Quick Boys nam met 6-1 afdoende revanche op Zwaluwen Wijnen schoot tekort in zelfvertrouwen Eert kwartier voor tijd zag de thuisclub hopeloze van verzet in Forse overwinningen SIZO en Ornas; van RCL won derby Teleurstellende Rijnsburgers verloren van Excelsior M MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 Nog in de jubelstemming Nog in de jubelstemming van de afgelopen dagen, hebben de Kat- wijkers korte metten gemaakt met Zwaluwen en de Vlaardingers op eigen terrein naar een daverende 6—1 nederlaag toegespeeld. Een afdoende revanche voor de destijds op eigen terrein geleden nederlaag, een overwinning die eigenlijk geen moment in gevaar is geweest, maar waarvoor toch veel harder moest worden geknokt, dan de uitslag doet vermoeden. Pas een kwartier voor het einde, konden de Katwijkers hun ruime veldmeerderheid in doelpunten omzetten, waarbij zij bij de laatste twee nog volop steun kregen van de Vlaardingse defensie, die in deze wedstrijd meer blunderde, dan gedurende het gehele seizoen. gevaarlijke momenten ging scheppen voor het doel van v. d. Reijden. En dat kon een tijdje goed gaan, maar te hou den was het toch niet. In de 23e minuut was het dan eindelijk raak. toen v. d. Plas zjjn kans schoon zag en op prach tige wijze de gelijkmaker langs v. d. Reijden schoot: De Katwijkers kregen de smaak blijkbaar te pakken, want v. d. Oever maakte 5 minuten later al 12. De uitstekend spelende v. Duyven- bode kreeg de bal goed toegespeeld en lanceerde na zich te hebben vrijgemaakt een lage voorzet, die de toestormende v. d. Oever vallend steenhard inkopte. Tot aan de rust bleef het daarbij, hoewel Quick Boys duidelijk de sterkste was. Het begin zag er niet zo geweldig uit voor Quick Boys, want de thuisclub be gon indachtig het gezegde dat de eerste klap een daalder waard is, met een serie gevaarlijke aanvallen. En dat leidde na 5 minuten tot de openingstreffer. De nog altijd gevaarlijke Bergwerf kreeg de bal in zijn bezit en loste een hard schot, dat van het been van de toesnellende Aan- dewiel onhoudbaar voor Den Hollander in het doel sprong. Dat gaf de Vlaar dingse burger moed. maar al gauw kwam men tot andere gedachten. Quick Boys begon in hoog tempo aan een tegenoffensief te werken, dat tal van Boeiend In de tweede helft was het weer het zelfde spelbeeld. Een sterker Quick Boys, dat echter een stevig en goed verdedi gend Zwaluwen tegenover zich vond. Er werd uitstekend gespeeld en het boeiende voetbalgevecht was voortdurend aan trekkelijk. Bij de thuisclub was het v. d. Weijden, die onvermoeid keer op keer opluchting bracht voor zijn ploeg en nog wel eens succes had met knap opge bouwde aanvallen, die wel niet tot tref fers leidden, maar toch voortdurend de aandacht vroegen van Aandewiel c.s. Ongeveer halverwege de tweede helft moest v. d. Weijden wegens een blessure uitvallen. En dat leidde tot de debacle. Want de Vlaardinger had nauwelijks het veld verlaten of v. Duijn pikte uit een verre pass van Korndorffer de bal op, liep er even mee door en scoorde toen beheerst via de paal 13. Bij de thuis club zag men zo langzamerhand het hopeloze van verder verzet in, want in het resterende kwartier kwamen de blauwwitten nog tot drie treffers. Vier minuten na v. Duyn's doelpunt gaf v. Duyvenbode weer zo'n scherpe pass, waar de naar voren komende goalie v. d. Reijden overheen dook, zodat het voor de toesnellende v. d. Oever weinig moeite kostte de bal in het doel te lopen. Zes minuten voor tyd werd een inswin ger, prachtig door v. d. Oever genomen, de Vogels andermaal noodlottig, want de Blooys werkte de bal in eigen doel. Vlak voor tyd werd hetzelfde schouw spel nogmaals opgevoerd, nu met v. Duijn en Don van Zwaluwen in de hoofdrollen. Hoewel de zege wellicht iets te geflatteerd was, kreeg Quick Boys toch loon naar werken en daarmee blijft de kampioenskans tenvolle gehand haafd. ARC wéér dichter bij derde klasse (Van onze correspondent) Een opnieuw teleurstellende voorhoede en ditmaal ook een aar zelende defensie hebben ARC een nieuwe nederlaag bezorgd. Ditmaal moesten de in zeer ernstig degra- j datie-gevaar verkerende Alphena- ren de winst uit handen geven aan NSW» dat in Numansdorp met 31 de baas bleef. In het eerste kwartier was de thuis club sterk in de aanval, maar ARC- doelman Van Horze, die enkele knappe reddingen op zijn naam schreef, was voor de Numansdorpse schutters een te grote obstakel. Daarna wist ARC meer evenwicht in 't spel te brengen en kreeg ook de NSVV-doelman enkele malen een Alphens gezicht te zien. Gevaarlijke si- tuaties dienden zich evenwel niet aan. al moest hij bij schoten van Russenberg I en Bogaard wel even de handen uit steken. Terwijl ARC er steeds beter in kwam, bekeek de Alphense defensie een NSVV-aanval wat al te licht en het ge volg was. dat midvoor 't Jong 1-0 kon j laten aantekenen. De ARC-verdediging geraakte meteen j overstuur en binnen zeven minuten had 't Jong doelman Van Horze nog twee maal naar het net gestuurd: 3-0. In de tweede helft was ARC voort durend in de aanval, maar de stugge NSW-achterhoede gaf de Alphense aanvallers bitter weinig kans. Pas 12 minuten voor het einde kon Van Ooster- loo met een ver schot de eer voor ARC redden. Verder was er geen doorkomen aan en staat nu de deur van de derde klasse wel griezelig ver open voor de roodzwarten Vierde klussers zaterdagvoetbal Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE Zwart WitTer Leede 41 ZwaluwenQuick Boys 16 's-Gravenz. SVSpykenisse61 HoogvlietRVH 31 NSW—ARC 3—1 Quick Boys 15 9 3 3 21 37—16 Zwart Wit 15 9 3 3 21 32—23 •s-Grav. SV 15 7 3 5 17 30—21 Spijkenisse 15 6 4 5 16 2531 Ter Leede 15 6 3 6 15 2429 NSW 15 5 4 6 14 22—20 Zwaluwen 15 5 4 6 14 1820 Hoogvliet 15 5 3 7 13 1522 RWH 15 4 3 8 11 21—29 ARC 15 2 4 9 8 19—32 3e-KLASSE A Excelsior M- -Rijnsb. Boys 2—1 HBSSMonster 1—1 CapelleSportlust 3—2 Die Haghe Gr. Lindt 2—2 Rijnsb. Boys 15 8 6 1 22 35—14 Monster 15 8 4 3 20 34—22 Noordwyk 15 6 5 4 17 34—26 Excelsior P 15 6 5 4 17 33—30 Excelsior M 15 6 4 5 16 34—32 Sportlust 15 6 3 6 15 30—27 HBSS 15 5 3 7 13 23—36 Capelle 15 5 2 8 12 31—39 Gr. Lindt 15 4 2 9 10 19—29 Die Haghe 15 3 2 10 8 30—45 4e-KLASSE A SV '35—VWS 1—0 KoudekerkLoosduinen 22 SVOW—De Lier 4—1 CSVD—Spirit 2—0 CSVD 15—26 Semper Alt. 16—14 SHS 15—23 VWS 15—13 SV '35 15—17 Katwijk 15—12 SVOW 16—16 De Lier 16—11 Spirit 16—15 Koudekerk 15- Loosduinen 16—15 4e-KLASSE B JAC—DEVJO 3—4 RASHoekse Boys 00 LeidenOrnas 17 RC LOegstgeest 6—1 GWSSVGT 0—1 Ornas 1529 RAS 15—11 RCL 1425 Leiden 14— JAC 15—19 Oegstgeest 15— GWS 1517 Hoekse Boys 15 DEVJO 15—12 SVGT 15— 4e-KLASSE A (west 1) Vlug en VaardigSVJ 4 Zandv. MeeuwenPVWA 4 Intimis— Nehamy 0—2 Lisser BoysSIZO 12 SIZO 1422 Nehamy 1515 Kinheim 15—22 Intimis 15—11 Lisser Boys 1421 PVWA 14 Zandv. M. 15—18 Jong Here. 15— V. en V. 1415 SVJ 15 RCLOegstgeest De Leiderdorpers geven de moed nog niet op. getuige de 61 zege. die de rood witten op Oegstgeest behaalden. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. J. de Lange opende voor RCL de score en V. d. Voort trok kort daarna de stand weer recht. Door Ossevoort liep de thuisclub in de 25ste minuut tot 2—1 uit en toen midvoor Luik vijf minuten later 31 liet aantekenen was de strijd bekeken. Na de thee was Oegstgeest nergens meer en binnen tien minuten hadden Kooreman en J. de Lange de stand op 51 gebracht. De strijd ging daarna als een nachtkaars uit. Eerst kort voor tijd schoot het vlammetje nog een keer op, toen Kooreman de eindstand op 61 bepaalde. LeidenOrnas Overigens deed Ornas niet voor RCL onder want de Hagenaars kraakten een zwak spelend Leiden met niet minder dan 17. Lagerwe.v (2x), Lucas en Beukelaar schoten in de eerste helft Ornas op een 04 voorsprong, waar tegenover Leiden kort voor de thee 'n treffer van De Koning kon stellen. Het aanzienlijk betere voetbal van de Haag se koplopers leverde na de pauze nog drie treffers op: Lucas, Beukelaar en Lagerwey zorgden voor de 17 eind stand. SV '35—VWS De „wolmensen" hadden op zijn minst een gelijkspel verdiend, maar het zat niet mee en bovendien werden de kansen niet gebruikt. De thuisclub kwam wel eenmaal tot scoren, in de vijftiende minuut en dat was voldoende voor de winst. De tweede helft was ge heel voor VWS. maar Bink, l'Ecluse, Jansen en De Graaf gaven niet thuis als het op zuiver schieten aankwam, terwijl ook het houtwerk een paar maal de verdiende gelijkmaker voorkwam. KoudekerkLoosduinen Koudekerk heeft vrijwel de gehele wedstrijd de toon aangegeven, maar de vleugellamme voorhoede wist niet van de kansen te profiteren. De rust ging in met dubbel blanke stand, waarbij aan getekend dient te worden, dat de West landers een strafschop misten. Loos duinen verhoogde na de rust het tempo en de in het nauw gebrachte Koude kerk-defensie kon een treffer niet voor komen. Uit een snel genomen vrije trap bracht Alb. Zweris de partijen spoedig op gelijke voet, maar een aarzeling in de achterhoede werd de thuisclub op nieuw noodlottig: 12. In de laatste minuten ging Theo Zandbergen naar voren en hij slaagde erin met een hard schot een kostbaar puntje voor Koude kerk binnen te halen: 22. Met open mond ziet Gijs Hagen toe hoe de SlZO-doelman, hoog op springend, het leer uit de lucht plukt. (Foto Leldsch Dagblad) steund door spil Piet van Nes was de SVOW-aanval voortdurend voor het Westlandse doel te vinden Nog voor rust scoorde Wim van Tol 21. De thuisclub bleef hard van stapel lopen en Jan v. d. Meer wist met twee „be keken" treffers de voorsprong van de Weteringers op 41 te brengen. GWS—SVGT Het spel van GWS was uitgesproken slecht. Dat van de gasten stamde even min uit de voetbal-hogeschool, maar hun strijdlust was in ieder geval gro ter. Het initiatief ging vrijwel steeds van de bezoekers uit en hun winnende treffer, een kwartier voor het einde gescoord, kon verdiend genoemd wor den. In het laatste kwartier kregen Schol te en Van Kesteren nog wei kan sen, maar benutten was er niet bij. Een 01 zege dus van SVGT. Lisser BoysSIZO De met spanning tegemoet geziene derby tussen Lisser Boys en SIZO is 'n spannende geschiedenis geworden, waar in de krachten elkaar weinig ontliepen. De Hillegommers begonnen met goed sluitend aanvalsspel de Lisser verdedi ging onder druk te zetten, maar de tref fer viel aan de andere kant waar Over- wijk een snelle uitval afrondde met een doeltreffend schot: 10. SIZO kwam echter terug en toen in de Boys-achter hoede een algemeen misverstand ont stond kon Gijs Hoogkamer 11 scoren. Voor de thuisclub van de schrik was be komen, verraste Klinkenberg met een diagonaal schot doelman Langeveld voor de tweede m-aal: 12. Na de hervatting was Lisser Boys over wegend in de aanval, maar de stevig verdedigende Hillegomse defensie gaf weinig kansen weg. Ook een omzetting in het elftal van de gastheren hielp niet. De gelijkmaker bleef uit, al zullen Hagen en Overwijk nog wel eens terug denken aan die fraaie kans voor open doel in de laatste minuten. Zij liepen elkaar in de weg... SVOW—De Lier In het begin zag het er voor SVOW niet best uit: in de vijfde minuut kopte Jan van Vliet de bal van de doellijn weg. Daarna pakte SVOW de zaken energieker aan en spoedig opende V. d Meer de score. Lang duurde het echter niet of de stand was weer gelijk. SVOW behield het beste van het spel en ge- Ter Leetle kansloos tegen Zwart Wit (Van een onzer verslaggevers) Ter Leede heeft ondervonden dat het Zwart-Wit dit seizoen ernst is met de strijd om de titel en dat de Rotterdam mers niet van plan zijn, als vorig jaar, in het slot hun kansen te verspelen. Toch was het een aantrekkelijke strijd, die zich op het Rotterdamse Varkenoord afspeelde, een strijd die voor de roodge len veelbelovend begon. Met vrywel de eerste aanval de beste hadden de Sassemers al succes. Een snelle aanval zaaide paniek in de Rot terdamse defensie, waar spil Kreft de bal zo slecht wegwerkte, dat midvoor Thijssen een niet te missen kans kreeg, die hij uiteraard met graagte benutte. Wel trachtte goalie v. d. Laan nog de bal te keren, maar die poging was vol maakt nutteloos. Vroeger zouden de zwart-witten al een behoorlijke morele optater hebben gekregen van een der gelijk slecht begin, maar nu was het juist een aansprong om met verdubbelde energie de zaken aan te pakken. En dat bracht al spoedig succes, want binnen 10 minuten was het Coen Nieuwstraten, die na een snelle aanval in combinatie met broer Jan, een kans kreeg, die hij zonder aarzelen prompt benutte. En dat bleek de inleiding te zijn van een hevig offensief van de Rotterdammers. Fel werd De Vries' heiligdom belaagd en al werd knap verdedigd, tegen dit Rotter damse aanvalsgeweld was geen kruid gewassen. De invaller-midvoor v. d. Knaap, die overigens weinig opviel, was na een kwartier v. Breda net even iets te vlug af en dat betekende gelyk 21. Tot aan de rust konden de Sassemers de stand op die cijfers houden. Er deden zich nog wel enkele kansen voor op een tegenpunt. maar de roodgele voorhoede miste de stootkracht om de goed spelen de Rotterdamse defensie te verschalken. Na rust was Zwart-Wit beduidend sterker en dat het niet verder is geko men dan 41 pleit eigenlijk meer voor Ter Leede's defensie, dan voor de Rot terdamse aanval. Het pleit voor beide ploegen, dat er tot het einde toe aan trekkelijk voetbal werd gespeeld. Coen Nieuwstraten, die ditmaal bij de Rotter dammers een der besten was, nam op fraaie wyze nummer drie voor zijn re kening. waarmee het vonnis definitief over Ter Leede werd voltrokken. Dat daarna de snelle linksbuiten De Priester de stand nog op 41 bracht, was alleen van belang voor de statistiek. Europees kampioenschap 47/2 De Belg Emil Waf flard heeft zijn Europese titel in het kader 47/2 in Tours, mede dank zij zijn on verwoestbaar zelfvertrouwen, kun nen prolongeren! Met een prachtig algemeen gemiddelde van 55.14 pt. De Nederlandse kampioen Tini Wijnen, die na de partijen van T1N1 WIJNEN ..tweede plaats... Slechte traditie werd gehandhaafd Lisse ook sterker dan Postduiven Ook Postduiven heeft het hoofd voor Lisse moeten buigen. De club uit de bol lenstreek won in Loosduinen met 0-2 en dat betekende voor de duiven de eerste nederlaag in dit seizoen op eigen veld. Voor de rust was het een gelijk waar - dige stryd. De defensies domineerden en dat kwam bij de thee met een 0-0 stand tot uitdrukking. Na de rust lanceerde de thuisclub een fel offensief, maar dat werd door de be zoekers bekwaam opgevangen. In de I twintigste minuut opende Lisse de score I door invaller Jaap Elfring, die een voor- I zet van Kees v. d. Zwet op de borst op- De traditie wil, dat Rijnsb. Boys niet of slechts met de allergrootste moeite bij Excelsior M een goed resultaat behaalt. De favoriete geelzwarten, met de titel bijna bin nen hun bereik, hebben op deze traditie ook nu weer geen uitzon dering gemaakt. Ze verloren deze zo belangrijke strijd met 21 en laten we er maar dadelijk aan toe voegen, volkomen verdiend. Want deze middag was Excelsior de beste ploeg, zowel technisch als (vooral) tactisch. De tricolores hebben van het begin tot het einde enorm gezwoegd voor dit re sultaat en daarmede him sportieve plicht vervuld ten opzichte van het geluk kig voor Rijnsb. Boys eveneens fa lende Monster. En toch begon de strijd zo goed voor de Rijnsburgers, want met vlotte aan- Verdiende zege van Alphia bij Voorburg Alphia heeft bij Voorburg beslag ge legd op beide punten. De Alphianen dankten deze zege aan hun betere spel opvatting en juiste aanpassing aan de terreinmoeilijkheden. Reeds vrij spoedig schoot Uithol op zijn bekende manier het leer uit een vrije schop ongelooflijk hard in de tou wen: 01. Bü een tegenaanval van de thuisclub sloeg Thomasse de bal met zijn handen uit het doel, toen Rietveld reeds geslagen was. Rietveld wist echter de strafschop op voortreffelijke wijze te stoppen. De oranje-voorhoede werd hier na weer in de aanval gebracht en De Leeuw wist daarbij de voorsprong te ver groten, toen hij een zuivere pass van S. Bouthoorn op tijd te pakken kreeg: 02. Ook in de tweede helft was Alphia aanvallend sterker. De thuisclub moest zich tot uitvallen bepalen, die overigens niet zonder gevaar waren. Toch kwam na twintig minuten spelen het derde Al- phia-doelpunt, zij het uit een strafschop, die door Koenekoop genomen mocht worden, nadat midvoor Uithol onderuit was gehaald: 03. Hierna liet Alphia de touwtjes wat vieren en kwam er zes minuten voor het einde een tegenpunt van de gastheren. Uithol zag kennelijk toch meer in een verschil van drie doel punten. Hij was het in ieder geval, die kort voor het einde opnieuw een Al phense aanval op de juiste wijze wist af te werken: 14. Wassenaar scoorde na rust tweemaal In Delft kwam Wassenaar pas in de tweede helft cp schot. De Delftenaren trokken voor rust het initiatief tot zich maar vonden in de hechte Wassenaarse defensie een te groot struikelblok. Na de hervatting nam Wassenaar wat meer risico. De aanvallen volgden elkaar sneller op en de Delftse achterhoede kwam onder druk te staan. Daar tegen bleek DHC niet opgewassen. Een der in het nauw gebrachte verdedigers schoot het leer hard in eigen doel: 01. Ge ïnspireerd door deze fortuinlijke voor sprong kwam Wassenaar nog krachtiger in de aanval en moest DHL nóg meer aandacht aan de verdediging besteden. Dit laatste leverde slechts ten dele suc ces op. want toen rechtsbuiten Henny Klinkhamer een kans zag werd het met een strak schot 02. Even kwam DHL nog in het offensief maar de Wassenaar-defensie sloot goed en in de stand kwam dan ook geen ver andering meer. vallen werd v. d. Gaag's veste al dade lijk onder druk gezet. En dat leidde na het missen van enkele goede scorings kansen toch na een kwartier tot de eer ste treffer. Uit een vrije trap kreeg v. d. Meij de bal in zijn bezit. Hij bezon zich geen ogenblik, en liet een venijnig schot los op de Maassluise goal. De bal werd echter gekeerd, zij het dan dat daaruit een goede scoringskans ontstond voor de toestormende kleine Heemskerk. En die joeg de bal onmiddellijk achter de ver geefs duikelende v. d. Gaag. Dat was dus 0-1 en ieder dacht, dat het nu wel eens gauw zou gaan gebeuren. Maar in plaats van het verwachte Rijnsburgse offensief, werd de thuisclub sterker en met de goed opgezette aanvallen kreeg de geel zwarte defensie druk werk. Een kwartier na het eerste doelpunt maakte de thuis club gelijk. En dat gebeurde zonder franje, maar regelrecht. De actieve Plai- sier kreeg de bal te pakken en loste on middellijk een schot, dat Heemskerk niet de minste kans liet om uit te blinken. Wel kreeg geelzwart nog een kans om de leiding te hernemen, maar v. d. Meij knalde de bal uit een voorzet van v. d. Kamp ineens rakelings over de lat in- plaats van eronder. Heemskerk kreeg ook nog wel enkele kansjes, maar de ver beten vechtende Maassluizers lieten hem geen enkele vrije schietkans. Lauw en gezapig Een lauw en gezapig spelend Rijnsb. Boys had ook na rust meer met zichzelf te kampen dan met de tegenpartij. Ster ker en sterker werd Excelsior en het verbaasde dan ook niemand, dat dit ein delijk na een half uur tot succes leidde. Vink was de maker van dit doelpunt, dat tenminste de verdienste had de Rijns burgers wakker te schudden. In de laat ste fase van de strijd vochten elf Rijns- burgers een verbeten strijd om nog ver andering in de stand te brengen, maar succes bracht dit niet meer, hetgeen trouwens ook niet verdiend zou zijn ge weest. ving en vervolgens een hard schot loste. Een flitsende combinatie tussen Bon en Kees v. d. Zwet, vijf minuten voor het einde, bracht Lisse op 0-2. Van der Zwet was de doeltreffende afronder. zaterdagmiddag nog altijd de beste papieren had, strandde juist op dit zo belangrijke onderdeel van de sport. Toch was er voor de Nijme- genaar een bijzonder eervolle tweede plaats met een gemiddelde van 36.07 weggelegd, de beste prestatie die onze landgenoot tot nog toe in een internationaal kam pioenschap heeft behaald. Wafflard speelde dit weekeinde alsof er geen slecht materiaal en allerlei sto rende bijkomstigheden waren. Zaterdag bracht hij in zes beurten Grivaud diens eerste nederlaag toe en versloeg hij Kees de Ruyter in 2 beurten met een juweel van een slotserie van 360. Met Tini Wij nen was het daarentegen bergafwaarts gegaan. De druk van de naderende, be slissende fase werd te groot voor de Nij- megenaar. Tegen Spielmann wist hij zich ternauwernood nog te handhaven. Maar toen al speelde Wynen krampach tig. Zaterdagavond tegen Grivaud was Wijnen helemaal van de kook en moest hij de Fransman in 15 beurten de eer laten. Spannend slot Het slot van dit met de Franse slag georganiseerde toernooi werd nu veel spannender dan verwacht was. Drie kanshebbers streden naast elkaar. Waf- flard tegen Wijnen en op de andere ta fel Grivaud tegen Vervest, die alleen nog maar voor de vierde plaats streed. Wafflard verkoos zelf af te stoten, in de hoop met een grote serie Wijnens toch al aangetaste moreel volledig te kunnen vernietigen. De Belg maakte echter sleohts 12 punten. Maar mocht al spoe dig weer doorspelen, omdat Wijnen sleohts één carambole produceerde. Wafflard nam de hem geboden kans met beide handen aan. Er volgden twee series, een van 156 en een van 159, waar mee de Belg in drie beurten 327 punten had verzameld. Tini Wijnen 'hatt, toen hij voor de derde maal naar de tafel stapte een totaal van slechts 7 en leek kansloos tegen de feilloos spelende Belg. Misschien voelde Wijnen dat ook wel zo, want hij begon met een bijzonder moeilijke en riskante piqué, die de bal len in een trosje bjj elkaar bracht. Het daverende applaus van het Franse pu bliek, dat Wijnen tot zijn lieveling heeft uitgeroepen, inspireerde de Nijmegenaar om alle nervositeit van zich af te schud den en terwijl Wafflard op zjjn stoel heen en weer begon te schuiven groeide de reeks van Wijnen. Sterk geconcen treerd reeg Wijnen tientallen carambo les aan elkaar tot een schitterend pa relsnoer. Ingespannen volgden de toe schouwers deze krachttoer, die na 265 bruusk eindigde. En toen gaf Wafflard de partij "iet meer uit handen. VYSB'er Nederstigt miste strafschop Nederstigt knalde in de tweede helft uit een strafschop het leer langs de ver keerde kant van de paal, waardoor de kans op een gelijkspel tegen Vreden- burch de neus van VVSB voorbij ging. Het was een wedstrijd van gemiste kansen, zeker voor wat de Noordwyker- houters betrof. De Haagse doelman stak overigens in bijzondere vorm en bracht vele malen voor zijn ploeg redding. Daar ook doelman Peeters in de eerste drie kwartier zich geen enkele maal liet ver rassen. ging men met dubbel blanke stand theedrinken: In de tweede helft kreeg Nederstigt een strafschop te nemen omdat een der Haagse verdedigers meende zijn doel man te moeten helpen door ook even een hand uit te steken. Zoals reeds ge meld liet Nederstigt deze „opgelegde" kans voorbij gaan .Toen daarna aan de andere kant de midvoor op een verre pass liep, kwam hij oog-in-oog met doel man Peeters, die ook nog omspeeld werd: 10. Het was daarna toch weer Nederstigt die zyn naam op het papier bracht. Na een fraaie solo scoorde hij 11. Het zag ernaar uit. dat de wed strijd in een puntenverdeling zou ein digen, maar toen de Haagse linksbuiten een wilde voorzet op het Bavo-doel lan ceerde, ketste de bal tot ieders verbazing van de binnenkant paal in het doel: 2-1. Het werd de einduitslag. WIELRENNEN Swift De uitslag van de gisteren ge reden Cycle Cross luidt: A- en B-klasse, 20 ronden: 1. Bertus Zoet. tyd 50 min 9 sec.; 2. P. Kooyman; 3. C. Vertegaal; 4. Ad Prangers. C-klasse, 20 ronden: 1. Jan van Am sterdam, tyd 50 min. 17 sec.; 2. Frans Brittijn; 3. Frans v. d. Broek; 4. W. Walswyk. D-klasse, 15 ronden. 1. B. Kerkvliet, tijd 44 min. 58 sec 2. Peter de Jong. Uit een veld van plm. 25 nieuwelingen werd Bertus Zoet winnaar van een cycle- cross te Elsloo. Uitslagen Rosselet 117 15 58 De Ruyter 400 15 113 Vervest 400 20 75 Galmiche 216 20 84 Grivaud 261 6 109 Wafflard 400 6 130 Spielmann 192 9 130 Wijnen 400 9 121 Galmiche 191 8 92 Spielmann 400 8 145 Rosselet 108 8 62 Vervest 400 8 152 Wafflard 400 2 360 De Ruyter 139 2 114 Grivaud 400 15 136 Wijnen 275 15 80 Spielmann 400 14 168 De Ruyter 179 14 62 Rosselet 386 10 98 Galmiche 400 10 98 Grivaud 370 9 147 Vervest 400 9 216 Wafflard 400 5 159 Wijnen 286 5 265 De eindstand: Wafflard 12 2592 47 360 Wijnen 10 2561 71 265 Grivaud 10 2631 102 147 Vervest 8 1880 79 216 Spielmann 6 1953 76 168 Galmichce 6 2114 91 241 De Ruyter 4 2014 84 173 Rosselet 0 1451 92 151 7.80 26.66 20.00 13.05 21.33 44.44 23.87 50.— 13.50 50.— 200.— 69.50 26.66 18.33 28.57 12.78 38.60 40.— 41.11 44.44 80.— 57.20 55.14 36.07 25.79 23.79 25.69 23.23 23.97 15.77 Toernooigemiddelde 26.78. Leidse Biljartbond le-klas: 't CentrumRijnegom 62; TOP—TOG 4—4; DOS—U VS 4—4; VriendschapSpijkerbak 62; Carambal Morspoort 62. 2e-klas: N. WeteringTOP 2 62; De HeulDVH 62; Spijkerbak 2't Spoor tje 6—2; DOS 2—P. v. Cleef 8—0. 3e-klas: 't Zuid 2Centrum 2 08; Spijkerbak 3Morspoort 3 44. 4e-klas: TOP 3—De Heul 3 2—6; P. v. Cleef 2Carambal 3 26; 't Spoortje 2—Vriendschap 3 62; TOG 2Spijker bak 4 62; N. Wetering 2Rijnegom 3 4—4; UVS 3-D VS 2 4—4; N. Wetering 2Spijkerbak 4 44. 5e-klas: Centrum 4DVS 3 44; Spij kerbak 6Vriendschap 3 26; UVS 4 Morspoort 4 53; De Heul 4't Spoor tje 3 6—2. Alphen deelde winst met Cromvliet: 0-0 Opnieuw heeft Alphen in een thuis- wedstryd tegen een lager geplaatst elftal een teleurstellend resultaat geboekt. De kansen, die in deze ontmoeting on benut werden gelaten, waren bijzonder talryk. Alphen is het grootste gedeelte van de wedstrijd in de aanval geweest. Doelman Van Krevelen had dan ook meer last van de koude dan van de Haagse voor hoede. Toch ontstonden er ook voor het Alphen doel wel enkele gevaarlijke si tuaties, maar die werden meer door eigen treuzelachtig spel dan capaciteiten van Cromvliet veroorzaakt. Een omzet ting, Hagen naar de rechtsbuitenplaats en Dusschoten midvoor, bracht ook al geen verbetering, zodat men in de twee de helft maar weer in de oorspronkelijke opstelling verscheen. Doelpunten kwa men er ook na de thee niet. Kansen wa ren er genoeg, maar benutten stond niet in het Alphense woordenboek. Het scheelde kort voor 't einde zelfs een haar of de gasten hadden nog beslag gelegd op de volle winst, iets wat een te grote beloning zou zijn geweest voor het po vere spel van de Hagenaars.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14