parachute. calvê )fficier van Justitie te Keulen beroep tegen de kladderaars Spoorwegstaking dreigt Engeland te treffen De grens met Duitsland op 40 plaatsen herzien ,jElement van afschrikking niet in vonnis verdisconteerd99 GRIEP AKKERTJES Afdeling Rijnsburg CHU werd vijftig jaar geleden opgericht Minister van Arbeid grijpt in, vandaag overleg met de bonden pindakaas „Huishoudelijke voorlichting" huldigde voorzitter Van Poelje gericht 1 maart I860 Woensdag 10 februari 1960 Vierde blad no. 29971 (Van onze correspondent in Bonn) )e officier van Justitie bij de strafkamer van het Landgericht te Jen heeft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak van de ier in het proces van vorige week tegen de beide besmeurders van synagoge en het monument voor de slachtoffers van het nazi- me in deze stad, Schonen en Strunk. De beslissing over deze poging revisie van het Keulse proces ligt bij het Bondsgerechtshof te kruhe. Beslist dit positief dan zal het proces opnieuw moeten wor- gevoerd. Een en ander zal overigens wel enige tijd vergen. rdeelde mening in Westduitse pers officier van Justitie had vrydag- j tegen Strunk een gevangenis van twee jaar en drie maanden tegen Schonen één jaar en maanden. Beiden met verlies burgerrechten voor twee jaar en aftrek van voorarrest. De uit- k van zaterdag ging daar ver Schonen werd in eerste instan- it slechts tien maanden. Strunk eertien maanden veroordeeld. - de Westduitse pers was men de jpen dagen over deze uitspraak levreden. Verscheidene commen- kwamen erop neer, dat het sop eten het kaliber van de beide be den) de kool (een zware straf) waard was. Men schreef dat de ag van de rechtbank, dat een inen strafmaat eerder het bren- van rust ln de huidige situatie bevorderen dan een strenge „po- straf wel aanvaardbaar was. hartstochtelijke processen zou- aldus de commentators, wel eens üd de jeugdige bewonderaars de nazi's kunnen opzwepen in- van afschrikken. Hoe ver nog Maar er waren wel zeker ook West duitse bladen, die zich afvroegen of hier geen vergissing is gemaakt. Vooraanstaande dagbladen als „Die Welt" en de „Stuttgarter Zeitung", schreven dat de rechtbank gefaald heeft doordat zij het element van af schrikking niet in het vonnis heeft verdisconteerd". Hoe anders zullen wij verhinderen", aldus laatstgenoemd blad, „dat dergelijke zwakke lieden als Strunk en Schonen het als een gewenst en relatief risico-vrij avon tuur beschouwen om met gedempte trommelslagen en verwarmde, maar actieve emoties achter een verleider aan te lopen?" En wat het „nog niet" gevaarlijk zijn van dergelijke neo-nazi's voor het Duitse politieke leven aangaat, vroeg het blad tenslotte: ,,Nog niet? Hoe ver moeten we het dan nog laten komen?" Bonner goedkeuring In de Westduitse hoofdstad zelf is zowel van de zijde van de C.D.U. als van de S.P.D. en de F.P.D. de beide oppositie-partijen instemming betuigd met de uitspraak. Maar het Bielefelder S.P.D.-Bondsdaglid Loh- mar zond eergisteren de officier van Justitie in het Keulse proces Meyer- Bode, een telegram, waarin hij aan drong op revisie van de zaak. De strafmaat en het algemene oordeel van de rechter laten volgens Lohmar zien welk een verschrikkelijk gebrek aan denken, dat moreel verantwoord is en begrip toont voor de eisen van deze tijd, er bestaat. Ook van joodse zijde is de uitspraak te laag bevon den en wel door de uitgever van de „Allgemeine Wochenzeitung der Ju- den", Marx. Deze schreef voorts dat het zeker is dat de beide beklaagden niet uit eigen initiatief handelen maar in sterke mate beïnvloed zijn door de Deutsche Reichspartei. Advertentie, dreigt overal! neem vlug „Akkertjes" in huis helpen direkt Veel treilers worden voor het buitenland gebouwd (Van onze Haagse redactie) Voor de Nederlandse vissersvloot staan thans veertien treilers en twin tig kotters op stapel bij Nederlandse scheepswerven. Bjj de opdrachten voor de bouw van stalen kotters valt op, dat er nu ook aandacht wordt be steed aan de vernieuwing van de IJs- selmeervloot en de vloot van de gar- nalenvissers. In januari zijn er twee nieuwe kot ters aan de IJsselmeervloot toege voegd, scheepjes van 20 p.k. De mo torsterkte van de in aanbouw zijnde kotters loopt van 20 tot 400 p.k. In januari werden bovendien een kotter van 180 en één van 110 p.k. aan de vloot toegevoegd. Voor de Scheveningse vissersvloot zijn er vier treilers in aanbouw. De motorsterkte van de bestelde treilers bedraagt 500 tot 1250 p.k. De belangstelling van buitenlandse rederijen voor de in Nederland ont wikkelde scheepstypen voor het vis serijbedrijf is nog steeds groot. Voor Denemarken zijn thans 20 stalen kot ters in aanbouw, voor IJsland 5 en voor Canada 4 flinke treilers. Voor Frankrijk staan 3 zeer grote treilers en voor Ierland een visserijonderzoe- kingsvaartuig op stapel. jfii abelbanenrage is de laatste tijd een ware rage vin in kabelbanenwaarbij niet de provincie Gelderland, maar et westen behoorlijk aan zijn trek- rmt. ir in Gelderland spant men toch eon met vijf plannen, waarvan er viel binnenkort gerealiseerd zal m. Dit is een carrouselbaan bij tsterbouwing te Oosterbeek. waren er nog de plannen van ielderse Tramwegmaatschappij een kabelbaan bij de Posbank enen. iaar heeft het Ingenieursbureau cht" nog eens drie plannen naast kabelbaan ter lengte van 1700 van Doorwerth over de Rijn Uriel met een hoogte boven de van 80 meter. kabelbaan van de Posbcmk Tiaar rpenberg. niet genoegDan nog een kabel- m de gemeente TJbbergen bij igen. wordt met alle mogelijke instan- iruk gecorrespondeerd over deze banen. Maar de kans op realisatie ooralsnog gering. Behalve dan bij esterbouwing. De bouw van een w en platform is inmiddels reeds en Arnhemse firma gegund, er is het met de overige plannen lang niet, als het ooit zover zou dat geldt evenzeer voor de plan- wat betreft kabelbanen in Wijk lec en voor Katwijk naar Noord- e Ver. Staten en de Duitse nazi's Amerikaanse Joodse Congres gisteren gezegd, dat er een hijgende afspraak bestaat tus- kt Amerikaanse ministerie van inlandse Zaken en West sland, die ten doel heeft in- ingen over de rol van voor- je nazi's in de Westduitse ring achter te houden. Joodse Congres heeft in eén brief ie Amerikaanse minister van Bui- adse Zaken, Herter, geprotesteerd het besluit van Amerikaanse auto- En in West-Berlijn, journalisten en «iliere organisaties de toegang te Sen tot het archief in Berlijn waar nenten over de nationaal-socialisti- Partij en de aanhangers ervan wor- oewaard. dit besluit moet men wel de ge- 'ekking maken, dat de Amerikaanse iteiten moedwillig inlichtingen over schiedenis van Duitsland en in het der over de levensloop van Duitse enaren wil achterhouden, aldus de Herstel is reeds enige tijd ingetreden Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de plaatselyke afdeling van de CHU, werd gisteravond in de zaal van de Jeugdhaven in Rijnsburg een feestelijke jaarvergadering gehouden. Onder de aanwezigen merkten wü o.a. op dr. H. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer, enkele oud-leden en prof. G. C. van Niftrik, die deze avond zou spreken over het onderwerp „Verleden, heden en toekomst". De avond werd geleid door de voorzitter, de heer C. D. v. d. Vijver. „Meestal wordt hetgeen men heeft onvoldoende op prys gesteld. De zegeningen, die wü in ons vaderland hebben, worden soms niet genoeg gewaardeerd". Spreker wees er nog op, dat hü in zün openingswoord geen terugblik gaf over het verleden van de afdeling, aangezien het feit, dat iemand uit de vergadering, die van den beginne af lid en bestuurslid is geweest, dit zou doen. Hü feliciteerde nog de beide oud leden de heren D. van Egmond en D. van Biezen, die met deze jubilea ook hun 50-jarig lidmaatschap vieren. Door de secretaris, de heer N. van Egmond werd hierna in het jaarverslag een uitgebreid overzicht gegeven over de gehouden stemmingen in het afgelopen jaar en het werk van de afdeling, waar na de penningmeester, de heer W. L. v. d. Gugten, een overzicht gaf van de fi nancien. Hierna gaf het oud-lid de heer Van Biezen die 27 jaar secretaris van de afdeling is geweest een terugblik van de afgelopen 50 jaar waarin hü speciaal de oprichting memoreerde. Toen in 1908 de C.H.U. werd opgericht en er van alle kanten werk werd gemaakt om met meer afdelingen te komen, was ook RÜnsburg hierby. De oprichting By ds. Van Druten, hervormd predi kant van RÜnsburg, was vaak het ver zoek binnen gekomen, of het niet mo- gelyk was in Rynsburg ook een afdeling op te richten. De predikant nam con tact op met de heer J. G. Vreeswük, hoofd van de hervormde school, die toen een comité by een riep bestaande uit kerkeraad en verenigingen om het initiatief te bespreken. Op 10 jan. 1910 werd in de opkamer van Avondrust, waar tien mensen by elkaar waren, door ds. van Druten, een echte historicus, met de hand op de bybel een kort woord gesproken, waarna de heer Vreeswük het doel van de büeenkomst uiteenzette. Dit had tot gevolg dat op 2 februari 1910 een vergadering werd gehouden om te komen tot de oprichting van een afde ling. Die avond werd het woord gevoerd door ds. De Visser, lid van de Tweede Kamer, met het onderwerp „Waarom Chr. Historisch". Deze avond werd de oprichting een feit en gaven 42 personen zich op als lid. Als bestuursleden werden de heren Vreeswük (voorz.), D. van Biezen (secr.) dr. Jonker (penn.) en de heren Klaas van Delft en Pieter Kort ge kozen. Op 12 februari was het aantal leden gestegen tot 96. Dat waren er heel wat, als men in aanmerking neemt dat Rynsburg toen nog geen 3000 in woners telde. De voorzitter dankte de heer van Bie zen voor zyn woorden en wees er op dat de vereniging op het ogenblik met 6000 inwoners 150 leden telt. Doch het aan tal in RÜnsburg behaalde stemmen gaat de 1000 te boven. De Unie bezit in Rynsburg een bolwerkje, hetgeen niet alleen te danken is aan de Christelüke overtuiging, maar ook aan de üver van het bestuur, dat zün taak op uitsteken de wyze vervult. Ook vestigde spreker de aandacht op de jongerengroep, die 7 jaar geleden Vele oude getrouwen ontmoetten elkaar op de feestelijke vergadering die werd gehouden in verband met het jubileum van de plaatselijke af deling van de CHU. Links op de foto het oud-lid D. van Brezen. Rechts ziet men oud-lid D. van Egmond. In het midden de huidige voorzitter van de afdeling. (Foto L.D./Holvast) werd opgericht. Vervolgens werd het woord gevoerd door dr. Tilanus, die al lereerst de felicitatie van de Kamer leden en die van de afdeling Scheve- ningen, waarvan spreker voorzitter is, overbracht. Vervolgens gaf hy een terug blik op de afgelopen 50 jaar in Histo risch licht bezien. Tot slot bracht hy dank aan bestuur en leden, die de afgelopen halve eeuw steeds op de bres hebben gestaan. Verder werd nog het woord gevoerd door het oud-lid de heer D. van Eg mond en de heer Elskamp, oud-secreta ris van de afdeling. Namens de jongeren groep bracht de heer W. Leeuwenburg zyn gelukwensen over. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredende leden, de heren C. D. v. d. Vüver en N. van Egmond by acclamatie herbenoemd. Prof. dr. van Niftrik, destyds dominee in Rynsburg, hield gisteravond tydens de herdenkingssamenkomst van de CHU een rede, waarin hü „Verleden He den en Toekomst van de C.H.U." be handelde. Spr. vroeg zich af welke normen het politiek handelen hebben beheerst en wat de CHU gemaakt heeft tot wat ze is. Eén van de belangrijkste zaken is: dat de C.H.U. niet gevormd wordt door eni ge gelovige individuen en dus niet denkt by het individu, doch aan God en wat Hü doet en uit die werkeiykheid pro beert te leven, te aanvaarden en tot leven te brengen. Verbondsgedachte De C.H.U. houdt nauw verband met de verbondsgedachte van de herv. kerk. De verbondsgedachte snüdt in de rich ting van de kerk, doch ook in die van de natie: zoals de Calvinisten ten tyde van de 80-jarig oorlog streefden naar eenheid van de Natie zo doet een goed C.H.-man dit nog. De CH.U. is daarom een voorbeeld van de verbondsgedachte, toegepast op het nationale leven. (Van onze Londense correspondent) De dreigende algemene spoorwegstaking komt steeds dichterby en stemt de mensen steeds somberder: een spoorwegconflict betekent immers urenlang mee liften in traag voortkruipende en steeds weer stoppende autofiles en eindeloze marsen door de stad. By de vorige spoorwegstaking reden tenminste de onder grondse treinen nog. De bussen, welke hoogstwaarschünlyk door zullen blijven gaan, kunnen maar een fractie van de passagiers verwerken. Maar er zyn nog vijf dagen, welke de situatie kunnen veranderen. De jobstyding is, dat het bestuur van de Nationale Unie van Spoorwegarbeiders besloten heeft ondanks alle aan biedingen van Sir Brian Robertson, de leider van het genationaliseerde spoor- wegbedryf, voet bü stuk te houden. Later meldde onze correspondent nog: Alle hoop is thans gevestigd op de minister van Arbeid, Edward Heath, die hedenochtend vertegenwoordigers van de drie bonden, betrokken bü het spoorwegconflict, naar zyn departe ment heeft geroepen om besprekingen te voeren met zyn voornaamste be middelaar. De minister greep in, na dat het Britse vakverbond verklaard had op dit ogenblik niet in staat to zün leto verder te doen. Dit betekent echter niet, dat het T.U.C. (Trade Union Congres) zyn Arbeiders eisen boter bij de vis De bond biyft boter by de vis eisen, nameiyk een onmiddellyke loonsver hoging en weigert zich te laten af schepen met een tot niets verbindend rapport van de onafhankelyke loon- commissie, dat onder druk der ge beurtenissen thans eind februari in- plaats van in april zal verschijnen. Het bondsbestuur heeft echter ook het alleszins redelyk te achten compro mis-voorstel van de spoorwegen om binnen een week na het uitkomen van het rapport alvast een algemene tus- sentydse loonsverhoging toe te ken nen met terugwerkende kracht tot 11 januari, eenstemmig verworpen. De bond gelooft nameiyk dat een der- gelyke verhoging een nadelige invloed zal uitoefenen op het eindbedrag, dat tenslotte uit de bus moet komen en dat de geschoolden, die behoren tot de beide concurrerende bonden, naar verhouding teveel zullen ontvangen. Een rechtmatig verschil in beloning tussen vaklieden en ongeschoolden vormt jarenlang het voorwerp van hevige stryd tussen de bonden onder ling (niet alleen in het spoorwegbe drijf) en is de hoofdoorzaak geweest van talrijke conflicten. Toen wy gisteravond het Strand passeerden zagen we hoe er bij Bush House, het enorme omroepgebouw waar de Europese en andere over zeese diensten van de B.B.C. gehuis vest zyn, verhuiswagens vol met bed den en matrassen werden uitgeladen. Deze zyn bestemd voor de honder den leden van het personeel van de B.B.C. die ver buiten de stad wonen en door de staking onmogelyk op tyd hun werk zullen kunnen beginnen of na afloop daarvan niet meer naar huis kunnen terugkeren. Zy zullen in de B.B.C.-kantoren blüven overnach ten zolang de staking voortduurt. Ook duizenden anderen nemen maatrege len om gedurende de stakingsperiode in Londen te blüven! handen van de staking zou aftrekken. Integendeel, morgenmiddag zal de algemene raad van het verbond een spoedbyeenkomst houden. Slechts de algemene raad kan een aangesloten bond adviseren een staking af te ge lasten. Het vakverbond beschouwt het uitbreken van de spoorwegstaking als een ramp, niet alleen voor het land maar ook voor de vakbeweging zelf. Resultaten van onderhandelingen De staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, dr. R. H. van Houten heeft gis teren in de Tweede Kamer een overzicht gegeven van de stand van zaken in het overleg tussen West-Duitsland en Ne derland. De onderhandelingen zün nog niet afgesloten, maar de hoop is ge rechtvaardigd, dat binnen zeer kore tijd volledige overeenstemming zal zijn be reikt, waarna het gehele verdrag na on dertekening ter goedkeuring aan de Sta- ten-Generaal zal worden voorgelegd. By de onderhandelingen zyn een aantal kwesties besproken. 1. Wat de financiële kwesties betreft zal de Bondsrepubliek ter definitieve re geling van een aantal Nederlandse vor deringen en aanspraken, waaronder de vorderingen van Nederlanders, die om redenen van ras, geloof, of wereldbe schouwing getroffen zyn door nationaal- socialistische maatregelen, de Auslands- Na kivart eeuw hamer aan ir. Louwes (Van onze Haagse correspondent) Prof. dr. G. A. van Poelje is gistermiddag in het Kurhaus te Scheveningen hartelyk gehuldigd wegens zün vüfentwintlgjarig voorzitterschap van de Stichting voor Huishoudelüke Voorlichting ten Plattelande. Een van zijn medebestuursleden, mr. T. Brouwer, stelde in het licht, dat de voorzitter in die kwart eeuw met nooit aflatende energie het werk van de stichting heeft gestimuleerd, waarby zyn belangstelling niet beperkt bleek tot de grote lünen, maar zich uitstrekte tot aan de knippatronen voor de plattelandsvrouwen toe. Prof. Van Poelje, in Naaldwük geboren, is ondanks zyn „Haagse" carrière het platteland zün leven lang trouw gebleven. Nu hü per 1 mei de voorzittershamer overdraagt aan de huidige voorzitter van het Landbouwschap, ir. H. D. Louwes, gaat de Stichting hem node missen. Als huldebiyk en afscheidsgeschenk over handigde mr. Brouwer hem een tegel met een afbeelding, het werk van de Stich ting symboliserende. Hoewel we niet al te gauw moeten wyzen op „de hand Gods" zal toch geen mens nalaten soms over zyn leven na te denken, en vaak zien dat het Gods hand was die zün leven leidde. Zo moet een volk over zyn eigen ge schiedenis denken en daarin Gods lei ding bespeuren. Na de .Hoedemaker gedachte" (heel de Kerk en heel het Volk) kwam spre ker op de stichter van de Chr. Nüver- heid, vanuit Chr. Hist, oogpunt bezien de Savornin Lohman. Eigen verantwoordelijkheid „Wy moeten ons als C.H.U. mensen niet generen voor de A.R. aanhangers, die in tegenstelling tot de Savornin Loh man, achter dr. Kuiper zyn blüven lo pen. Het begrip vrüheid betekent niet de ongebondenheid maar wel: eigen ver- antwoordelykheid dragen". Beter De C.H.U. wordt gekenmerkt door een groeiende zekerheid en door een ze kere mate van onzekerheid. In 1945 heeft de Unie een aderlating onder gaan. Velen verlieten de party en stemden P.v.d.A. Deze tyd was moei- lyk, doch voorzover het nu te bezien valt staat de C.H.U. er al weer heel wat beter voor. In de politiek kent men eb en vloed. Men komt vaak te staan voor de meest ongelooflyke verrassingen. Laten wij de toekomst in handen van God leggen. Alles van hem afwachten en aannemen, op de bres staan voor het protestantis me en wat meer de internationale ge dachte ontwikkelen, want de tyd van het provincialisme is voorbü". Na. prof. Van Poelje werd een mede werkster gehuldigd, die gedurende de kwart eeuw van het bestaan van de thans jubilerende Stichting minstens evenveel werk heeft verzet, nameiyk mej. G. G. Smit. Ook zy heeft aan de wieg van de Stichting gestaan, zo memoreer de de heer J. Russchen uit Leeuwarden. Hü overhandigde mej. Smit een bloem stuk waarin een kristallen pressepapier was verborgen. Mej. Smit en de heer P. G. Tel huldigden vervolgens 25 mede werkers van de provinciale commissies van de Stichting, die allen twintig jaar en langer hun diensten hebben ver leend. Eerder in de middag, na de jubileum rede van prof. Van Poelje, hadden nog de secretarissen-generaal van de minis teries van O. K. en W. en van Land bouw en Visserij het woord gevoerd. Dr. J. H. Wesselings herinnerde eraan, dat de Stiching destyds in de crisisjaren uit nood was geboren, maar dat het dyna mische karakter van de Stichting de aanvankeiyfce tydeiyke opeet had doen uitgroeien tot een permanente, niet meer weg te denken organisatie. Dr. J. H. Pa- tyn schetste het gTote belang dat het ministerie van Landbouw aan het werk van de Stichting hecht. Daar 't aantal landarbeiders in on6 land met gemid deld 8000 per jaar terug loopt, wordt de taak van de vrouw op het platteland steeds zwaarder. Alles moet er daarom op gericht zün het werk van de vrouw, evenals dit voor de boer gebeurt, zo ef ficiënt mogelijk te doen verlopen. Zy krijgt hierdoor meer tyd beschikbaar om aan haar gezin te besteden, hetgeen voor de ontwikkeling en de levensvoor waarden op het platteland van niet te onderschatten betekenis is. bonds en de investeringen in de af te stane grenscorrectiegebieden, een glo baal bedrag te betalen, over de hoogte waarvan ik rrdj op dit moment nog niet kan uitlaten. Wat de nazislaohtoffers betreft, was het, gelet op de zowel door Nederland als door de Bondsrepubliek aanvaarde Londense schuldenovereenkomst van 1953, helaas niet mogeiyk in het kader van de thans gevoerde onderhandelin gen voor allen, die om welke reden of in welke vorm dan ook van het natio- naal-socialisme of van de oorlog te lyden hebben gehad, een schadeloosstelling te verlangen. In deze overeenkomst nl. wor den alle vorderingen op Duitsland, die voortspruiten uit de oorlog, verwezen naar de toekomstige vredesconferentie. Het bedrag, dat na het van kracht wor den van het onderhavige verdrag met de Bondsrepubliek voor het zo even ver melde doel ter beschikking komt, zal zonder inmenging van Duitse zijde door Nederlandse instanties worden verdeeld. 2. In het on t werp-E ems-Dollar-ver drag is een praktische regeling getrof fen voor de vraagstukken in het gehele gebied, derhalve ook voor het onbetwiste Duitse deel ervan. Er zal een permanen te Nederlands-Duitse Eems-commissie, alsmede een scheidsgerecht worden in gesteld. 3. Wat het grensoverschrydend ver keer over land en via de binnenwateren betreft is vastgelegd, dat beide partijen zullen zorgdragen voor een verbetering van alle grensoverschrijdende verkeers verbindingen. 4. De Rynvaartkwestie. De Nederland se regering heeft uiteraard vasgehouden aan het Nederlandse rechtsstandpunt met betrekking tot de akte van Mann heim en zal de daarbij veilig gestelde be langen met kracht blijven verdedigen. 5. In een ontwerp-ooriogsgraven-over- eenkomst zyn allerlei faciliteiten vast gelegd voor de Oorlogsgravenstichting. Bovendien is bepaald, dat gedurende tenminste tien jaar duizend familieleden van overleden gedeporteerden jaarlyks gratis vervoer in de eerste klasse van de Duitse Bondsspoorwegen zullen genie ten, indien zy een bezoek willen brengen aan in West-Duitsland of in West-Ber- lyn gelegen kerkhoven of gedenkplaat sen. 6. Wat de grenslanderijen betreft ligt het in het voornemen nog in handen van de Staat of van lagere overheids organen zünde geconfisqueerde grens- landeryen aan Duitsland te verkopen. In totaal gaat het hier om ca. 1250 ha. Ten aanzien van deze gronden blijft de Ne derlandse wetgeving, in het byzonder die ter bescherming van pachters en tot be houd van natuurschoon, van kracht. 7. Wat tenslotte de grenskwesties be treft ,de Nederlands-Duitse grens zal op ongeveer veertig plaatsen worden her zien. Zes van de in 1949 uitgevoerde cor recties blyven geheel gehandhaafd. Ten aanzien van tien grenscorrectiegebieden bevat de ontwerp-regeling oplossingen, waarbü de definitieve grens zowel van de vooroorlogse, als van die van 1949 zal afwijken. By de overwegend door Duit sers bewoonde correctiegebieden Elten, Tudderen en Dinxperio wordt de voor oorlogse grens, behoudens enkele wijzi gingen, hersteld. Zo zal in het gebied van Elten een stuk bos van ruim 100 ha. definitief bij Nederland blyven. Er zyn voorts een twintig correcties van de grens ontworpen, die geen verband hou den met de in '949 uitgevoerde grens correcties. De daarby betrokken gebie den zün alle onbewoond. EMERITAAT DS. H. v. d. ELSKAMP Ds. H. v. d. Elskamp, gereformeer predikant te Bennekom heeft by zi kerkeraad eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Van de Elskamp diende de kerken van Groningen en Hilversum en ver bond zich 6 juni 1948 aan zyn tegen woordige gemeente.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7