Meer dam 100 schilderijen op fan Gogh-tentooiistelling in Parijs Bijzonder knap werk! Noorwegens fauna is uitgebreid met zeer schadelijk roofdier: de mink Rondgang door het leven en het iverk van de beroemde schilder Van moordlust bezetenroeien mimen en forellen uit zij o.a. Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 12 februari 1960 Vijfde blad no. 29873 (Van onze Parijse correspondent) \n het Jacquemart-André-museum in Parijs, is dezer dagen door de franse minister van Cultuur, André Maulraux, een tentoonstelling en over het werk van Vincent van Gogh geopend. Deze expositie •jl twee maanden duren en belooft wel dè grote sensatie van dit seizoen zullen worden. De laatste Van Gogh-expositie in Parijs vond plaats 19-16 en in schilderskringen is men het er nog altijd over eens, dat e gebeurtenis een blijvende invloed heeft uitgeoefend op de generatie ;jn kunstenaars, die nu naar de veertig loopt! Er bestaat geen twijfel im of deze nieuwe collectie van werken van de grote meester is veel itgebreider en veelzijdiger dan de verzameling die veertien jaar gele ien hier werd getoond. Interessant zal het nu ook zijn de reacties waar nemen van de jongere schilders, van abstracte en van figuratieve ëze, op het werk van deze Nederlandse grootmeester, die in de vblieke waardering de laatste decennia ups en downs heeft gekend. Theo waarvan er hier ook ettelijke wor den geëxposeerd, kan men zinnen lezen aLs: „In een schilderij wil ik iets troos- tends uitdrukken, gelijk muziek dat soms kan". En verder: „Ik geloof echt, dat ik alleen maar door middel van myn kunst iets werkelijks te zeggen heb". Die .boodschap" van Vincent wordt hiér door een aantal onbekende schilde rijen en tekeningen én door de vele foto's en documenten, die aan de expo sitie zijn toegevoegd, welsprekender en overtuigender geopenbaard dan tot dus ver, schijnt het, nog ooit ergens tot ui ting is kunnen komen. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Maurice H. E. M., zn van L. A. Zonneveld en E. W. Stuivenwold. Chris tine E. M., dr van T. A. Zwart en E. E. Schultz, Zita S.. dr van W. B. M. van Uf- felen en W. M. T. H. Mooijman. Edsard B.. zn van B. J. Rouwenhorst en E. Roskam. Godelleve J. M„ dr van B. A. Voorham en C. W. M. Hoogeveen. Ondertrouwd: C. M. P. van der Heijden en M. E. W. Jurgens, H. J P. Brouwer en E. J. M. Rooljakkers. H. W. Tijssen en M. M. de Roojl, M. M. Gerla en M .S. L. Aan- genendt, H. G. van Rhyn en J. C. Schoorl Overleden: A. Parlevliet 90 Jr. W. H. Antonlssen. 76 Jaar. E. L. Müller. 65 Jaar. M. P. Zoutenbler. 68 Jr. C. J. Fr. Smeele. 76 Jr. E. Rutten, 40 Jaar. C. Landsmeer, 68 Jaar. A. C. Peschler, 80 Jaar. Zeven verken uit Russische musea Completer en veelzijdiger is dus deze atoonstelling: ruim honderd doeken en «er dan 40 tekeningen had men van m Gogh nog niet eerder tezamen ge en, en in die massa is vooral ook zijn ugd in Nederland sterk vertegenwoor- Sd. Een openbaring vormen verder zeven schilderijen uit twee Sovjet- ssische musea (Ermitage en Poesjkin), e voor de eerste wereldoorlog door de issische kunstverzamelaars Morosof en oetsjin in Parijs waren aangekocht, ader die „Russische" doeken bevinden ezers schrijven Géén „Jantje van Leiden" Het onderschrift van de redactie on- het artikel „Scheerapparaat in fest-Duitsland" in uw blad van 8 fe- uari j.l. heeft ons bestuur zeer ver- lasd. Het kan U toch bekend zijn, dat jenwoordig in ons land voor bijna alle inches een vakdiploma onder meer is reist, dit blijkt o.m. uit de verslagen ii de Kamer van Koophandel. Het er zich afmaken „Met een Jantje a Leiden" is er bij de gemiddelde Ne- rlandse winkelier niet bij. Wij moeten i wel aannemen dat uw onderschrift »t lichtvaardig is neergeschreven, of tUicht meer geldt voor de midden- ind in West-Duitsland. Sden. J. H. v. d. KLOOT, secretaris „Leidse Middenstands- Centrale". Het bedoelde onderschrift was geen ffltyging tegen de Nederlandse mid- Dstand die door de eis van vak- Ploma's terdege op haar taak wordt «rbereid maar een verduidelijking a een van de laatste zinsneden in het Meel van onze correspondent in Bonn: i detaillist staat er meestal met een «huldig gezicht bij: van hem kan a tenslotte niet verwachten, dat hij van de door hem verkochte appara- i precies kent". Het onderschrift be dde aan te geven, dat de handelaar ia artikelen wel degelijk behoort te fonen. Zoals gezegd: dank zij de eis i vakdiploma's maakt Nederland op punt een bijzonder gunstige indruk. 1 L.D.) - Tijdens de katholieke studenten den i960 te Tilburg-Hilvarenbeek over „Overbevolking in de wereld", hield stadgenoot, prof. dr. W. Brand, Menochtend een referaat, getiteld: "e methoden in sommige Aziatische Men om de geboorte te beperken". letterkundige opdracht aan leidenaar staatssecretaris van Onderwijs, en W., mr. Y. Scholten, heeft op- fcht verleend aan de letterkundige Charles, alhier tot het schrijven 1,1 een essay over de democratische lachte in de Nederlandse litteratuur 'Ui vóór en nh 1940. Ons kort verhaal door Nic. P. Faas De man met de wandelstok, een der schilderijen van Van Gogh (uit 1882), die uit particuliere Ne derlandse collecties voor de Parijse expositie werden afgestaan. „Ja, we hebben al antwoord van Jan en Annie. Van de zomer komen ze een week of wat naar Holland. Tus sen haakjes: ik vind het toch maar een prestatie van de post! Dinsdag naar Cleveland geschreven en vanmor gen al een brief terug. In amper vyf dagen. Knap werk. hè?". Van Wulfsen nipte aan zijn koffie en keek zijn gasten een voor éen aan. Zo wat iedereen knikte. „O, lang niet gek", beaamde Sybran- dy. „Toch zou ik jullie een sterker staaltje over de posterijen kunnen ver tellen. Hoewel „Zou je dat nu wel doen, Karei?", zei zijn vrouw. „Het lijkt zo n onwaar schijnlijk verhaal. Soms heb ik zelf moeite om het te geloven". En fluiste rend voegde ze eraan toe: „Meneer Van Brummelen zit immers bij de PTT In de kring stak een kleine storm van protest op. De gastvrouw vertolkte veler gevoelens: „Nee maar. Olga Nu zitten we natuurlijk helemaal om die geschiedenis te springen. Kom er maar mee over de brug. buurman!" Sybrandy, een lange, slanke figuur van achter in de veertig, zoog een vonk in een verse pijp en stak van wal. „Het zal nu een jaar of acht, ne gen geleden zijn. Op een middag kom ik thuis uit kantoor en ik vraag Olga of er nog post gekomen is. „Een brief van een bank. En ik heb er nog strafport op moeten betalen ook. Kijk. hier is-ie". Ik scheur de envelop open en lees iets in de trant van: Naar aanleiding van Uw sollicitatie verzoeken wij U, zich vrijdag a.s. om 11 uur te onzen kantore te vervoe gen. U gelieve te vragen naar de heer Dingemans van de Afdeling Personeelszaken. Zonder Uw tegen bericht nemen wy aan, dat genoemd tijdstip U schikt. Hoogachtend, 's-Gravenhaagsche Bank N.V. ,,'t Is toch niet iets n&órs, Karei?", vraagt Olga, als ze mijn beteuterde ge zicht ziet. „Ach welnee, vrouwtje. Hier lees maar. Sollicitatiehoe kómen ze erbij! Ik snap er werkelijk niets van. Of wacht eens evenIs-ie mis schien voor Flip bestemd? Misschien heeft hij vast geschreven, voor als hij straks van de Mulo komt". Olga vliegt het briefje door en is een paar seconden sprakeloos. „Flip! Nee, niet dat ik weet. In het adres staan trouwens duidelijk jouw voorletters. K. Th. Een heel raar ge val. Weet je er heus niets van?" Ik leg de hand op het hart en schud plechtig van neen. „Maar dat neemt niet weg", zeg ik. „dat ik enorm benieuwd ben wat die lui bezielt. Weet je wat, ik ga er ge woon op af en doe of m'n neus bloedt. Ik wil weten hoe dat zit". De eerstvolgende dagen hebben Olga en ik een geheimpje. Tegenover de kinderen laten we niets uit. Soms. als we elkaar veelbetekenend aankijken, kunnen we ons lachen niet houden. Eén keer vraagt Toos wat er toch is. Ze vindt dat haar ouders „nogal mal" doen. Maar als we haar verzekeren dat er niets bijzonders aan de hand is, De Ronde der gevangenen, af komstig uit het Poesjkin-museum te Moskou. zióh de „Wandeling in de tuin van Et- ten" waarop de moeder van de kunste naar met een 'bos bloemen tegen zich aangeklemd, gearmd loopt met de vrouw tot wie Van Gogh zich in die dagen sterk voelde aangetrokken, en de be roemde „Ronde der gevangenen", die door een gravure van Gustave Doré werd geïnspireerd. De grote verdienste van deze tentoonstelling, waarvoor ook de belangrijkste Nederlandse musea en ver zamelaars bijdragen hebben geleverd, komt zeker toe aan de Belg Mare Tral- baut, de stichter van de internationale Van Gogh-archieven, die hier zijn le venswerk nu op indrukwekkende wijze bekroond ziet. De talrijke personalia als meubels, brieven en officiële docu menten (.bijv. uittreksels uit geboorte registers) en vooral de vele fotos zijn voor het grootste deel afkomstig uit deze bron. Die foto's, zoals een portret van Vincent op elfjarige leeftijd, zyn niet alleen van grote bio grafische waarde. Men heeft hier ook het belangwekkende procédé toegepast naast een schilderij van een huis, een haven, een akker, een dorpsplein, de foto's van diezelfde onderwerpen op te hangen om aldus aan te tonen wat de schilder aan die werkelijkheid heeft „toegevoegd". Onbekend werk Aan de hand van de prachtig-uitge- voerde catalogus maakt men op deze expositie een rondgang door het oeuvre én het leven van de grote schilder. Die wandeling begint al heel vroeg, want er is hier zelfs een ontroerend tekeninge tje aanwezig, dat Vincent op zijn elfde jaar maakte bij wijze van verjaarsca deau voor zijn vader, de dominee. In een wat ouder doek, het Strand van Scheve- ningen. ontmoet ge voor het eerst de ro manticus Van Gogh, die ook in de Drentse periode (1883) zijn kunst nog zo sterk beheerst. In het Brabantse Nue- nen zijn het vooral de sombere kleuren van donkerbruin en zwart, die Van Gogh op zijn palet uitkiest om zijn stillevens en zwaardoorgroefde boerenkoppen te schilderen. Via Antwerpen, begeleiden we dan de schilder naar Parijs, waar hij het licht en de kleur ontdekt en uit wel ke periode van precies twee jaren hier achttien doeken aanwezig zijn, waarvan het gezicht op Montmartre en het por tret van Père Tangu al tot de rijpe meesterwerken behoren. Maar de rijkste Jaren van zijn leven kondigen zich nu toch pas aan en successievelijk volgt men thans Vincent naar Arles, Saint- Rémy en Auvers-sur-Oise, het dorp dicht bij Parijs, waar hij gestorven is en woonde in het logementje juist tegen over het kerkhof waar hij onder een ge barsten grafsteen, overwoekerd door klimop naast zijn broer Theo nu zijn eeuwige rust geniet. Iets troostends Over Van Gogh. wiens beroemdste schilderyen als het Zelfportret of de Aardappeleters in tienduizenden repro ducties in even zovele huiskamers han gen, meenden de deskundigen dat het laatste woord nu wel was gezegd. Die mening schijnt hier voorbarig. In de vaak aangrijpende brieven aan zijn broer (Van onze Scandinavische correspondent) Wilde dieren behoren nog altijd tot de bekoring van Noorwegen. Wie Gullbransscns „Eeuwig zingen de bossen" gelezen of gezien heeft of, nog beter, de boeken van Mikkel Fönhus kent, weet daarvan mee te praten. De betrekkelijk schaarse bevolking en de uitgestrektheid en woestheid van het land, met tal van vierkante kilometers waar nooit een mens zijn voet zet, zijn oorzaak, dat tal van wilde dieren zich er kunnen handhaven. Hiertoe behoren een rijke waterfauna met zalm en forellen, een mooie vogelstand met adelaars, havikken, auerhanen, zwanen, ganzen, sneeuwhoenders, diverse prachtige eendesoortcn enz., voorts enkele reptielen (adders) en betrekkelijk veel zoogdieren: beren, veel vraten, elanden, rendieren (die overigens meer halfwild of tam dan wild voorkomen), vossen, lynxen, dassen, marters, bevers, otters, zeehonden e.a. In opgezette toestand vindt men er in elke boerderij wel een paar. 's zomers Pekka en Lisa komen be zoeken. Maar geen nood: de .Vereni ging van vrienden van Pekka en Lisa" slaat zijn ledenregister gastvrij voor u open en met de contributies komen broer en zus beer toch aan de kost. De Noren doden jaarlijks wel veel be ren, zelfs vele honderden, maar dat is op hun tochten in de Noordelijke IJszee en het betreft ijsberen. Men houdt er opruiming onder (vangt ook menig exemplaar levend) omdat de ijsbeer de mens concurrentie aandoet bij de rob benjacht. De schuwe beer koml nog maar zelden voor O Elk jaar leggen de jagers er zoveel neer, dat de belangen van de mens niet te zeer lijden door de dieren. Dui zenden elanden vele zwaarder dan een koe moeten opgeruimd worden. Daar de eland nooit ver weg gaat van zijn geboortegrond, weet elke landeige naar wel ongeveer hoeveer er op zijn terreinen lopen. Hij mag er jaarlijks een vastgesteld aantal van schieten. In Zweden worden er elk jaar 25.000 geschoten, in Noorwegen, dat minder bebost is, plus minus 4500. Beren komen nog maar zelden voor, ze zijn schuw en lang niet altijd scha delijk. Er zyn twee zeer populaire be ren, Pekka en Lisa, die als heel kleine herejongen uit Finland aan Noorwegen cadeau werden gedaan. De eigenaar hield ze, tot ze hem figuurlyk de oren van het hoofd aten. hy kreeg toen ver lof ze los te laten In de eenzame streek waar hy woonde. Na een dag of wat kwamen ze helemaal verkommerd en uitgehongerd by hem terug en werden ze weer binnengelaten. Toen heeft iemand anders zich over hen ontfermd. Deze had een eenzaam huis op de boomloze hoogvlakte in Jo- tunheimen, waar een natuurlijke inzin king in de bodem tot berekuil ingericht kon worden. Nu is het in Noorwegen bij de wet verboden om wilde dieren voor geld tentoon te stellen een oude paragraaf uit de tijd toen bereleiders het waarschijnlk te bont maakten zodat geen entree geheven kan wor den van de duizenden toeristen, die Nooit genoeg. De ..veelvraat", een duivel in die- rengedaante, is eveneens op zyn re tour. In Noorwegen schiet men er jaar lijks een tiental, «n Zweden méér! Zo zijn bijzonder schadelijk omdat ze zo veel rendieren doden. Ze zyn veel leni ger en kunnen in de sneeuw beter vooruit komen. Het zyn echte doorja gers, ze vreten een dier snel op en be ginnen dan zo snel mogelyk aan een volgend. In oude geschriften kan men lezen dat de veelvraat de gewoonte heeft zyn gevulde lichaam tussen twee dicht opeen staande bomen te masse ren om de spijsvertering te versnellen. Hij kan ook goed in bomen klimmen. Als men overnacht in de bergen, hoort men vaak grote zwerfstenen, die hier en daar opeengestapeld liggen, over elkaar schuiven. Het is een heel apart geluid, waarin men zich niet ver gissen kan. Het behoort tot het leven van de Noordse jungle. Het betekent meestal dat grote dieren geschrokken vluchten en minder nauwgezet zijn met het kiezen van de plaats, waar ze hun voeten zetten. Waarom zij vluchten wordt aan uw en onze verbeelding over gelaten en het is dan moeilijk het eer ste halfuur de slaap te vatten. Hoort men dit schuiven van steen op steen in de westelijke bergen, van Hardanger bijvoorbeeld, dan kan er ook iets an ders aan de hand zijn, namelijk de de- nudatie, de uiterst langzame natuur lijke afbraak van het gebergte, waar men dan getuige van is. Gruwelijke slachting De zeehondenjacht levert jaarlijks een buit van zo'n 230.000 stuks waarvan 180.000 jonge dieren. Het is een gruwelijke slachting, die onder deze haast menselijk aandoende baby's wordt aangericht. Een 17- of 18-jarige jongeman, die genoodzaakt wordt, er aan deel te nemen, wordt er in een dag tien jaar ouder door. De jonge dieren neemt men om het bont, waar schoentjes en siervoorwerpjes van wor den gemaakt, de oudere dieren ook voor het vet. Een kwart eeuw geleden ging men in Noorwegen in het groot vossen hou den om aan de stijgende wereldbe hoefte aan bont te kunnen voldoen. Er waren duizenden farms van zilvervos sen, blauwvossen en tenslotte platina- vossen, waar goed geld mee verdiend werd. Tot de mode veranderde, de prijs daalde en de cultuur niet meer lonend was. In de laatste jaren hebben an dere dieren, niet uit Europa afkomstig maar van Noord-Amerika uit geïmpor teerd, de plaats van de vossen in de teelthokken ingenomen: minks. Het is een martersoort met een zeer gezochte, kostbare huid, die in wilde toestand een moordenaar is, alles dodend, wat op zijn weg komt, veel meer dan het dier zelf kan eten. Vissen en vogels bedreigd De Britse lords, die vroeger tegen hoge pachtsommen het alleenrecht van de zalm- en forellenvisserU in menige Noorse rivier aan zich trokken, zjjn verdwenen. De sport is te kostbaar ge worden. Maar nu is ..mylord de mink" gekomen. By honderden zjjn zjj uit hun hokken ontsnapt en zy vermenigvuldigen zich in het nieuw verworven paradys, waar z|j niet eens natuurlijke vijanden ont moetten, als waren zy konyntjes. De honderden waren duizenden. Zij volg den de Britse edellieden op aan de vis wateren, maar zyn minder sportief, houden zich niet aan één seizoen. Zy zyn van moordlust bezeten en roeien zalm en forel en tal van vogelsoorten, waarvan zij de eieren en de jongen nemen, nog eens totaal uit als de mens er geen paal en perk aan weet te stellen. Noorwegen heeft zich een nieuw roof dier op de hals gehaeld, dat het land enorme schade berokkent. En als de duizenden minks geschoten zouden worden, bedreigen zij met de opbrengst van hun huiden misschien nog de prijs van de gekweekte neemt ze daar genoegen mee - vreemd genoeg op haar leeftyd. Jullie kunt je voorstellen dat het naar myn gevoel erg lang duurde vóór die bewuste vrydag aangebroken was. Maar eindelijk is het dan zover Ik zeg tegen myn assistent dat ik even een boodschap moet doen en dat hy me pas na de middag terug kan verwach ten. Om by elven meld ik me bij de portier van de bank. „Goeie morgen. Ik heb een afspraak met de heer Dingemans van de perso neelsafdeling". De man geeft niet dadelyk antwoord. Maar op zyn gezicht staat duidelyk te lezen, dat hij aan myn verstand twy- felt. Dan komt hy overeind in zyn loge en zegt afgemeten: .Meneer Dingemans? Het spyt me, maar aat is onmogelijk. Meneer is al een paar jaar dood. U moet U bepaald vergissen". Ik sta perplex. Dit zaakje wordt hoe langer hoe raadselachtiger. Maar nu wil er toch beslist het myne van we ten. Zo goed en zo kwaad als dat gaat, probeer ik myn verbazing te onder drukken. Ik mompel een excuus en vraag of ik dan de tegenwoordige per soneelschef even kan spreken. De por tier pakt de telefoon en geeft het ver zoek door. „Een ogenblik meneer, U kunt zó te recht by mr. Jolink. Wilt U me maar vast volgen?" Een paar minuten later zit ik tegen over het hoofd van personeelszaken. Door zyn goudomrande glazen neemt hy my doordringend, maar toch niet onvriendelyk op. „Zo, meneer Sybrandy. Zyn er moeilijkheden?" In geuren en kleuren zet ik de kwes tie uiteen en ik besluit met de opmer king, dat dit toch wel een heel vreem de manier van doen is. Iemand op roepen die niet gesolliciteerd heeft, voor een gesprek met een functionaris die al jaren geleden gestorven is, en dat alles per brief met te weinig porto erop „Tja, een beetje eigenaardig is dit zeker. Vertelt U me eens: hebt U dat briefje misschien by U?" Ik reik het hem toe. En dadelyk daarop buldert er een lach door de ka mer dat de ruiten rinkelen. „Een prachtmop zeg, geweldig, nee die is even goed!" De tranen staan nog in zyn ogen, als hy me vraagt: „Hebt U ook op de datum gelet?" „Needaar heb ik niet by stilge staan. Hoezo?" „Wel, myn waarde heer, deze brief blykt een beetje belegen te zyn. Hy dateert van ruim twintig jaar geleden. Kijkt U maar: 2 november 1930 staat er boven. Denkt U eens goed na: hebt U als jongeman niet eens by de bank Uw diensten aangeboden?" „Niet dat ik me kan herinneren, maar 't is best mogelyk. Wilt U daar mee zeggen „Precies! Een doodenkele keer komt het voor. dat zo'n brief by de PTT zoek raakt, en jaren later opduikt. Het is overigens de eerste keer dat ik zoiets meemaak". Ook ik heb schik in het geval - al kan ik mezelf maar moeilyk vergeven dat ik er met die datum ingevlogen ben. We zitten nog een paar minuten ge- noeglyk te praten. Als terloops infor meert mr. Jolink naar myn werk. Als hy hoort dat ik boekhouder ben by Van Zwieten en Co., neemt het gesprek een merkwaardige wending. Met de byzonderheden daarvan zal ik jullie maar niet vermoeien. Het komt hierop neer. dat myn sollicitatie uit 1930 een dikke twintig jaar later een prachtig staartje krijgt. De staart van een paradijsvogel, als jullie weet wat ik bedoel. Zes weken na dat be zoek aan de 's-Gravenhaagsche Bank treed ik er in dienst. - En ik ben er aardig op vooruitgegaan, nietwaar Olga?" „En óf, Karei. Byzonder knap werk van de post. U ziet, meneer Van Wulf sen, ook als het daar eens wat langer duurt dan vijf dagen, kan er toch iets heel behoorlyks uit de bus komen!" WASSENAAR De Chr. Gymnastiekvereniging Irene", die al enige tijd met veel succes de judo- en jiu jitsu-sport be oefent. gaat een nieuwe jiu Jitsu-afde- ling voor heren stichten. Centraal Genootschap kwam bijeen Uit het jaarverslag van de afdeling Wassenaar van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoorden en -gezondheidskolonies blykt, dat in het afgelopen jaar door deze afdeling 22 kinderen werden uitgezonden geduren de in totaal 1563 verpleegdagen. Verreweg het grootste deel ging dit jaar naar de koloniehuizen Ketelaar en Boshuis. Met genoegen wordt in het verslag melding gemaakt van de steun en medewerking, die bU het werk van de kinderuitzending werd ondervonden van de controlerende geneesheer, dr. J. .T. Wafelbakker, gemeente-arts. Het aantal contribuerende leden der afdeling bedraagt 315. De collecte, die eenmaal per twee jaren gehouden wordt bracht in 1959 f. 751.38 op. Met dank baarheid wordt melding gemaakt van de financiële hulp, die de afdeling on dervond in de vorm van een gemeen telijke subsidie, dat de sluitsteen vormt van het werk. In de vacature ontstaan door het overiyden van dokter Hubbe- ling werd in het afgelopen Jaar voor zien door benoeming van dokter J. A. Römer, in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer H. GrUpsma door benoeming van de heer H. Hilge- man. Op de jaarvergadering, die gisteren gehouden werd moest voorzien worden in twee vacatures, ontstaan door het bedanken wegens vertrek van mevr. G. van BlaaderenPijnacker en wegens drukke werkzaamheden van de heer J. v. d. Vegcht. In deze vacatures zUn gekozen resp. mevr. D. H. L. E. Ver veenJonckers Nieboer en de heer T. van Zanten. WARMOND TAFELTENNIS TTV Steeds Vooruit" De uitsla gen van de deze week gespeelde cor petitiewedstrijden luiden: (dame Steeds Vooruit 1Avantl 1 55: (h ren) St. Vooruit 1—St. Hoger 3 0—1

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7