87GB 874 Ned. '55 I 34 884 884 Ned. *55 II 3V4 894 894 Ned. *37 3 694 894 Dollarlng '47 3 904 904 Investeringscert. 3 96HGB 964 Ned. 62-64 3 96 jg 96Jg Indië '37 A 3 93 4 93A Grootboek '46 3 90 Ned. WB 6% 109^ 109 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 404 404GB Nat. Handelsbank 1824 178 Ned Handelmy2644 2554 Amst. Rubber 1204 1184 H.V.A156 1924 Senembah 580 580 A.K.U4624 4474 Berkel's Patent (v.) 280 278 Calvé Delft cert. 7044 697 Deli My en (Ver.) ..174.50GB 174.70 Kon Pap v Gelder 2454 2444 Hoogovens cert715GB 700GB Mliller en Co. N.B. 365 360', Ned. Kabelfabr418GB 400GL Philips 7714 7664. Philips pref.287GB 281GB Unilever 748 7354 Wilton Feyenoord 2154 215 Biliton 2de r3504 342 Dordtse OUe gew. 7224 714 Kon Olie (f20 157.20 157 idem (50 f20.—) 156.30 174.80 Holl. Amer iyn 167GB 1664 Java China Paket 1594 158 K.L.M109GL 109.— Kon Ned. Stmv My. 1844 1774 Kon. Paket My 1394 1384 Stoomvaart My Ned 164 161 Nievelt Goudr cert 1494GB 1464 v Ommeren cert ..257 255 Kon Rott Lloyd 153 152 Ned. Scheepv Unie 1514GB 149 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Pro?.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 914 idem '48 (34) 914 924 R'dam '52-1 (44) 96 id. id. *37 I-II (34) 92% 924 Z.-Holland '56 (44 97%B Bank N. G. -58 (54) 103A 103 ft id. N WS. "52 (44) 96 95A Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 944 94% Premieleningen 974 A'dam '51 I 24 83% 83% 82% 83 A'dam '56 II 24 914 914 Eindhoven "54 24 79% 79% Enschede '54 24 804 814 Den Haag '52 I 24 87 87 87 874 R'dam '52 I 24 85% 864 88% 884 97 96% Utrecht '52 24 844 95 Z.-Holl 1957 2 4 934 934 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 221.50 220 340 318exd. 229 4 227 4 Rott. Bank 295exd. 280 Twentsche Bank 278 274 Industrie Ondernemingen 380B 654 644 K N Ed .met. A-AA 92 93 idem pref wd 934 ElectrolasmU 317 Kon Ned Grofsm 165 1654 Holl. Constructie 262 Ing bur v Bouwnyv 252% Internatio 159 156 Int. Kunststoff Ind 62 61 Leidse Wolspinnery 384 4 456 Rott Droogdok My 590 Sikken's Lakfabr 576 Ver Touwfabrieken 293 290L Walvisvaart 120 Wernink's Betonm 162B 1634 Van Wyk en Heringa 111 1084 124 121L Spoorwegen Dell Spoorweg My. 5% 5% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 26% 26% 106 1054 594 594 Bethiehem Steel 50 49 Cities Service 46B 45% General Motors 4?A 464 904 89 Republic Steel 64 63 714 714 29% Un. States Steel 85% 85

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9