„In VS angst voor de KLM Met een enkel woord Agenda iU MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 Op glad ijs (Van onze t.v.-medewerker) Zaterdagavond kwamen minister Luns en staatssecretaris Stijkel hun hart luchten over de kous. die de KLM aan Amerika's westkust op de kop had ge kregen. Vooral de minister toonde zich verontwaardigd, zelfs naar ons gevoel verbitterd, vooral toen hij de opmerke lijke en toch wel wat ongebruikelijke uit spraak zich (naar het leek) liet ontval len het is voor een diplomaat haast on voorstelbaar), dat de communistische partij in Nederland van te weinig be lang was om Amerika ook maar tot enigerlei souplesse te nopen. In VARA's actualiteitenrubriek stond Dora Paulsen, die een hommage aan de nagedachtenis van cabaretier Nelson bracht, beheerst, met bewogen onder toon. Hier viel souplesse op en wel van begeleider Enrico Neckheim, een grootse achtergrondprestatie, die vertolking van Nelson's eigen muziek. Eerdman's quiz vertoonde een paar uitschieters. In de eerste plaats was er een Haags ambtenaar, die zich kenne lijk had voorgenomen zich te laten gel den. Hij deed dit met een droge humor die soms even wat wrangs had, de gast heer, maar ook zich zelf niet sparend. We kregen het idee, dat deze man zich wel aan Eerdmans gewaagd voelde en dat best wilde weten. De manier waarop de vragensteller dit opving was sportief en gevat. Hy liet zich bepaald niet door zijn gast op de kop zitten. Het onderwerp was de socio logie van de Haagse straatnamen, zoals het een beetje deftig werd geformuleerd. Greetje Kauffeld zong prompt daarop een ode aan de Amsterdamse grachten op een manier, die gewonnen zou heb ben als haar dictie wat pittiger en wat minder sentimenteel was geweest. Maar de meeste kijkers zal het wel bevallen zijn. Eerdmans paste zich direct aan bij de persoonlijkheid van zyn volgende (Columbus) kandidaat. Het vraag- en antwoordspel ademde ineens een ander klimaat. Dat was weer maar op een gans andere wijze het geval bij de eerste volwassen vrouwelijke kandi daat, die het maar even over de Griekse mythologie hebben wilde. Hij liet de Poolse honderd uit praten over haar land van herkomst, waarbij een soort gelouterd heimwee tot uiting kwam. Zij struikelde helaas. De man met de heilige hobby sloot de rij, waarbij bleek, dat bij grondige kennis van de bijbel de zenuwen in het zweet- hokje de mens toch parten kunnen spe len. Het kunstrijden in Garmisch-Parten- kirchen toonde ons slecht weer, weerbar stig ijs, derhalve valpartijen (soms aan de lopende band), maar ook een deskun dig commentaar van Siebe van der Zee en een fraaie prestatie van de Franse kampioen. Tot slot de publieke tribune op een laat uur vol, maar zonder enige overhaasting vertoonden de Lutzen hun grollen. Zij hadden de lange pauze ge bruikt om hun discours met actualitei ten te kruiden en persifleerden de quiz, waarbij vooral het verband, dat gelegd werd tussen de Haagse straatnamen en de naam van een deelnemer (Vijverberg) verrassend was. Ook de radio kwam er, dank zij een lenige tekst en dito mimiek fraai van af. De liedjes waren op vroe gere songfestivals, een gemakkelijk foef je om zonder veel moeite aan teksten te komen. Wij zouden niet compleet zijn als we het balletgroepje met geen woord zouden vermelden. Naar ons gevoel had het geen of althans een onvoldoende functie in het geheel of om het wat pit tiger te zeggen: het was nogal eens een onlogisch gedartel. We hebben nog een ernstiger bedenking, die we zo sober mo gelijk willen aanduiden om te voorkomen een odium van kleinzielige preutsheid op ons te laden. Zou ieder ouderpaar met opgroeiende kinderen wel even gelukkig zijn geweest een stelletje thuis gestuurd te krijgen, gekleed op een wijze, die de eigen dochters in eigen milieu een ern stige berisping zou hebben bezorgd? Die kleding (of wat daarvoor doorging) moge dan wel een eigen functie hebben gehad, maar die paste niet in een pretentieloze zaterdagavondamusement. Zoiineflits en Schaduwlijn (Van onze t.v.-medewerker) Twee uur lang hebben de liefhebbers gistermiddag op het door een mager zonnetje overgoten ijs van Garmisch vertoefd. De kijkers waren van „dichtbij" getuigen van een prachtige overwinning van Sjoukje en de teleurstelling voor een dappere Joan. Bijzonder aardig was het eenvoudige vraaggesprekje, dat commen tator Siebe van der Zee terzake en kundig met de kampioene na afloop had. „Ik heb iedereen afgesnauwd", be kende ze, toen haar naar haar gemoeds toestand vóór de wedstrijd werd ge vraagd. Vermelding verdienen ook de demonstraties voor het protocolaire ceremonieel, waarbij ons speciaal de prestatie van een Duits echtpaar opviel, dapper aan het rocken en rollen! De avonduitzending was voor de KRO, die opende met de rubriek „Anno". We waren daarmee allerminst gelukkig. In dien deze rubriek zinnige informatie wil geven, zullen de toelichtingen intelligen ter moeten worden geredigeerd. Hoeveel kijkers (vooral van de jongeren) weten waarom Griekenland en Turkije met elkaar overhoop lagen, weten iets van de burgeroorlog in Ierland zo kort na het vertrek van de Engelsen? Het hoogte punt van de avond was voor velen ongetwijfeld de reprise van „Sammy" de machtige éénmansprestatie van John Soer. Helaas was de kwaliteit van de telerecording bepaald slecht. Vooral de stem kwam gehavend door op ons toestel (we sluiten het risico van buurtstorin- gen niet uit). Maar geheel afgezien daarvan, in onze herinnering was Soer in oktober 1958 minder berustend, ver- twijfelder geweest en had ons daardoor meer gegrepen. Nu willen we hierbij niet uit het oog verliezen, dat een herhaling altijd veel van zijn spanning en voor dit geval van zijn beklemming ver liest. Tot slot een oordeel over het populair- klassiek concert van het Amsterdams Kunstmaandorkest onder leiding van zijn sympathieke en bescheiden dirigent Kersjes. In de eerste plaats viel op. dat inleider Pijnenborg veel minder pretentie aan de dag legde dan vorige malen en dus veel sympathieker toelichtte. De akoestiek in de KRO-studio was prima, maar de be weeglijkheid der camera's geremd, waar door de close-ups eindeloos herhaald leken. Toch was het niet vervelend een ander milieu te zien. De vertolking van het Zwanenmeer leek ons in verschil lende passages zo vlak, dat we het ballet er nauwelijks bij konden denken. „Sport in beeld" herhaalde terecht de triomf van de schaatsbaan en liet het zelfs aan de voetbal vooraf gaan. Duitse versie van „Zing met ons mee" Orkestleider Johnny Holshuysen (..De Windmolens'' en het ..John Woodhouse- kwartet") heeft een belangrijk contract getekend. Het AVRO-programma „zing met ons mee", dat door hem is samen gesteld en eenmaal in de veertien dagen onder produktie van Flip van der Scha lie wordt uitgezonden, zal met ingang van zaterdag 12 maart en voorlopig tot en met mei 1961, maandelijks onder de titel „Singt mit uns"' door de West- deutsche Rundfunk te Keulen in de Duitse huiskamers worden gebracht. Aan deze Duitse versie zullen evenals aan „Zing met ons mee" medewerken: Truus Koopmans. Sonja Oosterman, Jenny Roda, Dick Doorn, John de Mol. de Juke-Box-Sisters en het orkest „De Windmolens". Als omroepster fungeert Ren ate Calani van de Westdeutsche Rundfunk, die iedere maand de opna men in Hilversum zal bijwonen. Dit is de eerste maal. dat een Nederlands or kestleider zo'n langdurig contract met de Duitse omroeporganisatie heeft ge sloten en dat een Nederlands program ma gedurende zo'n lange tijd door een buitenlandse omroep wordt overgeno men. Luns voor televisie: ,,De grote Amerikaanse ver voersmaatschappijen zijn bang om de KLM die zo'n uitstekende naam heeft, te zien verschijnen aan de Amerikaanse westkust". Deze woorden sprak de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns zaterdagavond tijdens een interview voor de Nederlandse televisie. Hij en de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer E. G. Stijkel waren voor de camera's verschenen om hun standpunten uiteen te zetten over de weigering van de Amerikaanse rege ring onze nationale luchtvaartmaat schappij landingsrechten te geven aan de Amerikaanse westkust. Minister Luns achtte het voor de Nederlanders grievend, dat zij als het ware gestraft worden voor het bezit van een uitstekende luchtvaartmaatschappij. Hij zei te geloven, dat aan Amerikaanse zijde het gevoel bestond, dat men Neder land met minder consideratie behoeft te behandelen dan andere landen. Amerika zou bepaalde andere landen sommige voordelen moeten laten genie ten om te voorkomen, dat deze landen in politiek opzicht een voor Amerika onplezierige houding zouden gaan aan nemen. Dat geldt voor Nederland niet. In Nederland heerst, zo zei minister Luns, een grote overeenstemming over de waarde van het bondgenootschap met de Amerikanen. Bovendien hebben de Nederlanders de gewoonte trouw te zijn aan hun verdragen en heeft Nederland kleine en onbelangrijke communistische partijen. Staatssecretaris Stykel wilde er geen twijfel over laten bestaan, dat op den duur zeker op deze zaak zal worden teruggekomen. De termijn wilde hij liever nog in het midden laten. Minister Luns voegde hieraan toe, dat de zaak van Los Angeles voor de Neder landse regering niet is afgedaan. Er is een aantal punten, waarop de Ameri kaanse luchtvaartpolitiek op den duur zekere reacties bij Nederland zal kunnen en moeten opwekken. De minister zei echter zich op dit gebied slechts met de grootste reserve te kunnen uiten. VRON-vrachtwagen was de Duitse grens nog niet gepasseerd (Van onze Haagse correspondent) Naar aanleiding van üe in beslagne ming van de laatste zending apparatuur voor de zender van het in Emden lig gende schip van de VRON, vrijdag avond j.l., aan de grenspost Ter Apel, vernemen wij van welingelichte zijde, dat de vrachtwagen, waarmede een en ander werd vervoerd, nog niet de Duitse grenspost had verlaten. Er zijn berichten, welke de indruk wekken, dat de auto, toebehorende aan het bedrijf van de technisch directeur van de VRON, de heer H. Oswald, te Amsterdam, reeds door de Duitse dou ane zou zij vrijgegeven, toen en dit op verzoek van Nederlandse autoriteiten de chauffeur verder rijden zou zijn belet. Voor het vervullen van een, al dus deze berichten niet belangrijke formaliteit, zou de chauffeur naar de Nederlandse douanepost zijn terug „gelokt", waarna toen tot in beslagne ming zou zijn overgegaan. Deze lezing werd door de heer Oswald zeer nadruk kelijk gegeven. ,,Een ordinaire truc" noemde hij het en „een zaak zonder precedent". En hij vroeg zich af of het materiaal in de auto, dat niets met de zender te maken heeft ook „zo maar" in beslag genomen kon worden. Andere lezing Volgens een ons van betrouwbare kant verstrekte lezing echter, stond de vrachtauto nog vóór de gesloten Duitse slagbomen. Het vereiste triptiek was niet in orde, op grond waarvan de Duitse douane niet bereid was de wa gen door te laten. De chauffeur kreeg het advies naar de Nederlandse post te rug te rijden. De chauffeur gaf aan deze raad gevolg, doch meldde zich voor na dere informatie niet bij de Nederlan ders. maar reed door naar Groningen. Eerst een uur later kwam de wagen terug bij de grenspost Ter Apel. Omdat er toen twijfel rees of de inhoud van de wagen nog wel in overeenstemming was met hetgeen op de papieren stond vermeld, werd de auto opgehouden in afwachting van de komst van een tech nisch deskundige. Bij de controle door deze werd de aanwezigheid van een zendapparatuur geconstateerd. Daarop volgde inbeslagneming. Ongerustheid Wij vernamen nog, dat er onder en kele aandeelhouders van de VRON on gerustheid is gerezen. Zo vraagt men zich af, wat er van het gestorte aan delenkapitaal ter grootte van f. 250.000 is overgebleven. Het niet tijdig kunnen uitvoeren der plannen van de VRON zal. zo wordt ge vreesd, een belangrijk deel van het ka pitaal 'reeds hebben gevergd. De in richtingskosten van het schip, en vooral de onrendabele ligtijd in Emden, hebben moeilijkheden veroorzaakt, die tevoren niet waren begroot. Nu opnieuw de Nederlandse autori teiten hebben ingegrepen, betekent dit wederom grote financiële problemen voor de VRON, hetgeen, zo verluidt, "n hernieuwd beroep op de aandeelhouders zou kunnen gaan betekenen. 5% LOONSVERHOGING BIJ NED. SPOORWEGEN (Speciale berichtgeving) Naar wij vernemen zijn de onderhan delingen inzake loonsverhoging bij de Ned. Spoorwegen in het kader van de meer gedifferentieerde loonpolitiek tus sen de vertegenwoordigers van de be drijfsleiding en die van de personeels- raad afgesloten. In beginsel werd volledige overeenstem ming bereikt over een loonsverhoging van 5% met ingang van 1 april 1960. Binnenkort zal het resultaat van dit vooroverleg in een vergadering van di rectie en personeelraad behandeld wor den. waarna indien partijen deze voor stellen overnemen zij ter goedkeuring zullen worden voorgelegd aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat en het College van Rijksbemiddelaars. VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.). VARA.: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18 50 Act. 19.00 Parlem. overz. 19.15 Regeringsuitz.Sociale actua liteiten, J. C. Visser, hoofd afd. voor lichting van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. 19.30 Cabaret. 20.00 Nws. 22.40 Radio Phllharm. ork. 23.45 Sopraan en plano. 23.5524.00 Nws. NCRV.: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Mijnheer de Groot sterft. Bijbels hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Kamermuz. 22.00 Pari. overz. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Gram. 23.45 Idem. 23.55 24.00 Nws. Advertentie Gestegen uitvoer van land- en tuinbouwprodukten Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek is in het vierde kwartaal 1959 voor f 1.391.1 miljoen aan land- en tuin bouwprodukten uitgevoerd. Tegenover het vierde kwartaal 1958 betekent dit een toeneming van f271.6 miljoen i24%). Voor de akkerbouwprodukten bedroeg de uitvoerwaarde f454.2 mil joen (f54.6 mdjoen of 147c). voor de veehouderij produkten f707.6 miljoen 'f 154,9 miljoen of 28%) en voor de tuinbouwprodukten f229,3 milj. (f62,1 miljoen of 37%). De totale uitvoerwaarde van land- en tuinbouwprodukten bedroeg voor 1959 f4.525,4 miljoen (v. j. 3.958.8). d.i. f 566.6 miljoen (147c) meer dan in het iaar 1958. Het aandeel van de akker bouw hierin bedroeg f 1.437miljoen (v. j. 1305.6) (10%), dat van de vee houderij 2.217.4 miljoen (v. j. 1.911.3) (16%) en dat van de tuinbouw f871,0 miljoen (v. j. 741.9) (177c). O Vervolg van pag. 1 „Kremlin houdt het langer uit dan het Colosseum", zei kok De Italiaanse ambassadeur in Moskou heeft met dit bezoek heel wat te stellen gehad en mevrouw Pietromarchi was vooral ontdaan over het uitstel, liefst drie weken, van het galadiner waarvoor zij uit Scandinavië onder meer een twintigtal fazanten had laten komen. In dit geval is het Russische klimaat een voordeel gebleken. De kok heeft zijn fa zanten in sneeuw en ijs weten te bewa ren. een systeem waar volgens hem geen koelkast ter wereld tegen"op kan. Wat meer zorg had hij over zijn twee mees terwerken: grote taarten die het Krem lin en het Colosseum voorstellen. Hij had zich daarbij laten helpen door de kok van de Argentijnse ambassade, het geen aanleiding werd tot een grappige episode. Die „Argentijnse" kok (een Na- politaan, die Salvatore heet) was diep onder de indruk van het bericht, dat Gronchi wegens ziekte niet kon komen. Hij keerde terug naar zijn eigen excel lentie en vertelde hem die tegenslag, eindigende met de woorden: „Het is een ware ramp. want al kan het Kremlin het nog wel een, twee of drie maanden uithouden, voor het Colosseum zijn we beducht". De ambassadeur, die in an dere termen denkt dan zijn kok, meen de dat Salvatore via de keuken iets be langrijks te weten was gekomen over de te verwachten levensduur resp. van de Italiaanse en de Russische regerin gen en wilde er het zijne van weten. Na heel wat misverstand ging hem een licht op ,tcen Salvatore zei: „We hebben een deeg in het Collosseum verwerkt, waar van we niet weten hoe lang het goed zal blijven". Gronchi, daarover zijn de journalisten het eens, wordt als een gast van beteke- BINNENLAND Op 24 februari zal het overleg over de lerarensalarissen worden voortgezet ln een gecombineerde vergadering van de bij zondere commissies voor georganiseerd overleg voor het VHMO, het kweekschool- onderwijs en het nijverheidsonderwijs (sec tie MNO) onder voorzitterschap van de minister van O., K. en W Door het passerenv an de stlchtlngs- acte is de Stichting „Fiets" ln het leven geroepen. De nieuwe stichting heeft ten doel net gebruik van de fiets voor nut tige en ontspanningsdoeleinden te bevor deren. Als voorzitter zal optreden de heer S. Schootstra te Leeuwarden. Het secre tariaat ls gevestigd: De Lalressestraat 13 te Amsterdam. In een vijver bij de Ruys de Beeren- brouckstraat te Apeldoorn is gistermor gen het tweejarig zoontje van de familie Smaak verdronken. Het kind was zoek en werd door de moeder gezocht. Het werd drijvende ln de vijver aangetroffen. Po gingen om de levensgeesten door middel van kunstmatige ademhaling terug te krijgen faalden. Op het rangeerterrein in Heerlen ls zaterdagavond de 30-Jarlge rangeerder P. Lltjens door een goederenwagen overre den. Hij was op slag dood. Men vermoedt dat hij met zijn voet bekneld zat tussen een wissel en niet op tijd los kon komen. Gistermorgen ls bij de stafcompagnie van de 16de bataljon-lnfanterle uit de legerplaats Olrschot door jnopgehelderde oorzaak een benzinevergasser (kooktoe- stel) ontploft. Bij deze ontploffing heb ben vier soldaten vrij ernstige brand wonden aan handen en gezient opgelo pen, een vaandrig werd licht gewond. De soldaten zijn overgebracht naar het St.- Annadalziekenhuis ln Maastricht. Voor geen van hen is levensgevaar aanwe/ig. Zaterdagavond stak het bejaarde echtpaar K. Heeman-Singer op de Brink- laan te Bussum over. Waarschijnlijk heb ben beiden, een auto uit Naarden. niet zien aankomen. Zij liepen althans par does tegen de auto op .waarbij de 72- larige heer Heemun een gecompliceerde beenbreuk opliep en zijn 71 Jarige echt- Senote een schedelbasisfractuur. Later ln e avond ls mevrouw Heeman ln het St.- Gerardus Majella-zlekenhuls overleden. BUITENLAND De drleeneenhalve maand te vroeg geboren zoon van mevr. Vermeulen in Des Molnes ln de Verenigde Staten ls waar- schyniyk de kleinste biby die ooit is ge boren. voorzover althans de medici be kend ls. Hy weegt 111/4 ons, dat ls drie kwart ons minder dan Jacqueline Jean Benson, die op 14 Januari 1936 In Chi cago werd geboren. Deze bab? kwam bin nen vyf maanden op het normale gewicht en ls sindsdien normaal opgegroeid. De baby van 11 1/4 ons. die zaterdagavond werd geboren, ls zeer zwakjes cn de dok toren vechten om hem ln leven te hou den. Volgens het blad „Sovjet Rusland" heeft een vrouw ln de streek van Altai (Siberië) die einde december tijdens een sneeuwstorm in een berg stro schuilde, het eenentwintig dagen onaer de sneeuw uit gehouden. Zij raakte door de voortdurende sneeuwval Ingesneeuwd. Haar adem had een opening ln de dikke sneeuwlaag in stand gehouden. Toen de vrouw eindelijk door twee mannen werd bevrijd, kon zij naar het ziekenhuis vervoert! worden, waar enkele vingers geamputeerd moesten worden. Verder mankeerde zij niets. De Nederlandse film „Brandgevaar op de boerdery" heeft een tweede prijs ge wonnen op de Internationale landbouw- fllmwedstrijd in West-Berlijn. De eerste prys was voor de Britse film „Work stu dy aids farmers". In totaal zyn van 29 Januari af zeventig landbouwfilms uit 24 landen gedraaid. De minister van Defensie van India, Krlsjna Menon, heeft meegedeeld dat de regering een plan voorbereidt om meisjes op te leiden voor vrywilligerseenheden van het territoriale leger. Deze opleiding beslaat alle takken van dienst behalve liet gebruik van wapens. Hij zei dat de op richting van deze eenheden en een uit breiding van het nationale kadettenkorps niet moeten worden opgevat als een soort militarisme. De nationale politiek onder gaat geen enkele wyzlging. In het noorden en midden van Grie kenland zijn dorpen en steden door zware sneeuwval van de buitenwereld afgesne den. Op de weg van Salonikl naar Larissa ligt een laag van anderhalve meter. waar- In 250 voertuigen zyn vastgelopen. Ook 'ln het zuiden van Noorwegen ls veel sneeuw gevallen. Hierdoor is een aantal plaatsen van de buitenwereld afgesloten. De regering van de Sovjetrussisclie ollerepubllek Azerbeldsjan, aan de grens van Perziè, ls ingrypend gewijzigd, voi- gens een officieel blad uit Bakoe, dat zon dag ln Moskou ls ontvangen, zijn een nieuwe eerste vice-premier, twee nieuwe vice-premiers en een nieuwe minister van Binnenlandse Zaken benoemd. Reza Sady- kof ls eerste vice-premler geworden in plaats van Mamedof. De Oostenrijkse minister van Bui tenlandse Zaken. Bruno Krleskv, ls zon dagavond in Londen aangekomen vooreen officieel bezoek van drie dagen. Hij zal o.m. met de Britse minister van Bulten- landseZa ken, Selwyn Lloyd en de mi nister van Financiën, Heathcoat Amary, besprekingen voeren over de kwestie van de betrekkingen tussen de EEG cn de kleine vryhandelszone. Hy zal vermoe delijk ook de ontwapeningskwestie en het Oostenryks-Italiaanse geschil over Zuld- Tlrol ter sprake brengen. Een stryd tussen twee auto's met een snelheid van 130 km. per uur nadat de ene bestuurder weigerde de andere te laten passeren, ls zaterdagavond In Mos cow Hills, Missouri (V.S.) geëindigd met de dood van vier mensen. Voorts werden vier personen ernstig gewond. De voorste auto raakte met grote vaart tegen de berm van de weg, maakte vervolgens een draal en botste toen tegen de tweede auto. De 22-Jarige erfprins van Jordanië. Mohamed, ls zondag bij koninkiyk decreet benoemd tot onder-koning. Bij afwezig heid van de Koning zal hy alle consti tutionele rechten van de vorst kunnen uitoefenn, behoudens het sluiten van ver dragen en het ontslaan van ministers. Tevens ls zondag de minister van Ondcr- wys. sjeik Mohamed Amln SJangit. be noemd tot vice-premler, bij ontstentenis van de premier. Niet minder dan 250 directeuren van Poolse staaatsbedryven zijn kortgeleden ontslagen, zo wordt uit Warschau gemeld. Zij waren al verdacht van verduistering en diefstal. Twee zeelieden van de Amerikaanse toipedobootjager ,3enner" spraken enige tyd geleden over vrouwen en ontdekten een toevalligheid. Hun vrouwen nadden dezelfde naam, Peggy Lucille. Zij lachten en grepen naar hun portefeuille om el kaar de foto van hun vrouw te laten zien. De lach bestierf hun op het gezicht toen zij dezelfde vrouw aanschouwden! ln de cember werd door een rechtbank de on geldigheid van het huwelijk van een der zeelleden geconstateerd en de andere ver kreeg vorige week echtscheiding. Het ministerie van Defensie van na tionalistisch China heeft meegedeeld, dat de communistische kustbatterijen in het noorden van Foekien zaterdagochtend, na een onderbreking van verscheidene maan den. weer zijn begonnen de nationalisti sche eilanden te beschieten. Do batterijen richtten hun vuur op het eiland Xalteng. President Nasser van de VAR heeft amnestie verleend aan allen die zijn ver oordeeld wegens revolutionaire daden. Tot degenen die hiervan proviteren behoren ex-prlns Abbas Halim en de gewezen mi nisters Foead Serag el Dine en Ibrahim Abdel Hadi. De subcommissie van net Ameri kaanse Huls van Afgevaardigden, die de gevallen van omkopery bij de quizvoor- stelllngen en platenprogramma's heeft onderzocht, heeft het congres verzocht krachtige maatregelen te nemen om een einde te maken aan „corruptie-praktijken" in de radio- en televisiewereld van de V.S. In het rapport van de subcommissie wordt scherpe kritiek geleverd op de federale commissie voor verbindingen en de fede rale handelscommissie, omdat zij niet zelfstandig zijn opgetreden tegen de schalen by de televisie. De 160 passagiers van een sneltrein van Florence naar Bologna (Italië) heb ben zondag een benauwcfe voettocht moe ten maken door een lange spoorwegtunnel nadat de trein ln brand was geraakt. De brand brak uit in de locomotief, toen de trein ongeveer halverwege de zeven kilo meter lange tunnel wa6. De trein kon snel tot stilstand worden gebracht, doch de nrand sloeg over naar de rytulgen, er ont stond een kort paniek, waarbij ruiten werden Ingeslagen en vier passagiers ge wond werden. Het personeel van de trein slaagde er evenwel ln een aftocht te or ganiseren. Op de vler-en-een-halve kilo meter lange tocht door de tunnel zijn 45 mensen bevangen door de rook die in de tunnel bleef hangen. Zy moesten later ln een ziekenhuis worden opgenomen. nis beschouwd. Hij zal wel troependefi- lé's moeten zien. het gierend geluid van heel wat „jets" moeten horen en allerlei musea bezoeken, maar hij krijgt ook de gelegenheid tot vele uren onderhoud met Kroesjtsjef en andere Sovjetrus- sisohe groten, zal arbeiders ontmoeten, een kolchoz bezoeken en waarschijnlijk ook geïnterviewd worden voor de tele visie. De Italiaanse president bevindt zich in een wat moeilijke positie: christen democraat en rooms-katholiek, maar toch een man van links en gekozen door de gehele oppositie en een klein deel van de christen-democraten, op vele punten niet akkoord met de politiek van zijn toch ook christen-democratische re gering en vooral met Pella, die hem be geleidt. Dat is voor de in totalitaire ter men denkende Russen natuurlijk 'n wat vaag beeld. Maar Kroesjtsjef weet dit alles heel goed. dank zy de uitstekende voorlichting, die hij van de ambassade te Rome ontvangt. Of hij by zijn ge sprekken met zyn hoge gast er ook re kening mee zal houden? Den Burcht: Feestavond 15-Jarig be staan Centrale Ver. v. d. Markt-, Straat- en Rivierhandel. 7.30 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur- fotografenver. 8 uur nam. Hotel Central: Ledenvergadering Ned. Ver. van Chr. Handelsreizigers en -agenten 8 uur nam. W assenaar: Dorpscentrum. Filmavond „De Macht van het Kleine". 8 uur nam. DINSDAG Stadszaal (grote zaal): Tien Jaar „Jong en Jolig". 7.30 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarverg. Ned. R.-K. Middenstandsbond afd. Lelden. 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. „R'dams Toneel". ,,'n Hete zomeravond". 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Half uur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Het Gulden Vlies. Receptie 60-Jarig be staan loodgietersbedryf firma Bernard. 35 uur nam. Rehoboth: Ver. tot Bev. der Belangen van Slechthorenden. Lezing met film over Centraal-Afrlka door mevr. O. C. D. Iden- burg-Siegenbeek van Heukelom. 8 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. A. A. Trouwborst over een volkenkun dig onderzoek ln Boeroendi (Centraal Af rika). 8 uur nam. Ryksmuseum van Geologie: Lezing C. J. Overweel over de vulcanologische geschie denis van de Vesuvius. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Tien Jaar „Jong en Jolig". 7.30 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Diploma-uitreiking aan Jonggezel-zetters en -drukkers. 8 uur nam. Ned. Inst, voor Preventieve Geneeskun de: Propaganda-avond Onderwaterjagers- club, afd. Lelden. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. prof. dr. A. Teeuw. 7.157.50 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ned. Bond „Het Moblllsatlekruls". Spr. W. C. Lemalre over de Kon. Ned. Marine. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. Bijbellezing; 1112 uur, ds. K. C. van Oossanen. Schouwburg: De Plankeniers spelen De geborduurde bal". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Propaganda- avond Reserve-Gemeentepolltie. 7.45 uur nam. Station: N.S. Excursie Kon. Nod. Na tuurhistorische Ver. naar Schevenlngen. 1.48 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn" speelt „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Expositie keuze-tentoonstel ling Openbaar Kunstbezit. Dageiyks van 104 uur (zondag 14 uur nam.) t.e.m. 8 februari. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor VolkenkundeTen toonstelling „Ook dit ls Japan" Werkd 104 uur; zondags 1—4 uur (tot 28 fe bruari). VOOR DINSDAG 9 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn.7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening .AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwydlng. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, lezing. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken .12.00 Dansmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitzending voor de land bouw. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. en omr. koor. 13.55 Beursber. 14.00 Jeugdconc. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Pla noduo. 16.00 In alle staten relsverh. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, lezing. 17.30 V. d. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Pa ris vous parle. 19.10 Radiowedstrijd. 19.50 Act. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Muzik. lezing. 22.30 Nws. en koersen. 22.40 Omroepork. en solist. 23.00 Eurovisie Song festival. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Nwe gram. 13.35 Dansmuz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. vrouw. 14.45 Gevar. progr. (herh.). 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re geringsuitz.: Arts en explorateur in Zuld- Nleuw-Gulnea. door W. M. Visser. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 Streek- halfuur Zeeland, klankb. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Planorecital. 21.00 Soms zijn de nachten zo lang. hoorsp. 21.35 Radio Fllharm. ork. en solist. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwelijk, lezing. 22.50 Fllmmuz. 23.10 Promenade ork. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmprogr. 21.00 22 00 Eurovisie songfestival: Nationale finale. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Kamermuz. 17.00 Gram. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork. conc. 21.30 Quizprogr. 22.00 Nws. 22.15 Lezingen .22.45 Ork. conc. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagb. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dag boek. 17.45 Verz. progr. 18.00 Verz. progr. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 Nws.). 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Volksdansen. 13.00 Nws. 13.15 Vir tuose muz. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Kamermuz. 17.45 Carnevalslledjes. 19.00 Nws. 19.35 Popul. liedjes. 21.45 Nws. 23.15 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Brussel, 324 en 484 m. 484 m. 12.02 Gram. 12.15 Pianospel, recital. 12.30 Weerber. 12.35 Recital (verv.) 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamermuz. 16.00 Koer sen. 16.06 Duitse les. 16.21 Ork. conc. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Pianospel. 17.40 Boekbespr. 17.50 Jeugdconc. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Ge var. muz. 19.50 Lezing .20.00 V. d. vrouw. Daarna: Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Ka mermuz. 22.55-23.00 Nws. 48 4m. 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.55 Nws. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.10 Ka mermuz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.20 Knapenkoor. 20.00 Ka mermuz. 21.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. BIOSCOPEN Casino: „Het licht aan de overkant". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Paris Canaille". 18 Jr. Lido: „De onzichtbare spion slaat toe." 18 Jaar. Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: "Tempest, de banneling van St.- Petersburg". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio. "Les quatre cents coups". 18 laar Werkdagen: 2 30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Animeermeisjes". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „La grande illusion". 14 Jaar. Trianon. ..Slaapkamergehelmpjes". 18 Jr. Werkd.: 2 30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden ls geopend Apotheek Her- dlngh Blanken, Hogewoerd 171, tel 20502. B(1 geen gehoor bjj Uw huisarts of specialist (of dlpn* waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente onbewolkt onbewolkt geh. bew onbewolkt onbewolkt Eindhoven onbewolkt Zuid-Llmb. onbewolkt Helsinki liebt bew Stockholm motsneeuw Oslo geh. bew. Kopenhagen onbewolkt Aberdeen licht bew. Londen awaar bew. Brussel onbewolkt Luxemburg onbewolkt Parijs onbewolkt Bordeaux onbewolkt Nice Grenoble Beriyn licht bew. zwaar bew. onbewolkt Frankfort onbewolkt München onbewolkt Zürlch Genéve Wenen zwaar bew. geh bew. onbewolkt Innsbrück onbewolkt Athene zwaar bew Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon regen zwaar bew. licht bew. half bew. onbewolkt •O - a E a sis 3 2 SS no 2 0 -4 0 o 6 1 -2 0 no 3 0 -6 0 no 6 1 -3 0 w.stll -1 -7 0 ono 2 1 -7 0 nno 2 -1 -8 0 w.stil 1 -7 0 no 6 0 -6 0 n 2 2 -6 0 w 1 -0 -4 0.1 w.stil -5 -7 0 w 3 -2 -6 0 w.stil 8 -4 0 nno 5 5 -1 0 no 3 0 -6 0 ono 8 -1 -8 0 ono 12 3 -3 0 nno 6 6 -3 0 ono 4 7 -4 0 no 5 13 4 0 w 2 -4 0 no 4 1 -8 0 ono 3 -8 -16 0 no 4 -3 -14 0 nno 11 -3 -7 0 wzw 2 -5 -16 0 w.stil -3 -17 n 2 n 5 11 8 0.5 ono 6 10 4 0.6 ozo 1 10 2 1 n 4 8 -1 0 no 7 io 4 36 D 4 16 4 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2