Met een enkel woord Café-Rest. „Zomerzorg" Agenda ft VRIJDAG 12 FEBRUARI 1960 Pikanterie (Van onze t.v.-medewerker) Het was wel echt pikant, dat de man, die later op de avond in het door de NCRV opgevoerde televisiespel, zich een rol zag toebedeeld, half geschminkt in het filmkader trad om te vertellen van de ervaringen, opgedaan bij een Ameri kaanse produktie, die in Holland speelt. Het was John Soer, die op een be dachtzame, maar toch beeldende ma nier, gevoelig en scherp tegelijk, verslag deed van het spel metde hond, die we hier meer lijfelijk tegenkwamen dan in het stuk, dat het beest in zijn titel voerde. Maar daarover straks meer, want we hebben eerst nog een ander filmappeltje te schillen. Het is toch feitelijk een dwaasheid, dat alle vijf zuilen nu op eigenhoutje een filmru briek aan het fabriceren zijn. Het zal niet lang meer duren, of we zullen met het euvel der overlappingen door onver mijdelijke herhalingen te doen krijgen. Of indien men die tot elke prijs ver mijden wil tweederangs produkten voorgeschoteld en aanbevolen krijgen. Dat is een onprettig vooruitzicht, zo on prettig, dat het te hopen valt, dat de NTS snel de plannen tot instelling van den, dat ze genoegen nemen met een uurloon van een jongste bediende hoe wel er zijn, die daarvoor uit armoe wel zouden willen tekenen). Dit gezegd zijn, moet nog iets over de opvoering als zodanig worden opge merkt. In het licht van al die ongun stige factoren bezien, kon het spel er best mee door. In de eerste plaats waren er een paar aardige regievondsten te genieten en was de „cast" rolvast, maar vooral de hoofdpersonen leken ons on voldoende losgespeeld, waardoor met name Sigrid Koetse soms te veel gaf, te sterke accenten legde (ook in haar fraaie ogen) en Ramses Shaffy geremd werd. De beste partij speelde naar onze smaak Flink in een bijrol. Soer en Blaa- ser legden een te starre karikatuur in hun spel. Het werd niettemin een genoeglijke avond, waarin veel te zien en te beluis teren viel, zonder dat er veel inspan ning van de kijkers werd gevergd. Met alle eerbied voor de bij de NCRV leven de overtuigingen (waarvan de keus van het stuk bepaald dus geen indicatie was) veroorloven wij ons op te merken, dat de dagsluiting een anticlimax vorm de. Aangezien dat nimmer de bedoeling kan zijn, ware deze in dit geval beter achterwege gebleven, tenzij er een be hoorlijke overgang was gevonden. een eigen programma- en produktiestaf zal weten te realiseren en een centrale filmrubriek tot stand komt. Bij het sportjournaal is gebleken, dat het mo gelijk is (hoewel het laten voortbestaan van twee sportkronieken die tot overmaat van ramp elkaar nog dicht op de hielen zitten om dan geruime tijd uit het beeld te verdwijnen niet veel goeds doet verwachten). Hoofdschotel van het t.v.-menu was een blijspel daterend uit het begin van de 17de eeuw, maar gemoderniseerd door de bekende Franse dramaturg Neveux van de Spanjaard Lope de Vega. Deze overleefde de ramp van de Armada en gebruikte het geschenk van zijn leven om vele honderden stukken te schrijven en verwikkeld te raken in een reeks van liefdesavonturen, die geen einde scheen te nemen. Uitgerekend de NCRV moest dit stuk kiezen! En al is er dan geen sprake van een wederzijds huwelijks bedrog, met de liefde wordt hoogst luchthartig omgesprongen Regisseur Rekers heeft geklaagd, dat hij onvoldoende voorbereidingstijd heeft gehad. Nu kan de buitenstaander zeg gen: Was dan eerder begonnen, maar die moet dan bedenken, dat de hono raria, mede bepaald door de programma kredieten, niet toereikend zijn om lan gere repetitietyden mogelijk te maken. Tenslotte moeten toneelspelers ook leven en van hen van niet gevergd wor- „Neutraal Duitsland is gevaarlijk", zegt Lloyd Het Britse Lagerhuis heeft zich gis teravond achter de regeringspolitiek jegens West-Duitsland geschaard. Met 322 tegen 233 stemmen verwierp het Lagerhuis een socialistische motie van afkeuring waarin de politiek van de re gering jegens Duitsland wat kernwa pens betreft, werd veroordeeld. Volgens de Britse regering is West-Duitsland een volwaardig lid van de NAVO dat gerechtigd is de wapens te bezitten die ter beschikking van de NAVO staan. De leider van de socialistische oppo sitie, Gaitskell, had aangevoerd dat het geven van kernwapens aan de Duitse bondsrepubliek, zelfs al krygen de Duitsers de kernladingen niet in beheer, vóór de aanstaande topconferentie te Parys deze conferentie zal schaden. Hy zei nog altyd voorstander te zün van bewapening van West-Duitsland. Dat is nodig om de Amerikanen ertoe te brengen hun verantwoordelijkheid in Europa te aanvaarden. Maar Duitsland uitrusten met kernwapens is heel iets anders, aldus de socialistenleider. De minister van Buitenlandse Zaken, Lloyd, waarschuwde voor een neutraal Duits land in het hart van Europa, dat pro beert het Westen tegen het Oosten uit te spelen. Het is veel veiliger Duitsland opgenomen te weten in een vry bond genootschap van Westelyke landen, zei hy. BINNENLAND Met ingang van de dag waarop hy zyn ambt zal aanvaarden ls benoemd tot gewoon hoogleraar ln de afdeling der Al gemene Wetenschappen aan de Techni sche Hogeschool te Eindhoven, om onder wijs te geven ln de wiskunde- dr. N. G. de Bruyn, thans gewoon hoogleraar aan de gemeenteiyke universiteit te Amster dam. Gisteravond werd voor de tweede maal binnen een maand brand ontdekt ln een meisjesschool bij huize Tienakker te Wychen (L.). De politie en brandweer troffen direct maatregelen, maar een lor kaal ging geheel verloren. Er werd veel waterschade aangericht. Een onderzoek wordt Ingesteld. Sigrid Koetse als de gravin en John Soer als de afgewezen min naar in he tv-spel van gisteravond TELEFOON 21444 Speciaal weekeind menu f 4.50 Schildpadsoep Gebraden kip - Champignonsaus Frites en appelmoes. Fruitsalade met slagroom. Voor kinderen hebben wy een speciaal menu f3. Muziek Zaterdags van 2024 uur. Zondags van 1624 uur. Kroesjtsjef sprak in Indiase parlement Kroesjtsjef heeft gisteren het parle ment van India toegesproken. Hy zei dat de machten, die willen, dat de bewapeningswedloop biyft voort duren en opnieuw een koude oorlog wensen „niet van plan zyn om hun po gingen ln die richting op te geven". Maar iedereen die ervan droomt rustig toe te kyken als hy een oorlog heeft ontketend, koestert een „versleten" Il lusie. Deze machten zyn speciaal in onze tyd van weergaloze wetenschap- pelyke en technische prestaties ge- vaarlyk Kroesjtsjef verklaarde voorts dat het Russische volk zich oprecht ver heugt over de ontwikkeling van de Aziatische en Afrikaanse landen, „wy verheugen ons erover dat ook de volke ren van Latyns Amerika steeds vast beradener optreden by de verdediging van hun nationale en economische on af hankeiykheld". Rusland, aldus de Russische premier, zal altyd sympathie hebben voor landen als Cuba. Kroesjtsjef merkte verder op dat het slechts billijk zou zyn als de Westelyke landen tenminste een deel van de rijk- dom, die zy uit het koloniale bewind hebben gekregen, terug zouden geven aan de volkeren die ln het verleden af- hankeiyk van hen zyn geweest. G-een ongeluk, maar opzet In de Oostenrijkse stad Graz is een geheel gezin in arrest gesteld wegens moord en medeplichtigheid aan moord op de 21-jarige zoon Christian Llchte- negger uit dat gezin, de lievelingszoon van de overleden man en vader. De 62-Jarige weduwe, de broers Johann en Fvonz (19 jaar) en de zuster Maria (24 Jaar) zyn opgesloten, omdat zij geza- menlyk tot de dood van Christian had den besloten. Toen het hoofd van het gezin vorig jaar overleed ontving Chris tian de helft van de erfenis en boven dien nog de andere helft wanneer hy zou gaan trouwen. Christian had om gang met een meisje gekregen en zyn moeder vermoedde trouwplannen. Het gezin was het erover eens, dat Chris tian moest verdwijnen en, aangezien niemand zich daarmede wilde belasten, werd Johann bij loting aangewezen. Aanvankelijk zag het ernaar uit, dat Christian wat te veel had gedronken en Militair overleden aan brandwonden In het Academiseh Ziekenhuis te Lel den ls gisteren de 20-jarige ongehuwde zee-milicien J. Boerman, uit Kampen, overleden. De jongeman, die vllegtuig- maker-algemeen der derde klasse was, had op het vliegveld Valkenburg zeer ernstige brandwonden opgelopen toen een employé daartoe uitgedaagd een emmer met benzine op de bran dende kachel wierp. Dit ongeluk gebeurde op 28 januari. De man die de benzine op de kachel wierp, verkeerde in de veronderstel ling dat de emmer water bevatte. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Jazz- muz. VPRO: 19.30 Een romantisch mens, klankb. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Ons geloof ln de praktijk van het leven, toespraak. 20.20 Kamermuz. 20.40 Gewoon en ongewoon op reis, lezing. 20.50 Europa één: De Sovjet-Unie en wij, lezing. VARA: 21.00 Hobby-quiz. 21.50 Geen tijd voor helden, klankb. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO. 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Espe ranto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muz. ge sprek. 23.55-24.00 Nws. Wij herinneren er onze relaties aan, dat de termijn voor aanneming van advertenties voor ons jubileumnum mer van 1 maart a.s. maandag 15 dezer definitief sluit. Advertentie-afdeling LEIDSCH DAGBLAD, telefoon 25041 toestel 4. De AVRO houdt een Fotocompetitie (Van onze Hilversumse correspondent) Na al twee maal (ln '55 en '58) een fotowedstryd te hebben gehouden komt de AVRO dit Jaar te beginnen 15 fe bruari met een nationale fotocompe titie. Een en ander in samenwerking met de Stichting tot Bevordering van de Amateurfotografie. Het lij'kt erg weinig op radiowerk, dat ultschryven van zo'n wedstrijd, zei de directeur, de heer D. Repko, maar dat we dit doen is ver klaarbaar; de radio en de televisie zyn een passieve ontspanning, die het ge vaar meebrengen dat de actieve liefheb- bery en de hobby in het vergeetboek zouden raken. Op deze wijze wil de ra dio iets goed maken. Men heeft weer de keuze op een fotowedstryd zij het organisatorisch wel 'lets anders dan ge woonlijk laten vallen omdat beide vcrige wedstryden kenneiyk in de smaak zyn gevallen. De eerste maal waren er 26.000. de tweede keer 30.000 foto's (de grootste wedstrijd gebleken in heei Europa) ingezonden. Bovendien zag men vooruitgang in de kwaliteit. Dia's zyn voor de competitie uitgeslo- na afloop van een nieuwjaarsfeestje in een kanaal was gevallen. Onderzoek van de politie bracht evenwel aan het licht, dat het hier geen ongeluk, maar opzet betrof. ten. Om twee goede redenen kwalitatief komt er op dia-gebied nog niet veel by- zonders uit de bus en bovendien is het jureren een bijna bovenmenselijk moei lijk en tijdrovend karwei. Tenslotte overwoog men. dat een goede dia altijd wel op zwart-wit kan worden afgedrukt. De wedstrijd omvat dus alleen foto's, zwart-wit zowel als kleur. Men kan tel kens per periode drie foto's insturen over een tevoren bepaald onderwerp. Dat kan zijn: thuis, kinderen, vakantie. Per periode ontvangen de beste foto's een aantal punten. Elke punt is een gulden waard. Men speelt in competitie klassen: A, B en de laagste C. Ieder een begint met C en kan met een aan tal behaalde punten promoveren naar een hogere klasse tot men klasse A be reikt. Zo selecteert men de beste foto grafen meteen in een moeilijker klasse, gevorderden in B en de pechhebbers in C. En in elke klasse kan men tenslotte ongeacht het behaalde aantal punten in de laatste periode de hoofdprijs win nen. Deze hoofdprijs bestaat in elke klasse uit een vakantietrip (Klasse A: 2 personen 14 dagen naar Griekenland 500 gulden zakgeld: klasse B: 2 per sonen 17 dagen Noorwegen met 400 gulden zakgeld en klasse C: 2 personen 15 dagen naar Malloroa met 300 gulden zakgeld. De opzet van deze competitie is, in afwijking met gewone wedstrijden, waarin altijd dezelfden winnen, dat iedereen een goede kans blijft maken in zijn eigen klasse op een ongeveer de zelfde soort prys. Teneinde de grondstoffenpositie van de chemische industrie der Staatsmijnen in Limburg te verbreden zal binnenkort een kraakinstallatie voor olle-produkten gebouwd worden bij het complex che mische bedrijven van de Limburgse Staatsmijnen te Beek-Geleen. Deze in stallatie zal o.a. de nodige ethyleen ver schaffen als grondstof voor de uit te breiden stamylan, welk in diverse typen op de markt wordt gebracht. De recherche van de Hoogeveense ge meentepolitie stelt een uitgebreid onder zoek in naar een serie oplichtingen ge pleegd door een 38-Jarige koopman te Hoogeveen. Ongeveer drie Jaar heeft deze nu zyn praktijken uitgeoefend waarby hij vooral kredietinstellingen heeft bena deeld. Het totaal bedrag valt nog niet te becijferen maar beloopt zeker enkele tien duizenden guldens. De man is voor de officier van Justitie te Assen geleld. BUITENLAND Bij het dorp Labateca ln de Colum- blaanse provincie Santander del Norte ls gisteren een autobus verongelukt, waar van de remmen weigerden toen het voer tuig van een stelle helling reed. Veertien mensen kwamen om het leven en zeven tien werden gewond. Acht van de 435 negers van wie al gemeen aangenomen wordt dat zij bij de mijnramp te Coalbrook ln Zuld-Afrika om het leven zijn gekomen, blijken ln le ven te zijn. Zij bevonden zich kennelijk niet onder de grond toen het ongeluk zich voordeed. Een woordvoerder van de Ameri kaanse ambassade te Rabat heeft gisteren de sluiting van een aantal Amerikaanse militaire Inrichtingen ln Marokko en de terugtrekking van drie afdelingen van de luchtmacht aangekondigd. De ontruiming van de basis Ben Slimane, die voor het einde van maart zou z(jn geschied, zal eerder zijn voltooid, aldus de woordvoer der. Verder zullen de militairen worden teruggetrokken van de radarposten ln de omgeving van Rabat, Saldia en Benguer- rlr. groep afgelegd. De expeditie, die werd geleid door de Nederlandse seismoloog F. van der Hoeven, bestond voorts uit zeven Amerikanen, een Fransman en een Nieuw- zeelander. De expeditie maakte gebruik van drie Amerikaanse „snow cat"-tractors en werd gedurende de reis van de basis Scott naar Kaap Halleeft door vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht en ma rine bevoorraad. Een .diepvries-mammoet" ln uitste kende staat is dezer dagen door Sovjet- russlsche geleerden op het met een dikke laag ijs bedekte eiland Alon ln het Oost- siberische deel van de Poolzee ontdekt. Het kadaver is een tienduizend Jaar oud. De Angelo Petri, de grootste wijn tankboot ter wereld, die ter hoogte van de Californische kust ln nood was komen te verkeren, is gisteren voor herstelwerk zaamheden de baal van San Francisco binnengesleept. Het Amerikaanse schip, dat tien miljoen liter Californische wijn en lijnzaadolie aan boord heeft, was ln een storm aan de grond gedreven, maar later naar dieper water gesleept. Een ge deelte van de bemanning was van boord gehaald. In totaal tien schepen waren de Angelo Petri te hulp geschoten. Er ls nie mand om het leven gekomen en er zijn ook geen gewonden. De lading is Intact gebleven. De Venezolaanse minister van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren In Caracas verklaard dat verscheidene personen, die tegen de Venezolaanse regering hadden samengezworen en die een toevlucht had den gezocht ln de ambassades van Peru en Nicaragua, toen hun komplot werd op- begonnen over het verlenen van onaf' hankelijkheld aan het eiland Madagascar binnen de Franse gemeenschap van lan den. De onderhandelaars zijn premier De- bré van Frankrijk en Philibert Tsirana- nan, president en premier van Madagas car. Het eiland Madagascar, met een be volking van 5.065.000 zielen heeft sinds 1957 zelfbestuur. Volgens welingelichte kringen in Parijs zal Frankrijk verant woordelijk blijven voor de defensie en de marinebasis te Diego Suarez behouden. Madagascar, dat groter ls dan Frankrijk, zal een eigen leger voor de binnenlandse veiligheid op de been brengen. In het noorden en oosten van Por tugal ls dichte sneeuw gevallen. Op de bergen in het uiterste noorden van het lana liggen lagen tot twee meter. In la- fer gelegen gedeelten ls de laag van 20 tot 0 centimeter dik. Talrijke wegen zijn ver sperd. Groepen wolven naderen de dor pen waar zij Jacht maken op honden nu zij geen vee kunnen vinden. Twee van de drie oorlogsmisdadigers dlo nog ln Denemarken gevangen zitten, zijn op vrije voeten gesteld. Beide man nen hadden levenslang gekregen en 15 Jaar uitgezeten. Een van de twee maakte deel uit van een beruchte troep collabo rateurs, die 20 Denen tijdens de Duitse d. bezetting heeft vermóórd Premier Kroesjtsjef van Rusland komt donderdag 18 februari voor zyn be zoek van tien dagen aan Indonesië ln Djakarta aan, aldus ls van onofficiële zij de in de Indonesische hoofdstad verno men. De Russische leider zal o.m. drie dagen vakantie houden op Ball. De grootste meteorsteen, die volgens mensenheugenis ooit op de aarde ls neer- fekomen, ls ln februari 1947 ln Oost- lberlë terechtgekomen, zo meldt Tass. De steen, die circa 100 ton woog, was een stuk van een grotere, die ln ae damp kring uiteenviel. Een regen van meteor- stenen kwam ln Oost-Slberie neer en liet 122 kraters achter, waarvan er enkele wel II meter diep zyn. Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. prof. dr. A. Teeuw. 7.157.50 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ned. Bond „Het Mobill6atiekruls". Spr. W. C. Lemaire over de Kon. Ned. Marine. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: „Teatro de Arte" (Guatemala) brengt programma van dans en muziek. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. Bijbellezing: 1112 uur, ds. K. C. van Oossanen. Schouwburg: De Plankeniers spelen „De geborduurde bal". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)^ProjDajjanda- Statlon: N.S. Excursie Kon. Nod. Na tuurhistorische Ver. naar Schevenlngen. 1.48 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Teenagers show. 8 uur nam Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn" speelt „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. MAANDAG Gulden Vlies: Contactcle „Kinderbe scherming". Cursus „Het bedreigde kind" o.l.v. mr. J. Zwanenburg. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Iiuisvrou- wen. Lezing P. v. d. Staak over de gi taar. 2.30 uur nam. Kweekschool v. voorb. onderwijs. K. en O. cursus boetseren o.l.v. J. Kalsbeek. 8 uur nam. Rapenburg 6: Chr. Hlst. Studentenwerk- gemeenschap. Sprekers J. A. Tegelaar en mr. C. WoudBtra. 8 uur nam Schouwburg: K. en O. Ned. Marionet ten-theater .jPaust". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O. cursus Han Rensenbrink over het leven in een die rentuin. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverga dering Kon. Ned. Middenstandsbond afd. Lelden. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. J. J. Butler: „De handel tijdens het bron zen tydperk naar en door Nederland". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Marionet ten-theater „Faust". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Ned. Chr. Rels- ver. Lezing J. Beekman over de Cote d'Azur en Corsica. 8 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. „Het Masker" met toneelstuk .Pinky, een blank negermeisje" voor N.V.V. bestuurdersbond. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning .12.50-1.20 uur nam. Ambachtsschool: K. en O.-cursus Auto techniek olv. J. van Wijk. 7.30 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus Calllgrafe- ren olv. B. J. Aalbers. 8 uur nam. Schouwburg: „De Plankenlers" spelen „mr. Bolbec en haar echtgenoot". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O.-causerie Han en Wina Born „Onbekend Bulgarije". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal). Film avond (Italië en Zwitserland) N.R.V. 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: „De Plankenlers" spelen „mr. Bolbec en haar echtgenoot". 8 uur nam. Rapenburg 6: Viro en Ver. „Oost en WestSpr. dr. Ir. P. C. Lindenbergh „Reisindrukken uit Israël". 8 uur nam. Casino-theater: K. en O.-film „Zo Vaders, zo zonen". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Resi dentie-orkest o.l.v. Dean Dlxon. Solist Berl Senowsky. 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76). Ned. Bij belgenootschap. Film „Waar eens de hemel zong". 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuls: Interscholaire byeenkomst. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan" Werkd 104 uur: zondags 14 uur (tot 28 fe bruari). BIOSCOPEN Lido: „Het meisje der zonde" (Die Wahrhelt über Rosemarie). 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jeugd ln de nacht" (Blue Jeans) (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: "The naked and the dead". (Helden zonder glorie). (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „M". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7, en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De man die verdwijnen moest". (North by Northwest). (14 Jaar) Werkdagen: 2.30. 6.45 en 9.15 uur; zondag: 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Opnamen v. d. Muzikale Vormingsdag. 18.20 Licht progr. 18.50 Re- gerlngsultz.: Uitzending voor de midden stand. IV. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Vlooi en piano. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Avond rust, hoorsp. 20.30 Omr. ork., koor en sol. 21.50 Kunstrubr. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Langs wegen van kunst en schoonheid, muz. lezing. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. Journ. 20.30 Tien ar Europese Radio Unie. VARA. 20.40 Act. 20.55 Voordr., zang en muz. 21.25 Doe. Jaar Europese Radio Unie Act. 20.55 Voordr., zang en 22.00 Rep. Cabaretprogr. VOOR ZATERDAG 13 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin, praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, le zing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Op reis door de wereld, lezing. 10.30 Ge- var. progr. 11.30 Pianorecital. 12.00 Ham mondorgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Nieuwe gram. 13.00 Nws. 13.15 Instrum. kwintet. 13.40 Sportact. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Van de wieg tot het graf, lezing. 15.00 Amateur - ork. 15.25 Indrukken van een reis door China, lezing. 15.40 Utrechts Sted. ork. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Muzlekklosk .19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje. 19.40 Christus, Zijn leerlingen en ae mensen, le zing. 19.50 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Wie ls het?, quiz. 21.40 Reis op de plaats, hoor spel. 22.10 Opgezocht en afgestoft, oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.25 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.16 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8,18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Franse chansons. 10.30 Licht progr. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Nwe gram. 13.30 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole ork. en solist. 15.15 Fran se les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 De schoon heid v. h. Gregoriaans. 16.30 Lichte muz. 16.50 Sportrutar. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Oude gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.26 Memojandum. 19.30 Filharm. ork., koor, sol. en orgel. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Onthulling SUS-krant .21.10 De knipper bol, pol. praat je. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 V. d. Jeugd. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO. 17.00-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Jazzmuz. 20.40 Les Pantomimes de Gilles Ségal. 21.00 Intern, showprogr. 21.45 Film. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigeversl. 13.00 Gevar. muz. 13.25 Gram. 13.65 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.00 Boekbespr. 15.35 Rugbywedstr. 17.20 Gram. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Interviews. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Piano recital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 Nws.). 13.00 Hersengymn. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 Sport- parade. 14.10 Gram. 14.40 Intermezzo. 14.45 Sportquiz. 15.15 Gevar. muz. 15.30 Dansmuz. 16.00 Gevar. muz. 16.45 Voet balwedstrijd. 17.45 Pianospel. 18.00 Sport. 18.58 Intermezzo. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.30 Nws. en gi- taarens. 21.00 Ork. conc. 22.00 Gevar. muz. (Om 22.30 Nws.). 23.00 Gevar. muz. 23.30 Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Or- felspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 5.30 Volksmuz. 19.00 Nws. 19.30 Koormuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.25 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Klass. muziek. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.30 Gram. 14.40 Kamermuz. 23.05 Hedendaagse muz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleldoscoop .14.30 Journ. 15.00 Accordeonrecltal. 15.15 Volksmuz. 15.45 Recital (verv.) 16.00 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kalender. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Lichte muz. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Ork .conc, 21.00 Engelse blos- ooporgel 12.00 Nw 484 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Bel-canto progr. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Gevar. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Ge var. muz. 23.55 NwS. Rex: „Haven der hartstochten". (La Tills de Hamburg). (18 jaar). Werkdagen: 2).30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus. „De wereld der stilte" AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Apotheek Her- dlngh Blanken, Hogewoerd 171, tel By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limb. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbrück Belgrado Athene Rome AJaccio Mallorca zw. bew. ono 4 geh. bew. o 8 sneeuw windst. half bew. n 2 mist ono 3 geh. bew. no 2 geh. bew. nno 2 geh. bew. z 2 motregen ozo 2 onbew. nnw 2 onbew. ono 2 zw. bew. nno 2 sneeuw ono 12 sneeuwbui n 3 geh. bew. no 4 geh.bew. ono 1 mist windst. geh. bew. windst. regenbul zw 9 sneeuw windst. regen nnw 6 zw. bew. ozo 5 sneeuw no 2 zw. bew. ono 4 geh. bew. ozo 2 sneeuw windst. sneeuw ozo 1 geh. bew. zzw 1 zw. bew. no 8 zw. bew. ono 3 zw. bew. no 2 geh. bew. zzo 15 regen zzw 1 licht bew. wnw6 O. 3 tb sS 2 3* 3 lil 1 al 4 1 0.5 2 1 5 5 ■1 0 3 0 0 2 ■2 4 3 ■1 0.1 3 •2 2 4 -2 0 2-0 2 0 -7 1 3 11 2-10 1-0 3 4 -1 1 4 6 1 21 5 38 1 0.3 13 1 7 0-5 0 1 -1 0.1 0 36 0 17 0 -1 -3 -6 1 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2